Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-11-17, 21:51   #1 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Hely: Colorado Springs, CO. USA
Összes hozzászólás: 443
Hírnév szint: 5
USSB-FX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Pozícióépítés

Nem találtam erről szóló önálló topicot, ezét nyitottam egy önállót neki.

Számomra talán a legizgalmasabb terület, kíváncsi vagyok mások hogyan állnak ezzel, hiszen mindenhol tanítják az első órákban, és már a legelső magyar "szakirodalomban" is teljesen egyértelműen bemutatják részletesen.

Ami most engem először is konkrétan érdekelne, hogy ki milyen stratégiát és milyen expertet használ hozzá, amiről véleményt is tud mondani, mert szeretném az enyémmel összehasonlítani.

Linkeket is szívesen átnézek, nyelvi problémám nincs, bármilyen jöhet.
USSB-FX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-17, 22:35   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Hírnév szint: 7
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

én nem építek, nincs rá semmilyen tapasztalatom és rendszerem. Egyedül mikor gridezek, csak ugye az negatív pozi építés. Gondolom ezt hagyjuk itt ki, hisz van külön topic neki, szal.. a hagyományos pozitív egyenlegű építéssel kapcsolatban szívesen hallgatok bárkit, érdekel a téma
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-11-17, 23:05   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 918
_Gabor_ a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Spike experttel volt pozi építésem. Nem sűrűn akad olyan szitu, amikor várhatóan visszateszt nélkül mozog az árfolyam, és be lehet egymás után tenni az ordereket. Nekem ilyen csak 2x volt idáig. Megmondta a svájci jegybankelnök, hogy atomcsapás lesz a CHF spekulációra a válasz. Látszott is a charton, hogy valami készülődik, a 8 órai hivatalos bejelentés előtt (bennfentes kereskedés is rajta van a charton) én meg nem akartam elhinni. Kézzel zártam.

pozicioepites-eurchf_01.png

pozicioepites-eurchf_02.gif

pozicioepites-eurchf_03.gif

Törökök megmondták, hogy nem fogják hagyni a spekulációt a TRY ellen. Bejelentették, hogy mikor fognak erről tanácskozni, előtte nyitottam az első pozit.

pozicioepites-22_59.png

pozicioepites-23_01.png

pozicioepites-23_02.png

pozicioepites-23_14.png

pozicioepites-24_59.png

Itt a likviditás szolgáltató hibájából megjelent egy stop kivevő spike, de elismerték a hibát.
_Gabor_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-17, 23:15   #4 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Illetve talán mostanában akkor várható nagyobb elmozdulás, ha Draghi beszél, neki az EUR gyengítése a cél. Poziépítés lehet toronyház ugyanakkora poziméret, illetve piramis nagyobbal kezd, majd csökkenti. Célár napi ATR.

pozicioepites-draghi-megszolal.png
Régi 2014-11-18, 00:00   #5 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

November 6-án a DAX-ot is feltépték, ott is mehet az építés, csak nehéz eltalálni a visszateszt nélküli helyzetet.

pozicioepites-draghi-megszolal_02.png

Itt FOMC Statement volt, csak valami hiba miatt csúszott a közlemény kiadásába, utána szép lassan nyíltak a pozik. Tehát az ilyen "tuti" belépőket kellene elkapni, csak olyan meg nincs, mert akkor a házat is be lehetne tolni. Nem könnyű.

pozicioepites-eurusd.gif
Régi 2014-11-18, 00:51   #6 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Gabor, ha te egyszer beindulsz de mindenképpen jó ezt látni.
Régi 2014-11-18, 05:30   #7 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás MAX Trading System

Én részben a MAX Trading logika, és szabályok szerint próbálok építkezni.
De nem nyitok olyan sűrűn, és 2-3 pozíciónál többet ritkán lehet M5-ön összehozni egy-egy hullámrendszerben.
Technikailag és mentálisan is az építkezés a legnehezebb dolog.

Régi 2014-11-18, 06:49   #8 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Az a gond általában, hogy a 2. 3. nyitás után van visszateszt, ami kiveszi a pozit. Ezért kell valami várhatóan nagy elmozdulással járó bejelentést keresni. Pédául, ha az oroszok bejelentenék, hogy délután 3-kor lesz ülés a rubel megvédéséről. Ma valószínüleg a GBP-ben lesz nagy elmozdulás, de szerintem lehet, hogy jobb kézzel nyitogatni M5-n, mint automatával., igaz akkor meg nem tudod, olyan gyorsan berakni. Nekem az is jó lenne, ha 1 pozit végig tudnék vinni.

pozicioepites-gbp.png
Régi 2014-11-18, 09:54   #9 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szinte mindig ez volt. Megindult és a második pozi megnyílása után visszajött és kiütötte a stopot.

pozicioepites-gbp.png

Jenen szép belépő volt, itt talán még építés is ment volna, de nekem egy pozim sem marad meg a közeli stop miatt.

pozicioepites-jpy.png
Régi 2014-11-18, 13:30   #10 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én részben a MAX Trading logika, és szabályok szerint próbálok építkezni.
Blogosítom az oldalt, és át kell néznem az összes eddigi cikket. Találtam is egy idevágót, ami a pozíció építésről is szól.
Hogyan fejleszd a vizuális memóriád.
Régi 2014-11-18, 22:18   #11 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Megosztok most egy videót arról, hogy én milyen jelekre lépek be, amikor pozícióépítéses trendkövetésre adom a fejemet. Ez a stratégia is a klasszikus ismeretekre alapul, most csak azért készült ez a videó róla, hogy az ismerőseimnek vizuálisan is szemléltetni tudjam, hogy a nemrég elkezdett Renko chartos kereskedés most hogyan néz ki mifelénk.

Itt jegyezném meg, hogy a weboldalunk a www.ussbforex.com már egy kicsit elavult, rövidesen majd frissítjük ha odajutunk - de nem foglalkozunk már oktatással. Csak a meglévő " kemény maggal" tartjuk a kapcsolatot és baráti szinten azt is, nincs már fizetősen elérhető szolgáltatásunk és nem is lesz - nem szorulunk rá.

Amennyiben sikerül értelmeset mutatnom viszont itt vagy a weboldalon (mert egyszerűen én szeretem ezt csinálni és beszélni róla) akkor már elértem a célomat - te meg használd sikeresen amit tudsz belőle.

http://youtu.be/fjyCm6ogaiQ

Régi 2014-11-19, 11:12   #12 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
USSB-FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
nincs már fizetősen elérhető szolgáltatásunk és nem is lesz - nem szorulunk rá.
Most teljesen össze vagyok zavarodva.
Bármit rátettem volna egy bukmékernél, hogy hamarosan jönni fog vmi új termék, valami nagy dobás.
A 3 hónapig használható expertet se mertem kipróbálni eddig, parázva a globális kötéslista spytól.
Van ilyen, néha mellényúl az ember.
Lenyelem a virtuális veszteséget. (virtuális mert most ebben az új USSB-FX reloaded szériába eddig nem kötöttem bele
és kár is lenne érte.
Viszont a nagy dobás tipp még bejöhet, ha lesz ennek a free video sorozatnak folytatása.

De hagyjuk is a kusza gondolataimat (amiről tudom inkább egy pszichiáterrel kellene beszélgetnem), térjünk rá a szakmai kérdésekre:
1. mi az szép szines "4PFZ"-nek emlegetett vmi??
2. élőben is akkor pirosodik/zöldül mint így visszanézve?
Régi 2014-11-19, 11:22   #13 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
1. mi az szép szines
Moving Average Ribbon
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-19, 11:28   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Megosztok most egy videót arról, hogy én milyen jelekre lépek be, amikor pozícióépítéses trendkövetésre adom a fejemet. Ez a stratégia is a klasszikus ismeretekre alapul, most csak azért készült ez a videó róla, hogy az ismerőseimnek vizuálisan is szemléltetni tudjam, hogy a nemrég elkezdett Renko chartos kereskedés most hogyan néz ki mifelénk.
Köszi! Be tudnál tenni erről az időszakról egy Renko chartos képet, ha lehetne gyertyásat is? Nem látom, hogy miért jobb a vonalas megjelenítés. Az nehéz eldönteni, hogy mikor kell célárral kiszállni és mikor kell hagyni futni a nyerőt. Most pl. az M15 Supertrend 300 ponton keresztül kísérte.

pozicioepites-fdxz4m15.png
Régi 2014-11-19, 13:17   #15 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
szerintem nem ez az.
Annak amit mondasz, a videoban látszik a neve:
MMA COLORED_V3.mq4

itt tölthető:
http://forexmt4ea.com/download/mma-c...indicator-mt4/

egyenlőre csak a histowidth=5-el tudom csak telibe filleztetni, de ez mindegy is.
Amit kerdeztem volna az az alsó 4 szines csík. Hogy mennyire változik élőben, mert így utólag szépek ezek a multitimeframe indikátorok (szerintem az, valami MTF), de élőben tesztelve a szinekkel szórakoznak, de kíváncsi lennék ez vajon melyik??
Régi 2014-11-19, 13:33   #16 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
szerintem nem ez az.
Annak amit mondasz, a videoban látszik a neve:
MMA COLORED_V3.mq4

itt tölthető:
http://forexmt4ea.com/download/mma-c...indicator-mt4/

egyenlőre csak a histowidth=5-el tudom csak telibe filleztetni, de ez mindegy is.
Amit kerdeztem volna az az alsó 4 szines csík. Hogy mennyire változik élőben, mert így utólag szépek ezek a multitimeframe indikátorok (szerintem az, valami MTF), de élőben tesztelve a szinekkel szórakoznak, de kíváncsi lennék ez vajon melyik??
a ribbon ma ugyan az, funkcio tekintetében

a másikat passzolnám
Régi 2014-11-19, 16:29   #17 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Igen, ezt az MMA indikátort használjuk, ami valójában csak arra jó, hogy csicsázni lehessen vele egy kicsit a chartot szemléltetési célokra, azaz kiszínezni a 2 megadott mozgóátlag közötti szakaszt. Ami készen van, vagy meg lehet venni pár dolcsiért, azzal mi sem töltjük az időt megírni, többe kerül.

Az alsó 4 csíkos USSB-FX Trend Info indikátor meg a korábbi PFZ indikátorunk-ról kapta a nevét, ami meg egy 3 mozgóátlag jelöléséből származtatott nick név. Akkoriban a kezdetek kezdetén (kb. 7 éve) sötét charton a Piros - Zöld - Fehér színekkel jelenítettük meg ezeket. Mivel majd itt is akarom Amerikában mutogatni, ezért lett most a neve Trend Info indikátor, ami 4 "PFZ"-t egyben jelenít meg. 4 különböző beállítású, egyenként 3 mozgóátlagos EMA (SMA kinek mi tetszik) indikátor megjelenítése. Ami hasznossá teszi, hogy számtalan beállítási lehetőséget rejt magában, bármilyen kombinációban lehet vele riasztásokat adni, chartot átszíneztetni stb.

Ezt úgy értem és használom, hogy felteszem egy külön gépre most pl. éppen 16 db. H1-es chartra egy 26 colos monitorral. Ott a nekem megfelelő beállításokkal váltogatja a színeket és ad riasztásokat. Tehát csak odanézek és messziről látom, hogy longos vagy shortos egy instrumentumon a chart alapszíne. Semleges fehérnél meg sem nyitom. De ha pl zöldes (az árnyalatokkal is lehet játszani), akkor a kereskedésre használt gépemen csak azt nyitom meg Renko-val és keresek M2-őn belépési jeleket, amilyeneket már mutattam is - hagyományos - klasszikus belépőket.

Van aki állandóan szörfözik az instrumentumok között, van aki csak egyet figyel (most a DAX a menő szinte mindenkinél napon belül), nekem van egy jelem viszont, amit érdemes mindenhol figyeltetni, mert ritka, de nagyon jól működik scalpra (arról majd később). Én így nem maradok le szinte egyről sem, mert azt meg egy másik indikátor fel is rajzolja a kialakulása közben :-)
Régi 2014-11-19, 18:02   #18 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Idézet:
Most teljesen össze vagyok zavarodva.
Bármit rátettem volna egy bukmékernél, hogy hamarosan jönni fog vmi új termék, valami nagy dobás.
A 3 hónapig használható expertet se mertem kipróbálni eddig, parázva a globális kötéslista spytól.
Van ilyen, néha mellényúl az ember.
Lenyelem a virtuális veszteséget. (virtuális mert most ebben az új USSB-FX reloaded szériába eddig nem kötöttem bele
és kár is lenne érte.
Viszont a nagy dobás tipp még bejöhet, ha lesz ennek a free video sorozatnak folytatása.

De hagyjuk is a kusza gondolataimat (amiről tudom inkább egy pszichiáterrel kellene beszélgetnem), térjünk rá a szakmai kérdésekre:
1. mi az szép szines "4PFZ"-nek emlegetett vmi??
1.) A PFZ-re válaszoltam

A nagy dobásról: a "nagy dobás" az lesz most, hogy nem lesz. Tudom, hogy mindanki tudja, hogy azért nem ismerem be, mert ez is hatásfokozó, hogy ... de ez a hajó már elment nálam is, nem ülök rá még egyszer. Nem lesz, mert szó szerint belefáradtam abba, hogy már minimum 1500%-os nyereség ígérete nélkül a kutya sem foglakozik senkivel még ingyenesen sem, ami meg egy kicsit mondjuk úgy óvatosan, hogy: enyhén túlzott elvárás, legalábbis stabilan tartva ezt (de hogy ez a buta kis Birger bácsi is miért nem jön ezekhez az emberekhez tanulni, nem pedig előadogatni, nem is értem... ehelyett koszos kis milliókért előadásokat tart arról, amit éppen hallani akarnak arrafelé..). De erre egyet tudok csak mondani: ameddig ingyen adok át dolgokat, addig kell velem foglalkozni, ha valami jó belőle használni, ha meg nem, el kell felejteni vele együtt engem is. Ennyi a történet, a Delet gomb mindenkinek ott van a keze ügyében :-).

2.) A színváltásokról: erre kitértem már a másik bejegyzésben, igen, élőben is azt színez, amit én beállítok a programban.

Én amikor belekezdtem 7 éve és akkoriban kifizettem milliókat (igen, milliókat HA-nak, PP-nek és ÚZS-nek) különböző tanfolyamokra és személyes egy az egyben oktatásokra is teljesen feleslegesen (amiről ma már nincs kétségem, mert azt adták át, amit előtte egymás mellett ülve tanultak meg a 101-es emberkétől...) nos, már ekkor elhatároztam, hogy ha egyszer megtehetem, INGYEN adok át mindet másoknak, hiszen nem egymásnak vagyunk ellenfelei, hanem a piacnak közösen.

Rögös út vezetett nekem is eddig a pontig, voltak kilengések az oktatódsi irányába (teljesen feleslegesen, mert csak elterelte a figyelmemet a kereskedéstől és az csak vitte a pénzt), de most itt tartunk, és hogy ne unjam magam hülyére még a DT alatt is, mert bizony az is az tud lenni néha, ha megfelelő rendszerrel kereskedik valaki, így most már a "nyögdíjas" napjaimat megkezdve ezzel töltöm ki az időmet itt a régi új hazámban, hogy nyelvet se felejtsem el: magamat is ezúton is egy bizonyos kontroll alatt tartva, elmondok tapasztalatokat annak, akit érdekel, hogy utána azt csináljon vele amit akar.

Az egyetlen haszon nekem így csak abból származhat (és nekem mindössze ez a kockázatom, a befektetett időm, hiszen az eszközeim már megvannak), hogy ha lesznek idővel olyanok, akiknek ez a módszer tetszik és tudják is jól alkalmazni, velük utána szorosabbra is vehetjük a kapcsolatot és abból még akármi is kialakulhat később: talán még az SNTS rendszeremnek is hasznát vesszük egyszer...
Régi 2014-11-19, 23:02   #19 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Az alsó 4 csíkos USSB-FX Trend Info indikátor .....
Elnézést, félreérthetően fogalmaztam meg a kérdést ezzel kapcsolatban.
Egészen pontosan arra lennék kíváncsi, hogy élőben is ugyanakkor jelennek meg rajta a jelek (4 szin együttálása), mint így a videoban visszatekerve?
Nekem eddig az összes többcsatornás indikátor teljesen máshogy viselkedett real-time.
Utólag visszatekerve mindegyik jókor jelez.
Régi 2014-11-20, 00:10   #20 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Idézet:
Elnézést, félreérthetően fogalmaztam meg a kérdést ezzel kapcsolatban.
Egészen pontosan arra lennék kíváncsi, hogy élőben is ugyanakkor jelennek meg rajta a jelek (4 szin együttálása), mint így a videoban visszatekerve?
Nekem eddig az összes többcsatornás indikátor teljesen máshogy viselkedett real-time.
Utólag visszatekerve mindegyik jókor jelez.
Sajnos nem 100%-ban, ezért is kihangsúlyozom mindig, hogy nem lehet ezekre a jelekre - csak ezekre - nyitni megbízhatóan, mert akkor ugyebár robotot is lehetne csinálni belőle, amik meg szerintem nem dolgoznak jól. Mindenképpen kell a tapasztalat az alakzatokra, szintmeghatározásra, hírek értelmezésére stb. és akkor ad egy aránylag jó támpontot a belépőkhöz.

Ennek az okát is megnéztük és nem is bonyolult, főleg ha a MetaTrader-ről van szó: nem egyszer akár csak órákkal is később, de nem ott vannak bizonyos gyertyák a charton (millió egy példa van erre), azaz nemes egyszerűséggel nem ott vannak a nyitó/záró árak stb. ahol voltak, és nem azonos értékekből számol az indikátor, ez tudja ezt a pontatlanságot többek között előidézni. (Nesze nektek robotokat tesztelni és csodás diagramokat kihozni belőle reménykedők, majd élesben számlákat lenullázni és panaszkodni a szegény brókernek, aki persze oly ártatlan ebben és erről semmit nem akar tudni..),

De minél nagyobbak adott esetben pl. a mozgóátlagok, annál pontosabb az indikátor, mert pár gyertya nem csinál nagy különbséget: pl. már az EMA50-től felfelé nagyon extrém esetben módosul az érték utólag az aktuálishoz képest. Ezért is van az, hogy bár nálunk itt 4 egyforma színről beszélünk, az a legerősebb, de pl. az alapszín váltásnál a legfelsőt nem nézzük, mert az egy pár gyertyás mozgóátlagot jelez, és már akár 3 gyertyás vissza-tesztnél semlegesbe tud váltani.

Remélem ezt kérdezted, ha nem, jelezd és pontosítjuk.
Régi 2014-11-20, 02:25   #21 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 67
szisa a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
_Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi! Be tudnál tenni erről az időszakról egy Renko chartos képet, ha lehetne gyertyásat is? ...
Egy jó széles kép.
Ezen egy renko "gyertya" 2 pont.
Csatolt kicsinyítések
pozicioepites-2014-11-20-03_18_17-fdax-12-14-4-renko-2014.11.19..jpg  2014.11.19..jpg
Megnézték: 179
Méret:  199,8 KB
Azonosító:  6210  
szisa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-20, 07:03   #22 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Bocs' Gábor, most pótolom a mulasztást. Egy aktuális helyzetet teszek fel, ahol talán látható a különbség. De az is, hogy azért mindkettő szinte ott ad jelet, ha jól rajzolgatja valaki a szinteket. Ezzel együtt nekem már szinte zavarják a szememet a gyertyák, mert belelátok azonnal mindenfajta gyertya és áralakzatot a mozgásba amit valaha megtanultam és azok csak megzavarnak a döntésemben. A Renko vonalcharton egy záróárakra alapozott megjelenítés van, ami bőven ad nekem infót amire én alapozok. Itt most azért nem nagy a különbség a megjelenítésben, de majd teszek fel olyat is, amikor fel sem lehet ismerni, hogy ugyanarról és ugyanakkor készült a kép. Nos, olyankor lehet sokkal jobban hasznát venni a Renko-nak - szerintem.

Egyúttal csak megemlíteném, hogy ez egy pozíciópitésre kiváló alkalom volt (megint) a JPY-vel...
Csatolt kicsinyítések
pozicioepites-2014-11-19_23-44-43.png   pozicioepites-2014-11-19_23-48-13.png  
Régi 2014-11-20, 07:13   #23 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 359
Hírnév szint: 3
mergodon a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül mergodon részére
Alapbeállítás

En nem epitek poziciot, mert nem igazan kereskedek trendet, es meg nem erzem magamat eleg profinak ahhoz hogy ilyen jo trendeket eszrevegyek... Viszont ha egyszer majd epitenek poziciot, akkor valahogy igy probalnam megcsinalni, ahogy Horst:
https://www.youtube.com/watch?v=c196...Q&spfreload=10

Az elmelet ugyanaz mint nalatok, annyi kulonbseggel, hogy o nem breakout-ra fogad hanem pullback-et probal megfogni, es feltetelezi hogy lesz breakout.

Persze ennek a technikanak is megvan az atka. Konnyen lehet +10K USD-bol 0K-t csinalni ha nem talalod el a pullback erejet, es meretet. Aztan persze kis szerencsevel/vagy eros hittel, valahogy megis ossze lehet belole szedni +28K-t
https://www.youtube.com/watch?v=g350...Q&spfreload=10

A nap vegen egyebkent mindig minden ugyanaz. Van egy matematikai eselye annak hogy mi tortenik altalaban. Ha ezt az eselyszamot ismered, akkor onnan mar semmilyen szinten nem erdekel a napkozbeni "zaj" mozgas, mert tudod hogy mire fogadtal. Persze ezt konnyu leirni, es talan egy picit nehezebb lekereskedni...
Régi 2014-11-20, 08:15   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
szisa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy jó széles kép.
Ezen egy renko "gyertya" 2 pont.
Köszi! Neked itt mi adna belépőt? Én nem látok semmit, persze lehet, hogy ezt másképp kell nézni.
Régi 2014-11-20, 08:17   #25 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bocs' Gábor, most pótolom a mulasztást. Egy aktuális helyzetet teszek fel, ahol talán látható a különbség. De az is, hogy azért mindkettő szinte ott ad jelet, ha jól rajzolgatja valaki a szinteket. Ezzel együtt nekem már szinte zavarják a szememet a gyertyák, mert belelátok azonnal mindenfajta gyertya és áralakzatot a mozgásba amit valaha megtanultam és azok csak megzavarnak a döntésemben. A Renko vonalcharton egy záróárakra alapozott megjelenítés van, ami bőven ad nekem infót amire én alapozok. Itt most azért nem nagy a különbség a megjelenítésben, de majd teszek fel olyat is, amikor fel sem lehet ismerni, hogy ugyanarról és ugyanakkor készült a kép. Nos, olyankor lehet sokkal jobban hasznát venni a Renko-nak - szerintem.

Egyúttal csak megemlíteném, hogy ez egy pozíciópitésre kiváló alkalom volt (megint) a JPY-vel...

Köszi! Nekem teljesen ráált a szemem a gyertyákra, az ilyen szint visszatesztelő leszúrásokat keresem. Majd ha látok több Renko chartot, talán tudom majd értelmezni. A JPY-t, ne is mondjad.
Régi 2014-11-20, 16:19   #26 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Megint hadd kérdezzem már meg, tud valaki valamilyen expertről, amely előre elhelyezett függő megbízások alapján nyit meg megbízásokat sorozatban?
Régi 2014-11-20, 16:29   #27 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Amit az elején raktam be azokat a Spike experttel csináltam.

pozicioepites-_spike_.png
Régi 2014-11-21, 11:45   #28 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Illetve talán mostanában akkor várható nagyobb elmozdulás, ha Draghi beszél, neki az EUR gyengítése a cél. Poziépítés lehet toronyház ugyanakkora poziméret, illetve piramis nagyobbal kezd, majd csökkenti. Célár napi ATR.
Tényleg figyelni kellene Draghira. Nekem teljesen kimaradt ez a 9 órai beszéd.

pozicioepites-draghi-megszolalt.png
Régi 2014-11-21, 12:03   #29 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Tényleg figyelni kellene Draghira. Nekem teljesen kimaradt ez a 9 órai beszéd.
sípol, fütyül, trombitál

http://www.fxsheed.com/
Régi 2014-11-21, 13:59   #30 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Köszi! Draghit szoktam figyelni. Első sor a stratégiámban. Forexfactoryt megnézni.
Nem tudtok valami más ilyen "hírt a chartra rakó" expertet? USSB-FX-nél is láttam, ha jól emlékszem. fxSheedtől nem akar megjönni az email.
Régi 2014-11-21, 14:09   #31 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
fxSheedtől nem akar megjönni az email.
Nekem se.
Régi 2014-11-21, 15:14   #32 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi! Draghit szoktam figyelni. Első sor a stratégiámban. Forexfactoryt megnézni.
Nem tudtok valami más ilyen "hírt a chartra rakó" expertet? USSB-FX-nél is láttam, ha jól emlékszem. fxSheedtől nem akar megjönni az email.
Miért nem szólsz, hogy tegyem fel én is úgy kaptam

https://drive.google.com/file/d/0B54...ew?usp=sharing

És egy másik is, ami hasznos lehet valakinek, ez meg mutatja a nyitott pozíciók elmozdulását pipben

Régi 2014-11-21, 15:48   #33 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Miért nem szólsz, hogy tegyem fel én is úgy kaptam

És egy másik is, ami hasznos lehet valakinek, ez meg mutatja a nyitott pozíciók elmozdulását pipben

Köszi! Itt van részletes leírás.
Bosszantó, hogy ilyen alap dolog miatt maradtam ki a buliból.

Megbízható helyről kaptad? Nagyobb a mérete, mint az eredetinek.

pozicioepites-newscal.png
Régi 2014-11-21, 16:05   #34 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Szívesen! Van legalább kb. 200 db. indikátor és script (expertekről, robotok ne is beszéljünk...) lementve, amit a 7 év alatt már ki is próbáltunk, majd amikor lesz időm, átnézem őket és teszek fel belőlük amikor az aktuális témához kapcsolódik és jó lehet valakinek. Többsége persze valahonnan letöltött, de van 30-40 db. saját is, mert nekem ritkán teszik az, ami másnak - abban a formában.

Én ezekből mára már csak párat használok, de szerintem ezen a folyamaton átesik a többségünk, hogy először állandóan keresi az "igazit", utána meg rájön több száz akár több ezer óra kutakodás után, hogy ha semmi nincs a charton, akkor sem áll meg az élet Ezzel együtt nálam is láttok néhányat mindig - de ezek a képek és videók még az oktatósdi korszakomból vett megrögződések alapján vannak szemléltetési célra alkalmazva többségében.

Azt linkeltem be, amit sokan használnak innen letöltve már egy ideje, senki nem jelzett vele problémát.
Régi 2014-11-21, 16:21   #35 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Igen azért lehet különbség mert a tied az a, oldalon meg b verzió van.

pozicioepites-_newscal_.png
Régi 2014-11-21, 18:07   #36 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Nos, fantáziálgassunk egy kicsit a "mi lett volna ha..." világában, és nézzük meg utólag, hogy valójában mi lett volna, ha ezt valaki élesben is kötötte volna és így?

Ezt a videót már korábban készítettem az expertemről, ami az óta már átesett 1-2 újabb módosításon pl. már nem egyszerre teszi ki az ordereket a pozíciónyitáskor, hanem csak akkor teszi újabb 2-őt, ha az előző már teljesült.

Megjegyzem, hogy érdemes csak elképzelni, hogy ezt most folyamatosan kereskedve az elmúlt 3-4 hétben, az EURJPY, GBPJPY devizapárokon vagy még-inkább a DAX-on, hányszor lett volna céláras (75 pip a tőkére nézve) "csont nélkül" azaz az átlagár nem vett volna ki egy jó belépő után.

A belépőkről annyit, hogy itt egy TP-nél kb. akkora +RR-el zársz minden esetben, hogy közben akár 25 (!!!) SL-ed is lehet, és akkor még mindig csak nullában vagy!

2 megjegyzés már előre:

- teljesen ingyen és szórakozásból teszem ezeket fel mostantól, és nem foglalkozom a "te kötötted vagy sem"-el. A módszeremet mutatom meg, nem a képességeimet. Állítólag a legjobb fejlődéshez vezető út, ha másokat próbálsz meg megtanítani valamire, amit te tudsz és én ebben hiszek is. Közben naponta még 7 év után is minimum 2-3 órát töltök tanulással, tapasztalatszerzéssel - mert én ebből élek, akkor meg a toppon akarok lenni mindig minden téren ami ezzel kapcsolatos. Bizony találok is még mindig és szerintem fogok is újat amiről eddig nem tudtam, ez is tény.

- az az expert nem eladásra készült, aki majd megérdemli, ingyen megkapja, ha arra elérkezettnek látom az időt. Még mindig van pár ötletem hozzá, amit tesztelni kell, csak akkor merem másoknak is odaadni. Akik éltek a másik topikban tett ajánlatommal és privátban véleményezték eddig, ők meg is kapták és adtak is ötleteket hozzá, most azoknak a megvalósítása van még folyamatban. Ilyen pl. hogy egy megadott H1-es Fibo szintnél nyitni tudjon "önszorgalomból" az expert - riasztással előjelezve és kézi jóváhagyás után, de már tegye fel az ordereket előzetesen stb.

https://www.youtube.com/watch?v=kDpqPwAvO1o
.

Régi 2014-11-21, 18:25   #37 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 31
doboz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Pozícióépítés... Én a Spike expertet használom pozíció építésre. Lassan fejlődök a dologban, mert eddig amikor használtam az expertet a 2. megnyitott pozi után ellenem fordult és kivett kezdeti kockázatban. A héten már a 4. alkalommal sikerült ráépítenem.
1. Arany sell nov. 19-én. 7 pozi sikeredett, de utána nullában kivett (képem nincs róla :-() A nyitást USSB-FX videója alapján próbáltam véghezvinni.
2. Olaj long tegnap/ma. 9 pozi épült fel, de mivel nem voltam gép előtt és délután jött egy eladási hullám, nullában kivett (képem erről sincs).
3. EURJPY short tegnap/ma. Egy napos pinre léptem be (igaz, hogy az orra előtt volt a 148 kerek szám, de olyan szép volt), mely még él. Jelenleg 7 pozim van nyitva, stop átlagáron.

4. US500 ma. Még friss. Az órásom megjelent pinre kellett volna nyitni, de lekéstem néhány órát... :-( Ezért viszonylag közeli a célár. 2 pozi már megvan, szépen halad lefelé.

Jó hétvégét!

Zoli
doboz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-21, 18:59   #38 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nos, fantáziálgassunk egy kicsit a "mi lett volna ha..." világában, és nézzük meg utólag, hogy valójában mi lett volna, ha ezt valaki élesben is kötötte volna és így?
Köszi! Alapos munka. Nekem az a gondom, amit doboz is írt, hogy többnyire a 2. pozi után kivette a stopot. Ezért is gondoltam, hogy talán csak bejelentésre, mint a mai Draghi beszéd, ami várhatólag nagy elmozdulást generál, lehet ezt használni. Te csak a chart alapján lépnél be?
Régi 2014-11-21, 19:02   #39 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi! Alapos munka. Nekem az a gondom, amit doboz is írt, hogy többnyire a 2. pozi után kivette a stopot. Ezért is gondoltam, hogy talán csak bejelentésre, mint a mai Draghi beszéd, ami várhatólag nagy elmozdulást generál, lehet ezt használni. Te csak a chart alapján lépnél be?
US500 már ki is vett... :-((

lehet szűk volt az SL
Régi 2014-11-21, 19:32   #40 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Lehet, hogy jobb megoldás ha valakinek megy az egy pozi végig vitele, nem ráépít, hanem a pozi méretét növeli. Nem ekkorára gondoltam. "Come to papa".
Régi 2014-11-21, 19:38   #41 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 331
Hírnév szint: 4
Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hát, amióta működésre bírtam a back tesztert egyszer semi sikerült pozit építenem... nemis értem...

Lehet alapból nem ez az utam, nagyon szép meg szines amikor írjátok többen, hogy már a 3. vagy 4.

Nem a türelemmel van baj szerintem, hanem lehet még nem állt rá a szemem ezeknek a meglátására.

Meg ugye a pozi építés első fele: TRENDELJEN az a nyomorult instrumentum ennek a felismerése se megy még igazán.

Mindezt azért írtam le, hogy egy kezdő szemszögéből is lehessen kicsit látni a kérdést.
Nival nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-21, 19:39   #42 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Idézet:
Én a második pozíció megnyitása után "csalok" az SL húzással, azaz meghagyom az eredeti SL-t, azaz bár növelem a kockázatot (de arra is van megoldás, hogy ne növeljem), de így sokszor onnan megy el és pozitívan működik ezzel a kis trükkel.

Azt is lehet, hogy csak akkor kötsz, amikor az elméletben betett kötéseid SL-jét kiveszi, ezt hívják második esélynek, van aki csak ezeket köti és nagyon nagyot javított a találati arányán.
Régi 2014-11-21, 19:58   #43 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

A masodik gondolatod szoget utott a fejemben... lehet kiprobalom.
Régi 2014-11-21, 20:03   #44 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Ezt meg közben találtam, ez is mutatja a lényeget: lehet 55 fajta belépési jel, kinek mi a vesszőparipája (és megélhetési lehetősége belőle...), tulajdonképpen a metekja ugyanaz: amikor nyersz, akkor nyerj abból annyit, hogy bőven "fussa" a próbálkozások veszteségeit.

Csak megjegyezném csöndben, hogy ezt a belépőt és stratégiát nem ő találta ki, hanem akinek előtte dolgozott (Brókerszámla Kft.), a pókervilágbajnok Kaló Dénes volt az ötletgazda http://sportgeza.hu/sport/kalo080422/ . Ő nyert így egyszer kb. 600%-ot és nem is kis számlán talán 2008 körül, amikor az EURUSD egyirányúan ment egyfolytában, majd arra építettek egy oktató céget rá. ÚZS volt a frontember nála, mint akkor már 10 éves (?) tapasztalattal rendelkező "profi trader".

Én is voltam náluk egy tanfolyamon vendégként, több itteni fórumozóval is ott ismerkedtem meg személyesen pl. Forex Gump stb.) Ez a Spike expert is teljesen jó, bár teljesen máshogyan kezel pozíciókat és el is ment az idő már egy kicsit felette a kezelhetőséget illetően, de aki megszokta, annak hasznos lehet nagyon. Aki elmegy a tanfolyamára Zsoltnak, az megkapja ingyen egy évre tudtommal.

https://www.youtube.com/watch?v=yP1c3dMklGo
Régi 2014-11-21, 21:02   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem gyoztetek meg a news-be epitek poziciot dologrol. Teljesen masik kerdes, hogy vannak olyan napok - nem sok de vannak - amikor a piac csak megy-megy-megy egy iranyba. Indexek eseten ez kb a napok 3-5%. Lehet sokat mondtam. Forex-re nem ismerem. De hogy en news-ba bele nem fogadnak, foleg beszedekbe az biztos.
_Gabor_ is irta hogy lattot mar non-farmpayrolnal erdekes mozgasokat. Csak egy kicsit rangatjak meg a piacot fel-le, es maris ott lesz a baj, es tobbet veszit az ember mitn nyer...
Nade, mivel nem kereskedem, ezert ez csak az en velemenyem, mivel masok csinaljak, ezert biztos van ertelme ennek is..
Régi 2014-11-21, 21:09   #46 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Egyebkent nekem a spike strategiarol ezek a kepek jutnak eszembe:

https://jobracketbreakout.net

Ami fantasztikus, de a szornyu valosag a kovetkezo:
- Aki durvan erre fekszik ra, az NY-ban vagy Chicagoban berel szervert es 1ms execution time-ja van
- A legjobb platformot hasznalja
- premium elofizetese van datafeed-re is...

----
Nem mondom hogy forexen nem tud mukodni, de kb szerencse dolga. Persze lehet nagyot kaszalni ha a mozgas szep, kiegyensulyozott, es nem csapong, csak hat van masik oldala is, ami a forex szolgaltatod kenye kedve, hogy eppen mekkora spread-et lo be pl neked az adott hir kornyekere, mennyire vagja vissza az arakat, es a tobbi...

Easy moneynak tunik, de valosagban nem az ez ssem, inkabb tanuljatok meg rendesen kereskedni:P
Csatolt kicsinyítések
pozicioepites-sh-testimonial-dimitri.jpg  
Régi 2014-11-21, 21:10   #47 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

Szerintem az átlagár sohasem jó stophelyszín...és csak ez az egyetlen "bajom" a pozícióépítéssel.
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-21, 21:13   #48 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Berci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem az átlagár sohasem jó stophelyszín...és csak ez az egyetlen "bajom" a pozícióépítéssel.
Ezzel vitatkoznek. Ha tudod mit csinal a piac, akkor teljesen jo tud lenni egy pullback pozicio epitesre. Magyarul kijott egy eros hir, a piac megall egy jelentos szintnel es visszahuzodik, Erre te belepsz...

Masik kerdes hogy ki hol lep be egy ilyen pozicioba, van aki a breakoutnal, nos izles dolga, en jobban szeretek pullback alljanal - mar ha epitenek poziciot. Szoval nagy altalanossagban kijelenteni hogy az atlagar nem, kicsit eros
Régi 2014-11-21, 21:15   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ezt meg közben találtam, ez is mutatja a lényeget: lehet 55 fajta belépési jel, kinek mi a vesszőparipája (és megélhetési lehetősége belőle...), tulajdonképpen a metekja ugyanaz: amikor nyersz, akkor nyerj abból annyit, hogy bőven "fussa" a próbálkozások veszteségeit.

https://www.youtube.com/watch?v=yP1c3dMklGo
Ismertem ezt a videót. Akkor még Jean-Claude Trichet volt az EKB elnöke. Ezért írtam, hogy szerintem ilyen nagy elmozdulásokat csak bejelentéskor lehet elkapni. Ha jól láttam összesen 100 pontot kereskedett, ennyi mai is megvolt. Ráadásul itt a hír után ment annyit, míg ő már eleve poziban volt, és a hír után 50 ponttal lépett ki. Úgy emlékszem volt online kereskedés, de már nem látom. Ha legközelebb lesz Draghi beszéd, mindenképpen írjuk be.

pozicioepites-eurusdm1.png
Régi 2014-11-22, 19:36   #50 (permalink)
Szenior tag

USSB-FX logója

Alapbeállítás

Készítettem egy videót a beszállási lehetőségekről a pénteki EURUSD-re.

Itt most az is jól látszik, hogy hogyan lehet gyerytacharton és hogyan lehet a Renko charton alkalmazni hasonlóan azonos stratégiát.

Rövidesen elkészítem azt a videót is, amely csak magát a kereskedést mutatja be az experttel és a konkrét kereskedési adatok is láthatók lesznek akkor egy egy 75 pontos TP elérése esetén, mint pl ez is volt. (teszteren)

http://youtu.be/KTHGLe_dz_k
.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 3 (0 tag és 3 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 11:59 , a GMT +1 időzóna szerint.