Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-11-05, 15:20   #201 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 5
woodcock a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdv mindenkinek!
A pozícióépítéssel kapcsolatban szeretnék megosztani veletek néhány gondolatot.
Kétségtelen, hogy a módszer jó lehetőséget ad nagy profitra, de a sikeres alkalmazásának egyik legnagyobb gátja, ha az adott piac nem trendel elég hosszan ahhoz, hogy pozíciósorokat tudjunk kiépíteni rajta. Ezért azt javaslom, hogy a pozícióépítést válasszuk el az egyetlen piacon (instrumentumon), egyetlen időfolyamban lezajló, egyirányú ármozgástól, és kezeljük úgy, mint egy független pénzkezelési/pozícióméretezési/kockázatkezelési metódust.

A klasszikus módszernek (a továbbiakban KM-nek nevezem) az az eleme, hogy kedvező árfolyammozgás után csökkentjük, majd „kivesszük” a kereskedésből a kockázatot csak a pszichológiánkat támogató illúzió, azon alapul, hogy a lebegő nyereséget nem tekintjük igazi nyereségnek, vagyis az ebből való visszaesés kockázatát nem tekintjük újabb kockázatnak.

Ha nyitunk egy pozíciót, ami egységnyit (1 R) mozdul jó irányba, akkor a tanítás szerint BE-be tesszük a stopot azaz kivesszük a kockázatot. (Tudom, hogy van más módszer is, például a pozíció felezése, miegyéb, de ez most mindegy.) Az én alternatív módszerem szerint (AM) ha ilyenkor lezárom a tradet és ugyanazzal a pozíciónagysággal, ugyanazzal a kockázattal nyitok egy másikat, akkor ugyan bukok egy spreadet, de megtehetem, hogy egy alkalmasabbnak tűnő szituációban folytassam a kereskedést, akár pont az ellenkező irányba, vagy másik páron, másik időpontban. Ha a második kötésem kistopolódik ugyanúgy BE-n vagyok összességében, mint a KM esetén, ha jó irányba megy az árfolyam, akkor egy valamilyen alapon meghatározott célárnál kilépek. (Persze követhetem a pozíciót a stoppal, vagy bármi módon próbálhatom maximalizálni a profitot, ki-ki saját hite szerint.)

A továbbiakban, a KM szerinti minden egyes ráépítés pillanatában pontosan meghatározható egy (megnövelt) pozícióméret és egy hozzá tartozó kockázat, ami az addig nyitott pozíciók közös SL-ának elérésekor realizálódna. Az AM szerint ezzel a pozíciómérettel és kockázattal nyitom a következő kötést, de nem feltétlen ugyanakkor, ugyanott, hanem amikor jó esélyt találok. Nyilván lehet piramist is építeni, vagy azonos mértékben növelni a pozíciót. A lényeg, hogy az összpozíció növekedjen, a kockázat csökkenjen.

Leszögezem, hogy az AM nem hoz jobb eredményt, mint egy jó piacon jól végrehajtott KM, sőt a spreadek miatt kicsit rosszabbat. Viszont sokkal több a lehetőség az építkezésre, mivel akár egy oldalazó piacon, váltakozó irányú, 1 RR-es kötésekből is összefűzhető a pozíciósor.

Jól gondolom, vagy tévedek?
woodcock nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-05, 15:31   #202 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 104
kétbalkéz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
woodcock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv mindenkinek!
A pozícióépítéssel kapcsolatban szeretnék megosztani veletek néhány gondolatot.
Kétségtelen, hogy a módszer jó lehetőséget ad nagy profitra, de a sikeres alkalmazásának egyik legnagyobb gátja, ha az adott piac nem trendel elég hosszan ahhoz, hogy pozíciósorokat tudjunk kiépíteni rajta. Ezért azt javaslom, hogy a pozícióépítést válasszuk el az egyetlen piacon (instrumentumon), egyetlen időfolyamban lezajló, egyirányú ármozgástól, és kezeljük úgy, mint egy független pénzkezelési/pozícióméretezési/kockázatkezelési metódust.

A klasszikus módszernek (a továbbiakban KM-nek nevezem) az az eleme, hogy kedvező árfolyammozgás után csökkentjük, majd „kivesszük” a kereskedésből a kockázatot csak a pszichológiánkat támogató illúzió, azon alapul, hogy a lebegő nyereséget nem tekintjük igazi nyereségnek, vagyis az ebből való visszaesés kockázatát nem tekintjük újabb kockázatnak.

Ha nyitunk egy pozíciót, ami egységnyit (1 R) mozdul jó irányba, akkor a tanítás szerint BE-be tesszük a stopot azaz kivesszük a kockázatot. (Tudom, hogy van más módszer is, például a pozíció felezése, miegyéb, de ez most mindegy.) Az én alternatív módszerem szerint (AM) ha ilyenkor lezárom a tradet és ugyanazzal a pozíciónagysággal, ugyanazzal a kockázattal nyitok egy másikat, akkor ugyan bukok egy spreadet, de megtehetem, hogy egy alkalmasabbnak tűnő szituációban folytassam a kereskedést, akár pont az ellenkező irányba, vagy másik páron, másik időpontban. Ha a második kötésem kistopolódik ugyanúgy BE-n vagyok összességében, mint a KM esetén, ha jó irányba megy az árfolyam, akkor egy valamilyen alapon meghatározott célárnál kilépek. (Persze követhetem a pozíciót a stoppal, vagy bármi módon próbálhatom maximalizálni a profitot, ki-ki saját hite szerint.)

A továbbiakban, a KM szerinti minden egyes ráépítés pillanatában pontosan meghatározható egy (megnövelt) pozícióméret és egy hozzá tartozó kockázat, ami az addig nyitott pozíciók közös SL-ának elérésekor realizálódna. Az AM szerint ezzel a pozíciómérettel és kockázattal nyitom a következő kötést, de nem feltétlen ugyanakkor, ugyanott, hanem amikor jó esélyt találok. Nyilván lehet piramist is építeni, vagy azonos mértékben növelni a pozíciót. A lényeg, hogy az összpozíció növekedjen, a kockázat csökkenjen.

Leszögezem, hogy az AM nem hoz jobb eredményt, mint egy jó piacon jól végrehajtott KM, sőt a spreadek miatt kicsit rosszabbat. Viszont sokkal több a lehetőség az építkezésre, mivel akár egy oldalazó piacon, váltakozó irányú, 1 RR-es kötésekből is összefűzhető a pozíciósor.

Ez gyakorlatilag egy money management módszer, amikor nem fix százalékot kockáztatsz, hanem a korábbi tréden megkeresett nyereségedet. Számtalan variációja létezik, van, aki két vagy háromfelé osztja a nyereséget, és van, aki a korábbi nyereséghez adja hozzá az alap fix kockázatot, ami így tényleg exponenciálisan növekvő nyereséghez vezethet....ha van egy nagyon jó találati arányú rendszered. Ha nincs, akkor rosszabb eredményt hozhat, mint az alap money management.
kétbalkéz nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-11-05, 15:51   #203 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.666
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Mindketten tökéletesen jól gondoljátok! (tényleg)
Akkor viszont végeztünk is ezzel a topiccal

Ha igazam van ezzel kapcsolatban, akkor jól gondolom, hogy ehhez nincs mit hozzátenni ??
Régi 2016-11-05, 16:02   #204 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mindketten tökéletesen jól gondoljátok! (tényleg)
Akkor viszont végeztünk is ezzel a topiccal

Ha igazam van ezzel kapcsolatban, akkor jól gondolom, hogy ehhez nincs mit hozzátenni ??
Bírom a szövegeidet kockaseggu, de ez most nem sikerült annyira viccesre :-) Sőt, semennyire sem sikerült viccesre :-) sebaj, neked is lehet rossz napod :-)
Régi 2016-11-05, 16:20   #205 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Kétségtelen, hogy a módszer jó lehetőséget ad nagy profitra, de a sikeres alkalmazásának egyik legnagyobb gátja, ha az adott piac nem trendel elég hosszan ahhoz, hogy pozíciósorokat tudjunk kiépíteni rajta.
Ezt teljesen jól látod, csak erőteljes trendelő mozgásban lehet szép sorokat összehozni.

Idézet:
Ezért azt javaslom, hogy a pozícióépítést válasszuk el az egyetlen piacon (instrumentumon), egyetlen időfolyamban lezajló, egyirányú ármozgástól, és kezeljük úgy, mint egy független pénzkezelési/pozícióméretezési/kockázatkezelési metódust.

Amíg így gondolsz a lebegő nyereségre (az már az enyém, fejben el is költöttem, minden pip visszaengedése nekem veszteség) nem fog menni az építkezés.

Idézet:
Ha nyitunk egy pozíciót, ami egységnyit (1 R) mozdul jó irányba, akkor a tanítás szerint BE-be tesszük a stopot azaz kivesszük a kockázatot. (Tudom, hogy van más módszer is, például a pozíció felezése, miegyéb, de ez most mindegy.) Az én alternatív módszerem szerint (AM) ha ilyenkor lezárom a tradet és ugyanazzal a pozíciónagysággal, ugyanazzal a kockázattal nyitok egy másikat, akkor ugyan bukok egy spreadet, de megtehetem, hogy egy alkalmasabbnak tűnő szituációban folytassam a kereskedést,
Az 1R-ben kizárt pozícióval máris kinyírtad azt a trendben rejlő lehetőséget, hogy el lehet vele jutni az 1R kockázathoz képest, nagyobb távolságra is.

Idézet:
akár pont az ellenkező irányba,
Nem, erőteljes trendelésben szerintem nincs értelme a korrekciókban vergődni, és kockáztatni. Hiszen ezek a mozgások jellemzően erőtlenek, és csak kis távolságokra jutnak el a trendekben futó impulzushullámokhoz képest.

Idézet:
vagy másik páron, másik időpontban.
Van egy szépen trendelő terméked, de te otthagyod, és másikat keresel?

Idézet:
Ha a második kötésem kistopolódik ugyanúgy BE-n vagyok összességében, mint a KM esetén, ha jó irányba megy az árfolyam, akkor egy valamilyen alapon meghatározott célárnál kilépek. (Persze követhetem a pozíciót a stoppal, vagy bármi módon próbálhatom maximalizálni a profitot, ki-ki saját hite szerint.)
Az előbbi pozíciót kizártad 1R-ben. Ezt nem fogod? Próbálod elengedni, követni stoppal? Ott miért érezted, hogy a lebegő nyereség visszaengedése neked veszteség, sőt egyenesen növekvő kockázat? Miért nem azt engedted el, hiszen ott már visszaigazolta a piac, hogy jó irányban gondolkoztál?

Idézet:
Innentől kezdve én már nem tudom követni a gondolatmenetedet, mert az első pozit lezártad, nyitottál valami mást akár egy másik instrumentumban. Hogy lehet ezt pozícióépítésnek hívni?

Idézet:

Ha 1R-ben kizársz mindent, akkor bizony kell legalább 60% találati arány egy nagyon szerény profithoz.
Mi van, ha nem zárod ki az legelső pozíciót, és túléled a korrekciót? Ha a trend megújul, csúcsra megy az ár. Persze ezt nem tudhatod előre, de valahogy mégis meg kellene adni az esélyt ennek. Akár felezéssel, és a maradék rész tovább futtatásával, akár stop követéssel, stb...
Régi 2016-11-05, 16:31   #206 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kétbalkéz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Bírom a szövegeidet kockaseggu, de ez most nem sikerült annyira viccesre :-) Sőt, semennyire sem sikerült viccesre :-) sebaj, neked is lehet rossz napod :-)

jah, lehet hogy nem vicces,
de attól még igaz lehet.
Woodstock kolléga moneymanagement piramis szemlélete tökéletesen lefedi az én pénzkezelési elvemet is.
Te ezt pontosítottad a gyengébbek kedvéért.

A topicok hosszútávú életének előrejelzésével kapcsolatos előrejelzéseim találati aránya sajnos unalmasan magas. Felüdülés lenne ha ebből kifejlődne egy "fekete bárány".
Cáfoljatok rá!

Egyébként tényleg XAR napom van.
El is tűnődtem rajta, hogy miért nincs egy ilyen beddéjhez illő instrumentum??
Mármint maga a nagybetűs "XAR"
de van!!
Megtaláltam!!!
(és ettől boldog vagyok

http://www.nasdaq.com/symbol/xar
végre egy nekünk való.
Hajrá Magyarok!
Nyomassuk!! Amint kinyit a piac, azonnal repüljünk rá!!!
Régi 2016-11-05, 16:48   #207 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 392
Hírnév szint: 2
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az 1R-ben kizárt pozícióval máris kinyírtad azt a trendben rejlő lehetőséget, hogy el lehet vele jutni az 1R kockázathoz képest, nagyobb távolságra is.

Az előbbi pozíciót kizártad 1R-ben. Ezt nem fogod? Próbálod elengedni, követni stoppal? Ott miért érezted, hogy a lebegő nyereség visszaengedése neked veszteség, sőt egyenesen növekvő kockázat? Miért nem azt engedted el, hiszen ott már visszaigazolta a piac, hogy jó irányban gondolkoztál?
Ezt nem értettem én se.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-05, 16:49   #208 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:

...................

Innentől kezdve én már nem tudom követni a gondolatmenetedet, mert az első pozit lezártad, nyitottál valami mást akár egy másik instrumentumban. Hogy lehet ezt pozícióépítésnek hívni?

Hívjuk inkább "pénz építésnek".
Ha a hagyományos piramis helyett az első lépcsőnél zár,
(ahol az ár jellemzően meg szokott torpanni, visszateszt irányba fordulni!)
és fejben ott nyit egy új poziciót másik, az adott pillanatban nagyobb lehetőséggel kecsegtető instrumentumon, akkor sokkal jobb lépcsőfokot találhat a célja eléréséhez. Igaz hogy bukja a spreadet, de értelmes méretű lépcsőfokokkal ez megéri.
Gyakorlatilag mindig trendben (és egy keményebb szorzóval izgalmi állapotban is ) lesz......amíg betalál

A legtöbb (kézi kötésű) demo versenyen ilyen hozzáállással nyernek. Ebben biztos vagyok.
Régi 2016-11-05, 16:51   #209 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 697
Hírnév szint: 3
A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Nekem az a módszer tetszik mikor plusz a lebegőm eléggé és merek másik instrumentumon nyitni, így két pozim van, az elsőn meg a kezdeti állapothoz képest már nincs kockázat.
Lehet ki be ugrálni miközben trendet kapok el, ez a része nem érdekel ki teszi, nem mondom hogy jó ötlet e.
A csodamacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-05, 17:19   #210 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Kockasseggu és Kétbalkéz érti amit írok Forex Klub még nem, de ez az én hibám, lehet, hogy nem sikerült elég értelmesre a magyarázat...

A lényeg, hogy nem szükséges a pozícióépítéshez egyetlen jó trend, mert a módszer lényege nem ez, hanem a mögötte levő MM, azaz, hogy a már megnyert pénzed egy részét visszakockáztatva növeled a pozíciódat, és csökkented a kockázatot.

Ha valakit érdekel, esetleg megpróbálom még magyarázni, de nem akarom feleslegesen koptatni a billentyűket.
Régi 2016-11-05, 17:26   #211 (permalink)
Tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 98
Hírnév szint: 4
marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Kockasseggu és Kétbalkéz érti amit írok Forex Klub még nem, de ez az én hibám, lehet, hogy nem sikerült elég értelmesre a magyarázat...

A lényeg, hogy nem szükséges a pozícióépítéshez egyetlen jó trend, mert a módszer lényege nem ez, hanem a mögötte levő MM, azaz, hogy a már megnyert pénzed egy részét visszakockáztatva növeled a pozíciódat, és csökkented a kockázatot.

Ha valakit érdekel, esetleg megpróbálom még magyarázni, de nem akarom feleslegesen koptatni a billentyűket.
Maga a technika szuper, csak éppen nem pozícióépítés hanem Money Management Tobben csinálják, ha itt a fórumon rákeresel TBack /ex-Tomy/ hozzászólásaira, o elég jól szétírja az elonyeit és a hátrányait.
marcelhossa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-05, 17:29   #212 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.383
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Érdekes felvetés. Ha TE így tudsz pénzt kivenni, oké, én nem tudnék így. Értem, amit írsz, de mivel én nem tudok ezzel azonosulni, nekem nem menne. Egyébiránt nem tartom kizártnak, ez működjön, viszont azon érdemes elgondolkodni, hogy valamilyen átlagnyerőt növelő tényező kell a rendszerbe. A rákötés egy dolog. Érdemes több terméket nézni, valami mindig trenddel, minden napra jut szép mozgás. Melyik időtávon, milyen sűrűn építek rá? Azt is érdemes meggondolni, mennyit építünk rá, és milyen közönként. Én ezt a mozgás gyorsaságától teszem függővé pl.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-05, 17:31   #213 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Érdekes felvetés. Ha TE így tudsz pénzt kivenni, oké, én nem tudnék így. Értem, amit írsz, de mivel én nem tudok ezzel azonosulni, nekem nem menne. Egyébiránt nem tartom kizártnak, ez működjön, viszont azon érdemes elgondolkodni, hogy valamilyen átlagnyerőt növelő tényező kell a rendszerbe. A rákötés egy dolog. Érdemes több terméket nézni, valami mindig trenddel, minden napra jut szép mozgás. Melyik időtávon, milyen sűrűn építek rá? Azt is érdemes meggondolni, mennyit építünk rá, és milyen közönként. Én ezt a mozgás gyorsaságától teszem függővé pl.
Bocs, arra nem reagáltam, hogy érdemes megvizsgálni a nyerő-vesztő sorozataidat. Kis matekos megközelítéssel (pl. tükörmódszer) brutális teljesítményjavulást lehet elérni, ha sorozatokban jönnek a nyerők, vesztők.
Régi 2016-11-05, 17:35   #214 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Egy érdekes és a tiédhez hasonló, csak továbbfejlesztett "MM pozícióépítés":
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=557430
Régi 2016-11-05, 17:41   #215 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
marcelhossa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Maga a technika szuper, csak éppen nem pozícióépítés hanem Money Management Tobben csinálják, ha itt a fórumon rákeresel TBack /ex-Tomy/ hozzászólásaira, o elég jól szétírja az elonyeit és a hátrányait.
Persze, nevezhetjük bárminek. Csak azt hiszem a pozícióépítés mögött nincs egyéb, csak ez...

David Chateau,
leírnád néhány sorban, hogy mi az a "tükörmódszer"? Van egy halvány elképzelésem, de nem tudom pontosan.
Régi 2016-11-05, 17:50   #216 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Egy érdekes és a tiédhez hasonló, csak továbbfejlesztett "MM pozícióépítés":
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=557430
Köszönöm, meglepő, de szinte totál ezt csinálom, egy egyszerű Excel táblán követve az eseményeket.
Régi 2016-11-05, 20:18   #217 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

A dolognak ezt a részét inkább számlaépítésnek lenne célszerű hívni, mert túl sok köze nincs a pozícióépítéshez.

Kereskedéstechnikailag: Miért zárod az első pozíciót 1R-ben?
Ahogy egy barátom folyton engem is csesztet miatta,"elzárod a vizet zuhanyzás közben", meg "a fagyis is biztos bezár nyáron délben, mert már eleget keresett".

Ott ülsz egy nyerő pozícióban. A piac visszaigazolta a várakozásodat, arra ment amerre vártad. Sikerül nullába húzni, vagy bárhogy máshogy kockázatmentesíteni. Kialakult a legideálisabb üzleti lehetőség, te már nem veszíthetsz, viszont megvan a lehetőséged, hogy "korlátlanul" nyerj.
Erre te fogod magad, és lezárod a pozíciót valamilyen FÉLELEM miatt.
Régi 2016-11-06, 06:06   #218 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
A dolognak ezt a részét inkább számlaépítésnek lenne célszerű hívni, mert túl sok köze nincs a pozícióépítéshez.
Jó, hívjuk aminek szeretnéd. Én nem állítom szembe a te módszereddel, hanem annak a kiterjesztésének, továbbgondolásának szánom. Annyi köze van hozzá, hogy ugyan az a MM van mögötte, de nem kötődik egyetlen trendhez. A pozícióépítés a számlaépítésnek egy speciális esete, amikor egyetlen trendben valósul meg a folyamat.

Idézet:
Kereskedéstechnikailag: Miért zárod az első pozíciót 1R-ben?
Ahogy egy barátom folyton engem is csesztet miatta,"elzárod a vizet zuhanyzás közben", meg "a fagyis is biztos bezár nyáron délben, mert már eleget keresett".

Ott ülsz egy nyerő pozícióban. A piac visszaigazolta a várakozásodat, arra ment amerre vártad. Sikerül nullába húzni, vagy bárhogy máshogy kockázatmentesíteni. Kialakult a legideálisabb üzleti lehetőség, te már nem veszíthetsz, viszont megvan a lehetőséged, hogy "korlátlanul" nyerj.
Erre te fogod magad, és lezárod a pozíciót valamilyen FÉLELEM miatt.
Ezen nem érdemes fennakadni. Nem feltétlen zárom 1 R-ben, csak a stop BE-be húzásával való analógiára hoztam példaként. Amíg jó lehetőségnek tűnik egy trendben bennmaradni, és ráépíteni, addig azt kell csinálni, de ha már nem, akkor kell kiszállni és esetleg később, máshol, vagy ugyanitt, vagy ellenkező irányban folytatni az eredeti MM-el.

A "legideálisabb üzleti lehetőség" abban a pillanatban kialakul amikor BE-be húzod a stopot vagy 1 R-ben zársz. Innen már nem veszíthetsz, az csak egy pillanatnyi piacértékelés kérdése, hogy itt és most folytatod-e tovább, vagy nem. A FÉLELEM itt jellemzően nem játszik szerepet...

(Ugye az világos, hogy újabb piacra lépéskor növeled a pozícióméretet, és csökkented a kockázatot?)
Régi 2016-11-06, 07:51   #219 (permalink)
Tag

cane logója

Összes hozzászólás: 61
cane a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

(Ugye az világos, hogy újabb piacra lépéskor növeled a pozícióméretet, és csökkented a kockázatot?)

Bocsi de ezt hogy kell csinálni? Mármint a poziméret növelésével egyidőben csökkenteni a kockázatot. Elmagyaráznád ezt nekem? Légyszi.
Közelebb teszed a stoppot? Vagy hogyan?
cane nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-06, 12:07   #220 (permalink)
Szenior tag

Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Amíg jó lehetőségnek tűnik egy trendben bennmaradni, és ráépíteni, addig azt kell csinálni, de ha már nem, akkor kell kiszállni és esetleg később, máshol, vagy ugyanitt, vagy ellenkező irányban folytatni az eredeti MM-el.
Honnan tudod, hogy éppen érdemes kiszállni? Lehet, hogy elindul egy trend és egy 5-ös piramist tudnál felépíteni. Első pozin lenne + 10R, a másodikon +7R,a harmadikon +4R..stb. Továbbra sem értem ebbe a módszerbe mi a jó, hogy lezárod a tradet +1R-nél.
Régi 2016-11-06, 12:08   #221 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
cane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Bocsi de ezt hogy kell csinálni? Mármint a poziméret növelésével egyidőben csökkenteni a kockázatot. Elmagyaráznád ezt nekem? Légyszi.
Jó kérdés.
Régi 2016-11-06, 12:28   #222 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Itt egy poziépítés, most miért előnyösebb a tied woodcock ?

Régi 2016-11-06, 12:36   #223 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Honnan tudod, hogy éppen érdemes kiszállni? Lehet, hogy elindul egy trend és egy 5-ös piramist tudnál felépíteni. Első pozin lenne + 10R, a másodikon +7R,a harmadikon +4R..stb. Továbbra sem értem ebbe a módszerbe mi a jó, hogy lezárod a tradet +1R-nél.
Huhh de jó, már kezdtem azt hinni, hogy megint én megyek szembe a forgalommal.

Az idő előtti zárás.

Az építésed pedig GYÖNYÖRŰ! Gratulálok!
Régi 2016-11-06, 12:41   #224 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ez nem az enyém. Csak azért tettem be ide a képet, hogy szemléltessem a poziépítést és megfejteni, hogy woodcock módszere miért jobb.
Régi 2016-11-06, 13:43   #225 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:

Ugyanúgy, mint a pozícióépítés során. Erről szól a topik.
Régi 2016-11-06, 13:49   #226 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Mivel nő a számla, ezért a következő lehetőségnél beléphetsz nagyobb lottal, mégis százalékban kevesebbet kockáztatsz. Szerintem erre gondolt.

A tükörmódszer lényege: nyerés esetén növeled, vesztés esetén csökkented egy fix értékkel a kockázatodat a következő trédben.
Régi 2016-11-06, 13:55   #227 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem tudom, hogy érdemes-e, te sem tudod, hogy érdemes-e bennmaradni. Ez egy adott pillanatban egy technikai vagy bármilyen elemzésen alapuló kereskedői döntés kérdése. Ezzel én most nem foglalkozom, csak a Money Management összehasonlításával a klasszikus pozícióépítés és az én "számlaépítés" modellem esetén.

Az 1 R-nél való kiszállást már a 218. hozzászólásban tisztáztam.
Régi 2016-11-06, 13:57   #228 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Itt egy poziépítés, most miért előnyösebb a tied woodcock ?
Ezt már a 201. hozzászólásban leírtam:

Régi 2016-11-06, 14:02   #229 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Huhh de jó, már kezdtem azt hinni, hogy megint én megyek szembe a forgalommal.

Az idő előtti zárás.

Az építésed pedig GYÖNYÖRŰ! Gratulálok!
Nyugodj meg, nem mész szembe semmivel, nincs is mivel szembe menni. Csak ezt nem érted, vagy nem akarod megérteni, fogalmam sincs, hogy miért. Pedig nem hülyeség, hidd el.
Régi 2016-11-06, 14:05   #230 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mivel nő a számla, ezért a következő lehetőségnél beléphetsz nagyobb lottal, mégis százalékban kevesebbet kockáztatsz. Szerintem erre gondolt.
Pontosan!

Idézet:
A tükörmódszer lényege: nyerés esetén növeled, vesztés esetén csökkented egy fix értékkel a kockázatodat a következő trédben.
Értem, köszönöm, az igazat megvallva én nem erre tippeltem, de végiggondolom.
Régi 2016-11-06, 14:25   #231 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 46
FXbec a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Nyugodj meg, nem mész szembe semmivel, nincs is mivel szembe menni. Csak ezt nem érted, vagy nem akarod megérteni, fogalmam sincs, hogy miért. Pedig nem hülyeség, hidd el.
Mert oktatásokon nem tanítják
FXbec nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-06, 14:41   #232 (permalink)
Tag

cane logója

Összes hozzászólás: 61
cane a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

De csak akkor, ha módositod a stoppot.
cane nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-06, 15:04   #233 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem kell, lehetne akar minden traden 10 pip a stop.
Régi 2016-11-15, 20:47   #234 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Nincs is jobb mint egy kispiramis miatt idegeskedni a büdösnagynemsokon a biztosabb kevesebb helyett....
de nem baj, ha bejön, akkor a bal oldalit kicroppolom, keresek egy hozzávaló indiakátordzsonszos stratégiát, felturbózom kis nyilacskákkal és majd oktatom

egyébként megérdemlem..... így jár, aki magára hagyja tépé nélkül a gépet
Csatolt kicsinyítések
pozicioepites-hagyjuk.jpg  
Régi 2016-11-18, 09:47   #235 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 347
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

@Kockás
Gratulálok a bemutatott szép EURGBP piramisért. Megkérdezhetem, hogy az első beszállódat 0,87 felett a spike-ban milyen jel alapján kötötted be?
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-18, 17:26   #236 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
@Kockás
Gratulálok a bemutatott szép EURGBP piramisért. Megkérdezhetem, hogy az első beszállódat 0,87 felett a spike-ban milyen jel alapján kötötted be?
Kösz, de nincs mihez.
Legalább megint bebizonyítottam magamnak, hogy semmi értelme piramisoznom és végre jöhetnek újra a szóló trédek.
Reggel még rákötöttem a Draghi elején, majd szerencsére stoppokat valamivel lejjebb rakva magára hagytam... most ahogy nézem, az összesnek picit több mint a felét elvitte, de valószínűleg ugyanez történt volna ha itthon vagyok akkor is.

A jelet nem tudom sajnos. Érzésre szoktam belépni, illetve sokszor tesztelek saját "indikátort" és ha látok rajta vmit akkor megnyomom
(28 valutapár keresztbe kasul kötve fűszerezve mindenféle jelekkel ez beszorozva a végtelennel mert mindig van rá új ötletem...)
A setupokhoz 6-7 év seggelés mellett egyszer sem használtam a kockás füzetet...
Vagy menni fog ez készségszinten automatikusan magától mint egy kocsivezetés vagy nem. Ebben hiszek. Meg a brutál forceban...de az még mindig nincs kész.
Régi 2016-11-18, 18:05   #237 (permalink)
Szenior tag

Cool

Egy nem létező piramis létező első foka
Csak várok és várok, hogy végre némi korrekciós hajlandóságot mutasson, de az istennek se akar Ebből se lesz piramis, max fogpiszkáló, ha el nem b...szom
Csatolt kicsinyítések
pozicioepites-chart_eur_usd_daily_snapshot.png  
Régi 2016-11-18, 19:12   #238 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Egy nem létező piramis létező első foka
Csak várok és várok, hogy végre némi korrekciós hajlandóságot mutasson, de az istennek se akar Ebből se lesz piramis, max fogpiszkáló, ha el nem b...szom
Így ránézésre azt mondanám, hogy ha visszamegy a fehér halálkeresztig, akkor pakolj még rá..... de ha jobban belegondolsz, ezt most lezárva, több maradna, mint ami a bizonytalan korrekciós lépcsővell csak sokára lenne belőle megint. Ott már pszichésen úgyis kinéz egy kis stopmozgatás is ha nem fordul egyből a megfelelő irányba.
Arra jöttem rá, hogy a fejlődésem érdekében is el kell engedni a piramis kérdést. Túl sokat nézi az ember, agyal és reménykedik. Közben meg elszáguldanak egyéb jobb lehetőségek, kiváló rövidebb gyakorlatok.
Persze lehetne mindkettőt.....nekem nem megy.
Engem még a programozásban is visszavetett.
Egy-egy natúr tréd simán elfér mellette, de ez túl sok figyelmet vont el.
Régi 2016-11-18, 19:24   #239 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Lehet, hogy ITT és MOST jobban járnék, ha lezárnám, de ezzel megszegném a szabályaimat, azt pedig nem fogom :-) épp elégszer megtettem ahhoz hogy tudjam, hosszú távon oda vezet, hogy szinte minden trédben a szabályoktól eltérően döntök, és ezzel összeomlik az egész rendszerem. Tehát tartom magam a szabályaimhoz, és lehet, hogy ez most nem fog sokat hozni, de majd máskor, más körülmények között kifizetődik az önfegyelem.
De még az is lehet, hogy ebből is lesz valami, soha sem lehet tudni...az is lehet, hogy egy több hónapos kemény trend kezdetén vagyunk, de éppúgy az is lehet, hogy jövő héten két-három bika gyertyával visszavesz a piac mindent....nem tudhatom, nem is érdekel, amíg a szabályaimat követem, addig elégedett vagyok :-)
Régi 2016-11-18, 19:31   #240 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Egyébként én azért tértem át a napi grafikonra, mert én is túl sokat nézegettem-aggódtam napközben. Most viszont csak este nézek rá ( na jó, néha csalok és napközben is megskubizom :-) ), ezzel tudatosan kontrollálom a kereskedési kényszert. A másik módszerem, hogy nem nézem az összegszerű állapotát a trédnek, sokszor még pipben sem, csak a chartot nézem és a jeleket figyelem. Ezzel próbálom csökkenteni a pszichés nyomást, amit egy nyerőben lévő pozíció jelent. Nekem ez beválik. Többnyire :-)
Régi 2016-11-23, 06:54   #241 (permalink)
rpr
Tag

Összes hozzászólás: 63
Hírnév szint: 3
rpr a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Valaki volt esetleg az itt lévők közül a profit.hu-s Pintérék féle P-szignálos tanfolyamon?

én most megyek decemberben. Már befizettem, de azért kiváncsi lennék véleményetekre ha volt vki.
Milyen volt?
rpr nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-23, 08:14   #242 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
rpr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Valaki volt esetleg az itt lévők közül a profit.hu-s Pintérék féle P-szignálos tanfolyamon?

én most megyek decemberben. Már befizettem, de azért kiváncsi lennék véleményetekre ha volt vki.
Milyen volt?
Szia!

A Forexegyetemes topicban hosszú oldalakon keresztül olvashatsz a tanfolyamról.
Régi 2017-04-04, 17:14   #243 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
lackor2 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Expert keresés

Sziasztok! Tudna nekem segiteni valaki? Keresnék egy egyszerű trendépítő robotot. Spike expert vagy valami hasonlót... Ha lehet ingyenes progit, de ha fizetni kell érte egy keveset azt még meg tudom oldani... Előre is köszönöm a segítségeteket. email cimem: lackor2@gmail.com
lackor2 nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 18:50 , a GMT +1 időzóna szerint.