Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-05-02, 18:30   #1 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 85
Hírnév szint: 4
norton3 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.norton3 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás A kereskedés egyszerűsége.

Üdv.

Írhatnék itt szép hosszú bemutatkozást, hogy ki is vagyok, honnan is jöttem, és hová is tartok, de szerintem semmi szükség nincs rá, megpróbálnék inkább több éves kereskedési tapasztalatokat megosztani azokkal akik ezt majd igénylik és visszajárnak erre az oldalra hogy több és több tapasztalatot gyűjtsenek arról ami majd ki fogja egészíteni az eddig megszerzett tudásukat.
A főcím nem véletlenül lett a "kereskedés egyszerűsége" ma is folyamatosan találkozok és beszélgetek olyan emberekkel, akik azt gondolják hogy a kereskedés egy borzasztóan bonyolult dolog, fibók, mozgóátlagok, és millió indikátor szükséges ahhoz hogy kitaláljuk merre is fog menni majd a piac, amivel mi majd sok sok pénzt kereshetünk. El kell hogy keserítsem ezeket az embereket, mert majd ahogy a későbbiekben fogom is írni a pénzt nem ezekkel fogjuk keresni. Folyamatosan fogok majd képeket is berakosgatni az éppen aktuális futó kereskedéseimről, és el fogom magyarázni hogy miért is nyitottam azt a pozíciót, és azt is meg fogjuk nézni hogy melyikkel mennyit is tudtunk keresni. Az elején amit biztosan tudni kell mindenkinek az az MT4 használata, hiszen ez az a felület aminek minden porcikáját ismerni kell hogy kereskedni tudjunk. Természetesen ezzel kapcsolatban is szívesen fogok majd válaszolni kérdésekre, ha valakinek valami problémája akad, de azért alap kell hogy legyen hogy valaki be tudjon adni egy megbízást, tudja azokat módosítani, el tudjon helyezni a stop-ot, és majd amennyire csak lehet megpróbálok magyarul beszélni hogy a teljesen kezdőknek is érthető legyen, ezért is írtam hogy megbízás beadás és nem pl. order.
Szóval ha azt szeretnénk hogy már az első évünkben a világ legjobb kereskedői közé tartozzunk egy motiváció lehet, de azt gondolom célkitűzés semmi képen.....
Az első időszak nem szólhat másról, mint tanulás, demózás, tanulás, naplózás, tanulás és semmi képen sem a vagyonosodás.
Rövid bevezetőnek talán ennyit, ha lesz igény rá mindenképpen fojtatni fogom, és apró lépésekben bizton állíthatom hogy eljutunk a pénzkeresésig is.
Következő rész egy demo számla nyitása lesz, de ezt már pont úgy kell majd kezelnünk mintha a rajta lévő pénz az igazi pénzünk lenne, és annak közel annyinak is kell lenni, mint amivel majd terveink szerint az élő piacra ki is mennénk.
norton3 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-02, 18:52   #2 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
norton3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv.

Írhatnék itt szép hosszú bemutatkozást, hogy ki is vagyok, honnan is jöttem, és hová is tartok, de szerintem semmi szükség nincs rá, megpróbálnék inkább több éves kereskedési tapasztalatokat megosztani azokkal akik ezt majd igénylik és visszajárnak erre az oldalra hogy több és több tapasztalatot gyűjtsenek arról ami majd ki fogja egészíteni az eddig megszerzett tudásukat.
sok siker hozzá, ne aprózd el nagyon a témát, mert érdektelenségbe fulladhat, csapj bele a húrokba és lássuk a lényeget
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-05-02, 19:21   #3 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
Hírnév szint: 6
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Hajrá norton! Valóban nem nagyon kellene belemenni az alapok elejébe, mint pl. demószámla nyitásába, szerintem az aktív fórumozók nagy része már túlvan az ilyesmin, inkább a lényegre (vagyunk) kíváncsiak
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-02, 19:31   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

cool. jo kis téma. norton3. Bill gates is az alapoknál kezdte

Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-02, 19:46   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 301
Hírnév szint: 5
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

wow.... micsoda kezdeményezés, hajrá!
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-03, 08:19   #6 (permalink)
Tag

norton3 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.norton3 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ok. Különböző tudásszinten vagyunk, lesz akinek az „alapok” is még emésztésre várnak, és olyan is lesz aki ugrana már előrébb, mert amiről írok azon már réges rég túl van.
Lesz egy folyamat amin megpróbálok végighaladni és ha valaki valamivel nem ért egyet, a kritikákat is fogadom, legfeljebb megvitatjuk.
Szóval számlanyitás. (lehetőleg demo) ha villával forgatod otthon a bankókat nyithatsz nyugodtan éleset is.
Mint köztudott első számlások szép számmal hagynak kint pénzt a piacon, ez velem sem volt másképp, nulláztam le számlát, de csak azért mert akkor még nem fogta senki a kezem.
Ha lett volna valaki aki tapasztalt körülöttem nem kellett volna hogy megtörténjen, mert valószínűleg szólt volna hogy ezt ne csináld mert baj lesz. (nem volt, nem baj…)
Ami biztosan nem jó, ha valaki kimegy a piacra és kifog egy nyerő szériát, és azt gondolja hogy ez a normális, gyorsan nő a számláján a nyereség, de eljön majd a pillanat és jönnek majd a vesztők is.
Gazdagodj meg inkább lassan!
Amit a piacon biztosan el kell viselni azok a veszteségek, mert lesznek…..
Aztán az is igaz hogy nyereségekből kell hogy annyi legyen hogy ezeket a veszteségeket kitermelje, de hát ha valaki megtalálja a rendszerét és azt tudja üzemeltetni is, akkor ez így is lesz. Ami elengedhetetlen lesz az a naplózás, mert itt fogod visszalátni az eredményeidet, és ha valaki nem képes ugyanazzal a metódussal pár száz darab kereskedést lenyomni annak eredményei sem lesznek. Naplózásnak is lesz két formája, az egyik az a netoldalakról letölthető bármilyen egyszerű napló, a másik egy netoldal, ami eleve egy napló és csinálja a dolgát hogy bele se kell írni semmit.
Szóval, nyissunk számlát. DEMÓT
Nem akarok brókercégeket futtatni, van belőlük jó néhány és úgyis majd annál kell nyitni amelyik a kereskedési tervünkhöz legjobban alkalmazkodik. Értem itt ez alatt hogy mivel fogunk kereskedni (deviza, részvény, index vagy nyersanyag) és ahhoz kell majd megválasztani a brókert hogy a legjobb feltételeket adja. (értem ez alatt az adott terméknek a napi jutalékát, vétel és eladási árkülönbségét stb.)
De azért hogy mégis megemlítsem párat, csak azért hogy a teljesen gyerekcipőbe járók elindulhassanak valamerre ilyenek pl. lqd markets, ironFX, Admiral, XM stb.
Szeretni nem fogjuk egyiket sem, mert ne szépítsük a dolgot a pénzünkre vadásznak, ha mindenki csak nyerne náluk biztosan bezárnának. 
Az elején ajánlom hogy nagyobb demószámlával kezdjünk, hogy később majd a kisebb éles számlán is el tudjuk engedni a nyereségeket jó irányba, de éles számla nyitása előtt majd kell egy olyan demó számla is, amin már azt az összeget modellezzük amivel majd az éles piacra lépünk ki.
Demó nyitásnál javaslom a dollár alapú számlát ha még nem kereskedtél, viszont ha már régebb óta demózgatsz más devizanemben, forint vagy euro, akkor használd azt.
Továbbá javaslok egy mozgó spred es számlát, de ha véletlen fix spred est nyitottál az se lesz gáz, magasabb idősíkokon kezdjük a grafikon nézegetését, ahol a vételi eladási ár különbségét jóformán észre se venni. Lehetőség van még a tőkeáttét kiválasztására, itt válaszd mindig a legnagyobbat, túl sok jelentősége nem lesz, de ha már adja a bróker használjuk ki.
Szóval ha megtaláltuk a brókerünk honlapját és nyitottunk egy számlát, email-en megkapjuk a szükséges adatokat amivel a letöltött MT4 platformra be tudunk lépni.

Folyt.
Régi 2014-05-03, 08:21   #7 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Egy kis motiváció:

http://www.youtube.com/watch?v=dO_L5eSUmso
Régi 2014-05-03, 09:02   #8 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ha megvan az MT4 ünk és be is tudtunk lépni akkor én az egyszerűségre törekszem. Minden olyan gomb amit nem használok felesleges számomra, így készítek egy lebutított kereskedési felületet, amihez egy képet is próbálok csatolni. A grafikonon nem lehet más csak úgyszólván a gyertyák, és bármilyen fura ezekben minden benne van. Ez már egyfajta játék hogy egy olyan kereskedési felületet hozz létre, amin jól érzed magad, annak háttér színe, gyertyák színe gombok összeválogatása igazodjon az egyéniségedhez, kereskedési stílusodhoz. Természetesen aki fibókkal, trendcsatornákkal és hasonló eszközökkel dolgozik annak azok kellenek hogy gombok formájában elérhetők legyenek, de mindent butíts le, amire nincs szükséged. Ha elérted a megfelelő beállításokat látványt, akkor ezt mindenképpen felül a sablon fülön belül a sablonok mentéséven mentsd el, így a későbbiekben bármilyen új grafikont megnyitsz, egy gombnyomásra ráhelyezheted a sablont, és nem kell megint végigmenni a beállításokon.

[IMG] A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/IMG]
Régi 2014-05-03, 09:45   #9 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Nem javaslom hogy kezdetben túl sok instrumentumot figyelj, sőt az a lényeg hogy minél kevesebbel foglalkozz, így annak meg tudod ismerni a jellegzetes mozgásait, karakterisztikáját és mindent ami arra jellemző.
Nézzük pl. a fő devizákat, azokat is helyes sorrendben:
Első deviza a dollár, majd ezt követi az euró, harmadik helyen tartom a yent, a sor végén a font és a frank.
Ezeket is leszűkítjük a három fő devizára, szóval USD, EUR, JPY
Ennek a három fő devizának a keresztjein fogok kereskedési lehetőségeket keresni, de ennél a három devizánál is a legfontosabb hogy önmagukban mennyire erősek vagy gyengék.
Ez olyan mint a szorzótábla. Ha álmodból is felkeltenek akkor is meg kell tudnod mondani hogy melyik deviza merre tart.
Ezt a legegyszerűbben úgy tudod meghatározni hogy bizonyos brókereknél a devizáknak is vannak indexei. Pl. az ironfx nél ezek megnézhetők, akár kereskedhetők.
Szóval nézzük ezt a három devizát merre is botorkált az utóbbi időben….

USD
https://charts.mql5.com/4/604/dxm4-h...l-services.png

EUR
https://charts.mql5.com/4/604/ecm4-h...l-services.png

JPY
https://charts.mql5.com/4/604/jym4-h...l-services.png

Mint ahogy a képek is mutatják a dollár az ami mondhatni lejt menetben van, az euró az ellentettje, a yen az meg az én szemléletemben beoldalazott, hol fent hol lent, keresi az irányt.
Ezeknek a tudatában fogom a belépőket is keresni, értelemszerű ha a dollár esik az euro pedig emelkedik, akkor az EURUSD n a long belépőket fogom szorgalmazni kezdetben. Aztán később kereshetünk majd kereshetünk fő trend irány elleni beszállási lehetőségeket is, de legyünk kezdetben csak trendkereskedők, hiszen a piac ebbe az irányban ad inkább potenciát.

Folyt. Köv.

Ha valakinek valahol kérdése csak bátran. 
Régi 2014-05-03, 09:58   #10 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia

Szerintem a fórumhoz csatold a képeket különben pár hét és elvesznek.
Csatolt kicsinyítések
kereskedes-egyszerusege-kepkivagas.jpg  
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-03, 10:01   #11 (permalink)
Szenior tag

Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

ez a topic kezd egyre érdekesebb lenni. csak így tovább!
Régi 2014-05-03, 10:19   #12 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia

Nem vesznek el hacsak a feltöltő vagy a broker nem törli őket viszont a feltöltő látja a megtekintések számát ami azért nem rossz.
Pl.ezt még mindig nem takarították ki

http://www.mql5.com/en/charts/492710...ancial-limited
  Válaszol idézettel
Régi 2014-05-03, 10:36   #13 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Aloha norton3!

Nagyon jó kezdeményezés, csak bíztatnálak a folytatásra.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-05-03, 11:01   #14 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 783
habibabu a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül habibabu részére
Alapbeállítás

nekem csak egy problémám van ezzel, újra és újra a felszínt kapargatják ezek a hozzászólások. Mindenki ugyanazt akarja megtanítani a másiknak, nem sok újdonságot találok. Sok apróság, módszer van amit, érdemes megtanulni, kombinálni. Ki kellene lépni a fibo és az egyenesek árnyékából!!!!! Aki összesen ennyit képes hatékonyan elsajátítani az legjobb esetben egy jó középszerű kereskedő lesz. Tudjuk, hogy az emberek jórésze ezt sem tudja megugrani. Ilyen az élet.
habibabu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-03, 11:58   #15 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia

Ok. ezentúl a fórumhoz csatolom majd a képeket, kerestem is a csatoló ablakot, de mivel hogy az egyszerű gyors válaszba írtam, ezért nem vettem észre hogy a részletesre kattintva ott a lehetőség.

Köszönöm a segítséget.
Régi 2014-05-03, 12:12   #16 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
habibabu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
nekem csak egy problémám van ezzel, újra és újra a felszínt kapargatják ezek a hozzászólások. Mindenki ugyanazt akarja megtanítani a másiknak, nem sok újdonságot találok. Sok apróság, módszer van amit, érdemes megtanulni, kombinálni. Ki kellene lépni a fibo és az egyenesek árnyékából!!!!! Aki összesen ennyit képes hatékonyan elsajátítani az legjobb esetben egy jó középszerű kereskedő lesz. Tudjuk, hogy az emberek jórésze ezt sem tudja megugrani. Ilyen az élet.
Teljes mértékben igazat adok, nagyon sokan vannak és lesznek akik elvéreznek és az egyszerűségben is elvesznek, de egy egyszerű paraszti ész elengedhetetlen, különben tényleg elveszünk a bonyolultságunk kavalkádjában.
Azt gondolom a kereskedés egy nem is olyan bonyolult dolog, de az embereket megtanítani rá már nem is olyan egyszerű.
A probléma részét ott látom hogyha valaki elmegy egy kereskedői suliba, van jó pár ilyen kis hazánkban, azokat a feladatokat sem hajlandó elvégezni amit a tanárbácsi kér tőle. Szerintem itt van ahol a nagy részük elhasal, és nem ott hogy belőle nem lehetne kereskedő.
Pl. mikor azt mondtam hogy le kell nyomnod pár száz kereskedést azonos metódussal, ha ezt nem vagy képes megtenni, nem lesz eredményed a rendszeredről, ha nincsenek eredmények hogyan lehetnek elvárásaid??
A kereskedés megtanulása pont olyan mint bármi más megtanulása az életbe, legyen az szakma, vagy akár nyelv stb. Ha pl. angolul tanulsz, és minden nap csak 10 percet hajlandó vagy vele foglalkozni, add össze a 10 perceket és gondold végig hogy 1 vagy 2 év múlva milyen tudás birtokában leszel. Csak mi emberek adj uram de rögön akarunk mindet, és ez már bonyolítja a helyzetet.
Régi 2014-05-03, 17:12   #17 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 590
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Először is üdv közöttünk!

Nem tudom, hogy egyáltalán meg lehet-e valakit is tanítani kereskedni. A stratégia csak egy eszköz. Ha kellően körülírt, akkor persze mechanikusan követheti valaki. Csak hát a piaci változásokat nem fogja tudni lekövetni és a stratégián finomhangolni, mert nem látja a lényeget. Szóval kereskedni még attól nem fog tudni. Jó példa erre a teknőc stratégia sztorija.

Nem akarok offolni, de ez a nyelvtanulási példa nagyon jó és sok szemléletes párhuzamot lehet hozni a kereskedéssel.

Hadd vitatkozzak kicsit mindjárt az elején veled
Ha valaki csak napi 10 percet, félórát foglalkozik bármelyikkel, akkor nem fog elérni eredményt. Hány olyan embert ismertek, aki évek óta tanulja az angolt, de ha megkérdezi tőle egy turista, hogy merre van a Parlament, akkor meg sem tud szólalni. Ugyanez a kereskedés. "Évek óta foglalkozok vele, de mégsem jönnek az eredmények" Hányszor lehet ezt hallani. Én az intenzitásban hiszek. Le akartam tenni a nyelvvizsgát németből. Csak ezzel foglalkoztam napi 6 órában fél éven keresztül és a végén megspékeltem egy kéthetes német úttal. Meg is volt az eredménye.
A döntés, hogy valaki kereskedő akar lenni ott kezdődik, hogy feladja a munkáját és ez lesz a fő tevékenysége minden nap megpróbálva ebből megélni! Eléggé motiváló tud lenni a mély víz. Mint a nyelvtanulásnál, amikor kimegy valaki egy kevés alapozó nyelvtanulás után külföldre dolgozni. Gyorsan fogja magára kapni a tudást.

Aztán eszembe jutott még, hogy nyelvet is tanítanak, akárcsak a kereskedést. Meg van az általánosan elfogadott séma. Nyelvkönyv, szótanulás, házi feladatok. Aztán a legtöbben sok-sok idő után sem tudnak szinte semmit pedig szorgalmasan követik, amit a tanár mond. Fejből vágják az egyes nyelvtani elemeket, csak éppen a lényeget, beszélni nem tudnak. Ha valaki kommunikálni akar egy nyelven, akkor ehhez a legjobb mód, ha minél többet kommunikál. Ugyanez a kereskedésnél is. Vannak a nagykönyvi sémák a stop-lossról, RR-ről, pszichológiáról, TA-ról, isten tudja, hogy még mi mindenről, csak valahogy mégsem állnak össze használható tudássá. Ahhoz, hogy valaki jó kereskedő legyen, egyszerűen csak minél többet kell kereskedni...élesben.

Aztán, ha valaki megtanul pár nyelvet, akkor egy újabb nyelvet már eléggé könnyű megtanulni, mert rájössz, hogy alapvetően mindegyik ugyanarra a logikára épül, csak az eltérésekre kell koncentrálnod. A kereskedésnél is minden stratégia a tőzsde egészen egyszerű alapvetéseit használja ki más-más eszközzel. Ha valaki mutat nekem egy stratégiát, akkor pillanatok alatt átlátom, hogy mire megy ki a játék és mire kell figyelnem és simán tudok vele pénzt csinálni.

Ígérem egy darabig nem szólok, mert nem szeretném, ha szétforgácsolódna a topik.
De ez most valahogy kijött...

Remélem lesz kitartásod a topikhoz!
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-03, 22:20   #18 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Jó lesz ez. Már be is állítottam a csipogómat, hogy egy hónap múlva figyelmeztessen a Norton topic nem elfelejtésére.
Nincs semmi baj a tempoval. Egy jó trédernek tudni kell türelmesnek lenni!
Volt olyan időszak is, hogy 3 hónapig csak az NFP-re nyomtam rá,
pedig figyeltem a chartokat közben napi szinten. (igen, ez egy elég pocsék széria után volt)
Na az időszak már majdnem a tantrikus sex kategóriáját súrolta.
Régi 2014-05-04, 10:02   #19 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Igaz nem tartunk még sehol, de aki felületesen olvas azok kedvéért néha összegezzük.
Szóval van már brókerünk ahol nyitottunk is egy számlát.
Jelen esetben én nyitottam egy LQD számlát (demo) 25.000 dollárral.
Magunkra igazítjuk a kereskedői felületet (MT4) személy szerint én lecsupaszítom amennyire csak lehet, csak az marad amit majd használni is fogok.
Előszedjünk a három fő devizapárnak a keresztjeit, USDJPY, EURUSD, EURJPY
Egy 4 órás idősík lesz amit első sorban majd figyelek, a többi idősíkot szándékosan el is tüntettem, hogy ne vesszünk el az erdőben.
Megnéztük a három fő deviza indexeit is, hogy képbe legyünk milyen irányba is lenne érdemes haladnunk. Mivel hogy az LQD nél nem találtam ilyen grafikonokat, nyiss ironFX számlát és akkor mindent egy helyen tudsz elemezgetni.

Amit még én megteszek számlanyitás után az a jelszó megváltoztatás, ez az eszközök, beállítások, szerver ablaknál megtehető:
kereskedes-egyszerusege-jelszo-valtoztatas.jpg

Valamint bekötöm a számlámat egy myfxbook oldalra hogy legyen egy fajta „egyszerű naplózásunk” ahol nyomon követjük a számlánkon lévő történeteket.
Aki még nem csinált ilyet annak egy kis segítség:
Myfxbook oldalon regisztráció.
Belépés után a portfolia ablak lenyit, és az „add account” részhez fogod majd bekötni az MT4-t ( a my platform választásnál az MT4 publisert válaszd a többi szerintem értelemszerű)
Ha sikerült a létrehozás kapsz egy account számot amit majd az MT4 be kell beírni.
Ha mindent jól csináltál és már lezárt kereskedésed is lesz a számládon akkor a myfxbook is elkezdi mutatni az adatokat.
Amit ezután az MT4 ben kell tenned az a eszközök, beállítások, ftp ablak, és itt is megadni a szükséges paramétereket:
kereskedes-egyszerusege-ftp.jpg
Régi 2014-05-04, 10:24   #20 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Egyszerűbb az MT4 AutoUpdate, mint az EA, vagy a Publisher.
Paranoiásoknak viszont nem való, mert tuti másolni fogják a nyerő számlájukat.
Csatolt kicsinyítések
kereskedes-egyszerusege-myfxbook.png  
Régi 2014-05-04, 10:27   #21 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Szép lassan el is fogunk érkezni a pozíció nyitásához, hogy ezt se bonyolítsuk túl, hiszen a kereskedés egyszerűsége a főcímünk, már csak pár egyszerű kérdésre kell válaszolnunk.
Mikor nyissunk?
Mennyit kockáztassunk?
Hány lot-ot vegyünk?
Hová tegyük a stop-ot?
Hol lesz a célárunk?
Hogyan fogjuk menedzselni?

ennyi.........

holnap már nyitva a piac, azt nem mondom hogy pozíciót is fogunk nyitni, de a lehetőségeket már tudjuk majd tervezni.
Régi 2014-05-04, 10:30   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Igaz nem tartunk még sehol, de aki felületesen olvas azok kedvéért néha összegezzük.
Szóval van már brókerünk ahol nyitottunk is egy számlát.
Jelen esetben én nyitottam egy LQD számlát (demo) 25.000 dollárral.
Magunkra igazítjuk a kereskedői felületet (MT4) személy szerint én lecsupaszítom amennyire csak lehet, csak az marad amit majd használni is fogok.
Előszedjünk a három fő devizapárnak a keresztjeit, USDJPY, EURUSD, EURJPY
Egy 4 órás idősík lesz amit első sorban majd figyelek, a többi idősíkot szándékosan el is tüntettem, hogy ne vesszünk el az erdőben.
Megnéztük a három fő deviza indexeit is, hogy képbe legyünk milyen irányba is lenne érdemes haladnunk. Mivel hogy az LQD nél nem találtam ilyen grafikonokat, nyiss ironFX számlát és akkor mindent egy helyen tudsz elemezgetni.

Amit még én megteszek számlanyitás után az a jelszó megváltoztatás, ez az eszközök, beállítások, szerver ablaknál megtehető:
Csatolás 5291

Valamint bekötöm a számlámat egy myfxbook oldalra hogy legyen egy fajta „egyszerű naplózásunk” ahol nyomon követjük a számlánkon lévő történeteket.
Aki még nem csinált ilyet annak egy kis segítség:
Myfxbook oldalon regisztráció.
Belépés után a portfolia ablak lenyit, és az „add account” részhez fogod majd bekötni az MT4-t ( a my platform választásnál az MT4 publisert válaszd a többi szerintem értelemszerű)
Ha sikerült a létrehozás kapsz egy account számot amit majd az MT4 be kell beírni.
Ha mindent jól csináltál és már lezárt kereskedésed is lesz a számládon akkor a myfxbook is elkezdi mutatni az adatokat.
Amit ezután az MT4 ben kell tenned az a eszközök, beállítások, ftp ablak, és itt is megadni a szükséges paramétereket:
Csatolás 5292
fantasztikusan jó írás, ezek azok a dolgok amiket mindig is tudni akartam az Mt4-től. csak így tovább!

p.s.: szerintem ezeket az írásokat meg kellene jeleníteni valami pénzügyi napilapban is pl hvg, napi, profit, vg...
Régi 2014-05-04, 10:53   #23 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.249
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
nyiss ironFX számlát és akkor mindent egy helyen tudsz elemezgetni.
Szerintem a kereskedés nem egyszerű.
Tudom, ez nem popular, meg lehet, hogy tévedek is, ezért mindenképp követem a topicot.

És most már tényleg elgondolkozok egy Ironfx számlanyitáson. Kösz.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-04, 10:58   #24 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
fantasztikusan jó írás, ezek azok a dolgok amiket mindig is tudni akartam az Mt4-től. csak így tovább!

p.s.: szerintem ezeket az írásokat meg kellene jeleníteni valami pénzügyi napilapban is pl hvg, napi, profit, vg...
Vigyázz Jano,még a végén nyitsz egy Mt4 számlát!
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-04, 11:02   #25 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezzel a megállapításoddal mindenképp vitába szállnék. Szerintem a kereskedés igenis egyszerű. A nyereségesség, az már nem annyira.
Tudod: a repülés nem veszélyes. A zuhanás az.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-05-04, 12:50   #26 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
nekem is elég csupasz az eszköztár. csak a lényeges dolgok vannak fent.
Csatolt kicsinyítések
kereskedes-egyszerusege-eszkoz.jpg  
  Válaszol idézettel
Régi 2014-05-04, 13:27   #27 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tudom, ez nem popular, meg lehet, hogy tévedek is, ezért mindenképp követem a topicot.

És most már tényleg elgondolkozok egy Ironfx számlanyitáson. Kösz.
Elolvastam újra a főcímet hátha rosszul írtam, de meg kellett nyugodnom mindent rendben találtam.
Szóval a főcím "A kereskedés egyszerűsége" és nem pedig "A kereskedés egyszerű"
Pár betű ez de nagy különbség.
Szóval az egyszerűségben mint ahogy már próbáltam is rá utalni azt értem hogy nem tűzdelem teli a kereskedési felületemet temérdek indikátorral, vonalakkal, csatornákkal, és minden olyan eszközökkel amiktől már magam se tudom hogy mit is akarok csinálni, és merre is akarok kereskedni.
Nincs azzal semmi bajom ha valaki ezen segédeszközök segítségével lép ki a piacra, vagy ezek a segédeszközök határozzák meg akár a piacról kilépése pillanatát, lényeg hogy azt mindig ugyan azzal a metódussal tegye, annak legyen egy kimutatható eredménye, és ha az pozitív és elégséges számára, akkor azt ezek után is így kell majd csinálni.

Az hogy elgondolkodol egy számlanyitáson egy következmény kell hogy legyen, következménye annak hogy van egy tesztelt rendszered csak példaképpen lenyomtad már a gombot mondjuk 200szor vagy 300szor ugyanazzal a gondolatmenettel, és az egésznek számodra elégséges az eredménye.
Ha minden áron számlát szeretnél nyitni, arról se beszélnélek le, de akkor pl. azt tedd az XM nél, új ügyfélként ad ha jól tudom 100% bónuszt, nyithatsz talán legkevesebb 5 dollárral is mindenképpen micro számla legyen, és a példa kedvéért ha kiküldesz 5 dollárt abból lesz a bónusszal (ami teljes mértékben elbukható) 10 dollár, ami pont annyit ér mint már brókercégnél 1000 dollár
de nem akarok senki zsebébe turkálni, ez csak egy példa volt és ha nincs meg még a működő stratégiád, csak nem bírod ki éles kereskedés nélkül, akkor így össze tudod rakni hogy mennyi pénzel indulj neki ami ha el is repül nem hagy mély érzelmi nyomokat az anyagi életedben.
Régi 2014-05-04, 15:53   #28 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

no comment

http://www.youtube.com/watch?v=qNFtFawgRaA
Régi 2014-05-05, 06:25   #29 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Szép reggelt! Kezdő kereskedőknek eljött a várva várt nap, kinyitottak a piacok, lehet nyomni ezerrel a gombot.
Alapjáraton egy lagymatag hétfőre számíthatunk, bár délután 4 kor lesz egy dollár piros betűs hír is, ami esetleg megrángathatja a piacot.
Ami minket érdekel, hogy van egy 4 órás idősíkunk és ezen megpróbálunk minden olyat megkeresni ami számunkra fontos lehet.
Ezért is mondtam hogy dobáljunk le mindent a grafikonokról, mert amit egész biztosan minden kereskedő látni fog azok a gyertyák. Ha mozgóátlagokkal kereskednénk akkor minden kereskedőnek rajta kellene hogy legyen a grafikonján a mozgóátlag, ha fibókkal akkor jó lenne ha mindenki figyelné a fibó szinteket is és így tovább.... de a gyertyákat szerintem kevesen rejtik el és kereskednek azok megléte nélkül.
Amit mi keresünk azok a támasz ellenállás szintek, ezek közül is az érdekel minket amit nem csak mi látunk hanem mindenki más is.
Nézzük pl. az eurusd nél miket is kell észrevennünk:
kereskedes-egyszerusege-eurusdh4.png
Karakteres jól látható hegyeket völgyeket keresünk.
Már megbeszéltük hogy az euró erős, a dollár pedig gyengélkedik, ezért értelemszerű a hogy vételi pozíciókra hajtunk.
Azok a csúcsok völgyek amiket megtaláltunk nézzük meg hogyan is néznek ki más idősíkokon:

H1:
kereskedes-egyszerusege-eurusdh1.png

D:
kereskedes-egyszerusege-eurusddaily.png

W:
kereskedes-egyszerusege-eurusdweekly.png

15:
kereskedes-egyszerusege-eurusdm15.png
Régi 2014-05-05, 06:29   #30 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

tök jó! most akkor vegyek v eladjak?
Régi 2014-05-05, 07:01   #31 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Kiderül hogy ezeket a számomra fontos szinteket a hetestől a 15 percesig észre fogja venni mindenki. Na itt kezdődik a türelem és a fegyelem, hogy nem össze vissza mindenhol lépünk piacra, hanem majd visszahúzódik ezen szintek valamelyikére az ár.
Ugyan ezt megtesszük a másik két devizapárunkkal is. (NEM MINDEN IDŐSÍKON, CSAK 4 ÓRÁSON LEELEMEZZÜK!) ez nekünk bőven elég lesz.

USDJPY:
kereskedes-egyszerusege-usdjpyh4.png

Túl sok mindent itt nem kell látnunk, benne vagyunk egy oldalazásban, ahonnan néha néha megpróbált kitörni, de aztán visszabotorkált ebbe a sávba.
Ha van elég türelmünk akkor itt mindenképpen kivárunk, hogy eldőljön merre is az arra, ha türelmetlenek vagyunk akkor én a sáv alján keresnék egy long belépőt, ugye a yent már jó ideje gyengíteni akarják, a dollár alapból gyenge, viszont az látható hogy az idén még nem tudott mélyebb aljra menni, ellenben a sávból kitörve próbál egyre magasabb csúcsokat rajzolni.

Mink van még az a EURJPY:
kereskedes-egyszerusege-eurjpyh4.png

Itt már könnyebb eldöntenem az irányt, értelemszerű a long, a grafikon látványa is ezt mutatja, és az euró is tudjuk hogy erős.
Amit szintén várunk, hogy megérkezzen majd az ár a jelentős szintre, ahol nem lesz más dolgunk mint hogy beszálljunk a mókuskerékbe.
Régi 2014-05-05, 07:06   #32 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
tök jó! most akkor vegyek v eladjak?
Szerintem egyenlőre csak nyugodj meg, vegyél magadhoz egy kávét, addig én megreggelizem, és gondold át hogy melyik devizapáron kell majd vételben és melyikben eladásban gondolkodni és hogy mikor??
Régi 2014-05-05, 07:49   #33 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
és az euró is tudjuk hogy erős.
Még erős, de: http://www.napigazdasag.hu/cikk/10096/

Akkor most TA, vagy funda?

ui: Most olvasom, hogy 30.-án már szó sincs élénkítésről. Ezek se tudják mit akarnak.
Régi 2014-05-05, 08:08   #34 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem egyenlőre csak nyugodj meg, vegyél magadhoz egy kávét, addig én megreggelizem, és gondold át hogy melyik devizapáron kell majd vételben és melyikben eladásban gondolkodni és hogy mikor??
oximoron: dobj be egy nyugtató kávét.

eurusd-n mit csináljak? eladjak vagy vegyek? itt vanh szint meg ott is. mi legyen?
Régi 2014-05-05, 08:09   #35 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

eurusd-n mit csináljak? eladjak vagy vegyek? itt is van szint meg ott is. mi legyen?
Régi 2014-05-05, 08:11   #36 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Mikor nyissunk?
Mennyit kockáztassunk?
Hány lot-ot vegyünk?
Hová tegyük a stop-ot?
Hol lesz a célárunk?

Első kérdésre már meg is kaptuk a választ, nyitni akkor fogunk ha megérkezik jelentős szintre az ár.
De mennyit is kockáztassunk??
én erre úgy szoktam megkeresni a választ, hogy gondold el hogy mennyi az az összeg amit ha elbuknál még nem mennél fejjel a falnak, nem veszekednél a feleségeddel, pároddal és nem vernéd meg a gyerekeidet, barátaidat.
Szóval ha este ugyanolyan nyugodtsággal feküdtél le mint bármi más alkalommal, akkor nem kockáztattál sokat.
Tegyük fel ez az összeg 10.000 Ft
és tegyük fel hogy a piac hoz neked egymás után 10 vesztőt, mert lesz ilyen...... és akkor az átlagos vesztőkről még nem is beszéltünk.
Szóval 10x nem találtad el a piacot, és kötésenként 1000 Ft ot buktál.
Ha itt még mindig nyugodtan alszol, akkor jó az irány.
Ha azt mondom hogy a kiküldött pénznek egy pozícióba kockáztassunk 2% ot, akkor már ki tudjuk számolni mennyi pénznek is kellene kint lenni a számlánkon.
Ha 1000 Ft kockáztatunk kötésenként, akkor 50.000 Ft kell hogy a számlánkon legyen, értelemszerű hogy 50 vesztes pozíciót kell hogy nyissunk egymás után hogy elfogyjon a pénzünk. Bár ez sem igaz, mert kell egy olyan számla visszaesési szintet is meghatározni, ahol abba hagyjuk a kereskedést, és vissza térünk a játékszámlához.
ez a visszaesési szint legyen pl. 40% de ezt te magadnak fogod kitalálni.
Mit is jelent ez??
50.000 Ft van kint a számlánkon, aminek a 40% a 20.000 Ft, tehát ha a számlánk visszaesik 30.000 Ft ra, akkor a élő kereskedést beszüntetjük.
Ha minden kötésbe 1000 Ft ot kockáztattunk, akkor legrosszabb esetben 20 egymás utáni vesztő után kereskedést felfüggesztjük.
Régi 2014-05-05, 08:19   #37 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mikor nyissunk?
Mennyit kockáztassunk?
Hány lot-ot vegyünk?
Hová tegyük a stop-ot?
Hol lesz a célárunk?

Első kérdésre már meg is kaptuk a választ, nyitni akkor fogunk ha megérkezik jelentős szintre az ár.
De mennyit is kockáztassunk??
én erre úgy szoktam megkeresni a választ, hogy gondold el hogy mennyi az az összeg amit ha elbuknál még nem mennél fejjel a falnak, nem veszekednél a feleségeddel, pároddal és nem vernéd meg a gyerekeidet, barátaidat.
Szóval ha este ugyanolyan nyugodtsággal feküdtél le mint bármi más alkalommal, akkor nem kockáztattál sokat.
Tegyük fel ez az összeg 10.000 Ft
és tegyük fel hogy a piac hoz neked egymás után 10 vesztőt, mert lesz ilyen...... és akkor az átlagos vesztőkről még nem is beszéltünk.
Szóval 10x nem találtad el a piacot, és kötésenként 1000 Ft ot buktál.
Ha itt még mindig nyugodtan alszol, akkor jó az irány.
Ha azt mondom hogy a kiküldött pénznek egy pozícióba kockáztassunk 2% ot, akkor már ki tudjuk számolni mennyi pénznek is kellene kint lenni a számlánkon.
Ha 1000 Ft kockáztatunk kötésenként, akkor 50.000 Ft kell hogy a számlánkon legyen, értelemszerű hogy 50 vesztes pozíciót kell hogy nyissunk egymás után hogy elfogyjon a pénzünk. Bár ez sem igaz, mert kell egy olyan számla visszaesési szintet is meghatározni, ahol abba hagyjuk a kereskedést, és vissza térünk a játékszámlához.
ez a visszaesési szint legyen pl. 40% de ezt te magadnak fogod kitalálni.
Mit is jelent ez??
50.000 Ft van kint a számlánkon, aminek a 40% a 20.000 Ft, tehát ha a számlánk visszaesik 30.000 Ft ra, akkor a élő kereskedést beszüntetjük.
Ha minden kötésbe 1000 Ft ot kockáztattunk, akkor legrosszabb esetben 20 egymás utáni vesztő után kereskedést felfüggesztjük.
az első kérdést elég könnyen lezártad...

a többi jó, nézd meg az advanced money management postomban irtakat, ami választ ad a kockázat hozam optimalizálására.

király! csak így tovább.. ebből össze kellene hozni egy könyvet.. mit szólsz, 3-4 en összeállunk és kiadunk egy magyar trading lexicon-t hm?
Régi 2014-05-05, 08:22   #38 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:

eurusd-n mit csináljak? eladjak vagy vegyek? itt is van szint meg ott is. mi legyen?
Janó a szintünk 1.379 nél van, az árunk pedig 1.387 nél tart, lehet hogy vársz délutánig, az is lehet hogy egy kettő vagy több napig, de az is lehet hogy már vissza se jön arra a szintre ahová várjuk, akkor majd keresünk más jelentős szintet. De az is lehet hogy visszajön, felvesszük a pozíciót, és kistoppolódunk, tehát bukunk és mérgelődünk nagyon...

Régi 2014-05-05, 08:28   #39 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Janó a szintünk 1.379 nél van, az árunk pedig 1.387 nél tart, lehet hogy vársz délutánig, az is lehet hogy egy kettő vagy több napig, de az is lehet hogy már vissza se jön arra a szintre ahová várjuk, akkor majd keresünk más jelentős szintet. De az is lehet hogy visszajön, felvesszük a pozíciót, és kistoppolódunk, tehát bukunk és mérgelődünk nagyon...

Csatolás 5312
ez hirnev pontot ért!
Régi 2014-05-05, 08:40   #40 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Szóval a mikor nyissunkra a válaszom, ha majd visszahúzódik az ár az 1.379 es színtünköz.
Hogy mennyit kockáztassunk ha 2% a terv akkor a 25.000 dolláros számlánkon ez 500 dollár lesz.
Hány lotot is vegyünk majd??
Na ezt én úgy szoktam meghatározni hogy van az ár ahol majd megnyílik a pozícióm, és van a stop helyszínem. A kettő közötti távolság a célkereszttel lemérhető.
Na engem ez érdekel ennek is a középső száma:
kereskedes-egyszerusege-celkereszt.jpg

Tudjuk hogy 500 dollár fogunk kockáztatni, és le tudtuk olvasni a középső számot is.
a kockáztatott összeget elosztjuk ezzel a számmal:
500/372= 1,34
Szóval ha a jelentős szinthez érne az ár és egy 372 pontra lévő stopot használnánk, akkor 1,34 lot lenne az a mennyiség amit be kellene vásárolnunk.
Régi 2014-05-05, 08:53   #41 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Tudjuk már hogy mikor nyissunk? (ha majd vissza jön az ár a jelentős szintre)
Azt is tudjuk mennyit kockáztassunk? (25.000 dolláros számlánk 2% át, tehát 500 dollárt)
Kérdés hogy hol lesz a stopunk, és hol a célárunk?
Célárunk a mindenkori legmagasabb csúcs lesz, ahol a közelmúltban már járt az ár.
Ez az a szint ahol vevők és eladók már egyszer megegyeztek hogy ér ennyit az instrumentum ára:
Régi 2014-05-05, 09:11   #42 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Egyik lehetőség hogy piacra fogunk lépni ezen a jelentős szinten egy limitmegbízással.
Limitmegbízásnál fontos hogyha eltaláljuk az irányt és netalántán célárig is elmegyünk, akkor 3x annyit keressünk ezen a kötésen mint amennyit bukhatunk.
Itt megint elővesszük a célkeresztet és lemérjük hogy hány pontunk is van a célárig=1500 pont
kereskedes-egyszerusege-celar.jpg

Ha ezen a pozin 3x annyit nyerhetünk mint amennyit veszíthetünk akkor már tudni is fogjuk hogy 500 pontra kell hogy legyen a stopunk.
Ha 500 pontra lesz a stopunk és 500 dollár kockáztatunk egy kötésen, már meg is kapjuk hogy hány lotot vehetünk.
500/500=1
Régi 2014-05-05, 09:26   #43 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Nézzük a gyakorlatban, beadtunk egy limit megbízást a jelentős szintre 1 lot pozícióval, és 500 pontra elhelyeztük a stopját is.
Miután a szemem mindent rendben talál (leolvasható az 1 lot is hogy helyesen adtam be, sz 1/3 hozam kockázat is ránézésre megállapítható)
De azért biztonság képen én meg szoktam fogni még egyszer a stop vonalat, és odébb mozgatom picit, mert ilyenkor kiírja a kockáztatott összeget is.
Ilyenkor csak azt figyelem hogy közel 500 dolláros veszteséget írjon ki, és azt is inkább az 500 dollár alá mozgatom mint fölé. Magyarán inkább 490 dollárt akarok bukni ha bukok, mintsem 520 dollárt.
kereskedes-egyszerusege-stop.jpg

innentől kezdve még egy nagyon fontos dolgunk van, az pedig a várakozás és a türelem.
Régi 2014-05-05, 09:39   #44 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ugyan ez EURJPY nél:

Tudjuk hogy az euro erős, tehát longolni szeretnénk, azt is tudjuk mikor? Majd ha vissza jön jelentős szintre, mennyit fogunk kockáztatni? Persze hogy itt is 500 dollárt. Hol lesz a célárunk? Értelemszerűen a csúcson. Hol lesz a stopunk? Ha háromszorosát szeretnénk nyerni mint amennyit bukhatunk és 3000 pontra van a jelentős színtől a célárunk akkor 1000 pontra helyezzük majd el.
Ha van egy 1000 pontra lévő stopunk, és 500 dollárt fogunk kockáztatni, akkor 500/1000= 0,5 lot

Kell ezt még bonyolítani???
Régi 2014-05-05, 09:45   #45 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ennyi...

Mostmár mehetünk kirándulni, uszodába, vagy csinálhatunk bármit kedvünk szerint, ennél több faladatunk nem nagyon van mára.

Szép napot!
Régi 2014-05-05, 09:46   #46 (permalink)
Szenior tag

kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Ugyan ez EURJPY nél:

Tudjuk hogy az euro erős, tehát longolni szeretnénk, azt is tudjuk mikor? Majd ha vissza jön jelentős szintre, mennyit fogunk kockáztatni? Persze hogy itt is 500 dollárt. Hol lesz a célárunk? Értelemszerűen a csúcson. Hol lesz a stopunk? Ha háromszorosát szeretnénk nyerni mint amennyit bukhatunk és 3000 pontra van a jelentős színtől a célárunk akkor 1000 pontra helyezzük majd el.
Ha van egy 1000 pontra lévő stopunk, és 500 dollárt fogunk kockáztatni, akkor 500/1000= 0,5 lot

Kell ezt még bonyolítani???
Csatolás 5318
Figyelj!Szerintem ez így rendben,de ezeket mindenki tudja már!(remélem)
Ez is egy hagyományos kereskedési stílus.Ami engem érdekelne személy szerint,hogy pld mennyit lehet ezzel keresni?Tehát az eredményesség,dd,stb.Azaz egy myfxbook-os kimutatás,vagy egy valami görbe,vagy egyenes?
Régi 2014-05-05, 09:48   #47 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

USDJPY ont szándékosan nem csináltam, lehet belinkelni képeket, hogy kinek milyen piacra lépési terve lennének.
Régi 2014-05-05, 11:05   #48 (permalink)
Tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 77
Hírnév szint: 7
Gszab a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdv. Norton!

Engem mindenképpen érdekel a "tananyagod". Szóval én arra kérlek, hogy folytasd és ne hagyd, hogy elvegyék a kedved, és motivációdat ettől!

Kitartás!
Gszab nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-05, 11:09   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Persze,persze,én sem akarom elvenni a kedvét senkinek!Olvassuk,nézzük!
(csak gondoltam kezdjük a lényeggel)
Hajrá!
Régi 2014-05-05, 11:14   #50 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ha nem szoktál belekeveredni azonos brókernél lévő számláidba, akkor tekintsd tárgytalannak a hozzászólásomat.
Azonos brókercégnél lévő számláimat külön-külön telepített MT4-ből indítom és firkálok hozzá saját jpg ikonokat, majd konvertálom jpg to ico konverterrel. Így még véletlenül sem keverednek össze a tálcán.
  Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
deviza, FOREX, kereskedés, pénz, tőzsde

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 23:48 , a GMT +1 időzóna szerint.