Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-02-26, 12:29   #51 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.622
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Forex Klub nem válaszoltál: neked mit jelent a trend?
Ha nincs kép, lényegtelen, hogy én hogyan látnám az adott szituációt.
Régi 2016-02-26, 12:30   #52 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Hírnév szint: 4
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
....hanem a TUDAT: hogy basszus 6x buktam zsinórba, és lehet holnap se sikerül egész nap visszakeresni..és jön a hétvége, és megint egyet előre egyet hátra.. és ugye az ember előre szeret menni, nem hátrafelé.. na ez a gond.
M1-en havi 200-500 trédnél mit görcsölsz azon h egy adott napon éppen minuszban zársz? Pont olyan jelentéktelen egy nap mint egy tréd. A statisztikádban ott van az elvárt érték, ami megmutatja hogy egy tréden átlagosan mennyit keresel. Hónap végén megnézed a pénzed, kiszámolod az órabéredet és megnyugszol h egy órát sem dolgoztál hiába
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-02-26, 12:33   #53 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 421
Hírnév szint: 2
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha nincs kép, lényegtelen, hogy én hogyan látnám az adott szituációt.
Általában mi neked a trend, és nem az én esetemben. Képnek ott van egy tetszőleges m1-m5 meta

Amúgy írod, hülyeség lehet ha látod képen, hogy végigshortolom az emelkedést..persze utólag mindenki okos..de akkor, abban a pillanatban te tudtad, hogy abból brutál emelkedés lesz? Tudom milyen érzés, én is átestem már rajta, hogy azt képzelem én rajzolgatom real time a chartot.. aztán jött a pofára esés.
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-26, 12:55   #54 (permalink)
Szenior tag

Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Aki azt vallja, hogy m1-ben 2 pipes stoppal gyakoribb a stop, mint D1-en 100 pipes stoppal, feltételezve, hogy kézzel nem zárhat..az téved. A pillanat hiteti el vele, mert m1-en sokszor egy villanás a stop, D1-en meg kényelmesen, nyugodtan, bekábulva relaxba üli végig napokig, hetekig akár ,mire kistoppolja a piac. = van ideje beletörődni
Régi 2016-02-26, 13:37   #55 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Nem, neked a volumen mindent visz. El tudom képzelni, kb. 10%-ot realizáltál tavaly legjobb esetben, és már a Forbes elején látod magad. De gondolom te már az első naptól plusszba vagy...és most Haitiről fórumozol, pusztán unalomból...
Nem tudom hol említettem, hogy mennyit kerestem. De még azzal a 10%-al is előrébb lennék mint te, úgy tűnik

Látjátok gyerekek, ezért nem jó egész nap skalpolni, mint a gép. Akinek gyenge az idegzete, az megbolondul.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-02-26, 13:44   #56 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Darius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem tudom hol említettem, hogy mennyit kerestem. De még azzal a 10%-al is előrébb lennék mint te, úgy tűnik

Látjátok gyerekek, ezért nem jó egész nap skalpolni, mint a gép. Akinek gyenge az idegzete, az megbolondul.
Délóta itt-ott össz kb. 40 pip...2 pip sl-ekkel... sztem te is szeretnél megbolondulni . Lehet ma is meglesz 100 pip? Mondom ma szerencsés napom van Biztos ma nem adták le a nevem, vagy a pult alá esett a dossziém
Régi 2016-02-26, 13:58   #57 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
. De még azzal a 10%-al is előrébb lennék mint te, úgy tűnik
Ismerem a fajtádat.. Miattad csinálja pár magamfajta igen komolyan.. Generálunk a jövőben egy kis kockafordítást, kis helycserét.. Majd jöhetsz hozzám szalagmunkára, 16 órázni minimálbérért, busszal oda-vissza. Az élet úgy szép, ha mindenki megtapasztal minden szépet az életben Engem nem is a pénz motivál, hanem ez a cél.. egy kis helycsere. Már érik, és igen-igen eljött az ideje.
Régi 2016-02-26, 14:19   #58 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Amúgy írod, hülyeség lehet ha látod képen, hogy végigshortolom az emelkedést..persze utólag mindenki okos..de akkor, abban a pillanatban te tudtad, hogy abból brutál emelkedés lesz? Tudom milyen érzés, én is átestem már rajta, hogy azt képzelem én rajzolgatom real time a chartot.. aztán jött a pofára esés.
Még szép, hogy van egy hosszabb távú irány várakozásom a piaccal szemben, hiszen annak a folytatódását várva lépek pozícióba. Ezért vagyok képes kitartani az elképzeléseim mellett, és a korábbi pár percek helyett, akár 1-2 órán keresztül is benne maradni egy-egy szép mozgásban. Nem ugrálok ki-be pár pipenként, mert az csak a brókernek jó. Idővel csökken a piac kiszámíthatatlansága miatt érzet bizonytalanság, mert szerintem az árak nem teljesen véletlenszerűen mozognak.

Nem kötelező képet megosztani, de nélkülük kb annyit tudok segíteni, mint egy sebész telefonon keresztül a frissen gázoltnak. Bye.
Régi 2016-02-26, 14:22   #59 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mivel felhúztál, ezért még csináltam Cad-n egy gyors 8 pip 3R tradet..
Mondom majd gyere pár év múlva Szívesen látlak, várlak. Önéletrajzot hozzál, és ne felejtsd el a váltócipőt. Naponta 1x kilehet menni wc-re, 2x folyadékot inni(szaporán). Minden jót.
Üdv
Régi 2016-02-26, 15:04   #60 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
. Bye.
Á, feladom. Értelmetlen a vita, ha el sem olvasod rendesen a mondataimat. Ki írt pár pipekről? Kis stop az igaz, de 10 Pip az átlag Reward minimum. Van, amikor kisebb. Lehet ha nem adod fel m1-en, és megpróbálod kitartani több ideig, most nem ellene beszélnél.. Ehelyett felmentél kemény m5-re m1-ről, ahol már a piac szinte teljesen kiismerhető Mint írtam nem vaktába lődözök, nézem a nagy trendeket. De ennek ellenére a kerskedés akár random is lehetne.. A játék egyszerű: többszörösét nyerd, mint amit buksz. Ennyi. Ehhez nem árt ha van egy nem túl rossz találati arány. Közben Cad-on fogtam volna 10 pipet 2 pippel, csak nullába kivett.. ilyen is van rengeteg. Én már elfogadtam, hogy nem kell várni..a piac mozog, lehetőség minden pilanatban adott(persze a helyzethez megfelelő stratégiával) Többszörösét keresd, mint amit buksz.

Rendben itt egy chart neked: ugye milyen szép Kíváncsi vagyok, számodra ez kb. milyen időtávnak felel meg, (nem ér kikeresni), de gyorsba reagálj, mert hamar elhúz az utolsó gyertya.. És milyen a trend ezen?
Régi 2016-02-26, 15:13   #61 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A Kép:

kereskedesi-hibak-nevtelen.jpg
Régi 2016-02-26, 15:24   #62 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 180
Hírnév szint: 3
xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Kíváncsi vagyok, számodra ez kb. milyen időtávnak felel meg, (nem ér kikeresni), de gyorsba reagálj, mert hamar elhúz az utolsó gyertya.. És milyen a trend ezen?
naposnak tűnik az időszaki elválasztok miatt. a trend, hogy kinek milyen az attól függ, hogy milyen trendmeghatározást használ.
xyz123 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-26, 15:32   #63 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 365
akárki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.akárki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Mivel felhúztál, ezért még csináltam Cad-n egy gyors 8 pip 3R tradet..
Mondom majd gyere pár év múlva Szívesen látlak, várlak. Önéletrajzot hozzál, és ne felejtsd el a váltócipőt. Naponta 1x kilehet menni wc-re, 2x folyadékot inni(szaporán). Minden jót.
Üdv
Jól nyomod wazze!Taníts mester!
akárki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-26, 15:42   #64 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 34
Hírnév szint: 5
chartspeki a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

sztem long , de nagyobb időskálát befogva könnyebb lenne eldönteni ,
emelkedő aljak emelkedő tetők , a long irány dinamukusabb és nagyobbak a gyertyák , az esések gyengék a korrekcióban http://puu.sh/nm96U/9b91a4b29f.jpg
chartspeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-26, 15:53   #65 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Jó lett volna látni hol, mit, milyen irányban kötöttél.
Ezen neked mi nem volt világos? A saját kereskedéseidet lökd be, hogy arra kaphassál bármilyen tanácsot. Talán majd lesz aki segít, mert nekem már nincs kedvem.
Régi 2016-02-26, 15:58   #66 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

akárki: majd valaki betanít a soron, én nem fogok ráérni. Ezért kár volt álnéven beregelni. Hely mindig lesz számodra mondom. Kézkérmet vegyél, mert ki fogja törni kezed a kemény meló! Jó szándékkal mondtam.

Többiek: igen, az időszaki vonalat levehettem volna, ezért könnyű volt. A lényeg az, hogy gyönyörű...ez egy napos grafikon, itt vajon hányszor lehetett sorozatba bukni? Pedig napos...A trend meg annyi, hogy lehet naposon esik, de m1-en long.. Cad tiki-takiba buktam most 4R-t zsinórba, de mint látható a napos charton is megesik az ilyesmi..
Régi 2016-02-26, 16:01   #67 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ez az 'akárki' nem én vagyok. De az nagyon bejön, hogy tegnap még "nyeeem meeegy, nye nye nyeeee", ma meg már "idenézzetek baszki, én vagyok a Wall Street farkasa".

Jó lesz neked a szalagmunka még, ne 10 ezerből akarj milliárdos lenni, főleg ne tőzsdén.

Ez a napos grafikonos példa meg megint az bizonyítja mennyire nem értesz hozzá. Nem az a lényeg, hogy minden cikázó fos páron kereskedj, hanem hogy kiválaszd a jelenleg legjobban trendelő párokat, és azzal harmóniában köss.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-02-26, 16:04   #68 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ezen neked mi nem volt világos? A saját kereskedéseidet lökd be, hogy arra kaphassál bármilyen tanácsot. Talán majd lesz aki segít, mert nekem már nincs kedvem.
Mert abból te jól kielemzed, hogy miért nem érte meg beleállni szerinted abba az 5R tradebe m1-en, a te rendszered szerint. Meg a többibe. Továbbra se értem miért tegyek be kereskedést, amikor a problémámat leírtam. Téged meg meggyőzni nem akarlak, te úgy kereskedsz ahogy, más meg máshogy. Kár ezen vitázni. Elképzellek orvosnak:
Ön thai Boxos? Fáj a lába? Mutassa hogy rúgja szét azt az oszlopot...
De dok...
Mondom mutassa! Most! Vagy nem hiszem el, hogy fáj a lába.
Régi 2016-02-26, 16:06   #69 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 467
erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Etna, szia!

M1en tolod, OK. Pár pipes Sl is OK.
Próbáld ki azt, hogy ha zsinórba kapsz 3 SL-t, akkor kényszerpihenőt tartasz 30 percig, vagy 1 óra hosszat akár. Van olyan, hogy a piac nem alkalmas a stratégiád szerinti kereskedésre és csak az SL-ek jönnek. Ha eltelt az általad meghatározott idő, kezdheted újra.
Ez sem biztos, hogy segítség, de egy ötletnek jó lehet, nem?
erla01 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-26, 16:07   #70 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez az 'akárki' nem én vagyok. De az nagyon bejön, hogy tegnap még "nyeeem meeegy, nye nye nyeeee", ma meg már "idenézzetek baszki, én vagyok a Wall Street farkasa".

Jó lesz neked a szalagmunka még, ne 10 ezerből akarj milliárdos lenni, főleg ne tőzsdén.

Ez a napos grafikonos példa meg megint az bizonyítja mennyire nem értesz hozzá. Nem az a lényeg, hogy minden cikázó fos páron kereskedj, hanem hogy kiválaszd a jelenleg legjobban trendelő párokat, és azzal harmóniában köss.
1. ki mondta, hogy te voltál?
2. no comment... téged az ár és volume átnyomott... mondom.. érik életed kalandja.

ezt a cikázó fos párt ne ragozd nagyon Londonba, mert a fiúk leborítják az ingjüket whiskyvel a röhögéstől.
Régi 2016-02-26, 16:19   #71 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Etna, szia!

M1en tolod, OK. Pár pipes Sl is OK.
Próbáld ki azt, hogy ha zsinórba kapsz 3 SL-t, akkor kényszerpihenőt tartasz 30 percig, vagy 1 óra hosszat akár. Van olyan, hogy a piac nem alkalmas a stratégiád szerinti kereskedésre és csak az SL-ek jönnek. Ha eltelt az általad meghatározott idő, kezdheted újra.
Ez sem biztos, hogy segítség, de egy ötletnek jó lehet, nem?
Ötletnek jó, csak be kell tartani.. Köszi. Ma azt próbáltam, hogy két bukó után párt váltottam..eddig bejött.

Darius: megrendeltem a munkaköpenyed, cipőd. A köpeny két számmal nagyobb, sajna csak az volt, de legalább hónaljban lyukas, szellőzik. A cipő két számmal kisebb, viszont acélbetétes, biztonságos! Ja első nap bemérem mennyit gyártasz étlen szomjan, és azt megszorzom kettővel, e felett kapod majd a teljesítménybéred. Gép néha szarol, de majd megjavítod. Várom a haverjaidat is!!
Régi 2016-02-26, 16:52   #72 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Na még így nap végére laza 15pip 6R eretnek Long ezen a rusnya eső GU-n..
Élveztem a mai kereskedést..lehet ez a titka? csak úgy kötni, élvezettel csinálni nem fennakadni pár bukón? Elgondolkodtató. Dariusra meg nem haragszom sőt én barátként tekintek rá. Mindenképp. Már csak azért is mert lehet tőlem kapja majd a havi fizetését. Ha nem görcsöl a kemény melón, tud az is szórakoztató lenni. Másképpen azt se lehet elviselni.
Régi 2016-02-26, 17:04   #73 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

De az is lehet, hogy megtermelem magamnak a fizetésemet. Komolytalan vagy.

Grat a mai naphoz. Csak nehogy hétfőn meg elbukjad az egészet, aztán jöhetsz vissza megint, hogy brühühühü.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-02-26, 17:39   #74 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
De az is lehet, hogy megtermelem magamnak a fizetésemet. Komolytalan vagy.

Grat a mai naphoz. Csak nehogy hétfőn meg elbukjad az egészet, aztán jöhetsz vissza megint, hogy brühühühü.
Vesszek meg, ha nem be akartam ide írni, hogy majd most jössz, és közlöd, hogy csak nehogy elbukjam...mindig ezt játsszátok, ha valaki m1-m5-ön egy nap alatt megkeresi a ti D1-es éves profitotokat... Szánalom. Mert D1-en amit nyersz, azt nem bukhatod vissza...
Én a kemény munka híve vagyok, mindig is szerettem megdolgozni érte. Nem büdös egész nap elemezni. Nálam megtermelheted őszintén mondom! Úgy lőjük be, hogy azért juthass egyről a kettőre, ha kőkeményen melózol. De mindenképp fitt maradj, hogy termelhess. Ha fejben eldöntöd majd, hogy easy money lesz, hidd el az lesz.
Régi 2016-02-26, 17:54   #75 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Hidd el koma, tudom mi a mozgásirány... Nem vaktába lődözök m1-en...
Idézet:
Na még így nap végére laza 15pip 6R eretnek Long ezen a rusnya eső GU-n..
Ugráljál csak tovább nyugodtan a szembe robogó vonatra.
Régi 2016-02-26, 18:13   #76 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ugráljál csak tovább nyugodtan a szembe robogó vonatra.
Nézőpont kérdése. Mindig jöhet szembe egy nagyobb vonat. A piac lélegzik. Csak meg kell tippelni, hol jön a ki és belégzés. Mint írtam egy számít: profit többszöröse legyen kockázatnak. Ezen túlmenően már csak tippelget mindenki.

ui.: hopp a gyorsan jött hírnévpontom le is vette valaki... Pont nem láttam mert még elemeztem.
Régi 2016-02-26, 18:23   #77 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 814
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Hát, fiúk, minősíthetetlen lett a stílus. Már bocs, hogy beleszólok, de nem lehet ezen változtatni?!
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-26, 18:37   #78 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.893
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A 888 / 8888 is az lesz. A nyolcadik emeletért hajlandóak sokkal többet fizetni.
és a 4444-nél is történni fog vmi
Ezt a 8-as dolgot valóban komolyan kell venni Kínában, most utánaolvastam.
Majd minden számot komolyan vesznek.
A kommunisták nem tudták (nem is akarták?) kiölni a legerősebb kínai tanokat, tao stb.
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-26, 18:38   #79 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hát, fiúk, minősíthetetlen lett a stílus. Már bocs, hogy beleszólok, de nem lehet ezen változtatni?!
Welcome to the new real world!

kell ilyen is!
végre valaki a maga valójában megmutatja a kereskedési hibáját, és nem csak beszél róla
Régi 2016-02-26, 18:45   #80 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 18
Zsoltár 91.1 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hihetetlen hitetlen vagy az van Hatszor azt mondják nincs Isten, és hetedszerre el is hiszed Mi lesz, ha 20x mondják nincsen? Vagy azt mondják hatszor nincs, hetedszerre majd lesz? Na majd most megláthatod mi az a megkövezés
Zsoltár 91.1 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-26, 18:51   #81 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nézőpont kérdése. Mindig jöhet szembe egy nagyobb vonat. A piac lélegzik. Csak meg kell tippelni, hol jön a ki és belégzés. Mint írtam egy számít: profit többszöröse legyen kockázatnak. Ezen túlmenően már csak tippelget mindenki.
A piac mindenkinek egyformán mozog. Aki árfolyam elmozdulásra spekulál, annak a saját jól felfogott érdeke miatt törekednie kellene arra, hogy olyan mozgásokban legyen benne, ami relatív nagy távolságokra tud eljutni, a kezdeti kockázatához képest. Itt valósulna meg az, amiről te is írsz, minél jobb R/R.
Mivel nem láttuk a kereskedéseidet, ezért csak gyanítom, hogy a GU-hoz hasonló kereskedéseid vannak túlsúlyban, ahol ez a kritérium nem tud megvalósulni, mivel szembe mész a fő mozgásiránnyal. Még le is írod, hogy esik. Laza 130 pipet ment, és te örülsz hogy egy 20 pipes felpattanásból kivettél 15 pipet. Királyság.

Alapvető szemléletváltásra lenne szükséged, nem pszicho segítségre, de felőlem aztán úgy csinálod ahogy akarod. Uff én beszéltem....
Régi 2016-02-26, 18:52   #82 (permalink)
Szenior tag

moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Welcome to the new real world!

kell ilyen is!
végre valaki a maga valójában megmutatja a kereskedési hibáját, és nem csak beszél róla
Nem értek egyet azzal, hogy kell "ilyen" is.
És nem a kereskedési hibák megosztására gondoltam, hogy minősíthetetlen lenne, de tudod jól.
Régi 2016-02-26, 19:01   #83 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Zsoltár : ahogy mondod.

Még nyomtam egy 2x bukót eu-n longban, majd kerestem 3R-t 10 pip, =1R, mára végeztem, kifáradtam agyban. Aki tudja miről beszélek, kb. egy 3 órás esti séta elkel majd.. Órásmester vagy sebész, asszimilálódni kell a környezethez.
És, hogy miért Long EU? Talán mert a napiját bőven lemozogta. Talán mert óráson pinbar. Talán mert este péntek, shortos profit kivét. Talán mert bár short a trend ma óráson, de én a pillanatba kell ,hogy ott legyek percesen.. Talán, mert csak megéreztem, és MEGTIPPELTEM. És tudtam a kockázatom, 1R. A költség. A többi vagy Több R, vagy nullás, vagy bukó. Ez a három variáció lehet. De forexzoli látta előre, hogy az ma 130 pipet fog esni... Bocsánat érte, ha megosztottam azt, én miként látom.. de azért kíváncsi lennék, neki ma szigorú elemzéssel és némi jóslással meddig sikerült eljutnia.
ui.: amit írtam azokat átéltem...szóval moncsi jobb annak, aki csak siránkozik és elfordítja a fejét, ha ilyet lát..és más meg is élni.
Régi 2016-02-26, 19:16   #84 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem értek egyet azzal, hogy kell "ilyen" is.
És nem a kereskedési hibák megosztására gondoltam, hogy minősíthetetlen lenne, de tudod jól.
én az alázatra/türelemre gondoltam.
arra, hogy anélkül nem fog menni.
lehet mindenkinek vannak/voltak hasonló gondolai (gyújtsuk fel a világ összes valutáját miután összeszedtük mindet, tanítsuk móresre a nagyképű milliárdos üzlettársunk, stb)
lehet ezeken elmerengeni, de ahhoz előbb pénzt kellene csinálni konstans, kiszámítható módon, ahhoz pedig türelem/fegyelem kell.
és talán nem ártana egy jobb/értelmesebb/hasznosabb célt is beállítani mögé.....és aztán robotizálni/elfelejteni az egészet a picsába
Régi 2016-02-26, 20:59   #85 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 43
Hírnév szint: 7
Szerencse Kegyeltje a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A topic címe méltó a tartalmára.
Szerencse Kegyeltje nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-27, 00:14   #86 (permalink)
Szenior tag

MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zsoltár 91.1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hihetetlen hitetlen vagy az van Hatszor azt mondják nincs Isten, és hetedszerre el is hiszed Mi lesz, ha 20x mondják nincsen? Vagy azt mondják hatszor nincs, hetedszerre majd lesz? Na majd most megláthatod mi az a megkövezés
Saját zavaros hadoválásukra a részegek jellegzetes vigyorukkal reagálnak sok esetben.
Jobbulást.
Régi 2016-02-27, 08:00   #87 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Mert ezt melyik pártállami érti szerinted? Az ellenzék tele van kommunistákkal, és egyszerűen nem tudják felfogni, hogyan működik ez a század.
Régi 2016-02-27, 08:26   #88 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Zsoltár 91.1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mert ezt melyik pártállami érti szerinted? Az ellenzék tele van kommunistákkal, és egyszerűen nem tudják felfogni, hogyan működik ez a század.
A tizedesvessző biztos jó helyen van a nevedben?
Csatolt kicsinyítések
kereskedesi-hibak-screenshot_2016-02-27-08-19-35-2.jpg  
Régi 2016-02-27, 08:44   #89 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Igen, biztos jó helyen van.
Régi 2016-02-27, 08:45   #90 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Már a Zsoltárok is Jézust emlegetik?
Régi 2016-02-27, 08:54   #91 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Már a Zsoltárok is Jézust emlegetik?
Én nem tudom melyik szektához tartozhat, de úgy tűnik nincs köze az arab terroristákhoz.
Innentől viszont szivesen látnék tőle egy számlatörténetet, mert nálam átment az oktató kategóriába
Régi 2016-02-27, 09:10   #92 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Hely: Ahol nem is gondolnad
Összes hozzászólás: 287
Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Ha emlitesre kerul is, de soha nem ilyen formaban, igy egy kis pontositas:

"Benned bíznak, akik ismerik nevedet, nem hagyod el, Uram, azokat, akik hozzád folyamodnak."Zsoltarok 9,11. (Uj forditas)

"Azért te benned bíznak, a kik ismerik a te nevedet; mert nem hagytad el, Uram, a kik keresnek téged." Zsoltarok 9,11. (Karoli forditas)

A forumtarsunk pedig: Zsoltarok 91.1:
"Aki a Felséges rejtekében lakik, a Mindenható árnyékában pihen"
Almostakbal nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-27, 09:35   #93 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Köszönöm, végre megvilágosodtam ebben a kérdésben!
(Istenem hova kerültem )
Régi 2016-02-27, 09:39   #94 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 697
A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
A piac mindenkinek egyformán mozog. Aki árfolyam elmozdulásra spekulál, annak a saját jól felfogott érdeke miatt törekednie kellene arra, hogy olyan mozgásokban legyen benne, ami relatív nagy távolságokra tud eljutni, a kezdeti kockázatához képest. Itt valósulna meg az, amiről te is írsz, minél jobb R/R.
Mivel nem láttuk a kereskedéseidet, ezért csak gyanítom, hogy a GU-hoz hasonló kereskedéseid vannak túlsúlyban, ahol ez a kritérium nem tud megvalósulni, mivel szembe mész a fő mozgásiránnyal. Még le is írod, hogy esik. Laza 130 pipet ment, és te örülsz hogy egy 20 pipes felpattanásból kivettél 15 pipet. Királyság.
Kellenek azok is akik szembe kötnek, különben nem lenne forgalom.
A csodamacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-27, 10:43   #95 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 104
kétbalkéz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Bár a párbeszéd minden fél részéről eléggé lealacsonyító irányt vett, azért én próbálok építő jellegű hozzászólással biztatni téged, kedves Etna!

Nem kérdőjelezem meg sem a stratégiád, sem az idősíkot, sem a stopméretet, amit használsz. Azt sem kérem, rakj fel képet róla, mert nem érdekel. Egy a fontos: ha x számú vesztő után leállsz, mert megijedsz a további veszteségtől ( nem a pénztől, hanem ahogy írtad, a ráfordított idő és energia veszteségtől), akkor nem bízol teljesen a stratégiádban. Vagy ha a stratégiád szerves részét képezi a sok vesztő és néhány kiemelkedő nyerő trade, de te ezt mégsem vagy képes kivárni, akkor a stratégia mentálisan nem NEKED való, vagy mentálisan még fel kell nőnöd hozzá.

Az semmiképpen sem segít, ha indulatból kereskedsz, vagy könnyelműen, ha az előző napod nyereséges volt. Ez nem megfelelő mentális hozzáállásra utal. És a megérzés sem segít, még akkor sem, ha néha nyerő trade lenne az eredmény. Azt teljesen ki kell zárni a kereskedésből.

Én az tanácsolom, gondold végig az alábbiakat:
- bízol 100%-ig a stratégiádban? Vannak jól definiált belépési jeleid? ki tudod zárni a megérzés szerepét?
- ha a fentiekre igen a válasz, akkor mi az oka, hogy mégis leállsz x vesztő után? Ha valóban az, hogy félsz a veszteségtől ( idő, energia), akkor átmenetileg módosítanod kellene a stratégiád, hogy javuljon a találati arány. Ezzel együtt nyilván a várható nyereség is csökkenni fog, de légy türelmes! Nem ez a módszer lesz, amivel meggazdagodsz, de ez fog megtanítani arra, hogy hogyan haladj azon az úton! Ha a nagyobb találati aránnyal már elboldogulsz, és nem állsz le néhány vesztő után, akkor fokozatosan visszatérhetsz az eredeti stratégiádnak megfelelő találati arányhoz, amit így már remélhetőleg fogsz tudni mentálisan is megfelelően alkalmazni.

És még egy jó tanács: nem kell, hogy ezeket a kérdéseket itt a fórumon is nyilvánosan megválaszold, de magadban, önmagaddal szemben brutálisan őszintének kell lenned! Pl. a stratégiáddal szembeni bizalom kérdése nagyon fontos, és ha ebben önmagad becsapod, akkor sohasem fogsz előrébb jutni az eredményességben.
kétbalkéz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-27, 15:43   #96 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Almostakbal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha emlitesre kerul is, de soha nem ilyen formaban, igy egy kis pontositas:

"Benned bíznak, akik ismerik nevedet, nem hagyod el, Uram, azokat, akik hozzád folyamodnak."Zsoltarok 9,11. (Uj forditas)

"Azért te benned bíznak, a kik ismerik a te nevedet; mert nem hagytad el, Uram, a kik keresnek téged." Zsoltarok 9,11. (Karoli forditas)

A forumtarsunk pedig: Zsoltarok 91.1:
"Aki a Felséges rejtekében lakik, a Mindenható árnyékában pihen"
Ez érdekesebb volt mint a stoppokról való végtelenített ötletek sora
Régi 2016-02-28, 20:43   #97 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Csak pár kérdés, amit nem kell megválaszolni itt, de talán szálljon magába minden beszólogató és gondolkodjon el rajtuk: Tiltja valami szabály forexen, hogy kereskedj korrekcióban? Lehet pénzt keresni korrekcióban? HA valaki köt korrekcióban, az már azt jelenti, hogy trendirányba sose köt? Ha van valakinek egy élelmiszerboltja, amit hosszú távon tervez működtetni, de napon belül jön egy jó, rövidtávú lehetőség profitszerzésre, akkor ne álljon bele? Ezt továbbgondolva, SZÁMÍT az az egy trade a sok ezerből amit bevállal egy rövidtávú de jó lehetőségért cserébe? Ezért kövezni kell minden ilyen embert, még a hétvégi szabad idődben is? Ha nem vár heteket a te jeledre, mert tök más a stratégiája, akkor csak tapasztalatlan lehet? Ha rálép egy gyors lehetőségre egyből tudatlan? És végül: nem gondolod, hogy szánalmassá tesz, hogy olyat fikázol és kritizálsz, aki veled ellentétben felvállalta a hibáját, nem hazudozik mint egy gyerek , magának és a fórumnak, hogy ő mekkora trader, elemző, miközben tudja jól, hogy ő is még csak álmodik egy konzisztens és erőteljes számlanövekedésről..Én nem szóllak meg ha holnap a saját stratégiád és jeled szerint belépsz, és buksz. Mert az az 1 trade csepp a tengerben a saját utadon. Nem az enyémen, a tiéden. És majd idővel eldől, hogy igazad volt e a rendszereddel vagy sem. Az meg, hogy valakit kikezdesz, és lúzerezel mert köt két breakevent, amíg te inkább fellépsz megnézni az ismerősöket fészen, nos, ez már szint alatti.
Régi 2016-02-28, 21:45   #98 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Azzal meg nem értek egyet, hogy a piac mindenkinek egyformán mozog. Aki volt valaha osztály, klub, közösség élsportolója, kiemelkedő sportolója, az tudja, hogy egy 1 éve sportoló nem azon a szinten van mint egy 10-50 éve sportoló. Egy 1 éve festő, zongorázó nem azon a szinten van, mint egy sok éve alkotó művész. Egy 20 éve kosarazónak a labda is máshogy pattan, mint egy 1 éve játszónak. És a piac is máshogy mozog egy 2 éve tradelőnek, mint egy 50 éve tradelőnek. És egy ilyen ember átérzi a játék szeretetét, és a gyakorlás és edzés fontosságát. Hibába tudja, hogy felesleges breakeveneket kötni, és jobb várni egy évben 4-5 igen jó alkalomra, de ettől még a játék iránti szeretetet fenn kell tartani, hogy ne fulladjon érdektelenségbe.
Régi 2016-02-29, 03:24   #99 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

[QUOTE=Etna;77553]Csak pár kérdés, amit nem kell megválaszolni itt, de talán szálljon magába minden beszólogató és gondolkodjon el rajtuk: Tiltja valami szabály forexen, hogy kereskedj korrekcióban? Lehet pénzt keresni korrekcióban? HA valaki köt korrekcióban, az már azt jelenti, hogy trendirányba sose köt?

Ez kérdés lehet?
Két dolgot lehet megcélozni:
A) trend
B) korrekció
Ez minden piacra érvényes és független attól, hogy mi a véleményem a technikai elemzésről.
Régi 2016-02-29, 07:56   #100 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

1, Nekem teljesen mindegy hogyan kereskedsz.
2, Tanácsért jöttél, de amikor nem megerősítést kaptál, azt cikizésnek, és személyes támadásnak vetted. Amire visszatámadsz, és lehazugozol. Köszönöm, ez is egy szint.
3, Hiába mondok bárkinek bármit, amíg ő saját maga meg nem tapasztalja úgysem fogja elhinni. Ezért is kár tanácsokat osztogatni.
4, Legtöbbször nem érted, vagy nem akarod érteni mit írok, ha szerinted nem mindenki "ugyanazt" a chartot kapja az orra elé. (a gyertyák apró eltéréseibe ne menjünk bele)
5, Egyszerűbb lett volna számlatörténettel. Volt már rá példa, hogy arra írtam véleményt az illető kereskedésével kapcsolatban. Végül megköszönte.
6, Talán sejtem, hogy valójában mi okozhatja neked a problémát (amit te most mentálisnak gondolsz), mert csináltam ugyanezt 4-5 évvel ezelőtt.
7, Gondolatébresztőnek pedig itt egy videó. Ha neked nem is, talán másnak segíteni fog a piaci gondolkodásmód megértésében.

Címkék
Kereskedési hibák, technikai elemzés

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Fórum hibák észrevételek RóbertGyda Fórum felépítése, működése 25 2015-02-15 20:18
Katasztrofális hibák a Forex piacon III SherpaForex Kezdőknek 21 2014-06-16 08:44
Katasztrofális hibák a Forex piacon II SherpaForex Kezdőknek 1 2014-05-07 14:12
Katasztrofális hibák a Forex piacon SherpaForex Kezdőknek 0 2014-04-22 10:02
Gyakori Hibák! IronFX NZ Kezdőknek 83 2012-06-05 05:37

A pontos idő 06:01 , a GMT +1 időzóna szerint.