Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-09-20, 12:55   #51 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 267
Hírnév szint: 5
safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Előre is bocs az ismétlésért:
Találkoztatok már olyannal, aki kézzel kereskedett, és a szabályokat betartva kötött pár száz kötést, és így sikerült lenullázni a számláját, nem pedig valamilyen pszihológiai probléma miatt?
Én még nem. Ezért kérdezem a ti tapasztalataitokat.
safe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-20, 14:12   #52 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Igen, pl én. Volt már pár száz kötésem, mindig betartottam a szabályaimat, és nulláztam már jópár számlát (igaz, ez a terv része volt). Pszichológiai probléma nem játszott be. Most akkor mi van?

Nem tudom miért agyaltok ezen a hülyeségen. Vesztes stratégiát megfordítva az esetek többségében szintén vesztes stratégiát kaptok.
Az, hogy eddig nem sikerült nullázni, azért volt, mert szerencséd volt, és/vagy extrém kicsi kockázatot vállaltál.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-09-20, 16:57   #53 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

.......................

Nem tudom miért agyaltok ezen a hülyeségen. Vesztes stratégiát megfordítva az esetek többségében szintén vesztes stratégiát kaptok.
Az, hogy eddig nem sikerült nullázni, azért volt, mert szerencséd volt, és/vagy extrém kicsi kockázatot vállaltál.
Ez teljesen így van ahogy írod.
Vesztes stratégiát jóval könnyebb találni, de amennyivel könnyebb, sokszor x annyival nehezebb olyat amit ha megfordítasz, akkor határozottan nyerő lesz.
Én nem agyalok ezen. Max olyankor játszik be, ha véletlen találok egy eléggé veszteségest, akkor sokszor nem fordítom meg egyből, hanem picit tekerek egy változón, és ha átbillen masszívan full veszteségesbe, akkor jön a fordítósdi. Ha túl hamar megfordítanám, akkor a közepesen veszteségesből létrehozott "nyereségesen" nem látszódna egyértelműen, hogy hol kell még rajta piszkálni.
A legjobb persze amikor minden zöld elsőre, és a pszichológia is alátámasztja.
Amikor meg tudod indokolni hogy miért kell hogy pont ez jó legyen.
Régi 2016-09-20, 20:42   #54 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Hírnév szint: 7
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

Nekem nincs kőbe vésett stratégiám, kb rugalmas és mondhatni meglátás kérdése mit merre kötök, volt eddig kb 12 számlám sokfelé, de még sosem nulláztam le 1et sem, valahogy mindig, a kezdetektől fogva a sok bukó trédet sikerült ellensúlyozni és összességében felfelé haladni. 2 számlám lett MC. Egyiket rákapcsoltam egy szignálra, mert úgy, hogy egy ismeretlenre bíztam azt az 500 dolcsit valahogy kevésbé volt teher az elvesztése, gondolom mert volt kit hibáztatni.. a másik számlám meg hasonló, számlakezelős téma, ottis ugyanez az érzés, hogy milyen jó hogy más kereskedik helyettem, beköti pont rossz irányba, de biztos mert ő jobban látja a chartot mint én, és többet tud.. aztán MC..
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-21, 07:11   #55 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 24
Hírnév szint: 2
jahajj a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tudom, hogy senkit nem érdekel, azt is hogy senki nem fog semmi okosat mondani, de le kell már írjam, mert tényleg nem értem. Ilyen a világon nincsen. Most már jó ideje rámjön néhanapján a kattintgathatnék. Először nyomogattam "stratégiákat", aztán mostanában csak renko csartokon kattintgatok minden különösebb nélkül. Betettem már simán 1000 körüli kötést. Tudom, hogy mocskos sok, stbstb. Nem is ez a lényeg. Hanem hogy isten az atyám a találati arányom olyan 14/1, azaz 14 kötésből 13x ahogy beteszem, elmegy az ellenkező irányba minimum 20-30 pipet, de inkább jóval többet, úgy hogy 3 pipnél nagyobb plusszot nem láttam. Az elejétől fogva csak ez van. Én próbáltam mindig mindent megfordítani, de akkor is ez volt. Jelenleg éppen most is, kikértem megint egy 25 eurós no deposit bónuszt, igen egyszerű a startégia, 10 pipes célár és számlanullázós stop, ha 15 pipes minuszba kerülök nullába húzom a célárat. 21 kereskedés után egyetlen egyszer érte el a célárat, egyébként folyamatosan 2-3 óra alatt 60-80 pipes minuszba kerülök, majd malmozok 3 napot, hogy visszajöjjön.
Nem értem, egész egyszerűen nekem ez magas, ilyen a világon nincs.
jahajj nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-21, 07:33   #56 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
jahajj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tudom, hogy senkit nem érdekel, azt is hogy senki nem fog semmi okosat mondani, de le kell már írjam, mert tényleg nem értem. ...
Ha tennél fel képeket arról mikor mit csináltál, talán még tanácsot is kaphatnál. Most látatlanban csak arra fogadnék 100Ft-al, hogy fordulásra játszol, ami nem akar bejönni.
Régi 2016-10-21, 07:47   #57 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Nézd ez az egész, hogy fordulás eleve egy hülyeség. Mindig fordulás van. Ugyanúgy, ahogy mindenhol van egy szint, mindenre van egy magasabb és egy alacsonyabb csúcs, mindenre lehet trendvonalat húzni és mindenhol van dupla csúcs, mindenhol van kitörés és mindennél van szebb alakzat.
Sztemléltetésképp a most reggeli utolsó:
http://kepfeltoltes.hu/161021/ooo_ww...toltes.hu_.png
3 pipes renko chart. Zöld pacánál betettem ugye fel, az első kék kocka tetejére. Szint, átment rajta, visszatesztek, magasabb alj magasabb csúcs, emelkedő trend.
Na ez most például fordult vagy nem? Ha akarom fordult, ha akarom nem.
De ugyanez a találati arányom él bármilyen indikátoros jelzésekre.
Régi 2016-10-21, 08:52   #58 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Még egy példa, szintén friss, üde. A másik no deposit bonusos számláról. A bal oldali a 3 pipes, a jobb oldali 2 pipes renko.
http://kepfeltoltes.hu/161021/oooo_w...toltes.hu_.png
Két pipes renkon lett betéve fel, szintén a zöld pacára. A zöld négyzet kialakulására, talán kicsit csúszott a teljesítés. Szintről fordult, visszatesztelt, magasabb alj, magasabb csúcs, mini dupla alj a visszateszten. Szintén, ha akarom fordult, ha akarom nem.
Régi 2016-10-21, 10:49   #59 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ha nem én kértelek volna, hogy tegyél fel képet, most valószínűleg szó nélkül hagynám az egészet, mert alapvető szemléletbeli különbségeink vannak. Teljesen felesleges leírnom olyasmit, amit a te eddigi megfigyeléseid nem támasztanak alá, és amiről teljesen más a véleményed.
Ezért csak röviden írom le én mit gondolok:

1, Mindig a megelőző mozgás folytatódását keresem. Amikor sikerül fordulót elkapnom, akkor fogok szűken kistoppolódni. Lásd: DAX
2, Van irány, szabályszerűség és ismétlődés a mozgásokban, de ezt nem a gyertyák, hanem az átlagárak szintjén keresem.
3, A renko előnye, ami hátránya is, eltűnik a chartról az időbeliség. Nem ad információt a mozgás lefutásának gyorsaságáról, csak a mértékéről.
Csatolt kicsinyítések
veszto-szamlat-lenullazo-strategia-kerestetik-dax-forumtozsde.png   veszto-szamlat-lenullazo-strategia-kerestetik-usdjpy-renko2.png  
Régi 2016-10-21, 12:00   #60 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez ebben a szép mindig lehet olyan perspektívát találni, amivel meg lehet magyarázni miért is nem kellett volna ott belépni.
Na hopp: http://kepfeltoltes.hu/161021/ooooo_...toltes.hu_.png
Ha innen nézem long, ha onnan akkor short.
Kérlek ne értsd félre, ne sértődj meg. Semmi bajom veled, jófej vagy meg minden. De tényleg. Csak néha olyan szinten kerülget az idegbaj, hogy valahova muszáj firkálnom. A reakciók igazából nem is érdekelnek, ha tanácsot várnék nem is ide írnám. Már csak azért sem várok tanácsot, mert amiket látok pozitív számokat szerintem azok nevetségesek. Évi 10-15% a tőke 1%-át kockáztatgatva. 360 nap után kedd, vagy szerda reggel zárom a pozíciót. Számomra ez a nagyságrend nem tudás. Napi 8 órában hetente 100%-ra hajtok értelmes stoppokkal. Nekem valahol ilyen magasságokban kezdődne a tudás, a többi bohóckodás.
Viszont nagyon úgy tűnik ez nem fog összejönni.
Régi 2016-10-21, 15:07   #61 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.249
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Napi 8 órában hetente 100%-ra hajtok értelmes stoppokkal. Nekem valahol ilyen magasságokban kezdődne a tudás, a többi bohóckodás.
Szerinted ez az optimális kockázat a tőkéhez viszonyítva? Belegondoltál már abba, hogy ezzel hosszú távon a világ legjobb tradere és leggazdagabb embere lennél?

Ma 5 másodpercig voltam pozícióban usdcad–ban és 1,5%-t kerestem. Talán több is lehetett volna, ha benne maradok. Vagy nem, ha fordult volna. Bohóckodásnak jó.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-22, 00:38   #62 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nyitáskor dobj fel 1 érmét, ha fej akkor long, ha írás short
...egyből jobb találati arányod lesz
De am az ilyen bukós kötések is sokat segíthetnek, pl éles számlán, micro lottal érzed is a súlyát, hogy na elveszik a pénzed.. pl bekötsz valahol és megy ellened az ár.. elkezdesz reménykedni jöjjön vissza, naná hogy nem fog hanem kilő minuszba.. majd 1x kezded észrevenni, hogy a meglévő pozidra egyre jobban elemzel a pozitív irányba, és biztatod a gyertyát, hogy úgy alakuljon. Ez arra jó, hogy előbb utóbb kialakul egy olyan megérzés, (ami nem egy sokadik érzék, inkább a technikai elemzések együttese) amikor a minuszban szinte biztosra látod, pl fél nap múlva, hogy na most visszahoz picit, és lesz is egy célod, hogy kb meddig, és ott majd lezárod a vesztőt, és csak a felét bukod, vagy ilyesmi. Na én itt szoktam nagy mérettel bekötni, az ilyen biztos mozgásokat. Ez nem grid, nem is martingale, mert csak hasonló de mégsem az. Viszont szinte mindig bejön, ha meg nem, nyílván megvan a megfelelő RR.
Ezzel azt akarom írni, hogy arra is lehet technikát építeni ha épp mindig szarul nyitsz be, akár grid, akár martingale, akár csak ezekhez hasonló technika. Nekem pl azért kell az első minuszos pozi, mert egyszerűen úgy sokkal jobban tudok elemezni, jobban és pontosabban látom az árfolyam mozgását előre, mintha csak simán nekiülnék egy chartnak.
Régi 2016-10-22, 09:05   #63 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 51
Hírnév szint: 8
Szilaj a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ez egy nem egy vesztő és lenullázó stratégia.....ezt csak azért osztom meg,mert mindenhol mindenki azért sír,hogy nem lát pluszos eredményt.......
Ezt az utolsó 3 hétben követtem el 110 euro kezdéssel,a stratégia egyszerű támasz-ellenállás,csak is trendre kötök a kockázat 10%,indikátort nem használok,és csak is vízszintes vonalat húzok a charton,ez élő számla.....
és hogy biztos szerencsém volt,nem az első ilyen számlám......
Most lehet kígyót békát dobálni,de a lehetetlen nem létezik.Fontosabb információkat megosztottam,nagyon nem fogok válaszolni a kérdésekre,mindenkinek meg van a maga útja!!!

Szilaj nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-22, 09:44   #64 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Hely: Ahol nem is gondolnad
Összes hozzászólás: 287
Hírnév szint: 4
Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Szilaj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez egy nem egy vesztő és lenullázó stratégia.....ezt csak azért osztom meg,mert mindenhol mindenki azért sír,hogy nem lát pluszos eredményt.......
Ezt az utolsó 3 hétben követtem el 110 euro kezdéssel,a stratégia egyszerű támasz-ellenállás,csak is trendre kötök a kockázat 10%,indikátort nem használok,és csak is vízszintes vonalat húzok a charton,ez élő számla.....
Most lehet kígyót békát dobálni,de a lehetetlen nem létezik.Fontosabb információkat megosztottam,nagyon nem fogok válaszolni a kérdésekre,mindenkinek meg van a maga útja!!!

Trollkodas:
Ez igy nem er
1, nem latjuk, hogy valoban elo
2, keves kotesszam
3, nekunk sok eves koteslista kell
4, nem mellekeltel bankszamla kimutatast sem a sok sok lehivott nyeresegrol
5, sajnos ez igy keves

(Jo tanacs a reszemrol jard az utad, ne foglalkozz senkivel semmivel, csakis azzal ami a celod elereset szolgalja, es mindekozben ne legy onzo)
Almostakbal nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-22, 10:05   #65 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Elolvastam az előtte levő hozzászólásod:
Látom van türelemből bőven.
A pszichológián viszont még van javítanivaló.
Sokkal több shortot látsz mint longot.
Ebbe a hibába szinte minden kézzel kereskedő beleesik.
Mintha lenne az áraknak súlya.
ha elfordítod a monitort ( vagy a fejedet 90 fokkal, akkor ez helyreáll.

//bár lehet nem is pszichológiai hiba, hanem erősség: egy jól eltalált "vízszintes" piramis is állhat háttérben
Régi 2016-10-23, 11:40   #66 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 399
Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Eddig sokan nem reagálták le a bejegyzésed pedig ha minden úgy van ahogy írod akkor ez csodálatos teljesítmény és szívből gratulálok hozzá.

Nem kötekedésképp, de azt elmondod mitől van, hogy az adatok között 55 kereskedés szerepel a grafikonon pedig legalább 74 adatmező van?
Forex Gump nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-23, 12:19   #67 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.384
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Eddig sokan nem reagálták le a bejegyzésed pedig ha minden úgy van ahogy írod akkor ez csodálatos teljesítmény és szívből gratulálok hozzá.

Nem kötekedésképp, de azt elmondod mitől van, hogy az adatok között 55 kereskedés szerepel a grafikonon pedig legalább 74 adatmező van?
Így van, ennyi! Gratulálok én is!

Egyébként van úgy, hogy a meta rosszul írja ki, ezt már én is észrevettem.

És abban is nagy igazság van, amit írtál Szilaj!
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-23, 15:46   #68 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Ezt neztem en is, de mivel a sajat szamlaim kozott egybil belefutottam olyanba ahol 254et mutatott a szamlalo 3db kereskedesre ezert ezzel semmi gond.
(Egyeb napi szintu jovairasok reszvenyeknel, vagy pl swap..)
Régi 2016-10-23, 20:00   #69 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 697
Hírnév szint: 3
A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Az összes tőkém 1-2% át kockáztatnám max per trade, a kamatos kamat miatt akár 50 szeres is lehet a különbség a profitban ha 1 helyett 10% ot kockáztatok. Három hónap alatt egyik esetben duplázás, másik esetben százszorozás.
Így lenne reális számolni, ha átszámolom mi lett volna ha 1% lett volna.
A csodamacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-23, 20:20   #70 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az összes tőkém 1-2% át kockáztatnám max per trade, a kamatos kamat miatt akár 50 szeres is lehet a különbség a profitban ha 1 helyett 10% ot kockáztatok. Három hónap alatt egyik esetben duplázás, másik esetben százszorozás.
Így lenne reális számolni, ha átszámolom mi lett volna ha 1% lett volna.
Azért valld be nyugodtan, hogy örülnél egy 3 hónap alatti duplázásnak is....
Régi 2016-10-23, 21:42   #71 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.877
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azért valld be nyugodtan, hogy örülnél egy 3 hónap alatti duplázásnak is....
Biztosan úgy gondolod, hogy szép folyamatosan 2-3 éven keresztül.
Ha már %-nál vagyunk, 5+100%=10 -100%=0, persze ez nem újdonság

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-24, 11:27   #72 (permalink)
Szenior tag

A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Nem a teljesítménnyel van bajom hanem hogy 10% al számolni parasztvakítás.
Régi 2016-10-24, 15:23   #73 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 361
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sajnos Szilaj mondandója valójában teljesen értelmetlen volt és lesz a jövőben is ezen a fórumon.

Itt és a világ más részén is azokat istenítik, akik 1 milliárd usd tőkével csinálnak évi 10-30%-ot. Ha valaki 1 dollárból csinál 100 millió dollárt, az egy senki. Mert az előbbi 30%-a 300 millió, tehát több, mint 100 millió, tehát ő ügyesebb volt, mert 3x annyit keresett. Az mindegy, hogy az utóbbi 100 milliószorozta a kezdeti tőkét, ő nem ügyes. Persze ez irónia, de próbálom érzékeltetni, hogy a legtöbb olvasónak mi fut át az agyán egy ilyen láttán. Ezért Szilajnak tanácsolom, ne törődjön a kritikával, a gyanakvásokkal, csak járja a maga útját, ahogyan a hozzá hasonlók is teszik.
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-24, 16:16   #74 (permalink)
Szenior tag

MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sajnos Szilaj mondandója valójában teljesen értelmetlen volt és lesz a jövőben is ezen a fórumon.

Itt és a világ más részén is azokat istenítik, akik 1 milliárd usd tőkével csinálnak évi 10-30%-ot. Ha valaki 1 dollárból csinál 100 millió dollárt, az egy senki. Mert az előbbi 30%-a 300 millió, tehát több, mint 100 millió, tehát ő ügyesebb volt, mert 3x annyit keresett. Az mindegy, hogy az utóbbi 100 milliószorozta a kezdeti tőkét, ő nem ügyes. Persze ez irónia, de próbálom érzékeltetni, hogy a legtöbb olvasónak mi fut át az agyán egy ilyen láttán. Ezért Szilajnak tanácsolom, ne törődjön a kritikával, a gyanakvásokkal, csak járja a maga útját, ahogyan a hozzá hasonlók is teszik.
Akinek sok pénze van az tőzsdézhet. Akinek kevés annak meg muszáj
(A. Kostolany)
Régi 2016-10-24, 16:30   #75 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem a teljesítménnyel van bajom hanem hogy 10% al számolni parasztvakítás.
Egyáltalán nem parasztvakítás. Van 2000 dolcsid de csak 200-at fizetsz be a "brókercég"-hez. Innentől a kockázatod nem 1 hanem 10 százalék lesz a befizetett összegre nézve. Természetesen a kereskedésre szánt összegnek csak az 1 százalékát kockáztatod.
Milyen boldog is lennék, ha a tőkém tizedét vitte volna el legutóbb a becsődölt "brókercég"...
Régi 2016-10-24, 16:32   #76 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem nem volt értelmetlen. Rávilágított egy másik módszerre.
Régi 2016-10-24, 16:36   #77 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Gondolkoztam egy hozzászóláson amikor megjelent, de akkor letettem róla.

Idézet:
trendre kötök
Ennyit emeltem volna ki a hozzászólásából. Ezek szerint felfedezett egy olyan előnyt, szabályosságot, amit a javára tud fordítani.
Ez akár a long-short arány eltolódást is magyarázhatná, de nem tudjuk mivel kereskedik. Abba pedig nem mennék bele, hogy 3 hét alatt hogy lehet felnőni a kezdeti pár $-os kockázati szintről több száz dollárra, vagy abba, hogy ez most valóban éles számla-e. Én már önmagában csak csak a trendkövetésért, és a saját megfigyelései megtételéért is gratulálok neki.
Régi 2016-10-24, 16:53   #78 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Hely: Ahol nem is gondolnad
Összes hozzászólás: 287
Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Es Szilaj itt mosolyog miket irkalunk itt ossze vissza
Almostakbal nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-24, 17:08   #79 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

A legnagyobb veszteség, az egy kötésből összejött 407.58 dollár
6.19%-os drawdownt okozott.
Ha jól számolom, akkor ennek 6575 dolláros számlaegyenlegnél kellett bekövetkeznie.
Én kurvára nem látok a görbén visszaesést ebben a tartományban.
Régi 2016-10-24, 17:17   #80 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Félre értettetek. Nincs bajom a teljesítményével, azt se mondom hogy ki a profibb, a hosszútávú nagy pénzes trader vagy a kis pénzes de nagy % ot termelő.
Nekem azzal van bajom hogy nem korrekt módon adta elő, félrevezető.
Ha a kereskedésre szánt tőkém 10 000 usd, de csak 100 at beutalok akkor nem százhoz képest kell viszonyítani a trédenkénti kockázatot.
Könnyen tehetem hogy 200 usd re 10% ot kockáztatok, de ha évek alatt összekuporgatok 10 000 usd-t akkor nem fogom a 10% át kockáztatni, hogy 5 vesztő után feleződjek.
Régi 2016-10-24, 17:27   #81 (permalink)
Szenior tag

Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
A legnagyobb veszteség, az egy kötésből összejött 407.58 dollár
6.19%-os drawdownt okozott.
Ha jól számolom, akkor ennek 6575 dolláros számlaegyenlegnél kellett bekövetkeznie.
Én kurvára nem látok a görbén visszaesést ebben a tartományban.
Az 50. kötés körül van egy 1mm-es visszaesés, és mivel 1 négyzet magassága kb. 6000 dollár, lehet, hogy ott volt a 400-as bukó. De én nem is elemeztem a képét, mert az se érdekel, ha demo, ugyanis sokan örülhetnének ha demon tudnának akár egyszer is ilyet produkálni. Az se érdekel, ha kamu. Mert akkor meg jól döntöttem, hogy nem fecséreltem időt a szételemzésével. Legyünk visszafogottak, és legyen csak 3 havi 50%... Tegye fel az egerét , aki elégedett lenne vele.
Régi 2016-10-24, 17:36   #82 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A 10% nem reális, annyit nem szoktak. Csak annyit akartam mondani hogy számoljuk át ha 1% ot kockáztatott volna akkor mennyi lenne a profitja, mert az reális, a 10 az parasztvakítás. Most tegyük fel az a 200 az össz tőkéje az egyszerűség kedvéért.
Régi 2016-10-24, 17:45   #83 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Félretesz havonta a fizetésből vagy céges nyereségből 100-200 dollárt. Vagy évente összegyűjtögeti 3-4x, és ad magának 10 esélyt alkalmanként, 10% kockázattal, mert ismeri a rendszere hozamát, és be mer vállalni nagyobb kockázatot.
Mi ebbe a rossz?
Régi 2016-10-24, 18:06   #84 (permalink)
Tag

cane logója

Összes hozzászólás: 61
cane a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Félretesz havonta a fizetésből vagy céges nyereségből 100-200 dollárt. Vagy évente összegyűjtögeti 3-4x, és ad magának 10 esélyt alkalmanként, 10% kockázattal, mert ismeri a rendszere hozamát, és be mer vállalni nagyobb kockázatot.
Mi ebbe a rossz?
Ez igy korrekt.
cane nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-24, 18:08   #85 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Az illető megosztotta mire képes, nagyon jó hogy meg tudott százszorozni, de csak addig míg kicsi az induló összeg.
Ha eljut oda valaki hogy nagy pénze lesz akkor már nem mer 10 et, max eleinte mikor az a 10% még nem sok összeg. Szóval hosszabb távon ha már elég nagy a kereskedésre szánt pénzem akkor már nem tartható a 10%, hanem kb 1, 2.
Régi 2016-10-24, 18:18   #86 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Az illető megosztotta mire képes, nagyon jó hogy meg tudott százszorozni, de csak addig míg kicsi az induló összeg.
Ha eljut oda valaki hogy nagy pénze lesz akkor már nem mer 10 et, max eleinte mikor az a 10% még nem sok összeg. Szóval hosszabb távon ha már elég nagy a kereskedésre szánt pénzem akkor már nem tartható a 10%, hanem kb 1, 2.
Mindig van az az összeg, aminek ha csak a tizedét utalod be, akkor nyomhatod 10% kockázattal, ezzel elérve az 1%/trade arányt.
Max a lehetséges "megbízható" brókerek köre szűkül le, de azokat is lehet tizedelni (értsd: 10 számla más brókernél)
Régi 2016-10-24, 18:33   #87 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Tudom, én sose a bentit hanem az összest szoktam nézni.
Régi 2016-10-24, 20:23   #88 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Az aki azt állítja, hogy a derivatív piacon ráadásul OTC-n(!) évi 30% hozamért kereskedik az hazudik vagy nem épelméjű!
(Vagy életében először van a piacon.)

Régi 2016-10-24, 20:26   #89 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

[QUOTE=Forex Klub;84257]Gondolkoztam egy hozzászóláson amikor megjelent, de akkor letettem róla.

Nem haragudtam volna

Régi 2016-10-26, 21:44   #90 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Látom már keverednek a riskek, a %-ok értelmezése, nem teszed be minden pénzed stb.
Ezek miatt elég nehéz összehasonlítani, beszélgetni 2 eltérő ember kockázatkezeléséről.
Valszeg valami más meghatározás kellene. Pl éves jövedelem %-a, ingatlan és kp összértékének %-a, vagy épp család, kaja, rezsi utáni maradék zsebpénz éves összesítésének %-a. Valami ilyen nagyobb szintű meghatározás kellene, mivel én is mondhatom, hogy van egy brokinál pl 1000 dollárom, és kereskedek 1 vagy 30%-al, de még én sem tudom hirtelen megmondani most, hogy ha elbukik a számla, mennyi az az összegem, amit be tudok utána tenni. Ugyanígy van aki hitelt vesz fel a házára és azt tolja be, míg más, mint pl én is, tényleg csak az apróval játszik, mert nem főállású trader vagyok, hanem 2 vállalkozás mellett hobbi.
Régi 2016-10-26, 21:49   #91 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
legyen mindig egy 1000 dolcsis számlád amin kereskedsz, meg egy vps-ed amin másoló arányosítva beköti minden brokinál minden számládon minden méretben. Így a legkönnyebb leszarni, hogy egyik nap buksz 5000 dollárt, másik nap visszanyered
Régi 2016-10-28, 14:13   #92 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Nagyon elkanyarodtunk a topik eredeti témájától, nem lesz ez így jó.
Térjünk vissza az eredetihez. Megfogadtam a fenti szívélyes tanácsot, átlagárakra kötögettem mozgóátlagokkal, továbbá megreformáltam a kockázatkezelést. Levittem 5 pipre a célárat és a stop maradt számlanullázáson. 5 kötésből 5 fél órán belül ugyanúgy minimum minusz 20 pipben volt, megfordítottam a dolgot átlagáron mozgóátlag ellen kötöttem ötöt, az eredmény ugyanez.

Tudjátok mi zavar csak az egészben? Teljesen nyilvánvaló, hogy az egész rendszer parasztvakítás, vagy egész egyszerűen úgy van mesterségesen húzgálva a vonal, hogy minél többeket berántson és kicsapjon, vagy ha te azt mondod, hogy sort akkor valójában long lesz bekötve. Na most ha ezt felisemered már nagyon nagy előnyöd van. Izé kellene legyen. De ami felett nem tudok napirendre térni, hogy nincs az az isten, hogy ennyire a többséggel együtt cselekedjek... Az idejét sem tudom mikor értett velem bárki is egyet bármiben, erre itt meg nesze tessék!

Én tényleg halál komolyan mondom, hogy ezres nagyságrenden 5-6-7% körüli a találati arányom. Azt tekintve találatnak, ami előbb éri el a +10, mint a -10 pipet.

(Nem kell reagálni. Csak röhögjetek, legyen egy jó napotok!)
Régi 2016-10-29, 08:42   #93 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Térjünk vissza az eredetihez. Megfogadtam a fenti szívélyes tanácsot, átlagárakra kötögettem mozgóátlagokkal, továbbá megreformáltam a kockázatkezelést. Levittem 5 pipre a célárat és a stop maradt számlanullázáson. 5 kötésből 5 fél órán belül ugyanúgy minimum minusz 20 pipben volt, megfordítottam a dolgot átlagáron mozgóátlag ellen kötöttem ötöt, az eredmény ugyanez.

Tudjátok mi zavar csak az egészben? Teljesen nyilvánvaló, hogy az egész rendszer parasztvakítás, vagy egész egyszerűen úgy van mesterségesen húzgálva a vonal, hogy minél többeket berántson és kicsapjon, vagy ha te azt mondod, hogy sort akkor valójában long lesz bekötve. Na most ha ezt felisemered már nagyon nagy előnyöd van. Izé kellene legyen. De ami felett nem tudok napirendre térni, hogy nincs az az isten, hogy ennyire a többséggel együtt cselekedjek... Az idejét sem tudom mikor értett velem bárki is egyet bármiben, erre itt meg nesze tessék!

Én tényleg halál komolyan mondom, hogy ezres nagyságrenden 5-6-7% körüli a találati arányom. Azt tekintve találatnak, ami előbb éri el a +10, mint a -10 pipet.

Hát nézd:
a 10 pip ide, 10 pip odával egészen biztos, hogy nincs esélyed.
Ezt kár gyakorolgatni.
Csináltam a kedvedért egy big testet.

Kb 50 000 kötést látsz mindkét képen.
Egy minimál mozgó stratégia lett rápakolva, kvázi random.
Amint látszik az elmúlt 8 év alatt egyetlen egyszer, 2014-ben tudott "nyereséges" lenni a 10-órás sávnál, az egyik rányban.

Az 5-6-7%-os arányod viszont hihetetlenül gyenge, hacsak nem az NZDCAD vagy valami még nagyobb spreades páron nyomod.
Kísérletezz 2 dobókockával.
Ha az összegük 1-5, akkor húzz egy vonalat a nyerőbe, 6-12-nél meg a vesztőbe. Ennek rosszabb a találati aránya (10 vs 14),
de jobb eredményeid lesznek az 5--6-7%-nál.
Ha sikerül ugyanezt a gyenge szintet hoznod, építünk rád robotot
Csatolt kicsinyítések
veszto-szamlat-lenullazo-strategia-kerestetik-iras.jpg   veszto-szamlat-lenullazo-strategia-kerestetik-fej.jpg  
Régi 2016-10-29, 09:41   #94 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 347
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Szia Jahajj!
Ha valóban fejlődni szeretnél és nem csak a feszültséget kibeszélni ezen a fórumon (önmagában ez sem ördögtől való) két dolgot javasolnék: 1. Tételesen írd le mi a stratégiád és ezen belül mi az a szignál, ami alapján piacra lépsz. Pl. Hogy határozod meg az irányt? Milyen idősíkokat figyelsz és kötsz? Indikátorra, ármozgásra, gyertya alakzatra stb lépsz be? Fogalmazd meg miért pont azt és miért nem másikat? Indokold meg miért a 10/10 pippes stop/limit kilépési stratégia mellett döntöttél? Stb-stb. Hasznos lenne, ha megosztanád ezt a fórumon (legalább a topic indítójának kívánsága is teljesül), de ha csak magadat szembesíted vele, önmagában már az is segít. Ami fontos, mindezt ÍRD LE, olyan alapossággal, hogy azt akár egy robot is betudja kötni és ha arra egy külső szem ránéz meg tudd indokolni, hogy mi miért van úgy és nem másképp. 2. Az elmúlt minimum száz kötésedet modellezd le, hogyha nem 1:1 RR-t használtál volna, hanem mondjuk 1:2 akkor mi lett volna a találati arány és a pénzügyi eredmény? Meggyőződésem szerint már e két feladat elvégzése és az ebből levont következtetések mérhető javulást fognak hozni az eredményességedben. (akár úgy, hogy rájössz, min kell változtatnod, akár úgy, hogy megbizonyosodsz arról, hogy ez így már elvi szinten sem működhet az általad elvárt szinten és az alapokról egy új stratégiát építesz fel.)
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-29, 17:38   #95 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 347
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Idézet:
Hát nézd:
a 10 pip ide, 10 pip odával egészen biztos, hogy nincs esélyed.
Ezt kár gyakorolgatni.
Csináltam a kedvedért egy big testet.

Kb 50 000 kötést látsz mindkét képen.
Egy minimál mozgó stratégia lett rápakolva, kvázi random.
Amint látszik az elmúlt 8 év alatt egyetlen egyszer, 2014-ben tudott "nyereséges" lenni a 10-órás sávnál, az egyik rányban.

Az 5-6-7%-os arányod viszont hihetetlenül gyenge, hacsak nem az NZDCAD vagy valami még nagyobb spreades páron nyomod.
Kísérletezz 2 dobókockával.
Ha az összegük 1-5, akkor húzz egy vonalat a nyerőbe, 6-12-nél meg a vesztőbe. Ennek rosszabb a találati aránya (10 vs 14),
de jobb eredményeid lesznek az 5--6-7%-nál.
Ha sikerül ugyanezt a gyenge szintet hoznod, építünk rád robotot
Megkérdezhetem, hogy milyen progival csináltad ezt a klassz szimulációt? Én eddig Excelben próbálgattam hasonlókat, de ez jócskán profibbnak tűnik.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-29, 22:23   #96 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Megkérdezhetem, hogy milyen progival csináltad ezt a klassz szimulációt? Én eddig Excelben próbálgattam hasonlókat, de ez jócskán profibbnak tűnik.
Jelenleg crosstester5.exe a fedőneve....
de Borland Delphi 7-el csináltam, mert maradi is vagyok, meg az nekem jobban kézre áll. Talán a meta beépített mql4-es szerkesztőjével is meg lehetne csinálni (egy excelnél mindenképpen jobbat), bár az lehetséges hogy ennyi adatnál a végére sebességileg a béka segge alá menne.
(swing méretű TP/SP-vel , mind a 28 keresztet bekapcsolva elméletileg visz 30000 kötést percenként, de sajnos ha mind a 8 évet végig akarom kergetni egy beállítással, akkor az ennél is 8 perc...)
Régi 2016-11-01, 05:21   #97 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Fel se fogtátok mit írtam le. Nem meglepő.
Régi 2016-11-01, 10:37   #98 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Fel se fogtátok mit írtam le. Nem meglepő.
de lejött...
úgy érzed el vagy átkozva.
higgy a megérzéseidben!
viszont van egy jó hírem:
nem kell beletörődnöd.
Küzdhetsz ellene.
Tudok solni egy javasasszonyt.

//Tudsz e 10 pipet nyitni a tévéden?
nalátod! Próbáld "eggyel". Egy jó méretessel...
Régi 2016-11-05, 17:55   #99 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 51
Szilaj a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszönöm a sok hozzá szólást,és mivel minden relatív,így mindenkinek igaza van valahol.Szóval mindenki járja a saját útját.

Többen írtatok,hogy a kötéseket osszam meg.Ne haragudjatok meg de a játék elmélet: közlegelők tragédiája miatt nem osztom meg.Minél többen kötnek egy stratégiát,annál kevesebb pénz van benne,annál kevésbé működik a stratégia.
A játék elmélet azt is kimondja,hogy minden piaci szereplő intelligens és önző,nem mondanám magam intelligensnek,de önző vagyok.
Ezen a fórumon is piaci szereplők vannak,de elvárják az önzetlenséget,ezt a kettőt nem tudom össze egyeztetni......

Csak arra szerettem volna rávilágítani,hogy lehetséges,de mindenki más úton ér el oda.

ui.:azóta dupláztam a számlát,de bele futottam 30%-os veszteségbe is,és elkezdtem a folyamatos kiutalást a számláról.Szóval a görbe ,már nem olyan szép.
Szilaj nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-05, 18:11   #100 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm a sok hozzá szólást,és mivel minden relatív,így mindenkinek igaza van valahol.Szóval mindenki járja a saját útját.

Többen írtatok,hogy a kötéseket osszam meg.Ne haragudjatok meg de a játék elmélet: közlegelők tragédiája miatt nem osztom meg.Minél többen kötnek egy stratégiát,annál kevesebb pénz van benne,annál kevésbé működik a stratégia.
A játék elmélet azt is kimondja,hogy minden piaci szereplő intelligens és önző,nem mondanám magam intelligensnek,de önző vagyok.
Ezen a fórumon is piaci szereplők vannak,de elvárják az önzetlenséget,ezt a kettőt nem tudom össze egyeztetni......

Csak arra szerettem volna rávilágítani,hogy lehetséges,de mindenki más úton ér el oda.

ui.:azóta dupláztam a számlát,de bele futottam 30%-os veszteségbe is,és elkezdtem a folyamatos kiutalást a számláról.Szóval a görbe ,már nem olyan szép.
egy kérdés amiből nem lehet károd, csak hasznod ha több tudatlan birka legel arra:
-devizák?
-részvények?
-indexek?
-vagy vegyes ?

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Kollega kerestetik! ttorhcs Automata kereskedés 7 2017-01-06 13:13
Befektető/tőkés kerestetik csabisza Csevegés 5 2015-02-16 14:38
Hogyan nullázd le a számlát! GP57 Kezdőknek 23 2013-09-13 12:22
Igazi tőzsdei spekuláns kerestetik :-) Profi(t) Kezdőknek 19 2012-03-29 12:07
Milyen devizanemben érdemes számlát nyitni? GP57 Kezdőknek 17 2011-11-04 18:56

A pontos idő 01:26 , a GMT +1 időzóna szerint.