Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-10-03, 20:52   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 331
Hírnév szint: 4
Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Egy KEZDÉS története

Sziasztok

Mint minden netező, énis szoktam néha a gugliba írni hogy: "internetes pénz keresés" meg ehhez hasonlók. Miután átverekedtem magam a sok sok "adjál 99 dollárt az űber csüdi müdi könyvemér ahol leírom a tutit és milliárdos leszel" vagy a "piros ferráriba űlök és a nőm épp fotóz az anyós ülésről és erre a rulettes martingél módszerrel tettem szert és teis gyere mert tuti milliárdos leszel" írásokon, találtam egy nagy érdekes dolgot.

A FOREXET

Olvasgattam olvasgattam majd gondoltam tőzsde otthonról? dehát az nemaz hogy egy nagy terem, vagy 100 monitor és dúrván kiabálnak hogy ADJ EL ADJ EL ADJ EEEEEEEEEEL vagy éppen MOST KELL VENNI VEGYÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉL... kicsit lemarattam az internet ilyen irányu térhódításáról, pedig napi szinten használom elég sokmindenre.

Ahogy egyre több információt szettem össze a témába és megtudtam hogy vannak platformok ahol lehet igazi pénzzel kereskedni kb otthon a gép előtt a kényelmes fotelból nagyon elkezdett érdekelni. Ez szeptember első hete volt kb. Olvastam hogy sok helyen van demó számla, lekell tölteni a klienst egy gyors regisztráció, kapsz x pénzt oszt hajrá, mehet a móka. Nincs kockázat mert demó ugye "játékpénz". Uccu neki hajrá.

Kb 1 hetet demóztam a +500-on mert ennek a platformja volt elsőre is érthető, az mt4 egy full kezdőnek kb olyan mint a japán nyelv leírva... ahha szép szines rajzok, meg kockák, körök stb. Persze egyből jött, hogy 2 nap alatt 2 millát "nyertem" francc ez miért nem igazi ejjjjj, aztán másnap vissza is attam 3 millát, mondom mivan? pedig én aztán nyomtam MI TÖRTÉNT?!?!?!?!?!? Közbe elkeztem mindenfélét olvasni így találtam erre a fórumra is.

A következő nekifutást már okosba keztem, mivel az 5 milla elég vicces játék, egyből levittem pár gyors mozdulattal 110.000-ra, mert azt egyből levágtam hogy azzal a pénzzel kell demózni is amit eleve rászánnék amikor igazi manira váltok a sok infó alapján amit addig fórumolvasással összeszettem. Voltam párszor 60k-ba voltam 140k-ba eléggé összevissza volt, persze ekkor még nem írtam fel, hogy mettől meddig trédeltem meghogy mennyi pozit nyitottam meg ilyenek. Még nem voltam azon a szinten amikor ez már "fontossá" vált.

Közbe persze folyamatosan olvastam mindenfélét, de leginkább ezen a fórumon a "Kezdőknek" szekcióból szemezgettem, megtuttam mi a GYERTYA, addig csak a +500 alap vonalasát néztem ment fel nyitottam. Ekkor még a short fogalma se volt ismeretes Aztán megtudtam hogykell értelmezni a gyertyákat, bika, medve, kanóc, idősík, formációk, indikátorok stb. Van pár olyan indikátor amit még mostse értek. Párat meg igen.

Az addig megszerzett információ alapján elkeztem egy full éles DEMÓ-t tolni, azaz tudatosan próbálok belépni kilépni "jelre" nem csakha felmegy akkor veszek ha lemegy a vonal akkormeg eladok Ennek az lett az eredménye hogy 2014 09 19-től elkeztem írni hogy mettől meddig kereskedtem, mennyi volt a nyitó és záró összegem, hány pozit nyitottam és mennyi volt sikeres. Nálam még sikeres az amikor akár 1 forintot is keresek rajta és sikertelen az amikor akár 1 forintot is bukok rajta.

(a kép lentebb van csatoltként)

Ez eddig a tudatos kereskedésem, pár nap csak, de többmint 1 hónapja foglalkozom már vele napi szinten legalább 5 órát. eléggé random hogy mettől meddig van a kereskedési időm, ami nagyon későn van zárva ott van egy pozi nyitva és várok, hogy mi lessz vele. Eleinte még volthogy percenként vagy sűrűbben néztem a csartot hogy merre megy zárjam milegyen mennyit vesztek kúrva élet zúúhan zárni kell mert hajjaj. Jöttek az infók elkeztem csak 15 percesen trédelni, minden 15. percben csart nézés, elemzés, kötés ha van mit ha nincs semmi ablak lecsuk vár 15 percet majd megint néz vane valami ha van köt ha nincs ablak lecsuk. Ha volt kötés akkorse nézegettem csak 15 percenként már hogy merre halad.

Közbe elkeztem olvasni a ForexEgyetem-es topikot itt, első 650 hozzászóláson vagyok túl, de már abból is rengeteget tanultam amit közbe mind mind beleépítettem a kereskedésembe. Végig akarom olvasni az egészet. Megfogattam pár javaslatot Pétertől(kár hogy vagy 2 éve nem írt ide a fórumra már) pl hogy nagyobb idősíkra megyek és trend irányba próbálok kereskedni, felmentem H1-re trendet nézni, néha H4, ha tudok valami trendet azonosítani akkor lejebb megyek.

Ott tartok, hogy lassan össze kell állítanom "magam":

1: megfelelő stratégia amiben hiszek is 100%-ig és 100%-ig tudom is követni, és persze a demózás alatt sikeres: mire lépek csak be, mire lépek csak ki, hova állítom a stopot, mennyit várok el a megnyitott pozitól

- NA ilyen még nem nagyon van, még a kisebb részletekből rakom össze, de gondolom ez 1 hónap után még érthető, persze vannak már sejtéseim de még nem állt össze. PL: 112.543 forintal kezdem élesbe(demó éles), kötésenként max 5%-ot kockáztatok, jön a jel a devizán vagy bármin hogy CSINÁLD akkor bekötöm a 112.543 5%-ával kockázatra, ha lenne egy másik CSINÁLD szignál egy másik instrumentumon akkor már az az 5% az aktuális tőkémre vonatkozik nálam tehát nem a 112.543-ra hanem az első kötés értékével csökkentett összegre és persze ebbe a stop is beleszámít nálam, tehát ha a kötés értéke 5000 forint és a stopot is 5000-re raktam akkor azmár 10000 nálam tehát a következő kötésre fordítható összeg nálam 102.543 és a köv kötést ennek az 5%-ával bevállalt kockázatra kötöm persze ez példa de lehet érteni gondolom, nem számoltam ki forintra pontosan mennyi az 5% ittmost éppen. Szóval még képlékeny a dolog, de alakul. Egyenlőre csak 1 pozis nyitások vannak célárral stoppal amit az előző gyertyákhoz igazítok H1-en, támasz és ellenállás. Arra figyelek már most, hogy 2 egyforma előtagú vagy utótagú devizán nem kötök, megpróbáltam összeválogatni a főbb devizapárokat is, és egyszerre max 3 aktív kötés van, fentebb a lista elején még ilyen nemvolt, voltis 17 kötésem persze jókis buktával

2: számla kezelése

- erre azt találtam ki az eddigi infó alapján, ami nyilván később változhat ahogy egyre bővül a tudásom, hogy: a számlát 500 usd-vel fogom megynyitni. ha neadj isten első hónapba duplázom(vagy többszörözöm) akkor a tőke feletti részt AZONNAL viszautalom magamnak és 2-3 hétre elis felejtem a Forexet. Idejövök a fórumra dumálni veletek, még többet olvasni, még többet tanulni(esetleg demózni). Megvárom míg leülepszik a dolog, mert a hirtelen jött siker komolyan kinyírhat. Persze a másik oldal ha neadj isten az első hónapba felezem vagy bukom az egészet akkor ugyanez, 2-3 hétre nó forex, csak duma, demózás, tanulás.
Az első 3 hónapban a tőke megtartás a cél ami ugye már most fut amióta írom a napokat hogy mi történt rajta. Utánna 3 hónap ugyancsak a tőke megtartása de egy 10%-os profitot is ha tudok realizálni akkor jó. Ekkor fogok elgondolkodni az éles számlán, persze jól átgondolom és számítok a tanácsaitokra is innentől 3 havi ciklusba HA nem mentem éles számlára akkor már kell szerintem a minimum 10%-os növekedés, és 3 havonta döntök az éles számla lehetőségéről. persze minden 3 havi ciklusba a 10% tőke növekedés az irány nekem. Abban az esetben HA mentem éles számlára akkor első 3 hónapba a tőke megörzése a cél, majd 3 havi ciklusokba a 10% profit realizálása a 2. 3 hónapos ciklustól

Tehát: kezdek 100.000:
- első 3 hónap: tőkemegörzés
- második 3 hónap: tőkemegőrzés de melette már egy 10%-os növekedés is jó, de a tőkemegőrzés a lényeg
- harmadik 3 hónap: 10%-os növekedés
- negyedik 3 hónap: 10%-os növekedés
- ötödik 3 hónap: 10%-os növekedés
- és így tovább

Tudom lehet kicsit visszafogott, de soha nem voltam olyan aki egyből sokat akart, nekem jó a kevés de stabilan. Mire elérek 500.000-ig az hosszu idő lessz de nemgondd, mert innen a terv az hogy az 500.000 lessz innentől a tőkém és ezen felül ami keletkezik minden hónapban az a tényleges profitom, amit minden hónapba ki is veszek. Mivel hoszabb intervallum és sikerül is amit elterveztem innentől stabilnak mondanám a dolgot és a 10%-os hozam nekem elég is. Persze ez változhat vagy fog is attól függően hogy alakulnak a dolgok, de az alapterv ez. Olvastam sokmindenről: három 500 usd-s számla lenullázás 6 hónap alatt, 1000usd-s számla meg tízszerezése 1 év alatt stb. Én így érzem hogy ez így nekem eléglesz, de majd kiderül meg alakul.

Más:

Néztem az általatok linkelt képeket szép vonalak meg minden trendek kiugrók támasz ellenállás meg satöbbi, sajna a +500-ba ilyesmit nem lehet van olyan progi ahol csak monnyuk elemezni lehet valós real time adattal és vonalat huzigálni kötni nem, vagy csak egy mt4-es demó-n van ilyen? maradnék a +500-nál egyenlőre mert egyzerü és még tanulom. Olvasok folyamat de 2-3 éves bejegyzéseknél tartok még, nemtudom mi változott mostanhoz képest, ha van ilyen progi az jó lenne, ha nem gondolom lehet olyan csinálni hogy máshol ahol mt4 van csinálok demó számlát ott csak elemzek, vonalazok és a +500-on kötök?

Köszi hogy végigolvastad és mégjobban köszi ha építőjellegű kritikád esetleg tanácsod van

Nival
Csatolt kicsinyítések
egy-kezdes-toertenete-oessz.jpg  
Nival nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-05, 12:25   #2 (permalink)
Szenior tag

Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Még pénteken 2-őt nyitottam egyiket longba(usd/chf) másikat shortba(eur/cad).
Nekem úgy tünt jókis trend van, be lehet lépni, persze egyenlőre még az 1 pozi nyitós tart ameddig tart elvet tudom követni, a stopot húzom vissza(ezmár ezeken a trédeken is pluszba volt), és volt egy célár amit nagyon hirtelen kiütött és ezen jobban kiakattam mint a sima vesztéseken eddig. Mert hirtelen leszúrt, a másikon felszúrt és kiütötte a nyereséges zárás limitemet.

Sajna még a stop szintekről nem csináltam shotot, nem gondoltam volna hogy ilyen lessz. Jókis pszihó volt, nehezebb volt napirendre térni e felett mint a sima nyerés(amit monnyuk 2 óra alatt ér el) vagy a sima vesztés(amit monnyuk 2 óra alatt ér el) fölött
Csatolt kicsinyítések
egy-kezdes-toertenete-fel_le.jpg   egy-kezdes-toertenete-felszuras.jpg   egy-kezdes-toertenete-leszuras.jpg  

Hirdetések
Régi 2014-10-05, 14:37   #3 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Plus500 nál nem nyitnék éleset a helyedben, Fxpro, Lmax, vagy
WHSelfinvest elég jók úgy tudom.

Én a WH nál vagyok (jobban bízom bennük mint a bankokban).
Határidősre nincs swap, de van fix 3 eur jutalák megbízásonként megbízási mérettől függetlenül, tehát 1 lot fölött nem számít azt hiszem de nincs annyi pénzem hogy velük kereskedjek szóval nem próbáltam ki még, eddig csak fx eztem).
Dax 1 spred 9:05-22:00 ig, egyébként egész nap lehet kereskedni vele.
Külföldi brókerek sokkal jobbak általában, mint a hazaiak.

1 éve részvényeztem a KBC equitasnál (K&H banki háttér, most ingyen lehet náluk Buxal kereskedni, nincs jutalék, spread és rollover meg alapból nincs mert nem cfd, azt hittem rosszul látok hogy költség 0 Huf) mikor fél évet +500 nál kezdtem demózni fx-re.

Ha profitos leszel akkor kivennéd az nem biztos hogy jó ötlet, minél több benn a pénzed annál többet kereshetsz vele és ráérsz akkor kiszedni belőle ha már benn is sok marad meg a bankszámládon is lesz elég.

Legkisebb mérettel érdemes kötni, mikor nekivágtam élesbe nem ment olyan simán mint elképzeltem.
Kezdőként olvastam hogy néhány naponta duplázni tudják a legnagyobb profik a tőkéjüket,
emiatt én már azon tervezgettem és aggódtam hogy melyik bankba tegyem a rengeteg profitot és hány hónap alatt gyűlik majd össze, mert biztos voltam benne hogy ha a profiknak megy akkor nekem mért ne.

5 százalékról meg az a véleményem hogy azt a profik szokták, te esetedben ez csak gyorsabb szegényedéshez vezet, majd meglátod milyen érzés akárcsak keveset elbukni ha az igazi pénz. Nekem az volt a szerencsém hogy első 1-2 alkalommal eleget nyertem így volt miből veszítenem hogy ne az eredeti tőkém legyen a tanulópénz.

Csak annyit tegyél be amit nem sajnálsz elbukni és ne várj sokat magadtól, akkor már zseni vagy ha az első évben nem vagy minuszos. Ne szeress bele az első cégbe ahol leszel mert lehet sokkal jobb is nála.

Hogy legyen magyar iroda az nem számít, (ha tudnád mit jelent egy iroda értenéd mért mondom) pl az xm megengedi bárkinek hogy nyisson irodát neki még ad is hozzá pénzt aztán oda fölveszek néhány helyi alkalmazottat, szerinted mit tudunk intézni neked ha nem akarna kifizetni, nagyobb biztosíték hogy magyar vagy nemzetközi fórumokon lejárathatod ha átver, ilyen után szoktak kártéríteni ügyfeleket hogy a hírnevükön ne essen csorba.

Egyébként indexek közül néhány sokkal szebben mozog daytradre és napon túlra (minimum H1 en nézve) mint a forex.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-10-05, 20:47   #4 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
szallac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Plus500 nál nem nyitnék éleset a helyedben, Fxpro, Lmax, vagy
WHSelfinvest elég jók úgy tudom.

Én a WH nál vagyok (jobban bízom bennük mint a bankokban).
Határidősre nincs swap, de van fix 3 eur jutalák megbízásonként megbízási mérettől függetlenül, tehát 1 lot fölött nem számít azt hiszem de nincs annyi pénzem hogy velük kereskedjek szóval nem próbáltam ki még, eddig csak fx eztem).
Dax 1 spred 9:05-22:00 ig, egyébként egész nap lehet kereskedni vele.
Külföldi brókerek sokkal jobbak általában, mint a hazaiak.

1 éve részvényeztem a KBC equitasnál (K&H banki háttér, most ingyen lehet náluk Buxal kereskedni, nincs jutalék, spread és rollover meg alapból nincs mert nem cfd, azt hittem rosszul látok hogy költség 0 Huf) mikor fél évet +500 nál kezdtem demózni fx-re.

Ha profitos leszel akkor kivennéd az nem biztos hogy jó ötlet, minél több benn a pénzed annál többet kereshetsz vele és ráérsz akkor kiszedni belőle ha már benn is sok marad meg a bankszámládon is lesz elég.

Legkisebb mérettel érdemes kötni, mikor nekivágtam élesbe nem ment olyan simán mint elképzeltem.
Kezdőként olvastam hogy néhány naponta duplázni tudják a legnagyobb profik a tőkéjüket,
emiatt én már azon tervezgettem és aggódtam hogy melyik bankba tegyem a rengeteg profitot és hány hónap alatt gyűlik majd össze, mert biztos voltam benne hogy ha a profiknak megy akkor nekem mért ne.

5 százalékról meg az a véleményem hogy azt a profik szokták, te esetedben ez csak gyorsabb szegényedéshez vezet, majd meglátod milyen érzés akárcsak keveset elbukni ha az igazi pénz. Nekem az volt a szerencsém hogy első 1-2 alkalommal eleget nyertem így volt miből veszítenem hogy ne az eredeti tőkém legyen a tanulópénz.

Csak annyit tegyél be amit nem sajnálsz elbukni és ne várj sokat magadtól, akkor már zseni vagy ha az első évben nem vagy minuszos. Ne szeress bele az első cégbe ahol leszel mert lehet sokkal jobb is nála.

Hogy legyen magyar iroda az nem számít, (ha tudnád mit jelent egy iroda értenéd mért mondom) pl az xm megengedi bárkinek hogy nyisson irodát neki még ad is hozzá pénzt aztán oda fölveszek néhány helyi alkalmazottat, szerinted mit tudunk intézni neked ha nem akarna kifizetni, nagyobb biztosíték hogy magyar vagy nemzetközi fórumokon lejárathatod ha átver, ilyen után szoktak kártéríteni ügyfeleket hogy a hírnevükön ne essen csorba.

Egyébként indexek közül néhány sokkal szebben mozog daytradre és napon túlra (minimum H1 en nézve) mint a forex.
A +500-nál csak demózom, nem fogom itt nyitni az éleset ha van jobb, vagy jobban bejön majd másik, esetleg a céggel van valami. Végigolvastam az egész +500-as topikot itt. Azért szépen fejlődtek az utobbi pár évben. Mind a cég mind a vélemények róla. Demózni tökéletes, full kezdőként egy mt4-es platform mint a japán nyelv leírva

Most néztem a WH-t min 2.500€ kell. 500 usd lessz a max, majd az élesen szal ennyit elveszteni amire nagy az esély ugye bőven elég lessz nemkell egyből 2500 ojrót bukni mint tanulópénz

Az FxPro jónak tünik, majd mire élesre kerül a sor jobban utánna nézek természetesen. Látom min 500 usd vagy ennek megfelelő a minimum. Miközben írtam a postot olvastam az FxPro-t elég tetszetős, van mikro számla 0-01 lot-al, 500 usd-hez ideális lenne, nahh ezmár egy jó alternatíva, lehet már tovább demózni is odamegyek.

Hát még az sincs kőbe vésve hogy mit teszek a profittal ha esetleg lessz. Kiveszem vagy tőkét növelek e vele. Most azt tervezem hogy csak egy szintig növelek vele tőkét. Még semmi nem biztos, remélem a demózás alatt kialakul majd a végső forma.

A jövő még képlékeny, aztse tudjuk mien lessz a következő gyertya, énse tudom milessz fél év múlva mikor először teszem majd fel a kérdést hogy "Akkor éles számla vagy tovább demózás?"
Régi 2014-10-05, 21:56   #5 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Bocsi, elfelejtettem leírni hogy a WH nak van magyar képviselőcége: Bpforex, magyaroknak a számlaminimum 1500 eur vagy annak megfelelő usd.
Bár ez is sok neked az 500 usd hez képest.

Akárhol is nyitsz számlát ha főleg a forex érdekel akkor érdemes ecn számla, talán ott kevésbé tüskézik meg szívózik a bróker.

Ha arra számítasz hogy elveszted az első 500 usd at akkor érdemes minél nagyobb bónuszú számlát nyitni, xm 50%, vagy ironfx 60% ot ad jelenleg (változik később).
Ha kiveszel pénzt akkor elúszik a bónusz xm nél, ironnál nem tudom.

Érdemes ellenőrizni kistoppolódás után másik pl demó számlán hogy tényleg ott járt e az ár(kicsit eltérhetnek az nem baj), bár nem kell pont elérni a stopodat az árnak mert hozzáadódik a spread.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-10-06, 00:39   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 125
Hírnév szint: 5
Dzsabba a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ezt így szépen el is mondtátok, csak az a baj hogy nem fog összejönni. Jelenleg lassan a harmadik évet taposom demón. Na jó volt pár apró valós füstölés is. A lendület meg van az elhatározás is csak az a kérdés meddig marad meg, mennyire szereted ezt csinálni? stb.stb.stb. Én is végig olvastam a P.Péter topicot elejétől a végéig minden kommentot a troll hozzászólásokat, a markteing elleneseket, a védőket, a szidókat mindent. Mellette HWTrader topicját és húúúúúúú nem is tudom még mennyit és hol elejétől. Volt rendszeresen hogy reggel felkeléstől lefekvésig tanultam tradltem heteken át, és töbször be is csömöltem, majd pár óra múlva vissza gép elé de volt hogy percek múlva megint visszaültem. Töbszörös demó és és pár valós égetés, stratégiák próbálása tesztelésük, alakításuk, magamraszabásuk, kitalálásuk végén és mind ezek után most jutottam el oda hogy demoba elkezdtem plusszos lenni. Áááááá nem is folytatom mert órákon át írhatnám mi mindenen mentem keresztül 3 év alatt és még mindig nem biztos hogy működni fog, és a 3 év még nem is sok . Mostmár rutinszerűen megyen, be van építve a mindenapok teendői közzé. Olyan természetes mint a mobiltelefon. Személyiségbe hatalmas változáson mentem át és még mindig folyamatba van (azt hiszem ez meg is marad örökre, és még élvezem is. Lehet ez egy újabb ok amiért szeretem csinálni annak ellenére hogy döcög).
Csak hosszúra sikeredik na jó itt befejezem. Amit én tudok ajánlani az az hogy Olvasd végig P.Péter topicját, Sindler, Sidius, HWTrader, (és elnézést a többi öreg motorostól akiknek a nevük most hirtelen nem jut az eszembe és eltüntek vagy már kinőtték a fórumozást) írásaikat, kommentjeiket, topicjaikat. Amennyire csak lehet bányászd ki az írásaikat és töbször is olvasd el őket. Nézd végig a Trader Nights youtube videókat is, sőt talán ezzel kellene kezdened és azok közzül is Juri Kubicek videójával. Ha ezek után is szeretnéd akkor jöhet a többi. Próbáld meg kiszűrni a rosszindulatú, megkeseredett kommentokat az irígyeket és a dühösöket. Nem lesz egyszerű és nagyon fárasztó lesz, párszor lezsibbad majd a fejed mire találsz valami értelmeset amiből megint tanulsz majd valamit, és sokszor férre vezetnek majd ezek. Nem is tudom mivel tudnék még segíteni az indulásba annyi minden van. Kezdésnek ez is bőven megteszi mire befejezded addigra uton leszel vagy kiesel. Szerintem térj át MT4-re mivel mikor brókert választol akkor valószínüleg változni fog a platform míg MT4 az van mindegyiknél általába. Ha már sikeresen kereskedsz kereshetel mást amit esetleg kevésbé tudnak manipulálni. Megekrülni úgy sem fogod tudni a tanulást így az MT4 kezelését sem, főleg kezdőként
Sok sikert és sok sok sok kitartást.
Dzsabba nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-06, 19:05   #7 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Dzsabba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezt így szépen el is mondtátok, csak az a baj hogy nem fog összejönni. Jelenleg lassan a harmadik évet taposom demón. Na jó volt pár apró valós füstölés is. A lendület meg van az elhatározás is csak az a kérdés meddig marad meg, mennyire szereted ezt csinálni? stb.stb.stb. Én is végig olvastam a P.Péter topicot elejétől a végéig minden kommentot a troll hozzászólásokat, a markteing elleneseket, a védőket, a szidókat mindent. Mellette HWTrader topicját és húúúúúúú nem is tudom még mennyit és hol elejétől. Volt rendszeresen hogy reggel felkeléstől lefekvésig tanultam tradltem heteken át, és töbször be is csömöltem, majd pár óra múlva vissza gép elé de volt hogy percek múlva megint visszaültem. Töbszörös demó és és pár valós égetés, stratégiák próbálása tesztelésük, alakításuk, magamraszabásuk, kitalálásuk végén és mind ezek után most jutottam el oda hogy demoba elkezdtem plusszos lenni. Áááááá nem is folytatom mert órákon át írhatnám mi mindenen mentem keresztül 3 év alatt és még mindig nem biztos hogy működni fog, és a 3 év még nem is sok . Mostmár rutinszerűen megyen, be van építve a mindenapok teendői közzé. Olyan természetes mint a mobiltelefon. Személyiségbe hatalmas változáson mentem át és még mindig folyamatba van (azt hiszem ez meg is marad örökre, és még élvezem is. Lehet ez egy újabb ok amiért szeretem csinálni annak ellenére hogy döcög).
Csak hosszúra sikeredik na jó itt befejezem. Amit én tudok ajánlani az az hogy Olvasd végig P.Péter topicját, Sindler, Sidius, HWTrader, (és elnézést a többi öreg motorostól akiknek a nevük most hirtelen nem jut az eszembe és eltüntek vagy már kinőtték a fórumozást) írásaikat, kommentjeiket, topicjaikat. Amennyire csak lehet bányászd ki az írásaikat és töbször is olvasd el őket. Nézd végig a Trader Nights youtube videókat is, sőt talán ezzel kellene kezdened és azok közzül is Juri Kubicek videójával. Ha ezek után is szeretnéd akkor jöhet a többi. Próbáld meg kiszűrni a rosszindulatú, megkeseredett kommentokat az irígyeket és a dühösöket. Nem lesz egyszerű és nagyon fárasztó lesz, párszor lezsibbad majd a fejed mire találsz valami értelmeset amiből megint tanulsz majd valamit, és sokszor férre vezetnek majd ezek. Nem is tudom mivel tudnék még segíteni az indulásba annyi minden van. Kezdésnek ez is bőven megteszi mire befejezded addigra uton leszel vagy kiesel. Szerintem térj át MT4-re mivel mikor brókert választol akkor valószínüleg változni fog a platform míg MT4 az van mindegyiknél általába. Ha már sikeresen kereskedsz kereshetel mást amit esetleg kevésbé tudnak manipulálni. Megekrülni úgy sem fogod tudni a tanulást így az MT4 kezelését sem, főleg kezdőként
Sok sikert és sok sok sok kitartást.

ÁÁÁÁÁÁÁH nagyon köszi, jóvolt olvasni egy olyan embert aki már több éve bennevan és kb ugyanúgy áll hozzá mint én. 1 hónapja nekem is ez tölti ki a napjaimat kb a trédidőkbe ami fentebb van képen. ÉS ROHATTUL élvezem. 10000 fórum 1000000 hozzászólása és becsülettel elolvasok mindent. Többször elolvastam már a gyertyák leírását, indikátorokat, pszihó leiárosak és még eztán is elfogom többször is.

Pont ezeket vettem tervbe amiket leírtál, de azt el akarom kerülni hogy túl sokat demózzak, mert kialakul(hat) egy olyan rutin hogy mégis csak játék pénz. Nincs meg a súlya. Szóval lehet azlessz hogy lessz éles számla és csak azokat kötöm be rajta ami 101% biztos, minden más meg megy a demón, hmm most így jobban belegondolva ez talán nem annyira hülyeség, nem?

Mien vidikre gondolsz? Esetleg tudnál linket adni? rákeresve yutubon nem nagyon találtam ilyesmit.
Régi 2014-10-06, 19:29   #8 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.622
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nival eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mien vidikre gondolsz? Esetleg tudnál linket adni? rákeresve yutubon nem nagyon találtam ilyesmit.
Szerintem ezekre gondol: https://www.youtube.com/watch?v=gHtF...FfEgs1N0kChwmB
Régi 2014-10-06, 20:17   #9 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Pont rá gondoltam csak ebbe az előadás módba
https://www.youtube.com/watch?v=bf5W...hymFlnIgfipBqA
Aztán a feltöltő többi videóit is végig nézheted

Én is el szerettem volna kerülni a sok demót aminek a vége 300$ égetése lett. Aztán megértettem hogy teljesen felesleges valódival menni ha a demó se megyen ha ott stratégiával nyugodtan megyen akkor jöhet egy kis valódi helyzet megint ha jól viselem akkor komolyabban. Mivel ez már valódi pénz újabb csapda lép be mégpedig a valódi pénz érzése ha jól be lesz gyakorolva demón akkor ki lehet küszöbölni. Addig szerintem felesleges égetni. Ha mégis kipróbálod akkor majd te is megérzed milyen, és lehet erre az érzésre is szükség lehet perszen nem ész nélkül teljes vagyon égetés. (ezt is többször írták, dehát itt mindenki a maga bőrét tapasztal meg sokmindent)
Régi 2014-10-06, 20:39   #10 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Köszi srácok, nézni fogom
Régi 2014-10-06, 21:36   #11 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Hírnév szint: 7
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

nem akarok nektek ellentmondani, csak 1 vélemény: Többet ér 1 microlottal élesen, mint 10 demón 10 lottal.. Kell, hogy legyen a próbálkozásnak is súlya.. és lényegében olyan nagyot nem bukhatsz így..
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-07, 00:20   #12 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ugyan így gondolom én is, miután van működő stratégia. Ezért is kereskedek demon akkora összegel mint amennyivel kezdenék valósan és ugyanolyan komolyan is veszem. Ha itt megyen ugyanakkorával, akkor az éles is kell hogy menjen. Ha pedig jól működik akkor lehet emelni, vagy lassan növeleni a számlát akár kereskedésből. De amíg nincs működő rendszer addig hova töltsem fel élessel?
Régi 2014-10-07, 09:59   #13 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Igen énis erre jutottam, 500 usd micro számlán, microlottal szigoruan, tapasztalat, mégis éles pénz, sokkal többet ér, ezért nem akarok első körbe 6 hónapnál többet demózni. Addig össze kell hozni egy műkődő stratégiát. Köszi atanácsokat egy véleményen vagyunk

MÁS:

Ma 9:45-kor beköttötem shortra az EUR/USD-t így:Képek ugye lentebb

Nekem 4 óráson egyértelmű Short, megvolt a visszateszt majd megint esett, nagy hiba volt vagy jól tettem? leginkább ez az első vonalas átgondoltam lépésem kiváncsi vagyok jó e, rossz e, vagy bejöhet, más is bekötötte? vagy totális bukta mert valamire nem figyeltem és éppen trendforduló lessz?
Csatolt kicsinyítések
egy-kezdes-toertenete-eur_usd_help_short_9_45.gif  
Csatolt képek

Régi 2014-10-07, 12:05   #14 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Célárat alapból rossz megadni, így lemaradsz a nagy nyerésekről pedig azok számítanak igazán, helyette inkább követőstop jobb lehet, de legjobb ha ott ülsz és te zárod a pozit és csúszó st csak a biztonság kedvéért legyen hátha túl gyorsan menne rossz irányba az ár mire odanézel a grafikonra.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-10-07, 12:38   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Célárat alapból rossz megadni, így lemaradsz a nagy nyerésekről pedig azok számítanak igazán, helyette inkább követőstop jobb lehet, de legjobb ha ott ülsz és te zárod a pozit és csúszó st csak a biztonság kedvéért legyen hátha túl gyorsan menne rossz irányba az ár mire odanézel a grafikonra.

Háát igen, máris jött egykis tapasztalat, kiis lőtte a célárat, most néztem rá újra 12:20-kor hogymár 10:20-kor lelőtte a célárral 2618-on és jelen pillanatba(12:30) 2591-en van

Tehát ezentúl jobbha célár nélkül viszont MINDIG stop lossal toljam?

Ez a csúszó stop-ot nemértem, többször is olvastam már róla, ez egy automata hogyha a nyitás ártól véve monnyuk 20 pippel elmozdul akkor zár? vagyhogy?

Nyitok egyet longra 2344-nél célár nincs stop loss meg 2300, ha a követő stop ebben az esetbe 20 pip akkor minek kéne történnie? mert nemértem hogy követi vagy mi történik egyáltalán
Csatolt kicsinyítések
egy-kezdes-toertenete-eur_usd_celar.jpg  
Régi 2014-10-07, 13:55   #16 (permalink)
Tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 47
caiman a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

követő stop követi az árfolyamot automatikusan a megadott értékkel, viszont ha ellent megy az árfolyam, azt nem fogja...tehát csak óvatosan.... inkább a stoppot húznám tovább mindig csak simán...a megfelelő helyekre. így sokkal nyugodtabban tudod szemlélni a mozgásokat, nem idegeskedsz, pláne ha már nem csak nullában van, hanem nyereség is realizálódott...
caiman nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-07, 16:25   #17 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Hírnév szint: 7
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

hát ezt a részt mindenki másképp csinálja, neked kell kitalálni te hogy szeretnéd
én pl elismerem az előttem szólóak véleményét, hozzállását, de én pl utálom a csúszó stoppot, értelmetlennek tartom, aljakhoz manuálisan is be lehet húzni, állandó követés szűken meg max skalphoz jó, másképp ugyis kivesz. De mint irtam, mindenki másképp, és mindenkinek más válik be Van aki TP-t használ, van aki nem, de tény, hogy belépéskor már meg kell határoznod, hogy kb mit vársz, milyen mozgást, és mikor szállsz ki. De csinálhatod úgyis, hogy sok éve belongoltad a daxot 6ezren, és most zársz, se tp se sl, cak zsebre rakod az 50 millád Mindenféle hozzáállással mások a veszélyek, és más trédek jönnek be, ellenben lehet más meg épp nem.. ki kell tapasztalni
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-07, 19:02   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hát a végén énis erre jutottam, hogy kikell próbálni. Majd figyelem mit csinál ez, és ha nekem bejön vagy éppen a stratégiám megkívánja akkor használom. Mivel sok időt töltök vele, nem gondd akár 30 percenként ránézni, szóval a manuális stop húzás fele hajlok egyenlőre, köszi a tippeket
Régi 2014-10-08, 00:46   #19 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Én nem is azt mondtam hogy csúszó st al kell kiszállni. Kézzel szállok be és ki, a csúszó csak a biztonság kedvéért van hogy védje a pozimat (elég nagy távolságban hogy potyára ne üsse ki) ha nem tudnám zárni manuálisan (megszakad a net...).

Akkor érdemes még csúszót használni ha nem akarod vagy tudod már tovább nézni a chartot de még sok emelkedésre számítasz, ha meg kiszállsz mert megelégszel a profittal akkor az kevésbé fogja fedezni a veszteségeidet.
Én annyit akarok keresni amennyi a képességeimből kifér, kevés is meg sok is lehet aznap, próbálom a maxot kihozni magamból, de nem várok el többet.

Célárat meg előre tenni több ok miatt is hiba pl
előfordul hogy többször annyit is nyerhettél volna,
ha meg 1 pipre tőle visszafordul az ár és nem éri el akkor visszamegy a stopodig.

Egy hír(forex factory oldalán vannak előre az időpontok, magyar időre kell állítani) miatt átugorhatja a st vagy tp-t az ár úgyhogy veszélyes túl sokáig nem ránézni (ez csak úgy eszembe jutott).
  Válaszol idézettel
Régi 2014-10-08, 11:54   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Igen kezdem jobban látni a dolgokat és pont ezekre gondoltam énis. Köszi

Mivel naponta sokszor rátudok nézni, és egyenlőre csak az 1 pozi nyitós azt menedzselős része megy úgy ahogy, marad az hogy nincs célár, viszont ST van AMIT nem modosítok és persze előre megvan határozva mennyit bukok max, ha kiüti így jártam. Keresek másik beszállót ami szerintem jó.

Viszont azt elég nehéz belőni mikor mondom azt hogy mostmár elég, ha nincs céláram. Pl a nyitástól felment 40 pipet, az lottól függően már szépet hozhat, de visszamegy -50 pippet a stoppot nem üti ki mert monnyuk a nyitástól eleve 25 pipre volt. Ilyenkor azért kicsit nehéz utánna abban bízni hogy visszamegy, és monnyuk ez a ciklus lejátszódott monnyuk 10 óra alatt. Ezért tűnt jobbnak az egybőli célár amivel már elégedett vagyok, de majd alakul még ez úgy érzem.
Régi 2014-10-08, 12:27   #21 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

behúzod nullába vagy valamennyi nyereségbe a kötésed (egy megfelelő ellenállás/támaszhhoz) és utána had menjen amerre akar...
Régi 2014-10-08, 12:31   #22 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
Hírnév szint: 6
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Viszont azt elég nehéz belőni mikor mondom azt hogy mostmár elég, ha nincs céláram. Pl a nyitástól felment 40 pipet, az lottól függően már szépet hozhat, de visszamegy -50 pippet a stoppot nem üti ki mert monnyuk a nyitástól eleve 25 pipre volt. Ilyenkor azért kicsit nehéz utánna abban bízni hogy visszamegy, és monnyuk ez a ciklus lejátszódott monnyuk 10 óra alatt. Ezért tűnt jobbnak az egybőli célár amivel már elégedett vagyok, de majd alakul még ez úgy érzem.
És akkor el is érkeztél a legtrükkösebb részhez: mikor lépjek ki? Az én javaslatom az lenne így elsőre, hogy hagyd, hogy a manuálisan húzott stoppod mondja meg, mikor lépsz ki. Előbb-utóbb annyit visszakorrigál majd az ár, hogy kiüti a folyamatosan állított stoppodat. Úgy tűnhet, hogy ilyenkor többet adsz vissza a nyereségből a kelleténél, cserébe viszont néha sokkal többet fogsz nyerni, mintha csak beállítanád a TP-t 1:1 vagy 1:2RR-re.
Aztán a későbbiek folyamán úgyis kialakul majd, hogy az általad használt stratégiához melyik kilépési módszer illik a legjobban.

edit:
Idézet:
caiman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
behúzod nullába vagy valamennyi nyereségbe a kötésed (egy megfelelő ellenállás/támaszhhoz) és utána had menjen amerre akar...
És igen, ez is jó lehet
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-08, 12:38   #23 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

igen, ha van már valamennyi nyereséget, s be tudsz tenni egy stopot valamilyen jó ellenállás támasz potnhoz, akkor jól menedzseled a pozíciód... s nyugodtad csücsülhetsz a fenekeden) megtettél mindent amit tudtál... ez a módszer sokkal jobb mint bármilyen csúszó stop... őszintén szólva én nem is igen használok csúszót...
Régi 2014-10-08, 14:56   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
És akkor el is érkeztél a legtrükkösebb részhez: mikor lépjek ki? Az én javaslatom az lenne így elsőre, hogy hagyd, hogy a manuálisan húzott stoppod mondja meg, mikor lépsz ki. Előbb-utóbb annyit visszakorrigál majd az ár, hogy kiüti a folyamatosan állított stoppodat. Úgy tűnhet, hogy ilyenkor többet adsz vissza a nyereségből a kelleténél, cserébe viszont néha sokkal többet fogsz nyerni, mintha csak beállítanád a TP-t 1:1 vagy 1:2RR-re.
Aztán a későbbiek folyamán úgyis kialakul majd, hogy az általad használt stratégiához melyik kilépési módszer illik a legjobban.

edit:

És igen, ez is jó lehet

Idézet:
igen, ha van már valamennyi nyereséget, s be tudsz tenni egy stopot valamilyen jó ellenállás támasz potnhoz, akkor jól menedzseled a pozíciód... s nyugodtad csücsülhetsz a fenekeden) megtettél mindent amit tudtál... ez a módszer sokkal jobb mint bármilyen csúszó stop... őszintén szólva én nem is igen használok csúszót...
Háhá pont erre jutottam énis, egyszer már volt is ilyen, nemtom már mikor de emelkedő trendbe léptem be, és a stopot elsőre olyan -5k-ra raktam másodikra olyan -2k-ra, harmadikra meg +1k volt és onnantúl TÉNYLEG olyan érzés volt mintha "egy nagy kő gurult" volna le Gondolom sokszor voltmár nektek is ilyenbe részetek, persze a vége azlett hogy az az 1k lett meg mert hirtelen leesett és kiütötte, de jól éreztem magam nagyon

Közbe olvasom tovább a forexegyetemes topikot és láttam egy nagyon jót, csak emlékeztetőül mert a hozzászólás márvagy 4 éve volt:

Kis számla=rövid idősík=nem nagyon fogsz találni tartós trendeket=kis hozamok=kevés pozícióépítés=nagy kockázatok=sikertelenség.

Közepes számla= közepesen megbízható idősík=mérsékelt hozamok=átlagos hosszúságú trendek=mérsékelt sikerek

Nagy számla= hosszabb idősíkok=megbízható jelzések=minimális számlára vetített kockázat=kimagasló sikerek

Én ebből összteraktam a sajár verziómat

Kis számla=hosszabb idősíkok=megbízható jelzések=minimális számlára vetített kockázat=kimagasló sikerek
Régi 2014-10-08, 15:06   #25 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
a hozzászólás már vagy 4 éve volt:
4 éve a piac is más volt.
Régi 2014-10-08, 15:35   #26 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Hogy kinek mekkora a számlája, ez egyéni döntés...
Kis számlával, kis lottal jól lehet gyakorolni az éles pénzzel való kereskedést, mikor az ember már kinőtt a demoból...

Persze a "kis számla" fogalma mindenkinek más...
Én személy szerint régen 1000 dolláral, és 0,01-0,1 lotokkal kereskedtem m15-h1 időben, míg nem bíztam magamban és a rendszeremben...ahogy öregszem, jön a nagyobb idősík:-)))

Ebből következőleg, amit Te mondtál nagy idősík nagyobb trend, kis idősík kisebb trend..... de trend mindkettőben van, s hogy mennyit veszel ki belőle, rajtad múlik...
A lényeg, hogy a nagyok ellen menni felesleges pénzköltés, a nagyok "farvizében" is szépen le lehet venni a havi pénzünket....azaz barátom a trendirány))))

(nna ez jó összevissza lett
Régi 2014-10-08, 23:13   #27 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
4 éve a piac is más volt.
itt csak erre gondoltam: Kis számla=hosszabb idősíkok=megbízható jelzések=minimális számlára vetített kockázat=kimagasló sikerek, ha nekem ez összejön énmár boldog vagyok

Idézet:
Hogy kinek mekkora a számlája, ez egyéni döntés...
Kis számlával, kis lottal jól lehet gyakorolni az éles pénzzel való kereskedést, mikor az ember már kinőtt a demoból...

Persze a "kis számla" fogalma mindenkinek más...
Én személy szerint régen 1000 dolláral, és 0,01-0,1 lotokkal kereskedtem m15-h1 időben, míg nem bíztam magamban és a rendszeremben...ahogy öregszem, jön a nagyobb idősík:-)))

Ebből következőleg, amit Te mondtál nagy idősík nagyobb trend, kis idősík kisebb trend..... de trend mindkettőben van, s hogy mennyit veszel ki belőle, rajtad múlik...
A lényeg, hogy a nagyok ellen menni felesleges pénzköltés, a nagyok "farvizében" is szépen le lehet venni a havi pénzünket....azaz barátom a trendirány))))

(nna ez jó összevissza lett
Igen, ezt a trendirányba kereskedést akarom összehozni jól Jó jelre belépni, okosba kilépne, 50-60 pip zsebbe nekem elég. Még nem tudok pozit építeni, egyenlőre ennyivel megelégszem
Régi 2014-10-09, 12:00   #28 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

"""Mivel naponta sokszor rátudok nézni, és egyenlőre csak az 1 pozi nyitós azt menedzselős része megy úgy ahogy, marad az hogy nincs célár, viszont ST """

Én még most sem teszem be célár nélkül a kereskedésem...
Ugye valamiért az adott helyen nyitok egy pozíciót, nyilván megvan a tervem, mit szeretnék elérni.... ha ezt elérte, alá húzom a stoppot (a megfelelő helyre), a célárat egy következő nevezetes pontba húzom, s nézegetek mást.....
Azaz a célár mindig bent marad.....hogy miért is?

mit csinálsz, ha elmegy az áram, lefagy a gép, kigyullad a ház bármi ami miatt nem tudod figyelni a chartot? Az árfolyam szépen elérné a feltételezett célárat, de nem vagy ott, s szépen visszafordul...ellened...ha lett volna célárad meg lenne a nyereséged, így meg elvész....
Ha folyamatosan tudod figyelni azt a chartot, úgy lehet hogy oké, hogy nincs célár, de nálam ilyen sosincs, mert több chartot is nézek, s nem szeretek azon aggódni, hogy jajjj ott éppen hol is tartott?????

persze ha építem a pozíciókat, és már szépen a kalkulált nyereségbe van a pozíció, akkor nem annyira lényeges a célár, mert a stop úgyis megfogja, ha ellenem fordul...... (de én még ilyenkor is berakok egy távoli helyre célárat.....)
Régi 2014-10-09, 14:46   #29 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
"""Mivel naponta sokszor rátudok nézni, és egyenlőre csak az 1 pozi nyitós azt menedzselős része megy úgy ahogy, marad az hogy nincs célár, viszont ST """

Én még most sem teszem be célár nélkül a kereskedésem...
Ugye valamiért az adott helyen nyitok egy pozíciót, nyilván megvan a tervem, mit szeretnék elérni.... ha ezt elérte, alá húzom a stoppot (a megfelelő helyre), a célárat egy következő nevezetes pontba húzom, s nézegetek mást.....
Azaz a célár mindig bent marad.....hogy miért is?

mit csinálsz, ha elmegy az áram, lefagy a gép, kigyullad a ház bármi ami miatt nem tudod figyelni a chartot? Az árfolyam szépen elérné a feltételezett célárat, de nem vagy ott, s szépen visszafordul...ellened...ha lett volna célárad meg lenne a nyereséged, így meg elvész....
Ha folyamatosan tudod figyelni azt a chartot, úgy lehet hogy oké, hogy nincs célár, de nálam ilyen sosincs, mert több chartot is nézek, s nem szeretek azon aggódni, hogy jajjj ott éppen hol is tartott?????

persze ha építem a pozíciókat, és már szépen a kalkulált nyereségbe van a pozíció, akkor nem annyira lényeges a célár, mert a stop úgyis megfogja, ha ellenem fordul...... (de én még ilyenkor is berakok egy távoli helyre célárat.....)
Ott a pont
Régi 2014-10-10, 14:58   #30 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ma belefutottam egy érdekes dologba, mert nem értettem miért apadok nagyon és keletkezik mindig sok sok minusz a demo számlán. -12k, -12k, -8k, mondom ajjajj valami nemjó. Aztán nézem a min lot-ot +500-on: 0.02 és 0.05 a legkisebb amit kötni lehet.(képek lentebb) Jól látom? mert 1 lot: 100.000, 0.1 lot: 10.000, 0.01 lot: 1000, akkor ezek 0.02(EUR/USD) és 0.05(USD/JPY)?????? ez eddig felse tünt, és faszán jöttek a dúrva minuszok.(remélem jól értem)

Namost akkor amit felállítottam mint kezdő kockázatkelezést meg money managementet az 6% egyszerre max veszteség(100.000 tőkére), és max egyszerre 3 kötés lehet aktív(2-2-2%-al, tehát az elsőt eleve 2% kockázatra kötöm be ésmég mellé 2-őt ha van lehetőség), különböző devizapáron(ha van EUR/USD-be egy kötés akkor nem kötök mégegy EUR előtagosba, rá se nézek, csakhogy a kísértés se legyen meg )

Ha igaz amit látok, akkor vagy változtatnom kell az alaptőkén és a %-os dolgon, vagy váltok egy olyan demóra ahol van 0,01 lot és így úgyis megkell tanulni az mt4-et.
Csatolt képek

Régi 2014-10-11, 11:41   #31 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Annál kéne demóznod ahol élesben nyitsz majd hogy szokjad.
Majdnem mindegy hogy kihez teszed be azt a kis 500$-t csak ne tüskézzen, mert ugye ha már profitos vagy akkor ráérsz egy komolyabb brokit keresni ahol esetleg nagy az elvárt nyitási összeg.

Ahol fillérekért nyithatsz meg van bónusz és egyéb mézesmadzag az gyanús nekem és ha meg nagy a swap is az arról árulkodik hogy szeretik lehúzni az embert tehát nem fer és ügyfélbarát.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-10-11, 14:16   #32 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Annál kéne demóznod ahol élesben nyitsz majd hogy szokjad.
Majdnem mindegy hogy kihez teszed be azt a kis 500$-t csak ne tüskézzen, mert ugye ha már profitos vagy akkor ráérsz egy komolyabb brokit keresni ahol esetleg nagy az elvárt nyitási összeg.

Ahol fillérekért nyithatsz meg van bónusz és egyéb mézesmadzag az gyanús nekem és ha meg nagy a swap is az arról árulkodik hogy szeretik lehúzni az embert tehát nem fer és ügyfélbarát.
Elkeztem keresgélni, az Admiral Market és az Fxpro-nál nézelőttem eddig, majd az admiralnál nyitottam is egy demót hirtelen, csak az a gond, hogy 10k dollárral lehetett nyitni. Viszont az fxpronál nem tetszett hogy az éles számlánál van olyan, hogy: mennyi a jövedelme havonta, iskolai végzettség, ehhez kúrvára semmi közük úgy érzem.

Viszont egyből bele is szerettem az mt4-be lehetett trend vonalat húzgálni, fibózni minden ááááááh, szal tuti egy mt4-esnél fogom tovább folytatni. ÉÉÉÉS eléggé érthető volt, megérte máshol demózni egy kicsit, nemvolt annyira kínai mint az elején.

Márcsak az a kérdés melyiknél, mertmár annyi van mint égen a csillag... Legyen: ügyfélbarát, lehessen mikro lottal tolni, de persze nagyobbal is: 0.01- 0.05, 0.1, 1.0 stb. lehessen kis számlát nyitni 500 usd-vel, mt4(monnyuk ez a 95% -nál van) Legyen Paypal fizetési lehetőség(mert azmár van, nem akarok mással foglalkozni, kártya adatot meg nem akarok kiadni) Szóval sokmindennek megkell felelnie.

Lessz mit átnézni van vagy 1000 cég
Régi 2014-10-11, 14:28   #33 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
csak az a gond, hogy 10k dollárral lehetett nyitni.
Ha MT4 alól kezdeményezed a demó számla nyitást, akkor a letét összege tetszőleges értékre átírható.

Idézet:
Viszont az fxpronál nem tetszett hogy az éles számlánál van olyan, hogy: mennyi a jövedelme havonta, iskolai végzettség, ehhez kúrvára semmi közük úgy érzem.
Azt írsz be amit akarsz, nem kötelező valós adatokat megadni.

Idézet:
Márcsak az a kérdés melyiknél, mertmár annyi van mint égen a csillag... Legyen: ügyfélbarát, lehessen mikro lottal tolni, de persze nagyobbal is: 0.01- 0.05, 0.1, 1.0 stb. lehessen kis számlát nyitni 500 usd-vel, mt4(monnyuk ez a 95% -nál van) Legyen Paypal fizetési lehetőség(mert azmár van, nem akarok mással foglalkozni, kártya adatot meg nem akarok kiadni) Szóval sokmindennek megkell felelnie.

Lessz mit átnézni van vagy 1000 cég
Kezd a Pay-Pal fogadó brókerekkel, mert abból nincs túl sok, utána szűrheted őket tovább.
Régi 2014-10-11, 19:23   #34 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha MT4 alól kezdeményezed a demó számla nyitást, akkor a letét összege tetszőleges értékre átírható.

Azt írsz be amit akarsz, nem kötelező valós adatokat megadni.

Kezd a Pay-Pal fogadó brókerekkel, mert abból nincs túl sok, utána szűrheted őket tovább.
Köszi a tippeket, megnézem mindent
Régi 2014-10-13, 10:02   #35 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

hello

Ha segít valamit:
én fxcm nél kezdtem kereskedni élesben (ecn számlán, bár most már csak ezt lehet úgyis..). Előtte demon is persze. (voltam még: teletrade..jajjj ezt neee.., iron fx, alpari (ő is jó), stb..)
van 0,01 lot, nincs tüske, átutalások vissza utalások faszán gyorsan mennek, felügyeleti szerv okés, stb....én tökéletesen meg vagyok elégedve velük (eddig)...

persze ez nem jelenti azt, hogy más is.... nézz körbe, ez csak egy vélemény...
Régi 2014-10-13, 15:05   #36 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Tegnap ezekről olvasgattam nézegettem őket ismerkedem velük. Olyan jöhet szóba első körbe ahol van Paypal. Egyenlőre a FxPro elég szimpinek tűnik. Majd még alakul.
Régi 2014-10-14, 00:41   #37 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Orion a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia Nival!

Láttam, nézegetted az Admiralt, a demót gondolom regisztráció nélkül nyitottad, de ha regisztrálsz, a kereskedőtérből nyitott demónál a számla összege és devizaneme is állítható. Később ugyanitt nyitható az éles számla is, amiket pont most október 6-tól alaposan átdolgoztak, megváltozott legkisebb összeg, spread, végrehajtás módja stb.

Nálam az szólt mellettük, hogy mivel itt vannak belföldön, nekem meg tökéletes a jó öreg HUF számla (természetesen lehetne más is), olcsóbb és egyszerűbb a telefonálás, ügyintézés, utalás. De mindenkinek más a fontos, nem ajánlásként írtam, csak egy kis adalék a többi mellé.
Orion nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-14, 14:00   #38 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Orion eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Nival!

Láttam, nézegetted az Admiralt, a demót gondolom regisztráció nélkül nyitottad, de ha regisztrálsz, a kereskedőtérből nyitott demónál a számla összege és devizaneme is állítható. Később ugyanitt nyitható az éles számla is, amiket pont most október 6-tól alaposan átdolgoztak, megváltozott legkisebb összeg, spread, végrehajtás módja stb.

Nálam az szólt mellettük, hogy mivel itt vannak belföldön, nekem meg tökéletes a jó öreg HUF számla (természetesen lehetne más is), olcsóbb és egyszerűbb a telefonálás, ügyintézés, utalás. De mindenkinek más a fontos, nem ajánlásként írtam, csak egy kis adalék a többi mellé.
Egyenlőre nézegető fázisba vagyok csak, Admiral, FxPro eddig bejövősek, de ugye Admiral-nal nincs paypal csak FxPro-nál. Egyenlőre admiralnal demózgatok, ez nem kerül semmibe Majdha megvan melyik brókercégnél akarok éles számlát nyitni átmegyek oda demózni. Most a lényeg az mt4 platform használatának gyakorlása. Eléggé tetszik, az már 100% hogy a +500-nál nem nyitok éleset, mert nincs mt4 ott. Nagyon bejön hogy magára a charta lehet rajzolgatni és megis jegyzi. Látok mindent.
Régi 2014-10-15, 22:48   #39 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Olvasom a Forexegyetem-es topikot és ott láttam hogy sokan back tesztelnek különböző stratégiákat és mintha ezt kézzel is meg lehetne tenni jopár évre visszamenőleg. Mondjátok már meg milyen progi erre a legjobb? Mert a chart elemzésemet nagyon meg tudnám gyorsítani, trend megtalálása, mien szignálra lépek be meg ilyenek. Mitkell átütni a köv gyertyának hogy longoljak vagy shortoljak. Egy olyan progi kéne ami erre alkalmas. Gondolom lehet léptetni a chartot monnyuk 1 óráson, az nekem tökéletes lenne, próbálkoztam a gugliba de konkrétan nemtom mire kéne keresni.

Láttam olyan képeket hogy a gyertya zárást ott számolja a charton, ez valami külön addon féle az mt4-hez vagycsak bekell kapcsolni? keresgéltem de nem találtam ilyesmi.
Régi 2014-10-15, 23:08   #40 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Olvasom a Forexegyetem-es topikot és ott láttam hogy sokan back tesztelnek különböző stratégiákat és mintha ezt kézzel is meg lehetne tenni jopár évre visszamenőleg. Mondjátok már meg milyen progi erre a legjobb? Mert a chart elemzésemet nagyon meg tudnám gyorsítani, trend megtalálása, mien szignálra lépek be meg ilyenek. Mitkell átütni a köv gyertyának hogy longoljak vagy shortoljak. Egy olyan progi kéne ami erre alkalmas. Gondolom lehet léptetni a chartot monnyuk 1 óráson, az nekem tökéletes lenne, próbálkoztam a gugliba de konkrétan nemtom mire kéne keresni.

Láttam olyan képeket hogy a gyertya zárást ott számolja a charton, ez valami külön addon féle az mt4-hez vagycsak bekell kapcsolni? keresgéltem de nem találtam ilyesmi.
http://forum.tozsde.hu/tozsdei-elemzo-programok/

http://www.mql5.com/en/code/mt4

http://www.forexfactory.com/forumdisplay.php?f=69
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-16, 06:39   #41 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Külön indikátor.
Metatréderben: File/Rendszermappa megnyitása
Ide tedd: MQL4\Indicators
Indítsd újra a Metatradert, és megtalálod a Beszúrás/Indikátorok/Egyéni közt, vagy a Navigátor ablakban.
Csatolt fájl-ok
Fájl típus: zip Zooli CandleTime.zip (5,2 KB, 123 olvasás)
Régi 2014-10-16, 12:30   #42 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

köszi átnézem őket
Régi 2014-10-16, 12:32   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Külön indikátor.
Metatréderben: File/Rendszermappa megnyitása
Ide tedd: MQL4\Indicators
Indítsd újra a Metatradert, és megtalálod a Beszúrás/Indikátorok/Egyéni közt, vagy a Navigátor ablakban.
eztmeg beis raktam hirtelen elég faja, egyből tudom a köv ránézést a gyertya záráshoz időzíteni ha valami általam fontos szinthez közelít és tudok az alapján lépni, hogy átütötte e vagynem, hálás vagyok
Régi 2014-10-17, 15:03   #44 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hello

Szeretnék kérni egykis helpet az elemzésemhez, hogy jó e, vagy totálisan rossz amire várok egy egy párnál:

EURCADH4: emelkedő trendet látok, a nagy hosszú vízszintes az előző csúcs teteje, ezt átütötte, kicsit oldalazott és arra várok hogy ebből kitörjön és akkor longolnám.

EURGBPH4: ez nem 100%, de mintha shortra állna inkább már, mert a trendvonalat 2 testtel is megérintette és a második medve, ebből azt szűröm le hogy shortra kell várni ezért ha az előző alj alá megy short.

EURUSDH4: emelkedő trend megin, emelkedés után kicsi oldalazás(emelkedés felééig visszateszt), várok hogy az oldalazás fülé zárjon egyet és akkor longolnám.

GPBCHFH4: hosszas lassú esés után hirtelen esett nagyot majd visszateszt az esés előtti szintre közbe emelkedő trendféle, itt arra várok hogy a hirtelen esés előtti csúcsot áttörje és mehet a long.

GBPUSDH4: emelkedő trend, épp most éri el az előző csúcsot ha fölé zár ismét long, szerintem van még benne annyi hogy esetleg elérje a még korábbi csúcsot az október 9 körülit.

USDCHFH4: itt számomra eső trend már rég óta, hirtelen esés megint majd felééig visszateszt majd esés megint, feltételezem tovább folytatódik ha átüti az alsót, mehet shortra.

Ezek csak elemzések, hogy én így ennyi idő után mit látok bennük, jó lenne pár tapasztalt vén róka magyarázata hogyha rossz miért rossz hameg jó akkor miért jó amit látok bennük, előre is köszi
Csatolt kicsinyítések
egy-kezdes-toertenete-eurcadh4.png   egy-kezdes-toertenete-eurgbph4.png   egy-kezdes-toertenete-eurusdh4.png  

egy-kezdes-toertenete-gbpchfh4.png   egy-kezdes-toertenete-gbpusdh4.png   egy-kezdes-toertenete-usdchfh4.png  

Régi 2014-10-18, 11:19   #45 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Csak hirtelen: az EURGBP-s trendvonal az mi? Az indulási pontja oké, de hova tart? Én ott nem látok semmit. Se egy markáns kanóc, se egy kialakult völgy.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-10-18, 15:32   #46 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Hello

Szeretnék kérni egykis helpet az elemzésemhez, hogy jó e, vagy totálisan rossz amire várok egy egy párnál:

EURCADH4: emelkedő trendet látok, a nagy hosszú vízszintes az előző csúcs teteje, ezt átütötte, kicsit oldalazott és arra várok hogy ebből kitörjön és akkor longolnám.

EURGBPH4: ez nem 100%, de mintha shortra állna inkább már, mert a trendvonalat 2 testtel is megérintette és a második medve, ebből azt szűröm le hogy shortra kell várni ezért ha az előző alj alá megy short.

EURUSDH4: emelkedő trend megin, emelkedés után kicsi oldalazás(emelkedés felééig visszateszt), várok hogy az oldalazás fülé zárjon egyet és akkor longolnám.

GPBCHFH4: hosszas lassú esés után hirtelen esett nagyot majd visszateszt az esés előtti szintre közbe emelkedő trendféle, itt arra várok hogy a hirtelen esés előtti csúcsot áttörje és mehet a long.

GBPUSDH4: emelkedő trend, épp most éri el az előző csúcsot ha fölé zár ismét long, szerintem van még benne annyi hogy esetleg elérje a még korábbi csúcsot az október 9 körülit.

USDCHFH4: itt számomra eső trend már rég óta, hirtelen esés megint majd felééig visszateszt majd esés megint, feltételezem tovább folytatódik ha átüti az alsót, mehet shortra.

Ezek csak elemzések, hogy én így ennyi idő után mit látok bennük, jó lenne pár tapasztalt vén róka magyarázata hogyha rossz miért rossz hameg jó akkor miért jó amit látok bennük, előre is köszi
Demózz még pár évet szerintem. Pár napból, hogy szűrőd le, hogy emelkedik-e a trend vagy nem? Lehet, hogy csak egy korrekcióra hiszed, hogy az a trend iránya és teljesen vakon vagy. EURUSD-re írod, hogy emelkedő trend. Tudni illik, hogy az euró május óta zuhan, szóval picit erős emelkedő trendnek nevezni. Éppen egy korrekciós szakaszban van, a trend még nem változott meg, de az utóbbi két hétben a dollár tempót vesztett. A trade setupjaidat sem értem egyáltalán, miért longolnál ott, ahol már shortolnod kéne rég?!
  Válaszol idézettel
Régi 2014-10-18, 18:55   #47 (permalink)
Szenior tag

Hely: Kenderes
Összes hozzászólás: 265
Hírnév szint: 6
simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül simifx részére
Alapbeállítás

Ha már trendelemzés.....katt ide
Régi 2014-10-18, 20:29   #48 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

simifx írtad, hogy GG-éktől is tanultál. IziFx-ről nem hallottál mostanába?
  Válaszol idézettel
Régi 2014-10-19, 10:58   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csak hirtelen: az EURGBP-s trendvonal az mi? Az indulási pontja oké, de hova tart? Én ott nem látok semmit. Se egy markáns kanóc, se egy kialakult völgy.
Amikor húztam a medve gyertya volt még kint, nemvolt melette a bika. Feltételeztem hogy emelkedni fog, de kijött ugye a bika majd megint egy medva és a medve lefelé tartott erősen. Innen azt feltételeztem hogyha az előző völgy alá megy mehet sort.

Idézet:
Chucky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Demózz még pár évet szerintem. Pár napból, hogy szűrőd le, hogy emelkedik-e a trend vagy nem? Lehet, hogy csak egy korrekcióra hiszed, hogy az a trend iránya és teljesen vakon vagy. EURUSD-re írod, hogy emelkedő trend. Tudni illik, hogy az euró május óta zuhan, szóval picit erős emelkedő trendnek nevezni. Éppen egy korrekciós szakaszban van, a trend még nem változott meg, de az utóbbi két hétben a dollár tempót vesztett. A trade setupjaidat sem értem egyáltalán, miért longolnál ott, ahol már shortolnod kéne rég?!
Olyat látsz gondolom amit énmég nem 4 óráson néztem amit az adott időszakba mutatott, viszább nem. Egy ilyen korrekciós szakaszba nem lehet kiszedni pár pip profitot? Vagy ilyesmire csak a profik képesek, ha egyáltalán lehetséges. Most néztem meg naposon, tényleg erősen lefele megy éscsak egykis korrekciót látok. Akkor esetleg úgy lehetne módosítani hogyha az előző völgy alá zár egy gyertya akkor mehet a short?

Idézet:
simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha már trendelemzés.....katt ide
Köszi ezt átnézem

Bocs hogy most írtam csak de 2 napja betegeskedem
Régi 2014-10-19, 11:20   #50 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Az lehet, hogy a short stimmel (nem néztem most utána), de a trendvonal semmiképp. Nézd meg mellette pl. az EURCAD-ot, az oké. Van kialakult kezdő és végpont is.
  Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Kezdés! McKlay Kezdőknek 25 2017-02-24 16:37
Kezdés nulláról billybabbit Kezdőknek 90 2013-04-29 15:09

A pontos idő 13:54 , a GMT +1 időzóna szerint.