Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-11-22, 22:08   #51 (permalink)
Tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 31
Hírnév szint: 8
doboz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

USSB-FX!
Meg csak az elso videot neztem meg, de engem nagyon megfogott! Koszonom, hogy ilyen reszletesen elmagyraztad.
Mar alig varom a hetfot, hogy kereshessem a kovetkezo beszallot. :-)
Zoli
doboz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-22, 22:39   #52 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 359
Hírnév szint: 4
mergodon a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül mergodon részére
Alapbeállítás

Idézet:
doboz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
USSB-FX!
Meg csak az elso videot neztem meg, de engem nagyon megfogott! Koszonom, hogy ilyen reszletesen elmagyraztad.
Mar alig varom a hetfot, hogy kereshessem a kovetkezo beszallot. :-)
Zoli

Hétfőn nem lesz ilyen beszed és a beszálló sem lesz ilyen tiszta
Régi 2014-11-22, 22:54   #53 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
mergodon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hétfőn nem lesz ilyen beszed és a beszálló sem lesz ilyen tiszta
Koszi a biztatast! :-)
Tudom, h nekem nem lesz ilyen konnyu, mint USSB-FX-nek. Probalkozom mar egy ideje a piacon, de a siker meg nem jott el szamomra.
Ismerem a hibaimat, tudom min kellene valtoztatnom (tiszta pszicho), de nagyon nehez.
Régi 2014-11-22, 23:01   #54 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Más utólag látni és élőben megcsinalni. Az elmélet pont az főleg trend trandnel hogy mindent úgy kell meglovagolni mintha a legnagyobb hullám jönne csak hat sok lesz az apró vesztő közben amíg démozol addig nincs gond
Régi 2014-11-22, 23:08   #55 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Nekem démon volt a demo... :-)
Nem ereztem a donteseim sulyat, ezert most eles micro szamlam van.
_Gabor_t es teged is olvaslak egy ideje a masik topicban. Sokat mozditottal elore a hozzaallasomon az irasaiddal te is.
Régi 2014-11-22, 23:17   #56 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nekem démon volt a demo... :-)
Nem ereztem a donteseim sulyat, ezert most eles micro szamlam van.
_Gabor_t es teged is olvaslak egy ideje a masik topicban. Sokat mozditottal elore a hozzaallasomon az irasaiddal te is.

Nincs gond a mikroval sem nem vagyok mikro ellenes és nekem sem megy a demozas. Amit viszont csinálok ezerrel az az elemzés pontos %ot tudok az indexre amit jereskedek hányszor történik ilyen trend. Ezt figyelembe véve más a fekvése, bármilyen pozíció kötesenek. Könnyebb kiülni belépni ujra meg ujra mert tudod hogy egyszer elkapkod van itt valami Slinder fan klub. Pont ő írja nagyon helyesen hogy a legtöbb esetben ingázik a profit egy szinten és néha van egy erős trigger. De há ezt nem elemezted le ezerszer akkor nehéz mentálisan feldolgozni
Régi 2014-11-22, 23:40   #57 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Hely: Colorado Springs, CO. USA
Összes hozzászólás: 443
Hírnév szint: 6
USSB-FX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Más utólag látni és élőben megcsinalni. Az elmélet pont az főleg trend trandnel hogy mindent úgy kell meglovagolni mintha a legnagyobb hullám jönne csak hat sok lesz az apró vesztő közben amíg démozol addig nincs gond
Ebben teljesen egyetértünk. Amiért én jó magam is emellett a stratégia mellett döntöttem hosszú évek tapasztalatai után, mert bizonyára csapnivalóan rosszul kereskedem! Nekem az 50%-os találati arányt is görcsölve sikerült összehozni kisebb célárakkal és más stratégiákkal. Mindig csodálattal tekintek azokra, akik 70-80%os találati arányról beszélnek... bár az is igaz, még nem láttam a számlájukat...

Így viszont már akár 5%-os találati aránnyal is kijöhetek belőle nyereségesen, azaz némi túlzással, arra köthetek, amerre csak mozdul az ár. (Nos, ez azért nagyon nem így van, de a lehetősége adott a kezdőnek is próbálgatni és még vak tyúk is találhat szemet...)

Itt egyetlen egy dolgon múlik, amit nem 100-ból egy, hanem inkább 1000-ből egy valaki tud csak általában betartani: amikor már látsz 10 vagy akár 20-szoros nyereséget a rákötésekkel, akkor ne zárd ki, tudd elviselni, hogy onnan akár nullában is végződhet az a kötés! De tudom, hogy maximum 2 két ilyen 30-40%-os nyerőből visszaadott profit után, megcifrázva utána vagy 15 SL-el, senki nem tudja megállni, akkor annak meg hatalmas bukó a vége mindig, hiszen nem lesznek nagy nyereségek ellensúlyozni a kicsi vesztőket...

Felteszem most az ígért videót ahogyan az expert pl. ezt a kötést levezényelné. Megint csak hozzáteszem, hogy lehetőségeket mutatok, nem az én képességeimet villogtatom (lehet, hogy nem is láttam még éles számlát életemben - ki tuja ezt bárkiről is, ki úgy sem teszi senki hitelesen), de bátran ajánlom kipróbálásra DEMÓN!!! majd ha már vannak biztató jelek, utána mielőbb 0.01 lottal kötve élesen.

2 dolgot nem lehet eléggé hangsúlyozni:

- ameddig nem tud valaki demón sem szabályosan kereskedni a saját és ÍROTT szabályait betartva "... ez csak demó, majd az élesen nem komolytalankodok..." alapon, addig soha nem fog az élesen sem jól kereskedni.

- aki nem tud egy minimum 50, de inkább 100 kötéses pl. Myfxbook kimutatást akár magának akár másnak megmutatni egy adott stratégiával, addig nem is tudhat róla hitelesen és tényszerűen állítani semmit.

A videón 6%-os kockázatot látsz. Igen, ennyit elbír ez a stratégia, ha valaki bátran és jól alkalmazza. Az is igaz, hogy akkor bizony kell az 1:500-as tőkeáttét, különben nem köt be minden ráépítést, mint pl a videón is van egy ilyen kihagyott. Ez 1:200-al készült teszt, ott max 4%-ot bír el jó esetben.

Miért jó a nagyobb kockázat egy adott számlán? Azért (szerintem) mert érdemes inkább 3-4 brókernél megosztva a tőkémet kereskedni, mint egynél - tiszteletem (?!) irántuk, de nem fogja egy sem egyszerre az összes pénzemet eképpen eldorbézolni valahol a luxusvillájában

Természetesen így értelemszerűen a számladuplázás is csak maximum 25%-ot jelent a teljes tőkére vetítve (pl. 4 helyre elosztva tőkémet), de sok kicsi sokra megy...

Ezen a videón nincs hang, de nem is kell (az amerikai meg német barátaim meg az Istennek sem akarnak megtanulni magyarul, nem is értem őket, hogy miért...), a lépéseket egyenként mutatom, ami a kötéshez vezet. A másik videóban meg ez van alaposan kivesézve gyertya és Renko charton is.

http://youtu.be/G2G83RUmmWA
.
USSB-FX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-23, 07:13   #58 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
USSB-FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ebben teljesen egyetértünk. Amiért én jó magam is emellett a stratégia mellett döntöttem hosszú évek tapasztalatai után, mert bizonyára csapnivalóan rosszul kereskedem! Nekem az 50%-os találati arányt is görcsölve sikerült összehozni kisebb célárakkal és más stratégiákkal. Mindig csodálattal tekintek azokra, akik 70-80%os találati arányról beszélnek... bár az is igaz, még nem láttam a számlájukat...

Így viszont már akár 5%-os találati aránnyal is kijöhetek belőle nyereségesen, azaz némi túlzással, arra köthetek, amerre csak mozdul az ár. (Nos, ez azért nagyon nem így van, de a lehetősége adott a kezdőnek is próbálgatni és még vak tyúk is találhat szemet...)

Itt egyetlen egy dolgon múlik, amit nem 100-ból egy, hanem inkább 1000-ből egy valaki tud csak általában betartani: amikor már látsz 10 vagy akár 20-szoros nyereséget a rákötésekkel, akkor ne zárd ki, tudd elviselni, hogy onnan akár nullában is végződhet az a kötés! De tudom, hogy maximum 2 két ilyen 30-40%-os nyerőből visszaadott profit után, megcifrázva utána vagy 15 SL-el, senki nem tudja megállni, akkor annak meg hatalmas bukó a vége mindig, hiszen nem lesznek nagy nyereségek ellensúlyozni a kicsi vesztőket...

Felteszem most az ígért videót ahogyan az expert pl. ezt a kötést levezényelné. Megint csak hozzáteszem, hogy lehetőségeket mutatok, nem az én képességeimet villogtatom (lehet, hogy nem is láttam még éles számlát életemben - ki tuja ezt bárkiről is, ki úgy sem teszi senki hitelesen), de bátran ajánlom kipróbálásra DEMÓN!!! majd ha már vannak biztató jelek, utána mielőbb 0.01 lottal kötve élesen.

2 dolgot nem lehet eléggé hangsúlyozni:

- ameddig nem tud valaki demón sem szabályosan kereskedni a saját és ÍROTT szabályait betartva "... ez csak demó, majd az élesen nem komolytalankodok..." alapon, addig soha nem fog az élesen sem jól kereskedni.

- aki nem tud egy minimum 50, de inkább 100 kötéses pl. Myfxbook kimutatást akár magának akár másnak megmutatni egy adott stratégiával, addig nem is tudhat róla hitelesen és tényszerűen állítani semmit.

A videón 6%-os kockázatot látsz. Igen, ennyit elbír ez a stratégia, ha valaki bátran és jól alkalmazza. Az is igaz, hogy akkor bizony kell az 1:500-as tőkeáttét, különben nem köt be minden ráépítést, mint pl a videón is van egy ilyen kihagyott. Ez 1:200-al készült teszt, ott max 4%-ot bír el jó esetben.

Miért jó a nagyobb kockázat egy adott számlán? Azért (szerintem) mert érdemes inkább 3-4 brókernél megosztva a tőkémet kereskedni, mint egynél - tiszteletem (?!) irántuk, de nem fogja egy sem egyszerre az összes pénzemet eképpen eldorbézolni valahol a luxusvillájában

Természetesen így értelemszerűen a számladuplázás is csak maximum 25%-ot jelent a teljes tőkére vetítve (pl. 4 helyre elosztva tőkémet), de sok kicsi sokra megy...

Ezen a videón nincs hang, de nem is kell (az amerikai meg német barátaim meg az Istennek sem akarnak megtanulni magyarul, nem is értem őket, hogy miért...), a lépéseket egyenként mutatom, ami a kötéshez vezet. A másik videóban meg ez van alaposan kivesézve gyertya és Renko charton is.

http://youtu.be/G2G83RUmmWA
.
Ertem amit irsz, de nekem akkor is utopisztikus egy ilyen hiren bemutatni hogy mikent lehet egy ilyen strategiat alkalmazni. A legtobb esetben nincsennek ennyire tiszta hirek, es mozgasok a piacon, es nem is ennyire tisztak es szepek a beszallok. Ez nekem nagyon erosen cherry pick chart Csak ennyit akartam irni. Szerintem izgalmasabb azokat az eseteket nezni, ahol nem ennyire tiszta a kep, vagy sok volt a visszateszt es megis tartani kell a pozit...
Mindegy, mas a latasmodunk ezzel kapcsolatban
Régi 2014-11-23, 07:28   #59 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Hal' Istennek nekem nem utopisztikus, mert pl a 19-i arany trademben 7 pozi epult fel a delutani nagy eso gyertyaban. Csak a celaram volt messze, igy nullaban vett ki. 1197.11-en nyitottam az elsot, majd 1174.46-on az utolsot.
Régi 2014-11-23, 07:40   #60 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hal' Istennek nekem nem utopisztikus, mert pl a 19-i arany trademben 7 pozi epult fel a delutani nagy eso gyertyaban. Csak a celaram volt messze, igy nullaban vett ki. 1197.11-en nyitottam az elsot, majd 1174.46-on az utolsot.
Ertem, tehat volt az aranyon egy 250 pip-es eses, amibol nullaban szalltal ki...?
Régi 2014-11-23, 07:43   #61 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Tudom, h hulyen hangzik, de ige... :-(
Az expert celara messzebb volt (ez az egyik hibam, h tul kapzsi vagyok), nem voltam gep elott es nem tudtam manualisan zarni, ezert atlagaron zart az expert.
Régi 2014-11-23, 07:54   #62 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Az expert celara messzebb volt (ez az egyik hibam, h tul kapzsi vagyok), nem voltam gep elott es nem tudtam manualisan zarni, ezert atlagaron zart az expert.
Ez pont hogy nem hiba kerdese. Pont ezert mondtam hogy a dolog utopisztikus. Irtam mar ezt is. Elemezes Elemezes Elemzes. Fogod a GC-t. Megnezed hogy kb ilyen esetben mekkorat mozog, a kitorestol. Kijon egy csomo erteked. az egyszeruseg kedveert azt latod hogy 200 ponttol - 350 pontig mozog. Erre azt mondod magadnak, hogy akkor te mindig 200 pontra rakod az osszes TakeProfit szintet barmi van, es elfogadod, hogy neha nem lesz meg a 350 pontos mozgas. Ez mar valamifele szabalyrendszer, ahol nem buslakodsz ha 350 pont volt a mozgas akkor sem, illetve ha csak 180 pont es nullaba szallsz ki.
De elemzes nelkul, csak ugy azt mondani utolag mi lett volna a jo az onamitas. Szerintem...
Régi 2014-11-23, 07:59   #63 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Igazad van. Ez lesz a kovetkezo.
Régi 2014-11-23, 09:16   #64 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.275
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nekem az 50%-os találati arányt is görcsölve sikerült összehozni kisebb célárakkal és más stratégiákkal. Mindig csodálattal tekintek azokra, akik 70-80%os találati arányról beszélnek... bár az is igaz, még nem láttam a számlájukat...

Itt egyetlen egy dolgon múlik, amit nem 100-ból egy, hanem inkább 1000-ből egy valaki tud csak általában betartani: amikor már látsz 10 vagy akár 20-szoros nyereséget a rákötésekkel, akkor ne zárd ki, tudd elviselni, hogy onnan akár nullában is végződhet az a kötés!
Kereskedni sokféleképpen lehet. De…

1. Vannak magas találati arányú stratégiák. Persze ezek nem szerencsejátékos szemléletűek.

2. Wyckoff szerint a daytrader feladata a rendszeres, apró profit elérése. Ő egy olyan zöldségeshez hasonlította a daytradert, aki megvesz egy láda almát 3 dollárért, megkockáztatja, hogy rá rohad, vagy keres rajta ugyanannyit. 30-40 dolláros nyereségnél már nem gondolkodna azon, hogy lehetne-e még 50-60.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-23, 09:25   #65 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:

Na, akkor most jó stophelyszín az átlagár vagy sem?!

250pipes arany mozgásból kijött egy 0-ás trade. Ez számomra több,mint bosszantó. Na ezért tettem le a pozícióépítésről!
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-23, 12:47   #66 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 918
Hírnév szint: 7
_Gabor_ a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Berci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Na, akkor most jó stophelyszín az átlagár vagy sem?!

250pipes arany mozgásból kijött egy 0-ás trade. Ez számomra több,mint bosszantó. Na ezért tettem le a pozícióépítésről!
Az átlagár stop tényleg nem jó, én is sokszor megszívtam vele. Viszont szerintem jó ölet, hogy a Profitosok csináltak egy expertet, ami Supertrend alapján húzza a stopot. Szép 10 emeletes toronyház, piramis épült. Persze nem lehet tudni, hogy mi lesz legközelebb.

pozicioepites-10.png

Az még fontos, hogy lehetőleg spread nélküli számlánk legyen a hír alatti tágítást elkerülendő. IronFXnél nem volt ilyen. Ezen a számlán, nincs bónusz, 1:200 az áttét. Lehet, hogy itt nem velük állok szemben és micro lotot is kivisznek a piacra?

pozicioepites-zero-spread.png

Mindekinek ajánlom a Spread Recorder használatát.
_Gabor_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-23, 13:03   #67 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
_Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az átlagár stop tényleg nem jó, én is sokszor megszívtam vele. Viszont szerintem jó ölet, hogy a Profitosok csináltak egy expertet, ami Supertrend alapján húzza a stopot. Szép 10 emeletes toronyház, piramis épült. Persze nem lehet tudni, hogy mi lesz legközelebb.

Csatolás 6315

Az még fontos, hogy lehetőleg spread nélküli számlánk legyen a hír alatti tágítást elkerülendő. IronFXnél nem volt ilyen. Ezen a számlán, nincs bónusz, 1:200 az áttét. Lehet, hogy itt nem velük állok szemben és micro lotot is kivisznek a piacra?

Csatolás 6316

Mindekinek ajánlom a Spread Recorder használatát.
Gabornak nagyon igaza van ezzel a spreadrecorderrel. Szerencsere future-en ez alig kezzelfoghato, viszot forexben kiut mint az allat, es meg csak nem is latod az elemzesek soran

Plusz az is igaz hogy ki kell talalnod/elemezned mit csinalsz. Jo a trendet kovetni, pl supertrenddel. Vagy jo az is amit mondtam hogy profit szintet meghatarozni. Szerintem hosszutavon mindketto plusszos, de LE KELL ELEMEZNI... nem megy maskepp. Hogy varod el az agyadtol, hogy elhigyje hogy jol kereskedsz, ha egy szerencsetlen elemzest nem csinaltal meg neki. Persze hogy mentalisan szetfosod magad
Régi 2014-11-23, 13:13   #68 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szép 10 emeletes toronyház, piramis épült.
Nem kötekedni akarok, de ha jól látom, kb. 100 pipet mozgott az ár különösebb korrekció nélkül.
A tradek hány százalékában fordul elő, hogy ilyen szép 10 emeletes toronyházat lehet építeni? S mi történik a legtöbb esetben?
Régi 2014-11-23, 13:22   #69 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem kötekedni akarok, de ha jól látom, kb. 100 pipet mozgott az ár különösebb korrekció nélkül.
A tradek hány százalékában fordul elő, hogy ilyen szép 10 emeletes toronyházat lehet építeni? S mi történik a legtöbb esetben?
Elején írtam, hogy nagyon ritkán, de lehet, hogy a Draghi beszédek alatt, nem kizárt az ilyen elmozdulás.

pozicioepites-fomc.gif

Valahogy vissza lehet nézni, mikor beszélt és mikor fog legközelebb?
Régi 2014-11-23, 13:22   #70 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Haha!!! Végre valaki más is rakerdez végre végre végre!!! Nem vagyok ufó az elemzés és Excel mantrammal
Régi 2014-11-23, 13:24   #71 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Haha!!! Végre valaki más is rakerdez végre végre végre!!! Nem vagyok ufó az elemzés és Excel mantrammal

Ha kiderül, hogy lehet visszanézni mikor volt régebben Draghi beszéd, kíváncsi vagyok, többségében volt-e ilyen elmozdulás.
Régi 2014-11-23, 13:31   #72 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha kiderül, hogy lehet visszanézni mikor volt régebben Draghi beszéd, kíváncsi vagyok, többségében volt-e ilyen elmozdulás.

http://www.forexfactory.com/index.ph...4#detail=58243
Régi 2014-11-23, 13:33   #73 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi! Lesz mit visszanézni. Nem lepődnék meg, ha többségében gyengült volna az €.
ECB Press Conference se maradjon ki, szerintem ott is hasonló elmozdulás lesz.
Régi 2014-11-23, 13:34   #74 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi! Lesz mit visszanézni. Nem lepődnék meg, ha többségében gyengült volna az €.

Ha ez ilyen egyszerű lenne
Régi 2014-11-23, 13:37   #75 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha ez ilyen egyszerű lenne
Fogadunk egy sörben, hogy többségében gyengült az €?
Régi 2014-11-23, 13:40   #76 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Abba fogadjunk hogy pluszos e a stratégiai erre a hírre fix értékekkel spreadet figyelembe véve biztos az de szívesen látnám az elemzést és a sort utána szívesen állom
Régi 2014-11-23, 13:48   #77 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Fogadjunk abba, hogy EURUSD-n, amit korábban raktam képet, belépő a képen látható P1, 10 pipenként belépve, azonos egységgel, toronyházat építve, Supertreddel húzva M1-n, célár nélkül, zero spreades számlámon többször volt nyerő, mint vesztő. Őszintén szólva szerintem nem lesz vesztő, de ezt nem merem lefogadni.

pozicioepites-10.png
Régi 2014-11-23, 14:07   #78 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Fogadjunk abba, hogy EURUSD-n, amit korábban raktam képet, belépő a képen látható P1, 10 pipenként belépve, azonos egységgel, toronyházat építve, Supertreddel húzva M1-n, célár nélkül, zero spreades számlámon többször volt nyerő, mint vesztő. Őszintén szólva szerintem nem lesz vesztő, de ezt nem merem lefogadni.

Csatolás 6318
zero spreades szamlaval UTOPIAAAAAA

Elemezd le ha igazad van allom a sort:P de ne zero spreaddel haha:P
Régi 2014-11-23, 14:22   #79 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
zero spreades szamlaval UTOPIAAAAAA

Elemezd le ha igazad van allom a sort:P de ne zero spreaddel haha:P
Miért utópia a zero spread? Korábban beraktam a képét.

pozicioepites-zero-spread.png

Mindig tartják. Ha valaki elmondja, hogy tudom VPS szerverről letölteni, beteszem ide az egész napot. Nem tudom se másolni, se áthúzni az asztalra.
Régi 2014-11-23, 14:30   #80 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Miért utópia a zero spread? Korábban beraktam a képét.

Csatolás 6319

Mindig tartják. Ha valaki elmondja, hogy tudom VPS szerverről letölteni, beteszem ide az egész napot. Nem tudom se másolni, se áthúzni az asztalra.

Bocs közben látom hogy korrektek a feltételek 1:200 Bonus nélkül elhiszem a zeró spredet most mar csak az elemzés kell
Régi 2014-11-23, 15:47   #81 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bocs közben látom hogy korrektek a feltételek 1:200 Bonus nélkül elhiszem a zeró spredet most mar csak az elemzés kell
Nem néztem meg részletesen, de úgy néz ki, hogy buktam a sört.
Úgy emlékeztem, hogy Drgahi májusban beszélt először arról, hogy az EKB is tervezi a bankóprést, azóta gyengül az €.

pozicioepites-eurusddaily.png
Régi 2014-11-23, 15:53   #82 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Fenébe szép graph majdnem megvolt a tuti
Régi 2014-11-23, 20:53   #83 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Gabor

Tudod vannak akik mindenáron azt akarják bebizonyítani, hogy mi miért nem működhet - ez a fórumozás velejárója. Így tehát a trendkövetés, a pozícióépítés, a scalpolás, a hírkereskedés stb. csak egy egy hiába való próbálkozásnak tűnik ezek alapján, nincs élő ember, aki ebből hasznot tudna kihozni - állítják ezek az emberkék. Illetve minden esetben kiderül, ők kivételek, mert bár nem árulják el a hogyanját, de nekik működik az, amit ők alkalmaznak. Különben ugyebár miért is foglalkoznának vele?

Mindenről ezer fajta módon bebizonyítják, hogy miért nem működhet - másoknak. Még nem jöttem rá, hogy miért, de elképzeléseim vannak: nekik igazából semmi nem jön össze, emiatt keresik a megoldást, de azt szeretnék, ha valaki tálcán kínálná fel a Holy grail-t nekik és ezer oldalról látni akarják a bizonyítékokat, hogy de igen, működik és mi alapján! Oda soha nem jutnak el, hogy azt amit cáfolnak a gyakorlatból merítve a tapasztalatokat bizonyítsák, csak elméletben, hiszen az kényelmesebb. Egy idő után viszont ez már rögeszmévé válhat és hátrányos a saját életükre, kereskedésükre meg főleg.

Nincs ember, aki őket bármiről is meggyőzné. Ha teszel fel képeket, ha elmondsz egy elméletet, 6 oldalról belekötnek. Amikor azokat megindokolod, arról csönd és utána jön 6 másik cáfolat helyette és ez így megy addig, ameddig meg nem unja az, aki válaszolgat és nem foglalkozik vele tovább. Akkor aztán van öröm, hogy na ugye, igazunk lett, sz@r ez az egész, megfutamodott a koma, Hurrá!

Ezt minden sértő szándék nélkül írom, de én így látom és egy kicsit máshogyan vélekedem erről az egészről. Bizony vannak lehetőségek, bizony vannak sikeres stratégiák és kereskedők, akik a saját elképzeléseiket sikeresen alkalmazzák.

De nézzük akkor most inkább pl. a topic alapját képező pozícióépítést konkrétan. Szeretek tényszerűen állást-foglalni. Tudjuk, hogy instrumentumtól függően, már 100-as napos ATR-től, ahol a spread és jutalék elfogadható mértékű, egy statisztikailag meglapozott célárral (mondjuk 75 pipessel) ezeken, pozícióépítéssel lehet RR20-al is kereskedni. Egyetlen TP és ez meg van.

Csatoltam pár képet, ahol szerintem az elmúlt hetekben bizony nem hogy keresni lehetett ilyeneket, hanem válogatni lehetett belőlük. Még több instrumentumot is betehetnék, szinte naponta voltak lehetőségek. Pl. Az EURJPY-ról napra lebontva tettem fel pára hullámot, amiben lehetett kutakodni jel után.

Ha találtunk ilyen hullámokat, akkor azt kell megnézni, hogy a saját belépőnkkel, 18-ból egy alkalommal eltaláljuk-e az irányt, mert ha igen, már nyereségesek vagyunk. De ha eltaláltad mondjuk az első 10-ból, akkor meg de nagyon! (...és ne adj Isten az első 5-ben van egy célárad?) Utána már elég a következő szériát a nyereségből lekereskedni, az alaptőkét eltenni tartalékéba...

Én így látom és gondolkodom a pozícióépítésről.
Csatolt kicsinyítések
pozicioepites-2014-11-23_11-33-50.png   pozicioepites-2014-11-23_11-35-21.png   pozicioepites-2014-11-23_11-39-54.png  

pozicioepites-2014-11-23_11-40-34.png   pozicioepites-2014-11-23_11-55-03.png   pozicioepites-2014-11-23_11-55-36.png  

pozicioepites-2014-11-23_11-56-15.png   pozicioepites-2014-11-23_11-58-32.png  
Régi 2014-11-23, 20:55   #84 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Mivel csak 8-at lehet feltölteni, itt a folytatás még mindig M1 és EUJPY...
Csatolt kicsinyítések
pozicioepites-2014-11-23_11-56-15.png   pozicioepites-2014-11-23_11-59-24.png   pozicioepites-2014-11-23_12-01-28.png  

pozicioepites-2014-11-23_12-02-10.png   pozicioepites-2014-11-23_12-02-36.png  
Régi 2014-11-23, 21:00   #85 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mivel csak 8-at lehet feltölteni, itt a folytatás még mindig M1 és EUJPY...
Én már annak is örülnék, ha egy pozit végig tudnék vinni. Szerintem viszont tényleg jobb az átlagáras stopnál a Supertrendes követés.
Régi 2014-11-23, 21:00   #86 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

A H1-es időtávon még beszédesebbek a mozgások. Már elnézést, de aki ezekben nem talál magának való belépőt, bármilyen stratégiája is van, akár H1 de méginkább ami engem illet akár M1-en, annak biztosan foglalkozni is kell ezzel?
Csatolt kicsinyítések
pozicioepites-2014-11-23_12-12-50.png   pozicioepites-2014-11-23_12-13-08.png   pozicioepites-2014-11-23_12-13-25.png  

pozicioepites-2014-11-23_12-13-48.png   pozicioepites-2014-11-23_12-14-35.png   pozicioepites-2014-11-23_12-08-14.png  

Régi 2014-11-23, 21:05   #87 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ezek elő számlás elo tessék voltak rá építéssel? Előtte hány gift volt és hol a stop loss illetve mi alapján lottetek be a take profit szinteket?
Régi 2014-11-23, 21:06   #88 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Idézet:
Én már annak is örülnék, ha egy pozit végig tudnék vinni. Szerintem viszont tényleg jobb az átlagáras stopnál a Supertrendes követés.
Ki mit lát igazoltnak a saját minimum 100-as mintavétele alapján :-) használja azt. Viszont a mostani mozgásokból, többségük csont nélkül elbírta az átlagáras SL-t is, ezt egy idő után már látni lehet ránézésből, ha nem is kötötted be. Nos, erre meg ugye erre van a teszter is leellenőrizni...

De mondok mást: nemes egyszerűséggel meg kell nézni mindezt a klasszikus trendkövető manuális SL húzással Újabb csúcson előző völgy) egy fix célár mellett. Az sem rosszabb, sőt sokszor jobb, mint bármely más módszer = KISS!
Régi 2014-11-23, 21:16   #89 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ezek elő számlás elo tessék voltak rá építéssel? Előtte hány gift volt és hol a stop loss illetve mi alapján lottetek be a take profit szinteket?
"Nincs ember, aki őket bármiről is meggyőzné. Ha teszel fel képeket, ha elmondsz egy elméletet, 6 oldalról belekötnek. Amikor azokat megindokolod, arról csönd és utána jön 6 másik cáfolat helyette és ez így megy addig, ameddig meg nem unja az, aki válaszolgat és nem foglalkozik vele tovább. Akkor aztán van öröm, hogy na ugye, igazunk lett, sz@r ez az egész, megfutamodott a koma, Hurrá!"

Azt kérem, hogy teszteld le magad kb. 100 példán és akkor megérted, meggyőzni úgy sem lehet téged sem - de nem is akarok senkit. Ha rájössz valamire és alkalmazni tudod, örültem. Ha nem jön össze semmi értelmes belőle, akkor meg legalább tudod, hogy baromságot beszélek. Minden ott van a videóimon, a korábbi képeimen. Ne légy lusta, dolgozz egy kicsit :-)

Nem tudok különben sem csak ismétlődésekbe bocsátkozni. A stratégia és a belépők egyértelműek - szerintem. Hogy miért nem akarok? Mert korábban én kis buta, volt akivel hetekig levelezgettem egy adott témában, mindet cáfolt, mindenre magyarázatot kért, majd amikor rákérdeztem, hogy "de megnéztél minden agyagomat ebben a témában?" akkor közölte, ja, arra neki nincs ideje...
Régi 2014-11-23, 21:19   #90 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
"Nincs ember, aki őket bármiről is meggyőzné. Ha teszel fel képeket, ha elmondsz egy elméletet, 6 oldalról belekötnek. Amikor azokat megindokolod, arról csönd és utána jön 6 másik cáfolat helyette és ez így megy addig, ameddig meg nem unja az, aki válaszolgat és nem foglalkozik vele tovább. Akkor aztán van öröm, hogy na ugye, igazunk lett, sz@r ez az egész, megfutamodott a koma, Hurrá!"

Azt kérem, hogy teszteld le magad kb. 100 példán és akkor megérted, meggyőzni úgy sem lehet téged sem - de nem is akarok senkit. Ha rájössz valamire és alkalmazni tudod, örültem. Ha nem jön össze semmi értelmes belőle, akkor meg legalább tudod, hogy baromságot beszélek. Minden ott van a videóimon, a korábbi képeimen. Ne légy lusta, dolgozz egy kicsit :-)

Nem tudok különben sem csak ismétlődésekbe bocsátkozni. A stratégia és a belépők egyértelműek - szerintem. Hogy miért nem akarok? Mert korábban én kis buta, volt akivel hetekig levelezgettem egy adott témában, mindet cáfolt, mindenre magyarázatot kért, majd amikor rákérdeztem, hogy "de megnéztél minden agyagomat ebben a témában?" akkor közölte, ja, arra neki nincs ideje...
Nem azt challangelem hogy a strategia nem valid, azt challangelem, hogy nem latom a masik oldalat. Az osszes strategia tud valid es fantasztikus beszallokat adni. Ez soha nem volt kerdes. A kerdes mindig a masik oldal...
Régi 2014-11-23, 21:55   #91 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Látod, ebben egyetértünk, hogy a "másik oldal" az ami döntő, de ez az, amit soha senkinek nem lehet elhinni - ezért kell magunknak megtapasztalni a hitelességét.

De még akkor is vannak ezzel problémák, hidd el pár oktatósdival elpazarolt időszak után ezt határozottan merem állítani. Olyan egyértelmű jelet, amit most pl. scalpra le is programoztattam, képes felismerni az expert is, olyan határozott szabályai vannak, még azt is csak 100-ból maximum 8-10 emberke találta meg valós időben. Ugyanazt hallotta látta mindenki, ugyanazok az eszközök voltak a kezükben stb. és mégis. Ez megtörtént és több esetben is. Nos, akkor egy kicsivel bonyolultabb belépőnél ez az arány jó esetben 1:100-hoz sajnos. Nem tudsz mást tenni, csak megmutatni, mit és hogyan csinálsz - utána már embere válogatja, ki tudja alkalmazni és ki nem azt ami neked olyan egyszerűnek tűnik.

Ui: Te született magyar vagy? Azt látom, hogy Budapestet jelölted meg tartózkodási helynek, de az ékezet nélküli billentyűzeted és főleg a stílusod a magyart megtanult amerikaiakéra hasonlít nagyon
Régi 2014-11-23, 22:06   #92 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Látod, ebben egyetértünk, hogy a "másik oldal" az ami döntő, de ez az, amit soha senkinek nem lehet elhinni - ezért kell magunknak megtapasztalni a hitelességét.

De még akkor is vannak ezzel problémák, hidd el pár oktatósdival elpazarolt időszak után ezt határozottan merem állítani. Olyan egyértelmű jelet, amit most pl. scalpra le is programoztattam, képes felismerni az expert is, olyan határozott szabályai vannak, még azt is csak 100-ból maximum 8-10 emberke találta meg valós időben. Ugyanazt hallotta látta mindenki, ugyanazok az eszközök voltak a kezükben stb. és mégis. Ez megtörtént és több esetben is. Nos, akkor egy kicsivel bonyolultabb belépőnél ez az arány jó esetben 1:100-hoz sajnos. Nem tudsz mást tenni, csak megmutatni, mit és hogyan csinálsz - utána már embere válogatja, ki tudja alkalmazni és ki nem azt ami neked olyan egyszerűnek tűnik.

Ui: Te született magyar vagy? Azt látom, hogy Budapestet jelölted meg tartózkodási helynek, de az ékezet nélküli billentyűzeted és főleg a stílusod a magyart megtanult amerikaiakéra hasonlít nagyon
Szuletett magyar ja. 10-15 ev informatikai tanacsadas, es angol kornyezet utan:
https://www.linkedin.com/in/matevisky

Itt meg az angol journal:
https://www.bigmiketrading.com/tradi...tml#post387237

Itt meg egy interju hogy lassad mennyire magyar angolt beszelek:
https://www.youtube.com/watch?v=ST-2...Q&spfreload=10

De visszaterve a temara, en nem challangelem azt hogy nektek mukodik a strategia, sot azt sem hogy vannak tanitvanyok akik tudjak csinalni, pusztan annyit allitok, hogy a transparency jegyeben neha erdemes felsorolni hogy bizony bizony nem minden sajt papsajt... Ennyi. Se tobb se kevesebb. Cherry pick chartot en is tudok ezret berakni, de olyat amikor valaki tokos es megcsinalja eloben keveset Erre linkeltem ezt:
https://www.youtube.com/watch?v=g350...Q&spfreload=10

Nem azert mert ez jobb vagy rosszabb annal amit csinaltok, hanem basszus azert mert az osszes erzes benne van. Inditozas, hogy elkapjad a trend aljat, raepites, rossz helyen, kivaras, happyseg. Egyebkent a kep amire Horst beszal, teljesen azonos amire ti beszalltok. Trigger line fordul, pullback, es lehet nyomni a gazt... Az elmelet mindig ugyanaz. Jo helen lenni jo idoben, a gyakorlat az mas
Régi 2014-11-23, 23:54   #93 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Ez igen, még csak átfutottam az anyagodat, de csak gratulálni tudok hozzá!

Így már értem az álláspontodat, nincs is most több kérdésem igazán. Azt hiszem akkor végül is az lehet ebből következtetésképpen levonni, hogy:

Igen, lehet nyereségesen kereskedni, lehetnek jó stratégiák, csak nem ismerünk (természetesen magunkon kívül...) másokat, aki ezt tartósan bizonyították volna nyilvánosan, tehát marad a feltételezgetés minden téren :-)

Az egyalkalmas éles kereskedéses bemutatók számomra a vicc kategóriába tartoznak, ezt hadd ne részletezzem (még ha én tartom is), nem jó kereskedőnek, hanem jó showman-ak kell csak lenned és akár a 10%-os vesztők ellenére is állva meg tudod magad tapsoltatni a végén...
Régi 2014-11-24, 00:25   #94 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez igen, még csak átfutottam az anyagodat, de csak gratulálni tudok hozzá!

Így már értem az álláspontodat, nincs is most több kérdésem igazán. Azt hiszem akkor végül is az lehet ebből következtetésképpen levonni, hogy:

Igen, lehet nyereségesen kereskedni, lehetnek jó stratégiák, csak nem ismerünk (természetesen magunkon kívül...) másokat, aki ezt tartósan bizonyították volna nyilvánosan, tehát marad a feltételezgetés minden téren :-)

Az egyalkalmas éles kereskedéses bemutatók számomra a vicc kategóriába tartoznak, ezt hadd ne részletezzem (még ha én tartom is), nem jó kereskedőnek, hanem jó showman-ak kell csak lenned és akár a 10%-os vesztők ellenére is állva meg tudod magad tapsoltatni a végén...
Koszi, teljesen egyetertunk. De en meg nagyon nem vagyok ot. Szerintem jo uton vagyok, de nem felek tanulni
Az egyalkalmas kereskedesi videokkal jobbat nem is mondhattal volna. Gondolom nem Horst-ra ertetted, akinek 450+ videoja van fent a neten : https://www.youtube.com/user/EMiniTu...s?spfreload=10
Es ugyanugy megoszto figura mint barki mas - csal -nem csal stb... : https://www.bigmiketrading.com/tradi...-s-trades.html de hat ez teszi izgalmassa a dolgot, hogy semmi sem biztos
Régi 2014-11-24, 10:35   #95 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
A H1-es időtávon még beszédesebbek a mozgások. Már elnézést, de aki ezekben nem talál magának való belépőt, bármilyen stratégiája is van, akár H1 de méginkább ami engem illet akár M1-en, annak biztosan foglalkozni is kell ezzel?
Zoli bácsi! Saját szemszögedből nézve természetesen most is igazad van. Ha ezzel akarsz próbálkozni, akkor hajrá. Érdekes. De azért nem kell lesajnálni más elgondolásokat.

UTÓLAG sokféle képpel lehet illusztrálni bármilyen stratégia életképességét. És érdekes módon sokan meg is teszik a nyertes kereskedések képeivel.

Nem ez a kérdés. ELŐRE is tudod valószínűsíteni, mikor kezdődik és meddig tart egy nagyonnagyonnagy mozgás? Ha igen, szívesen eltanulom tőled. Biztos, hogy 5% találati arányú kereskedés való egy átlagtradernek?

(Egyébként mióta megtanultam GIMPezni (jó móka a képmanipuláció) más szemmel nézek egy-egy képre is.)
Régi 2014-11-24, 13:02   #96 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ki mit lát igazoltnak a saját minimum 100-as mintavétele alapján :-) használja azt. Viszont a mostani mozgásokból, többségük csont nélkül elbírta az átlagáras SL-t is, ezt egy idő után már látni lehet ránézésből, ha nem is kötötted be. Nos, erre meg ugye erre van a teszter is leellenőrizni...
figyelem, a hozászólásban negatív és pozitív hangulatú gondolatok váltják egymást. A szélsőérték kiszámíthatatlanul változik, ezért élőben megjósolhatatlan a végkifejlete.

Láttam az oldaladom, hogy forgalmazod a tesztert.
Pár napja nyomogatom. Jónak találom!
Meg fogom venni.
Bár nem Tőled. (erről nem Te tehetsz, csak pont jókor szereztem orosz kapcsolatokat

Szóval sjuper, tesztelésre fel!
De gondoltam letesztelem előtte a tesztert
Kép mellékelve.
Aki egy kicsit is vágja a szitut, az láthatja, hogy valami gixer van a hozzá kapott (letölthető ingyenes 14 évre visszamenő free) adatokkal.
Amit mellékelnek hozzá, az konkrétan xart se ér!
Még a nyomi budacash grafikonon is félkor lőtt ki az árfolyam, nem egy perccel később.
(nem nfp-t tesztelek vele, arra nincs szükség, azt 10-8 ránézésre eltalálom, viszont időzóna kisilabilizálásra ismeretlen adatoknál tökéletes)

Ki milyen adatforrást használ ehhez?

Perces adatokat keresnék hozzá minél több évre,
de ennél sokkal pontosabbat !!!!!
Tudom dukascopy meg konvertálgassak, de indexek is kellenének nagyon min 2000 től.
Csatolt kicsinyítések
pozicioepites-forex_tester_gixer.jpg  
Régi 2014-11-24, 13:11   #97 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ninjatrader market replay
Régi 2014-11-24, 13:24   #98 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ninjatrader market replay
Akár még jó is lehet, ha van benne perces adat indexekre kétezertől és demóban is nyomhatom korlátozás nélkül ezt a funkcióját ??
(le nem járóan hol ???)

Vagy esetleg ha lenindzsázom az adatokat, ki tudom exportálni belőle???

Ez a forex tester most különösen azért fogott meg, mert van hozzá delphis api, meg kézreállnak a manuális order gombjai.
Régi 2014-11-24, 13:27   #99 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akár még jó is lehet, ha van benne perces adat indexekre kétezertől és demóban is nyomhatom korlátozás nélkül ezt a funkcióját ??
(le nem járóan hol ???)

Vagy esetleg ha lenindzsázom az adatokat, ki tudom exportálni belőle???

Ez a forex tester most különösen azért fogott meg, mert van hozzá delphis api, meg kézreállnak a manuális order gombjai.
Ha joltudom a kinetick ingyen adja. Azt nem tudom hogy a perceset is latod meg kell nezni. Ingyen letoltheto a dolog, utana fel kell kapcsolodni a kinetick data-feed-re es megnezni mit adnak...
Siman lehet belole exportalni, 5 perc alatt letoltesz egy expertet, kb 5 sor kodot tartalmaz, es mar mehet is ki az adat csv-be...
Régi 2014-11-24, 13:37   #100 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
ELŐRE is tudod valószínűsíteni, mikor kezdődik és meddig tart egy nagyonnagyonnagy mozgás? Ha igen, szívesen eltanulom tőled. Biztos, hogy 5% találati arányú kereskedés való egy átlagtradernek?
Nyilván nem tudja, de ezt mondta is, illetve akkor nem 5% lenne a találati aránya. Vagy fogalmazhatunk úgy is, hogy 5% valószínűséggel el tud találni találni egy 75 pipes "nagyonnagymozgást".
Amit nem kell lebecsülni!!
Mert 5%= minden huszadikra bejön neki.
Ha egy próbán bukik 5 pip-et az pl 19x5=95 pip vesztő, de az építökövével, amit megadott a nyereségességhez már lehet valamit kezdeni! (rá vagyok feküdve vele a régi nullás stratijaimra)

Ami a kulcskérdés a dologban, ha biztosak vagyunk benne, hogy minden huszadikra jön egy 75 pipes számunkra pozitív elmozdulás:
úgy felépíteni a piramist, csak annyira kimaxolni a hozamot, hogy a megnövekedett marginigény ne verje ki a brokinál a biztosítékot.

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 20:07 , a GMT +1 időzóna szerint.