Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Lezárt téma

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-07-02, 20:21   #101 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 301
Hírnév szint: 5
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sindler!
Te megvárod, hogy bezárjon az 1 órás gyertya a S/R szinteknél?
Én úgy tapasztalom, érdemes megvárni és ha megfogta a szint (alatta / fölötte zár), akkor kezdeni zoomolni.
Persze még csak tapogatózom.

Végül, sajnos ismét felmondták az idegeim a szolgálatot, pedig elérte volna az ár a céláramat.
Fasza ez a gbpusd tréd, grat! Mekkora volt az sl meg az R? Nem ismerem ezt a platformot, ha kinyomja a szemem akkor bocs
deimos nem elérhető  
Régi 2014-07-02, 22:55   #102 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Sindler!
Te megvárod, hogy bezárjon az 1 órás gyertya a S/R szinteknél?
az mindegy. alakuljon ki kisebb idősíkon az 1 órás szintnél a megfelelő belépési rendszer.

Hirdetések
Régi 2014-07-02, 23:06   #103 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nekem is volna viszont egy kérdésem Sindlerhez: azokban az esetekben amikor baromi gyors a visszapattanás a szintről és m5-ös visszateszt nem alakul ki csak robog az árfolyam, akkor mit csinálsz? Vagy egyszerűen nincs szignál nem kötünk és kész? Úgy sajnálom az ilyen eseteket veszni hagyni.
ha nincs a stratégiámnak megfelelő jel, akkor nem kötök. kifognak maradni nagy nyerő tradek, de minden elmozdulást nem lehet megfogni és nem is kell.
de egyébként egyszerű a megoldás. ha látod, hogy az ár nem csinál m5 csúcs/völgyeket, mert hatalmas a volatilitás, akkor fogod és h1 szintnél belépsz h1-en. vársz egy bezáródó h1 gyertyát és belépsz pl. p4-re. de még tudnék technikákat. gondold végig Neked, hogy lenne a jó. el kell fogadni, hogy a piac úgy mozog, ahogy akar.

Régi 2014-07-03, 15:23   #104 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Fasza ez a gbpusd tréd, grat! Mekkora volt az sl meg az R? Nem ismerem ezt a platformot, ha kinyomja a szemem akkor bocs
Open: 1,71497
SL:1,71468
TP(vágyott): 1,1707

Risk= 2,9 pip + ~1 pip jutalék = 3,9 pip
Reward= 21,0 pip - ~1 pip jutalék = 20,0 pip
R/R= 5,3
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-07-03, 15:23   #105 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
az mindegy. alakuljon ki kisebb idősíkon az 1 órás szintnél a megfelelő belépési rendszer.
Köszi a választ!
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-07-05, 19:56   #106 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás Érme teszt

Üdv!

A Forexegyetemes topikban olvastam, hogy csináltak egy olyan tesztet, ami az 50%-os találati arányú stratégia lehetőségeit mutatja.

Én is megcsináltam a magamét az Excel véletlenszám generátor fügvényét (RANDBETWEEN(0;1)) alapul véve.

Akit érdekel játszhat vele.
A szürek mezőket kell kitölteni. Jelenleg 60 trade van beleírva, mert abból indultam ki, hogy napi 3 trade / 20 nap, az 60 kereskedés lenne egy hónapban.
Tehát ez egy egy hónapos statisztikát mutat számomra.
De elvileg, az utolsó sor elé beszúrva sorokat, és a trade számlálót végig húzva bővíthető a lista.

A lap, egy üres cellájában, a Delete billentyű megnyomásával újragenerálja a sorozatot.

Az alap kockázatot 0,25%-ra határoztam meg és 1 egység riskre, 3 egység rewardot lőttem be.

Meglepő felismerés, hogy pénzfeldobással előfordulhat 14 egymást követő vesztő is, 60 dobás alatt. De még így is plusszba kerülhet a számla.
Csatolt kicsinyítések
sindler-fan-club-stat_cut.jpg  
Csatolt fájl-ok
Fájl típus: zip stat.zip (27,3 KB, 37 olvasás)
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-07-05, 20:15   #107 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
Üdv!

A Forexegyetemes topikban olvastam, hogy csináltak egy olyan tesztet, ami az 50%-os találati arányú stratégia lehetőségeit mutatja.

Én is megcsináltam a magamét az Excel véletlenszám generátor fügvényét (RANDBETWEEN(0;1)) alapul véve.
Mondjuk az fura, hogy havi 10%-os nyerőnél rosszabb eredményt nem nagyon ad ki. És kockázat 32-80-szorosát nyerőben / 60 trade.
Ha valaki felfedez benne logikai hibát, megírhatná.

Illetve, ha valakinek van tapasztalata a saját rendszerét illetően, esetleg Sindler, megoszthatná. Hányszoros kockázat volna a reális elvárás egy bizonyos kereskedés szám mellett.

Update:
Kicsit elkapkodtam.
Már fel is fedeztem egy hibát:
A nyerség %-os értékében rossz képlet szerepel. Nem az alaptőkére számolja a %-ot.
Persze így az eredmény még kecsegtetőbb!
Csatolt kicsinyítések
sindler-fan-club-hiba.jpg  

Utoljára módosítva: Pilotfish által : 2014-07-05 20:25 Oka: Update
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-07-05, 22:30   #108 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
Hírnév szint: 6
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Ahhh, a jó öreg random trade megint! Van ennek topicja, itt Random trade
orkati nem elérhető  
Régi 2014-07-05, 23:01   #109 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ahhh, a jó öreg random trade megint! Van ennek topicja, itt Random trade
Én nem random trade-re gondoltam.

Azon töprengtem, hogy a Sindler féle 15/1 perces stratégiában mennyi a legkevesebb RR, amit érdemes elérni. Azt gondolom, hogy, ha a stratégiát betartom, akkor is jó, ha 50%-a bejön.
Az egy elvárható teljesítmény lenne. Egyébként nem gondolom, hogy a random beszállók hozzák ezt az eredményt. Több dolog is van a trader ellen, pl spread.

Azt nézem, hogy mennyi RR-re, mennyi trade-re, milyen eredmények születhetnek. PL.: 2R-t valószínűbben lehet elhozni, mint 3-at, vagy 5-öt.

Szvsz. 2R-t még el lehet hozni 50%-os eséllyel, de, mondjuk 10R-t már nem. Annak valószínűsége, hogy 10R-t realizálj jóval kevesebb, mint 50%. De, ha mondjuk van egy 10-12 pipes sávod / visszateszted, és sikerül bruttó 4 pip kockázattal beszállnod, talán megvan 50% valószínűsége, hogy 9-10 pip nyerőt elhozz.

És fontos azt is látnom, hogy mekkora kezdeti kockázatra, hogy alakulnak a DD-k. Pl.: 1% kockázat mellett, már néhány "gurításnál" már van 10% fölötti DD. / 100 trade, de 0,75%-os kezdeti kockázatot vállalva, szinte sosem (még nem láttam) megy 10% fölé a maximális DD.
Fontos, hogy milyen hosszúak ezek a veszteséges periódusok. Pl. volt olyan, hogy 100 trade-en belül 70 trade alatt sem ért el új csúcsot. Ez a pszicho szempontjából lényeges.

Ez csak elmélkedés, hogy milyen reális célokat érdemes megfogalmazni.
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-07-05, 23:28   #110 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Hírnév szint: 4
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Klasz az xls, én is szeretek számolgatni mindenfélét

A random tréd olyan mintha ruletteznénk. Hosszú távon mindig a matematika szabályai érvényesülnek, ezért szerintem nem érdemes vele foglalkozni. (Egyébként 14-nél jóval több egymás utáni vesztő is előfordulhat, csak idő kérdése - ezért nem szabad semmit a véletlenre bízni). Az 50%-os találati arány RR 1:1-re érvényes. RR 1:3 esetében a találati arányunk hosszú távon 25% és a profit 0 ha nem számoljuk a költségeket.

Viszont ha a belépőnk a technikai elemzés alapján történik, akkor sokkal jobb eredményt érhetünk el mint random. Akár olyat, amit számoltál. Sőt, Sindler azt írta hogy 50%-os a találati aránya és ez ismerve a stratégiáját, nagyon durva .

Illetve ha már kialakult a stratégiánk és van több száz trédünk, akkor a statisztikánk alapján rá lehet szabni egy jó MM-et a további profit maximalizálás érdekében.

szerintem
falcon nem elérhető  
Régi 2014-07-05, 23:40   #111 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Illetve ha már kialakult a stratégiánk és van több száz trédünk, akkor a statisztikánk alapján rá lehet szabni egy jó MM-et a további profit maximalizálás érdekében.

szerintem
Azt hiszem, nekem, mint kezdőnek ez egy nagy nehézség. Amíg nincs egy több száz trade-es adatbázis, addig nehéz megbirkózni a negatív ciklusokkal.

Nekem, most adott egy kis fogódzót.
Pl., hogy nem kell megijednem és elkenődve feladnom a stratégiám, 8 egymás utáni bukó / 60 trade esetében, vagy, 20 trade-ig elhúzódó DD ciklus miatt, illetve, hogy 60 trade után, már jó eséllyel várhatom el, hogy pozitívba fordul a számlám.
Az, hogy valóban megvan-e az 50% esélyem, vagy, hogy ezt a kereskedés mennyiséget mennyi idő alatt teljesítem, az más kérdés.

De szerintem a kezdők többségének ez egy komoly "pszicho csapda".
Most értettem meg, miért írták sok helyütt, hogy 500 trade után érdemes megítélni egy stratégiát. Csak, addig is ki kell tartani.
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-07-06, 01:07   #112 (permalink)
Szenior tag

falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Nagy nehézség de tök jó hogy itt a fórumon tudunk róla beszélni, ez például erőt ad hogy nem vagyok teljesen egyedül kezdőként. Nekem a sok gyakorlás ad önbizalmat, az hogy érzem hogy fejlődök és tisztul a köd és egyre jobbak az eredményeim. A rövid stopos stratégiánál rossz lesz a találati arány és kell a pszicho elengedni a nyerőket, de ebben folyamatosan lehet fejlődni és a MM-et hozzá igazítani. Tapasztalatra van szükség és fegyelemre, szerintem ha ez megvan akkor jó úton halad az ember.

A héten volt egy trédem 10R körül, aztán -1R lett a vége. El voltam kenődve, ebből is látszik hogy még nem vagyok képes kontrollálni az érzelmeket. Ha ezek a dolgok már nem fognak zavarni mert tudom hogy ezzel a stratégiával minden nap van esély 10R trédet csinálni akkor már közelebb leszek a célhoz. Illetve amikor az ember megérti hogy trade sorozatokban kell gondolkodni ahol ez a tréd is pont ugyanolyan mintha egyből kiszedte volna a stop. Ez a stratégia nagyon erős és nagyon hatékony progressziókat lehet majd ráhúzni - menni fog ez nekünk, főleg ha a Mester is figyel ránk
falcon nem elérhető  
Régi 2014-07-06, 08:16   #113 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 141
szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Mondjuk az fura, hogy havi 10%-os nyerőnél rosszabb eredményt nem nagyon ad ki. És kockázat 32-80-szorosát nyerőben / 60 trade.
Ha valaki felfedez benne logikai hibát, megírhatná.

Illetve, ha valakinek van tapasztalata a saját rendszerét illetően, esetleg Sindler, megoszthatná. Hányszoros kockázat volna a reális elvárás egy bizonyos kereskedés szám mellett.

Update:
Kicsit elkapkodtam.
Már fel is fedeztem egy hibát:
A nyerség %-os értékében rossz képlet szerepel. Nem az alaptőkére számolja a %-ot.
Persze így az eredmény még kecsegtetőbb!
60 tradeben 30R hozam azt jelenti, hogy az elvárt érték 0,5R, 80R-nél pedig 1 fölött van. Összehasonlításképp az én elvárt értékem nagy átlagban 0,2R.

Személy szerint olyat még nem láttam, hogy 50% ta mellett 2-nél nagyobb legyen a payoff, de őszintén szólva inkább 1,5 lenne a reális. Tratégia függő, de trendkövető rendszereknél a ta 50% alatt lesz. 40%-al és 2-es payoffal már sokan összetennék a kezüket

Amúgy jó kis cucc, és ha a saját teszteredményeidet rakod be, akkor valósabb képet fogsz kapni.
szeki nem elérhető  
Régi 2014-07-06, 08:31   #114 (permalink)
Új tag

Hely: Antwerpen
Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
Kotasz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdv Fannok és Tisztelt Sindler!

Először is el kell mondjam hogy Sindler rendszere nagyon jó, már pár hónapja tanulmányozom, sokat segitenek a bemutatott példák a megértéshez - mert nekem sem esett le elöször -
Észrevettem még egy összefüggést a trend- és tréd írány meghatározásnál ami jo a szűrésre az m1 en való belépéshez, ez pedig az 1-2-3-Rh, ez a Ross Hook féle metódus, Sindler hadd kérdezzem meg hogy helyt álló a felvetésem?
Van itt egy kép amibe berajzoltam röviden a lényege hogy m5 ön az 1-2-3 as csucsok völgyeket összekötve kapjuk meg az Ross Hook-ot ami megadja a trend kezdetét és a 2. csucsnál lesz a visszateszt jelentós szintje ahol m1 en várjuk a belépő jelet szabály szerint érintve az m5 szintet.
Csatolt kicsinyítések
sindler-fan-club-kepkivagas1.png  
Kotasz nem elérhető  
Régi 2014-07-06, 15:09   #115 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Kotasz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
kapjuk meg az Ross Hook-ot ami megadja a trend kezdetét és a 2. csucsnál lesz a visszateszt jelentós szintje ahol m1 en várjuk a belépő jelet szabály szerint érintve az m5 szintet.
szia!

én nem ismerem Ross Hook-ot, de jól rajzoltad be.

Régi 2014-07-06, 15:36   #116 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
szeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
..de őszintén szólva inkább 1,5 lenne a reális.
kinek mi a reális. az egyéni.

Régi 2014-07-06, 20:57   #117 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Van itt egy kép amibe berajzoltam röviden a lényege hogy m5 ön az 1-2-3 as csucsok völgyeket összekötve kapjuk meg az Ross Hook-ot ami megadja a trend kezdetét és a 2. csucsnál lesz a visszateszt jelentós szintje ahol m1 en várjuk a belépő jelet szabály szerint érintve az m5 szintet.
Nem rossz, de ha vársz még egy hullámot akkor ráfoghatsz mindent Elliotra ......
Régi 2014-07-07, 15:13   #118 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 185
Hírnév szint: 8
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Először is el kell mondjam hogy Sindler rendszere nagyon jó, már pár hónapja tanulmányozom, sokat segitenek a bemutatott példák a megértéshez - mert nekem sem esett le elöször -
Észrevettem még egy összefüggést a trend- és tréd írány meghatározásnál ami jo a szűrésre az m1 en való belépéshez, ez pedig az 1-2-3-Rh, ez a Ross Hook féle metódus, Sindler hadd kérdezzem meg hogy helyt álló a felvetésem?
Az öreg Joe sokkal dörzsöltebb lett az idő múlásával,most már szinte csak a trükkel lép piacra a forexen/ami ugye a 2-es csúcs visszatérő 3-as alj közti rés,ami ha megfelelő távolságot ad,érdemes belépni mert kettes csúcsnál részleges zárással fedezni tudod a költségeidet és egy esetleges kitörésnél jelentős nyereséget érsz el./
tapci nem elérhető  
Régi 2014-07-07, 16:41   #119 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Igen a TTE vagyis tréder trükknek nevezik - sőt egy régi tanitványa már felturbozta ezt is azaz Turbo Treder Trick Entrynek hívja bár nekem eddig az volt a meglátásom hogy order m1 en kihelyezni "veszélyesebb" talán jobban műkszik tick charton renkon de semmiképp sem mt4 en, nem tudom Neked eddig mi a tapasztalatod ezzel ha bármilyen van kiváncsi vagyok mennyire alkalmazható itt a "real worldben" m1 en mt4 en?
Kotasz nem elérhető  
Régi 2014-07-07, 17:43   #120 (permalink)
Új tag

Red face

Idézet:
szia!

én nem ismerem Ross Hook-ot, de jól rajzoltad be.
Köszi a választ a két-két csucs völgyes meghatározásod miatt ugrott be nekem az 1.2.3.Rh "elv", és feltehetnék Neked még - egy - kérdést.
Igazából szeretném csökkenteni a kistoppolodások számát m1 es belépésnél egy ilyen esetben ami mindennapos, usd-chf m5 ön harmadszor érinti meg az ellenállást szépnek "látszik" ahol a zóld az ell.szint és "A" csucsnál az elsö short trigger ami 'F" pontig ki is tartott > majd "G" nél kialakul a brutál engulf és ad(hat)ja a második short trigert amit "I" csucs ki is vesz - a példa kedvéért határozottan vegye ki - és látjuk hogy eddig csak emelkedő völgyek voltak de kistop után érdemes megvárni hogy 1 vagy 2db völggyel alázárjon a szintnek vagy nem ? tehát itt is legyen egy tréd belépö irányunk mint m5 vagy m15, h1, nél? Azt hiszem korábban irtad hogy fékezni érdemes azzal hogy max 4x nyissunk ujra akkor tehát jo lenne egy min 4R es célár meghatározás, na az hogy legyen, hiszen ha belépés elött csak 2R nyi van de lehet meglesz a 4-5 is? tudom hogy nincs "biztos" 4 meg 1 sem.
Mennyire érdemes ragaszkodni az ellenállásunkhoz ?mert az lehet egy kicsit relativ, ami állandó azok a csucsok és völgyek azok mindig ott lesznek.
Persze hogy akár mehet utána is feljebb uj csucsok stb, és tudom hogy ez csak a "kezdet" - még hol van a kilépés....? ,de egy szabályos belépési rendszerrel amihez ragaszkodom nem fog megölni -psziholag- a sok kistop mert tudom hogy minden megfelelt a szabálynak.
Bocs a komplikált kérdésért, azt hiszem ez inkább nekem mint kezdönek elgondolkodtató nap mint nap, és nem szeretném agyon bonyolitani, csak a "szabály szerint megtettem mindent" feelinget letudni,
sok forgatókönyv lehetséges amikben az azonos x y z ismeretlenekre azonos eljárást kellene alkalmaznom csak még nem találtam meg legoptimálisabbat.
Köszi a türelmedet meg1x
Csatolt kicsinyítések
sindler-fan-club-m1-kaosz.png  
Kotasz nem elérhető  
Régi 2014-07-07, 19:05   #121 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Üdv a klubban, tök jó hogy jönnek új emberek akiket érdekel ez a stratégia . Te már előttünk jársz, ha van kedved mesélj még a rendszeredről, eredményekről vagy bármiről amit hasznosnak gondolsz. Őszintén szólva a Ross Hook-ról még nem is hallottam eddig, ez nagyon hasonlít Sindler belépőjéhez.
falcon nem elérhető  
Régi 2014-07-07, 19:20   #122 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
így van. ez a fokozatos leváltás elve. nem hirtelen váltok le h4-ről,h1-ről m1-re, mert az túl agresszív nekem.
amit berajzoltál az egy napos támasz szint. én napos,h4-es szintnél nem m5-öt nézek, mert az túl agresszív, hanem m15-öt(h1-es szinteknél váltok le m5-re).
és ha az m15 csúcsok növekednek(h4,napos támaszszintnél - tehát long esetében), akkor váltok le m1-re és figyelem hogy mikor teszteli vissza az m15-ös szintet. kétféle visszatesztet különböztetek meg.

az 1-es típusnak kicsit gyengébb a találati aránya. a 2-es típus meg a legjobb szignál, ha visszatesztre játszol.
a két klasszikus belépő ugye a szint törése vagy a szint visszatesztje. én azért nem használok indiket, mert a trendek,szintek elég infó nekem arra, hogy
tudjak célárat,stopot meghatározni.
az 1-es 2-es pontban nem nyitok pozit mert nem dölt el az irány. a 3-ik pontban meg csak a kanóc ér a szinthez. nem szeretem, mert sok a hamis jel(pedig pont egy spike gyertyának lenne a dolga, hogy ne így történjen, de egy így működik). ez egy megfigyelés.
4-ik pont tökéletes. aztán ha kistopol(pl. mint ma hajnali 2-3 körul), akkor így jártunk. a stopunk 3 pipre van. a célár 270 pipre. az árfolyam ingadozása értelemszerűen nagyobb eséllyel éri el a 3 pip közeli a stopot, mint a 270 pipre lévő célárat. napos szintnél előfordulhat, hogy 2-3 napon keresztül többször teszteli
a napos szintet m15-ön, mire megtörténik a napos trend folytatása(vagy nem). aztán olyan is van, amikor alámegy a napos szint alá egy napig,kettőig és ott marad aztán folytatódik az emelkedés(vagy nem)(hamis kitörés). szint alatt nem keresek szignált. megvárom míg visszamegy a szinthez. előfordulhat, hogy lekésed a szingált vagy éjfélkor alakul ki(jpy párokon gyakori) és Te alszol. ezt el kell fogadni, hogy ilyenek vannak. ilyen a piac. nem tudunk mit csinálni. arra mozog, amerre akar. bármikor.

Belépés kétféle visszateszt alapján, ezt érdemes tanulmányozni
falcon nem elérhető  
Régi 2014-07-07, 19:31   #123 (permalink)
Szenior tag

Hely: Kenderes
Összes hozzászólás: 265
simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül simifx részére
Alapbeállítás

Idézet:
Őszintén szólva a Ross Hook-ról még nem is hallottam eddig, ez nagyon hasonlít Sindler belépőjéhez.
Ajánlanám figyelmedbe a következő könyvet, ami szerintem a kereskedés egyik bibliája: http://hu.scribd.com/doc/19360796/Jo...Trading-Manual
A cím ne tévesszen meg senkit, ez magyar nyelvű verzió.
Régi 2014-07-07, 19:36   #124 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ajánlanám figyelmedbe a következő könyvet, ami szerintem a kereskedés egyik bibliája: http://hu.scribd.com/doc/19360796/Jo...Trading-Manual
Szuper, köszönöm szépen!
falcon nem elérhető  
Régi 2014-07-07, 19:53   #125 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi, mindenki nevében. Nincs meg véletlenül nyomtatható verzióban?
deimos nem elérhető  
Régi 2014-07-07, 22:48   #126 (permalink)
Szenior tag

Hely: Kenderes
Összes hozzászólás: 265
simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül simifx részére
Alapbeállítás

Idézet:
Köszi, mindenki nevében. Nincs meg véletlenül nyomtatható verzióban?
De igen, aki szeretné, küldjön email címet privát üziben, és elküldöm szívesen. Feltölteném ide is, de a mérete meghaladja a feltöltési korlátot.
Régi 2014-07-08, 06:30   #127 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Belépés kétféle visszateszt alapján, ezt érdemes tanulmányozni

Köszi, most reggel pont itt tartottam megint és azt gondolom hogy csak erre érdemes koncentrálni mert benne voltam abban a hibában hogy minden páron minden pillanatban belépöt akartam találni a legfontosabb talán hogy megkell várni az emelkedő csucsokat.... most már egyértelmű...
a Ross Hook könyve nagyon hasznos, ami benne a legérdekesebb az alakzatok pszihologiája és miért csak az 1-2-3-Rh al jobb foglalkozni, csak vigyázz meg ne zavarjon a sok alapstrat benne... ezért vagyok itt
van itt egy frankó kis poziméretezó- lot size calc - ez az aktuális számlád alapján számol, meg egy napi pipteljesitményt mutató indi - pipsometer - ez pozinyitás és stophuzás után kiirja hogy hány pipre van a stoppod.

PIPáljatok ki sok trédet....
Csatolt fájl-ok
Fájl típus: mq4 lot size calc.mq4 (1,7 KB, 105 olvasás)
Fájl típus: mq4 pipsometer_5_decimal.mq4 (5,4 KB, 78 olvasás)
Kotasz nem elérhető  
Régi 2014-07-08, 18:00   #128 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi a választ a két-két csucs völgyes meghatározásod miatt ugrott be nekem az 1.2.3.Rh "elv", és feltehetnék Neked még - egy - kérdést.
Igazából szeretném csökkenteni a kistoppolodások számát m1 es belépésnél egy ilyen esetben ami mindennapos, usd-chf m5 ön harmadszor érinti meg az ellenállást szépnek "látszik" ahol a zóld az ell.szint és "A" csucsnál az elsö short trigger ami 'F" pontig ki is tartott > majd "G" nél kialakul a brutál engulf és ad(hat)ja a második short trigert amit "I" csucs ki is vesz - a példa kedvéért határozottan vegye ki - és látjuk hogy eddig csak emelkedő völgyek voltak de kistop után érdemes megvárni hogy 1 vagy 2db völggyel alázárjon a szintnek vagy nem ? tehát itt is legyen egy tréd belépö irányunk mint m5 vagy m15, h1, nél? Azt hiszem korábban irtad hogy fékezni érdemes azzal hogy max 4x nyissunk ujra akkor tehát jo lenne egy min 4R es célár meghatározás, na az hogy legyen, hiszen ha belépés elött csak 2R nyi van de lehet meglesz a 4-5 is? tudom hogy nincs "biztos" 4 meg 1 sem.
Mennyire érdemes ragaszkodni az ellenállásunkhoz ?mert az lehet egy kicsit relativ, ami állandó azok a csucsok és völgyek azok mindig ott lesznek.
Persze hogy akár mehet utána is feljebb uj csucsok stb, és tudom hogy ez csak a "kezdet" - még hol van a kilépés....? ,de egy szabályos belépési rendszerrel amihez ragaszkodom nem fog megölni -psziholag- a sok kistop mert tudom hogy minden megfelelt a szabálynak.
Bocs a komplikált kérdésért, azt hiszem ez inkább nekem mint kezdönek elgondolkodtató nap mint nap, és nem szeretném agyon bonyolitani, csak a "szabály szerint megtettem mindent" feelinget letudni,
sok forgatókönyv lehetséges amikben az azonos x y z ismeretlenekre azonos eljárást kellene alkalmaznom csak még nem találtam meg legoptimálisabbat.
Köszi a türelmedet meg1x
"de kistop után érdemes megvárni hogy 1 vagy 2db völggyel alázárjon a szintnek vagy nem ? tehát itt is legyen egy tréd belépö irányunk mint m5 vagy m15, h1, nél? "

ezt nem teljesen értem. iránynak mindig lennie kell. trendirányba szoktam kereskedni. ezen a páron h1-en eső trend van(jún. 25). tehát kisebb idősíkokon sell-t keresek. ha az árfolyam h1 szinthez ér, akkor m5-ön várok egy kezdetleges trendfordulót és belépek m1-en m5 szintnél(a képemen a bekarikázott rész). tehát az A pontól nem volt belépő az I pontig. max. a 7-8 völgyek közti csúcsnál.

"Azt hiszem korábban irtad hogy fékezni érdemes azzal hogy max 4x nyissunk ujra akkor tehát jo lenne egy min 4R es célár meghatározás, na az hogy legyen, hiszen ha belépés elött csak 2R nyi van de lehet meglesz a 4-5 is? tudom hogy nincs "biztos" 4 meg 1 sem."

én nem nézem az RR-t, mert az mindig jó. ha van 1:2 akkor belépek. és ennél a stratnál 4-5 RR-nél nincs kisebb. ha zavar a sok stop, akkor:
- válts le defenzívebben. pl. csak m15,m30-ra és lépj be ott.
- csökkentsd le, hogy egy szintnél hányszor lépsz be(legyen pl. max. 2)
- ha h1 szint fölé megy, akkor én nem keresek belépőt. az a senki földje. no man's land.
- adj pár pipet a stoptávolsághoz..stb.
egyébként ha h1-en is 2-es típusú a szintvisszateszt és m5 ön is, akkor sok stop azért nem lesz.
Csatolt kicsinyítések
sindler-fan-club-h1eso.png   sindler-fan-club-m5.png   sindler-fan-club-m1-kaosz.jpg  

Régi 2014-07-15, 18:36   #129 (permalink)
Tag

Hely: Dunaújváros
Összes hozzászólás: 82
kisDead a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sokszor átolvastam a Sindler féle technikát, és ma próbálgattam is. Egyszerűek a szabályok, de rengeteg kötést kell megcsinálni míg készség szinten megy. Köszönöm Sindler hogy megosztottad, és a többieknek is akik "nagydobraverték".
kisDead nem elérhető  
Régi 2014-07-15, 20:05   #130 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Akit komolyabban érdekel a stratégia, mindenképpen érdemes elolvasni Sindler összes témához kapcsolódó posztját. Aztán rengeteg gyakorlás következik mire kialakul a saját stratégia és összeállnak a részletek. Türelem és kitartás kell hozzá, aztán jönnek az eredmények
falcon nem elérhető  
Régi 2014-07-15, 20:36   #131 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kisDead eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tök jó lenne egy topic, ahol mondjuk pár devizapárról lehetne beszélgetni, hogy ki mit lát bele arra a napra( lehet már van ilyen, csak nagy ez a fórum és nem láttam). Amit most feltett microtrader az tök jó az olajról. Szerintem sok infót ki lehetne nyerni hogy ki mit lát bele egy párba és miért.
Ez egyébként egy tök jó ötlet, kiválaszthatnánk egy instrumentumot, aminél alacsony a spread és alkalmas a stratégia gyakorlására. Így ha egy keresztre fókuszálunk, akkor jobban át lehetne beszélni a napi történéseket, belépési és kilépési lehetőségeket - mindenkinek a saját meglátása alapján. Így lehetne hatékonyabban közösen fejlődni
falcon nem elérhető  
Régi 2014-07-15, 21:18   #132 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A kutya sem rak fel kötéseket, nem értem, h miért. Sindler eddig mindig elmondta a felrakott képekről, hogy mi nem tetszik benne neki vagy melyik éppen helytálló. Amúgy sztem a jenes párok a legjobbak ill. euraud, gbpaud
deimos nem elérhető  
Régi 2014-07-15, 21:21   #133 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez egyébként egy tök jó ötlet, kiválaszthatnánk egy instrumentumot, aminél alacsony a spread és alkalmas a stratégia gyakorlására. Így ha egy keresztre fókuszálunk, akkor jobban át lehetne beszélni a napi történéseket, belépési és kilépési lehetőségeket - mindenkinek a saját meglátása alapján. Így lehetne hatékonyabban közösen fejlődni
Lenne haszna az biztos. Izgalmas lenne olvasni, és képeken látni, hogy ki mit lát egy páron, hova rajzolják a szinteket, ki milyen idősíkról váltogat le, honnan hová várja az ár alakulását. Egy pár, sok meglátás, sok résztvevő, és sok hasznos infó. Ez a mindenki jól jár szitu tipikus esete lenne.
kisDead nem elérhető  
Régi 2014-07-15, 22:42   #134 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
kisDead eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lenne haszna az biztos. Izgalmas lenne olvasni, és képeken látni, hogy ki mit lát egy páron, hova rajzolják a szinteket, ki milyen idősíkról váltogat le, honnan hová várja az ár alakulását. Egy pár, sok meglátás, sok résztvevő, és sok hasznos infó. Ez a mindenki jól jár szitu tipikus esete lenne.
az a helyzet, hogy a kereskedés tele van szubjektív elemekkel. Neked kell kiválasztani, hogy melyik elemeket akarod használni. trendet és szinteket könnyen meg lehet állapítani. ránézel a grafikonra és ha egyből látod, hogy az eső vagy emelkedő trend, akkor az az. szinteket is ugyanígy. ha gondolkodni kell, akkor dobd a terméket vagy válts idősíkot(ha engedi a stratégiád).

Régi 2014-07-15, 22:51   #135 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
az a helyzet, hogy a kereskedés tele van szubjektív elemekkel. Neked kell kiválasztani, hogy melyik elemeket akarod használni. trendet és szinteket könnyen meg lehet állapítani. ránézel a grafikonra és ha egyből látod, hogy az eső vagy emelkedő trend, akkor az az. szinteket is ugyanígy. ha gondolkodni kell, akkor dobd a terméket vagy válts idősíkot(ha engedi a stratégiád).
Stratégiám még nincs, az elveid alapján próbáltam működni, de nem pontosan ugyanúgy. Még inkább érzetre ment a dolog, ha sokszor ugyanazt találom szimpatikusnak akkor tudom tudatosítani és pontokba szedve leírni magamnak.
Még nem álltam le egy párnál, nézelődök.
kisDead nem elérhető  
Régi 2014-07-15, 23:14   #136 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A kutya sem rak fel kötéseket, nem értem, h miért. Sindler eddig mindig elmondta a felrakott képekről, hogy mi nem tetszik benne neki vagy melyik éppen helytálló. Amúgy sztem a jenes párok a legjobbak ill. euraud, gbpaud
Azért ezen ne csodálkozz, nem leszünk túl sokan. Kell egy kis perverzió ahhoz hogy az ember 3 pipes stopokkal dolgozzon . Viszont cserébe a volatilitás csökkenése mint probléma letudva, illetve minden nap lehetőség van 5-10R-t bezsákolni. A rossz találati arány miatt a kezdőknek hamar elmegy a kedve az egésztől, jönnek a pszichocsapdák - ezen kell túljutnunk valahogy.
falcon nem elérhető  
Régi 2014-07-16, 07:01   #137 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ez echte profitos duma:-) a felelősség áttolása...

Igazán adhatnál a híveidnek kézzelfogható eredményeket, bár úgy látom ők saját tapasztalatok, meglátás nélkül is elég lelkesek. Csak a hirtelen lelkesedés illetve fegyelem szokott a leggyorsabban elszállni (lásd különböző topicok trade "naplózását": xyz, norton3, habibabu stb. mit tudom én még kik voltak...)

Régi 2014-07-16, 08:55   #138 (permalink)
Szenior tag

szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szerintem ezt mindenki így kezdi: Először találsz egy embert, akiről azt gondolod hogy ért hozzá. Elkezded másolni. Még eredményeid is lehetnek belőle, amit aztán rendszersen vissza is adsz a piacnak. Úgy 1-3 év múlva rájössz, hogy neked egyszerűen nem való ez az egész, mindig vannak benned kérdések, amikre a "gurutól" szeretnél választ kapni. Egyszerűen a guru nincs ott veled a gép előtt, és te pedig nem tudsz az ő fejével gondolkodni. Ekkorra már kezdesz belefáradni az sikertelenségbe, és erősen megkérdőjelezed, hogy ebből lehet-e egyáltalán pénzt keresni, na meg hogy magának a gurunak van-e pénze belőle.

Ha elég elszánt vagy rájössz, hogy neked a saját utadat kell járnod, el kell engedni a "guruk" kezét, és egy saját rendszert kell összerakni, ami passzol hozzád és nem lesznek benne kérdéseid. Ettől még lehet tanulni másoktól, sőt szerintem kötelező is, de már nem várod másoktól a megváltást.

Lehet nincs igazam, de az hogy most long vayg short, mi a trend, mi a jelentős szint, mit mutatnak a gyertyák, hogy húzom a stopot stb., apró kis kellékei ennek a hatalmas játszótérnek.
szeki nem elérhető  
Régi 2014-07-16, 09:08   #139 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

egy időben foglalkoztam egy inside bar stratival
a FF -in van topikja, ez a címe:

No Free Lunch but all the Free Coffee you can drink

ezt jobb ha megjegyzi mindenki egy életre
_pda_ nem elérhető  
Régi 2014-07-16, 09:58   #140 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ha elég elszánt vagy rájössz, hogy neked a saját utadat kell járnod, el kell engedni a "guruk" kezét, és egy saját rendszert kell összerakni, ami passzol hozzád és nem lesznek benne kérdéseid. Ettől még lehet tanulni másoktól, sőt szerintem kötelező is, de már nem várod másoktól a megváltást.
Ettől frappánsabban összefoglalni nem is lehetett volna.
moncsicsi78 nem elérhető  
Régi 2014-07-16, 10:41   #141 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 158
Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem ezt mindenki így kezdi: Először találsz egy embert, akiről azt gondolod hogy ...
Ment a hírnév pont.
Brian nem elérhető  
Régi 2014-07-16, 11:27   #142 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

http://www.forexzona.tozsde.hu/index...=10&Itemid=181

Régi 2014-07-16, 11:57   #143 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez echte profitos duma:-) a felelősség áttolása...

Igazán adhatnál a híveidnek kézzelfogható eredményeket, bár úgy látom ők saját tapasztalatok, meglátás nélkül is elég lelkesek. Csak a hirtelen lelkesedés illetve fegyelem szokott a leggyorsabban elszállni (lásd különböző topicok trade "naplózását": xyz, norton3, habibabu stb. mit tudom én még kik voltak...)
Sidius, HWTrader a régiek közül akiket sajnos nem ismerhettem. Mi az oka vajon hogy ezek az emberek, akikre sokan figyeltek és tiszteltek, hirtelen eltűnnek?
Már elfogadtam hogy senki nem mutat eredményeket. Valahogy rá kell érezni hogy kitől lehet tanulni, kinek a szemléletmódja hasonlít a sajátunkéra. Ezen a fórumon sok olyan ember van, akitől lehet tanulni, elcsípni gondolatokat. Én például már túl vagyok a kezdeti lelkesedésen, reálisabban látom már ezt az egészet de nem adom fel, szeretnék fejlődni.

Idézet:
Szerintem ezt mindenki így kezdi..
Szeki, ezt tényleg szépen leírtad . Aki nem képes egy saját rendszert összerakni, az nem lesz sikeres ebben a játékban. Önállónak kell lenni de nyitottnak mindenki felé hogy lehessen tanulni és építkezni. A saját utunk az elődök által lerakott kövek mentén indulhat el...
falcon nem elérhető  
Régi 2014-07-16, 12:48   #144 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Mi az oka vajon hogy ezek az emberek, akikre sokan figyeltek és tiszteltek, hirtelen eltűnnek?
Adja meg az ég neked, hogy ezt saját bőrödön tapasztald meg és megadd rá a választ.

Régi 2014-07-16, 14:10   #145 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sidius, HWTrader a régiek közül akiket sajnos nem ismerhettem. Mi az oka vajon hogy ezek az emberek, akikre sokan figyeltek és tiszteltek, hirtelen eltűnnek?
Ez ugyanígy van a külföldi fórumokon is. Ezen a fórumon is le van írva az ég világon minden ami a sikerhez kell legalább 2x. Egy idő után az ember már csak önmagát ismétli.

Tőzsdepszichológia befektetőknek.

Itt van mindjárt egy kiváló írás. Lehet ezt ennél jobban elmondani? És 1 éve még sokkal kevesebbet értettem belőle. Jó pap holtig tanul.
szeki nem elérhető  
Régi 2014-07-16, 15:08   #146 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Van, aki élőben teszi:

http://tradingintheflow.com/elo-kereskedes/

Régi 2014-07-16, 19:01   #147 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez a legjobb oktatási forma amit el lehet képzelni. Nap mint nap együtt kereskedni, egyszerűen látni azt hogy egy profi tréder hogy dolgozik. Az alapokat mindenki meg tudja tanulni egymaga, akit érdekel ez a szakma. A fő hangsúlyt viszont az ilyen gyakorlati oktatás kellene hogy kapja, mert ebből lehet a legtöbbet és legcélirányosabban tanulni. Szóval hajrá Árpi!
falcon nem elérhető  
Régi 2014-07-16, 22:59   #148 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ez ugyanígy van a külföldi fórumokon is. Ezen a fórumon is le van írva az ég világon minden ami a sikerhez kell legalább 2x. Egy idő után az ember már csak önmagát ismétli.
ez így van. csak az a baj, hogy hiába mondom el, hogy vedd meg a Kecskeméti könyvet a tech. elemzésről pár ezer forintért. oda le van írva, hogy a mi trend,szintek..stb. a probléma az, hogy nem hiszed el, hogy egyszerű trenddel,szintekkel lehet pénzt keresni a tőzsdén. ezért írtam már múltkor a profitos topicba, hogy a hitért fizeted a legtöbb pénzt. elindulsz a traderré válás rögös útján. aztán pár év után rájössz, hogy "felesleges" köröket tettél meg. de ez egy folyamat, amin végig kell menned.

Régi 2014-07-17, 06:01   #149 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Mi az oka vajon hogy ezek az emberek, akikre sokan figyeltek és tiszteltek, hirtelen eltűnnek?
"Végül kinövöd a fórumok/chatszobák világát és már csak pár emberrel vitatod meg a piaci fejleményeket, anélkül, hogy bármi is befolyásolna." -részlet a tréderré válás 5 fázisából

Vagy befejezik az egészet, vagy kinövik a fórumokat. Már semmilyen pluszt nem ad nekik ez a környezet, ellenben céltáblákká válhatnak. Nem csak a pénzüket, hanem az idejüket is jobban kezdik managelni.
Balogh Laci sem véletlenül töröltette magát. Inkább együtt kereskedik olyanokkal, akik a forex jövedelmük után milliókat adóznak, és már csak azokkal tartja a kapcsolatot, akikkel szerinte érdemes.
Régi 2014-07-17, 06:47   #150 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
(...) a hitért fizeted a legtöbb pénzt. elindulsz a traderré válás rögös útján. aztán pár év után rájössz, hogy "felesleges" köröket tettél meg. de ez egy folyamat, amin végig kell menned.
Tökéletes!

Hosszú évek múltán, mostanában jutottam el oda, ahol mindig is voltam.
Olyan megfigyelések és felfedezett összefüggések kezdik a stratégiám alapjait képezni, amiket már nagyon régen felismertem, csak nem hittem el, hogy működhet.
Pilotfish nem elérhető  
Lezárt téma

Címkék
daytrade stratégiák, Money Management, tőzsde pszichológia

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
# Fight club Jano Kezdőknek 494 2014-12-04 11:43

A pontos idő 12:20 , a GMT +1 időzóna szerint.