Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-10-29, 11:57   #101 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Tőle függ, bár ha én néznék bele máséba nekem sokat elárulna talán.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-10-29, 14:06   #102 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 331
Hírnév szint: 4
Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

ÁÁÁÁÁÁÁÁ megint mennyi vélemény, öröm volt őket olvasni

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lehet azért, mert még nem voltál előadásomon.
Nem tudnál eltántorítani tőle, és ezt nem dacból vagy bármi ilyesmiből mondom. Most olvasom a Trading in the Zone-t kb a háromnegyedét elolvastam már, nagyon érdekes számomra a könyv, sok dologra rávílágított, amikor elolvastam elolvasom mégeccer Rengeteg példa van, ki hogylett tréder, ki miket élt át. Minden ember különbözik és ez így szép. Lehet 1 hónap se kell majd és elégetem az 500 dollárt az első éles számlámról, vagy fél év alatt szépen lassan megduplázom ezt senki se látja előre, meg ugye a következő gyertyát se. Aztse hogy éppen kik vesznek részt a piacon és milyen motivációból alakítják az árakat, minden csak valószínüség és ezt kezdem elfogadni. Aztis hogy éles számla kell igazi tanuláshoz, nem tudom hogy működik más ember, de én mostis érzem magamon, hogy hiába tartom be a szabályaimat, hiába lépek be jelre, mégis érzem, hogy csak demó, NINCS IGAZI "nehézsége" megnyitni a pozit, örülni ha nyerő és elismerni a saját hibámat ha vesztő.

Simán alszok akár nyitott pozi melett is, nem nézek 5 percenként chartot mostmár mint korábban, kb olyan 2-3 óránként nézek rá először a saját nyitott pozimra mégis merre tart, ha nekem jól ment sl-t húzok hamár ment annyit hogy lett értelmes hely és kockázatot csökkentek(esetleg már plusba lehet húzni), ha toporgott az ár nem ment semerre akkor nem nyúlok hozzá, majd átnézem a többi devizát is mi történt/történik éppen. SL benn, elfogadom ha kiüti, TP benn elfogadom ha hirtelen úgy gondolják a tréderek hogy valami történt a világba és ment 100 pipet nekem megfelelő irányba és elszállt tp-vel.

Nem tudom jó e amit csinálok, nem tudom mien lessz a köv gyertya, nem tudom kik vesznek éppen részt a piac alakulásában és mien jelekre nyitottak/zártak, nem tudom 1 óra múlva mien hír jöhet ki amivel 100 pipet megy hirtelen az ár egyirányba, azt tudom hogy rajtam múlik mikor nyitok/zárok/sl-t húzok.

Jelenleg itt tartok, és mint feljebb írtam, nem tudom hogy jó helyen e, de valszeg erre választ csak az éles számla adna.
Nival nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-10-29, 14:21   #103 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
szallac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Érdekelne valami.

Ha brókercégnél dolgozik valaki akkor belelát a profitosok kötéslistájába talán, nem lehet abból megtanulni kereskedni?
A forexpón volt egy előadás, amiről kínomban kijöttem, mert nem bírtam hallgatni azt, hogy milyen jó is a közösségi kereskedés mindenkinek.
A követőnek azért, mert látja, hogy a "profik" hol lépnek be-ki, és így megtanulhatnak kereskedni, a leadereknek, meg azért, mert megoszthatják a sikereiket másokkal.

Tudja a követő, hogy akinek másolja a számláját, az milyen idősíkon, és jelzésre lépett be? A fenét tudja, sose találja ki.

A vezető meg szerintem sokkal jobban örülne egy tisztes sikerdíjnak, mint a forgalom utáni alamizsnának, amit idehaza kínálnak. Mindenki csak keresi a kereskedőket (lehetőleg céges háttérrel), de találni senki nem talál. A RandomFX PAMM Guru szolgáltatása is leállt 1 év után, vagy egy tippem miért.
Régi 2014-10-29, 16:36   #104 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.315
Hírnév szint: 8
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
Nival eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ÁÁÁÁÁÁÁÁ megint mennyi vélemény, öröm volt őket olvasni

Nem tudnál eltántorítani tőle, és ezt nem dacból vagy bármi ilyesmiből mondom. Most olvasom a Trading in the Zone-t kb a háromnegyedét elolvastam már, nagyon érdekes számomra a könyv, sok dologra rávílágított, amikor elolvastam elolvasom mégeccer Rengeteg példa van, ki hogylett tréder, ki miket élt át. Minden ember különbözik és ez így szép. Lehet 1 hónap se kell majd és elégetem az 500 dollárt az első éles számlámról, vagy fél év alatt szépen lassan megduplázom ezt senki se látja előre, meg ugye a következő gyertyát se. Aztse hogy éppen kik vesznek részt a piacon és milyen motivációból alakítják az árakat, minden csak valószínüség és ezt kezdem elfogadni. Aztis hogy éles számla kell igazi tanuláshoz, nem tudom hogy működik más ember, de én mostis érzem magamon, hogy hiába tartom be a szabályaimat, hiába lépek be jelre, mégis érzem, hogy csak demó, NINCS IGAZI "nehézsége" megnyitni a pozit, örülni ha nyerő és elismerni a saját hibámat ha vesztő.

Simán alszok akár nyitott pozi melett is, nem nézek 5 percenként chartot mostmár mint korábban, kb olyan 2-3 óránként nézek rá először a saját nyitott pozimra mégis merre tart, ha nekem jól ment sl-t húzok hamár ment annyit hogy lett értelmes hely és kockázatot csökkentek(esetleg már plusba lehet húzni), ha toporgott az ár nem ment semerre akkor nem nyúlok hozzá, majd átnézem a többi devizát is mi történt/történik éppen. SL benn, elfogadom ha kiüti, TP benn elfogadom ha hirtelen úgy gondolják a tréderek hogy valami történt a világba és ment 100 pipet nekem megfelelő irányba és elszállt tp-vel.

Nem tudom jó e amit csinálok, nem tudom mien lessz a köv gyertya, nem tudom kik vesznek éppen részt a piac alakulásában és mien jelekre nyitottak/zártak, nem tudom 1 óra múlva mien hír jöhet ki amivel 100 pipet megy hirtelen az ár egyirányba, azt tudom hogy rajtam múlik mikor nyitok/zárok/sl-t húzok.

Jelenleg itt tartok, és mint feljebb írtam, nem tudom hogy jó helyen e, de valszeg erre választ csak az éles számla adna.
Érezhető, hogy elkezdted olvasni, rengeteget változott a piaci nézőpontod. Az irány jó, ebben megtudlak erősíteni és szerintem ez a lényeg...tovább léptél mint a legtöbb kezdő, hidd el.
Régi 2014-10-29, 16:39   #105 (permalink)
Szenior tag

Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A forexpón volt egy előadás, amiről kínomban kijöttem, mert nem bírtam hallgatni azt, hogy milyen jó is a közösségi kereskedés mindenkinek.
A követőnek azért, mert látja, hogy a "profik" hol lépnek be-ki, és így megtanulhatnak kereskedni, a leadereknek, meg azért, mert megoszthatják a sikereiket másokkal.

Tudja a követő, hogy akinek másolja a számláját, az milyen idősíkon, és jelzésre lépett be? A fenét tudja, sose találja ki.

A vezető meg szerintem sokkal jobban örülne egy tisztes sikerdíjnak, mint a forgalom utáni alamizsnának, amit idehaza kínálnak. Mindenki csak keresi a kereskedőket (lehetőleg céges háttérrel), de találni senki nem talál. A RandomFX PAMM Guru szolgáltatása is leállt 1 év után, vagy egy tippem miért.
Azért vannak itt olyanok, itthon, akik szépen csinálják. Csak őket nem érdekli a forexpo, a fórum stb...meg is tudom érteni miért...én látom mit érnek el, látom, hogy akik jók azok nem ilyen úton lettek nagyok. És itthon élnek, itt laknak, itt dolgoznak....

Szerencsés vagy, hogy csak egy ilyen előadáson vettél részt...
Régi 2014-10-29, 19:57   #106 (permalink)
Szenior tag

Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Érezhető, hogy elkezdted olvasni, rengeteget változott a piaci nézőpontod. Az irány jó, ebben megtudlak erősíteni és szerintem ez a lényeg...tovább léptél mint a legtöbb kezdő, hidd el.
Jó ezt hallani, köszi
Régi 2014-10-30, 15:21   #107 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én egy konzisztensen sikeres trader akarok lenni!

2014. Október 30.
Régi 2014-10-30, 15:31   #108 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Végigolvastam a könyvet

Ott a nagy elhatározás, ide írtam mert itt megis marad, kiváncsi vagyok hol fogok tartani 1-2-3-4-5 stb hónap múlva

A könyv végén máshogy volt kicsit nézve a RISK/REWARD dolog, most akkor ha azt mondom hogy 3:1, akkor 3 dollár kockázat melett remélek 1 dollár hasznot ugye? mert a könyv végén azvan írva hogy 3 dollár hasznot remélek 1 dollár kockáztatása melett, lehet csak a fordító cserélte meg izgalmába, de inkább tutira megyek és megkérdezem, de én úgy értelmeztem ezt, hogy az első a rizikó a második meg a nyereség ami ugye eredetileg is a risk/reward.
Régi 2014-10-30, 15:38   #109 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Végigolvastam a könyvet

Ott a nagy elhatározás, ide írtam mert itt megis marad, kiváncsi vagyok hol fogok tartani 1-2-3-4-5 stb hónap múlva

A könyv végén máshogy volt kicsit nézve a RISK/REWARD dolog, most akkor ha azt mondom hogy 3:1, akkor 3 dollár kockázat melett remélek 1 dollár hasznot ugye? mert a könyv végén azvan írva hogy 3 dollár hasznot remélek 1 dollár kockáztatása melett, lehet csak a fordító cserélte meg izgalmába, de inkább tutira megyek és megkérdezem, de én úgy értelmeztem ezt, hogy az első a rizikó a második meg a nyereség ami ugye eredetileg is a risk/reward.
1-et kockáztat 3 nyereségért.
Régi 2014-10-30, 16:01   #110 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Én egy konzisztensen sikeres trader akarok lenni!

2014. Október 30.
Mindenki így áll neki:-)
  Válaszol idézettel
Régi 2014-10-30, 16:18   #111 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mindenki így áll neki:-)
Hehe..nem igazán

Legtöbben úgy állnak neki, hogy már elköltötték amit meg sem kaptak.
Régi 2014-10-30, 18:02   #112 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
1-et kockáztat 3 nyereségért.
tehát akkor a könyv verziója volt a jó, na akkor eddig rosszul értelmeztem ezeket a számokat, de legalább mais tanultunk valamit, köszi

akkor levetítve a későbbi éles számlámra: 500 usd, 0.01 lot, sl 50 pip, tp 100 pip, az R/R 2:1?
Régi 2014-10-30, 18:57   #113 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
tehát akkor a könyv verziója volt a jó, na akkor eddig rosszul értelmeztem ezeket a számokat, de legalább mais tanultunk valamit, köszi

akkor levetítve a későbbi éles számlámra: 500 usd, 0.01 lot, sl 50 pip, tp 100 pip, az R/R 2:1?
Risk (kockázat) / Reward (jutalom) = 1 (50pip) / 2 (100pip)
Régi 2014-10-30, 19:16   #114 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Risk (kockázat) / Reward (jutalom) = 1 (50pip) / 2 (100pip)
így gondoltam énis először de a könyv megzavart, hogy a risk a kezdő SL amit ugye húzok ha nekem jól megy az ár, a TP meg a reward ami magasan van éscsak a hirtelen elmozdulást védi le, tényleges profit csak az sl húzással történik. Amikor nullába tudom húzni az SL-t akkor mondhatom hogy nincs kockázat a tréden, amikor megmár +10-20-30 pipbe van az SL akkor mondhatom azt hogy tényleges profitom van mert a lebegő az ugye nemaz

Amikor tudom húzni az SL-t a kezdő 50 pipből monnyuk 25-re akkor kerül 0.5:2 -be a r/r mert a kezdeti sl-hez van viszonyítva a rewardom(TP) amit nem mozdítok?
Régi 2014-10-30, 19:26   #115 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

R/R arányt a kereskedés megtervezésekor szoktam csak nézni, és nincsenek túlzott elvárásaim. A TP egy képzeletbeli célár, amit vagy el fog érni az ár vagy nem. Egy biztos, hol fogom feladni az elképzelésem, ha nem arra megy az ár amerre várom, hol lesz a stop.
A pozíció managelése közben pedig folyamatosan csökken a kockázat, majd ki is kerül a trédből, utána meg jön a pozitív lebegő fedezése.
A kezdeti stop szint marad az induló kockázat értéke, azaz az 1R, és majd a lezárás után lehet számolgatni ténylegesen mennyi lett a nyerő R oldal.
Régi 2014-10-30, 19:31   #116 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
R/R arányt a kereskedés megtervezésekor szoktam csak nézni, és nincsenek túlzott elvárásaim. A TP egy képzeletbeli célár, amit vagy el fog érni az ár vagy nem. Egy biztos, hol fogom feladni az elképzelésem, ha nem arra megy az ár amerre várom, hol lesz a stop.
A pozíció managelése közben pedig folyamatosan csökken a kockázat, majd ki is kerül a trédből, utána meg jön a pozitív lebegő fedezése.
A kezdeti stop szint marad az induló kockázat értéke, azaz az 1R, és majd a lezárás után lehet számolgatni ténylegesen mennyi lett a nyerő R oldal.
Faja, pont erre a következtetésre jutottam énis közbe mert ezen agyaltam most Köszi!
Régi 2014-10-31, 12:57   #117 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ma elég dúrvát mozgott a japán jen.

Elkeztem valószínűségbe gondolkodni az eddigi tapasztalataim alapján amellyel a következőre jutottam:

- ilyen hirtelen ármozdulás után nagy valószínüséggel korrekció jöhet, erre építettem a stratégiámat most, ezt akarom meglovagolni

- vártam egy csúcs kialakulását, persze figyelembe vettem előző csúcsokat, behúztam a vonalat a charton, és vártam

- azt vártam hogy 2 medve gyertya legyen a 15 perces csarton a második nagyobb legyen mint az előző és közelítsen egy 20-as periodusú mozgó átlaghoz

- ez megtörtént, nyitottam shortra mert ugye a kerrekciót akarom meglovagolni, minden jenes párba ahol a 2. tag a jen

- 50 pipes sl-el és a felfele jövés felének a tp-jével

Kérdés: elfogadható e amit csináltam, vagy totálisan rossz az elképzelés. Az mindegy bejöne vagynem ittmost nekem nem ez a lényeg, hanem, hogy az elképzelés helytálló e aForex világában vagy nagyon tévúton járok?
Csatolt kicsinyítések
egy-kezdes-toertenete-eurjpy.png   egy-kezdes-toertenete-gbpjpy.png   egy-kezdes-toertenete-usdjpy.png  

Régi 2014-10-31, 14:37   #118 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Ne keseredj el, az elején mindenki hasonlóan próbál gondolkozni. Lehet korrekciókra utazni, és csúcsokat vadászgatni, csak nem nagyon éri meg.
Régi 2014-10-31, 16:25   #119 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
Hírnév szint: 6
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Idézet:
Ne keseredj el, az elején mindenki hasonlóan próbál gondolkozni. Lehet korrekciókra utazni, és csúcsokat vadászgatni, csak nem nagyon éri meg.
És persze vannak, akik szépen keresnek a fordulások elkapásával
Nival, nem jársz tévúton, ez is lehet jó módszer.

Van valami vonzó a forulások keresésében. Nincs az az érzés, hogy lemaradok egy kialakuló trend elejéről. Ráadásul az indikátorok szépen tudják mutatni, ha valami túladott/túlvett, pl. RSI, Stochastic, BB, jó kis jeleket adnak. Ha véletlenül valami szintet is be lehet húzni az adott helyhez, és/vagy kialakul valami fordulást jelző gyertya(formáció), az már igazán kiváló lehetőség.

Csak nem szabad meglepődni, ha a trend erősebbnek bizonyul, és kis vacakolás után megy tovább Akkor benyeljük a veszteséget, és várjuk a következő lehetőséget. Mert "nem eshet örökké"
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-31, 16:44   #120 (permalink)
Szenior tag

Hely: Kenderes
Összes hozzászólás: 265
simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül simifx részére
Alapbeállítás

Idézet:
Ma elég dúrvát mozgott a japán jen.

Elkeztem valószínűségbe gondolkodni az eddigi tapasztalataim alapján amellyel a következőre jutottam:

- ilyen hirtelen ármozdulás után nagy valószínüséggel korrekció jöhet, erre építettem a stratégiámat most, ezt akarom meglovagolni

- vártam egy csúcs kialakulását, persze figyelembe vettem előző csúcsokat, behúztam a vonalat a charton, és vártam

- azt vártam hogy 2 medve gyertya legyen a 15 perces csarton a második nagyobb legyen mint az előző és közelítsen egy 20-as periodusú mozgó átlaghoz

- ez megtörtént, nyitottam shortra mert ugye a kerrekciót akarom meglovagolni, minden jenes párba ahol a 2. tag a jen

- 50 pipes sl-el és a felfele jövés felének a tp-jével

Kérdés: elfogadható e amit csináltam, vagy totálisan rossz az elképzelés. Az mindegy bejöne vagynem ittmost nekem nem ez a lényeg, hanem, hogy az elképzelés helytálló e aForex világában vagy nagyon tévúton járok?
Ha ekkora mozgást látsz, érdemes lehet utána nézni, hogy mi okozta. Ez most a japán jegybank kibővített eszközvásárlásának eredménye. Ez azt jelenti, hogy elképzelhető egy korrekció, de gondold végig........biztos, hogy a korrekciót akarod lekereskedni? Giga long trendben a jegybank ellen kereskedsz . Persze jól is elsülhet a dolog, de a valószínűség inkább a másik oldalon áll. Ilyenkor inkább várj egy korrekciót egy h4, vagy d1 szintig, és ott próbáld az általad felvázolt metódussal a trendirányt megfogni. Annak nagyobb a valószínűsége.
De ez megint az én személyes véleményem........
Régi 2014-10-31, 17:13   #121 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 125
Hírnév szint: 5
Dzsabba a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

simifx-nek volt egy jó linkje a blogján trend meghatározásra (ha jól emlékszem az övé )
http://forexvilag.blog.hu/2013/09/04...gy_en_tanultam
Igazán jó, és jól össze lehet honzni Sindler féle kereskedéssel.
Ha pedig a fordulóra spekulálsz akkor az is jó lehet, bár én inkább egy függő megbízással kapnám kicsivel stop alatt. Bár elég profin kell érezni a szintekek és olvasni a gyertyák mozgásába hogy elkapj egy fordulót rengeteg stopolódás nélkül.
"Neked kell dönteni. minden döntés jó, ha Te hoztad." by Sindler
Dzsabba nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-31, 19:28   #122 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 13
devizablog.hu a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Közvetve meg lettem említve a simifx cikkében, ezért felhívom a figyelmeteket, hogy a devizablog.hu zárt blogjának része az említett trendelemzés részletes leírása is, mely trendelemzési tananyag ingyenesen is elérhető.

Az ingyenes betekintési lehetőségről itt olvashatsz és itt is kérheted és ekkor a zárt blog 13 havi tananyagából az 1. hónap fele lesz számodra elérhető és épp ennek része a trendelemzés.

Éljetek ezzel a lehetőséggel!
Régi 2014-10-31, 20:33   #123 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Köszönöm a válaszokat megint

Kettő már ki is stoppolódott 1 meg még függőbe van de érdekes az mt4, mert nem megy semerre elvileg kapcsolat van, de nem mozdul a gyertya semerre áll a gyertya számláló is nemértem mivan. Admirálos demó számla másnak mi a helyzet???

Abszolút nem vagyok elkeseredve, sőt ezmost egy értékes tapasztalat volt pláne a válaszaitokkal együtt

Leginkább kiváncsiságból csináltam ezt és hogy lemérjem rám mien hatással van, amikor bekötöttem mert megvolt az általam vélt jel, nem gondolkoztam tovább rajta nem elemeztem még többet még ellenőriztem a sl-t tp-t és lezártam az ablakot, olvasgattam animét néztem mmo-val játszottam és ami nekem jóvolt az, hogy nem nagyon járt azon az agyam hol merre jár jajjj mi lehet vele. Hanem amikor épp eszembe jutott kb 3 órával később ránéztem.

Leginkább a pszihés hatásaira voltam kiváncsi rám nézve azaz, fix előre meghatározott jelre lépni, majd megállni hogy ne nézzem meg 5 percenként és menedzselni ha kell. Sajna a menedzselés részére nem került sor mert kiütött az SL de ezvan, persze azis jó, hogy nemvolt rossz amit csináltam.

Köszi a válaszokat, ez a mai nap is értékes volt
Régi 2014-10-31, 20:42   #124 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ehh boccs a hülyeségem közbe tudom mérnemmegy az mt4, mert az óra állás miatt már 9-kor bezárt most a piac ha jól értem az emilt amit kaptam róla 23:00 EET az 21:00 most nálunk bocsi

Viszont akkor a maradék is kistoppolódott mer plus500 szerint az ár járt 140.76 fölött ami a stoppom, szal minddhárom elment sl-el. Háhh kiváncsi leszek milessz hétfő, mert ez most beragatt akkor hétvégére
Régi 2014-11-01, 12:35   #125 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
nagyon tévúton járok?
Ha nem akarsz évekig szenvedni próbáld ki fordítva, ne így keresd a fordulót.
Ha h1-en emelkedés van, menj le m15-re és a h1 irányába keresd a fordulót.
És ha adhatok egy tanácsot amíg nem alakul ki a saját stratégiád (ami nem három hónap lesz hanem akár évek) addig ne éles pénzel próbálkozz mert bárki bármit mond, ha demóban nem tudsz profitos lenni élesben garantáltan nem leszel.
A centszámla meg baromság mert 10-20 dolcsival pont olyan trédelni mint demóval.
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-01, 19:53   #126 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha nem akarsz évekig szenvedni próbáld ki fordítva, ne így keresd a fordulót.
Ha h1-en emelkedés van, menj le m15-re és a h1 irányába keresd a fordulót.
És ha adhatok egy tanácsot amíg nem alakul ki a saját stratégiád (ami nem három hónap lesz hanem akár évek) addig ne éles pénzel próbálkozz mert bárki bármit mond, ha demóban nem tudsz profitos lenni élesben garantáltan nem leszel.
A centszámla meg baromság mert 10-20 dolcsival pont olyan trédelni mint demóval.
Igen a misztikus szó "STRATÉGIA", igen így csupa nagybetűvel

Már az stratégia ha behuzok egy trend irány vonalat és annak letörésére kereskedek, kiegészítve azzal hogy trendirányba előző csúcs fölézárásra longolokal, vagy trendirány előző alj alázárásra shortolok, vagy 8 indikátor együttes használata melett lemegyek hídba és amikor alulról nézem a cartot fejjel lefelé majd jobb kezem mutató újjával böködöm meg a sell gombot, vagy van egy mozgó átlag a csarton és a szerint longolok vagy shortolok hogy mien szinü gyertyával ütötte át először.

Egyszóval ebben a kérdésben vagyok a leginkább tanácstalan, persze olvastam 100 félét már, de nem tudom még értelmezni se némelyiket nemhogy esetleg használni.

Egyszerüen nemis tudom még merre kéne lépni ebben a kérdésben. Van néhány dolog amiben már most biztos vagyok. A 8 indikátor nézése majd hídba lemenve bal újjal böködni a sell gombra nem az én világom

Amit eddig megértettem a stratégiákkal kapcsolatba, hogy az nem csak annyiból áll, hogy trendvonal letöri nyitok és mien jólessz nekem. Hanem egy komolyabb nézőpont aminek szerves része a pszihológia is, money management, R/R és persze indikátorok satöbbi. Tehát ez egy nagy "CSOMAG" aminek az egyes részei nincsenek meg a másik nélkül.

Még az se tiszta konkrétan hogy külön külön lehet e a csomag részeivel foglalkozni, vagy egyszerre kell őket alkalmazni, tehát például maradok a fentebb említett egyszerü trendvonal törése vagy előző alj csúcs törése dolognál és annyi, semmilyen indikátor melette. Kötögetek oszt majd lessz valami...

Úgy érzem a pszihó részével kezdek tisztába lenni, mostanában kéne egy stratégiát elkezdeni megvalósítani, de nem tudom elég lessz e a trend vonal csúcs alj törögetős cucc, mert annyi félét olvastam már, hogy ihhaj.
Régi 2014-11-01, 20:11   #127 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Teljesen egyetértek moszad-al.

Amúgy nem mindig egyértelmű ha vége egy emelkedő trendnek.
A tapasztalataim szerint trendirányban van a több esély és ha trendfordulógyanús valami, ráérsz akkor kiszállni és shortolni.

Én is ott rontottam el eleinte hogy egész nap vártam a trendfordulót és ha beszálltam volna irányba akkor sokat kereshettem volna ráadásul türelmetlenségemben beleképzeltem a nap végén egy korrekcióba hogy na most bisztos fordult és shortoltam amit buktam is.
Kereshettem volna sokat trendirányba ehelyett buktam.
Ráadásul nincs is időm tradelni és ha van akkor meg alig mozog, elég idegesítő.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-11-02, 00:07   #128 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 142
humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ez egy zűrzavaros időszak az biztos.
A legegyszerűbb módja szerintem, hogy egy igazán stabil adatot, elvet, tényt (nevezzük akár minek) kijelőlsz magadnak és minden ahhoz viszonyítva értékelsz.
Ezzel elég jól tudod majd orientálni magad.
Én javaslom, hogy legyen ez az adat a "trend a te barátod".
Olvastál már stratégiákat.
Rangsorold őket, csoportosíts, rendszerez. Nézd meg a részeit és azokat is rendszerezd.
Nyiss egy mappát és minden szituációt, amit látsz a charton ments el, és perszer írj oda emlékeztetőt, megjegyzést. Ezt a mappát állítsd be a képernyő pihentetőhöz és ha nem is csinálsz semmit a gépen akkor is segít fókuszálni és később vissza is nézheted, hogy lásd miként változik a gondolkozásod.
Akár naplót is vezethetsz és írj bele bármit, később ha beválik úgy is letisztul majd, hogy mit legyen benne. Itt most nem trade naplóra gondolok.
humor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-02, 10:52   #129 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
humor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez egy zűrzavaros időszak az biztos.
A legegyszerűbb módja szerintem, hogy egy igazán stabil adatot, elvet, tényt (nevezzük akár minek) kijelőlsz magadnak és minden ahhoz viszonyítva értékelsz.
Ezzel elég jól tudod majd orientálni magad.
Én javaslom, hogy legyen ez az adat a "trend a te barátod".
Olvastál már stratégiákat.
Rangsorold őket, csoportosíts, rendszerez. Nézd meg a részeit és azokat is rendszerezd.
Nyiss egy mappát és minden szituációt, amit látsz a charton ments el, és perszer írj oda emlékeztetőt, megjegyzést. Ezt a mappát állítsd be a képernyő pihentetőhöz és ha nem is csinálsz semmit a gépen akkor is segít fókuszálni és később vissza is nézheted, hogy lásd miként változik a gondolkozásod.
Akár naplót is vezethetsz és írj bele bármit, később ha beválik úgy is letisztul majd, hogy mit legyen benne. Itt most nem trade naplóra gondolok.
Énis erre hajlok hogy a Trend a barátom, sokhelyen olvastam csak nem lehet hülyeség

Fentebb írtam hogy tesztelnék manuálisan dolgokat, kaptam is olvasnivalót az ügyben de nem sikerült működésre bírnom a dolgot még dolgozok rajta. Visszamenőleg egy elképzelést így tesztelni jobban elősegítené a fejlődést, mert ugye nemkell várni esetenként 5-6 órát is mire kiderül jóvolt e az elképzelés és gyorsabb lenne a fejlődés is gondolom.
Régi 2014-11-05, 11:14   #130 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Jó nyitás volt vajon?
Csatolt kicsinyítések
egy-kezdes-toertenete-eurgpbnyitas.png  
Régi 2014-11-05, 11:46   #131 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

vagy igen. vagy nem. majd a piac eldönti.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-11-05, 13:52   #132 (permalink)
Szenior tag

simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Jó nyitás volt vajon?
Kérdés, hogy milyen szabály szerint nyitottál.
Az is kérdés, hogy melyik szintig várod az árfolyamot.
Ja, már látom, hogy van bent TP........
1:1 RR kb.......ha jó a találati aránya a belépési jelednek (50% feletti), akkor már csak az a kérdés, hogy valóban jelre léptél-e, és ha igen, akkor a többi a piac dolga, ahogy Sindler írta.
Régi 2014-11-05, 14:12   #133 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

H4-en eső trend vonal tört, erre léptem longra

De ez lett belőle(kép lent)

Közbe lett mégegy long m15-ön a cunter vonal törése, a 2. zöld gyergyára nyitottam újabb long pozit 13:25 magasságába. ahogy nézem más időzónát használ az mt4, erre eddig nemis figyeltem ott a 2. pozi 15:25-kor nyílt gondolom -2 órával lehet számolni.

Nekem megint csak az elemzésből jó e a lényeg, azhogy bukta lessz nem érdekel.

Tehát jól csináltam e az első belépőt és a 2.-at vagy kihagytam valami fontos tényezőt amiből a nálam tapasztaltabbak esetleg nem kötöttek volna
Csatolt kicsinyítések
egy-kezdes-toertenete-eurgbpbukta.png  
Régi 2014-11-05, 14:37   #134 (permalink)
Tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 98
marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Trendline torésnél inkább a visszatesztet érdemes megjátszani alacsonyabb idosikon. Jobb az R/R és biztosabb a jelzés
marcelhossa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-05, 15:27   #135 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
H4-en eső trend vonal tört, erre léptem longra

De ez lett belőle(kép lent)

Közbe lett mégegy long m15-ön a cunter vonal törése, a 2. zöld gyergyára nyitottam újabb long pozit 13:25 magasságába. ahogy nézem más időzónát használ az mt4, erre eddig nemis figyeltem ott a 2. pozi 15:25-kor nyílt gondolom -2 órával lehet számolni.

Nekem megint csak az elemzésből jó e a lényeg, azhogy bukta lessz nem érdekel.

Tehát jól csináltam e az első belépőt és a 2.-at vagy kihagytam valami fontos tényezőt amiből a nálam tapasztaltabbak esetleg nem kötöttek volna
Szerintem ne kavard az idősíkokat így kezdőként. Ez nem azt jelenti, hogy ne nézd őket, és ne kutasd az összefüggéseket, csak azt, hogy ha beléptél egy idősíkon, azt vidd végig, és ne nyiss rá egy vételre lejjebb, vagy egy eladásra feljebb, csak mert alacsonyabb idősíkon látni véltél valamit. Kerestél, és találtál okot arra, hogy hígítsd a pozidat, ami az egyik legnagyobb hiba a trading során szerintem.
(Meg lehet, hogy nem csak szerintem:"Ha pedig akár csak gondolatban is a spekulációs bűnök bűnére, a leátlagolásra vetemedsz, és egy veszteséges pozícióra ráveszel lejjebb, vagy ráadsz a shortra feljebb, tehát amikor a veszteséget realizálni kéne (hiszen a piac azt mondja, hogy rossz lóra, göthös gebére tettél), éppen hogy növeled annak lehetőségét, akkor egy szavam sincs hozzád, akkor nem értesz semmit, hülye, ostoba, tuskó és fajankó vagy, aki ostobaságból kovácsolt méretes lapáttal magának ássa meg a sírt. Már most hulla vagy. Homlokodra a piac fekete keresztet fest, egy pillanatra sem téveszt szem elől, nyomon követ, mint vadász a vadat, és az első adandó alkalommal abszolút hidegvérrel lemészárol, felkoncol, kinyír, lekaszabol. Nem fogod megúszni.")
egy-kezdes-toertenete-eg.jpg
Ahogy én látom: Amint látod, egy erős H4 ellenállásba futott az árfolyam, ahonnan lepattant. Ebből is látszik, hogy a vízszintes szintek mindig erősebbek egy ferde vonalnál. Igazad van, magasabb idősíkokon még eső trend van, viszont ez nem azt jelenti, hogy ne lehetne belépni akár longra. De nem ott, ahol az árfolyam egy ellenállásba fut, hanem inkább keress egy erős támasz szintet, és annak a közelében próbálj longolni. A képen látszik egy kék téglalap, engem az EURGBP ott kezd el érdekelni majd longra.
Régi 2014-11-05, 19:52   #136 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem ne kavard az idősíkokat így kezdőként. Ez nem azt jelenti, hogy ne nézd őket, és ne kutasd az összefüggéseket, csak azt, hogy ha beléptél egy idősíkon, azt vidd végig, és ne nyiss rá egy vételre lejjebb, vagy egy eladásra feljebb, csak mert alacsonyabb idősíkon látni véltél valamit. Kerestél, és találtál okot arra, hogy hígítsd a pozidat, ami az egyik legnagyobb hiba a trading során szerintem.
[URL="http://vakmajom.hu/?doc=stoploss"](Meg lehet, hogy nem csak szerintem:"Ha pedig akár csak gondolatban is a spekulációs bűnök bűnére, a leátlagolásra vetemedsz, és egy veszteséges pozícióra ráveszel lejjebb, vagy ráadsz a shortra feljebb, tehát amikor a veszteséget realizálni kéne (hiszen a piac azt mondja, hogy rossz lóra, göthös gebére tettél), éppen hogy növeled annak lehetőségét, akkor egy szavam sincs hozzád, akkor nem értesz semmit, hülye, ostoba, tuskó és fajankó vagy, aki ostobaságból kovácsolt méretes lapáttal magának ássa meg a sírt. Már most hulla vagy. Homlokodra a piac fekete keresztet fest, egy pillanatra sem téveszt szem elől, nyomon követ, mint vadász a vadat, és az első adandó alkalommal abszolút hidegvérrel lemészárol, felkoncol, kinyír, lekaszabol. Nem fogod megúszni.")
"Leátlagolásra vetemedsz" ezt nemis értem, nem ez volt, szimplán építeni akartam a pozit mert ugye elkezdett lemenni, a behúzott vonalat törte és feltételeztem megindul felfele, mehet az újabb long. Ilyen egyszerüen mértem fel a helyzetet. És ugye egy támasz közeli helyről indult meg felfele.

Idézet:
Ahogy én látom: Amint látod, egy erős H4 ellenállásba futott az árfolyam, ahonnan lepattant. Ebből is látszik, hogy a vízszintes szintek mindig erősebbek egy ferde vonalnál. Igazad van, magasabb idősíkokon még eső trend van, viszont ez nem azt jelenti, hogy ne lehetne belépni akár longra. De nem ott, ahol az árfolyam egy ellenállásba fut, hanem inkább keress egy erős támasz szintet, és annak a közelében próbálj longolni. A képen látszik egy kék téglalap, engem az EURGBP ott kezd el érdekelni majd longra.
HÁHÁHÁHÁHÁHÁHÁHÁH, HÁÁÁÁÁÁÁÁ értem mit kéne látnom az a támasz szint mostmár ellenállás és ezt nem vettem figyelembe, ha h4-en maradok max h1-en akkor elég egyértelmű(kép lent)

Tehát akkor mehetett volna ez alapján a jobb long, hogyha ezt a szintet áttöri felfele? mármint a korábbi támaszt ami ekkor már ellenállás volt?

Remélem jól értem

És mivel lepattant róla a korábbi támasz ami a kép bal alján van ahonnan a vonal vanmost húzva már az mérvadó? mert a piros vonal amit behúztam azmár most ellenállás?

És ha azt a szintet is áttöri? akkor short? mármint most a korábba támaszt

És ha visszapattan róla akkor long?

hahh sok a kérdés

úgy tűnik van még mit fejlődni elemzés terén
Csatolt kicsinyítések
egy-kezdes-toertenete-eurgbph4elemzes.png  
Régi 2014-11-05, 20:02   #137 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
"Leátlagolásra vetemedsz" ezt nemis értem, nem ez volt, szimplán építeni akartam a pozit mert ugye elkezdett lemenni, a behúzott vonalat törte és feltételeztem megindul felfele, mehet az újabb long.
Ha építesz, akkor nem fog növekedni a kezdeti kockázat.
Ha leátlagolsz, akkor meg igen.

Ettől függetlenül korlátozott leátlagolást el tudok képzelni, de csak korrekciókban, sosem trendirányban.
Régi 2014-11-05, 20:06   #138 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha építesz, akkor nem fog növekedni a kezdeti kockázat.
Ha leátlagolsz, akkor meg igen.

Ettől függetlenül korlátozott leátlagolást el tudok képzelni, de csak korrekciókban, sosem trendirányban.
Értem, erről szó sem volt amikor építettem de mivel nemvolt nulla kockázat(sőt erős minuszba volt) a meglévőbe és úgy nyitottam újat ezért mégha az elemzés beis jöhetett volna maga a pozi nyitás baromság volt már így, mert nagyon nagy lett a kockázat a kettővel együtt ahogy értem.
Régi 2014-11-05, 20:10   #139 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
"Leátlagolásra vetemedsz" ezt nemis értem, nem ez volt, szimplán építeni akartam a pozit mert ugye elkezdett lemenni, a behúzott vonalat törte és feltételeztem megindul felfele, mehet az újabb long. Ilyen egyszerüen mértem fel a helyzetet. És ugye egy támasz közeli helyről indult meg felfele.
Ez sajnos átlagolás, mivel nyitottál egy vételi pozíciót, és arra alacsonyabb árszinten rávettél. Ha pozit akarsz építeni, azt pont fordítva kell csinálni. Nyitsz egy vételi pozit, és ha elmegy az irányodba, tehát felfelé, akkor ráépítesz.

Idézet:
HÁHÁHÁHÁHÁHÁHÁHÁH, HÁÁÁÁÁÁÁÁ értem mit kéne látnom az a támasz szint mostmár ellenállás és ezt nem vettem figyelembe, ha h4-en maradok max h1-en akkor elég egyértelmű(kép lent)

Tehát akkor mehetett volna ez alapján a jobb long, hogyha ezt a szintet áttöri felfele? mármint a korábbi támaszt ami ekkor már ellenállás volt?

Remélem jól értem
Mivel áttörte a támaszt, (most már ellenállás,) így a következő támaszig nem érdekel. Ott viszont határozottan. Ha eléri az ár, akkor érdemes kisebb idősíkra váltani, és onnan longolni, valamilyen belépő alapján. Én speciál az alacsonyan lévő fordítós alakzatokat kedvelem, vagy az 1-2-3 formációt. Ha áttörte volna a H4 szintet felfelé (0,7860), akkor is először meg kell nézni a lehetséges hozam kockázat arányát is. Tehát meg kell vizsgálni a következő ellenállás szintjét is. Ez szerintem 0,7905 környékén van. Ha nincs legalább 1:3 a hozam kockázat arány a következő ellenállásszintig, akkor nem fog érdekelni a lehetőség.
Régi 2014-11-05, 21:21   #140 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez sajnos átlagolás, mivel nyitottál egy vételi pozíciót, és arra alacsonyabb árszinten rávettél. Ha pozit akarsz építeni, azt pont fordítva kell csinálni. Nyitsz egy vételi pozit, és ha elmegy az irányodba, tehát felfelé, akkor ráépítesz.
Mostmár látom, de nem az vezérelt, nemis tuttam ilyesmiről mostanáig.

Idézet:
Mivel áttörte a támaszt, (most már ellenállás,) így a következő támaszig nem érdekel. Ott viszont határozottan. Ha eléri az ár, akkor érdemes kisebb idősíkra váltani, és onnan longolni, valamilyen belépő alapján. Én speciál az alacsonyan lévő fordítós alakzatokat kedvelem, vagy az 1-2-3 formációt. Ha áttörte volna a H4 szintet felfelé (0,7860), akkor is először meg kell nézni a lehetséges hozam kockázat arányát is. Tehát meg kell vizsgálni a következő ellenállás szintjét is. Ez szerintem 0,7905 környékén van. Ha nincs legalább 1:3 a hozam kockázat arány a következő ellenállásszintig, akkor nem fog érdekelni a lehetőség.
Köszi, ígymár értem de azért mennyünk biztosra: tehát 1:3 a köv ellenállásig ez 50 pippes kezdeti kockázattal nézve 150 pip lenne?
Régi 2014-11-06, 13:58   #141 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hát ilyet, most keztem el olvasni a Birger könyvét mert a Trading in the Zone-t befejeztem és vártam pár napot hogy ülepedjen erre pont olyan dolgokat olvasok amiket megkell tenni még mielőtt bármien cartot nézegetnék amit előbb leírtam meghatároztam mik a céljaim ezzel azok a 10%-os nyereségek amiket írtam, nemis tuttam hogy mien jót csináltam ezzel, simán így éreztem helyesnek mert semmibe nem ugrok bele tervezés nélkül, ez számomra egy nagyon pozitív visszajelzés most
Régi 2014-11-07, 11:32   #142 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nyitottam egy longot és kiváncsi lennék megint a tapasztalt rókák véleményére:

Megint csak annyira hogy elhibázott volt e, elfogadható, a kimenetel nem fontos, jó ha sikeres persze, de elfogattam hogy bukó lehet, ott az SL, annyiból deritem ki hogy jó az elképzelés vagynem

Tehát:

H4-en emelkedő trend, van egy 2 csúcsos ellenállás már, az aljakhoz behúzott vonalat épp most nyaldossa, de nem ütötte át, innen várom a visszapattanást a célárig ami az ellenállás teteje. Az SL az előző alj alja, olyan 50 pipre van az sl és 70 pipre a célár, ez ha jól számoltam 1,75-ös rr, jól gondoltam ezt most át, a jel jó volt e amit véltem benne, vagy ez megint olyan hogy gondoltam valamit ami nem jó, de elsülhet jól is?
Csatolt kicsinyítések
egy-kezdes-toertenete-gbpchfh4nyitas.png   egy-kezdes-toertenete-gbpchfh1manageles.png  
Régi 2014-11-07, 19:35   #143 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kistoppolt, így nem marad benn hétvégére
Régi 2014-11-07, 19:42   #144 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 359
Hírnév szint: 3
mergodon a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül mergodon részére
Alapbeállítás

Idézet:
Kistoppolt, így nem marad benn hétvégére
Csak kivancsisag, Milyen szabaly alapjan huztad be a trend vonalat? Csak a kovetkezok miatt kerdezem - es nem vagyok pattern magus, csak elvileg ez latszik a chartokon:
- Nem volt higher high ami indokolta volna hogy trendet keress felfele.
- Ez inkabb hasonlitott egy zaszlo alakzatra, vagy egy konszolodacios zonara

A trendvonal amit behuztal, az a zaro ertekek alapjan lett behuzva, gondolom es nem a low ertekek alapjan...

A stopod belelogott a low ertekekbe, igy ha meg a konszolidacios zonarol szelerol fel is pattan es igazad lesz, akkor sem leszel benne a trade-be...

Szerintem beszallni akkor kellett volna amikor kidobott... De mondom. Nem ismerem a szabalyrendszeredet, es ha bevallaltal egy 1:1.8-as trade-t vele, akkor gondolom eleg kototteknek kell lenni, hogy sikeres legyel vele...
Régi 2014-11-08, 09:02   #145 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
mergodon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csak kivancsisag, Milyen szabaly alapjan huztad be a trend vonalat? Csak a kovetkezok miatt kerdezem - es nem vagyok pattern magus, csak elvileg ez latszik a chartokon:
- Nem volt higher high ami indokolta volna hogy trendet keress felfele.
- Ez inkabb hasonlitott egy zaszlo alakzatra, vagy egy konszolodacios zonara

A trendvonal amit behuztal, az a zaro ertekek alapjan lett behuzva, gondolom es nem a low ertekek alapjan...

A stopod belelogott a low ertekekbe, igy ha meg a konszolidacios zonarol szelerol fel is pattan es igazad lesz, akkor sem leszel benne a trade-be...

Szerintem beszallni akkor kellett volna amikor kidobott... De mondom. Nem ismerem a szabalyrendszeredet, es ha bevallaltal egy 1:1.8-as trade-t vele, akkor gondolom eleg kototteknek kell lenni, hogy sikeres legyel vele...
"Nem volt higher high ami indokolta volna hogy trendet keress felfele." Ezt konkrétan nem értem, mire gondolsz ez alatt?

Még nincs konkrétan minden pontra kiterjedő szabályrendszerem csak próbálgatok.

Mire gondolsz low érték alatt? az árnyék alja ugye? az árnyék alja és a záró érték közé szoktam trend vonalat húzni, az akkor nem éppen jó?

Azt is látom stopot nemjó az árnyékba elhelyezni, inkább alá? ha most alatta lett volna még a trédbe vagyok valszeg de most se derült volna ki, hogy milessz.
Régi 2014-11-08, 09:12   #146 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
"Nem volt higher high ami indokolta volna hogy trendet keress felfele." Ezt konkrétan nem értem, mire gondolsz ez alatt?

Még nincs konkrétan minden pontra kiterjedő szabályrendszerem csak próbálgatok.

Mire gondolsz low érték alatt? az árnyék alja ugye? az árnyék alja és a záró érték közé szoktam trend vonalat húzni, az akkor nem éppen jó?

Azt is látom stopot nemjó az árnyékba elhelyezni, inkább alá? ha most alatta lett volna még a trédbe vagyok valszeg de most se derült volna ki, hogy milessz.
Hihetetlenul iskola fuggo, hogy miben mit akarsz latni. De tenyleg.
Ha a kek vonalakat nezed, mint jelentos szintek, es trendre jatszol, akkor a beszallok a piros ovalis helyeken vannak.

Ha nezed a sarga teglalapokat, akkor azok konszolidacios szintek. Foleg megerositenek abban hogy csak a szeleken keressel beszallokat

Ha magasabb time-framet nezel, akkor szerintem eso trend van (nem neztem nem tudom) tehat ertelme lett volna shortolni a felso kek vonal kornyeken

A trendvonal amit behuztal tokeletes, de nem volt trend. Az ar megallt a felso kek vonalnal, es nem ment tovabb. Nekem akkor lett volna jo az a trendvonal, ha az elotte levo csucs (nov 6 0:00 kornyeken) az uj csucs lett volna. Jelen esetben nekem nagyon nem az. Attol meg lehet trend, ne ertsel felre, de tuti hogy alulrol probalnek beszallni...

Jo valasz nincs. Ha nincs kialakult strategiad, akkor hagyjad a fenebe a demo kereskedest, de tenyleg. semmi ertelme nincs a vilagon. Nyissal meg egy chartot, EURUSD, talald ki hogy melyik time-frame-re van idod kereskedni kb mikor, es elemezzel le 1 evet. Kezzel papiron.

Ezerszer tobb ertelme van mint random behuzni vonalakat nyitni akar demo tradeket is, es utana varni napokat hogy kideruljon hogy igazad volt-e...
Csatolt kicsinyítések
egy-kezdes-toertenete-gbpchfh4nyitas2.png  
Régi 2014-11-08, 10:42   #147 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hihetetlenul iskola fuggo, hogy miben mit akarsz latni. De tenyleg.
Ha a kek vonalakat nezed, mint jelentos szintek, es trendre jatszol, akkor a beszallok a piros ovalis helyeken vannak.

Ha nezed a sarga teglalapokat, akkor azok konszolidacios szintek. Foleg megerositenek abban hogy csak a szeleken keressel beszallokat

Ha magasabb time-framet nezel, akkor szerintem eso trend van (nem neztem nem tudom) tehat ertelme lett volna shortolni a felso kek vonal kornyeken

A trendvonal amit behuztal tokeletes, de nem volt trend. Az ar megallt a felso kek vonalnal, es nem ment tovabb. Nekem akkor lett volna jo az a trendvonal, ha az elotte levo csucs (nov 6 0:00 kornyeken) az uj csucs lett volna. Jelen esetben nekem nagyon nem az. Attol meg lehet trend, ne ertsel felre, de tuti hogy alulrol probalnek beszallni...

Jo valasz nincs. Ha nincs kialakult strategiad, akkor hagyjad a fenebe a demo kereskedest, de tenyleg. semmi ertelme nincs a vilagon. Nyissal meg egy chartot, EURUSD, talald ki hogy melyik time-frame-re van idod kereskedni kb mikor, es elemezzel le 1 evet. Kezzel papiron.

Ezerszer tobb ertelme van mint random behuzni vonalakat nyitni akar demo tradeket is, es utana varni napokat hogy kideruljon hogy igazad volt-e...
Köszi, ez most nagyon sokat segitett

Ahogy látom eleve rosszul is elemzem kicsit a dolgot, mert nincs kialakult stratégiám amihez elemezni kéne még, pl tudom mi az emelkedő trend: magasabb csúcs magasabb völgy, már nem figyeltem oda hogy az a csúcs egysikba esik kb az előzővel most jobban megnéztem és tényleg, sőt ha nagyon szigoruak vagyunk egész konkrétan alatta van úgy 4-5 pippel.

Ezt egy korábbi posztba kaptam:

Emelkedő trend esetén

- elsődleges feltétel: a völgyek monoton növekedése

- másodlagos feltétel : a csúcsok szigorúan monoton növekedése

itt a második feltétel megbukott, tehát az általam vélt trend már eleve érvényét vesztette erre nemis gondoltam, nemis értem miért, több tapasztalatot kell szerezni elemzés terén még...

Köszi ez a gyors elemzés most sokat segített
Régi 2014-11-08, 10:44   #148 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Utólag tudod mindig a legkönnyebb látni m történt
Régi 2014-11-08, 13:41   #149 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Utólag tudod mindig a legkönnyebb látni m történt
HAHA, ez pontosan ígyvan
Régi 2014-11-08, 14:12   #150 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 13
devizablog.hu a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Az SL az előző alj alja, olyan 50 pipre van az sl és 70 pipre a célár, ez ha jól számoltam 1,75-ös rr
Azért az ilyen "apróságokra" figyelj! Ez nem 1,75 RR!

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Kezdés! McKlay Kezdőknek 25 2017-02-24 15:37
Kezdés nulláról billybabbit Kezdőknek 90 2013-04-29 14:09

A pontos idő 16:45 , a GMT +1 időzóna szerint.