Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Lezárt téma

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-06-24, 16:47   #51 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én is használni akarok egy tesztelős programot, mert valóban rengeteg időt megspórolhat.

Sindler által javasolt a Fortune One
Tőzsde Fórum / FortuneOne

Én erről is hallottam Lehotzky Krisztián előadásán:
Forex Tester 2
Ez fizetős, 200 USD, de van belőle demó is.
ForexTester2-öt szoktam használni, a FortuneOne sem rossz.
az FT2-öt meg lehet venni itt olcsóbban:

http://toptrader.hu

olyan 50 ezer ft(adó miatt), de megéri megvenni, mert sokat segíthet.
az MT4 után ez a második legfontosabb program FX tradereknek.

Régi 2014-06-24, 17:03   #52 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Live trade:
Nagy élvezet most USDJPY-t tradelni 40 pipes napi range-el...

Hirdetések
Régi 2014-06-24, 17:21   #53 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az 1-es pontban (3 pips stoppal) nagyot szerettem volna szakítani és egy nagy TP-t céloztam meg (előző órás völgy) kb 80 pipnyire, ezért nem menedzseltem a pozit, persze a buzi kínaiak pont ekkor este jelentettek feldolgozóipari BMI-t ami sajna marha jó lett és vitte felfele az aud-ot.
döntés kérdése, hogy nullába húzod-e pl. lebegő +10R-nél. ha nem, akkor el kell fogadni, hogy lesznek olyan tradek, amik elmennek +10,20R nyereségbe és
visszaengeded -1R-be. azért ezen érdemes elgondolkozni. sokan még a +10R-es tradet sem képesek csinálni pszicho miatt. nemhogy utána visszaengedni -1R-be. ez nem biztos, hogy jó ötlet. ilyenkor már húzhatod nullába. én sem szeretem még nullába se húzni a stopot, de meg kell találnod(és ebben senki nem tud segíteni) azokat az ésszerű határokat, amik Neked jók.

Idézet:
A 2-es pontban már hatszor stoppolódtam ki amikor kénytelen voltam (külső okok miatt) otthagyni a gépet, hát hetedikre pont sikerült volna elkapni...... és nézzétek most hol tart

azért elég furák voltak ezek a belépők. a 6 kistopolódást kissé soknak érzem.
és próbálj meg trendirányba tradelni. ha csak csapkodás van, akkor válts le egy síkot és akkor más célár,menedzselési szabályok lépnek életbe. főleg az AUD/USD-n. az egyik legszebben mozgó termék.
ha kis idősíkon tradelsz, akkor válassz ki 3-4 olcsó terméket. nem kell több. 6 stopolódásnál fizeted 6* a jutalékot is. ami lehet akár 6*2=14 pip. a spread,likviditás,jutalékon kívül figyelembe kell venni a volatilitást is. van olyan termék, ami 2* volatilisebb ugyanazzal a költséggel.
akkor nyilván termékválasztásnál előnybe kerül, mert 2* annyit keresel vele X idő alatt. szerintem pl. eur/usd "nehéz",jpy párok könnyebbek.

Régi 2014-06-24, 17:23   #54 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
erről van szó.

Régi 2014-06-24, 17:34   #55 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
döntés kérdése, hogy nullába húzod-e pl. lebegő +10R-nél. ha nem, akkor el kell fogadni, hogy lesznek olyan tradek, amik elmennek +10,20R nyereségbe és
visszaengeded -1R-be. azért ezen érdemes elgondolkozni. sokan még a +10R-es tradet sem képesek csinálni pszicho miatt. nemhogy utána visszaengedni -1R-be. ez nem biztos, hogy jó ötlet.
+10R-et én máár tuti nem engednék vissza 0-ba. Azért a kapzsiságnak is van határa!

Én is engedtem már vissza lotos pozíciókat sok pip nyerőből. Arra jöttem rá h kár voot A jövőt senki nem látja előre, akkor meg el kell tenni a biztos nyerőt

Én most kötvényekre szabadultam rá. SL többnyire 2 tick, néha 3, +4-nél berakja +1-be automatán, TP 10 körül

Régi 2014-06-24, 17:51   #56 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Hírnév szint: 5
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Végül felmondták az idegeim a szolgálatot, így gyorsan behúztam a SL-t, néhány pipre az ártól, amit el is vitt.
De így is +6R (20 pip) lett ez a trade. Közben volt a egy EUR/USD-m is, ami bukó lett.
De a napot pluszban zártam.
A kilépési stratégián van mit dolgozni.
És órási szükségem volna egy pozíció méretezőre!
Csatolt kicsinyítések
sindler-fan-club-chart_usd_jpy_15-mins_snapshot.png  
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 17:56   #57 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Újabb fontos gondolat! :)

Idézet:
(...)próbálj meg trendirányba tradelni. ha csak csapkodás van, akkor válts le egy síkot és akkor más célár,menedzselési szabályok lépnek életbe. főleg az AUD/USD-n. az egyik legszebben mozgó termék.
ha kis idősíkon tradelsz, akkor válassz ki 3-4 olcsó terméket. nem kell több. 6 stopolódásnál fizeted 6* a jutalékot is. ami lehet akár 6*2=14 pip. a spread,likviditás,jutalékon kívül figyelembe kell venni a volatilitást is. van olyan termék, ami 2* volatilisebb ugyanazzal a költséggel.
akkor nyilván termékválasztásnál előnybe kerül, mert 2* annyit keresel vele X idő alatt. szerintem pl. eur/usd "nehéz",jpy párok könnyebbek.
Erre nem nagyon gondoltam még, átnézek pár párt.
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 17:57   #58 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
+10R-et én máár tuti nem engednék vissza 0-ba. Azért a kapzsiságnak is van határa!

Én is engedtem már vissza lotos pozíciókat sok pip nyerőből. Arra jöttem rá h kár voot A jövőt senki nem látja előre, akkor meg el kell tenni a biztos nyerőt

Én most kötvényekre szabadultam rá. SL többnyire 2 tick, néha 3, +4-nél berakja +1-be automatán, TP 10 körül
+10R után bukóba engedni, az tényleg durván hangzik!
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 18:00   #59 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Végül felmondták az idegeim a szolgálatot, így gyorsan behúztam a SL-t, néhány pipre az ártól, amit el is vitt.
De így is 6R (20 pip) lett ez a trade. Közben volt a egy EUR/USD-m is, ami bukó lett.
De a napot pluszban zártam.
A kilépési stratégián van mit dolgozni.
És órási szükségem volna egy pozíció méretezőre!
100-ból 98x el fogja vinni. De ha már nyertél 6R-t, akkor ez volt a helyes.
Plusszos nap: ez a lényeg!
Napos range 50%-át megfogod 1 nap kis stoppal, az már bőőven jou!

RiskA - csak aztán bele ne őrülj h néha 3x akkora a pozíciód, mint előtte meg aztán az lesz, amit jano csinál, lépjünk meg 0.5 pippel mert akkor be lehet kötni 200 lottal

Régi 2014-06-24, 18:12   #60 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
100-ból 98x el fogja vinni. De ha már nyertél 6R-t, akkor ez volt a helyes.
Plusszos nap: ez a lényeg!
Napos range 50%-át megfogod 1 nap kis stoppal, az már bőőven jou!

RiskA - csak aztán bele ne őrülj h néha 3x akkora a pozíciód, mint előtte meg aztán az lesz, amit jano csinál, lépjünk meg 0.5 pippel mert akkor be lehet kötni 200 lottal
"Napos range 50%-át megfogod 1 nap kis stoppal, az már bőőven jou! "
Ezt is felírom!

Letöltöttem ezt a RiskA-t, de nem sikerült dalra fakasztanom.
Találtam néhány pozíció méretezőt, de egyiket sem tudtam még beüzemelni.
Persze nem állítom, hogy nagyon elmélyültem volna benne. Eddig nem használtam MT4-et, nem tudom kezelni.
Majd belejövök.
Viszont találtam egy pofon egyszerű poz. méretezőt, legalább is egy videót róla, hogy kell beüzemelni. De a fájlokat sehol nem találtam.

Viszont, ha már így összejöttünk, Ti hogy álltok a pozíció építéshez?
Használjátok, van rá lehetőségetek? Ritkán? Gyakran?
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 18:29   #61 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Pozíció építésnél 1 fő dolgot vegyél figyelembe: ne növeld vele a kockázatot.

Amúgy lehet sokféleképpen. De előbb működjön az alapstratégia....

Régi 2014-06-24, 18:35   #62 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Mert szegény Riska tejelni akar, nem dalolni.
moncsicsi78 nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 18:53   #63 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Pozíció építésnél 1 fő dolgot vegyél figyelembe: ne növeld vele a kockázatot.

Amúgy lehet sokféleképpen. De előbb működjön az alapstratégia....
csak, h ne kelljen még1x leírnod
_pda_ nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 19:21   #64 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 301
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
"Napos range 50%-át megfogod 1 nap kis stoppal, az már bőőven jou! "
Ezt is felírom!

Találtam néhány pozíció méretezőt, de egyiket sem tudtam még beüzemelni.
Persze nem állítom, hogy nagyon elmélyültem volna benne. Eddig nem használtam MT4-et, nem tudom kezelni.
Majd belejövök.
Viszont találtam egy pofon egyszerű poz. méretezőt, legalább is egy videót róla, hogy kell beüzemelni. De a fájlokat sehol nem találtam.

Viszont, ha már így összejöttünk, Ti hogy álltok a pozíció építéshez?
Használjátok, van rá lehetőségetek? Ritkán? Gyakran?
poziépítés = kurvasok idő a gép előtt! Föleg ha kis idősíkon trédelsz. Biztos akarod ezt?
deimos nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 19:54   #65 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:

Be kell másolni az indikátor mappába és kész.(Megnyitod az mt4-et/chart/fájl/"open data folder"/MQL4/indicators. A scripteket meg ugyanezen az úton a "scriptek" mappába. A beállítások az oldalon egészen jól le vannak írva.) Egy dologra kell figyelni,hogy időnként lejár az ingyenes liszensz. Szerintem alacsonyabb idősíkon egy kicsit macerás kezelni,de megtanulható.
Berci nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 20:43   #66 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
visszaengeded -1R-be. azért ezen érdemes elgondolkozni. sokan még a +10R-es tradet sem képesek csinálni pszicho miatt. nemhogy utána visszaengedni -1R-be. ez nem biztos, hogy jó ötlet. ilyenkor már húzhatod nullába. én sem szeretem még nullába se húzni a stopot, de meg kell találnod(és ebben senki nem tud segíteni) azokat az ésszerű határokat, amik Neked jók.

azért elég furák voltak ezek a belépők. a 6 kistopolódást kissé soknak érzem.
és próbálj meg trendirányba tradelni. ha csak csapkodás van, akkor válts le egy síkot és akkor más célár,menedzselési szabályok lépnek életbe. főleg az AUD/USD-n. az egyik legszebben mozgó termék.
köszi a választ, tudom, h már 600 szor leírtad mit merre, de légyszi vess erre egy pillantást, hogy végkép rendet tudjak tenni a fejemben. A lényeg, h ellenálláshoz érkezünk és nem éppen tankönyvi a példa, mert kis oldalazásba nézünk bele. m1-en a kis számozott nyilak a belépők.

sindler-fan-club-au-m5.png

sindler-fan-club-au-m1.png
deimos nem elérhető  
Régi 2014-06-25, 18:00   #67 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

az általad bejelölt piros vonalnál én nem látok szintet. főleg nem az utolsó csúcsot. mert mindig csak az utolsó csúcsokat/völgyeket nézem.
1-es,2-es pont jó, de nem szeretem, ha m5-ön a kitörés kicsi.
mert kis m5-ös kitörés esetén sokszor lesz m5-ön hamis kitörés belőle, ahogy az meg is történt 1,2 pontban.
legalább 5,6 pip legyen a kitörés. ez a 3 pip nagyon kevés. aztán ha az 5-6 pipet visszamegy a szinthez, akkor m1-en lehet nyitni.
3-as pontban csak a kanóc ér hozzá. jobban szeretem ha a test is hozzáér. ez egy megfigyelés. nézz vissza sok chartot.
de az is jó, ha csak kanóc ér hozzá. ahogy döntesz, úgy jó.
a 4,5,6,7 pontokba nem kötök, mert nincs irány. mindig csak az utolsó h4,h1,m15,m5 csúcsok/völgyeket nézem.
mert szerintem többségében az legutolsó csúcsokat,völgyeket jobban tiszteli a piac. kivételek vannak.
ék alakzat van. irány nélkül nem kötök.
elárulok egy titkot. amikor szintvisszatesztre játszol, akkor előfordulnak kistopolódási sorozatok.
főleg, ha pl. m15 szintet játszol és egyből m1-en lépsz be, ami jó. de lehet, hogy m1-en m15 szintnél lesz egymás után 4-5
kistopolódás(kettes típusú visszatesznek jobb a találati aránya).
és most jön a titok(és ez nem gúny). ez komoly dolog. féket építesz a rendszeredbe. azt mondod, hogyha m1-en m15 szinthez ér
az ár, akkor csak azt fogadod el, amikor szignál gyertya nem megy alá a m15 szint alá/fölé. vagy azt mondod, hogy alámehet
egy picit, de ha kistopol akkor nem kötsz be újra annál a szintnél. és el van intézve. mi történik ilyenkor?
drasztikus csökken a DD értéke és "biztonsággal" lehet a tradenkénti kockázatod pl. 1% helyett 5%, mert ezt pszicho és DD
alapján határozzuk meg. dinamikusak vagyunk. mert, hogy alakul ki egy veszteséges sorozat? jön az első stop,a második,a
harmadik..stb. nem kötöd be a másodikat ugyanannál a szintnél. veszteséges sorozataid száma,mértéke nagyon lecsökken. igaz,
hogy a trade
darabszáma is, de hiába mert kockázati szinted jóval magasabb és többet keresel. miközben a kisebb vesztő sorozatok kevesebb
lelki nyomást okoznak. aztán ha nagyon zavarnak a stopolódások, akkor tradelj 1 idősíkot. nézz csak m5-öt. ne nézz se h1-
et,se m15-öt,se m5-öt..lehet, hogy be "kell" érned a 2,3 RR-es tradekkel. de ezzel az MM stratégiával nem fog zavarni a
"csak" 2,3 R-es nyereség:

"A tőke 100%. A tradenkénti kockázat 1%.
Keresek 12%-ot. 112%-on vagyok. A 12% elosztom kb. 4-el(adok magamnak 4 trade lehetőséget).
A tradenkénti kockázat: 3%
Ha visszakerülök a 100%-ra, akkor visszaállok a tradenkénti kockázat 1%-ra. Ha a 112%-ról felmegyek mondjuk 146%-ra, akkor
146-112=34. 34/4.
A tradenkénti kockázat: 8.5%
Ha visszakerülök a 112%-ra, akkor visszaállok a tradenkénti kockázat 1%-ra...stb"

azt javaslom, hogy nézz sok chartot és figyeld meg, hogyan viselkedik az ár szintvisszatesztnél agresszívebb és defenzívebb
kereskedési stílussal egyaránt. aztán válaszd ki, azt amelyik tetszik.

a célár meghatározást,menedzselést,kilépési stratégiákat rád bízom.
Csatolt kicsinyítések
sindler-fan-club-ekkk.jpg   sindler-fan-club-celar.jpg  

Régi 2014-06-25, 19:28   #68 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kösz szépen!
deimos nem elérhető  
Régi 2014-06-25, 21:27   #69 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Hírnév szint: 4
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Sziasztok,

Szuper posztok, értékes morzsák a gyakorláshoz, köszönjük

A héten nem tudtam kereskedni csak függő megbízásokkal. AUDUSD-t én is beshortoltam nagyjából ugyanott mint a példában. Felvettem az SR szinteket és 0,9430-tól 0,9450-ig számítottam fordulóra. Ezt erősítette egy fibo 161,8 és egy trendvonal. SL 10 pip.

sindler-fan-club-au23_1.png

TP 111 pip a fibo 50 és 161,8 körüli erős SR szintnél. Sajnos várható volt hogy fibo 38,2-nél trendvonallal támogatva megfordulhat, de bízom abban h végül TP-t éri el a tréd. Mondjuk H4 trend long, de H1-en mi a trend ilyenkor? Ha csak az utóbbi napokat nézem akkor short. De ha az egészet akkor long. Bevallom ezért ködös nekem mikor Sindler azt mondja hogy próbáljunk trend irányba kötni. Itt például mi a trend irány illetve jó helyen van a TP szint?

sindler-fan-club-au23_2.png
falcon nem elérhető  
Régi 2014-06-25, 22:00   #70 (permalink)
Szenior tag

falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Mai belépő még EURAUD short. 1,4533 SR szintnél lehetett készülődni amit támogat fibo 38,2 és 161,8 továbbá egy erős trendvonal és 1,4550-es kerek szám. SL 10 pip, TP 157 pip.
Csatolt kicsinyítések
sindler-fan-club-ea25_1.png  
falcon nem elérhető  
Régi 2014-06-25, 22:22   #71 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,

A héten nem tudtam kereskedni csak függő megbízásokkal. AUDUSD-t én is beshortoltam nagyjából ugyanott mint a példában. Felvettem az SR szinteket és 0,9430-tól 0,9450-ig számítottam fordulóra. Ezt erősítette egy fibo 161,8 és egy trendvonal. SL 10 pip.

Csatolás 5524

TP 111 pip a fibo 50 és 161,8 körüli erős SR szintnél. Sajnos várható volt hogy fibo 38,2-nél trendvonallal támogatva megfordulhat, de bízom abban h végül TP-t éri el a tréd. Mondjuk H4 trend long, de H1-en mi a trend ilyenkor? Ha csak az utóbbi napokat nézem akkor short. De ha az egészet akkor long. Bevallom ezért ködös nekem mikor Sindler azt mondja hogy próbáljunk trend irányba kötni. Itt például mi a trend irány illetve jó helyen van a TP szint?

Csatolás 5525
Korábban írta valahol, de most nem találom: trend meghatározással nem sokat variál, össze-vissza a két utcsó völgyet vagy csúcsot figyeli, mindösszesen egy horizontális vonallal jelöli az így kialakult szintet és ennyi. Fibo, trendvonal, indi nincs az arzenáljában. (Erre ne sokat adj, mert privát vélemény: én a régebbi jelentős S/R szinteket is bevenném a játékba, nem két esetet néztem már át és szerintem ezek is értékes helyszínek lehetnek)
deimos nem elérhető  
Régi 2014-06-25, 22:26   #72 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Na még egy, aztán befejezem . USDCHF long erős szintnél, fibo 261,8 támogatta. SL 14 pip (kerek szám alá), TP 81 pip. Meglátjuk elmegy-e addig mert D1-en félúton át kell robogni egy 200 SMA-n.
Csatolt kicsinyítések
sindler-fan-club-uc25_1.png  
falcon nem elérhető  
Régi 2014-06-26, 05:16   #73 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok,

Csatolás 5524

Csatolás 5525
Gondolom az a csomó EMA azért van fent, hogy definiáld a trend irányt, ami látszik h long.

Szépen be is rajzoltad a ferda trendvonalat, ami olyan szépen és pontosan megtámaszotta az árat 2x is.

Nyitottál egy counter trend trade-et, ami el is ment a trend vonalig, ami az emelkedő csatorna széle.

És nem zárod?

Régi 2014-06-26, 05:18   #74 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Mai belépő még EURAUD short. 1,4533 SR szintnél lehetett készülődni amit támogat fibo 38,2 és 161,8 továbbá egy erős trendvonal és 1,4550-es kerek szám. SL 10 pip, TP 157 pip.
Ezt viszont jól csináltad, a fő szint 4550 voot.

Már csak az a kérdés h minek longolsz AUDUSD-t miközben eladsz EURAUD-ot... átgondoltad Te ezt? (Ugyanaz mintha lenne egy EURUSD shortod; de ha csak a trendet kötöd, akkor most van egy EURAUD shortod)

Régi 2014-06-26, 05:23   #75 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Na még egy, aztán befejezem . USDCHF long erős szintnél, fibo 261,8 támogatta. SL 14 pip (kerek szám alá), TP 81 pip. Meglátjuk elmegy-e addig mert D1-en félúton át kell robogni egy 200 SMA-n.
Végülis ha EURUSD-t shortnak láttad, akkor nem meglepő h USDCHF az pedig long lesz. Ezt is sikerült 2x kötni, de legalább itt nincs önellentmondás

Amúgy gratula az ügyes belépőkhöz, látszik h van türelmed kivárni

Régi 2014-06-26, 21:54   #76 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Korábban írta valahol, de most nem találom: trend meghatározással nem sokat variál, össze-vissza a két utcsó völgyet vagy csúcsot figyeli, mindösszesen egy horizontális vonallal jelöli az így kialakult szintet és ennyi. Fibo, trendvonal, indi nincs az arzenáljában. (Erre ne sokat adj, mert privát vélemény: én a régebbi jelentős S/R szinteket is bevenném a játékba, nem két esetet néztem már át és szerintem ezek is értékes helyszínek lehetnek)
Nekem az egyik legnagyobb gondom hogy túlbonyolítom a dolgokat de ahhoz hogy ez változzon idő kell, nem megy túl gyorsan. Például ha látnátok hogy nézett ki a csártom 2-3 hónappal ezelőtt, könnyesre röhögnétek magatokat .
Egyenlőre én is felveszem az SR szinteket vagy 25 páron - jó gyakorlásnak. Sehol nem hallok/olvasok olyan dolgokat, mint amit Sindler mond, talán ezért sem könnyű ezeket a gondolatokat megérteni. Lehet hogy magunktól soha vagy csak évek múlva jönnénk rá olyan dolgokra amit ezen a fórumon olvashatunk és ez nagy előny és lehetőség számunkra.
falcon nem elérhető  
Régi 2014-06-26, 23:04   #77 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Gondolom az a csomó EMA azért van fent, hogy definiáld a trend irányt, ami látszik h long.

Szépen be is rajzoltad a ferda trendvonalat, ami olyan szépen és pontosan megtámaszotta az árat 2x is.

Nyitottál egy counter trend trade-et, ami el is ment a trend vonalig, ami az emelkedő csatorna széle.

És nem zárod?
A trend irányt egy adott idősíkon már könnyen megállapítom. De ha mondjuk H4 long de H1-től lefele jellemzően short az irány akkor nehezen döntöm el hogy napon belül kereskedve merre próbálkozzak. Még kevés a rutin .
Bizony ez hiba volt, túl erős szint és láttam is mielőtt odaért volna az árfolyam. TP-t feltettem 0,9380-ra trendvonal fölé hátha beesik még oda.

Idézet:
Ezt viszont jól csináltad, a fő szint 4550 voot.

Már csak az a kérdés h minek longolsz AUDUSD-t miközben eladsz EURAUD-ot... átgondoltad Te ezt? (Ugyanaz mintha lenne egy EURUSD shortod; de ha csak a trendet kötöd, akkor most van egy EURAUD shortod)
Ezen a számlán függő megbízásokat használok 10, max 20 pip stopokkal 25 kereszten. A korrelációt nem figyelem csak a belépőket gyakorlom. Bár egy ismerősöm azt mondta hogy a kevesebb több - ezt kell majd lassan megértenem . Te hány páron kereskedsz? Élesben lehet hogy elég lenne 4 pár vagy akár csak 1, ezt Sindler is írta már. Vagy hozni egy szabályt hogy egy időben egy adott deviza nem futhat több páron. Vagy csak BE után nyílhat új páron. Igazából nem tudom hogy lenne optimális de szívesen veszem ha van valami tanácsod .
falcon nem elérhető  
Régi 2014-06-27, 15:11   #78 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Sehol nem hallok/olvasok olyan dolgokat, mint amit Sindler mond, talán ezért sem könnyű ezeket a gondolatokat megérteni. Lehet hogy magunktól soha vagy csak évek múlva jönnénk rá olyan dolgokra amit ezen a fórumon olvashatunk és ez nagy előny és lehetőség számunkra.
ezek a dolgok, amiket mondok régi dolgok. nincs semmi új.
vannak alapigazságok a tradingben, amiket 1-2 év után mindenki(..5%) megért.
kicsit több tanfolyamon voltam,több embertől tanultam és egy kicsit tapasztaltabb. és ebből a tapasztalatból jönnek a számodra "új" infók.
de egy idő után(1,2,5,10 év..) már rájössz, hogy nincs titok. meglátod az alapigazságokat és csak tradelsz. unalmas lesz, mint amikor wc-re kell menni.
a tőzsde majd elveszti a varázsát, de egy-két dolgot mindig lehet tanulni,mindenkitől.

Régi 2014-06-27, 15:19   #79 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

https://www.youtube.com/watch?v=3ID5XHrhfyU

Idézet:
De ha mondjuk H4 long de H1-től lefele jellemzően short az irány akkor nehezen döntöm el hogy napon belül kereskedve merre próbálkozzak. Még kevés a rutin .
célár,kilépési stratégia függő.

Idézet:
Bár egy ismerősöm azt mondta hogy a kevesebb több - ezt kell majd lassan megértenem . Te hány páron kereskedsz? Élesben lehet hogy elég lenne 4 pár vagy akár csak 1, ezt Sindler is írta már. .
az ismerősöd jót mondott. h1,h4-en lehet 30 is. kis idősíkon elég 3,4. m1 grafikonon elég lehet csak 1 termék is(pl. usd/jpy).
de ez is függ a belépés agresszivitásától. egy terméken a csúnya mozgás egy nap X számú. két terméken egy nap X*2 számú. szóval érted..

Régi 2014-06-27, 16:03   #80 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A héten keveset tudtam a gép előtt lenni, de szerdán amikor bekapcsoltam délután négy felé, hallottam, hogy az egyik korábbi támasz-ellenállás riasztásom épp csörömpöl.
EUR-USD nem tartozik a kedvenceim közé, de elég tisztának ítéltem a képet ahhoz, hogy rápróbáljak. Igaz egy kicsit lekéstem a belépőről, de még köthető volt, szerencsére rögtön az első kötés meg is ragadt és csinált egy fasza 10 R körüli trédet. A végét sikerült kicsit elrontaani menedzselés szempontjából, de így is elégedett vagyok vele.
Egy tipp: lehet, h semmi újat nem mondok de pár hete elkezdtem használni hangriasztást a szinteknél, tök hasznos, nem kell mindig figyelni a grafikont, ha jó hangosra állítom még a kertből is meghallom .
sindler-fan-club-eu-m5.png

sindler-fan-club-eu-m1.png
deimos nem elérhető  
Régi 2014-06-28, 13:34   #81 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
A héten keveset tudtam a gép előtt lenni, de szerdán amikor bekapcsoltam délután négy felé, hallottam, hogy az egyik korábbi támasz-ellenállás riasztásom épp csörömpöl.
EUR-USD nem tartozik a kedvenceim közé, de elég tisztának ítéltem a képet ahhoz, hogy rápróbáljak. Igaz egy kicsit lekéstem a belépőről, de még köthető volt, szerencsére rögtön az első kötés meg is ragadt és csinált egy fasza 10 R körüli trédet.
trendirányt nem szoktad figyelembe venni? nem baj egyébként. csak kérdezem.

Régi 2014-06-29, 09:15   #82 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
trendirányt nem szoktad figyelembe venni? nem baj egyébként. csak kérdezem.
De szoktam, erre azért mertem rápróbálni, mert hétfőn kedden egy valag eur adat jött ki és mind szar lett plusz ennek a szintnek az elutasítása már többször elég markánsan megtörtént.
deimos nem elérhető  
Régi 2014-06-29, 13:59   #83 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

jó hát ez teljesen egyéni. a trendelemzést is kicsit mindenki másképp látja. mindig az a jó, amibe Te hiszel.
h4-en is nekem ez emelkedő trend, de pl. Pintérnek ez h4-en eső. egyéni.

Régi 2014-06-29, 19:17   #84 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
ezek a dolgok, amiket mondok régi dolgok. nincs semmi új.
vannak alapigazságok a tradingben, amiket 1-2 év után mindenki(..5%) megért.
kicsit több tanfolyamon voltam,több embertől tanultam és egy kicsit tapasztaltabb. és ebből a tapasztalatból jönnek a számodra "új" infók.
de egy idő után(1,2,5,10 év..) már rájössz, hogy nincs titok. meglátod az alapigazságokat és csak tradelsz. unalmas lesz, mint amikor wc-re kell menni.
a tőzsde majd elveszti a varázsát, de egy-két dolgot mindig lehet tanulni,mindenkitől.
Attól nem félek hogy elveszti a varázsát és unalmassá válik. Sőt akkor ez azt jelentené hogy elértem egy szintre, ami megnyugtató lenne. Jó lehet érezni azt a nyugalmat és magabiztosságot amit a sikeres tréderek éreznek. Inkább attól félek hogy mi van akkor ha kudarcot vallok, ez nekem óriási csalódás lenne. Pedig ha csak a számokat nézzük erre 95% az esély, ami nem hangzik túl jól.
falcon nem elérhető  
Régi 2014-06-29, 20:40   #85 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Volt egy EURUSD beszállóm nekem is. Függő megbízással 15 pip SL. Long irányba próbálkoztam SR szintnél. Kilépés 1,3650 kerek szám alatt 25.-i csúcsnál + fibo 161,8. Úgy gondoltam nem hagyom bent 7végére, inkább bezsákoltam.

1,3670 körül lesz egy erős megegyezési szint. Ott lehetne shortra próbálkozni majd, de a long trend miatt TP-t H1 200SMA fölé hagynám. Vagy kár ennyire előre gondolkodni?

sindler-fan-club-eu26_1.png

Gyakorolhatnánk hogy a fenti trédbe ki hol szállt volna be M1-en és miért. Az én verzióim 5 pip stoppal:
- az első nyílnál a spike gyertya utáni gyertyánál
- másodiknál az előző alj miatt
- harmadiknál a szint és trend vonal miatt
- a negyediket csak bejelöltem, ott rövid stoppal nem tudom hogy lehetne próbálkozni.

Így most mind a három sikeres belépő utólag, de ha le kellett volna trédelni akkor nem tudom hogy alakul . Szóval jó lenne ilyen belépőkről beszélgetni, kinél mikor van jel meg ilyenek.

sindler-fan-club-eu26_2.png
falcon nem elérhető  
Régi 2014-06-29, 20:59   #86 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szóval jó lenne ilyen belépőkről beszélgetni, kinél mikor van jel meg ilyenek.
M5-ön kb. az utolsó jelzésnél lett volna szignálom.
Csatolt kicsinyítések
sindler-fan-club-eurusdm5.png  
Régi 2014-06-29, 21:33   #87 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ez egy másik hely de odatekertem megnézni hogy megértsem
Itt a belépő a trendvonalat törő gyertya utáni gyertya? Stopot hova teszed ilyenkor? Elsődleges célig kb a RR 1:2 ugye? És ott mi történik?
sindler-fan-club-zooli.png
falcon nem elérhető  
Régi 2014-06-29, 21:42   #88 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
- harmadiknál a szint és trend vonal miatt
én trendvonalat nem nézek. csak a harmadiknál lépnék be, mert h1-nél m1-be belépni egyből fokozatos leváltás nélkül túl agresszív nekem.

Régi 2014-06-30, 07:39   #89 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ez egy másik hely de odatekertem megnézni hogy megértsem
Itt a belépő a trendvonalat törő gyertya utáni gyertya? Stopot hova teszed ilyenkor? Elsődleges célig kb a RR 1:2 ugye? És ott mi történik?
Nem akarom sindler topikját OFF-olni. Ide írtam a választ.
Régi 2014-06-30, 21:28   #90 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Köszi az elemzést Sindler!. Azt érdemes megfigyelni hogy miután a szinthez ér az árfolyam, eltelik több mint egy óra a megfelelő belépésig. Ennyi idő alatt én kilövöm az egész tárat és ízekre pofoz a piac
falcon nem elérhető  
Régi 2014-06-30, 22:00   #91 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszi az elemzést Sindler!. Azt érdemes megfigyelni hogy miután a szinthez ér az árfolyam, eltelik több mint egy óra a megfelelő belépésig. Ennyi idő alatt én kilövöm az egész tárat és ízekre pofoz a piac

Mesterlövész vs géppuskás?
Berci nem elérhető  
Régi 2014-06-30, 22:18   #92 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Berci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mesterlövész vs géppuskás?
Bizony, a kevesebb több
falcon nem elérhető  
Régi 2014-07-01, 16:56   #93 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 7
AnTi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.AnTi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
én trendvonalat nem nézek. csak a harmadiknál lépnék be, mert h1-nél m1-be belépni egyből fokozatos leváltás nélkül túl agresszív nekem.
Ezt a fokozatos leváltást el tudnád nekem magyarázni? Úgy látom nagyon hasonlóan kereskedünk, de nekem egy picit javítanom kéne a találati arányomon (sok a fals belépőm a szűk kezdeti stop miatt, míg az irányomba elmozdul a piac) és úgy érzem ez lehet a kulcs...
AnTi nem elérhető  
Régi 2014-07-02, 08:19   #94 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

ha pl. h1 támasznál belépsz m1-en, akkor megvan az a veszély, hogy a túl agresszív belépés miatt sokszor kistopolódsz. ezért szoktam fokozatosan leváltani. pl. h1 támasznál nem váltok le egyből m1-re, hanem megvárom, hogy h1 támasznál alakuljon ki m5-ön egy kezdetleges emelkedés,trend - két utolsó csúcs egymáshoz viszonyítva emelkedjen - és ezután keresek egyes vagy kettes típusú visszatesztet m5 támasznál(ami h1 támasz közelébe van) és lépek be m1-en. így csökken a stopolódások száma.

Régi 2014-07-02, 11:59   #95 (permalink)
Tag

AnTi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.AnTi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
ha pl. h1 támasznál belépsz m1-en, akkor megvan az a veszély, hogy a túl agresszív belépés miatt sokszor kistopolódsz. ezért szoktam fokozatosan leváltani. pl. h1 támasznál nem váltok le egyből m1-re, hanem megvárom, hogy h1 támasznál alakuljon ki m5-ön egy kezdetleges emelkedés,trend - két utolsó csúcs egymáshoz viszonyítva emelkedjen - és ezután keresek egyes vagy kettes típusú visszatesztet m5 támasznál(ami h1 támasz közelébe van) és lépek be m1-en. így csökken a stopolódások száma.
Értem, köszi!
Már csak az lenne a kérdésem, hogy mit értesz egyes és kettes típusú visszateszten?
AnTi nem elérhető  
Régi 2014-07-02, 14:51   #96 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
AnTi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Értem, köszi!
Már csak az lenne a kérdésem, hogy mit értesz egyes és kettes típusú visszateszten?
ovasd el a Zooli trading culb topikban a 255. hsz-t
deimos nem elérhető  
Régi 2014-07-02, 16:04   #97 (permalink)
Tag

Thumbs up

Idézet:
ovasd el a Zooli trading culb topikban a 255. hsz-t
Köszönöm, így már minden világos!
AnTi nem elérhető  
Régi 2014-07-02, 16:28   #98 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás Újjgyakorlat 2

Idézet:
Sindler!
Te megvárod, hogy bezárjon az 1 órás gyertya a S/R szinteknél?
Én úgy tapasztalom, érdemes megvárni és ha megfogta a szint (alatta / fölötte zár), akkor kezdeni zoomolni.
Persze még csak tapogatózom.

Végül, sajnos ismét felmondták az idegeim a szolgálatot, pedig elérte volna az ár a céláramat.
Csatolt kicsinyítések
sindler-fan-club-chart_gbp_usd_hourly_snapshot.png   sindler-fan-club-chart_gbp_usd_5-mins_snapshot.png   sindler-fan-club-chart_gbp_usd_1-min_snapshot.png  

Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-07-02, 17:54   #99 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
Sindler!
Te megvárod, hogy bezárjon az 1 órás gyertya a S/R szinteknél?
Én úgy tapasztalom, érdemes megvárni és ha megfogta a szint (alatta / fölötte zár), akkor kezdeni zoomolni.
Persze még csak tapogatózom.

Végül, sajnos ismét felmondták az idegeim a szolgálatot, pedig elérte volna az ár a céláramat.
Akarom mondani:
Kedves Sindler!
Bocsánat!
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-07-02, 20:17   #100 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Akarom mondani:
Kedves Sindler!
Bocsánat!
Kiváncsi vagyok mit mond Sindler, de szerintem a visszateszt dolognak épp az a lényege, h ugye pattanjon a szintről az ár. Én meg pont úgy figyeltem meg, hogy a behúzott szintet sokszor csak a gyertya (h1) árnyéka érinti meg.

Nekem is volna viszont egy kérdésem Sindlerhez: azokban az esetekben amikor baromi gyors a visszapattanás a szintről és m5-ös visszateszt nem alakul ki csak robog az árfolyam, akkor mit csinálsz? Vagy egyszerűen nincs szignál nem kötünk és kész? Úgy sajnálom az ilyen eseteket veszni hagyni.
deimos nem elérhető  
Lezárt téma

Címkék
daytrade stratégiák, Money Management, tőzsde pszichológia

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 3 (0 tag és 3 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
# Fight club Jano Kezdőknek 494 2014-12-04 11:43

A pontos idő 14:16 , a GMT +1 időzóna szerint.