Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-01-10, 14:28   #1 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás Chucky műhelye

Ebbe a topicba postolnék pár képet az elemzéseimről, hogy mit is várok 2015-től... Tim Morge és Paul Coghlan terminológiáját fogom használni.

Első képem egy AUD/USD napos lenne, a frekvenciát 2010-11-es aljakról vettem le, ami gyönyörűen működik. A mostani 0.8050-es vízszintes ellenállás szintet is kihoztam ezzel a frekvenciával, ha ez a szint törik akkor jöhet a krach.

Válaszol idézettel
Régi 2015-01-10, 14:47   #2 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Chucky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ebbe a topicba postolnék pár képet az elemzéseimről, hogy mit is várok 2015-től... Tim Morge és Paul Coghlan terminológiáját fogom használni.
ez valami villa/SR kombó? gondolom a spux miatt
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2015-01-10, 14:52   #3 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ez valami villa/SR kombó? gondolom a spux miatt
A villa a legvégső dolog. Először trendline. 2 érintés után következhet egy harmadik, ami megerősíti a trendvonalat. Minden instrumentumnak van egy bizonyos frekvenciája, amit ráillesztve adott aljakhoz, tetőkhöz ki lehet hozni esetleges fordulókat vagy mondhatnám úgy is, hogy ott fog erőt veszíteni az adott instrumentum. Mostanában rászoktam, hogy villát csak későn rajzolgatok be, mert már trendline-okkal is lehet elég szép belépőket találni. Ha megvan a trendline, utána keresem a A/R seteket, ami Newton harmadik törvényén alapul.

Kicsit máshogy:

Válaszol idézettel
Régi 2015-01-10, 15:05   #4 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A villa a legvégső dolog. Először trendline. 2 érintés után következhet egy harmadik, ami megerősíti a trendvonalat.
értem,

mit fogsz csinálni jelen esetben ennél a szintnél, ahol most van az ár?
mi a szignál, hogy lépsz be, hol a stop és a TP?
a képeket jobb lenne ha a fórumra töltenéd fel, mert ha elszáll a külső hivatkozás, értelmét veszti a topik

volt egy idő, amikor Janó még itt aktív volt, nézegettem a villáit, de sohasem tudtam behúzni őket ahogy megy az ár
persze nem mélyedtem el benne túlzottan
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-10, 15:27   #5 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
értem,

mit fogsz csinálni jelen esetben ennél a szintnél, ahol most van az ár?
mi a szignál, hogy lépsz be, hol a stop és a TP?
a képeket jobb lenne ha a fórumra töltenéd fel, mert ha elszáll a külső hivatkozás, értelmét veszti a topik

volt egy idő, amikor Janó még itt aktív volt, nézegettem a villáit, de sohasem tudtam behúzni őket ahogy megy az ár
persze nem mélyedtem el benne túlzottan
Nagyobb idősíkon kinézem a szinteket és amikor közelít az ár, akkor leugrok tickre és ott keresek jeleket. Jelen szintnél ticken egy alj alá raknám pár pippel a stoppot és egy strukturális TP-t keresnék hozzá, pl. azokat az aljakat céloznám 0.82-nél, de ne felejtsük el, hogy counter-trend vagyunk, szóval a stopnak minimálisnak kell lennie. Most nincs ensignem, szóval nem tudok friss képet rakni, de ha metán megnézed, a 0.8050-es szint tökéletesen működött és pár belépőt adott is.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-01-11, 13:04   #6 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

Első képem egy AUD/USD napos lenne, a frekvenciát 2010-11-es aljakról vettem le, ami gyönyörűen működik. A mostani 0.8050-es vízszintes ellenállás szintet is kihoztam ezzel a frekvenciával, ha ez a szint törik akkor jöhet a krach.

Érdekes elemzés, köszi.
Azonban tanide vagy tanoda, nem nagyon látom, honnan állapítottad meg a szaggatott vonalak meredekségét?
Bocsi, de a villás alapfogalmakat nem vágom túlzott mértékben.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-01-11, 14:01   #7 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Érdekes elemzés, köszi.
Azonban tanide vagy tanoda, nem nagyon látom, honnan állapítottad meg a szaggatott vonalak meredekségét?
Bocsi, de a villás alapfogalmakat nem vágom túlzott mértékben.
Ez a kép megmagyarázza:

Ezt a frekvenciát használtam a másik rajzomon, ahol piros vonallal húztam be az erős 0.8050 res zónát, és ezzel a frekvenciával kihoztam ugyanezt a szintet. Ezek a frekvenciák mindig előjönnek. S&P nagy esésnél is be lehet lőni a fordulót, ha kipróbálunk pár frekvenciát és swing lowokhoz illesztjük nagy százalékban lesz egyezés. Mindig napos, hetes chartokkal kezdem, mert ezeken lehet felfedezni érdekes dolgokat. Az nem véletlen, hogy ez a frekvencia éveken keresztül ugyanaz és működik... A forex nem szerencsejáték..
  Válaszol idézettel
Régi 2015-01-11, 14:33   #8 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Mutatnák egy belépőt is ehhez a szinthez akkor. Felfoghatjuk mint egy HS, ahol a baseline-ra(fehér vízszintes vonal) lépnénk be, mint double bottom, stop pár pippel a double bottom alatt, a szintünk a múltból is merítve egy erős resistance, a frekvencia is bizonyítja, targetünk ugye a 0.82 körüli aljak, a piac jelenleg kb. ott van, szóval mondhatni ez a belépő tökéletes lett volna.

Válaszol idézettel
Régi 2015-01-11, 17:48   #9 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ez a kép megmagyarázza:

..
Nekem nem magyarázta meg, sajna. Nemtom mi az a 'frekvencia' a villás terminológiában.
Annyit látok, hogy bizonyos aljakhoz van illesztve néhány ferde vonal, amiknek a dőlésszöge számomra még rejtély, hogy honnan jött.
Ha már tanoda, akkor jó lenne az alapoktól kezdeni.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-01-11, 20:23   #10 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Nekem nem magyarázta meg, sajna. Nemtom mi az a 'frekvencia' a villás terminológiában.
Annyit látok, hogy bizonyos aljakhoz van illesztve néhány ferde vonal, amiknek a dőlésszöge számomra még rejtély, hogy honnan jött.
Ha már tanoda, akkor jó lenne az alapoktól kezdeni.
Inkább showcase lenne, mint tanító topic, de azért alapokat írhatok.

3 érintés után van egy trendline, szóval a meredekségünk onnan van. Írtam már, hogy a 2011-es aljakat vettem alapul és a többire ráillesztettem. Ez már elég advanced market geometry, szóval ezt elmagyarázná alap Morgeos, Coghlanes tudás nélkül értelmetlen és én sem vagyok tanító, hanem egy lelkes tanonc...
  Válaszol idézettel
Régi 2015-01-11, 21:05   #11 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.666
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

3 érintés után van egy trendline, szóval a meredekségünk onnan van. Írtam már, hogy a 2011-es aljakat vettem alapul és a többire ráillesztettem. Ez már elég advanced market geometry, szóval ezt elmagyarázná alap Morgeos, Coghlanes tudás nélkül értelmetlen és én sem vagyok tanító, hanem egy lelkes tanonc...
A Három érintés történelmi kialakulása hazánkban:

1. ISAAC NEWTON
2. ROGER BABSON
3. ALAN ANDREWS
4. TIM MORGE / (PAUL COGHLAN)
5. x JANO
6. Chucky

http://www.pitchforkplayground.com/n...andrews-morge/

és valahol még az elején megérintődött a piac is.
Kérdem én: ha ennek a sornak az elején valaki, mondjuk Piac úr belesúgja Newton fülébe, hogy "Drop off the potty", akkor mi jön ki belőle a végére magyarul????

És ez még túl engedékeny megközelítése a dolognak, mert Newton ugyebár tudott angolul, viszont kurvára nem értette a piac nyelvét:
http://bridgewealthmanagement.blogsp...ton-tzsdn.html

igen, talán úgy jobb ha magyarul képzeljük el first bemenetet Newton fülébe:
"Vidd ki a bilit"

Don't drink it Chucky! Az túl buzis. Just show the pics!
Csatolt kicsinyítések
chucky-muhelye-ipad-potty-training.jpeg  
Régi 2015-01-11, 21:16   #12 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

Igen, elméletben levettem, de a gyakorlatban nem látom azt a bizonyos 3 érintést 2011-ben. Berajzolnád azokat a konkrét pontokat, amelyek meghatározták a dőlésszöget?
  Válaszol idézettel
Régi 2015-01-11, 21:28   #13 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Igen, elméletben levettem, de a gyakorlatban nem látom azt a bizonyos 3 érintést 2011-ben. Berajzolnád azokat a konkrét pontokat, amelyek meghatározták a dőlésszöget?
Erre már csak ennyit tudok így este.....

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A Három érintés történelmi kialakulása hazánkban:

1. ISAAC NEWTON
2. ROGER BABSON
3. ALAN ANDREWS
4. TIM MORGE / (PAUL COGHLAN)
5. x JANO
6. Chucky

http://www.pitchforkplayground.com/n...andrews-morge/

és valahol még az elején megérintődött a piac is.
Kérdem én: ha ennek a sornak az elején valaki, mondjuk Piac úr belesúgja Newton fülébe, hogy "Drop off the potty", akkor mi jön ki belőle a végére magyarul????

És ez még túl engedékeny megközelítése a dolognak, mert Newton ugyebár tudott angolul, viszont kurvára nem értette a piac nyelvét:
http://bridgewealthmanagement.blogsp...ton-tzsdn.html

igen, talán úgy jobb ha magyarul képzeljük el first bemenetet Newton fülébe:
"Vidd ki a bilit"

Don't drink it Chucky! Az túl buzis. Just show the pics!
Túl buzis ez a market geometry
  Válaszol idézettel
Régi 2015-01-11, 21:40   #14 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Erre már csak ennyit tudok így este.....
Na, akkor megnyugodtam, mert 2011-ben csak egy alj volt, mégsem vagyok annyira bamba. Nehogy fé'reércsé', nem kötözködés, csak szerettem volna érteni, mit-miért-hogyan-stb.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-01-11, 21:58   #15 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Túl buzis ez a market geometry
Newtonnál lehet hogy nem zörög a haraszt:
http://borsonline.hu/cikk.php?id=55807

mindegy, feldobtad a napomat. Meg is van a holnapi program.
Ezután a cikk után valamelyik szöszi doktornénivel sürgősen ki kell vizsgáltatnom a mellének sze(g/m)ezett kérdést:
"tessék mondani puncifüggőként is lehetek aspergeres, vagy e kettő közül az egyik hippohondrikusan kizárja a másikat?"
Régi 2015-01-20, 12:47   #16 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Szeretnék egy régi SPX tradet bemutatni az én szemléletmódom, kereskedési stílusom alapján. Az alapötlet a 2000-res szint leshortolása volt, mint egy psychological resistance. A stoppom 3-4 pontos volt, mivel ez egy counter-trend scalp trade. Mikor már közelített ezen szinthez az ár, lementem 20 tickre és húztam egy sima Andrews villát(swing low, swing high, swing low). A belépési indok az volt, hogy megjelent egy coil, ahol az ár beszorul egy zonába, majd a zóna fölé lépett 1 tickkel és egyből az alján zárt. Ez egy rejection, ahol az ár lepattan a szintről és az eladók erősségét mutatja, szóval beléptem, targetem a medianline. Tipikus Tim Morge trade. Látható, hogy el is indult lefele, majd megtörtént az első pullback, ahol még egyszer beléphettem volna, de ez lehetett volna egy long visszateszt is, de végülis bejött a teóriám. Jelezném, hogy miután visszatért a medianline-ra az ár, onnan fordult és ebből lett a 2082-es all time high.

Ha van igény rá, még mutatok pár ilyen belépést.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-01-20, 16:34   #17 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ha van igény rá, még mutatok pár ilyen belépést.
MutiCsákiMuti!
Régi 2015-01-20, 18:36   #18 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
MutiCsákiMuti!
Such a troll. Neked ott van a spux kockáspopó!
  Válaszol idézettel
Régi 2015-01-22, 11:53   #19 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Kövi tradem egy USD/CHF long lenne, amit 0.9405-ös szinten nyitottam be, miután 2x megtesztelte az ár, de a separation mutatta, hogy erős vevők vannak ezen a szinten. Az ár nem érte el az alsó medianlinet, mivel a 0.9405-ös szint erős ellenállást nyújtott és ezzel Hagopian szabálya is aktiválódott, ami be is jött, hiszen 1.01-ig is elment az ár, amíg az SNB nem jött a képbe. A stoppom a piros vonallal jelölt struktúrális stop.

Később még visszatesztelte ezt a szintet az ár, majd elhagyta.

Válaszol idézettel
Régi 2015-01-23, 18:42   #20 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Mai futures olaj gyakorlásom 5-10 tickes stoppokkal és market geometry belépőkkel. Momentumba lépek be, hogy hamar breakevenre tudjam húzni, szóval kockázatmentesítem a pozíciókat pár perc alatt.

Válaszol idézettel
Régi 2015-01-26, 22:57   #21 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Thumbs up

Holnapi futures gyakorlásom alatt nyitok egy webinart, ahol magyarázok, mutatok belépőket, RR-t számolok. Húsz igen esetén postolom a linket ide.

http://strawpoll.me/3495921
  Válaszol idézettel
Régi 2015-01-27, 11:17   #22 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

A webinar 15.30-kor lesz, USA nyitás után próbálok majd trendbe belépni és építeni pár pozíciót. Zoom.us lesz a platform, szóval aki jönni akar töltse le. Pacsi!
  Válaszol idézettel
Régi 2015-01-27, 11:35   #23 (permalink)
Tag

Hely: Ireland
Összes hozzászólás: 43
InDaHoodGeneralAladeenMTF a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Igen Igen Igen Igen Igen Igen Igen Igen Igen Igen Igen Igen Igen Igen Igen Igen Igen Igen Igen Igen
Régi 2015-01-27, 11:44   #24 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 334
Hírnév szint: 7
nagyd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

metatrader 4-el érdemes veletek lőni?
nagyd nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-27, 11:49   #25 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
nagyd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
metatrader 4-el érdemes veletek lőni?
Én ninjan fogok mutogatni, de mutatok hozzá majd LMAX-os metát és majdnem ugyanaz lesz
  Válaszol idézettel
Régi 2015-01-27, 14:35   #26 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Elindítottam!

https://zoom.us/j/447457949
  Válaszol idézettel
Régi 2015-01-27, 16:06   #27 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Köszi szépen a részvételt, sajnos nem tudtam nagyon szép tradeket mutatni, de a money management része szerintem nem volt rossz. Az ilyen kistoppolódások miatt nem kell nagyon csüggedni, mert akár 50-60%-os találati arány mellett is simán pluszban jöhetsz ki. Nehéz 5 tickes stoppokkal operálni, de ha ilyeneket eltalálsz akár 1:5-ös RR is bejöhet.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-01-27, 17:44   #28 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 334
Hírnév szint: 7
nagyd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

gyarapodott a számlátok Csoki?
nagyd nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-27, 18:34   #29 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 26
hal_kan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Na én erről is lemaradtam, készült felvétel?
hal_kan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-27, 18:44   #30 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Nem élesen kereskedtünk, mivel úgy néz ki, hogy futures-ra váltunk forex-ről, és még brókert keresünk hozzá, kezdőtőkét gyűjtünk, de élesen is ilyen stoppal kereskednék. 5 tick szigorúan. Elég rég kereskedtem és ez meg is látszott, hogy nem tudtam felvenni a piac ütemét, irányát, nem voltam a legkoncentráltabb se.

Part 1:

Part 2:

A rengeteg szóismétlésért bocsánat!
  Válaszol idézettel
Régi 2015-01-29, 20:07   #31 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Holnapra is tervezek egy webinart, lehet most lesz éles forex trade is, de futures is biztosan.

http://strawpoll.me/3515497
  Válaszol idézettel
Régi 2015-01-30, 14:33   #32 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Oi oi guys!

https://zoom.us/j/634248863
  Válaszol idézettel
Régi 2015-03-03, 16:39   #33 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ha valakit érdekel ez a kereskedési stílus, elemzés, amit használunk ---» spux.hu
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-21, 14:10   #34 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Indítok egy zoomot a délutánra, cél a 15.30-as nyitás lekereskedése SPX-en, market geometry oi oi.

https://zoom.us/j/218978139
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-22, 17:48   #35 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Mai napra egy kis elmélet. A villa egy leading indikátor, de érdemes ésszel használni. Érdemes minden új swingre rajzolni egy villát és RR-t számolni, hogy megtaláljuk a legideálisabb belépőt. Az is fontos, hogy mindig a vonal irányába lépjünk be, mert a stop nem romlik és az idő csak kedvez nekünk. Ha egy long villánál shortolunk megtörténhet, hogy az ár csak tesztelgeti a párhuzamosunkat de mivel a vonal ellen megyünk, egy idő után ki fogunk stoppolódni, magyarul romlik a stop. Ez a példa egy SPX chart, az ár nem csinál semmit, de nem tört le semmi jelentős szintet és a vonalak velünk vannak, elég ha csak a sliding parallelen oldalaz az ár. Paul Coghlan pl. 98%-ban csak a vonal irányába lép be(nem véletlen). Viszont, ha mégis belépnék az ellenkező irányba, akkor szigorúan csak a nagy RR miatt és egyből breakeven, ahogy elindul.

Válaszol idézettel
Régi 2015-04-22, 18:31   #36 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 153
demo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia!

Ugye te a régi Jano vagy innen a fórumról?
demo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-04-22, 18:33   #37 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
demo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Ugye te a régi Jano vagy innen a fórumról?
I wish. Jano a mesterem, én viszem tovább a legendáját. Célunk, hogy olyan embereketet találjunk, akik hajlandóak beletanulni a marketgeometry-ba, csak mindenki a Szent Grált akarja, de akaraterő nulla. Chucky is Chucky.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-22, 19:03   #38 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Mostanában DAX-on nézegetem a villát M1-en. Meglepően jól muzsikál.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-22, 19:42   #39 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Amúgy mi a célod? Friss húst terelni a spux-ra, vagy felfuttatni ezt a topikot?
A magam részéről szívesen látnék itt szemléletes villás okosságokat.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-22, 20:38   #40 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Amúgy mi a célod? Friss húst terelni a spux-ra, vagy felfuttatni ezt a topikot?
A magam részéről szívesen látnék itt szemléletes villás okosságokat.
Szeretnék majd ide több villás dolgot posztolni a jövőben.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-24, 11:36   #41 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ma délután tartok egy kis villázást. Kielemzünk pár devizát, nemesfémeket, indexeket. A kérdés már csak az, hogy mennyien leszünk és hogy mikor legyen. Szavazzatok kérlek.

http://strawpoll.me/4194307
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-24, 14:28   #42 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Megérkeztem a műhelyembe és elindítottam a közvetítést.

https://zoom.us/j/117651369
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-24, 14:28   #43 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 783
habibabu a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül habibabu részére
Alapbeállítás

Én gereblyézést tartok :-) a lovét gereblyézem össze!!
habibabu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-04-24, 15:28   #44 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Megérkeztem a műhelyembe és elindítottam a közvetítést.

https://zoom.us/j/117651369
mintha láttam volna vmit, de hamar elment a villany.
Régi 2015-04-25, 10:49   #45 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Csináltam egy twittert, ahova néha kiposztolom a tradeimet/chartjaimat, ha valakit érdekel: https://twitter.com/chuckydaboss. Itt is tervezem tovább folytatni a topicot.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-26, 09:17   #46 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

A mai napon egy kis tananyaggal szolgálnék. Az InteractiveBrokers felvett webinarjai között válasszátok ki Timothy Morge-ot és érdemes megnézni a legrégebbi 3 videót, itt beszél az alapokról és mutat pár minta tradet. Angol nyelvtudás nagyon ajánlott, és elég időigényes is, de a tanulásért mindent. A link: https://www.interactivebrokers.com/e...b_entity%3Dllc ->Industry sponsored->Timothy Morge, Market Geometry

Az alapok után kicsit rá kellene menni a piac mozgásainak elemzésére(3 órás videó!!!!), itt Tim Morge kielemzi a vevők, eladók viselkedését és a szintek kialakulását.

Az ötödik videónak az utolsó felvett webináriumát ajánlom, ahol ismét mintatradeket mutat és megmutatja, hogyan tudunk pivotokat kiválogatni, hogy a legjobb frekvenciát kapjuk meg és ezzel a piacot is jobban fel tudjuk dolgozni.

Ezekkel a videókkal egy elég erős alapismeretet tudtuk szerezni az egész MarketGeometry-ről, szóval ajánlatos megnézni őket. Ha kérdésetek van, írjatok az email címemre.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-26, 09:47   #47 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

„A világban csak egyetlen biztos pont van. Egyetlen általános szabály, egyetlen igazi törvény: a kauzalitás. Akció – reakció, ok és okozat.”

Válaszol idézettel
Régi 2015-05-02, 18:27   #48 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Egy klasszikus short setupot szeretnék bemutatni nektek. A példa a pénteki eur/usd mozgás lesz. Látható, hogy az ár szinte függőlegesen elindul felfelé, mintha nem is lenne ellenállás a közelben. Egy átlag tradernek szerintem fel se tűnik, hogy gyengül a frekvencia, a mozgás már nem olyan intenzív. Először behúztam egy bull villát, ami nagyon szépen leírta az ár irányát és a medianline is erős resistance-ként szolgált. Az első shortos jel nekem az volt, hogy az ár folyamatosan távolodott el a bull villa medianlinejától. Ezután annyi a teendő, hogy behúzunk egy bear villát és megtervezzük a belépőnket a felső medianline-on és a stoppot a C pivot fölé tesszük pár pippel.

Ez a kép volt a short belépő alapja. Láttam, hogy a felső medianon van az ár, ezért figyeltem, hogy ténylegesen fordul-e és egy jó targettel be tudom-e shortolni. A frekvencia nagyon szépen működött. Látható, hogy az ár még visszatesztelte a mediant, de ez teljesen normális jelenség.

Elindult a bear momentum, de érződött, hogy ide még sokkal több kell ennél. Ekkor jött meg a hab a tortán. Kijött a dollár hír és az ár felspikeolt a swing high fölé, ilyenkor sokan abba a csapdába esnek, hogy random beugranak longba, hiszen csinált az ár egy új swing hight, mégha az csak pár másodpercig is tartott a hír miatt. Tim Morge ezt a jelenséget úgy hívja, hogy wash&rinse. Abból a szempontból szerencsétlen, hogy ha nem volt elég magasan a stoppunk akkor a hír kiszedhetett és lemaradtunk egy nagyon szép shortról, hiszen a C pivotunk elesett, de ez a spike adhat egy újabb stop helyszínt, ha az ár esetleg visszatesztel.

A frekvenciánk még mindig valid, az ár a medianline-on talált supportot és innen folytatjuk a kalandozást hétfőn.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-05-02, 19:47   #49 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.246
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Először behúztam egy bull villát, ami nagyon szépen leírta az ár irányát
Én már itt leragadtam. Szerintem még legalább kétféle bull villát lehetett volna rajzolni a csúcsokra (nem beszélve egyéb rajztechnikákról).
Ezért én túl szubjektívnek tartom ezt a módszert.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-05-02, 19:51   #50 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én már itt leragadtam. Szerintem még legalább kétféle bull villát lehetett volna rajzolni a csúcsokra (nem beszélve egyéb rajztechnikákról).
Ezért én túl szubjektívnek tartom ezt a módszert.
Ez adta az egyik legjobb frekvenciát, érdemes mindig próbálgatni, hogy találsz-e olyan frekvenciát ami sokszor előjön akár a múltból. Ha az előző swingre húztam volna, akkor valószínűleg a schiff/modified schiff villák működtek volna.
  Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 16:13 , a GMT +1 időzóna szerint.