Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-06-25, 09:14   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
roggyant a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Spread betting hosszú távon

Jó reggelt mindenkinek!

Évek óta tőzsdézem, eddig hosszabb távon fektettem be, mostanság azonban a napon belüli kereskedésbe is belekóstoltam egy spread betting számla segítségével (szigorúan csak részvények). A két betű domainos talán legnagyobb szolgáltatónál vagyok.
A spread betting sokáig nekem komolytalan dolognak tűnt, most is még kétségeim vannak felőle, inkább egy olyan platformnak láttam én ezt ahova az emberek befizetik a kis 200-300 dollárjukat, aztán eljátszák mint valami félkarú rablón ahol villódznak a fények.
A kérdésem az az hogy a spread betting cégek megtartják azokat az ügyfeleket akik hosszú időn keresztül nyernek? Van valakinek olyan tapasztalata, hogy hosszabb távon komolyabb pénzeket tud kivenni ebből?
A spread betting cégek lefedezik az ügyfelek pozícióját (tehát ők is felveszik az adott pozíciót, csak kedvezőbb áron és ebből termelik a hasznot)? Mert ha nem fedezik le a pozíciókat, akkor nekik egy olyan trader aki nyer hosszabb távon nekik egyértelmű veszteség, tehát érdekltek abban, hogy kizárják ezeket az ügyfeleket.
Mi lehetne esetleg a követekző lépcső a spread betting után, van olyan platform ahol szintén tudok shortolni is részvényeket?
Hogy adózik a spread betting Magyarországon (tippem az hogy 16%-kal)?
roggyant nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-26, 06:05   #2 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Hely: Luzern
Összes hozzászólás: 135
Hírnév szint: 8
Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
roggyant eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jó reggelt mindenkinek!

Évek óta tőzsdézem, eddig hosszabb távon fektettem be, mostanság azonban a napon belüli kereskedésbe is belekóstoltam egy spread betting számla segítségével (szigorúan csak részvények). A két betű domainos talán legnagyobb szolgáltatónál vagyok.
A spread betting sokáig nekem komolytalan dolognak tűnt, most is még kétségeim vannak felőle, inkább egy olyan platformnak láttam én ezt ahova az emberek befizetik a kis 200-300 dollárjukat, aztán eljátszák mint valami félkarú rablón ahol villódznak a fények.
A kérdésem az az hogy a spread betting cégek megtartják azokat az ügyfeleket akik hosszú időn keresztül nyernek? Van valakinek olyan tapasztalata, hogy hosszabb távon komolyabb pénzeket tud kivenni ebből?
A spread betting cégek lefedezik az ügyfelek pozícióját (tehát ők is felveszik az adott pozíciót, csak kedvezőbb áron és ebből termelik a hasznot)? Mert ha nem fedezik le a pozíciókat, akkor nekik egy olyan trader aki nyer hosszabb távon nekik egyértelmű veszteség, tehát érdekltek abban, hogy kizárják ezeket az ügyfeleket.
Mi lehetne esetleg a követekző lépcső a spread betting után, van olyan platform ahol szintén tudok shortolni is részvényeket?
Hogy adózik a spread betting Magyarországon (tippem az hogy 16%-kal)?
Szerintem neked nincs kulonbseg a spread betting es a CFD kozott, a spread betting elonyeit csakk akkor tudod kihasznalni ha a UK-ban vagy resident.(0% ado)
Porter nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-06-26, 06:07   #3 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Gondolom a kérdés lényege az volt h van-e megbízható bukméker, aki ad áttételt és ki is fizet.

IG-ről én is "jókat" hallottam, de ez még nem jelent semmit
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-26, 06:18   #4 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Hely: Luzern
Összes hozzászólás: 135
Hírnév szint: 8
Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Gondolom a kérdés lényege az volt h van-e megbízható bukméker, aki ad áttételt és ki is fizet.

IG-ről én is "jókat" hallottam, de ez még nem jelent semmit
Szerintem jobban felugyelt mint sok fx broker, a kerskedes helye UK, felugyeleti szerv UK, penzed UK bankban (Barclays), £50.000-ig biztositva.
Porter nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-23, 10:40   #5 (permalink)
Tag

Hely: Ireland
Összes hozzászólás: 43
Hírnév szint: 6
InDaHoodGeneralAladeenMTF a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Uk es Ireland teruleten tax,swap,commision free.(a ceg nyeresege a spread)Par eve volt egy munkatarsam egy brazil pofa aki ezt tolta a mobiljan es kb 2K pluszban volt,de nem nagyon ertettem mi ez,es aztan hanyagoltam a temat.Viszont ha jol ertem igy gyakorlatilag arra teszel fogadast hogy merre megy a pip,es egy pip elteresre tehetsz 1,10,100,stb $ vagy € Eltalalod az iranyt akkor minden pip utan ennyit kapsz,illetve forditva.Lattam hogy egy csomo cegnel azt irjak losses can exceed you initial deposit ami igen felelmet kelto,ugyanakkor van stop loss,de a gap ebben nem garantalt,van garantalt stop loss is de ezert kulon kell fizetni X osszeget.Jol gondolom hogy a hireknel megjeleno tuskeket is szepen ki lehet maxolni ha van garantalt stop lossod.

Címkék
betting, spread

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
spread ügylet (futures spreads) theta Határidős kereskedés 17 2013-12-31 17:46
Kereskedés Spread kedvezménnyel, visszatérítéssel! joe134 Brókercégek 6 2013-01-14 23:00
Spread!? ghoster Kezdőknek 52 2012-07-06 22:17
Zero Spread + centes számla + 5 digit bejglee Brókercégek 9 2012-03-30 18:46

A pontos idő 23:24 , a GMT +1 időzóna szerint.