Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-05-05, 16:58   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 591
Hírnév szint: 6
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Kereskedési hibáim

Annyi öntömjénező "profi" látogatja a fórumot, hogy szeretnék ezzel a topikkal egy kicsit egyensúlyt teremteni. Már amennyire lehetséges...

Csak olyan topikot találtam, ami azzal foglalkozik, hogy más milyen hibákat követ(ett) el.

Aki fórumos nickel sem vállalja, hogy olykor hibázik, az önmagával sem lesz őszinte. Akkor hogyan is vállalhatná a felelősséget a kereskedési döntéseiért.

Arról nem is szólva, hogy a más által elkövetett hibákból akár tanulni is lehet.

Szóval gyerünk, gyónjatok!
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-05, 17:03   #2 (permalink)
Szenior tag

Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Kezdem én.

Pénteken indexekben láttam short lehetőset óráson és a hétvége ellenére benyitottam.
Az FTSE különösen tetszett, ezért őt választottam.
Naná, hogy ma ünnepnap van náluk A többiek szépen beszakadtak ma és már realizáltam is volna a profitot.
Ehelyett...
ahogy nézem, még az is lehet, hogy a napot long gyertyában zárják az indexek, így mire holnap nyit a londoni tőzsde, addigra már lehet, hogy felfelé fog gappelni.
Hirdetések
Régi 2014-05-05, 17:25   #3 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Kezdő vagyok, sok tradem nyerő, viszont úgy érzem a vesztes tradeket sokáig hagyom futni és a kockázatom sokszor több, mint a tőkém 2%-a. Nem vagyok fegyelmezett, sokszor random benyitok és egyből ellenem megy a trade és kénytelen vagyok zárni. Vannak tradek, amik szép profitot hoznának, de sokszor nem húzom breakevenre a stoppot. Sok hibám van, de próbálok fegyelmezett lenni.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-05-05, 20:37   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 901
Hírnév szint: 7
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Tetszik ez a topic.. a gyóntatószék jobban illene a nevéhez. No ime az én bűneim:

(1) massive overtrading
(2) tul sok piacot nézek (*)
(3) analysis paralysis: néha annyi a vonal a chartjaimon, hogy ha 5 percre otthagyom a dolgot már elfelejtem melyik mit jelent.. ezért inkább nem mozdulok.. lást (1) pont.

(*) csak hogy érzékeltessem: most egy átlagos nyugis napon 170 chartom van nyitva...

Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-05, 22:01   #5 (permalink)
Szenior tag

Fxpadavan logója

Összes hozzászólás: 194
Hírnév szint: 9
Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ha nem figyelnék, hajlamos lennék nagyobb jelentőséget tulajdonítani a kereskedének mint ami.(és így időt is)
Mivel multitimeframe kereskedem, régebben sűrűn belevesztem az m1-es csártba és az alacsonyabb síkú célárakba. Ma már nem jellemző.

Nekem pl meg kell osztanom a lelkesedésem, időm, energiám elég sok területen, mert különben nem leszek elégedett az életemben. (és sztem másoknak is) Ha nem tenném meg, akkor viszont kinőné magát az aránytalanág, és szépen kifejezné az összes hibát a gyakorlatban (amiket szoktunk emlegetni jellemzően) és ennek a tudatállapotnak hozadéka lenne az emócionális és pénzügyi negatív spirál. (volt alkalmam megfigyelni magamon)
Tehát fontos, h felismerjem minél kezdetlegesebb állapotában. Vannak bizonyos szokásaim amikből már nagyszerűen olvasok, h távolodom. Egyre kifinomultabban látom meg... pl. most be fogom fejezni az írást, annak ellenére, h elég sok minden eszembe jutott...
Fxpadavan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-06, 04:38   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 901
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Fxpadavan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha nem figyelnék, hajlamos lennék nagyobb jelentőséget tulajdonítani a kereskedének mint ami.(és így időt is)
Mivel multitimeframe kereskedem, régebben sűrűn belevesztem az m1-es csártba és az alacsonyabb síkú célárakba. Ma már nem jellemző.

Nekem pl meg kell osztanom a lelkesedésem, időm, energiám elég sok területen, mert különben nem leszek elégedett az életemben. (és sztem másoknak is) Ha nem tenném meg, akkor viszont kinőné magát az aránytalanág, és szépen kifejezné az összes hibát a gyakorlatban (amiket szoktunk emlegetni jellemzően) és ennek a tudatállapotnak hozadéka lenne az emócionális és pénzügyi negatív spirál. (volt alkalmam megfigyelni magamon)
Tehát fontos, h felismerjem minél kezdetlegesebb állapotában. Vannak bizonyos szokásaim amikből már nagyszerűen olvasok, h távolodom. Egyre kifinomultabban látom meg... pl. most be fogom fejezni az írást, annak ellenére, h elég sok minden eszembe jutott...
ismeretlen kortárs szerző értekezéseiben foglalkozott az értelmetlen morálisan antigonisztikus exisztenciájával és végül is arra jutott, hogy "ami elveszítette az értelmét annak az az értelme, hogy értelmetlenné vált, vagyis az értelmes értelmetlenítése után van értelme az értelmetlennek, ezért a látszólag értelmetlen értelme is megvan, csak az elveszett darabja miatt értelmetlen, tehát még az értelmetleníthető értelmes értelmetlenítésésnek értelme is értelemsíthető, mert ennek értelme azt bizonyítja, hogy ami elveszítette az értelmét, az attól még nem értelmetlen".

Ehhez kapcsolódóan Jung szavai csengenek bennem vissza :

"Bizonyos dolgokat az életben úgy kell megélnünk, mintha azok arra lennének rendeltetve, hogy érett gyümölccsé legyenek, s ha mégsem érnek meg, akkor hát elejtjük őket. Játékosan kell őket felfognunk, gyermeki módon, előítéletek nélkül. Mihelyt előítéleteink vannak, bizonyos lehetőségeket kizárunk, s életünk nem gazdag többé.".
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-06, 16:33   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 141
Hírnév szint: 5
szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kezdem én.

Pénteken indexekben láttam short lehetőset óráson és a hétvége ellenére benyitottam.
Az FTSE különösen tetszett, ezért őt választottam.
Naná, hogy ma ünnepnap van náluk A többiek szépen beszakadtak ma és már realizáltam is volna a profitot.
Ehelyett...
ahogy nézem, még az is lehet, hogy a napot long gyertyában zárják az indexek, így mire holnap nyit a londoni tőzsde, addigra már lehet, hogy felfelé fog gappelni.
Ftse meg van még?
A spike szerű gyertyára léptél be?
szeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-06, 18:48   #8 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 513
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

ha függő megbízást teszek valahova, akárhova, akárhogy rászámolva spreadet meg mindent elnagyolva, akkor is 10ből 9x épphogy de nem nyílik be, és elmegy nélkülem a szekér.. Ebből a 9ből kb 4x tuti csak a spreaden múlik.. ha kézzel akarom majd benyitni, mindig pont abban az 1-2 órában megy arra az ár, mikor épp nem vagyok gépközelben.. Ha nyitok 1 pozit, és ha teszek be stoppot, abban a pillanatban szinte mágnesszerűen elkezdi húzni az árat magafelé, és rendszerint pipre pontosan kivesz, majd megindul jó irányba.. (stoppal rendelkező poziknál 10ből 6x tuti) , ha legközelebb ráhagyok még +10 pipet, akkor onnan fog fordulni, ha +20at, akkor odáig megy le.. Stop nélkül 10ből 8x szinte soha nem vagyok minuszban ..de nyilván ha mégsem jó az irány, kézzel zárok, persze utána megindul jófelé itt is.. A profit elengedésével nincs bajom, van hogy 1 hónapig is van nyitva egy pozim, pedig lehet m15ön nyitottam, csak sokszor ha bejön, úgyvagyok vele hátha megy majd tovább.. persze nyilván nem pont akkor kaptam el a nagy trendfordulót, és a végén kivesz 0-ban... Szal, elég peches vagyok, és a hibáimmal ez ötvözve elég kemény és mókás tapasztalatot ad. De azért sikerül úgyahogy biztatni az egyenleget felfelé
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-06, 19:39   #9 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

A legnagyobb hibám?...forexezek!
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-06, 21:24   #10 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
szeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ftse meg van még?
A spike szerű gyertyára léptél be?
Megtartottam, mert a napos kép is biztató volt. 6700-at néztem célárnak. De ma ment kemény 48 pontot, miközben a DAX 145-öt. Úgyhogy (valószínűleg helytelenül), de elengedtem amcsi zárás előtt. Egyébként is szinte csak devizázok. De néha elcsábít az arany és az indexek, aztán rossz szájízzel visszatérek és egy darabig megint hagyom őket.

A nyitást kicsit bonyolult lenne most kifejtenem. Két eddigi sikeres stratégiámat sikerült végre az elmúlt napokban eggyé összegyúrnom, amiben minden piaci látásmódom, elvem benne van most már. Múlt héten kezdtem eszerint kereskedni és eddig nagyon ígéretes. Eddig is nyerő voltam, de most valami egészen más történik. Valami, amit nem tudok szavakkal leírni. Olyan "megérkeztem" érzés. De nem akarom elkiabálni. Majd néhány száz tréd múlva meglátjuk.

De hogy témánál maradjak...
Én a poziméretet például súlyozom a jelem vélt erőssége szerint is. Ez nekem rendben is van, működik.
Kb. kéthavonta előfordul, hogy egy pozit 100%-os biztonságúnak (ilyen persze nincs) ítélek meg és akár többszörös méretű pozit nyitok emiatt, mint normál esetben. Ha ilyenkor ellenem megy, akkor megy a vakarózás. A sokkal nagyobb lebegő mínusz miatt sokkal nehezebben követem a bevált metódusomat, amit ilyenkor szoktam tenni. Nem értem, mi történik, mert csak irányba gondolkodok még mindig. Kapkodok, de általában viszonylag jól jövök ki belőle.

De a legutolsó ilyen helyzetben április végén olyat tettem, amit már régen. Kibillentem és nem álltam fel a géptől, ahogy ilyenkor szoktam. Elkezdtem nyitogatni idegből ötletszerűen mindkét irányba, egyre elképesztőbb méretekkel. 8 százalék mínusznál állt meg a nap. Az áprilisi profitom egy az egyben eltűnt.
Már másnapra helyre tudtam magam tenni és újra kiegyensúlyozott voltam. Azért ez régebben akár 1-2 hétig is eltartott. Ennyi a történetben a pozitívum.
Régi 2014-05-07, 08:08   #11 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 141
szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

De hogy témánál maradjak...
Én a poziméretet például súlyozom a jelem vélt erőssége szerint is. Ez nekem rendben is van, működik.
Kb. kéthavonta előfordul, hogy egy pozit 100%-os biztonságúnak (ilyen persze nincs) ítélek meg és akár többszörös méretű pozit nyitok emiatt, mint normál esetben. Ha ilyenkor ellenem megy, akkor megy a vakarózás. A sokkal nagyobb lebegő mínusz miatt sokkal nehezebben követem a bevált metódusomat, amit ilyenkor szoktam tenni. Nem értem, mi történik, mert csak irányba gondolkodok még mindig. Kapkodok, de általában viszonylag jól jövök ki belőle.

De a legutolsó ilyen helyzetben április végén olyat tettem, amit már régen. Kibillentem és nem álltam fel a géptől, ahogy ilyenkor szoktam. Elkezdtem nyitogatni idegből ötletszerűen mindkét irányba, egyre elképesztőbb méretekkel. 8 százalék mínusznál állt meg a nap. Az áprilisi profitom egy az egyben eltűnt.
Már másnapra helyre tudtam magam tenni és újra kiegyensúlyozott voltam. Azért ez régebben akár 1-2 hétig is eltartott. Ennyi a történetben a pozitívum.
Én a pin vagy hammer szerű gyertyákra szoktam beszállni, de többször előfordul, hogy egy-egy nagy forgalmú gyertyára belépek. Csak úgy "megérzésre".
Nálam ez azért hiba, mert véleményem szerint nincsenek magas valószínűségű belépők.

Tavaly volt egy nagyon kemény időszakom. Egy nyerő széria után jött a szokványos DD szakasz. Egy ponton úgy véltem, hogy mostmár véget ért aDD, ezért megemeltem a pozició kockázatomat kb 3-4x-re. Hát a DD-nek nem lett vége...
Nem csak a profitot adtam vissza a piacnak, de vastag mínuszba is kerültem. Totál kiakadtam magamra, hogy lehetek ilyen hülye.
Tartottam egy 3-4 hetes szünetet, mire összevakartam magam a padlóról. Egy életre szóló lecke volt.
szeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-08, 19:19   #12 (permalink)
Szenior tag

Fxpadavan logója

Összes hozzászólás: 194
Hírnév szint: 9
Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Fxpadavan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ismeretlen kortárs szerző értekezéseiben foglalkozott az értelmetlen morálisan antigonisztikus exisztenciájával és végül is arra jutott, hogy "ami elveszítette az értelmét annak az az értelme, hogy értelmetlenné vált, vagyis az értelmes értelmetlenítése után van értelme az értelmetlennek, ezért a látszólag értelmetlen értelme is megvan, csak az elveszett darabja miatt értelmetlen, tehát még az értelmetleníthető értelmes értelmetlenítésésnek értelme is értelemsíthető, mert ennek értelme azt bizonyítja, hogy ami elveszítette az értelmét, az attól még nem értelmetlen".

Ehhez kapcsolódóan Jung szavai csengenek bennem vissza :

"Bizonyos dolgokat az életben úgy kell megélnünk, mintha azok arra lennének rendeltetve, hogy érett gyümölccsé legyenek, s ha mégsem érnek meg, akkor hát elejtjük őket. Játékosan kell őket felfognunk, gyermeki módon, előítéletek nélkül. Mihelyt előítéleteink vannak, bizonyos lehetőségeket kizárunk, s életünk nem gazdag többé.".
Így van! az antigonisztikus helyett nem antagonisztikust akartál írni?

"Játékosan kell őket felfognunk, gyermeki módon, előítéletek nélkül. Mihelyt előítéleteink vannak, bizonyos lehetőségeket kizárunk, s életünk nem gazdag többé."

1. Ha előítéletem van a tőzsdével kapcsolatban: kizárom.
2. Ha előítéletem van az élettel kapcsolatban: megtalálom a tőzsdét.
3. Ha nyitott vagyok meglátom a tőzsdét.
4. Ha nyitott vagyok meglátok a tőzsdén kívül mást is.
5. Ha nyitott vagyok azt válaszom ami a legnagyobb örömöt ad.
6. Ha nyitott vagyok azokat a dolgokat választom, amikkel együtt a legnagyobb az örömöm...
Fxpadavan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-09-04, 13:44   #13 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

ha több számlád van, figyeld mindet, ugyanis én most ezzel szívtam meg, hogy rá se néztem az egyikre.
Volt régről berakva egy megbízásom eu longra, gondolhatjátok most hogy néz ki..
kb 1 hete aktiválódott... ahogy látom eddig -500... és még nem zártam le, mert úgyvagyok vele hamár eddig lejött... hátha 1.30 megfogja és visszahoz vmennyit..
Régi 2014-09-04, 13:50   #14 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ha több számlád van, figyeld mindet, ugyanis én most ezzel szívtam meg, hogy rá se néztem az egyikre.
Volt régről berakva egy megbízásom eu longra, gondolhatjátok most hogy néz ki..
kb 1 hete aktiválódott... ahogy látom eddig -500... és még nem zártam le, mert úgyvagyok vele hamár eddig lejött... hátha 1.30 megfogja és visszahoz vmennyit..
akkor -500anként vegyél rá:-)
  Válaszol idézettel
Régi 2014-09-04, 13:56   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

1.30nál rávettem, még szép, nem gondolom h visszajönne 1.33ig.. DD de ez nem a legbölcsebb dolog, hiszen ugye most kb gridezem a szerencsét .. másik elméletem h lezárom, és 10xres méretben nyitok majd köv pozit, és az visszahozza majd, de ugye az sem a legjobb számlabiztosítás... ellenben ott legalább választhatok irányt..

update: vagy meggyőzöm az iront, ugyan csináljuk már vissza 2 héttel ezelőtti állapotra... ugyis MM...
Régi 2014-09-04, 15:43   #16 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nah lezártam mindent, soha a büdös életbe nem teszek be megbízást sehova...
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Kereskedési Stratégiák MA3MA50 Technikai elemzés 19 2016-12-17 20:03
Kereskedési Időszak! alkonya Kezdőknek 14 2015-01-29 19:36
Kereskedési robot tesztelése safe Automata kereskedés 6 2014-02-21 10:32
Kereskedési napló tetris Kezdőknek 1 2013-12-18 22:12
Kereskedési stílusok GP57 Kezdőknek 29 2013-11-22 19:01

A pontos idő 18:49 , a GMT +1 időzóna szerint.