Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-06-02, 20:27   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Perrysh a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Chart eltérések

Sziasztok!

Abszolút kezdőként kérdem: létezik, hogy a különböző brókerek chart-jában, adott intervallumot nézve eltérések mutatkoznak piaci árakat illetően?
Pl. EURUSD, 2014.06.02. 12:00 környéke, IronFX (demo) vs. iForex (éles).
Esetleg az egyik a bróker eladási, a másik pedig piaci árakat mutat?

Köszi előre is.

A.
Perrysh nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-02, 20:47   #2 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.614
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Perrysh eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Abszolút kezdőként kérdem: létezik, hogy a különböző brókerek chart-jában, adott intervallumot nézve eltérések mutatkoznak piaci árakat illetően?

Köszi előre is.

A.
Ez a piac decentralizált, ellentétben a tőzsdékkel, ahol központilag vezetik az ajánlati könyvet. Minden bróker önálló árjegyző, ezért természetes dolog, hogy kissé eltérőek az árak az egyes brókerek közt.
Régi 2014-06-03, 07:10   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Hírnév szint: 6
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

Köszi előre is.

A.
Figyelj: ez csak nálad fordul elő, kifejezetten csak téged akarnak ezzel átverni. Vigyázz nagyon mert ugy látszik ahogy megnyitották a számládat azóta figyelnek téged! Más furcsaságot nem vettél észre? Például hogy mikor megnyomod a gombot akkor mintha eltelne egy kis idő amig a gép visszajelez pedig demo-n nem volt ilyen. Vagy hogy mintha a számítógépeden a processzor teljesítménye néha furán felfut. monitorozod a hálózatot? Vagy a postaládád.. nem tűnik úgy mintha késnének a levelek?

veszélyes vizeken jársz, vigyázz nagyon légy résen és figyelj mindenre!
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-03, 08:36   #4 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Figyelj: ez csak nálad fordul elő, kifejezetten csak téged akarnak ezzel átverni. Vigyázz nagyon mert ugy látszik ahogy megnyitották a számládat azóta figyelnek téged! Más furcsaságot nem vettél észre? Például hogy mikor megnyomod a gombot akkor mintha eltelne egy kis idő amig a gép visszajelez pedig demo-n nem volt ilyen. Vagy hogy mintha a számítógépeden a processzor teljesítménye néha furán felfut. monitorozod a hálózatot? Vagy a postaládád.. nem tűnik úgy mintha késnének a levelek?

veszélyes vizeken jársz, vigyázz nagyon légy résen és figyelj mindenre!
Nálam először a kukásautó kezdett késni, aztán a madarak kezdtek el később csipogni.

Ez a vég kezdete!
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-03, 08:43   #5 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nálam először a kukásautó kezdett késni, aztán a madarak kezdtek el később csipogni.

Ez a vég kezdete!
Én azt vettem észre, hogy a pénzszállító autó minden reggel indokolatlanul hosszú ideig áll a ház előtt. Mikor elmegy, akkor érkeznek a "munkások", akik állítólag ablakokat cserélnek és javításokat végeznek a lépcsőházban, de a mi emeletünkön mintha többet lennének, mint máshol. A villanyóra ajtaja is mindig kicsit máshogy van nyitva, mint amikor utoljára láttam. Én mindig benézek, előbb-utóbb megtalálom a titkosszolgálati eszközöket.
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-03, 09:12   #6 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 399
Hírnév szint: 8
Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én azt vettem észre, hogy a pénzszállító autó minden reggel indokolatlanul hosszú ideig áll a ház előtt. Mikor elmegy, akkor érkeznek a "munkások", akik állítólag ablakokat cserélnek és javításokat végeznek a lépcsőházban, de a mi emeletünkön mintha többet lennének, mint máshol. A villanyóra ajtaja is mindig kicsit máshogy van nyitva, mint amikor utoljára láttam. Én mindig benézek, előbb-utóbb megtalálom a titkosszolgálati eszközöket.
Abba bele sem merek gondolni mi volt mikor megtudták, hogy kockassaggu fél év alatt le akarja trédelni a magyar államadósságot
Forex Gump nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-03, 09:36   #7 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Abba bele sem merek gondolni mi volt mikor megtudták, hogy kockassaggu fél év alatt le akarja trédelni a magyar államadósságot
Ne nevess! Van, aki ilyen nemes célokért kereskedik.
Csatolt kicsinyítések
chart-elteresek-allamadossag.png  
Régi 2014-06-03, 09:49   #8 (permalink)
Szenior tag

Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
igy igaz. ugy tűnik, hogy üldözési mániám és paranoiáim vannak.. de akárhogy is nézzük a chrome mindig olyan reklamokat ad ami forexes és tegnap pl pont 19:24-kor néztem az órámra.. az spx pedig 1924 volt szerinted véletlen? ha összeszámolod ebben a hozzászólásban a mássalhangzókat akkor is egy nagyon érdekes számot fogsz kapni... de ne szólj senkinek. nem véletlen hogy nem tudod a nyelveddel megeérinteni a könyöködet!
Régi 2014-06-03, 11:11   #9 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 696
Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
igy igaz. ugy tűnik, hogy üldözési mániám és paranoiáim vannak.. de akárhogy is nézzük a chrome mindig olyan reklamokat ad ami forexes és tegnap pl pont 19:24-kor néztem az órámra..
Mert a reklámok személyre vannak szabva. Amíg nem felnőttoldalas és társkereső hírdetéseket fog neked adni, addig nincs gond. Azt próbáld majd meg kimagyarázni
Régi 2014-06-03, 11:14   #10 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 141
Hírnév szint: 4
szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Huuuh.. ez komoly egy oldal..

"Ha pedig az öngerjedő robotunkat fogjuk munkára, akkor pár hónap múlva egyszer csak megnyitjuk a VPS szerverünket (merthogy hetekig feléje sem néztünk) és mit látunk? Megnyertük a LOTTÓ négyes, vagy ötöst vagy hatost kinek mit ad ISTEN, azaz a piac... Számlánk egyenlege megszázszorozódott... Azért lehet az is, hogy lenullázódik, de ez sokkal ritkábban fog bekövetkezni."

Meg van mentve a haza
szeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-03, 11:38   #11 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Hírnév szint: 7
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

mondjuk bekaphatja pár szolgáltató, mert nem 1 trédből maradtam már ki amiatt, mert máshol zárt az iron óráson.. más brokinál meg ott vigyorog az elnyelő gyertya..
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-03, 18:10   #12 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.682
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
igy igaz. ugy tűnik, hogy üldözési mániám és paranoiáim vannak.. de akárhogy is nézzük a chrome mindig olyan reklamokat ad ami forexes és tegnap pl pont 19:24-kor néztem az órámra.. az spx pedig 1924 volt szerinted véletlen? ha összeszámolod ebben a hozzászólásban a mássalhangzókat akkor is egy nagyon érdekes számot fogsz kapni... de ne szólj senkinek. nem véletlen hogy nem tudod a nyelveddel megeérinteni a könyöködet!
Nem tudom ismerős e valakinek ez a név: Jason Fielder
Irtó nagy mákja volt a fazonnak. Kb 4-5 évvel ezelőtt legzöldfülűbb hónapjaim elején bombázott a fantasztikus hozamokat igérő Delphi Scalper nevű csodával, pedig akkor még alig kerestem ilyen kulcsszavakra.
Nem volt olcsónak beállítva (999 USD egyösszeg esetén!) és vészesen fogyott a megvásárolható példányszám.
Az utolsó pillanatig vacilláltam, mert ez azért mégsem az a 47 dolláros kategória.
Utolsó nap épp kocsiszerelőnél voltam. Még mindig morfondíroztam a vegyek/ne vegyek kérdésen. Felemelik a járgányt és mit látok a lengéscsillpítóra felfestve jó nagy betűkkel? : "Delphi"
(mivel egyébként is ez a kedvenc fejlesztőeszközöm neve, nem gondolkoztam többet. Sajnos megvolt a mindent elsöprő venni akarok impulzus)

Becsületére legyen mondva a fazonnak, másnap tényleg bezárt a robotbolt. (majd kinyitott 2 év múlva a 2.0-s változattal
Régi 2014-06-04, 05:59   #13 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez a piac decentralizált, ellentétben a tőzsdékkel, ahol központilag vezetik az ajánlati könyvet. Minden bróker önálló árjegyző, ezért természetes dolog, hogy kissé eltérőek az árak az egyes brókerek közt.
Köszönöm a válaszod.

Üdv!
A.
Régi 2014-06-04, 06:57   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm a válaszod.

Üdv!
A.
nekünk meg se köszönöd?! hát mit ne mondjak. fogadok hogy azt hiszed csak hülyéskedünk meg trollkodunk, mi? pedig csak egy kis humorba csomagoltuk az igazságot.
Régi 2014-06-04, 15:13   #15 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mert a reklámok személyre vannak szabva. Amíg nem felnőttoldalas és társkereső hírdetéseket fog neked adni, addig nincs gond. Azt próbáld majd meg kimagyarázni
Tapasztalat?
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-04, 17:36   #16 (permalink)
Szenior tag

Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Tapasztalat?
Nem egészen, de majdnem Engem a rengeteg forex hirdetést felváltó gyűrű/ékszer hirdetés buktatott le majdnem az eljegyzés előtti hónapokban
Régi 2014-06-04, 18:38   #17 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem egészen, de majdnem Engem a rengeteg forex hirdetést felváltó gyűrű/ékszer hirdetés buktatott le majdnem az eljegyzés előtti hónapokban
AdBlock plugint kell feltenni, az leszed minden reklámot
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-04, 19:58   #18 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Thanks!Nagyon jó progi!Nem bírom már követni a mai fiatalokat,mindenre tudnak valami kütyüt.
Régi 2014-06-04, 20:14   #19 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Hely: Budapest, Vendel utca 11., IV. emeleti Konferenciaterem
Összes hozzászólás: 329
Hírnév szint: 5
Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Aztamindenit! Harom eve meg beszeltem vele, akkor hegesztette az oldalt, nem semmi.
Traders Night nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-04, 22:02   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Igen, a Youtube reklámok óta elengedhetetlen
Régi 2014-06-05, 09:03   #21 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm a válaszod.

Üdv!
A.
No akkor Zoli Trading Klubnak beírtam fél pont levonást a max 3 pip-et érő válaszért:
"Ez a piac decentralizált, ellentétben a tőzsdékkel, ahol központilag vezetik az ajánlati könyvet. Minden bróker önálló árjegyző, ezért természetes dolog, hogy kissé eltérőek az árak az egyes brókerek közt."

Mielőtt bárki rávetődne az arbitrage által sugallt hatalmas lehetőségre:
egy adott pillanatban (1 mp-n belül) nem igazán lehet találni 2-3 pipnél nagyobb eltérést két bróker árjegyzése között.
Ebből kivonva a spreadet, és belekalkulálva azt, hogy egy picit késleltetni fogják a kötésünk teljesülését ha túl jó (a broki számára mások felé már teljesíthetetlen árat ütnénk meg) hozzáadva az ilyenkor általános csúszást, belátható hogy nem sok esélyünk van pénzt csinálni.
Évekkel ezelőtt láttam egy oldalt ahol élőben kijelezték az éppen aktuális 2-3 pipes eltéréseket egy frankó táblázatban.Sajnos nem találom, bár nem is lényeges.

De akkor vajon mi okozhatja a néha látható ennél sokkal nagyobb eltéréseket?

Lusta vagyok leírni, de egy pontos válaszért bevések egy hírnévpontot
Régi 2014-06-05, 09:46   #22 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
No akkor Zoli Trading Klubnak beírtam fél pont levonást a max 3 pip-et érő válaszért:
Te is túlkombinálod magad mint Jano?
A kérdés a brókerenként eltérő árakról szólt, és arra kapott is választ.
Egy szóval sem említettem, hogy ezt próbálja meg 2 bróker közt learbitrálni, mert szerintem is értelmetlen. Bár láttam már külön erre írt EA-t, és van aki gerjed az ilyenekre. Jelentős eltérések meg a béna brókerek szutyok szerverei miatt is kialakulhatnak.

Régi 2014-06-05, 17:18   #23 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 591
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ha valaki a választ az eltérő brókeridőnél kezdi keresni, akkor jó irányba indult el?
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-05, 21:01   #24 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha valaki a választ az eltérő brókeridőnél kezdi keresni, akkor jó irányba indult el?
A " béna brókerek szutyok szerverei " és a brókeridő így együtt a ludas.

A legtöbb nagy rángatásos esemény pontban egészkor/félkor szokott lenni.
Elég ha az egyiknek 1mp-vel előrébb/hátrébb jár az órája. A historikusban ennek megfelelően a kilövés/szakadás pont átcsúszik a következő gyertyára mégha élőben egyszerre is történnek meg ezek az események.
A másik ami galibát okoz, szintén a nagy piros big news-ok-hoz kapcsolódik:
van ahol alig tágul a spread, máshol meg szétrántják pár másodpercre félképernyőnyire. Na ez utóbbiaknál visszanézve szép kis elnyelő gyertyákat lehet látni ott ahol nem kellene.......ezeket backtestelve lehet csak igazán lesre futni.

//a végén meg kiderül hogy Perrysh csak benézte a különböző szerver időzónát
Régi 2014-06-05, 21:36   #25 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
van ahol alig tágul a spread, máshol meg szétrántják pár másodpercre félképernyőnyire. Na ez utóbbiaknál visszanézve szép kis elnyelő gyertyákat lehet látni ott ahol nem kellene.......ezeket backtestelve lehet csak igazán lesre futni.
Biztos vagy te abban, hogy a spread tágulás befolyásolja a gyertyák alakját?
Régi 2014-06-05, 21:46   #26 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
100%! Elég ha megnézed pl az IRON-nál a zero spread számlatípust, vagy a sima fix spreadest összehasonlítva bármelyik másik tágulóssal. A tágulások miatt backtestelve/visszatekerve sokkal több eső gyertyát fogsz látni mint amennyi a valóságban megtörtént, mert ugyebár a jó kis meta nem a középárfolyamot mutatja, hanem az alsó (BID) vonalat.

És ehhez jön még az, hogy nagy csapkodás után pár órával újrarajzolják (letöltődik újra) a broki historikusáról a képzelt valóság (miután kilépsz, majd belépsz újra, vagy timeframeváltáskor)
Régi 2014-06-05, 22:34   #27 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Változhat, nem csak az eladási ár változik feltétlen tágulásnál, hanem a megjelenített vételi is
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-06, 16:48   #28 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
100%!
Nem azért kérdeztem, mert bizonytalan lennék a válaszban, hanem hogy újragondolhasd az álláspontod, de látom nem sikerült.
Egyedül abban értünk egyet, hogy a gyertyák a BID ár alapján rajzolódnak. A spread alapján meg képződik valamilyen ASK ár.

De az ASK árnak már semmi köze a gyertyák megjelenítéséhez, így a spread sem befolyásolhatja azt. Pontosan két évvel ezelőtt csináltam egy egész napos spread vizsgálatot különböző brókerek számláin, jelentős hír idején. Akkor egy cikk is született róla. Most az NFP időpontjában részben megismételtem 5 brókerrel, 5 devizapáron, hogy tényleg 2 irányú-e a tágulás, mint ahogy StLui mondja. Találomra kiválasztottam az AUD/USD-t, és megnéztem, hogy 14:29:50 és 14:30:10 közt milyen BID/ASK árak voltak elérhetőek a brókereknél. Nem nagyon lepődtem meg azon, hogy amíg a BID oldalon jellemzően csak 1-2 pip az eltérés, addig ASK oldalon ez akár 16-18 pip is lehet. Szóval a spread tágulás főleg az ASK oldalt érinti, aminek viszont semmi köze sincs a gyertyák min/max/open/close értékeihez.

Szerintem többeket is érdekelne (velem együtt), hogyan backtesztelsz floating spreaddel MT4-ben. Tudomásom szerint az MT4 vagy az utolsó ismert, vagy egy általad megadott fix spread értékkel tud csak számolni.
Csatolt fájl-ok
Fájl típus: zip AUDUSD Spread.zip (59,2 KB, 61 olvasás)
Régi 2014-06-06, 22:24   #29 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nem azért kérdeztem, mert bizonytalan lennék a válaszban, hanem hogy újragondolhasd az álláspontod, de látom nem sikerült.
Egyedül abban értünk egyet, hogy a gyertyák a BID ár alapján rajzolódnak. A spread alapján meg képződik valamilyen ASK ár.

De az ASK árnak már semmi köze a gyertyák megjelenítéséhez, így a spread sem befolyásolhatja azt. Pontosan két évvel ezelőtt csináltam egy egész napos spread vizsgálatot különböző brókerek számláin, jelentős hír idején. Akkor egy cikk is született róla. Most az NFP időpontjában részben megismételtem 5 brókerrel, 5 devizapáron, hogy tényleg 2 irányú-e a tágulás, mint ahogy StLui mondja. Találomra kiválasztottam az AUD/USD-t, és megnéztem, hogy 14:29:50 és 14:30:10 közt milyen BID/ASK árak voltak elérhetőek a brókereknél. Nem nagyon lepődtem meg azon, hogy amíg a BID oldalon jellemzően csak 1-2 pip az eltérés, addig ASK oldalon ez akár 16-18 pip is lehet. Szóval a spread tágulás főleg az ASK oldalt érinti, aminek viszont semmi köze sincs a gyertyák min/max/open/close értékeihez.

Szerintem többeket is érdekelne (velem együtt), hogyan backtesztelsz floating spreaddel MT4-ben. Tudomásom szerint az MT4 vagy az utolsó ismert, vagy egy általad megadott fix spread értékkel tud csak számolni.

Nagy hirtelenjében csak a mellékelt kép szintén a mai napról.
Mindkettő egy brókernél készült, csak különböző számlatípuson.
Ezek után van még valakinek kedve japán gyertyaformációkra belépegetni?

Ha jobban szétnéznék, simán találhatnék olyat ahol az egyiken csak egy nyugis doji sírkőkereszt látható, míg a másikon egy bazi nagy elnyelő. Élőben láttam. Mindkettőt bekötöttem ugyanúgy. Az egyik fele a mai napig fájdalmasan emlékeztet az NZD kamatbejelentés veszélyeire. (lefele tágult a másikhoz képest ami meg se zizzent)

MT4-el sehogy sem tesztelek. Ebből az okból kifolyólag is.
A robotok/indikátorok nagyrésze a hirtelen elmozdulásokra vált át jeladó üzemmódba. Egy ilyen utólagos hirek alatti időpontban bekövetkező szabadesés (ami lehet nem is az ha a középértéket számolnánk) teljesen fals belépőt adna, és ráadásul abban a pillanatban amikor olyan árak vannak, amit úgyse kapnék meg élőben. Majd ha lesz egy robotba előre betölthető adatbázis ami alapján az ilyen NFP/KAMAT/GDP stb időpontokat tudom ignorálni vagy kifejezetten rámozdulni, akkor backtestelek softwaresen.
Addig nyomkodom kézzel élőben.
Csatolt kicsinyítések
chart-elteresek-gyertyashow.png  
Régi 2014-06-06, 22:39   #30 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Majd ha lesz egy robotba előre betölthető adatbázis ami alapján az ilyen NFP/KAMAT/GDP stb időpontokat tudom ignorálni vagy kifejezetten rámozdulni, akkor backtestelek softwaresen.
ez elég?
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-06, 22:46   #31 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

ugyanez a gyertyashow m15-ös nézőpontból.
De szép is lenne Iront learbitrázsolni a saját számláin
Csatolt kicsinyítések
chart-elteresek-gyertyashow_m15.png  
Régi 2014-06-06, 22:58   #32 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha ki lehet belőle nyerni pár kattintással éveket, akkor egész jó! (mondjuk valami táblázatos formát jobban díjaznék, de ha minden kötél szakad, ebből is lehet dolgozni.
A forexpeacearmy-st nézegettem eddig erre a célra. Ott pl ki lehet gyűjteni a fontosabb típusokat egyesével, és azokat összezuttyantva egybe meglenne az egész egyben.
Régi 2014-06-06, 23:05   #33 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ha ki lehet belőle nyerni pár kattintással éveket, akkor egész jó! (mondjuk valami táblázatos formát jobban díjaznék, de ha minden kötél szakad, ebből is lehet dolgozni.
2008-06-15 től megvan az összes heti .xml
volt .csv -ben is csak azokat kiselejteztem
Régi 2014-06-06, 23:13   #34 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Unhappy

na frankón addig fórumozgattam, hogy benntmaradt bő fél lot hétvégére mindenféle elképzelés nélkül.
most aztán várhatom a nagy vasárnapi spreadtágítót hogy elvegye a kedvem a rajzolgatástól
Régi 2014-06-06, 23:29   #35 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
2008-06-15 től megvan az összes heti .xml
volt .csv -ben is csak azokat kiselejteztem
Rendben. Itt a folyamatábrám hozzá:

1. megtriplázom a jelenlegi számlámat
2. felmondok
3. nekiülök, megcsináljuk és még többet fogunk keresni

egyébként nem túl bonyi az egész.
valami meta által is könnyen emészthető formára kellene hozni.
Végső esetben minden nap külön txt.
Egy mqh file amit be kellene illeszteni a robotokba egy egysoros függvénnyel:
if TradeisDangerous
then begin
Comment("most nem köthetsz vazzeg, fucking news van!"
exit;
end;
Régi 2014-06-07, 07:03   #36 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
egyébként nem túl bonyi az egész.
valami meta által is könnyen emészthető formára kellene hozni.
a másik csatornán folytatom
Régi 2014-06-07, 07:22   #37 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
...
Ezek után van még valakinek kedve japán gyertyaformációkra belépegetni?
...
Nekem kizárólag csak arra.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-07, 18:44   #38 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
(lefele tágult a másikhoz képest ami meg se zizzent)
Akkor te hívd spread tágulásnak, én meg eltérő árjegyzésnek. Lényegtelen.
Itt az USD/JPY is, aki szeret számokat mazsolázgatni
Csatolt fájl-ok
Fájl típus: zip USDJPY Spread.zip (78,1 KB, 13 olvasás)
Régi 2014-06-07, 23:23   #39 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nekem kizárólag csak arra.
Akkor javaslok a gyertyás belépőidhez az Ironnál tartani egy zero fix-es számlát.
Van rajta 10 fő pár, ami a középértéket mutatja. Annak a gyertyái jobban tükrözik a valóságot. Pénz nem kell rá, elketyeg üresen is.
Régi 2014-06-08, 02:02   #40 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

szóval akkor hol érdemes elemezni? online chartok..? stooq, vagy freestockcharts. vagy valami?
Régi 2014-06-08, 08:24   #41 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
nekünk meg se köszönöd?! hát mit ne mondjak. fogadok hogy azt hiszed csak hülyéskedünk meg trollkodunk, mi? pedig csak egy kis humorba csomagoltuk az igazságot.
Természetesen nektek is köszönöm, bár kevésbé lettem volna megilletődve, ha a humor dömping nem rögtön a második hozzászólástól érkezik!:-) De a végére csak kialakult. :-)
Régi 2014-06-08, 19:38   #42 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
szóval akkor hol érdemes elemezni? online chartok..? stooq, vagy freestockcharts. vagy valami?
Ha nagyon precízkedni akarsz, akkor olyan platformon ami mutat középértéket és a szerveridő folyamatosan szinkronizálva van. Mondjuk ha ezen múlik a siker, az már régen rossz.
Régi 2014-06-09, 23:28   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha nagyon precízkedni akarsz, akkor olyan platformon ami mutat középértéket és a szerveridő folyamatosan szinkronizálva van. Mondjuk ha ezen múlik a siker, az már régen rossz.
sztem nem precizkedés, hanem csak olyan apróságok múlnak rajta minthogy épp benyissak e v sem. Több tucatszor volt már olyan, hogy egyik brokinál fogta a mozgó az árat, másik brokinál már alá ment, ugyanígy a trendvonalak..
Az is érdekes, hogy ezt tetőzve még a meta is fos, behúzok H4en egy vonalat, m15ön megmár máshol van.. de nem kicsit, nagyon.. Ezért kérdeztem kinek mi vált be, mert sztem rengeteg múlik rajta, kb a nyereségem
Régi 2014-06-10, 02:23   #44 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
sztem nem precizkedés, hanem csak olyan apróságok múlnak rajta minthogy épp benyissak e v sem. Több tucatszor volt már olyan, hogy egyik brokinál fogta a mozgó az árat, másik brokinál már alá ment, ugyanígy a trendvonalak..
Az is érdekes, hogy ezt tetőzve még a meta is fos, behúzok H4en egy vonalat, m15ön megmár máshol van.. de nem kicsit, nagyon.. Ezért kérdeztem kinek mi vált be, mert sztem rengeteg múlik rajta, kb a nyereségem
Hát ja. Vannak olyan brokik ahol nem csúszik a meta lezáráskor, meg benyitáskor se. Kicsit magasabb a spread. Van amit viszont szemmel ritkán látsz:
amikor be kellene nyitni az előre betett pozid, akkor shiftelik egy kicsit az árat, hogy egy picit még jobban megérje nekik. Megelőlegezett slippage
Tudomásul kellene venned, hogy most egy ilyennél vagy.
Régi 2014-06-10, 06:53   #45 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Mielőtt bárki rávetődne az arbitrage által sugallt hatalmas lehetőségre:
egy adott pillanatban (1 mp-n belül) nem igazán lehet találni 2-3 pipnél nagyobb eltérést két bróker árjegyzése között.
Ebből kivonva a spreadet, és belekalkulálva azt, hogy egy picit késleltetni fogják a kötésünk teljesülését ha túl jó (a broki számára mások felé már teljesíthetetlen árat ütnénk meg) hozzáadva az ilyenkor általános csúszást, belátható hogy nem sok esélyünk van pénzt csinálni.
Kód:
http://www.myfxbook.com/members/grisly
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-10, 07:56   #46 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kód:
http://www.myfxbook.com/members/grisly
Értem. Tehát ez a fazon arbitrázs robotokat üzemeltet.
Ha valaki szemre észrevesz egy chart eltérést, attól még irtó messze van, hogy pénzt is csináljon belőle. (Perrishnek szólt a beírás)
Persze minden lehetséges, főleg egy jó robottal, és főleg nem MT4-en!
De bármi is ez, gondolom nem az XM-nél futtatja
Régi 2014-06-10, 08:05   #47 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
De bármi is ez, gondolom nem az XM-nél futtatja
Valóban...
Hanem a pl. a Forex4You-n! Na, az ám a cég!
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-10, 08:13   #48 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hát ja. Vannak olyan brokik ahol nem csúszik a meta lezáráskor, meg benyitáskor se. Kicsit magasabb a spread. Van amit viszont szemmel ritkán látsz:
amikor be kellene nyitni az előre betett pozid, akkor shiftelik egy kicsit az árat, hogy egy picit még jobban megérje nekik. Megelőlegezett slippage
Tudomásul kellene venned, hogy most egy ilyennél vagy.
Én totál nem erről írtam, pont leszarom a slippagét.. Kit érdekel 1-2 pip..
Régi 2014-06-10, 08:20   #49 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Valóban...
Hanem a pl. a Forex4You-n! Na, az ám a cég!
A felkiálltójelt kifejtenéd bővebben? (annyit látok, hogy 7-8 éve működnek)

Azt is tudod, hogy melyik számlatípuson hasítanak ezek a robotok?
Régi 2014-06-10, 08:26   #50 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Én totál nem erről írtam, pont leszarom a slippagét.. Kit érdekel 1-2 pip..
Igazad van, most nem erről írtál.
Csak beugrott egy régebbi bejegyzésed:

"ha függő megbízást teszek valahova, akárhova, akárhogy rászámolva spreadet meg mindent elnagyolva, akkor is 10ből 9x épphogy de nem nyílik be, és elmegy nélkülem a szekér.. Ebből a 9ből kb 4x tuti csak a spreaden múlik.. "

ha nálad shiftelnek ezen a számlatípuson, akkor másnál is.
A shiftelés chart torzulást okoz.

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Tick Chart indikátor MT4-hez rwtc Devizatőzsde 30 2015-04-11 14:33
Több robot telepítése különböző chart-okon tmartinka Automata kereskedés 3 2013-01-28 04:17

A pontos idő 02:55 , a GMT +1 időzóna szerint.