Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-11-24, 12:50   #101 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

5%-os találati arány nagyon gyenge. még véletlenszerű belépésekkel is az lenne.
szerintem min. 30-40%-os találati arány könnyen elérhető. 5%-os találati arányt el lehet érni, ha napos szinten kötök egyből m1-en. de ilyen rossz találati arányt szándékosan is nehéz elérni, ha nem eszetlen a menedzselés.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-11-24, 13:07   #102 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.666
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
szerintem min. 30-40%-os találati arány könnyen elérhető. 5%-os találati arányt el lehet érni, ha napos szinten kötök egyből m1-en. de ilyen rossz találati arányt szándékosan is nehéz elérni, ha nem eszetlen a menedzselés.
valóban gyenge, viszont amíg kitermeli az áramszámlát, addig nem sérti a robotika alaptörvényét. Sok ilyen kis vacak egészségesen elosztva felzabálhatja a nagy halat.
Régi 2014-11-25, 03:36   #103 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Hely: Colorado Springs, CO. USA
Összes hozzászólás: 443
Hírnév szint: 5
USSB-FX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Hát nem lenne az, ezt hidd el nekem, amikor el is megy 75 pipet és nem kapja ki a 6 pipes SL-t, az átlagáras vagy trendkövető SL-ről nem is beszélve, abból hülyegyerek módra kötve nagyon nem biztos, hogy meglenne akár az 5%-os arány is. Ha meglenne, akkor mindenki azt csinálná és milliomos lenne, de én nem tudok egyelőre senkiről, aki ezzel boldogult volna eképpen. Amit meg írok, azt azért kicsit jobban kellene elolvasni, mert idézem:

"Nekem az 50%-os találati arányt is görcsölve sikerült összehozni kisebb célárakkal és más stratégiákkal. Mindig csodálattal tekintek azokra, akik 70-80%os találati arányról beszélnek... bár az is igaz, még nem láttam a számlájukat...

Így viszont már akár 5%-os találati aránnyal is kijöhetek belőle nyereségesen, azaz némi túlzással, arra köthetek, amerre csak mozdul az ár. (Nos, ez azért nagyon nem így van, de a lehetősége adott a kezdőnek is próbálgatni és még vak tyúk is találhat szemet...)"

Sajnos nem tudom érthetőbben megfogalmazni az álláspontomat, legfeljebb megismételni. Megfelelő tapasztalattal és idegzettel belépni azokba a pozíciókba, amelyek a múltban hozták az elvárható találati arányt, ami a megfelelő kockázatkezeléssel jóra is kijöhet. A többi már szerencse, csak ezt jobb, ha beismeri magának mindenki és nem veszi zokon, hanem jön össze. Ezért nem szabad egy számlán az összes tőkét elverni adott esetben, hogy maradjon egy jobb szériára is.
USSB-FX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-25, 08:15   #104 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A nagyon kicsi/nagyon nagy találati esélyű stratégiákkal van egy komoly probléma. Ha van egy 50% körüli találati eséllyel rendelkező stratégia, akkor abból elég 100 -200 kötés, hogy statisztikailag elfogadható infót kapjunk arról, hogy nyereséges e. Ha látjuk, hogy 100ból 50 találat van, és átlag másfélszer nagyobbak a nyerők, mint a vesztők, akkor az a stratégia használható. Ebben a példában kötésenként átlagosan a kockáztatott pénz 25%át tesszük zsebre profitként (0.5*1.5+0.5*-1= 0.25).

Nézzünk egy hasonlóan jövedelmező 5%os találati esélyre alapozó stratégiát:
5% eséllyel nyerünk, de 24szer nagyobbak a nyerőink, mint a vesztő tradek (0.05*24+0.95*-1 = 0.25) Ebben a példában szintén átlagosan a kockáztatott 25%ot keresünk egy egy traden, tehát potenciálisan ugyanolyan jó stratégia mint az első 50%os példában levő.

Mindkét példában, ha 100 kötést végzünk, és bejön a tervezett találati arány, akkor az egységnyi kockáztatott összeg 25szörösét nyertük meg.

Van azonban egy nagy különbség. Backtesztben/demo/kis összegű forward tesztben előre megvizsgáljuk a stratégiákat, mielőtt élesben bevetnénk.
Az első stratégiáról elég, ha elvégzünk 100 kereskedést felölelő tesztet, és megállapítjuk, hogy nyerő a stratégia. Ez után ha élesben 100ból csak 40et találunk el, még akkor is jók leszünk. (0.45*1.5+0.55*-1 = 0.125)
A második stratégia nyereségességének vizsgálatára jóval több teszt kell. Ha csak 100 kötést vizsgálnánk, akkor ha 100ból 5 találattal megállapítanánk, hogy nyereségesek vagyunk, és élesbe nekivágnánk, akkor lehet, hogy nagyot koppannánk. Ha a következő 100ból csak pl 3 találatunk lenne, akkor már masszívan veszteségesek lennék. (0.03*24+0.97*-1 = -0.25)

Tehát a fenti 5%os stratégia is nyerő lehet, de ahhoz hogy megbizonyosodjunk arról, hogy a találati esély tényleg 5%, ahhoz nem elég 100 backteszt kötés, legalább 4-500 kell hozzá. Illetve éles kereskedésnél is több kötés kell, hogy viszonylag egyenletes legyen a profitnövekedés.

Hasonló a helyzet a túl nagy találati aránnyal rendelkező stratégiákkal, mert ott meg jó nagyok a vesztők, és nem mindegy, hogy 100ból 1, vagy 2 nagy vesztő jön össze...
Ezt használják ki a martingale szerű de egyébként nullszaldós stratégiák: Egy ideig jól megy a szekér. Ha túl korán elbukják, akkor csöndben maradnak, ha egy közepes hosszúságú emelkedő görbét összehoznak, akkor eladják a balekoknak. Ez után előbb utóbb bejön a számlanullázó veszteség, de addigra a a szervezők már lelépnek...
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-25, 14:26   #105 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
USSB-FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hát nem lenne az, ezt hidd el nekem, amikor el is megy 75 pipet és nem kapja ki a 6 pipes SL-t, az átlagáras vagy trendkövető SL-ről nem is beszélve, abból hülyegyerek módra kötve nagyon nem biztos, hogy meglenne akár az 5%-os arány is. Ha meglenne, akkor mindenki azt csinálná és milliomos lenne, de én nem tudok egyelőre senkiről, aki ezzel boldogult volna eképpen. Amit meg írok, azt azért kicsit jobban kellene elolvasni, mert idézem:
"abból hülyegyerek módra kötve nagyon nem biztos, hogy meglenne akár az 5%-os arány is. Ha meglenne, akkor mindenki azt csinálná és milliomos lenne,"

én nem 6 pipes stoppal fogok meg 75 pipet, hanem
3 pipes stopokkal szoktam kötni 150,300 pipes célárakkal jóval magasabb találati aránnyal, mint 5%(fokozatos leváltással).
ezek 1:50,1:100 RR-ek. egyébként többet kereskedem csak m5,m1 idősíkokat. 1:3,1:5 RR-es tradekkel.

"Amit meg írok, azt azért kicsit jobban kellene elolvasni, mert idézem:"

honnan tudod, hogy rád reagáltam? idéztem a hozzászólásodat, mint most?
  Válaszol idézettel
Régi 2014-11-25, 16:52   #106 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Idézet:
"abból hülyegyerek módra kötve nagyon nem biztos, hogy meglenne akár az 5%-os arány is. Ha meglenne, akkor mindenki azt csinálná és milliomos lenne,"

én nem 6 pipes stoppal fogok meg 75 pipet, hanem
3 pipes stopokkal szoktam kötni 150,300 pipes célárakkal jóval magasabb találati aránnyal, mint 5%(fokozatos leváltással).
ezek 1:50,1:100 RR-ek. egyébként többet kereskedem csak m5,m1 idősíkokat. 1:3,1:5 RR-es tradekkel.

"Amit meg írok, azt azért kicsit jobban kellene elolvasni, mert idézem:"

honnan tudod, hogy rád reagáltam? idéztem a hozzászólásodat, mint most?
Elnézést, nem akartam veszekedni, csak vitatkozni, mert az én írásomra reagálva írtál, legalábbis beképzeltem magamnak. Elnézést, látom, hogy az elmúlt 2-3 évben milyen fejlődésen mentél keresztül, legalábbis a fórumozást illetően.

Tudnám idézni a rólam írt megtisztelő korábbi mondataidat (még a reklámomban is benne vannak...), hogy akkoriban nem bírtad a tempómat, amit diktáltam, mert az M1 meg azok a kicsi 6-10 pipes SL-ek stb. nem fekszenek neked. Most már 3 pipnél tartasz, 300-as célárakkal, 50%-os találati aránnyal, őszinte elismerésem. Kicsit utána számoltam... és örülök, hogy az elméleted veri még a Pintérék meg az Spike stratégia 1500%-os eredményeit együttesen - elméletben.

Ezzel csak az a baj, hogy amint olvasom a fórumokat, még sem a tiédet sem az övéket nem tudta senki hitelesen lekereskedni. Ez sem gond, mert az enyémet se sokan, de azt legalább tudom, hogy ki és milyen eredményességgel. De milyennel? Hát akkor őszintén: stabilan pluszban vannak vele páran (!!!) egy kicsivel minden hónap végén a több száz ezzel próbálkozó közül! Igen, jó ha százból egy valaki tudja alkalmazni. Ez persze szerintem igaz mindenki stratégiájára, aki ezt mutogatja, van aki tudja alkalmazni és van aki nem.

Korábban írtam, hogy átlagosan 100-ból 5-nél többen ezt a jelt sem tudták lekereskedni, amit leprogramoztattam mérgemben... BIZONYÍTOTTAN nyereséges jel hosszú távon, ez hozza az 50%-os eredményt, ha tudod mikor kösd be ugyanezt a jelet. Azt kell felismerni amit a képen látni lehet és a nyakvonalnál orderrel kötni TP RR2-vel.

De akkor miért nem tudják ezt lekeresdni sokan? Még azok sem akik felismerik? Azért, mert van amikor egy héten 8 devizapáron csak 3-4 ilyen jel van az M1-en is (4PFZ-ben azaz mindenhol tiszta zöldben minden). Képtelenek kiülni ezt napi 9 órában, ami nem is csoda.

Ezt csak azért írtam le, hogy más is értse: millió egy jó stratégia van, de valójában kb. 90% az alkalmazóján bukik meg.
Csatolt kicsinyítések
pozicioepites-2014-11-25_9-23-41.png  
Régi 2014-11-25, 19:02   #107 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Tettem be egy elemzést a DAX topikba, ami ide is tartozik a pozícióépítéshez.
Régi 2014-11-25, 19:39   #108 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

"legalábbis beképzeltem magamnak"

elég sok mindent.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-11-25, 21:44   #109 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Egy DTFX-es pozícióépítéses stratégia bemutatása itt: Dax
Régi 2014-11-25, 21:56   #110 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 918
Hírnév szint: 7
_Gabor_ a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
#742 (permalink)-et tedd be.
_Gabor_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-25, 22:37   #111 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
Hírnév szint: 8
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem valami elegáns amikor olyasmit oszt meg az ember amire nem, hogy felhatalmazása sincs de még alá is írta, hogy nem publikál...
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-25, 23:22   #112 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Idézet:
moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem valami elegáns amikor olyasmit oszt meg az ember amire nem, hogy felhatalmazása sincs de még alá is írta, hogy nem publikál...
Köszi a figyelmeztetést!

De hogy tudjál nyugodtan aludni, először is nem írtam alá semmit, én nem (az hogy miért meg röviden: közöd?) És nem írtam alá semmit a Tőzsdeiskola-nál sem, de a Brókerszámla-nál és a Profit-nál sem, és minő csoda, elfogadták a pénzemet. Az már más kérdés, hogy aki még csinálja, annak nem kavarok be ezen a téren, pedig lenne mit. Innen vették az akkoriban eladott tudásukat ők is, csak még mi butuskák ezt nem tudtuk: http://www.port.hu/antikvar_konyv_-_...ument_id=80085 Csak nézze meg bárki, hogy pl. a pozícióépítéses stratégiák ettől ugyan mi a francban különböznek? Az indikátorok neveiben meg színeiben? Kb csak annyiban. meg hogy ki milyen puccos helyen vagy csilli-villi weboldalon mutogatja? Az enyém is erre épül, de hát a piac mindenikek egyformán mozog már jó pár éve, mitől is lenne más?

Másodszor meg be tudom tenni az ingyenes forrás kb. minimum 5-6 helyről, ahol ezt egy az egyben bemutatják, ősrégi stratégia, elérhető az inter neten, angol nyelven legalábbis igen.

Nem akarom ezt megvitatni már senkivel, főleg nem itt, de miről is szól a magyar tőzsde és pl. marketing oktatás?

Ingyenesen online is elérhető külföldi anyagok lefordíttatása (mert fele nagymenő még nyelvet sem tud) majd azok eladása a tudatlanoknak/tudatlanabbaknak! Őszintén megvallom, egy időben én is belementem ebbe, bánom az óta is, de éppen ezért nyomom most ki amit csak lehet ingyenesen.

Elnézést: akinek nem inge - ne vegye magára! De mutass bármilyen stratégiát és megadom (jó pénzért persze) az ingyenesen elérhető forrását! Nem tévedés kedves Moszad, több ezernyi linkem és lementett anyagom van ilyenekből. Legfeljebb nem fehér charton mutatják hanem feketén, és már királyok is a saját fejlesztésű kis Holy Grail stratégiájukkal.
Régi 2014-11-26, 13:36   #113 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Az USSB-FX SNTS EA Strategy Tester-en bemutatva.

Pozíciónyitás BuyStop-al, USSB-FX TrendInfo indikátor jelzésekkel, meginduló trendirányú mozgásban TE szint felülzárására.

http://youtu.be/L4vNm8nLrus
.
Régi 2014-11-27, 00:17   #114 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Pozícióépítés az EURJP-n 45p TP-vel.

http://youtu.be/Ufd-vg_dAX0
Régi 2014-11-28, 03:19   #115 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Most egy kicsit jobban körbenéztem itt a fórumon és látom, hogy volt egy nagyon megindult topik korábban is már a pozícióépítésről.
De olyan hirtelen vége lett, minden előzmény nélkül, hogy kíváncsi vagyok, miért? Esetleg tud valaki valamit erről a történetről?

Mindennapi kereskedések a Pozícióépítéses Trendkövető stratégiával
Régi 2014-11-28, 10:47   #116 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
De olyan hirtelen vége lett, minden előzmény nélkül, hogy kíváncsi vagyok, miért? Esetleg tud valaki valamit erről a történetről?

hát igen. ezek nagyon fontos kérdések.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-11-28, 15:55   #117 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Idézet:
hát igen. ezek nagyon fontos kérdések.
Köszönöm a normálisan feltett kérdésemre a cinikus válaszodat, még ha mosolyogsz is hozzá. Miért is van az az érzésem, hogy elkezdtél kóstolgatni egy ideje?
Nem biztos, hogy jó irány. Az én megítélésem már a kezdettől kettős, tehát ez nem újdonság. De a te szépen felépíted imidzsedet itt a fórumon, kár lenne így elkezdeni lerombolni.
Régi 2014-11-28, 17:57   #118 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Mindennapi kereskedések a Pozícióépítéses Trendkövető stratégiával
Nekem azt mondják a hangok, hogy voltak elozmények.
Az én idoszámitásomban ez Sidiussal kezdodott.
Hipphoppiféspuff csak ugy hirtelen..aztan itt van ez a fazon is. vagy Tomi aki csak ugy csendben rezegtette a lécet. A GP- nek már ki kellett találni vmi fedostoryt....az már tul gyanus lett volna. Ha jobban megnezed már a Shortos sincs itt, csak a gyenge klonját dobják be néha.
A Kamionos meg az Alter még fel se tunt senkinek.....de én tudom.....sugják a hangok. Ezeket mind osszegyujtik.
Egy bunkernek álcázott bányában dolgoztatják öket valahol az orbánságban fikarcnyi pip falatokért. Tegnap is láttam egy fekete autot. Talán érted indultak. Erzem kell nekik az experted. Bár lehet már nem is te vagy az, a billentyuk mogott hanem a csinos lányod. Ezt a nem a hangok mondjak, a fenyek sugják. De nem hiszek nekik! Egy mikrolotot se tennek erre a tippre.

De mégis ki állhat mogotte?? Kizarasos alapon csak a Sindler. Ahhoz már tul jo, hogy itt legyen. A Harzol is a kezében van. Csak igy lehet.
Régi 2014-11-28, 18:28   #119 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Talking

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nekem azt mondják a hangok, hogy voltak elozmények.
Az én idoszámitásomban ez Sidiussal kezdodott.
Hipphoppiféspuff csak ugy hirtelen..aztan itt van ez a fazon is. vagy Tomi aki csak ugy csendben rezegtette a lécet. A GP- nek már ki kellett találni vmi fedostoryt....az már tul gyanus lett volna. Ha jobban megnezed már a Shortos sincs itt, csak a gyenge klonját dobják be néha.
A Kamionos meg az Alter még fel se tunt senkinek.....de én tudom.....sugják a hangok. Ezeket mind osszegyujtik.
Egy bunkernek álcázott bányában dolgoztatják öket valahol az orbánságban fikarcnyi pip falatokért. Tegnap is láttam egy fekete autot. Talán érted indultak. Erzem kell nekik az experted. Bár lehet már nem is te vagy az, a billentyuk mogott hanem a csinos lányod. Ezt a nem a hangok mondjak, a fenyek sugják. De nem hiszek nekik! Egy mikrolotot se tennek erre a tippre.

De mégis ki állhat mogotte?? Kizarasos alapon csak a Sindler. Ahhoz már tul jo, hogy itt legyen. A Harzol is a kezében van. Csak igy lehet.

Az anyád pi***ját
  Válaszol idézettel
Régi 2014-11-28, 18:47   #120 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Alakul megint szépen a történet....

Egyben biztos lehettek, hogy az én csinos lányaim, akiknek nálam jóval több ész is szorult az agyacskájukba a szépségük mellé, kb. naponta 2x barmoznak le azért, ha meglátják, hogy fórumozgatok unalmas perceimben... Lassan már rejtve merem csak csinálni - egy ideig - utána úgyis eltűnök megint én is egy jó időre, ha valaki jól felbosszant...
Régi 2014-11-28, 19:06   #121 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

"te szépen felépíted imidzsedet itt a fórumon"

az imidzs számomra semmit nem jelent. amikor privbe vagy egyéb módon írogatnak, hogy miért nem foglalkozom
a "Sindler Fan Club"-al, akkor átirányítom őket a "Kereskedés de hogyan" vagy "Van egy kérdésem" topicokba.
nem szeretném, ha rólam szólna a fórum.

"érzésem, hogy elkezdtél kóstolgatni egy ideje?"

nem szokásom rosszindulatból,bántásból írogatni.
de kissé elmosolyodtam, amikor ezt írtad, hogy: "kíváncsi vagyok, miért?"
ezen nevetem egy kicsit, mert szerintem ez lényegtelen dolog.
kicsit olyan, mint amikor feltöltenek egy képet és azt kérdezik, hogy merre fog menni az ár és választ várnak.
nem hiszem, hogy sok embert érdekel, hogy egy adott topicban adott idő alatt miért nem született hozzászólás.
ez nem a legfontosabb szempont. annak pl. több értelme van, hogy átnézünk tőkenővelő "technikákat":
1. alapból egy traden 1 R-t kockáztatunk. ezt az 1 R értéket megemeljük, de ésszel pszichot és DD figyelembe véve
2. pozícióépítés(erről szól ez a topic)
3. nyereség visszaosztásos MM(elég jó)
4. kereskedés számának megnövelése adott időszak alatt(ha pszicho miatt 1. pontban leírtak szerint 1 R értékét
nem szeretnéd növelni, akkor növeled a tradek számát, de akkor meg a vesztősorozatok lesznek hosszabbak)
5. nyerő tradek még tovább engedése(ez kakukktojás, mert befolyásolja a találati arányt is)
...stb.

ezeknek van értelme és nem a történelemmel foglalkozni. egyébként nem baj, ha téged ez érdekel.
ez nekem kicsit vicces, de nem rossz indulatból,bántásból vicces. lehet, hogy túl érzékeny vagy.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-11-28, 20:14   #122 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Hírnév szint: 4
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Nem akarnátok inkább egy kereskedési versenyt rendezni? Jobb lenne mint egy Tyson vs Holyfield meccs. Viszünk rágcsát
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-28, 20:22   #123 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Idézet:
"te szépen felépíted imidzsedet itt a fórumon"

az imidzs számomra semmit nem jelent. amikor privbe vagy egyéb módon írogatnak, hogy miért nem foglalkozom
a "Sindler Fan Club"-al, akkor átirányítom őket a "Kereskedés de hogyan" vagy "Van egy kérdésem" topicokba.
nem szeretném, ha rólam szólna a fórum.

"érzésem, hogy elkezdtél kóstolgatni egy ideje?"

nem szokásom rosszindulatból,bántásból írogatni.
de kissé elmosolyodtam, amikor ezt írtad, hogy: "kíváncsi vagyok, miért?"
ezen nevetem egy kicsit, mert szerintem ez lényegtelen dolog.
kicsit olyan, mint amikor feltöltenek egy képet és azt kérdezik, hogy merre fog menni az ár és választ várnak.
nem hiszem, hogy sok embert érdekel, hogy egy adott topicban adott idő alatt miért nem született hozzászólás.
ez nem a legfontosabb szempont. annak pl. több értelme van, hogy átnézünk tőkenővelő "technikákat":
1. alapból egy traden 1 R-t kockáztatunk. ezt az 1 R értéket megemeljük, de ésszel pszichot és DD figyelembe véve
2. pozícióépítés(erről szól ez a topic)
3. nyereség visszaosztásos MM(elég jó)
4. kereskedés számának megnövelése adott időszak alatt(ha pszicho miatt 1. pontban leírtak szerint 1 R értékét
nem szeretnéd növelni, akkor növeled a tradek számát, de akkor meg a vesztősorozatok lesznek hosszabbak)
5. nyerő tradek még tovább engedése(ez kakukktojás, mert befolyásolja a találati arányt is)
...stb.

ezeknek van értelme és nem a történelemmel foglalkozni. egyébként nem baj, ha téged ez érdekel.
ez nekem kicsit vicces, de nem rossz indulatból,bántásból vicces. lehet, hogy túl érzékeny vagy.
Ok értettem főnök :-)

Amit meg ide beírtál a pontokhoz, ahhoz fel kell nőnöm, de igyekszem, mert nem igazán értem, miket írtál be és miért. De biztosan csak többször át kell olvasnom, hogy érdemben tudjak hozzászólni és végre akkor ide illő témával foglalkozni valójában.
Régi 2014-11-28, 20:26   #124 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Idézet:
falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem akarnátok inkább egy kereskedési versenyt rendezni? Jobb lenne mint egy Tyson vs Holyfield meccs. Viszünk rágcsát
Ne reménykedj, hiszen egy beszélgetés erejéig nem lehet a hangadókat elcsalni a Traders Night-hoz sem, nem hogy egy versenyre. Most lett mindenkinek felajánlva éppen...
Régi 2014-11-29, 03:35   #125 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Hát akkor kereskedjünk, meg beszéljünk arról. Nézzük a mai lehetőségek közül az EURJPY-t.

Én így láttam, ahogyan a videón láthatod és ahogyan le is lehetett kereskedni ezt is egyetlen egy BuyStop elhelyezésével. Utána már csak ara kellett ügyelni, hogy a kezét kösse hátra az ember, mert a program intelligensebb és pszichológiailag érzéketlenebb nálunk = ő a legjobb barátunk a trenddel együtt és teszik a dolgukat a célárig.

Megint csak kérem, hogy ellenőrizzétek le szigorúan, hogy a már többször közzétett nagyon egyszerű stratégiám alapján adott-e belépőt nekem ott ahol beléptem a videón bemutatva?

Én azt gondolom, igen, de a képen meg azt is megjelöltem, hogy hol volt még egy esély, ami még biztosabb volt a belépésre még a "hitetlenkedőknek" is, akik már a JPY korrekciójára várnak Az is igaz, hogy már előtte is volt a második korrekciós trendvonal törésére, de én megvárom, ameddig kialakul mindig egy kis CS/V a korrekció után.

Szerintem nem véletlen, hogy elment onnan rendesen, számos stratégia ott adott jelet azon a részen, tehát ez mindig megerősítés az én szememben is, még ha nem is azokra lépek be.

Az expertbe beletettünk most még másik zárási stratégiákat is (mert mindig adok sajnos még a mások óhajaira), de igazából a jó trendek elmennek átlagáras SL húzással is a 75 pipes célárig. Tök mindegy melyiket használjuk zárásra, igazából a jók hosszabb távon kiegyenlítik egymást az eredményességet illetően.

Én az átlagárast szeretem használni úgy, hogy minden ráépítésnél eltolom egy kicsit a célár irányába, azaz kicsit dinamikusabbá teszem a trendkövetést. Akkor még sem csak nullában zárok akár egy +40%-os pozíciót, hanem pár százalékos nyereséggel. Az agyam csak akkor szokott bedurranni egy kicsit (csak kicsit, mert alkalmazom a 3 mp-s szabályt ilyenkor is), amikor emiatt a 2-3 pip miatt vesz ki a trendből, ami meg persze utána simán TP lesz

Nos, ennyi volt a mese mára, zárul Zoliapa forexes mesetára...
.

Csatolt kicsinyítések
pozicioepites-2014-11-28_19-51-59.png  
Régi 2014-11-29, 11:58   #126 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jobb lenne mint egy Tyson vs Holyfield meccs. Viszünk rágcsát
inkább ez

https://www.youtube.com/watch?v=55AasOJZzDE
  Válaszol idézettel
Régi 2014-11-29, 16:27   #127 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.246
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ne reménykedj, hiszen egy beszélgetés erejéig nem lehet a hangadókat elcsalni a Traders Night-hoz sem, nem hogy egy versenyre. Most lett mindenkinek felajánlva éppen...
Ez nem teljesen van így...
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-29, 16:49   #128 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez nem teljesen van így...
Szuper, alig várom már, hogy a nicknevek mögé arcok és stratégiák is kerüljenek. Én tavasszal megyek haza, akkor akár élő kereskedést is simán végigcsinálok akár egy teljes hétig :-)

Tudod, ha bejön, csinálok pár százalékos pluszt az elején, akkor ott abba is hagyom kockázatkezelésre meg tőzsdepszichológiára hivatkozva, felszorzom ott helyben 52 hónapra napi kamatos kamattal, és olyan király leszek, hogy csak na és nyomom majd ezerrel a reklámot évekig arról...

Ha meg nem, akkor az lesz az a hét, amikor a "profi trader" mintájára emelt fővel elviselem a kereskedéssel járó veszteségeket és közben bemutatom 13x a múltbéli nyerő heteimből valamelyiket részletesen...

Vagy nem így kell csinálni? (Basszus, megbánom még én ezt az őszinteségi rohamot egyszer vagy jól pofán-vernek/veretnek majd "véletlenül" egy sötét sarokban azok, akik ezt milliókért így csinálják?)
Régi 2014-11-29, 17:02   #129 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szuper, alig várom már, hogy a nicknevek mögé arcok és stratégiák is kerüljenek. Én tavasszal megyek haza, akkor akár élő kereskedést is simán végigcsinálok akár egy teljes hétig :-)

Tudod, ha bejön, csinálok pár százalékos pluszt az elején, akkor ott abba is hagyom kockázatkezelésre meg tőzsdepszichológiára hivatkozva, felszorzom ott helyben 52 hónapra napi kamatos kamattal, és olyan király leszek, hogy csak na és nyomom majd ezerrel a reklámot évekig arról...

Ha meg nem, akkor az lesz az a hét, amikor a "profi trader" mintájára emelt fővel elviselem a kereskedéssel járó veszteségeket és közben bemutatom 13x a múltbéli nyerő heteimből valamelyiket részletesen...

Vagy nem így kell csinálni? (Basszus, megbánom még én ezt az őszinteségi rohamot egyszer vagy jól pofán-vernek/veretnek majd "véletlenül" egy sötét sarokban azok, akik ezt milliókért így csinálják?)
Néha szimpatikus, amit írsz, néha meg nagyon nem.

Kiprovokálod, hogy előadást tartson valaki (én speciel már nagyjából össze is állítottam egy érdekes anyagot bevezetésképpen, amit az alapozás után reményeim szerint akár több is követhetne), aztán meg jön a kötekedés, provokáció? Nem kéne előbb meghallgatni, miről is van szó?

Ki az a hülye, aki ingyen, önzetlenül, segítő szándékkal belemegy mégis ilyesmibe? Na, alszom rá egyet..
Régi 2014-11-29, 17:59   #130 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ki az a hülye, aki ingyen, önzetlenül, segítő szándékkal belemegy mégis ilyesmibe? Na, alszom rá egyet..
Hűha, tehát akkor aki eddig ott volt és majdan lesz az mind hülye szerinted?
Tudod, ott nem fizetnek senkinek, megtisztelésannak, aki oda mehet...

Ajajj, megint nem leszel népszerű, pedig éppen segíteni akartam neked is...
Régi 2014-11-29, 18:27   #131 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Hűha, tehát akkor aki eddig ott volt és majdan lesz az mind hülye szerinted?
Tudod, ott nem fizetnek senkinek, megtisztelésannak, aki oda mehet...

Ajajj, megint nem leszel népszerű, pedig éppen segíteni akartam neked is...
No, nem egészen sikerült kiragadni a lényeget.

Van, aki odamegy, és nem kóstolgatják, még ha valójában nem is rengeti meg a tőzsdei világot.
Van, aki odamegy, aztán kóstolgatják.
És van, aki már előre kóstolgatnak. Erre utaltam.

De mindegy: eddig se a népszerűségre gyúrtam.
Régi 2014-11-29, 19:07   #132 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
eznemteljesenvanígykettő:
Bee, bee beállok a pízmentor mögé.
Én is elmennék.
Kibícnek! Iszonyat nagy spreadekkel dógoznék mindkét fél felé, a szünetekben meg lehetnék poppomlyány körbeugrálva a kerekasztalt.
Régi 2014-11-29, 19:28   #133 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Hogyan is kell az ilyet Kockaseggű féle szívbemarkoló és építő jellegű beírásokat szépen és udvariasan lereagálni? Meg van erre is a megoldás Bocsi' Gyula, remélem, hogy nem jogvédett...

Idézet:
Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az anyád pi***ját
Régi 2014-11-29, 20:44   #134 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Most viszont elköszönök egy időre, mert várnak a Hawaii óceánparti hullámok és megígértem a családnak, hogy legalább ott nem foglalkozom ezzel az egésszel - még a laptopomat is itt kell hagynom... ami nem gond persze, hiszen mindenhol van Netcafe

Nektek addig is a lehető legtöbb pipet kívánom, remélem kibírjátok nélkülem pár hétig, még ha nehezen is
Régi 2014-11-29, 23:58   #135 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Hogyan is kell az ilyet Kockaseggű féle szívbemarkoló és építő jellegű beírásokat szépen és udvariasan lereagálni? Meg van erre is a megoldás Bocsi' Gyula, remélem, hogy nem jogvédett...
egyébként tényleg nincs veled semmi bajom. minek is lenne miután bepályáztam fele lányodra/királyságodra
DE készül az építő jellegű beírás is, hogy legyen ami kizökkentsen az óceáni range hullámaiból.
Csatolt képek

Régi 2014-11-30, 08:06   #136 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Megadtam az egyik mastercardom PIN kódjának 75 % -át, úgyhogy csak óvatosan
  Válaszol idézettel
Régi 2014-12-02, 17:13   #137 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Hawaii......

Régi 2014-12-16, 03:21   #138 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Most, hogy a végére értem, akkor írom ide ezt az elejére: jól kiszúrtam a bandával, mert ahhoz, hogy lehessen bármit is hozzátenni, végig is kell olvasni:-) annak akinek valami fáj a történetben...

Sziasztok, megjöttem onnan (ahová el se mentem) és látom, hogy ez (is) egy teljesen érdektelenségbe fordult irány, kár vele erőlködni. Ha nincs anyázás - nincs miről beszélni sem - maga a pozícióépítés meg ki a francot is érdekel és az abban rejlő lehetőségekkel együtt?

Már arra sem futja, még a leglelkesebb fórumromboló kedves ismerőseimtől sem, hogy belekössenek egy-egy kereskedésbe, még ha oly szépen is kérem rá őket. Vagy talán az is lehet, hogy annyira rosszak ezek, annyira kitaláltak, hogy már ennyit sem érdemelnek. De az is lehet, hogy szar van a palacsintába, mert engem bár lehet anyázni, de amit felteszek abba nehéz belekötni? Talán az a gáz, hogy rontom a buliját bizonyos köröknek most azzal, hogy ingyen többet adok, mint más 10x ennyiért?

Ki tudja, de nem is igazán számít. Régebben az volt az egyik állandó sláger duma, hogy legyen éles számlás kimutatás: olvastam Mergodon írását a topikjában, hogy egy már éles számlán bizonyított eredményre sem izgult senki. De van másnak is máshol elérhetően és van akivel tartom a kapcsolatot közülük is és kiderült, igazából a kutyát sem érdekel az sem. Több bírálatot kapnak hamisításról, meg mindenfajta baromságról, mint követőket.

A másik sláger volt az, hogy aki megteheti, mert bizonyára jól keres a stratégiákkal amit mutat vagy tanít, az miért nem adja át ingyen és ajándékba a potyaleső, lusta és semmit-tenni nem akaró tisztelt nagyérdeműnek? Hát erre meg jönnek a mindent oly jól tudók agyament magyarázatai, hogy akkor majd azt a stratégiát kilövik a brókerek... Hát persze, igen, biztosan kilövik max. 200-300 (ez is csak egy álom szám..) egyformán kereskedő ember számláját a sok 10 millióból és rámennek a x milliárd dolláros piaci forgalmat megrengető kiskereskedők jó esetben ezer dolláros számláira. Na ne csináljuk már...

De akkor hát mi is van itt? Hát ezt majd mindenki eldönti magában, aki olvassa ezeket a fórumokat.

Tudjátok mit? Én pl. eldöntöttem, hogy mostantól egyetlen egy topikot látogatok majd egy ideig, amelynek én így rövidíteném le a címét:

Lássuk az igazságot...

Idézet:
FreeLadyBug eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Emberek, egy kis segítséget szeretnék kérni, jöttem ide, hogy elolvassam, és megnézzem a sok görbét, amit ide kiraktak a fórumra írogató emberek, de sehol nem találom... Pedig kértem, hogy már mutassanak valamit…
Azt látom, hogy van olyan, a fórumra sokat írogató* és mástól hozamgörbét kérő, aki ki is regisztrált innen, aminek nem tudom az okát. Tehát valószínűleg csak én nem találom, és ilyen nem fordult elő...
Biztos bennem van a hiba, vagy valamit elütöttem, tehát hol találom a hiányzó dolgokat?
Help Me please!

Miért is kell a fórumra sokat írogató véleményvezéreknek is valamit mutatni? Mert a fórumokról is sok ember akar tanulni és nem mindegy, hogy mit fog tanulni. Sokkal olvasottabb lenne az az ember, aki éppen alá is támasztja a beírásait egy hozamgörbével. Az pedig, hogy ő itt ingyen segít, az sem lehet kibúvó hiszen az ingyen osztogatott mérges gomba sem túl nagy segítség, pedig ingyen van!
Ez az utolsó bejegyzés engem mindenképpen elgondolkodtatott és bizony igaza kell adnom, főleg ennek az utolsó gondolatnak:

Idézet:
Miért is kell a fórumra sokat írogató véleményvezéreknek is valamit mutatni? Mert a fórumokról is sok ember akar tanulni és nem mindegy, hogy mit fog tanulni. Sokkal olvasottabb lenne az az ember, aki éppen alá is támasztja a beírásait egy hozamgörbével. Az pedig, hogy ő itt ingyen segít, az sem lehet kibúvó hiszen az ingyen osztogatott mérges gomba sem túl nagy segítség, pedig ingyen van!
Ezért magamat is beleértve, majd csak akkor jelentkezem itt, ha meg tudok vagy akarok (ez bizony azért nagy különbség) felelni ennek a feltételnek.

Az már más kérdés, hogy ha lesz olyan eszközöm, amit más is tud használni, ami akár jó is lehet és nem loptam másoktól, én fizettem azért, hogy elkészüljön, azt közzéteszem, hiszen azt aki akarja kipróbálja, aki meg nem, hát nem. Nekem az már onnantól nem kerül többe, hogy kifizettem. Ha kapok visszajelzéseket róla, az már nekem éppen elég fizetség érte, lehet, hogy olyat ír valaki róla vagy ajánl hozzá, ami nekem a saját kereskedésemben kifizetődő lehet.

De kb. ennyi mostantól a magyar fórumozást illetően, minden tiszteletem minden jó-szándékú fórumtagnak, aki néha hasonlóan megoszt bármit is. Ez szükséges is lenne, hiszen igazából nem egymás ellen kereskedünk a piacon, hanem ellene. Ezt van ahol felérték ésszel és nem is véletlen, hogy számos magyar név is fellehető azokon, és teljesen más stílusban vesznek részt az ottani eszmecserékben. ja, hogy az már egy szűrő, hogy angolul sem árt tudni? Hát ez van...

De aki ezt úgy fórumozgat itt, hogy közben oktat is pénzért, azok hozzám hasonlóan gyakorolhatnának egy kis önvizsgálatot (bár én már ezt nem teszem pénzért és nem is tervezem, olyan rosszul hátha nem megy a sorsom, hogy erre kényszerüljek), miért is olyan "nagylelkűek" egy-egy bedobott, egyébként angolból lefordított cikkel vagy ingyenesen is megtalálható indikátorral, experttel stb.

De azok is, akik itt az időszakos ügyeletes fórum-vezérek, azok is megszívlelhetnék itt a fenti sorokat. Lásd Sindler "barátom", egykori klubtársam: élő ember nem látta még kereskedni, soha semmit nem mutat, de osztja az észt egyfolytában. Semmi bajom vele már személyesen, hiba rúgott belém párat a maga módján mostanában, én gyorsan felejtek ilyeneket, de azok akik oly áhítottan várják, hogy valami értelmeset is lássanak tőle, valami használhatót, azok csak várjanak: már csak idő kérdése amikor lesz olyan kegyes, hogy ki fog jönni a maga kis bulijával: minél jobban tagadja most, annál nyilvánvalóbb. Különben miért lógna nyit a fórumon, ha ő (is) 2 év alatt mindent tud, amit más nem?

Ugyan már, legalább engem ne álltasson senki ezzel az oktatósdi dumával, aki közel 4 évig várta csodát, hogy majd összeszed több száz oktatott közül legalább néhányat (pl. őt is), akire majd rábízatja a saját tőkéjét is egyszer.

Átmentem az oktatási piac minden fázisán, ismerem szinte az összes meghatározó szereplőt, elegem is lett belőle egy életre. Sőt én konkrétan szégyellem is, hogy részese voltam az én vállalkozói és sportolói múltammal. Az már csak egy dolog, el sem kell hinni, hogy én személy szerint vesztettem rajta és nem is keveset, mert bármely más üzletem annyi energiát belefektetve a többszörösét hozhatta volna - arról nem is beszélve, ha csak és kizárólag kereskedem ez idő alatt.

Magamat is beleértve mostantól ezért azt tudom ajánlani csak, hogy pénzt csak azért és olyannak adjon ki bárki is bármiért, ami értéket ad. Az ígéretek nem! Amit fel lehet lelni az interneten ingyenesen is, akár magyarul akár bármilyen nyelven, azt nem sokára közzéteszem egy helyen elérhetően! Ez kb. 1200 azaz ezerkettőszáz linket jelent tematizálva és saját archívumból vett megjegyzésekkel. Továbbá scriptek, indikátorok tucatjai is elérhetők lesznek. Hogy ez mennyi munkába került és mennyi pénzbe, azt a fantáziátokra bízom. De aki személyesen ismer, az ezen nem is csodálkozik: maximalista baromnak tart még most is a környezetem, amikor már az tehetem amit akarok, amikor akarom és ahol akarom. De nekem újra kellene születnem ahhoz, hogy megváltozzak, ez is biztos. Én mostantól már adni akarok inkább, mint kapni, hogy "vezekeljek"...

Nos, elég lesz már ebből, de ha megírtam elküldöm, egy jó időre kiírtam magamat. Végül mit is számít? Ha valakinek ez felnyitja a szemét és esetleg emiatt megspórol magának rengeteg időt és pénzt - akkor már nekem megérte. Aki eddig is utált vagy irigyelt, az ezután is fog, aki meg nem, az ezután sem.

Indulhat a buli, lássuk, kinek milyen véleménye van - ha van - elvégre főleg névtelenül aztán (vagy ha ismernek itt, ajánlom az első-beírós megmondó ember szerepét :-) gyorsan regisztrálj egy újat.. ) és hajrá!

Aki pedig szeretne velem kapcsolatot tartani, az privátban továbbra is kereshet bármikor - miután hajlandó úgy bemutatkozni, ahogyan én teszem a weboldalamon.
Régi 2014-12-16, 06:40   #139 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 359
Hírnév szint: 3
mergodon a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül mergodon részére
Alapbeállítás

Idézet:

Ki tudja, de nem is igazán számít. Régebben az volt az egyik állandó sláger duma, hogy legyen éles számlás kimutatás: olvastam Mergodon írását a topikjában, hogy egy már éles számlán bizonyított eredményre sem izgult senki. De van másnak is máshol elérhetően és van akivel tartom a kapcsolatot közülük is és kiderült, igazából a kutyát sem érdekel az sem. Több bírálatot kapnak hamisításról, meg mindenfajta baromságról, mint követőket.
Hehe, ez tokeletesen igy van. A kutyat nem erdekli. De egyebkent tenyleg nem gond. Irtam mar, minnel jobban fog menni a dolog, annal tobb penzt kerek a nulla jelentkezotol, hogy dumaljak vele... Ha meg szarul megy, akkor ugyis mindegy, lelepek, aztan beke poraimra

Egyebkent pl itt van egy durva hamisitasi botrany, az USA-bol:
https://www.bigmiketrading.com/vendo...tml#post460505
Szoval neha hiheto hogy szkeptikusok az emberek...

Viszont abban nagyon igazad van, hogy valahogy az emberek jobban megeszik azt az igazsagot, amibe hinne tudnak, mint azt amikor latjak, hogy fu bazdmeg te mennyi energiat raktal bele hogy megtanuld, es meg mindig nem tokeletes a dolog. Keresek inkabb masik megoldast...

Hozzateszem hogy nem panaszkodok Inkabb jojjon olyan aki komolyan gondolja, mint aki munka nelkul akar gyozelmet:P
Régi 2014-12-16, 11:07   #140 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Most, hogy a végére értem,........

Lehet hogy tényleg túl érzékeny (<-vagy ->) a sex hiánya okozza frusztrációdat.
Ezt így gépelt szövegből nehéz megállapítani.
Ha tennél fel közjegyzővel hitelesített írásmintát, könnyebb dolgunk lenne, de mindegy, így is szeretünk.
"A potyaleső, lusta és semmit-tenni nem akaró tisztelt nagyérdemű" helyett is,
és előre is köszönöm az 1200 indikátoros gyűjteményt, de hogy addig se unatkozzanak amíg rendszerezed/kiteszed én is keresgéltem nekik:

http://www.pointzero-trading.com/Fre...raderDownloads
(ha jól látom benne van a Gábor féle támasz/ellenálás pöttyöző)

http://www.best-metatrader-indicators.com/

és egy speciális The “signal”-ba is belebotlottam, hátha hasznára lesz vkinek:
http://www.sheknows.com/love-and-sex...s-like-in-gifs

Régi 2014-12-16, 12:06   #141 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lehet hogy tényleg túl érzékeny (<-vagy ->) a sex hiánya okozza frusztrációdat.
"A kisebbségi érzés lényege az énképre vonatkozó környezeti visszajelzések eltorzítása:

1. A környezet értékelésével szembeni túlérzékenység: az egyén számára a legfontosabb az lesz, hogyan látják őt mások, tehát az önértékelés szempontjából kizárólag mások „szemüvege” számít.

2. A bánásmóddal szembeni érzékenység: a kissebbrendűséggel rendelkező egyén minden vele szembeni megnyilvánulást elemez, és következtetéseket von le belőle, hogyan értékeli környezete. Nem tud elvonatkoztatni saját személyétől, mások minden megnyilvánulását önmagával hozza kapcsolatba.

3. A negatív megnyilvánulások, értékítéletek „felfújása”. Minden negatív értékelést, reakciót totális elutasításként dolgoz fel, „semmit sem jelentek”, „semmit sem érek” jelentéssel ruházza fel őket.

4. Pozitív értékítéletek bagatellizálása. A dicséretet, pozitív értékítéletet, hálát az egyén mit sem jelentő udvariassági formaként dolgozza fel, esetleg könyörületet, együttérzést, finom, de epés iróniát lát benne. A közömbösség ellenségességet jelent. A kisebbségi érzéssel rendelkező ember nem ismeri a közömbösség fogalmát, számára mindennek konkrét érzelmi töltete van. A közömbösség így lesz rejtett ellenszevvé vagy kedvetlenséggé. Az egyén arra készteti a másikat, hogy világosan mondja meg, mit gondol róla."

"hiba rúgott belém párat a maga módján mostanában, én gyorsan felejtek ilyeneket"

nem úgy tűnik.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-12-16, 13:24   #142 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
Hírnév szint: 8
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Olyan ez a történet mint egy regény!
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-12-17, 06:55   #143 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Indulhat a buli, lássuk, kinek milyen véleménye van
Buddha 4 nemes igazsága jutott erről eszembe:
1. Az emberi lét szenvedés.
2. A szenvedés oka a vágy.
3. Ha megszűnik a vágy, megszűnik a szenvedés.
4. A vágy megszüntetésének módja az Arany Középút.

Zoli, te láthatólag szenvedsz. Azért, mert nagyon erősen vágysz arra, hogy elismerjenek, kövessenek. De ezt egy ilyen fórumon nem biztos, hogy megkapod, így frusztrált leszel. Kezeld helyén a dolgot: aki névtelenül kóstolgat, küldd melegebb éghajlatra, menj bele előremutató szakmai vitákba, de főként válaszolj tisztességesen az érdeklődőknek.

Egyébként szerintem érdekes a pozícióépítés M1-en. De ez akkor lenne igazán hasznos, ha ELŐTTE hívnád fel a figyelmet egy-egy lehetőségre, azt végigkövethetnénk, figyelhetnénk az építkezési szinteket veled együtt.

UTÓLAG egy-egy jól kiválasztott kép, videó legfeljebb arra jó, hogy mutassa, ilyen helyzetek is voltak.

Ja, és engem nem érdekel senki éppen publikusnak szánt számlakivonata (főleg ha oktatásból jött a pénz és jutalékkal keveredik), meg egyéb farokméregetés. Mert aki tényleg kereskedik, az tudja: múltbeli eredmény nem garancia a jövőre. Egyszer hopp, másszor kopp.
Régi 2014-12-17, 08:14   #144 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zoli, te láthatólag szenvedsz. Azért, mert nagyon erősen vágysz arra, hogy elismerjenek, kövessenek. De ezt egy ilyen fórumon nem biztos, hogy megkapod, így frusztrált leszel. Kezeld helyén a dolgot: aki névtelenül kóstolgat, küldd melegebb éghajlatra, menj bele előremutató szakmai vitákba, de főként válaszolj tisztességesen az érdeklődőknek.
Szerintem is többre megy az ember, ha simán csak teszi a dolgát, és azzal foglalkozik amik előre viszik. Számára hasznosak, és még örömét is leli abban a tevékenységben. A fórumozás legfeljebb csak időtöltésnek jó, egyre inkább csak az olvasás szintjén.
Régi 2014-12-17, 12:07   #145 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Buddha 4 nemes igazsága jutott erről eszembe:
1. Az emberi lét szenvedés.
2. A szenvedés oka a vágy.
3. Ha megszűnik a vágy, megszűnik a szenvedés.
4. A vágy megszüntetésének módja az Arany Középút.

Zoli, te láthatólag szenvedsz. Azért, mert nagyon erősen vágysz arra, hogy elismerjenek, kövessenek.
De ezt egy ilyen fórumon nem biztos, hogy megkapod, így frusztrált leszel. Kezeld helyén a dolgot: aki névtelenül kóstolgat, küldd melegebb éghajlatra, menj bele előremutató szakmai vitákba, de főként válaszolj tisztességesen az érdeklődőknek.

Egyébként szerintem érdekes a pozícióépítés M1-en. De ez akkor lenne igazán hasznos, ha ELŐTTE hívnád fel a figyelmet egy-egy lehetőségre, azt végigkövethetnénk, figyelhetnénk az építkezési szinteket veled együtt.

UTÓLAG egy-egy jól kiválasztott kép, videó legfeljebb arra jó, hogy mutassa, ilyen helyzetek is voltak.

Ja, és engem nem érdekel senki éppen publikusnak szánt számlakivonata (főleg ha oktatásból jött a pénz és jutalékkal keveredik), meg egyéb farokméregetés. Mert aki tényleg kereskedik, az tudja: múltbeli eredmény nem garancia a jövőre. Egyszer hopp, másszor kopp.
ezt mintha én írtam volna. jó egyébként, ha valaki tud 50 pozit felépíteni m1-en és keres 50 ezer százalékot naponta. ez szép. ezzel nincs gond. a gond azzal van, amikor valaki sztárolja magát. olyan videóknak van értelme, ahol elmagyarázza, hogy mit miért csinál. a magamutogatás nem erő, hanem emberi gyengeség.
http://video.builder.hu/bunny/ab/ab090610_128K.mp3
  Válaszol idézettel
Régi 2014-12-17, 17:39   #146 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 125
Dzsabba a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

De jó volt ez a kis audio....... 1 sör érte
Akkor írjak vamlmit ami a belépésemről szól, és rá építésről.
A trend nekem naposon eső ahogy az 1 képen is látszik (kék téglalapok) ami vissza jött sindler 2 szintjéig.
Ezután váltok h1-re (2 kép) ahol h1 szint alá zárt majd vissza jött a 2 zöld nyílig (sindler 1 szint).
Ezek után váltok m15-re (3 kép) ahol az első nyílnál nem ment völgy alá, de a második nyílnál dupla csúcs után benézet a völgyig és alá ekkor beléptem és a pozi felét kivettem 1R-nél így max nulla lesz.
Ezek után vissza h1-re és követem a szinteket, már fél pozi a zsebbe. Ráépítés pedig a célárnál ha alá zár. Ezután Supertrende kilépés ha célár után tovább ment.

Hátha valakinek hasznos lesz.
Csatolt kicsinyítések
pozicioepites-1.png   pozicioepites-2.png   pozicioepites-3.png  

Dzsabba nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-12-17, 19:27   #147 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Hírnév szint: 4
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Drugs Bunny amúgy egy nagy arc. Jó példa arra h kitartó munkával bármit el lehet érni és akármennyi nehézséget gördít elénk az élet, mindet át kell lépni és haladni tovább az úton. Anno motoros futár volt többek között és egy szakadt rigával tolta. Mi akik még demón küzdünk, ugyanúgy a szakadt rigán ülünk és ebben a szakmában tényleg csak rajtunk múlik meddig jutunk. Szóval kell a motiváció, hajrá
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-12-31, 16:15   #148 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Hírnév szint: 7
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

Innen szép visszahozni
Mindenesetre buék mindenkinek, 1 számla minusz...
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-12-31, 20:11   #149 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás Boldog Új Évet!

Boldog és Pozitív Pipekben Gazdag Új Évet Kívánok Mindenkinek!
.
Csatolt kicsinyítések
pozicioepites-new-year-2015.jpg  
Régi 2015-04-17, 00:05   #150 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás Minden ami Pozícióépítés

Tisztelt Fórumozók!

Átolvasva az elmúlt hónap termését, szerintem van létjogosultsága itt ezt a témát kitárgyalni azoknak, akik ez iránt érdekeltek.

Minden ami Pozícióépítés!

Először is tisztelettel kérek minden oktatásban vagy bármi módon a Forex-ből anyagi hasznot remélő érdekeltet, hogy ne avatkozzon ennek a topiknak az életébe, ezt én is így fogom tenni.

Hadd tárgyaljanak ki bennünket is, ha úgy gondolják és van rá apropó, de itt ne reagáljunk rá semmiképpen, mert akkor ennek a topiknak is annyi lesz azonnal.

Nekünk legyen az elég, hogy láthassuk, hol van az a pont, ahol mi a saját rendszerükben megoldásokat tudunk nyújtani a különböző problémákkal küzdőknek - de ezt tegyük a saját csatornáinkon.
Én pl. személy szerint is sok esetben kaptam "ihletet" egy egyszerű fórumon feltett kérdésből, amire előtte nem is gondoltam volna, hogy mennyi igazságot rejt magában és érdemes átgondolni, megfelelő válasz találni rá és beépíteni a saját rendszerembe.

Tisztelt Pozícióépítők!

Miért is kellene egyedül megküzdenetek minden problémával kérdéssel, amikor lehet, hogy amiért most te heteket görcsölnél, mire kitalálod,miközben valószínű,
hogy más már megoldotta és azt te is átgondolhatod, kipróbálhatod, ha megosztja veled és ugyanez érvényes fordítva is?

Sok sikert hozzá, lássuk, ki lesz az első, aki erre reagál és fel dob egy aktuális kérdést vagy megoldást valamire, ami neki bejött a pozícióépítésben?
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 02:22 , a GMT +1 időzóna szerint.