Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-03-16, 12:54   #501 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 359
Hírnév szint: 4
mergodon a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül mergodon részére
Alapbeállítás

Idézet:
Nival eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hát igen kicsit optimista voltam korábban.

A vicc az, hogy mindenhol azt olvastam, hogy a pszihó része a legkomolyabb, mert a technikai részét hamar meg lehet tanulni és akkor már csak a pszihó kell. Nekem meg pont azzal nincs problémám, helyette inkább a technikai része nem megy. Mostanában csak chartot próbálok elemezni, leginkább csak figyelem a piacot. Egyszerűen nem érzem, mikor véljem pattanásnak és mikor törésnek a dolgot, ezért nem nagyon jutok semerre. Néztem sok vidit olvastam sokat, hogy gyertyakombóra lehet lépni, vagy holdállásra vagy ugye fókabébi bal uszonyát metszi az ár alulról........ Valahogy nem látom ezeket, nem értem. Lehet, hogy megzavartak a hetes erős szintek és azt gondolom csak ott történhet valami és azt várom.

Vagy pont ez is a pszihó része? mert lehet csak szimplán mélyen nem hiszek még igazán benne, és emiatt nem tudok vele mit kezdeni?

Pont most van egy jó kis példa erre az USD/JPY: persze még vagy 10 féleképpen tuti le lehetne elemezni, én a szintek felől elemeztem, az se biztos, hogy jól.

Szóval küzdök
Most oszinten szamit, hogy melyik iranyt jatszod meg? Nem igazan. El kell dontened shortolni/longolni akarsz. Ha shortolni, akkor a kialakult kepen hol tudsz legjobban, ha meg longolni, akkor hova rakod a stopod, es hol szallsz be... Ennyi. Szerintem mindket esetre tokeletesen berajzoltad a beszallo szinteket. A piac eppen oldalaz, valamelyik oldal fog nyerni. Ha kitoresre jatszol, akkor siman lehet hogy lekesel rola, rossz lesz a risk rewardod stb... Valassz oldalt, ha ezt a part akarod kereskedni, lodd be a beszallot, es vard ki hogy igazad lesz vagy sem...

En biztos nem gondolkodnek azon - ennyi informacio alapja -hogy kitores, pattanas, false kitores, vagy mi a fene... az mar tulzott megerosites, es jo esellyel ha tenyleg megtortenik mondjuk egy kitores, akkor mar csak azt fogod latni hogy elment nelkuled, es imadkozhatsz, hogy visszatesztelje az elozo szintet:P
Régi 2015-03-16, 20:00   #502 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 331
Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hááááát nemtom, ez a baj
Nival nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2015-03-16, 21:32   #503 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Hírnév szint: 5
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

3 hónap alatt csináltál +18.95%-ot 10.39%DD-vel. Most igazából mi is a problémád?
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-17, 11:11   #504 (permalink)
Szenior tag

Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Berci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
3 hónap alatt csináltál +18.95%-ot 10.39%DD-vel. Most igazából mi is a problémád?
nem a mozgós számla, hanem a szintes, amiről képeket is toltam ide, ott akadtam el
Régi 2015-03-17, 19:53   #505 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

Olvastam. A forex a pénzről szól és nem a keresgélésről!
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-23, 01:42   #506 (permalink)
Szenior tag

TMforex logója

Összes hozzászólás: 108
TMforex a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nem akartam új topicot nyitni így ha nem gond, akkor ide beszúrok egy képet.

Viszonylag kezdő vagyok és egy kis számlán kezdtem el kereskedni (élesben), egyelőre jól állok. Remélem a kezdőknek is adtam egy kis reményt! :-)

Tessék:
egy-kezdes-toertenete-profit.jpg
TMforex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-23, 02:14   #507 (permalink)
Szenior tag

TMforex logója

Alapbeállítás

Közben még itt éjszaka volt egy hihetetlen jó EURUSD tradem, így ezzel együtt itt a bővített kereskedési listám.

egy-kezdes-toertenete-1.png
Régi 2015-03-23, 20:19   #508 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szép

Jó látni, hogy vannak sikeres kezdők, és meg is osztják, én még a demót gyúrom kb elakadva még mindig, nincs miről írni nagyon
Régi 2015-03-23, 21:44   #509 (permalink)
Szenior tag

TMforex logója

Alapbeállítás

Ne add fel!!! Nagyon sok idő volt mire én is találtam egy hozzám passzoló stratégiát. Ez kb 2 évet jelentett nekem időben.
Régi 2015-03-23, 22:39   #510 (permalink)
Szenior tag

TMforex logója

Alapbeállítás

A mai nap végülis így alakult:

egy-kezdes-toertenete-1.png

Szerintem ez mindenképp szép eredmény lett. A profit/veszteség euróban értendő.
Régi 2015-09-25, 10:52   #511 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hello!

Itt vagyok ám, nem tűntem el, megy a Forex ezerrel

Annak örömére írok pár sort hogy ugye Szeptember elején betöltöttem az 1 ÉVES ÉVFORDULÓMAT!!!

Közbe végig Forex-el (is) foglalkoztam. Demózom. visszateszteltem 1-2 dolgot, meg sok minden más. Élesről még nem gondolkodok, messze vagyok tőle. Meg kicsit visszavettem a sok bróker botrány miatt

A mozgós kis strati amit novemberbe lesz 1 éve, hogy tolok, az egész jól megvan. Nem nyírtam ki a számlát, 1000 dollár kezdőből kb fél év alatt 200 dollár profit lett, de most vesztettem el 230 dollárt ebből, mert kicsit változtattam rajta és ledarálta a számlát Visszatérek az eredeti verzióhoz rajta és ha megint gyarapodásnak indul a számla abból lehet próbálok egy éleset, de legalább fél évet várok vele most, hogy kiderüljön.

Közbe tesztelgettem ezt azt, nekem a HWTrader féle napos záró gyertyára való kereskedés elég szimpi, kicsit magamra formálva lehet hogy ki is fogom próbálni először csak demón, és ha ott sikeres akkor egy kisebb éles számlán is. Leginkább erős szint + gyertyaformáció és hozzánézem a köv napok híreit, és azt is beleveszem. Nincs indi max egy mozgóátlag. Most ezzel kísérletezek egy vissza tesztbe. A legjobb ilyen tanulási rendszer nekem a többnyire magamtól, viszont ez a leghosszabb is, de kitartok.

Tömören ennyi történt, megvagyok, Forex-elek, tanulok, demózok, visszatesztelek. Remélem majd eljutok az éles számlás nyerő kereskedői szintig
Régi 2015-09-25, 11:00   #512 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.501
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Respect, hogy nem kapkodtad el Jo volt olvasni soraidat. Lehet, hogy "lassabban" haladsz, de sok honapot, evet fogsz megsporolni magadnak ezzel.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-24, 10:12   #513 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Na újra, itt kicsit késve, de kitartva

Egy kis csemege akit érdekelnek az ilyenek: http://www.myfxbook.com/members/Tesz...436329/1088918

Ez eddig tolt strati linkje, bukta lett, nem nagyon akar magához térni. Lehet még a módosítás miatt, de nem hiszem.

Elvagyok mint a befőtt, lassan meglesz egy kisebb éles számla start tőkéje, meg mentorálásba is gondolkozom. Ideje fejlődni, az alapozás ennyi idő alatt megvolt

Továbbra is folytatom, haladok az utamon hahaha, kicsit lassan
Régi 2017-09-30, 11:15   #514 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nah úújra itt, 1 év megint eltelt

A demó már nem sokat hoz, egy kis szórakozással ki is nyírtam hamar Kipróbáltam rajta a kockás verziót nagy kockázattal, meg is lett az eredménye, hahaha.

Most kéne éles számlát tolni valami stratival. Pont a strati része a gond, lassan haladok vele. Nem igazán áll össze, annyi félét olvastam, halottam eddig, hogy nem nagyon tudok elindulni se egy stratival. Lehet a túl sok infó se tesz jót. Van ugye sok fajta, trendvonal töréses, kitöréses, skalp, meg minden ilyesmi. Azt se tudom igazán mi lenne igazán jó nekem még. Lassan de haladok, ennyi volt 1 év termése.
Régi 2017-09-30, 11:41   #515 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nival eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nah úújra itt, 1 év megint eltelt

A demó már nem sokat hoz, egy kis szórakozással ki is nyírtam hamar Kipróbáltam rajta a kockás verziót nagy kockázattal, meg is lett az eredménye, hahaha.

Most kéne éles számlát tolni valami stratival. Pont a strati része a gond, lassan haladok vele. Nem igazán áll össze, annyi félét olvastam, halottam eddig, hogy nem nagyon tudok elindulni se egy stratival. Lehet a túl sok infó se tesz jót. Van ugye sok fajta, trendvonal töréses, kitöréses, skalp, meg minden ilyesmi. Azt se tudom igazán mi lenne igazán jó nekem még. Lassan de haladok, ennyi volt 1 év termése.
Most nem kellene éles számlán tolni!
Ez biztos. Amíg nem tudsz demoban vagy 0.0x "éles" lotokkal vagy legalább egy testerben stabil konzisztensen emelkedő eredményt összehozni,
addig felesleges a rendes számlám gondolkoznod.
Még akkor is, ha a megfelelő pszicho állapot meg van hozzá, bár ezt is kétlem, mert nullázott demo után nem szokott ....
Régi 2017-10-09, 14:48   #516 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Most nem kellene éles számlán tolni!
Ez biztos. Amíg nem tudsz demoban vagy 0.0x "éles" lotokkal vagy legalább egy testerben stabil konzisztensen emelkedő eredményt összehozni,
addig felesleges a rendes számlám gondolkoznod.
Még akkor is, ha a megfelelő pszicho állapot meg van hozzá, bár ezt is kétlem, mert nullázott demo után nem szokott ....
Ja azt nem azért nulláztam, mert nem jött össze hanem mert szórakoztam kicsit a végén, amennyit beletoltam komolyan annyit hozott, a végét már levágtam, kipróbáltam a kockás verziót dobtam egy kockával, 1-3 short, 4-6 long ennyi, 1 lotos nagy kockázattal, haha gyorsan ki is nyírtam vele azt a demo számlát, csak funvolt, amíg komolyan ment addig nem volt vele problem.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Kezdés! McKlay Kezdőknek 25 2017-02-24 16:37
Kezdés nulláról billybabbit Kezdőknek 90 2013-04-29 15:09

A pontos idő 03:32 , a GMT +1 időzóna szerint.