Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Lezárt téma

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-06-19, 12:27   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Hírnév szint: 4
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás Sindler Fan Club

Induljon egy topik az olyan kereskedések bemutatására, ahol magasabb idősíkon történt technikai elemzés alapján alacsony idősíkon történik a belépés rövid stop szintekkel és hosszú célár elvárásokkal. Remélem lesznek mások is akiket ez a stratégia érdekel és persze reméljük hogy a Mester is rendet tesz a fejekben időnként
falcon nem elérhető  
Régi 2014-06-19, 12:49   #2 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Hírnév szint: 5
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Sindler Fun Club

Végig olvastam a Forexegyetemes topikot, ott vált a kedvencemmé Sindler.
Néhány gondolatát kijegyzeteltem.
Pilotfish nem elérhető  
Hirdetések
Régi 2014-06-19, 12:54   #3 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

"Birger szerint (és szerintem is ) azt az előnyt, amit a javunkra tudunk fordítani a piac hordozza és nem a stratégia."

Hát de a stratégia a piaci ismeretből származik.

Sokan mondják, hogy a kilépés a fontosabb. Ez igaz is. A kilépéssel keressük a pénzt.
De akármilyen hihetetlen lehet növelni pl. a P1 találati arányát, ha nem a levegőbe kötjük, hanem egy nagyobb idősík jelentős szintjénél(ahogy Fekete Gábor szokta - bár Ő csak P4-et köti). Ezen kívül még van 2 módja a P1 találati arányát növelni és mind a kettő a belépéssel kapcsolatos.

Tehát a kilépés fontosabb, mint a belépés. De a jobb belépőkkel lehet javítani a teljesítményt. Akkor is, ha a piac mozgása kiszámíthatatlan. Előre nem látható.
Helyes belépéssel a VESZTŐ-NYERŐ tradeket el lehet tolni a NULLÁS-NYERŐ tradek arányába. Persze nem mindig. A pozícióépítést meg kötelező megtanulni.
Bátornak kell lenni. Aki fél a pozícióépítéstől, az sosem lesz kiemelkedő trader.
A piacot nem érdekli, hogy a trader fél-e vagy nem.

Én M1-en lépek be M5-ös trendirányba, két M15 szint között. A célárat én mindig a kockázathoz nézem. Ha egy tradbe megvan a kockázat min. 2*-ese, akkortól lehet agresszívan kiszállni. Akkor már van valami értelme.

sindler (#4082)
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-06-19, 12:56   #4 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

"Annyira kezdő vagyok, hogy azt sem tudtam egyelőre eldönteni, hogy melyik charton próbálkozzam."

azon kell tradelni, amelyik szép. ránézel és 2 másodpercen belül megtudod mondani, hogy milyen trend van. ha már gondolkodni kell a trenden, akkor hagyni kell azt az instrumentumot.
ez szép:

sindler (#3758)
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-06-19, 12:57   #5 (permalink)
Szenior tag

falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Végig olvastam a Forexegyetemes topikot, ott vált a kedvencemmé Sindler.
Néhány gondolatát kijegyzeteltem.
én is elkezdtem jegyezetelni de még nem értem a végére. Posztolhatnád amit összeírtál, kezdésnek jó lenne a topik elején
falcon nem elérhető  
Régi 2014-06-19, 13:04   #6 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"Birger szerint (és szerintem is ) azt az előnyt, amit a javunkra tudunk fordítani a piac hordozza és nem a stratégia."

Hát de a stratégia a piaci ismeretből származik.

Sokan mondják, hogy a kilépés a fontosabb. Ez igaz is. A kilépéssel keressük a pénzt.
De akármilyen hihetetlen lehet növelni pl. a P1 találati arányát, ha nem a levegőbe kötjük, hanem egy nagyobb idősík jelentős szintjénél(ahogy Fekete Gábor szokta - bár Ő csak P4-et köti). Ezen kívül még van 2 módja a P1 találati arányát növelni és mind a kettő a belépéssel kapcsolatos.

Tehát a kilépés fontosabb, mint a belépés. De a jobb belépőkkel lehet javítani a teljesítményt. Akkor is, ha a piac mozgása kiszámíthatatlan. Előre nem látható.
Helyes belépéssel a VESZTŐ-NYERŐ tradeket el lehet tolni a NULLÁS-NYERŐ tradek arányába. Persze nem mindig. A pozícióépítést meg kötelező megtanulni.
Bátornak kell lenni. Aki fél a pozícióépítéstől, az sosem lesz kiemelkedő trader.
A piacot nem érdekli, hogy a trader fél-e vagy nem.
Én M1-en lépek be M5-ös trendirányba, két M15 szint között. A célárat én mindig a kockázathoz nézem. Ha egy tradbe megvan a kockázat min. 2*-ese, akkortól lehet agresszívan kiszállni. Akkor már van valami értelme.
keressétek meg a hozzászólásokat, amit fontosnak tartotok, az eredeti helyén indítasz egy választ rá, kimásolod a tartamát az üzenetablakból és beilleszted ide egy új HSZ-nek
akkor megmarad a forrás link is és nem kell barkácsolni

rizsa nem kell alá, csak 8 pötty karakter, h elküldje a fórum motor és kész

.............
_pda_ nem elérhető  
Régi 2014-06-19, 13:15   #7 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Itt van egyben, de ha gondoljátok kiposztolgatom külön:
http://data.hu/get/7811079/Gondolatok_Sindler.pdf
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-06-19, 13:21   #8 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Na, hát ennek a fele se tréfa! Ez rajongás!

Köszi mindenki nevében!
moncsicsi78 nem elérhető  
Régi 2014-06-19, 14:27   #9 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
Itt van még két nyom:
http://forex.profikezdo.hu/egyszerű stratégia
forexegyetem-sindler_andras_strategia.pdf
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-06-19, 14:53   #10 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Na, hát ennek a fele se tréfa! Ez rajongás!

Köszi mindenki nevében!
Mi tagadás, nem nagyon sikerült megtalálnom eddig a szívemhez közel álló rendszert. Az utóbbi fél év inkább a pszichoról szólt. Sokat tanultam.

Meghallgattam Lehotzky Krisztián tolmácsolásában a Trading in the Zone-t (Mély tiszteletem és köszönetem Krisztiánnak), ahonnan megértettem, trading sorozatokban való gondolkodás jelentőségét. Hiába olvastam el Birger könyvét többször, valahogy nem éreztem rá, miért fontos ez, és, hogy nem kell tudnunk, merre fog menni a piac a belépésünk után.

Azután örültem, hogy rátaláltam XYZ-re és a ForexEgyetem-es topikra. Nagyon tetszettek a grafikonjai, amiket feltöltött és úgy éreztem ez az irány, ami mindig is vonzott. Azelőtt mozgóátlagra épülő stratégiával próbálkoztam, de valahogy mindig idegen volt. A szintekre való belépés, közelebb állt hozzám, így elkezdtem olvasni a fórumot. Mellette próbálkoztam is belépésekkel, és életemben először voltak több napig tartott pozícióim. Egyszer sikerült is ráépítenem. De igazán ezt sem éreztem magaménak, túl lassú volt nekem (többek között), de úgy voltam vele, ha működik, akkor inkább megpróbálom megszokni és megtanulni.

És így, menet közben találtam rá Sindlerre, aki 15-1 perces grafikonokon kereskedik.
Még réges-régen lementettem a trade-jeimet, és ahogy nézegettem a grafikonokat észrevettem, hogy akkor is 15 perces grafikonokat figyeltem, és már akkor ráállt a szemem, a P4-es vissza tesztekre való belépésre. Annak ellenére, hogy később tudtam meg, hogy van erre épülő stratégia is.
Sindler írásait tanulmányozva megértettem, miért fontos RR-ben gondolkodni, fix pozíció méret helyett, vagy csak a pipeket számolgatni. Tőle értettem meg a pozíciómértezés jelentőségét, annak ellenére, hogy Birgertől is többször olvastam.

Nagyjából most itt tartok, pár napja lett időm 3-4 órát egyfolytában gép előtt ülni és elkezdeni valamilyen stratégia kidolgozását, Sindler nyomdokain haladva, tulajdonképpen általa megerősítve a saját magam felfedezéseiben, de kiegészítve kézzelfogható szabályokkal.
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-06-19, 15:06   #11 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
Hírnév szint: 6
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Én meg csak azért nem gyakorlom Sindler módszerét, mert néha nehéz odakerülnöm a gép elé pont akkor, amikor kellene. Attól meg biztos megőrülnék, ha várok egy hónapig, hogy az ár a fontos szinthez érjen, majd aznap nem tudok a gépnél lenni és az 1-5-15 perces garfikont figyelni, így elmaradnak a belépési lehetőségeim
Ezért nekem marad a napos grafikonon való molyolás esténként, és az ehhez való megfelelő stratégia megtalálása/kifejlesztése
orkati nem elérhető  
Régi 2014-06-19, 16:29   #12 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Az nekem sem megy hogy sokáig várjak egy jelre, amit ha elszalasztok az gond. Szerintem D1,H4,H1-en elég gyakran vannak olyan szintek ahol meg lehet próbálni a fordulóra belépni. Csak ezeknek a perces belépőknek kell a hatásfokát javítani, legalábbis nekem . Egyébként Sindler írta hogy van olyan stratégiája is, ahol csak az 5 perces idősíkot figyeli.
falcon nem elérhető  
Régi 2014-06-19, 17:05   #13 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az nekem sem megy hogy sokáig várjak egy jelre, amit ha elszalasztok az gond. Szerintem D1,H4,H1-en elég gyakran vannak olyan szintek ahol meg lehet próbálni a fordulóra belépni. Csak ezeknek a perces belépőknek kell a hatásfokát javítani, legalábbis nekem . Egyébként Sindler írta hogy van olyan stratégiája is, ahol csak az 5 perces idősíkot figyeli.
Most olvasgatom újra a jegyzeteimet és úgy fest, Sindler is a h1-es fordulatokat kereskedi, csak 5, illetve 1 perces belépésekkel. Nem is értettem, hogy tud meghatározni 100 pipes TP-ket, vagy 20-30X-os RR-t.

Idézet:
sindler (#5761)
h1,h4-es szinteknél(függ az instrumentum dinamikájától,karakterisztikájától) lépek be m5-ös szinteknél m1-en. amikor m1-en elér egy m5-ös szintet, akkor nullába húzom. a célár a h1,h4 csúcs,völgy. a stopot nem mozgatom. tehát ha nullába húztam, akkor megvárom míg eléri a h1,h4 szintet. és ha eléri, akkor vagy lezárom vagy hagyom had menjen még +10,+20R-t. attól függ hol vagyok a h1,h4 trenben. az elején vagy a közepén?
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-06-19, 17:37   #14 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 185
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én meg csak azért nem gyakorlom Sindler módszerét, mert néha nehéz odakerülnöm a gép elé pont akkor, amikor kellene. Attól meg biztos megőrülnék, ha várok egy hónapig, hogy az ár a fontos szinthez érjen, majd aznap nem tudok a gépnél lenni és az 1-5-15 perces garfikont figyelni, így elmaradnak a belépési lehetőségeim
Ezért nekem marad a napos grafikonon való molyolás esténként, és az ehhez való megfelelő stratégia megtalálása/kifejlesztése
Majd a megfelelő türelemmel molyolgatsz tovább és elérsz évi brutto 25-30%-ot és azok a bróker cégek akiket ismerek azt fogják mondani,hogy bekerültél abba a körbe,akik pénzt csinálnak.Ha Képes vagy rá, hogy leküzd a kereskedési kényszeredet,már félig nyertél!Akik a bróker cégeken keresztül jobban rálátnak erre a történetre,hidd el tudnának mesélni.Egyetlen ellenséged van hosszú távon: swap.
tapci nem elérhető  
Régi 2014-06-19, 18:54   #15 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Idézet:
tapci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Majd a megfelelő türelemmel molyolgatsz tovább és elérsz évi brutto 25-30%-ot és azok a bróker cégek akiket ismerek azt fogják mondani,hogy bekerültél abba a körbe,akik pénzt csinálnak.Ha Képes vagy rá, hogy leküzd a kereskedési kényszeredet,már félig nyertél!Akik a bróker cégeken keresztül jobban rálátnak erre a történetre,hidd el tudnának mesélni.Egyetlen ellenséged van hosszú távon: swap.
Köszi Tapci, rajta vagyok
A swap-problémára én is rájöttem, és mivel nem tervezem felvenni az iszlám hitet azt találtam ki, hogy kiválogattam a pozitív, vagy nagyon kicsi negatív swap-ot adó FX párokat, a major pároknál és pár CFD-nél (olaj, gáz, dax, dow, stb.) pedig felírtam, melyik irányba kevesebb a swap levonás, és megpróbálom majd a számomra kedvezőbb irányba kereskedni ezeket.
Ez alaposan felborította a megszokott párokkal való pepecselésemet. Még nem számoltam ki, hogy mit jelent ez a kereskedési gyakoriságomra nézve, mert alaposan bővül ugyan a választék, de mindent csak egy irányba lehet így kereskedni, azaz feleződött is. Majd kiforrja magát
Mondjuk ez a hsz kicsit offra sikerült Sindler vadonatúj topikjába
orkati nem elérhető  
Régi 2014-06-19, 19:03   #16 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Most olvasgatom újra a jegyzeteimet és úgy fest, Sindler is a h1-es fordulatokat kereskedi, csak 5, illetve 1 perces belépésekkel. Nem is értettem, hogy tud meghatározni 100 pipes TP-ket, vagy 20-30X-os RR-t.
Sok variációt írt már, mindenki kialakíthatja a számára legmegfelelőbbet. Nekem azért tetszik ez a rendszer mert a veszteség jól kézben tartható és gyakorlással szerintem nagyon kiegyensúlyozottá válhat. Itt jól le van írva sok minden de remélem a megfelelő belépési szisztémáról, poziméretezési és MM stratégiákról tudunk majd bővebben beszélgetni.

Idézet:
m1-en lépek be 2-3 pipes stopokkal és 50,100,200 pipes célárakat határozok meg.
én pl. csak a trendet nézem meg és a szinteket. szint visszateszteket kereskedek kizárólag.
szinttörést,indiket,alakzatokat,japán gyertyákat nem szeretem.
ha van egy h4-es szint és h1-en belépsz a h4-es szintnél, akkor lesz egy adott stoptávolság,
ami meghatározza a poziméretet és az RR arányt.ha h4-es szintnél nem h1-be lépsz be, hanem m1-be(
megfelelő belépési szisztémával, hogy azért mégse legyen 10 kistopolódás m1-en egy h4-es szintnél, mire eltaláljuk az irányt),
akkor a stoptávolság drasztikusan lecsökken. a poziméret és RR arány megemelkedik,
de a stopolódások száma megnő. ha olyan stratégiád van, ami 2,3,5 RR es tradekre megy, akkor az is kiváló.
nekem pl. van egy olyan stratégiám, ahol pl. csak az m5 idősíkot nézem(nem nézek felettes síkokat se)
és 2,3,5 RR-es tradekre megyek rá. lehet kereskedni m5 visszateszteket max. 3-4 páron(ahol kicsi a spread).
mert gondolj bele egyik devizapáron egyik nap reggel 9 órakor kapsz egy szintvisszateszt jelzést m5-ön.
ennek a eredménye lehet, hogy: -1R. de ugyanazon a napon reggel 9-kor(vagy fél,1 órával előbb,később..)
a második pár m5-ös szint visszatesztje ad: +3 R-t. vagy ha második is -1R. akkor a harmadik pár is ott van és
az hoz pl. + 5R-t. vagy a harmadik pár is -1R. de 2 órával később az első pár hoz m5-be: +8R-t.
el kell hinni, hogy a piacon minden pár, minden nap elmozdul 5,10 R-t napon belül.
egyszer célár irányba. máskor meg stop irányba.
de a stop irány mindig csak -1R. a célár irány meg 2,3,5,10 R napon belül. én a szintvisszatesztet azért szeretem,
mert a stop mégsem a levegőben van. hanem van egy pont, ahol szemmel láthatóan a kereslet/kínálat felborult. de hogy
ez az adott szintnél úja megtörténik-e az a jövő zenéje. szinttörésnél hol a stopod? mert ha annál a szignálnál is csúcs/völgyhöz
teszed, akkor távolabb a stopod és kisebb a poziméret. ha közelebb teszed a stopot, akkor meg levegőben van.
amikor szinthez ér az ár, akkor lehet hogy áttöri vagy visszapattan vagy hamis kitörés lesz. tehát 2:1-re nyert
a szintvisszateszt. akkor nem fogok szinttörésre játszani. de ez egyéni, hogy ki mire játszik.
egyébként ha van egy szintvisszateszt és a jelzést adó gyertya eléri az utolsó csúcs/völgyet(mert olyan nagy), akkor is belépek.
mert én az RR-t nem az utolsó csúcs/völgyhöz mérem. nem is mérem sehova, mert az állandó akadályoz azoknál a rendszereknél, ahol csak 1 idősíkot nézel.
csak csináljon 3,5 R-t.
nem csak az lényeg, hogy milyen RR-es tradek vannak(sőt az csak kis része), hanem közben milyen poziméretezési és MM stratégiákat használunk.
falcon nem elérhető  
Régi 2014-06-19, 19:44   #17 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Idézet:
A swap-problémára én is rájöttem, és mivel nem tervezem felvenni az iszlám hitet azt találtam ki...
Javítani már nem tudom a hozzászólásomat, de még beszúrnám, hogy a swap-ra az is megoldást jelenthet, ha minél kevesebb ideig van nyitva a pozíció. Azt próbálom már egy ideje kitalálni, hogyan tudnám megoldani napos grafikonon kereskedve, hogy csak néhány napig legyen nyitva a pozíció. Kicsit trükkös, mert ugye minél rövidebb ideig van nyitva, annál kisebb az esély egy nagyobb elmozdulás megfogására (bár ez nem teljesen igaz, de kb.).
Kezdek kifogyni az ötletekből, de "Nem veszítettem el a kedvemet, mivel minden egyes sikertelen kísérlet egy újabb lépést jelent előre", mondta Edison, márpedig ha valaki, hát ő biztosan tudta
Ha van valakinek erre ötlete és megírja magánban, azt megköszönöm
orkati nem elérhető  
Régi 2014-06-19, 20:05   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Javítani már nem tudom a hozzászólásomat, de még beszúrnám, hogy a swap-ra az is megoldást jelenthet, ha minél kevesebb ideig van nyitva a pozíció. Azt próbálom már egy ideje kitalálni, hogyan tudnám megoldani napos grafikonon kereskedve, hogy csak néhány napig legyen nyitva a pozíció. Kicsit trükkös, mert ugye minél rövidebb ideig van nyitva, annál kisebb az esély egy nagyobb elmozdulás megfogására (bár ez nem teljesen igaz, de kb.).
Kezdek kifogyni az ötletekből, de "Nem veszítettem el a kedvemet, mivel minden egyes sikertelen kísérlet egy újabb lépést jelent előre", mondta Edison, márpedig ha valaki, hát ő biztosan tudta
Ha van valakinek erre ötlete és megírja magánban, azt megköszönöm
Szerintem itt pont ilyesmikről lesz szó. Ha sikerül napos szintet elemezve belépni alacsony idősíkon rövid stoppal, akkor akár napon belül lehet zárni egy 10R-es trédet. Ha közben jön egy nagyobb elmozdulás akkor pedig vagy -1R lesz vagy mondjuk 20R.
falcon nem elérhető  
Régi 2014-06-19, 20:20   #19 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem itt pont ilyesmikről lesz szó. Ha sikerül napos szintet elemezve belépni alacsony idősíkon rövid stoppal, akkor akár napon belül lehet zárni egy 10R-es trédet. Ha közben jön egy nagyobb elmozdulás akkor pedig vagy -1R lesz vagy mondjuk 20R.
Azért van egy nagy különbség: nem tudok alacsonyabb idősíkon belépni. Csak a napos grafikont tudom használni, mert gyakran előfordul, hogy nem tudok ott lenni a gépnél figyelni az alacsonyabb idősíkokat.
Persze minél kisebb a stop, annál jobb lesz a hozam, cserébe sokszor kiüt. És ha naposon vacakolok, ezt nem engedhetem meg magamnak, mert nem tudok visszalépni. Ha nincs stop (mert vizsgálok minden lehetőséget), akkor viszont akkora lehet csak a kötésméret, hogy simán kibírjon a számla egy 3-4 ATR20-as elmozdulást is, ha valami balul üt ki.
Na mindegy, még küzdök vele, mert Edison szerint “Amikor azt gondolod, hogy már minden lehetőséget kimerítettél, még mindig van legalább egy.”
orkati nem elérhető  
Régi 2014-06-19, 23:50   #20 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

hát ez megható.

Régi 2014-06-20, 08:01   #21 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
hát ez megható.
ezt vártam

Régi 2014-06-20, 08:02   #22 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ezt vártam
majd nyitunk neked is egyet
_pda_ nem elérhető  
Régi 2014-06-20, 09:07   #23 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
majd nyitunk neked is egyet
Már csak az kéne

Régi 2014-06-21, 12:59   #24 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Mi tagadás, nem nagyon sikerült megtalálnom eddig a szívemhez közel álló rendszert. Az utóbbi fél év inkább a pszichoról szólt. Sokat tanultam.
a legfontosabb, hogy találd meg azt a stratégiát ami Neked tetszik, amibe hiszel.
nincs ennél fontosabb, mert Te viseled a kockázatot és amikor jönnek a veszteséges sorozatok, azt könnyebben feltudod dolgozni a saját rendszereddel, mert abba hiszel.

Idézet:
Meghallgattam Lehotzky Krisztián tolmácsolásában a Trading in the Zone-t (Mély tiszteletem és köszönetem Krisztiánnak), ahonnan megértettem, trading sorozatokban való gondolkodás jelentőségét.
ezt hol hallgattad meg?

Idézet:
Azelőtt mozgóátlagra épülő stratégiával próbálkoztam, de valahogy mindig idegen volt. A szintekre való belépés, közelebb állt hozzám, így elkezdtem olvasni a fórumot.
ez egy jó felismerés, hogy nem szereted a mozgókat. ez nem azt jelenti, hogy a mozgók rosszak lennének. de ha nem tetszenek, akkor ne használd őket.
azokat a tech. elemzés eszközöket,módszereket használd csak amikbe hiszel.
valaki mozgókkal keres milliókat,valaki szintekkel,valaki meg iránymentes stratégiákat használ és még trendet se néz.. és ez mind működik, mert a pénzt
nem a tech. elemzés hozza önmagában. ha az hozná, akkor nem az lenne a statisztika, hogy a traderek 90%-a elveszíti a pénzét. hanem az, hogy 90% nyer a tőzsdén.
más van a háttérben. és ez a normális pszicho és kock. kezelés hiánya.
technikai elemzésről szóló könyvek ezrei íródtak. indikátorok milliói. és használ valamit?
továbbra is a nagy többség(90%) veszít. és itt nem arról van szó, hogy a tech. elemzés nem fontos, hanem arról, hogy a pszicho és kock. kezelés fontosabb.
és ez 3 együtt adja meg a sikerességet. fundamentális elemzésről én nem beszélek, mert azt se tudom mi az.

Idézet:
Sindler írásait tanulmányozva megértettem, miért fontos RR-ben gondolkodni, fix pozíció méret helyett, vagy csak a pipeket számolgatni. Tőle értettem meg a pozíciómértezés jelentőségét, annak ellenére, hogy Birgertől is többször olvastam.
az érdekes, de örülök neki. Birger azért jóval tapasztaltabb, mint én.
Magyarországon elérhető magyar,magyarra fordított könyvek közül Birger könyve
messze a legjobb + Van Tharp. de természetesen az ifjú traderek jobbak lesznek.
a tanítvány lehagyja a mesterét. ez így szokott lenni.

Idézet:
Nagyjából most itt tartok, pár napja lett időm 3-4 órát egyfolytában gép előtt ülni és elkezdeni valamilyen stratégia kidolgozását, Sindler nyomdokain haladva, tulajdonképpen általa megerősítve a saját magam felfedezéseiben, de kiegészítve kézzelfogható szabályokkal.
azért én javaslom, hogy mindenkitől próbálj meg tanulni. legyél nyitott. ez nagyon fontos.
próbálj meg mindent elolvasni a neten,könyveket,tanfolyamokat végezni..stb, amit csak tudsz és akkor lesz egy nagy tudáshalmazod, amiből kitudod választani, hogy Neked mi tetszik és ez alapján elindulsz az úton. írtad, hogy tetszenek a szintek. akkor pl. ajánlom HWTrader hsz-eit.
aztán, hogy egy szintnél hogyan lépsz be,milyen agresszívan..stb az egyéni. van 500 féle stratégia egy egyszerű szintvisszateszt,szinttörés belépésre is..

és azért PP hsz-ei is alapok.

http://hu.scribd.com/doc/149533831/Pinter-Peter

Régi 2014-06-21, 13:08   #25 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
igen, ha nagy idősík szintjénél lépsz be sokkal kisebb idősíkon(fokozatosan leváltva az idősíkokon, hogy ne legyen 50 kistopolódás), akkor ritkán van jel és hiába hozna 30,50 R-t, ha nem vagy gépnél az frusztráló. pl. jpy pároknál gyakori a éjféli,hajnal 2-3 szignálok..
de életvitelhez kell kialakítani a stratégiát. ha nem 30,50 RR-es stratégiát játszol, hanem 3,5 RR-eseket, akkor azok is ugyanolyan jók.

Régi 2014-06-21, 13:27   #26 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
fokozatosan váltom le az idősíkokat. nem tudok ennél jobb módszert. sokan mondják, hogy ne nézz 5-6 idősíkot, mert nem tudsz rajta kiigazodni.
én meg azt mondom, hogy az egyik legnagyobb fegyver a forexen az idősíkok.
ha pl. játszol egy egyszerű szintvisszateszt stratégiát 1 órás grafikonon és egy hétig oldalaz 50 pipes sávba az eur/usd, akkor ugye nincs jel.
ilyenkor nem használok további belépési szignálokat. hanem ugyanazt a stratégiát használom m5,m1 idősíkon
és csinálom meg az 5,8,10 R-t az az 1 órás eur/usd sávon belül.
tehát az idősíkokkal játszom és nem a belépési,kilépési szignálok számát növelem. de ez is egyéni.
a tech. elemzés eszköztára fontossági sorrendje nálam:

-idősíkok
-trend
-szintek
-indik
-gyertyák
-alakzatok

ez a sorrend mindenkinél más lehet. és mindegyik jó lehet.
egyébként azért váltok le fokozatosan, mert nem akarok 100* kistopolódni egy napos szintnél azzal, hogy egyből belépek m1-en.
napos szintél alakuljon h1 csúcs/völgy,utána m15 csúcs/völgy és utána m1.

Régi 2014-06-21, 13:37   #27 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
ha m1-en belépsz 3 pipes stoppal és pl. van egy 60 pipes célár(h1 csúcs/völgy..stb), akkor az 20 R.

Régi 2014-06-21, 13:46   #28 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Én meg annyit javasolnék ha nem gond: jobban jársz ha az a 3-4 óra London alatt van...

Régi 2014-06-21, 14:32   #29 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
fundamentális elemzésről én nem beszélek, mert azt se tudom mi az.
Nem egy rakéta tudomány; ha mégis érdekelne: http://www.fxstreet.com/analysis/be-ready/2014/06/20/

Régi 2014-06-21, 15:33   #30 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
ezt hol hallgattad meg?
Idézet:
Chris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
................
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-06-23, 23:11   #31 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 300
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szevasztok,
-Jó, hogy meg lett nyitva ez a topik, de máris elkezdett laposodni. Sokak fantáziáját piszkálja Sindler féle kereskedés, de valahogy nem történik lóf@sz sem, még egy nyüves kereskedés sem lett posztolva.

-Ahogy olvasgatom a hozzászólásokat leginkább pilotfish-el tudok azonosulni, én is sok féle technikát próbálgattam már, de úgy gondolom a szintekhez kapcsolódó kereskedési rendszer az egyetlen amiben hinni tudok.

-Akinek saját magától kell fejlődnie a forex piacon az marha nagy hátrányban van azokkal szemben mint akiknek fogja a kezét egy tapasztaltabb tréder. Ennek ellentételezésére arra gondoltam, hogy a kevésbé tapasztaltabbaknak (mint például én is) együtt kéne trédelniük, a kereskedéseket kiposztolni és kielemezni, ezen kívül szerintem Sindler hasznos hsz-re is számíthatnánk néha.

-Na szóval, XM jóvoltából nyitottam egy kemény 70 dolláros gyakorló számlát, akit érdekel a fent említett dolog annak szívesen adok ipw-t és nyomon követheti a szla. alakulását ill. a pozikat. Aki viszont komolyan gondolja és hajlandó napi pár óra munkát belefeccölni az keressen meg priviben és adok a számlához password-öt, hogy tudjon kereskedni is ezzel is elősegítve a statisztikai adatok gyors gyarapodását.
Ha valakinek van egyéb ötlete ami előrébb mozdíthatja a fejlődést akkor ne fogja vissza magát.
deimos nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 06:07   #32 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 783
habibabu a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül habibabu részére
Alapbeállítás

Itt egy RSIOMA nevű indikátor használatával kapcsolatos, részletes leírás. Én is használom és tényleg jó.

http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=463573

Sok sikert!
habibabu nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 06:29   #33 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Idézet:
habibabu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Itt egy RSIOMA nevű indikátor használatával kapcsolatos, részletes leírás. Én is használom és tényleg jó.

http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=463573

Sok sikert!
Ennek aztán annyi köze van Sindler módszeréhez, mint tyúknak az ábécéhez Persze ettől még lehet ez jó indikátor
orkati nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 08:54   #34 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás Újabb két fontos feljegyzés :)

Idézet:
(...)azért váltok le fokozatosan, mert nem akarok 100* kistopolódni egy napos szintnél azzal, hogy egyből belépek m1-en.
napos szintél alakuljon h1 csúcs/völgy,utána m15 csúcs/völgy és utána m1.
Idézet:
ha m1-en belépsz 3 pipes stoppal és pl. van egy 60 pipes célár(h1 csúcs/völgy..stb), akkor az 20 R.
Újabb két fontos feljegyzés
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 08:57   #35 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én meg annyit javasolnék ha nem gond: jobban jársz ha az a 3-4 óra London alatt van...
Úgy tolom!
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 09:04   #36 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 141
szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szevasztok,

Ha valakinek van egyéb ötlete ami előrébb mozdíthatja a fejlődést akkor ne fogja vissza magát.
Nekem annyi ötletem van, hogy itt van egy ingyenes teszteres topic, amit Sindler nyitott. Szóval tesztelni kell. 500-1000db kötést megcsinálhatsz 1 hétvége alatt. Az a tapasztalat megfizethetetlen, nem pótolja semmilyen tanfolyam, mentor, akármi.

Gyakorlás nélkül semmi, de semmi esély sincs a sikerre, ez meg egy olyan lehetőség amit ki kell használni.
Úgy sem fogsz hinni semmiben és senkiben, csak önmagadban és abban, amire te magad jöttél rá saját magadtól.
szeki nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 09:12   #37 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szevasztok,
-Jó, hogy meg lett nyitva ez a topik, de máris elkezdett laposodni. Sokak fantáziáját piszkálja Sindler féle kereskedés, de valahogy nem történik lóf@sz sem, még egy nyüves kereskedés sem lett posztolva.

-Ahogy olvasgatom a hozzászólásokat leginkább pilotfish-el tudok azonosulni, én is sok féle technikát próbálgattam már, de úgy gondolom a szintekhez kapcsolódó kereskedési rendszer az egyetlen amiben hinni tudok.

-Akinek saját magától kell fejlődnie a forex piacon az marha nagy hátrányban van azokkal szemben mint akiknek fogja a kezét egy tapasztaltabb tréder. Ennek ellentételezésére arra gondoltam, hogy a kevésbé tapasztaltabbaknak (mint például én is) együtt kéne trédelniük, a kereskedéseket kiposztolni és kielemezni, ezen kívül szerintem Sindler hasznos hsz-re is számíthatnánk néha.

-Na szóval, XM jóvoltából nyitottam egy kemény 70 dolláros gyakorló számlát, akit érdekel a fent említett dolog annak szívesen adok ipw-t és nyomon követheti a szla. alakulását ill. a pozikat. Aki viszont komolyan gondolja és hajlandó napi pár óra munkát belefeccölni az keressen meg priviben és adok a számlához password-öt, hogy tudjon kereskedni is ezzel is elősegítve a statisztikai adatok gyors gyarapodását.
Nem sok sikerem volt eddig.
Jelenleg Sindler korábbi stratégiájával próbálkozom, a 15 perc/1 perc.
Gondoltam, hogy töltök fel képet, de eddig nem nagyon lett volna értelme.
Volt néhány belépőm, nagyo-nagyon szűk stoppal , de nagy nyerőt (10R) nem tudtam elhozni. Mondjuk a visszateszt, vagy a sáv, amibe beszálok sem volt túl nagy. Ami viszont ilyesztően izgalmas, hogy 2x-4X-es RR-t majdnem mindíg elérek. Legalább is sokszor. De, a szűk stopp miatt, ez 10 pip alatti elmozdulást jelent. És eddig nem nagyon hoztam el őket. Mondjuk a 7 pipes 2R-t.
Most olyan szabályt állítottam fel, hogy 2R-nél 0-ba húzom (belépő+1 pip a jutalék miatt.).

Épp fut egy tradem, így néz ki:

Update: Elment. :C
Csatolt kicsinyítések
sindler-fan-club-chart_usd_jpy_15-mins_snapshot.png   sindler-fan-club-chart_usd_jpy_1-min_snapshot.png  

Utoljára módosítva: Pilotfish által : 2014-06-24 09:14 Oka: Update
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 09:17   #38 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
szeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nekem annyi ötletem van, hogy itt van egy ingyenes teszteres topic, amit Sindler nyitott. Szóval tesztelni kell. 500-1000db kötést megcsinálhatsz 1 hétvége alatt. Az a tapasztalat megfizethetetlen, nem pótolja semmilyen tanfolyam, mentor, akármi.

Gyakorlás nélkül semmi, de semmi esély sincs a sikerre, ez meg egy olyan lehetőség amit ki kell használni.
Úgy sem fogsz hinni semmiben és senkiben, csak önmagadban és abban, amire te magad jöttél rá saját magadtól.
Az a gondom a teszterezéssel, hogy nem bízom a múltbéli adatok valódiságában, főleg annak tükrében, hogy a legkényesebb adatokra van szükség az m1-es idősík miatt, a dukas oldaláról letöltöttek sem az igaziak szerintem, mindazok ellenére, hogy 99,9 %-os pontosságúak elviekben.
Te melyik tesztert használod amúgy?
deimos nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 09:27   #39 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Az a gondom a teszterezéssel, hogy nem bízom a múltbéli adatok valódiságában, főleg annak tükrében, hogy a legkényesebb adatokra van szükség az m1-es idősík miatt, a dukas oldaláról letöltöttek sem az igaziak szerintem, mindazok ellenére, hogy 99,9 %-os pontosságúak elviekben.
Ha jobban belegondolsz, ilyen gyakorlásnál egyáltalán nem is lényeges, hogy a letöltött adat 100%-ban fedje a múltbeli valóságot.
Legalábbis úgy gondolom, hogy tökmindegy, hogy valóban "megtörtént" adatokkal gyakorol valaki, vagy csak fiktívekkel.
Egyik változat által teremtett szituáció sem fog úgy előfordulni sem a jelenben, sem a jövőben.
moncsicsi78 nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 09:27   #40 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:

Én is használni akarok egy tesztelős programot, mert valóban rengeteg időt megspórolhat.

Sindler által javasolt a Fortune One
Tőzsde Fórum / FortuneOne

Én erről is hallottam Lehotzky Krisztián előadásán:
Forex Tester 2
Ez fizetős, 200 USD, de van belőle demó is.
Pilotfish nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 09:29   #41 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
a véleményem a "teszterezéssel" kapcsolatban,

nem azzal kell foglalkozni, h mit gondolsz az adatok pontosságáról, hanem azt a feladotot kell megoldani, amit látsz a charton

az életben sincsenek laboratóriumi körülmények, bárhonnan töltesz le adatokat, mindíg fogsz találni benne általad kifogásolható momentumokat
ettől függetlenül a nagyrésze helyes, elfogadható

ezzel együtt kell élni
_pda_ nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 09:44   #42 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sajnos nem sikerült realizálni a nyereséget, mert ez egy centes számla és így nem veszi komolyan az ember, de a harci morál emelésére mindenképp alkalmas

Az 1-es pontban (3 pips stoppal) nagyot szerettem volna szakítani és egy nagy TP-t céloztam meg (előző órás völgy) kb 80 pipnyire, ezért nem menedzseltem a pozit, persze a buzi kínaiak pont ekkor este jelentettek feldolgozóipari BMI-t ami sajna marha jó lett és vitte felfele az aud-ot.

A 2-es pontban már hatszor stoppolódtam ki amikor kénytelen voltam (külső okok miatt) otthagyni a gépet, hát hetedikre pont sikerült volna elkapni...... és nézzétek most hol tart

A zöld vonalak jelzik az m5-ös szinteket ahová vártam a visszateszteket.
Mindkétszer a 2-es típusú belépő volt a nyerő.

sindler-fan-club-audusd.png
deimos nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 10:02   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
a véleményem a "teszterezéssel" kapcsolatban,

nem azzal kell foglalkozni, h mit gondolsz az adatok pontosságáról, hanem azt a feladotot kell megoldani, amit látsz a charton

az életben sincsenek laboratóriumi körülmények, bárhonnan töltesz le adatokat, mindíg fogsz találni benne általad kifogásolható momentumokat
ettől függetlenül a nagyrésze helyes, elfogadható

ezzel együtt kell élni
További aggályok, hogy a szimuláció során nem tudod azz éppen aktuális piaci hangulatot hírek, bejelentések, stb. A pozi menedzselés során nem mindegy, hogy csak csorog a piac vagy nagy a volatilitás, stb. Amúgy szerintem, hogyha pár ember végezne forward tesztet akkor 2-3 hónap alatt jelentőset lehetne előre lépni.
deimos nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 10:04   #44 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én is használni akarok egy tesztelős programot, mert valóban rengeteg időt megspórolhat.

Sindler által javasolt a Fortune One
Tőzsde Fórum / FortuneOne

Én erről is hallottam Lehotzky Krisztián előadásán:
Forex Tester 2
Ez fizetős, 200 USD, de van belőle demó is.
FO-t letöltöttem, de nekem mindig kifagy amikor ordert adok be neki
deimos nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 10:07   #45 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 141
szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Régebben mt4 f12-vel bar to bar. Papíron írkáltam az eredményt.
Most a Fortune-t használom, ez kényelmesebb. Én is kb fél éve tudom hogy létezik olyan h Forextester.

Nekem kivitelezhetetlen lenne éles számlán m1-ben tardelni hosszú távon, konzisztensen. Ilyen vagyok, lehet h te is ilyen vagy, egyszerűen nem bízol az m1 idősíkban.
szeki nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 10:10   #46 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Régebben mt4 f12-vel bar to bar. Papíron írkáltam az eredményt.
Most a Fortune-t használom, ez kényelmesebb. Én is kb fél éve tudom hogy létezik olyan h Forextester.

Nekem kivitelezhetetlen lenne éles számlán m1-ben tardelni hosszú távon, konzisztensen. Ilyen vagyok, lehet h te is ilyen vagy, egyszerűen nem bízol az m1 idősíkban.
nem az m1-el van bajom, hanem amikor a teszter a szint közelébe pár üres bar-t jelenít meg
deimos nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 10:12   #47 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
15 perc/1 perc.
Ha szabad javasolnom: még a kereskedés megkezdése előtt rajzolj fel szinteket, majd nézd meg, hogy hányszor és hogyan tesztelte vissza az ár.
Csináld meg W1-től lefelé minden idősíkon, majd döntsd el, hogy melyiken kialakult szinteket szeretnéd lekereskedni.

Régi 2014-06-24, 10:14   #48 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
További aggályok, hogy a szimuláció során nem tudod azz éppen aktuális piaci hangulatot hírek, bejelentések, stb. A pozi menedzselés során nem mindegy, hogy csak csorog a piac vagy nagy a volatilitás, stb. Amúgy szerintem, hogyha pár ember végezne forward tesztet akkor 2-3 hónap alatt jelentőset lehetne előre lépni.
ez kétségtelenül hátrány, de ez a probléma is megoldható
2 monitor kell hozzá, úgy egyszerűbb
akár 2008-tól elérhetőek itt a hírek, havi bontásban, azért az nem olyan nagy feladat, h az egyik monitoron látod az időpontot, a másikon meg megy a chart
a mozgásból úgyis látszik, amikor "bekészül" a piac
_pda_ nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 10:18   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
ez kétségtelenül hátrány, de ez a probléma is megoldható
2 monitor kell hozzá, úgy egyszerűbb
akár 2008-tól elérhetőek itt a hírek, havi bontásban, azért az nem olyan nagy feladat, h az egyik monitoron látod az időpontot, a másikon meg megy a chart
a mozgásból úgyis látszik, amikor "bekészül" a piac
hűűű, ez fasza, nem ismertem, köszi!
deimos nem elérhető  
Régi 2014-06-24, 12:58   #50 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás Újjgyakorlat :)

Live trade:
Csatolt kicsinyítések
sindler-fan-club-chart_usd_jpy_15-mins_snapshot.png   sindler-fan-club-chart_usd_jpy_1-min_snapshot.png  
Pilotfish nem elérhető  
Lezárt téma

Címkék
daytrade stratégiák, Money Management, tőzsde pszichológia

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
# Fight club Jano Kezdőknek 494 2014-12-04 11:43

A pontos idő 02:51 , a GMT +1 időzóna szerint.