Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Lezárt téma

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-12-26, 07:45   #301 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Hírnév szint: 5
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Köszi! Köszi!
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-12-26, 08:58   #302 (permalink)
Szenior tag

ambrika logója

Hely: Jelenleg a Balcsi alsó végénél.
Összes hozzászólás: 224
Hírnév szint: 7
ambrika már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.ambrika már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
egyéni mentorálásra most nincs időm és energiám.
azt látom, hogy hármotoknak(deimos,Dzsabba,Pilotfish) tetszik az elképzelés. tudjátok, hogy mit kéne csinálni csak hiányzik a lelki megérés.
a tanulás folyamata:

1. tőzsdei elmélet megtanulása(napok-hetek)
2. tőzsdei gyakorlat(hónapok)
3. lelki megérés(évek)

a tőzsde egy kicsit más szakma, mint pl. egy asztalos szakma.
ott elég az 1. és 2. pont és nem kell a 3. pont.

"Sokunknak tetszett Sindler módszere. Páran neki is gyürkőztünk, de egyikünknek sem sikerült sikeresen alkalmazni (én legalábbis így tudom)."

ennek csak tőzsdepszichológiai okai vannak.
amikor szintvisszateszteket kereskedem, akkor egyszer bejön,egyszer nem. én sem tudok mit csinálni. ez van. nem vagyok jós és nem vagyok superman.
aki ezt nem érti meg, annak még kell idő. mert nem érti meg, hogy a tőzsde a pszichológiáról szól. a pénz csak melléktermék. a gyenge pszicho miatt vannak módosítva állandóan az idősíkok,stratégiák,új csoda indikátorok. ha ezt nem látod át, akkor még az út elején vagy. és ez nem baj, mert mindenki így kezdi. csak vedd észre magadon, hogy mit csinálsz. a legjobb magyar nyelvű könyv: "Birger Kereskedés művészete". el kell olvasni. ingyen elérhető a neten. ha olvastad, akkor olvasd el újra és újra. ne foglalkozz azzal, hogy ki mit okoskodik Birger eredményeivel kapcsolatba. sok könyvet elolvastam és sokat tudnék ajánlani, de felesleges. ez az egy könyv elég. én sem tudok végtelenségig okosságokat mondani. nincs mit mondani.
a legfontosabb alapelevek már le lettek írva ebbe a fórumba többször.

Igen, ez így korrekt. A 3. -on van a hangsúly, az a legnehezebb.
ambrika nem elérhető  
Hirdetések
Régi 2014-12-26, 12:34   #303 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 331
Hírnév szint: 4
Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem tudom, mi volt.
Talán innen:
http://data.hu/get/8331611/Sindler_gyujtemeny.pdf
BIG RESPECT aki összeollózta, nem lehetett kevés meló örök hála

Nah végigolvastam, pár részét többször is, hogy felfogjam(még mosse sikerült teljesen). Hát ez simán befér egy 150k huf-os oktatásba Tapasztaltaknak lehet nemondd semmi újat, de kezdőbbeknek tuti Nekem sokat, tetszik is maga a strati. Ahogy értem, kisebb starter összeghez ilyesmi strati lenne ideálisabb, nem a d1,h4, mert ott nagyobb stopokkal kell dolgozni és kisebb a pozi méret, lassabban derül ki mivan. Viszont ehhez erősebb pszihó kell, nagyobb pozi méret, sok kistoppolódás, látod ahogy megy és jön a +10R és elesik -1R-be ajjajjj. és ugye mondjuk 3 pipes stoppal már 30 pip mozgás is +10R és azt simán hozza bármelyik jóformán akár 2 óra alatt is.

Azis tetszik, hogy 2-2 óra elég lehet a fő műsoridőkbe és megvan a betevő. Tehát mondjuk 9-11 és 14-16, vagy ilyesmi.

Tetszik az mm, hogy nem feltétlen kell %-os ba gondolkodni hanem lehet fix összegbe is pl: 1000 usd start 3pip sl-el mindig 10 dollárt kockáztatni 0.3 lottal fixen. ha lefele megy az egyenleg nem változtatni, ez a kockázat, 100 vesztes tréd zsinórba és elmegy a számla Tehát hullámzunk: 945, 856 majd visszamászik 996, 1023, 1087 majd átlépi az 1100-at ÉS ekkor változtatni: már 11 dollárt kockáztatni minden tréden, ha visszaesik 1000 alá, tehát már 999 akkor visszaállni 10-re, ha felmászik egy újabb 100-ast 1200 felé, akkor már 12-őt kockáztatni. Ha visszesik 1100 alá 1099-en visszaálni 11-re ha felmegy 1300-ra akkor felmenni 13-ra és így tovább. Persze így pont kijön a 1% körüli kockázat, de melette dinamikusan növekedik a lot méret. Viszont 6000-en megállni, tehát 60 dolláron, mert az 3 pipnél pont 2 lot és onnantól a kockáztatott összeget nem növelni, ezáltal a trédenkéni kockázat szépen csökkeni fog 7000-nél már csak a tőke 0.8% van kockázatba 10000-nél megcsak a 0.6%.

Ezt csak úgy leírtam, hogy a pdf végigolvasása megint gondolkodásra késztetett és ez mien jó, hogy ezáltal lehet fejlődni, faja.
Nival nem elérhető  
Régi 2015-01-09, 21:17   #304 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
tjancsika a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Lenne egy kérdésem. Több hsz-ban említettétek a 3 pipes stopot. Melyik brókernél lehet ezt megcsinálni? Úgy értem, hogy melyiknél ilyen kevés a spread? Mert ugye a p4 stopja shortnál a hight adó gyertya fölött 1-2 spreaddel, longnál a low-t adó gyertya alatt monduk 1x spreaddel van. Egy 1 pip spreades terméknél már nem férek bele a 3 pipbe.
tjancsika nem elérhető  
Régi 2015-01-10, 09:45   #305 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 301
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
tjancsika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lenne egy kérdésem. Több hsz-ban említettétek a 3 pipes stopot. Melyik brókernél lehet ezt megcsinálni? Úgy értem, hogy melyiknél ilyen kevés a spread? Mert ugye a p4 stopja shortnál a hight adó gyertya fölött 1-2 spreaddel, longnál a low-t adó gyertya alatt monduk 1x spreaddel van. Egy 1 pip spreades terméknél már nem férek bele a 3 pipbe.
LMAX vagy az itthoni leánya Ultra fx
deimos nem elérhető  
Régi 2015-01-10, 12:00   #306 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 185
Hírnév szint: 8
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
LMAX vagy az itthoni leánya Ultra fx
A leány jó.Ultra fx-nél van éles számlám,londoni bérelt vps-el.0.3-0.6 pip fő műsoridőben.Rendkívül gyors teljesüléssel.Ezt csak azért írom,mert számtalan brókercég után itt találtam meg a leggyorsabb teljesülést.Pedig nem is scalpolok.
tapci nem elérhető  
Régi 2015-01-11, 08:03   #307 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
tjancsika a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszi szépen! Nem találom a spreadeket. Vak vagyok, vagy nem írják?
tjancsika nem elérhető  
Régi 2015-01-12, 09:32   #308 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Összes hozzászólás: 352
Hírnév szint: 6
Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
tapci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A leány jó.Ultra fx-nél van éles számlám,londoni bérelt vps-el.0.3-0.6 pip fő műsoridőben.Rendkívül gyors teljesüléssel.Ezt csak azért írom,mert számtalan brókercég után itt találtam meg a leggyorsabb teljesülést.Pedig nem is scalpolok.
Ennyire kicsi SL-nál nem szokták tüskékkel vagy egyszerűen csak az ár megrántásával kiszedni a stopot és "megviccelni" a kereskedőt?
Microtrader nem elérhető  
Régi 2015-01-12, 19:20   #309 (permalink)
Szenior tag

tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ennyire kicsi SL-nál nem szokták tüskékkel vagy egyszerűen csak az ár megrántásával kiszedni a stopot és "megviccelni" a kereskedőt?
A spread-re írtam.Nem használok sl-t és nem idő alapú charton kereskedem.
tapci nem elérhető  
Régi 2015-01-14, 07:34   #310 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
A spread-re írtam.Nem használok sl-t és nem idő alapú charton kereskedem.
Köszi, ha nem idő alapúakat, akkor megkérdezhetem milyen chartokat használsz? Renko chartokat?
Microtrader nem elérhető  
Régi 2015-01-14, 07:36   #311 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Alapbeállítás

Ugyanakkor másoktól is szívesen kérdezem, hogy ha Sindler stílusában kereskedik m1-en m5-ön 5 pip vagy az alatti stoppokkal, nem szokta kiszedni a broker "viccből" a stopot egy tüskével vagy csak egy rántással az áron?
Microtrader nem elérhető  
Régi 2015-01-14, 10:00   #312 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 331
Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Ugyanakkor másoktól is szívesen kérdezem, hogy ha Sindler stílusában kereskedik m1-en m5-ön 5 pip vagy az alatti stoppokkal, nem szokta kiszedni a broker "viccből" a stopot egy tüskével vagy csak egy rántással az áron?
Ilyen kis stoppal erre nincs szükség, megoldja a piac, bár nekem mégcsak kis tapasztalatom van erről
Nival nem elérhető  
Régi 2015-01-14, 12:17   #313 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi, ha nem idő alapúakat, akkor megkérdezhetem milyen chartokat használsz? Renko chartokat?
Renko-t használok, ráültetett heiken ashi-val mostanában 10-es hasábbal de ez a piac változásával korrekcióra szorulhat.Ez a chart szépen kisimítja a csapkodásokat.Nem teljesen igaz,hogy nem használok sl-t,egy távoli,biztonsági stop mindíg bent van áramszünet stb.esetére.Jó hasznát láttam nemrég mikor a jég miatt elment az áram,internet órákra.Hétköznapi értelemben nem használok sl-t,mindíg kézzel nyitok,zárok.
tapci nem elérhető  
Régi 2015-01-17, 21:51   #314 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Alapbeállítás

Idézet:
Renko-t használok, ráültetett heiken ashi-val mostanában 10-es hasábbal de ez a piac változásával korrekcióra szorulhat.Ez a chart szépen kisimítja a csapkodásokat.Nem teljesen igaz,hogy nem használok sl-t,egy távoli,biztonsági stop mindíg bent van áramszünet stb.esetére.Jó hasznát láttam nemrég mikor a jég miatt elment az áram,internet órákra.Hétköznapi értelemben nem használok sl-t,mindíg kézzel nyitok,zárok.
Köszi, és a Renko-t is M1-en vagy m5-ön haszálod?
Microtrader nem elérhető  
Régi 2015-01-18, 05:54   #315 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Zooli Trading Klub 461.hsz.(Nekem ea.állítja elő m5-ről)
tapci nem elérhető  
Régi 2015-01-18, 06:49   #316 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszi, és a Renko-t is M1-en vagy m5-ön haszálod?
Ennek a kérdésnek így nincs értelme. A renko chart nem idő alapú, hanem új gyertya akkor rajzolódik, ha bizonyos távolságot megtett az ár. Ha egy órán keresztül nem megy sehová, új gyertya sem lesz.
Régi 2015-01-18, 07:11   #317 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 142
humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Akkor én is kérdeznék, mert úgy látom te jobban érted ezt a dolgot.
Hogyan lessz kanóca a renkó gyertyának és mit jelenet az indikátorban TimeFrame beállítás?
humor nem elérhető  
Régi 2015-01-18, 08:06   #318 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
humor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akkor én is kérdeznék, mert úgy látom te jobban érted ezt a dolgot.
Hogyan lessz kanóca a renkó gyertyának és mit jelenet az indikátorban TimeFrame beállítás?
A Time frame értéknél beállított számmal fogja elnevezni az offline módba legenerált instrumentumot.

Új gyertya akkor képződik, ha az előző gyertya testének legkisebb vagy legnagyobb értékéhez képest többet megy az ár a beállított értéknél.
Csatolt kicsinyítések
sindler-fan-club-renko1.png  
Csatolt képek

Régi 2015-01-18, 10:46   #319 (permalink)
Tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 98
marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

MT4-es renko EAkat/indikátorokat érdemes amúgy egy kicsi kétkedéssel használni. Repaint megy ezerrel
marcelhossa nem elérhető  
Régi 2015-01-18, 11:04   #320 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
skylight eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
MT4-es renko EAkat/indikátorokat érdemes amúgy egy kicsi kétkedéssel használni. Repaint megy ezerrel
Néhány extrém kanóc is befigyel, de érdekességnek jó. Én sem használom.
Régi 2015-02-15, 14:20   #321 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Using Multiple Time Frames

Identifying The Trend And Using Multiple Time Frames

Gede Balázs TradersNightBudapest
Pilotfish nem elérhető  
Lezárt téma

Címkék
daytrade stratégiák, Money Management, tőzsde pszichológia

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
# Fight club Jano Kezdőknek 494 2014-12-04 11:43

A pontos idő 02:28 , a GMT +1 időzóna szerint.