Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-10-19, 10:53   #51 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
Hírnév szint: 6
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Idézet:
Nival eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Olyat látsz gondolom amit énmég nem 4 óráson néztem amit az adott időszakba mutatott, viszább nem. Egy ilyen korrekciós szakaszba nem lehet kiszedni pár pip profitot? Vagy ilyesmire csak a profik képesek, ha egyáltalán lehetséges. Most néztem meg naposon, tényleg erősen lefele megy éscsak egykis korrekciót látok. Akkor esetleg úgy lehetne módosítani hogyha az előző völgy alá zár egy gyertya akkor mehet a short?(
Az, hogy short vagy long a trend attól függ, milyen idősíkot nézel Ami naposon short, az 1 vagy 4 óráson már lehet long.
Azonban jó tisztában lenni azzal, hogy magasabb idősíkon éppen mi folyik. EURUSD H4 vagy alacsonyabb idősíkon lehet/lehetett fordulóra vadászva longot kötni, de mivel tudjuk, hogy W1-en és D1-en erős zuhanás van, a longok tervezett célárát és a pozíció bebiztosítását ennek figyelembe vételével tesszük. Tehát lehetőleg korán ki kell venni a kockázatot a pozícióból, akár SL mozgatással, akár részleges zárással.
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-19, 12:22   #52 (permalink)
Szenior tag

Hely: Kenderes
Összes hozzászólás: 265
simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül simifx részére
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
simifx írtad, hogy GG-éktől is tanultál. IziFx-ről nem hallottál mostanába?
Nem tudok róla semmit, de rákérdeztem a GG-nél, én is kíváncsi lennék.
Régi 2014-10-19, 12:50   #53 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 331
Hírnév szint: 4
Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az lehet, hogy a short stimmel (nem néztem most utána), de a trendvonal semmiképp. Nézd meg mellette pl. az EURCAD-ot, az oké. Van kialakult kezdő és végpont is.
Tehát már kialakult aljoz húzzuk amit elis hagyott pár gyertyával az ár? monnyuk 1 óráson 3-4-el is akár?, mert annál egy olyan gyertyához húztam ami épp alakult, akkor ez hiba ahogy értem.

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az, hogy short vagy long a trend attól függ, milyen idősíkot nézel Ami naposon short, az 1 vagy 4 óráson már lehet long.
Azonban jó tisztában lenni azzal, hogy magasabb idősíkon éppen mi folyik. EURUSD H4 vagy alacsonyabb idősíkon lehet/lehetett fordulóra vadászva longot kötni, de mivel tudjuk, hogy W1-en és D1-en erős zuhanás van, a longok tervezett célárát és a pozíció bebiztosítását ennek figyelembe vételével tesszük. Tehát lehetőleg korán ki kell venni a kockázatot a pozícióból, akár SL mozgatással, akár részleges zárással.
Áhhh értem, ez nekem elég haladó szintnek tűnik már trend irány ellen kötni. De a lényeg hogy akkora hülyeséget nem csináltam, olyan tanulópénz a dolog köszi a helpet
Nival nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-19, 13:08   #54 (permalink)
Szenior tag

simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Tehát már kialakult aljoz húzzuk amit elis hagyott pár gyertyával az ár? monnyuk 1 óráson 3-4-el is akár?, mert annál egy olyan gyertyához húztam ami épp alakult, akkor ez hiba ahogy értem.
......
Áhhh értem, ez nekem elég haladó szintnek tűnik már trend irány ellen kötni. De a lényeg hogy akkora hülyeséget nem csináltam, olyan tanulópénz a dolog köszi a helpet
Mit is jelent a kialakult alj, vagy csúcs? Erre a választ szerintem a Joe Ross-Kereskedők kézikönyvének "A" függelékében találsz. Szerintem ebben egyértelműen le van írva, sok egyéb hasznos információ mellett. Ha szeretnéd a könyvet, privátban dobj egy email címet, és átküldöm szívesen.
Régi 2014-10-19, 14:05   #55 (permalink)
Szenior tag

Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mit is jelent a kialakult alj, vagy csúcs? Erre a választ szerintem a Joe Ross-Kereskedők kézikönyvének "A" függelékében találsz. Szerintem ebben egyértelműen le van írva, sok egyéb hasznos információ mellett. Ha szeretnéd a könyvet, privátban dobj egy email címet, és átküldöm szívesen.
elment, előre is köszi
Régi 2014-10-20, 19:33   #56 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Gondoltam egy dologra ami lehet orbitális hülyeség, de a biztonságot nem lehetne úgy növelni hogy alapjáraton demón kötök, ekkor ugye 50-50% az esély hogy arra megy amerre várom ésha télleg arramegy akkor gyorsan kötöm élesen is? Vagy hülyeség, mert lemaradok a jó belépőrő? Csinálta egyáltalán valaki? Vagy akkora marhaság hogy esélytelen teljesen?

Annyit olvastam már mindenfele, de erről konkrétan sehol semmit.
Régi 2014-10-20, 20:04   #57 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.665
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Gondoltam egy dologra ami lehet orbitális hülyeség, de a biztonságot nem lehetne úgy növelni hogy alapjáraton demón kötök, ekkor ugye 50-50% az esély hogy arra megy amerre várom ésha télleg arramegy akkor gyorsan kötöm élesen is? Vagy hülyeség, mert lemaradok a jó belépőrő? Csinálta egyáltalán valaki? Vagy akkora marhaság hogy esélytelen teljesen?

Orbitalisan eselytelen marhasag. A testvermodszerevel egyutt, amikor demon kotsz, es ha elment rossz iranyba, akkor majd beszallsz kesobb a kisebb rosszba erre-arra.
Régi 2014-10-20, 20:40   #58 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

A veszteség a játék velejárója. Ezt akárhogy is akarod, nem fogod tudni kikerülni. Annak az ára, hogy megtudd, az elképzelésed működik-e. És lehet, hogy azt is el kell majd fogadnod, hogy többször nem működik, mint ahányszor igen. Ez az egyik olyan dolog, amit meg kell tanulnod. Olvasd el a Trading in the zone-t, abban benne van minden, ami erre vonatkozik!
Régi 2014-10-21, 10:14   #59 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Orbitalisan eselytelen marhasag. A testvermodszerevel egyutt, amikor demon kotsz, es ha elment rossz iranyba, akkor majd beszallsz kesobb a kisebb rosszba erre-arra.

Idézet:
A veszteség a játék velejárója. Ezt akárhogy is akarod, nem fogod tudni kikerülni. Annak az ára, hogy megtudd, az elképzelésed működik-e. És lehet, hogy azt is el kell majd fogadnod, hogy többször nem működik, mint ahányszor igen. Ez az egyik olyan dolog, amit meg kell tanulnod. Olvasd el a Trading in the zone-t, abban benne van minden, ami erre vonatkozik!
Igen sejtettem ha működne csak gazdag ember lenne ebből mindenfele hehehe. Elkeztem olvasni azt a könyvet, lessz itt okulás.
Régi 2014-10-21, 11:15   #60 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Vagy hülyeség, mert lemaradok a jó belépőrő?
így van. "hülyeség", mert lemaradsz a belépőről.
meg hiába megy jó irányba demón egy-két gyertyát és után lépsz be éles számlán. utána lehet, hogy megint rossz irányba megy. ugyanott vagy megint.
túlzott logikát nem érdemes keresni a piac mozgásába. annyi logika van, hogy vannak trendek. innentől fogva a tőzsde nem szerencsejáték. de ha mondjuk ha nem trendelne a piac, hanem csak össze-vissza csapkodna,oldalazna akkor sem lenne szerencsejáték, mert a kockázatod 1 R. a hozam meg 3,5,10,50 R.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-10-21, 14:00   #61 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.314
Hírnév szint: 8
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
Azért a Trading in the zone-ról egy külön topikot is lehetne nyitni, annyira jó szerintem.
Kevesebb mint 5 könyvet olvastam végig eddig, de ez benne van nálam a best of all time-ba.
Régi 2014-10-21, 14:13   #62 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azért a Trading in the zone-ról egy külön topikot is lehetne nyitni, annyira jó szerintem.
Kevesebb mint 5 könyvet olvastam végig eddig, de ez benne van nálam a best of all time-ba.
Íme....
Régi 2014-10-22, 09:54   #63 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Énis mentem olvasni még olvasom a könyvet szal utánna szakértek csak.

MÁS

Viszont ma eszméletlen a piac, egyik nagyon zuhan másik nagyon emelkedik.
GBP/USD-be benne voltam, olyan hamar elvitte a tp hogy eszméletlen, 1 óra alatt. Nekem jóvót, és most van az egyik pszihó, gyorsan kötök újat és szakítok hajajajaj....

Na mostmár tudok annyit, hogy nem kötök újat, mégha leismegy, csak mosolygok majd egyet mert a mai napra már megis van a szeletem a tortából és nem vagyok kapzsi, 465 dollár profit, mivel esélyem nemvolt építkezni, meg nemis nagyon lehet, 2 gyertyából elérte a tp-t.

1 lotos kötés volt 10:33-kor shortra 1.6088-on, elérte 11:31-re 2 gyertyából a tp-t 1.6041-en zárta.
Régi 2014-10-22, 10:29   #64 (permalink)
Szenior tag

Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Énis mentem olvasni még olvasom a könyvet szal utánna szakértek csak.

MÁS

Viszont ma eszméletlen a piac, egyik nagyon zuhan másik nagyon emelkedik.
GBP/USD-be benne voltam, olyan hamar elvitte a tp hogy eszméletlen, 1 óra alatt. Nekem jóvót, és most van az egyik pszihó, gyorsan kötök újat és szakítok hajajajaj....

Na mostmár tudok annyit, hogy nem kötök újat, mégha leismegy, csak mosolygok majd egyet mert a mai napra már megis van a szeletem a tortából és nem vagyok kapzsi, 465 dollár profit, mivel esélyem nemvolt építkezni, meg nemis nagyon lehet, 2 gyertyából elérte a tp-t.

1 lotos kötés volt 10:33-kor shortra 1.6088-on, elérte 11:31-re 2 gyertyából a tp-t 1.6041-en zárta.
A könyv szerint, csak, hogy kössem kicsit, mindig minden megtörténhet. Igen ez is. Igen, ez is megtörténhet, hogy nagyon gyorsan TP-ét ér az árfolyam és megy tovább....de ha a könyv szerint trédelsz akkor ezt tudod, és tudod azt is, hogy olyan kötéseket viszel be amivel nyitva hagyod legalább egy kicsit az ajtót, hogy ilyenkor benne tudj maradni a trédbe
Régi 2014-10-22, 15:09   #65 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A könyv szerint, csak, hogy kössem kicsit, mindig minden megtörténhet. Igen ez is. Igen, ez is megtörténhet, hogy nagyon gyorsan TP-ét ér az árfolyam és megy tovább....de ha a könyv szerint trédelsz akkor ezt tudod, és tudod azt is, hogy olyan kötéseket viszel be amivel nyitva hagyod legalább egy kicsit az ajtót, hogy ilyenkor benne tudj maradni a trédbe
Naigen, de azmár haladó szint. Én még csak kezdő vagyok
Régi 2014-10-22, 15:15   #66 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Idézet:
Naigen, de azmár haladó szint. Én még csak kezdő vagyok
Jobb, ha már az elején megszokod, hogy TP helyett a SL-t húzd az ár után Hogy ezt pontosan hogyan teszed, na azt majd kitapasztalod
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-22, 18:04   #67 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jobb, ha már az elején megszokod, hogy TP helyett a SL-t húzd az ár után Hogy ezt pontosan hogyan teszed, na azt majd kitapasztalod
Aztmár most csinálom, de gyertya zárásra szoktam ránézni óránként, és 1 órán belül elvitte a tp tp-t azért rakok hogy pont az ilyen alkalom le legyen védve, majdhogy hova rakom azmég alakul, 60-70-100 pipre neadj isten.

Ennél konkrétan nem pip-re raktam, hanem dollár nyereségre amire aszondom hogy ok ez elég, lehet inkább egyből 80 pipre rakom független attól az mennyi. Még tapasztaló fázisba vagyok.

Például kötöttem 5 lottal is próbából ami nagyon nemjó. Sokat agyalok akkor is rajta holjár amikor nemkéne, sok nekem az 5 lot ezmár egyértelmű, még a 3 lot is sok volt. 1 lottal meg egész jól tudom kezelni, azzal nincs kényszer hogy holjár, nem agyalok rajta. Meg ugye a nagy lot mérettel járó ingadozást se tudnám jól kezelni amikor csak 5 pipet megy de látom hogy azmár ugye 250 dollár.

Szóval tp st lot szint még alakulóban van erősen, egy biztos 1 lotnál nem fogok feljebb menni Persze mivel 500 usd-vel akarom kezdeni majd alap a 0.01 lot, de még most kikell tapasztalni hogy minél nem mehetek feljebb már. Lehet 0.01 majd 0.05 majd 0.1 majd 0.5 és 1 loton megállok és úgy fogom folytatni, még nem tudom.
Régi 2014-10-23, 09:51   #68 (permalink)
Szenior tag

ambrika logója

Hely: Jelenleg a Balcsi alsó végénél.
Összes hozzászólás: 224
Hírnév szint: 7
ambrika már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.ambrika már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Aztmár most csinálom, de gyertya zárásra szoktam ránézni óránként, és 1 órán belül elvitte a tp tp-t azért rakok hogy pont az ilyen alkalom le legyen védve, majdhogy hova rakom azmég alakul, 60-70-100 pipre neadj isten.

Ennél konkrétan nem pip-re raktam, hanem dollár nyereségre amire aszondom hogy ok ez elég, lehet inkább egyből 80 pipre rakom független attól az mennyi. Még tapasztaló fázisba vagyok.

Például kötöttem 5 lottal is próbából ami nagyon nemjó. Sokat agyalok akkor is rajta holjár amikor nemkéne, sok nekem az 5 lot ezmár egyértelmű, még a 3 lot is sok volt. 1 lottal meg egész jól tudom kezelni, azzal nincs kényszer hogy holjár, nem agyalok rajta. Meg ugye a nagy lot mérettel járó ingadozást se tudnám jól kezelni amikor csak 5 pipet megy de látom hogy azmár ugye 250 dollár.

Szóval tp st lot szint még alakulóban van erősen, egy biztos 1 lotnál nem fogok feljebb menni Persze mivel 500 usd-vel akarom kezdeni majd alap a 0.01 lot, de még most kikell tapasztalni hogy minél nem mehetek feljebb már. Lehet 0.01 majd 0.05 majd 0.1 majd 0.5 és 1 loton megállok és úgy fogom folytatni, még nem tudom.

Szia!
Ha adózni akarsz a profitod után, akkor a kényelmedet szolgálja az EUnio-n belüli (az ETÜ miatt) forintos számla. Ha ezt az egészet komolyan gondolod, akkor 500 usd-al el se kezdd! Legyen legalább 3M HUF, de ne tedd be mind a kereskedői számládra, max 1:100, de az elején inkább 1:50 áttét. Csak 0,01 lot, a balance max 10%-ig. Így talán átéled az első 1-2 évet, aztán majd meglátjuk a továbbiakat.
Sok sikert!
ambrika nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-23, 10:31   #69 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 373
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
ambrika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!
Ha adózni akarsz a profitod után..
? az adózás nem akarsz-nem akarsz kérdése sokszor olvastam már az elmúlt években fórumokon, h nem kell adózni, úgysem jön rá a nav, meg ha jól emlékszem vmelyik cég képviselője hirdette is itt az új saját kártyájukat, amit ha burkoltan is, de úgy reklámozott, h ezzel el lehet kerülni az adózást.
ezzel kapcsolatban hívnám fel mindenki figyelmét a következőkre: előreláthatólag 2016 lesz az első év, amiről 2017 szeptemberében az aláíró országok automatikusan adatot küldenek a számlatulajdonos adóhatóságának a számla adatairól.jelenleg több, mint 44 ország írta alá az erről szóló OECD megállapodást, köztük olyan adóparadiscsomok, mint Seychelles, Mauritius.
A bankszámlákon kívül a brókerszámlák is a körbe tartoznak.
Egyszerűen:2017-ben a nav megkapja, h kinek milyen szlája van az adott országban, mennyi az egyenlege stb..
nem lennék meglepve, ha a beérkezés után ezen szlák tulajdonosai kapnának egy 5 évre visszamenő ellenőrzést, amikor is szépen kibukik az esetleges adóhiány.tehát a nav 2012-ig mindenkit leellenőrizhet, és nem kell nagy jóstehetség, h le is fogja a nagyobb számlákat.
erről beszélek konkrétan:http://www.oecd.org/tax/transparency...tstatement.pdf
Nyilván mindenkinek a szubjektív döntése, mennyit kockáztat, de én inkább bevallok és megfizetek mindent, a nyugodt alvás sokkal többet ér
Aki meg inkább elkerülné az adófizetést, annak 2015.12.31-ig keresni kell egy olyan országot, aki nem csatlakozik addig az egyezményhez, vagy nyitni kell egy stabilitás megtakarítási számlát.
Bocs, ha hosszú lett, csak a tisztánlátás végett írtam le.
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-23, 11:05   #70 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

jelenleg nem olyan vészes az adó, hogy ne lehessen kifizetni.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-10-23, 11:46   #71 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.246
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
jelenleg nem olyan vészes az adó, hogy ne lehessen kifizetni.
Minden fillér kidobott pénz, amit sarcként kivetnek, majd maffiaszerűen szétlopnak.
Persze ehhez meg kéne érteni, hogy a közpénzből fizetett politikusok elméletileg csak közSZOLGÁK.
Ma különösen aktuális ezen elmeditálni.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-23, 12:13   #72 (permalink)
Szenior tag

ambrika logója

ambrika már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.ambrika már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
? az adózás nem akarsz-nem akarsz kérdése sokszor olvastam már az elmúlt években fórumokon, h nem kell adózni, úgysem jön rá a nav, meg ha jól emlékszem vmelyik cég képviselője hirdette is itt az új saját kártyájukat, amit ha burkoltan is, de úgy reklámozott, h ezzel el lehet kerülni az adózást.
ezzel kapcsolatban hívnám fel mindenki figyelmét a következőkre: előreláthatólag 2016 lesz az első év, amiről 2017 szeptemberében az aláíró országok automatikusan adatot küldenek a számlatulajdonos adóhatóságának a számla adatairól.jelenleg több, mint 44 ország írta alá az erről szóló OECD megállapodást, köztük olyan adóparadiscsomok, mint Seychelles, Mauritius.
A bankszámlákon kívül a brókerszámlák is a körbe tartoznak.
Egyszerűen:2017-ben a nav megkapja, h kinek milyen szlája van az adott országban, mennyi az egyenlege stb..
nem lennék meglepve, ha a beérkezés után ezen szlák tulajdonosai kapnának egy 5 évre visszamenő ellenőrzést, amikor is szépen kibukik az esetleges adóhiány.tehát a nav 2012-ig mindenkit leellenőrizhet, és nem kell nagy jóstehetség, h le is fogja a nagyobb számlákat.
erről beszélek konkrétan:http://www.oecd.org/tax/transparency...tstatement.pdf
mennyit kockáztat, de én inkább bevallok és megfizetek mindent, a nyugodt alvás sokkal többet ér
Aki meg inkább elkerülné az adófizetést, annak 2015.12.31-ig keresni kell egy olyan országot, aki nem csatlakozik addig az egyezményhez, vagy nyitni kell egy stabilitás megtakarítási számlát.
Bocs, ha hosszú lett, csak a tisztánlátás végett írtam le.

Teljes mértékben igazad van, de : ".... Nyilván mindenkinek a szubjektív döntése, ....". Ezek szerint mégis van válaSZTÁSI LEHETŐSÉG (Q.Va caps lock), csak hát más a kocka tényező.
Nekem unión belüli HUF-os számláim vannak és adózom minden fillér után. Viszont ha 30-40 évvel fiatalabb lennék, reális alternatívaként nyilván valamilyen járdaszigeteki adóparadicsom brokijánál is lenne nem huf számlám, ahova az apeh/nav nem lát el, s néhány 100 mill usd akkumulácio után télak innen -> oda...
Régi 2014-10-23, 12:25   #73 (permalink)
Szenior tag

ambrika logója

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Minden fillér kidobott pénz, amit sarcként kivetnek, majd maffiaszerűen szétlopnak.
Persze ehhez meg kéne érteni, hogy a közpénzből fizetett politikusok elméletileg csak közSZOLGÁK.
Ma különösen aktuális ezen elmeditálni.

Az állításod igazság tényezője sajnos konvergál az 1-hez (100%-hoz)!
Régi 2014-10-23, 23:17   #74 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Köszi a tanácsokat, majd még alakul ez, nem holnap nyitok éles számlát, először fél év múlva fog újra felmerülni az élesz számlanyitás lehetősége, addig demó ezerrel
Régi 2014-10-24, 06:01   #75 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi a tanácsokat, majd még alakul ez, nem holnap nyitok éles számlát, először fél év múlva fog újra felmerülni az élesz számlanyitás lehetősége, addig demó ezerrel
Fél évig tart megtanulni a platformot használni?

Mert demozni csak ezért érdemes. Bármilyen stratégiát tanulsz meg demon, csak demon fog menni. Nem azt mondom, hogy egyből 1000 dollárral kereskedj, de ha nincs tétje ha nem érzed valóban, hogy mi az amit vesztesz és mi az amit nyersz...akkor semmi értelme a demozgatásnak.
Régi 2014-10-24, 06:26   #76 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:

Nagyon régen szóltam már hozzá, de most nem tudom megállni, hogy meg ne tegyem.Rettenetesen tetszik az eszmefuttatásod. Ahogy dobálódsz a lotokkal, tudod itt milliókról beszélünk, ha van ennyi pénzed a valóságban, akkor se kockáztass, mert hamarosan koldus leszel.Ha meg nincs, akkor meg minek.Persze álmodozni lehet, csak nem sok értelme van. Fogadd meg a tanácsom, és csak akkora demó számlát nyiss, amennyivel élesben is kereskednél. Ezen kötögessél legalább 3 hónapig. Ezekután ha elégedett vagy az eredménnyel, akkor megnyithatod az éles számládat. Ne hallgass azokra, akik azt tanácsolják, hogy a platform megismerése után egyből nyiss éles számlát. Biztosan más a feelingje, de merem állitani, ha túl korán beleugrassz a mélyvizbe, bele is fulladsz, és örökre megfosztod magad attól az érzéstől, ami a forexen való pénzkeresést illeti. Remélem átjött, hogy miről is akartam irni. Sok szerencsét kivánok neked a forex világában, és még kivánom, hogy az álmaid soha ne törjenek össze.
Régi 2014-10-24, 06:33   #77 (permalink)
Szenior tag

ambrika logója

Alapbeállítás

Idézet:
Fél évig tart megtanulni a platformot használni?

Mert demozni csak ezért érdemes. Bármilyen stratégiát tanulsz meg demon, csak demon fog menni. Nem azt mondom, hogy egyből 1000 dollárral kereskedj, de ha nincs tétje ha nem érzed valóban, hogy mi az amit vesztesz és mi az amit nyersz...akkor semmi értelme a demozgatásnak.

Ez a Te verziód. De nem biztos, hogy ez az igazság. Az odaát van...
Én is nyomom még a demokat.
Régi 2014-10-24, 07:30   #78 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nos, ha elmondhatom a véleményemet, egyet tudok érteni Zalánnal. Megtanulod a platformot, és nyiss éles számlát! Nem kell nagyban, csak annyival, hogy érezd, tétje van a dolognak. Ez szerintem nagyon fontos.
Mit is mondanak az Urak? Hogy három hónap minimum nyereségesség után menj élesre, és ehhez add hozzá még azt az időt, amíg a rendszeredet alakítgatod. Szerintem öngyilkossággal egyenlő ennyi időt eltölteni demon. Ez annyit jelent, hogy elkezded demoban felépíteni a kereskedési rendszeredet, és amikor már azt hiszed, hogy na most a tuti, működik már három hónapja pluszban vagyok, élesre viszed. És ekkor jön a pofára esés, számlanullázás, jó esetben felezés, mire észbe kapsz, hogy valami nem kóser. Hát persze, mert egy dolog kimaradt a rendszeredből.....Te saját magad. A baj pedig nemcsak az lesz, hogy ekkorra már olyan rossz mentális szokásokat is felveszel, amin később már nagyon nehéz lesz változtatni, hanem hogy a pénzeden kívül a legfontosabb dolgot is elveszíted, az önbizalmadat. Szerintem ez elkerülhető, ha már a rendszer elemeinek a tesztelésénél tétje van a dolognak. Én ezt átéltem, nem azért írogatom le, hogy okoskodjak, higgyétek el. Volt egy mentorom, aki ezt korábban elmondta nekem, nem hittem neki. Vagy másfél év demozás után úgy gondoltam, hogy kész a rendszer. Élesre vittem, és csak azért lett számlafelezés a végén, mert szólt a mentorom, hogy állj már le vazze, nem látod, hogy valami nem okés? Lépj egyet hátra, és kezdd elölről. Na ekkor ismertem be, hogy igaza volt.
Találsz a neten egy csomó stratégiát, ami le van tesztelve, működőképes. Mit gondoltok, hogy miért nem tudja más működtetni? Azért mert az azé az emberé, aki felrakta. Vagy csak bosszúból rakják fel emberek a stratégiájukat, hogy ha nekik nem jó másnak se legyen? Ezt nem hiszem.....Inkább arról van szó, hogy nincs rossz stratégia, csak rosszul működtetett stratégia létezik. Az meg, hogy számodra működik-e akár a saját stratégiád, csakis élőben fog kiderülni.
Régi 2014-10-24, 07:37   #79 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
Hírnév szint: 5
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ne hallgass azokra, akik azt tanácsolják, hogy a platform megismerése után egyből nyiss éles számlát.
Nyomatékosítani tudom!
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-24, 07:44   #80 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nagyon régen szóltam már hozzá, de most nem tudom megállni, hogy meg ne tegyem.Rettenetesen tetszik az eszmefuttatásod. Ahogy dobálódsz a lotokkal, tudod itt milliókról beszélünk, ha van ennyi pénzed a valóságban, akkor se kockáztass, mert hamarosan koldus leszel.Ha meg nincs, akkor meg minek.Persze álmodozni lehet, csak nem sok értelme van. Fogadd meg a tanácsom, és csak akkora demó számlát nyiss, amennyivel élesben is kereskednél. Ezen kötögessél legalább 3 hónapig. Ezekután ha elégedett vagy az eredménnyel, akkor megnyithatod az éles számládat. Ne hallgass azokra, akik azt tanácsolják, hogy a platform megismerése után egyből nyiss éles számlát. Biztosan más a feelingje, de merem állitani, ha túl korán beleugrassz a mélyvizbe, bele is fulladsz, és örökre megfosztod magad attól az érzéstől, ami a forexen való pénzkeresést illeti. Remélem átjött, hogy miről is akartam irni. Sok szerencsét kivánok neked a forex világában, és még kivánom, hogy az álmaid soha ne törjenek össze.
Egyetértek:

Teljesen felesleges az éles számla okozta nyomást bevinni a játékba addig, amíg nem vagy folyamatosan nyereséges demon.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-10-24, 08:39   #81 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyetértek:

Teljesen felesleges az éles számla okozta nyomást bevinni a játékba addig, amíg nem vagy folyamatosan nyereséges demon.
Demo és demo között is vannak óriási különbségek.
A szimpla hagyományos alap 10.000 dolláros demo inkább káros a többihez képest.
Habitus kérdése is, de abban hamar jönnek az 1-2-4-8-16-50 lotos rákötések,
ami néha sajnos jól fog elsülni.
Sokkal egészségesebb egy 50 dolláros valós pénzes "demo" számla, mikrolottal kötögetve.
Ha abból elfüstöl 1-2-t hármat, nem történik tragédia,
csak legfeljebb megtanulja kezelni a kockázatot,
lesz valami súlya a dolognak és talán slippeage szinten sem lesz
annyira beetetve mint egy szimpla demoval.
Egy hírkereskedésre épülő demos stratégia nagyon el tud vérezni éles környezetben.

Ha ennyi pénz nincs, akkor még mindig ott vannak a mikor mekkora értékű no deposit bonus számlák.
(ismerek olyan embert, aki már vett ki pénzt a semmiből.)
Régi 2014-10-24, 08:57   #82 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Én két részre bontanám ezt a kérdést.

1, Technika.
A kereskedési módszer, és szabályrendszer kidolgozása, megtanulása, és begyakorlása. Olyan szinten, amíg minden egyes gyertyában meg nem tudod mondani, hogy mit kell épp csinálnod a piacon, és miért. Mindig legyen egy kereskedési terved, hol lépnél be, hová várnád az ármozgást, és hol lépsz ki, ha nem lesz igazad.
Ezt addig ismétled, amíg a sajátoddá nem válik, és meg nem győződsz az eredményességéről. Ezt nyugodtan végezheted tét nélkül DEMÓN.

2, Pszichológia.
Már felépítetted gyakorlással a rendszeredbe vetett hited, tudod, hogy képes eredményt produkálni. Nem kell ötletszerűen "kötögetned", van egy szabályrendszered, amit követhetsz.
De amint valódi pénzről kezd szólni a dolog belépnek az érzelmek, és a pszichológia, amit szintén meg kell tanulnod kezelni. Mit jelent számodra pénzt veszteni, milyen érzelmi ingerek érnek kereskedés közben? Ezeket át kell élni, fel kell tudni dolgozni, és hozzájuk kell szokni.
Milyen a pénzhez való viszonyod, mekkora összeget vagy képes bánkódás nélkül elveszteni? Ki tudsz-e tartani az elképzelésed mellett? Mikor és hol fogsz elbizonytalanodni? Hol látod be, hogy nincs igazad? Milyen érzéseid támadnak, ha lebegő nyereségben kell ülni? Stb...

A két rész, csak együtt alkot egy egészet! Bármelyik is hiányzik a kettő közül, nem lehet sikeres a kereskedés!

Butaságnak tartom az azonnali éles számlás kereskedést mindaddig, amíg az embernek nincs meg a SAJÁT technikája. Garantált lesz a részleges, de inkább a teljes tőke elvesztése. Ez csak a brókernek jó, mert ebből lesz a jutalék.

Idézet:
A baj pedig nemcsak az lesz, hogy ekkorra már olyan rossz mentális szokásokat is felveszel, amin később már nagyon nehéz lesz változtatni, hanem hogy a pénzeden kívül a legfontosabb dolgot is elveszíted, az önbizalmadat. Szerintem ez elkerülhető, ha már a rendszer elemeinek a tesztelésénél tétje van a dolognak.
Szerintem pont az idő előtt, és szabályok nélkül elkezdett éles kereskedéssel lehet a legkönnyebben rossz szokásokat felvenni.
- Jajj, már kicsi pluszban vagyok, lezárom, nehogy visszavegye a piac.
- Óhh, ellenem megy, de hagyom még, hátha megfordul. Nem szeretném veszteségben lezárni.
- Most épp van 1 órám kereskedni, vegyünk bele.
- Stb, stb...

Kell egy szabályrendszer amire támaszkodhatsz, ami előírja számodra hol lépj be/ki, mikor csökkentsd a kockázatod, hogy manageld a lebegő nyereséget/veszteséget. Enélkül ötletszerű, és véletlenszerű az egész folyamat. Folyamatosan tele leszel kétségekkel, és bizonytalansággal, amik csak halmozódni fognak, egészen addig, míg a végén már a gombot sem fogod merni lenyomni. Nem fogsz tudni hosszabb időt pozícióban eltölteni, és nem leszel képes korrekciókban részben visszaengedni a lebegő nyereséged sem.

Szerintem károsabb az idő előtti éles kereskedés, mint a demózás. Pénzügyileg, és mentálisan is.
Régi 2014-10-24, 09:16   #83 (permalink)
Szenior tag

ambrika logója

Alapbeállítás

Idézet:

Szeva Nival!

Látod, még egy hónapja sincs, hogy elkezdted és már itt az elején elakadhatsz, ha miránk, a nagy profista túlélőkre hallgatsz, mert nem tudod eldönteni, hogy meddig tartson a tanulásod demo szakasza. A sok tanácsadó egyet nem vett figyelembe, azt, hogy: "....először fél év múlva fog újra felmerülni az élesz számlanyitás lehetősége .....". Szerintem semmi gondod nem származik belőle, ha : ".....addig demó ezerrel ......"
Egy biztos: a bukókat nem fogod tudni elkerülni. Arra kell törekedned, hogy ezeket lelkileg megfelelően kezelni tudjad, és hogy ne vigyenek anyagilag padlóra a bukók.
Számítanod kell arra, hogy 1-2, néhány 100k huf-os számlád elég. Mikorra időben eljutsz idáig, (az kb 3 év) ki kell, hogy alakuljon benned a megfelelő piaci szemléleted (más szóval stratégiád), aztán majd azt a számládat már meg tudod védeni, sőt gyarapodni fogsz. Ennek a folyamatnak a finaNSZÍROZÁSÁHOZ NEM LESZ ELÉG 50-500-1000 USD. Erre mondtam azt hogy legyen 3m huf azaz 10-15k usd. Így lesz reményed arra, hogy a kezdeti bukókat visszahozzad, azok a pénzek visszaszerzett tanulópénzek lesznek. De ha nincs mögötted tarcsi, akkor a kezdeti pénzek 50-100 dolcsinként elúsznak, s nem lesz tőkéd a visszaszerzésükre.
Egy szó, mint száz, nehéz a kufárok élete! És még csak az elején tartasz...
Sok sikert!
Régi 2014-10-24, 09:21   #84 (permalink)
Szenior tag

ambrika logója

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én két részre bontanám ezt a kérdést.

1, Technika.
A kereskedési módszer, és szabályrendszer kidolgozása, megtanulása, és begyakorlása. Olyan szinten, amíg minden egyes gyertyában meg nem tudod mondani, hogy mit kell épp csinálnod a piacon, és miért. Mindig legyen egy kereskedési terved, hol lépnél be, hová várnád az ármozgást, és hol lépsz ki, ha nem lesz igazad.
Ezt addig ismétled, amíg a sajátoddá nem válik, és meg nem győződsz az eredményességéről. Ezt nyugodtan végezheted tét nélkül DEMÓN.

2, Pszichológia.
Már felépítetted gyakorlással a rendszeredbe vetett hited, tudod, hogy képes eredményt produkálni. Nem kell ötletszerűen "kötögetned", van egy szabályrendszered, amit követhetsz.
De amint valódi pénzről kezd szólni a dolog belépnek az érzelmek, és a pszichológia, amit szintén meg kell tanulnod kezelni. Mit jelent számodra pénzt veszteni, milyen érzelmi ingerek érnek kereskedés közben? Ezeket át kell élni, fel kell tudni dolgozni, és hozzájuk kell szokni.
Milyen a pénzhez való viszonyod, mekkora összeget vagy képes bánkódás nélkül elveszteni? Ki tudsz-e tartani az elképzelésed mellett? Mikor és hol fogsz elbizonytalanodni? Hol látod be, hogy nincs igazad? Milyen érzéseid támadnak, ha lebegő nyereségben kell ülni? Stb...

A két rész, csak együtt alkot egy egészet! Bármelyik is hiányzik a kettő közül, nem lehet sikeres a kereskedés!

Butaságnak tartom az azonnali éles számlás kereskedést mindaddig, amíg az embernek nincs meg a SAJÁT technikája. Garantált lesz a részleges, de inkább a teljes tőke elvesztése. Ez csak a brókernek jó, mert ebből lesz a jutalék.

Szerintem pont az idő előtt, és szabályok nélkül elkezdett éles kereskedéssel lehet a legkönnyebben rossz szokásokat felvenni.
- Óhh, ellenem megy, de hagyom még, hátha megfordul. Nem szeretném veszteségben lezárni.
- Stb, stb...

Kell egy szabályrendszer amire támaszkodhatsz, ami előírja számodra hol lépj be/ki, mikor csökkentsd a kockázatod, hogy manageld a lebegő nyereséget/veszteséget. Enélkül ötletszerű, és véletlenszerű az egész folyamat. Folyamatosan tele leszel kétségekkel, és bizonytalansággal, amik csak halmozódni fognak, egészen addig, míg a végén már a gombot sem fogod merni lenyomni. Nem fogsz tudni hosszabb időt pozícióban eltölteni, és nem leszel képes korrekciókban részben visszaengedni a lebegő nyereséged sem.

Szerintem károsabb az idő előtti éles kereskedés, mint a demózás. Pénzügyileg, és mentálisan is.

Nival figyelmébe!
Ez így korrekt!
Régi 2014-10-24, 12:02   #85 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ez a szép, hogy ahányan vagyunk szinte annyiféle úton haladtunk. Ebből is látszik, hogy nem egy jó megoldás van de mindenkinél van egy közös. Az, hogy te leszel a legfontosabb tényezője az egésznek és csakis rajtad múlik, hogy mikor leszel (ha leszel) profitos kereskedő.
Régi 2014-10-24, 13:03   #86 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 142
humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szerintem:
Alap hogy, csak akkora demót nyis mint élesben nyitsz majd valószínűleg.
Ha ezt komolyan tudod venni és úgy viselkedsz mintha éles lenne.
Azaz:
- nem nyitod újra folyton, mert valamit elnéztél és bukó lett,
- nem bohóckodsz stop nélkül,
- ha pl. 30% bukóban vagy akkor is kitartasz és azon dolgozol, hogy visszagyere nullába és majd tovább.
Na ekkor lehet hasznos a demó.

Én nem tudtam komolyan venni és mikrolotos számlát nyitottam.
Sosem nulláztam egyetlen számlát sem.
Sosem nyitottam irreálisan nagy poziciót.

Szóval sztem indulj demón és ha komolyan tudod venni akkor maradj és fejleszd magad és a stratégiád ott de vedd figyelembe hogy az éles piaci környezetet nem tudod demóban belekalkulálni.

Tehát a végső tanulság szerintem, hogy ez egyén függő.
Figyeld magad és ha nem törődöm vagy a demó számláddal, akkor menj élesbe hogy igen is fájjon a hülyeség.
humor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-24, 14:58   #87 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ez a szép, hogy ahányan vagyunk szinte annyiféle úton haladtunk. Ebből is látszik, hogy nem egy jó megoldás van de mindenkinél van egy közös. Az, hogy te leszel a legfontosabb tényezője az egésznek és csakis rajtad múlik, hogy mikor leszel (ha leszel) profitos kereskedő.
Te, Zalán mint kereskedő, profitos vagy ? (időszámitás szerint nulláról indítva)
Régi 2014-10-24, 19:52   #88 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hajjaj

Örülök hogy ennyien írtak ide, ahogy látom annyi nézet ahány ember

Csakhogy tiszta legyen:

- szeptember elején keztem el(1-2-3, valahogy így) +500-on

- rengeteg mindent olvastam, elsőre levágtam hogy annyival érdemes demózni amennyivel élesbe tolnám, és nem szabad sokáig, mert szerintem rossz szokássá válik hogy "nincs tétje" és azt nagyon nehéz levetkőzni

- kell egy stratégia amihez 100%-ban tudok ragaszkodni és legalább 3 hónapig nem buktam vele, de inkább nyertem(mire lépek be, mikor ki, mekkora R/R-re ésatöbbi)

- az elején meghatároztam 3 hónapos ciklusokat: ugye az első 3 hónap éppen tart, szeptember elejétől dec elejéig: mostmég ismerkedek, közbe váltottam mt4-re ugye azzal is kell, olvasok könyveket közbe, épp most a Trading in the Zone-t.

- dec elején váltok egy 500 dolláros "ÉLES" demó számlára, ottmár nemlessz 5 lottal kötögetés az csak azért volt, hogy teszteljek, nem tetszik, szóval mégha elis jutok odáig 1 lotnál feljebb nem megyek, szeretek előre gondolkodni. Itt már lessz valamilyen stretágiám mert a maradék időt most dec elejéig ezzel töltöm, mire lépek be mire ki, milyen R/R milyen money management satöbbi

- március elején jön a NAGY kérdés, éles számla? demó számla? haggyam a fenébe az egészet?!?!?!?!?!

A válasz majd akkor kiderül hehehehehehehehe

A fentebbi 5 lotos kötögetés abszolút teszt volt, nem azért csináltam mert elszálltam hanem télleg vizsgáltam magam mien hatással volt rám, nagyon rosszvolt mert egyből felszoroztam 10-el mintha igazi pénz lett volna. Le is tettem róla gyorsan, első körbe amihez már most 100%-osan ragaszkodok 500 usd, 0.01 lot. Ismétlem nem azért kötöttem 5 lottal mert elszálltam és vigyorogtam hogy mien tökös vagyok 5 lottal vigéckedni egy demo számlán.

Mostis benne vagyok egy tesztben EUR/CAD-on, írjátok már le ti mit láttok benne és én utánna leirom hogy mire gondoltam amikor kötöttem. Kiváncsi vagyok mennyire egyezik vagycsak hasonlít vagy egyeltalán nem egymáshoz hogy ti mit láttok benne és én miért/mire kötöttem
Csatolt kicsinyítések
egy-kezdes-toertenete-tesztelek.png   egy-kezdes-toertenete-tesztelek2.png  
Régi 2014-10-24, 23:08   #89 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Te, Zalán mint kereskedő, profitos vagy ? (időszámitás szerint nulláról indítva)
Igen, de érdekes módon mások hibáiból, a rengeteg esettanulmányból, több nézetet ismerve szerintem több lehetőséget tudok a kezdőknek felvázolni és majd ők csinálják ahogy akarják.
De mindegyiknél a közös az, hogy személy függő és nem demóban kell helytállni.
Visszatérni egy rosszabb időszak után meg kész öngyilkosság. Nem volt senkinek se könnyű eljutni profitos kereskedővé de kell a hasra esés a felállás a későbbiekben.
Régi 2014-10-25, 07:39   #90 (permalink)
Szenior tag

efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
de kell a hasra esés a felállás a későbbiekben.
..ez a lényeg leginkább akkor hagyja abba a többség mikor nagyot esik hasra, pofára...mindenki fog egyszer...(lehet évek múlva de fog) és ha újra feláll akkor van esélye, de ezt már a többség nem teszi meg......teljesen mindegy mit használ...minden startégia egyben gagyi és tökéletes is...mert nem ez a lényeg...de ezt tanítani nem lehet....
efraim nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-28, 06:48   #91 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
efraim eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
..ez a lényeg leginkább akkor hagyja abba a többség mikor nagyot esik hasra, pofára...mindenki fog egyszer...(lehet évek múlva de fog) és ha újra feláll akkor van esélye, de ezt már a többség nem teszi meg......teljesen mindegy mit használ...minden startégia egyben gagyi és tökéletes is...mert nem ez a lényeg...de ezt tanítani nem lehet....
Tanítani nem lehet, de felkészíteni lehet ahogy láttam eddig. Én pontosan ezért nem oktatok technikai elemzéseket, fundamentális elemzéseket mert értelmetlen. Azt mindenki megtudja tanulni...inkább felkészíteni kell szerintem.

Volt már olyan, hogy 2 napos oktatásom után odajöttek páran, hogy elvettem nekik a kedvüket a kereskedéstől...helyes, mert ha én eltudom venni akkor nem nekik való...
Régi 2014-10-28, 14:31   #92 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tanítani nem lehet, de felkészíteni lehet ahogy láttam eddig. Én pontosan ezért nem oktatok technikai elemzéseket, fundamentális elemzéseket mert értelmetlen. Azt mindenki megtudja tanulni...inkább felkészíteni kell szerintem.

Volt már olyan, hogy 2 napos oktatásom után odajöttek páran, hogy elvettem nekik a kedvüket a kereskedéstől...helyes, mert ha én eltudom venni akkor nem nekik való...
Na igen, én egyre jobban megvagyok győződve róla, hogy ez az én szakmám
Régi 2014-10-29, 06:53   #93 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Na igen, én egyre jobban megvagyok győződve róla, hogy ez az én szakmám
Lehet azért, mert még nem voltál előadásomon.
Régi 2014-10-29, 09:09   #94 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

Én kb 2 évig demóztam, de lehet több, egyik számlám se lett 0, (kivéve a legelső plus500) betartottam mindent, éjjel nem tudtam aludni, ott izgultam a demó pozimért stb, éreztem hogy van olyan fontos nekem mint az élő.. Francot.. Teljesen más.. Én az éles+microlot mellé teszem a voksom.. Minek bukjon tanulás közben? Mert így legalább komolyan fogja fel.. Demó arra jó, hogy megtudd hogy kell pozit nyitni.. Nameg robotoknak..
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-29, 10:29   #95 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A két rész, csak együtt alkot egy egészet! Bármelyik is hiányzik a kettő közül, nem lehet sikeres a kereskedés!......

- Stb, stb...
Szerintem már a szabályok megalkotásánál fontos, hogy az általad említett aszimetrikus kockázatkezelés, overtrade stb......megtapasztalásra kerüljön, és lehetőleg kiküszöbölésre. Ezeket pedig csak éles körülmények között lehetséges megtapasztalni.

Idézet:

Pont a szabályrendszer megalkotásánál fontos az éles környezet, én úgy gondolom. Ha demoban megcsinálod, minden fasza, működik.....átmész élesre, és úgy omlik össze az egész, mint a kártyavár, mert rájössz, hogy egy adott szabály nem felel meg számodra, mert mentálisan annyira megterhelő, hogy nem bírod betartani. Tehát hiába alkottad meg a rendszert, hiába hiszel benne, csak demoban működik jól. Akkor már egyszerűbb, ha magát a rendszert is élesben rakom össze.
De ez megint csak egy vélemény, mégpedig a saját véleményem. És félreértés ne essék, nem akarok meggyőzni senkit sem a saját igazamról. (Mert ez csak az én igazságom....)
Régi 2014-10-29, 10:54   #96 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Pont a szabályrendszer megalkotásánál fontos az éles környezet, én úgy gondolom. Ha demoban megcsinálod, minden fasza, működik.....átmész élesre, és úgy omlik össze az egész, mint a kártyavár, mert rájössz, hogy egy adott szabály nem felel meg számodra, mert mentálisan annyira megterhelő, hogy nem bírod betartani. Tehát hiába alkottad meg a rendszert, hiába hiszel benne, csak demoban működik jól. Akkor már egyszerűbb, ha magát a rendszert is élesben rakom össze.
Aki mentálisan gyenge az ne is tőzsdézzen ennyi erővel.

Ha működő stratégiát találtál csak nem bírod a vele járó stresszt azért még nem érdemes eldobni, inkább szenvednék kicsit a nyomástól és lennék gazdag.

Persze az is lehet hogy erőltetjük a módszerünket és kiderül hogy hosszú távon nem is jó és sokat bukunk vele.

A legtöbb stratégia nem működik, a működők egy része meg nem elég jó, luxus elvetni egy használható stratégiát csak mert gondokkal jár lelkileg.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-10-29, 10:56   #97 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem már a szabályok megalkotásánál fontos, hogy az általad említett aszimetrikus kockázatkezelés, overtrade stb......megtapasztalásra kerüljön, és lehetőleg kiküszöbölésre. Ezeket pedig csak éles körülmények között lehetséges megtapasztalni.

De ez megint csak egy vélemény, mégpedig a saját véleményem. És félreértés ne essék, nem akarok meggyőzni senkit sem a saját igazamról. (Mert ez csak az én igazságom....)
Az a baj, hogy igazad van. Ráadásul én voltam mind a két oldalon, volt amikor a kezdetekkor azt mondtam, hogy csak demo, utána kis pénzel éleset ha nem jó akkor vissza demoba és volt olyan is amikor csak éles számlán lehet bármit csinálni.

az a tapasztalatom (de ez csak saját), hogy akik élesben edződnek meg, azoknál nagyobb százalékban kerülnek ki kereskedők. Persze csak akkor ha közben megkapják a megfelelő segítséget is. Ha valaki úgy kereskedik, hogy bele a nagyvilágba aztán lesz majd valami az nem fog menni.

Szépen, hosszan kétszer körülszagolva le lehet írni, hogy miért csak demozon valaki, érjen el tudatos profitot is, legyen benne kockázat/trade management, vezessen naplót közbe stb...de értelmetlen.
Ez olyan mintha azt mondanám, hogy itt van egy repülő szimulátor és ha majd százszor sikerült rendesen leszállnod, akkor ülj át egy repülőbe és tedd le. Mi a baj? Százszor megcsináltad már!

Pont ez van kereskedésnél is...ott kell legyen valaki aki már tradelt és mondja, hogy mit csinálsz jól, rosszul...ott kéne üljél valakinél és csak nézni napokig/hetekig, hogy mit csinál, milyen szituációba hogyan kereskedik, hogyan reagál. Majd az ő segítségével elkezdeni kereskedni...majd a legnehezebb, hogy ezt egyedül is megismételni.

Vagy a nehezebb vonal, ha saját magad vagy és pár számlát (pár gépet) lenullázol sajnos. Másként nem megy.

Azok akik pénz kérnek oktatásért, megértem, hogy miért mondják, hogy minél később menjetek a piacra. Ott is van érdek. Ha valaki brókercégnél dolgozik és azt mondja menj élesbe, ott is lehet érdek. Ez egy ilyen piac...Csak gondolkozni kell, hogy ha már lekapcsolnak pénzt rólam (vagy oktatás, vagy éles számla, vagy mentorállás vagy a piac simán) akkor melyik éri meg a legjobban....
Régi 2014-10-29, 10:56   #98 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
szallac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Aki mentálisan gyenge az ne is tőzsdézzen ennyi erővel.

Ha működő stratégiát találtál csak nem bírod a vele járó stresszt azért még nem érdemes eldobni, inkább szenvednék kicsit a nyomástól és lennék gazdag.

Persze az is lehet hogy erőltetjük a módszerünket és kiderül hogy hosszú távon nem is jó és sokat bukunk vele.

A legtöbb stratégia nem működik, a működők egy része meg nem elég jó, luxus elvetni egy használható stratégiát csak mert gondokkal jár lelkileg.
Szerintem minden stratégia működik, csak az a kérdés, hogy TE tudod-e működtetni.
Régi 2014-10-29, 11:19   #99 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Érdekelne valami.

Ha brókercégnél dolgozik valaki akkor belelát a profitosok kötéslistájába talán, nem lehet abból megtanulni kereskedni?

Bár én utálnám ha lenyúlnák a módszereimet szóval örülnék a nem válasznak.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-10-29, 11:30   #100 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
szallac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Érdekelne valami.

Ha brókercégnél dolgozik valaki akkor belelát a profitosok kötéslistájába talán, nem lehet abból megtanulni kereskedni?

Bár én utálnám ha lenyúlnák a módszereimet szóval örülnék a nem válasznak.
Ők mindent látnak. Tegyük fel, hogy egy kötéslistából ki lehet szedni, hogy valaki mire lépett be, mire lépett ki, és még az egész menedzselését is ki tudod bogarászni. Összeállítod xy nyerő trader stratégiáját.
Szerinted fogod tudni működtetni?
Rengeteg stratégia van, ami kering a neten. Szerinted feltenné valaki, ha számára nem működne? Csak azért, hogy más is bukjon vele? Szerintem nem. Tehát ezek mind mind működő stratégiák, és csak ismételni tudom magam.....a kérdés az, hogy TE tudod-e működtetni.
Innentől kezdve ha valaki lenyúlná a módszeredet, szerinted tudná nyereségesen üzemeltetni?

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Kezdés! McKlay Kezdőknek 25 2017-02-24 15:37
Kezdés nulláról billybabbit Kezdőknek 90 2013-04-29 14:09

A pontos idő 04:57 , a GMT +1 időzóna szerint.