Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-02-29, 08:45   #101 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 421
Hírnév szint: 2
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Igen, tanácsért jöttem, de nem olyanért, hogy mekkora stopot tegyél, milyen gyertyára nyiss. M1-ben 1000 pipes stoppal is bukhatsz zsinórban 5x. Számlatörténet. Tőled se láttunk még sokat,de engem nem is izgat. Nem, te nem érted, és ez a baj. Amikor azt hiszed te épp trendben kötsz, az egy másik idősíkon lehet korrekció...akkor most amatőr vagy, mert te más rendszere szerint korrekcióban kötsz? 1:2-es tradekkel Bahamákra lehet jutni, de azon megy a vita, hogy ha 20 pipet fog meg valaki 3 pippel, akkor mekkora barom, mert nap végére még esett 100 pipet...Gondolom itt kb. mindenki összetenné a két kezét, ha stabilan fogna napi nemhogy 20, de csak 5 vagy 10 pipet. Na mindegy nem pazarlom az időm tovább, lehet most is volt egy jó kövezni való ellentrend, és mivel nekem nincsenek bérrabszolgáim, ezért időm sincs meddő dolgokról fórumokon vitázni.
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-29, 10:12   #102 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 180
xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
2, Tanácsért jöttél, de amikor nem megerősítést kaptál, azt cikizésnek, és személyes támadásnak vetted. Amire visszatámadsz, és lehazugozol. Köszönöm, ez is egy szint.
nem biztos, hogy egy idő után mindenki megérdemli a segítséget. vagy egyáltalán van értelme segíteni. ez kétbalkéz nek is üzenem. ezt jó időben felismerni.
xyz123 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-02-29, 10:43   #103 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.622
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Józan paraszti ész. Ennyi kell a kereskedéshez.
Ha már árfolyam elmozdulásra spekulálok, akkor:
1, Melyik irányban alakulnak ki dinamikusabb hullámok, amik rövidebb idő alatt nagyobb távolságokat tesznek meg?
2, Melyik irányban van nagyobb esélyem az egységnyi kockázatomhoz képest jelentősebb profitra szert tenni?
3, Milyen elgondolás alapján lehet alkalomadtán ráépíteni a pozíciómra?
4, Mi tud egy pici előnyt biztosítani számomra a piac többi szereplőjével szemben?
5, Kaphatok-e olyan megerősítést, van-e bármilyen támpont, amire támaszkodva nem fogok ki-be ugrálni a pozíciómból naponta 30*?

Senkit nem akarok meggyőzni semmiről. Akiket én ismerek, és eredményesek, azok hasonlóan gondolkoznak, és megvannak a saját válaszaik.
Csatolt kicsinyítések
kereskedesi-hibak-dax160229.png  
Régi 2016-02-29, 12:13   #104 (permalink)
Szenior tag

Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
xyz123 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
nem biztos, hogy egy idő után mindenki megérdemli a segítséget. vagy egyáltalán van értelme segíteni. ez kétbalkéz nek is üzenem. ezt jó időben felismerni.
Kedves vagy, a sors majd alakítja oda-vissza. Sokan gyárthatnak majd ilyen szép szmájlis söralátétet a jövőben, az ex-alkalmazottaiknak, jövőbeli munkaadóiknak. Műszak végén 1 darabot haza is lehet majd vinni gratisz.
De ha megbocsátasz, nem feltétlen veled szeretnék eszmét cserélni fx ügyben, bőven túl vagyok már a trendvonalakon.
Régi 2016-02-29, 12:51   #105 (permalink)
Szenior tag

xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
De ha megbocsátasz, nem feltétlen veled szeretnék eszmét cserélni fx ügyben,
ezt megköszönöm.
Régi 2016-02-29, 15:31   #106 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.893
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A mondatokat nagybetűvel kezdjük.
Honnan szalajtanak "tradereket"?
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-29, 16:22   #107 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Kedves vagy, a sors majd alakítja oda-vissza. Sokan gyárthatnak majd ilyen szép szmájlis söralátétet a jövőben, az ex-alkalmazottaiknak, jövőbeli munkaadóiknak. Műszak végén 1 darabot haza is lehet majd vinni gratisz.
De ha megbocsátasz, nem feltétlen veled szeretnék eszmét cserélni fx ügyben, bőven túl vagyok már a trendvonalakon.
Nincs valahol egy bukméker iroda, ahol arra lehetne tenni, hogy ma buktál? Sokszor?
Nincs nevető jel a végén, mert én is.
Érzem amit érzel, csigavér.
Régi 2016-02-29, 17:11   #108 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A mondatokat nagybetűvel kezdjük.
Honnan szalajtanak "tradereket"?
Nem volt nehéz felismerni, mely tréderre volt ez jellemző.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-02-29, 17:13   #109 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

Senkit nem akarok meggyőzni semmiről. Akiket én ismerek, és eredményesek, azok hasonlóan gondolkoznak, és megvannak a saját válaszaik.
Szinte az egyetlen termék, ahol ezek a ferdevonal törések működnek M1,M5-n.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-02-29, 17:21   #110 (permalink)
Szenior tag

MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem volt nehéz felismerni, mely tréderre volt ez jellemző.
Igen, ismerős volt ez a félanalfabétizmus.
Régi 2016-02-29, 19:00   #111 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nincs valahol egy bukméker iroda, ahol arra lehetne tenni, hogy ma buktál? Sokszor?
Nincs nevető jel a végén, mert én is.
Érzem amit érzel, csigavér.
Őszinte napvégi: 17 pozi, minimum egyharmada brutál breakeven, 1 nyerő, többi bukó.. A breakevenek közül volt ami elment 20 pipig, 3 pipes stoppal, ezt hagyni akartam futni még, és mivel elég döcögős volt az út felfelé, így nullába hagytam a stopot, de lecsapták, "ala" EURUSD. GBPUSD is kétszer ment egy 10 pipig, abból is BE-lett.. Szumma tehát odalett a pénteki kasza kb. fele. Ja még volt szintén EURUSD-n egy 10 pip körüli long, nullába stoppolódva. Tehát a napot értékelve, siralmas.
Régi 2016-02-29, 19:32   #112 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
Hírnév szint: 7
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Te szabályok vagy megérzés alapján kötsz?
Azért kérdezem, mert az első hsz-edben mentális probléma miatt kértél segítséget,de koránt sem biztos, hogy azzal van gond. Lehet, hogy rosszul lépsz be-ki.
Azt írod, rossz rendszer nincs. Elárulom, szinte csak az van. Még ami jó, az is "rossz" lesz idővel, mert a piac megváltozik.
Szóval lehet, hogy "csak" annyi a gond, hogy találnod kellene egy profitos stratégiát, és minden gondod megoldódik.
Egyébként miből gondolod, hogy ami alapján kereskedsz, az a strati profitos? Milyen backtesztet csináltál?
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-29, 19:58   #113 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A stratégia papíron működik. FXTeszterbe csináltam sok évet visszamenőleg. Elég fárasztó volt. De ott nem volt napi 4-5 kötésnél több m5-ben. Ott 1 év alatt 7* -ezés volt. De te is írtad, hogy m1-ben kb. nullás voltál. A mai nap volt siralmas, csak meg kell nézni az órás gyertyákat.. Szétrángatták az árat.
Régi 2016-02-29, 20:12   #114 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Az ilyen jellegű stratinál ez egy teljesen átlagos nap, mivel mindent a nagy nyerőnek rendelünk alá. Ha aznap a piac úgy dönt hogy nem koccolja le a 20R trédet amit próbálunk kiülni, akkor így jártunk. Anno én sem bírtam ezt lelkileg sokáig, mert folyton a minuszból próbáltam kikecmeregni többnyire sikertelenül. Azóta sokat fejlődtem, lehet hogy újra kipróbálom majd, mert ezt a stratégiát is lehet jól csinálni. Csak szerintem szigorú szabályrendszer kell hozzá, és azt mindig be is kell tartani.
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-29, 21:16   #115 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 104
Hírnév szint: 3
chARTist a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A hétfők vackok kb 2 hónapja. Megnéztem és azok (NEKEM). Nézd meg a számlatörténetben a hétfői napjaidat, hogy miket csináltál hétfőn.
Nekem legalább is 2016-ban eddig nem adják.
chARTist nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-29, 22:02   #116 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A stratégia papíron működik. FXTeszterbe csináltam sok évet visszamenőleg. Elég fárasztó volt. De ott nem volt napi 4-5 kötésnél több m5-ben. Ott 1 év alatt 7* -ezés volt. De te is írtad, hogy m1-ben kb. nullás voltál. A mai nap volt siralmas, csak meg kell nézni az órás gyertyákat.. Szétrángatták az árat.
az FxTester gyári adatai 1 perccel el vannak csúsztatva, korrigáltad?
illetve köze nem sok a perces/5perces valósághoz.....
a spreadtágítás is kezelhetetlen benne
Régi 2016-03-01, 07:40   #117 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Itt egy jó példa, hogy meddig lehet eljutni, ha a fő mozgásiránnyal szembe szeretne menni az ember.

Régi 2016-03-01, 08:22   #118 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Tehát a napot értékelve, siralmas.
Próbáld ki egy napra a daxot.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-03-01, 09:40   #119 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Próbáld ki egy napra a daxot.
A mai egy ideális nap lesz ahogy eddig látom.
Régi 2016-03-01, 10:23   #120 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Chartist: Szerintem az NFP közeledte miatt volt részben tegnap a mozgás olyan, amilyen, továbbá elérkezhetett a piac egy olyan pontra, ahol már a longosok is kezdenek ébredezni.

Falcon: ez teljesen egyértelmű, ez a stratégia ilyen drawdownokból áll, és ha ma nem megyek le kajáért, már a tegnapit vissza is kerestem volna. Mindemellett tény, hogy jobban szűrni kell a belépőket, bár valljuk be tegnapi mozgásban sok pro is otthagyta az amalgám tömését.. Ugyanakkor ne felejtsük el, hogy lehet játszani a kockázattal is. Mondjuk korrekcióban fél-1 százalékot, míg trendirányban 2-3%-ot rakok fel. Egyébként a forduló vadászat rizikós, de ha elkapok egy trendfordító gyertyát, mint pld. a tegnapi órás pin, 2 pippel az aljától, és nem csapják le, hanem irányba áll, az hihetetlen előnyt jelent azzal szemben aki a tetején száll be. És a tegnapi mozgás is példázza, sokszor egy szép órás gyertyát is megtesztelnek 2-3x napon belül, így ha el is találtam az irányt, jó volt az elképzelés, kiszed a vissza teszt, akár zsinórban többször is.
Nekem jelenleg sokkal nagyobb gondom a sok bukónál és breakevennél, hogy rengeteg profitot hagyok nullába visszajönni. Ezen mindenképp változtatnom kell.
Régi 2016-03-01, 10:27   #121 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
az FxTester gyári adatai 1 perccel el vannak csúsztatva, korrigáltad?
illetve köze nem sok a perces/5perces valósághoz.....
a spreadtágítás is kezelhetetlen benne
1 percesre nem mentem le, mert értékelhetetlen az adat minősége.. m5 már nem rossz, bár nem tudtam, hogy csúsztatva van a perces, így az m5 gyertyák is akár jelentősen eltérhetnek a valóditól.. Ennek utána fogok nézni, mert akár még dobhat is az eredményen a korrigálás.
Régi 2016-03-01, 13:37   #122 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hogy megy ma kockás? Én még mindig a parton sunnyogok a rövid de legalább jó vékony botommal. Mai is szép napnak tűnik egyelőre...
Régi 2016-03-03, 10:05   #123 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Hogy megy ma kockás? Én még mindig a parton sunnyogok a rövid de legalább jó vékony botommal. Mai is szép napnak tűnik egyelőre...
a Pareto elvet követem.
3db ezerszer fontosabb ügyem van piramisba bekötve a való életben mint ez.
Régi 2016-03-03, 11:09   #124 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
a Pareto elvet követem.
3db ezerszer fontosabb ügyem van piramisba bekötve a való életben mint ez.
Ez megnyugtatóan hangzik, és úgy értelmezem, hogy rá se néztél erre a sz.rra.. Hétfő óta rengeteget lehetett keresni Fx-en, azzal, hogy nem nyitottál. Fingom sincs mi lehet a háttérben, egy jó oktató-trendkereskedő biztos érti a miértjét, és meg tudja magyarázni. Bizonyos pletykák szerint az is is több tízmillió usd-t keresett fx-en.. de ne menjünk bele találgatásokba, miért olyan a chart amilyen. Remélem egy oktató se szívta meg, hogy pont ezen a héten oktatta a daytradet.. Tegnap kötöttem egyetlen egyet hétfő óta, az is érdekes volt. 2R-ig eljutottam, már nullába volt a stop, és valami bűzlött az árral, ezért gyorsba kivettem a nyereséget, kb. fél másodperc se telt el, és egy tickre leszúrt, pontra a stopomig.. Ez 5 más brokernél is ott volt. Ezt csak azért meséltem el, hogy a naposon kötő, felmenői millióival csalánt verő, és évi 5-10%-ot realizáló, brókerek kis kedvenc pro traderei ne kárörvendjenek itt feleslegesen.
Régi 2016-03-03, 19:43   #125 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Gondolom senki nem tradelte longban, fő trenddel szemben a Gbpusd-n és ERUUSD-n a kőkemény korrekciót... Vicc, hogy az új tagokat rendre helyreteszik, alfák és csatlósaik.. Megnéztem Forex Klub Face oldalát, ahol éppen Daxot shortolja ezerrel, a fő long trenddel ellentétesen, kvázi pipeket csipegetve, 1,6 R hozammal.. Ezzel nincs is semmi baj, mert mint írtam, mindenki úgy kereskedik, ahogy az ő rendszere diktálja, és ami neki kényelmes, valamint mindenki máshogy ítéli meg a trendet. Van aki pont a kép alatti kommentekben 10000 köré várja..Csak akkor nem kellene mást porig alázni, lesajnálni amúgy tök ismeretlenül.. Aki viszont pár pipekkel megfog 10-20-50-100R-eket..az egy lúzer amatőr..Nem akarok én senki konkurenciája lenni, nem pénzért kalapolok itt, eszem ágában sincs oktatni, viszont elvárom, hogy ha valakinek tiszteletben tartom a munkásságát és nem kenek alá, nem ítélem el úton útfélen, akkor visszafelé is ez legyen a trend..
Régi 2016-03-03, 20:41   #126 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Gondolom senki nem tradelte longban, fő trenddel szemben a Gbpusd-n és ERUUSD-n a kőkemény korrekciót... Vicc, hogy az új tagokat rendre helyreteszik, alfák és csatlósaik.. Megnéztem Forex Klub Face oldalát, ahol éppen Daxot shortolja ezerrel, a fő long trenddel ellentétesen, kvázi pipeket csipegetve, 1,6 R hozammal.. Ezzel nincs is semmi baj, mert mint írtam, mindenki úgy kereskedik, ahogy az ő rendszere diktálja, és ami neki kényelmes, valamint mindenki máshogy ítéli meg a trendet. Van aki pont a kép alatti kommentekben 10000 köré várja..Csak akkor nem kellene mást porig alázni, lesajnálni amúgy tök ismeretlenül.. Aki viszont pár pipekkel megfog 10-20-50-100R-eket..az egy lúzer amatőr..Nem akarok én senki konkurenciája lenni, nem pénzért kalapolok itt, eszem ágában sincs oktatni, viszont elvárom, hogy ha valakinek tiszteletben tartom a munkásságát és nem kenek alá, nem ítélem el úton útfélen, akkor visszafelé is ez legyen a trend..
Már megint frusztrált vagy a bukták miatt?! Vezesd le máshol, nem vagyok rá vevő!
Leírom újra, lassan hogy megértsd: N e k e m m i n d e g y h o g y k e r e s k e d s z !

Most kit akarsz meggyőzni arról, hogy te a 3 pip stoppal a 4 órás meg a napos-hetes trendbe lépsz be?
A DAX-ot is rosszul látod. Emelkedő trend végén, egy oldalazásban van, ma pedig inkább eső csúcsokat, és eső völgyeket csinált. Ebben az irányban kereskedtem, összesen 2 pozícióval. Az elsővel 23+23 pontot zártam, visszaengedtem a második fél résszel 19 pontot. A következő beszállással 16+10 pontig jutottam, mert bár az USA nyitás után letörte a támaszt, nem maradt alatta, és nem ment tovább. Itt a 2. fél résszel 32 pontot engedtem vissza az aljhoz képest. Ez is belefér. Csak 2-3 a payoff ratiom, de ehhez tartozik egy 70% körüli találati arány, amiből nem nehéz kitalálni merre megy a profitgörbe.
Nem is értem nálad hová lesznek azok a 20-50 R-es nyerők.
Csatolt kicsinyítések
kereskedesi-hibak-dax1603032.png  
Régi 2016-03-03, 20:50   #127 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 34
Hírnév szint: 5
chartspeki a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Már megint frusztrált vagy a bukták miatt?! Vezesd le máshol
így van ! , valami régi nick lehet ,
valami vélt sértettséggel , és most úgy gondolja hogy megtorolja !
ennyi , szerintem ne törődj vele , nem ér 1 másodperc ráfordított időt sem a manus !
chartspeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-03-03, 21:00   #128 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Már megint frusztrált vagy a bukták miatt?! Vezesd le máshol, nem vagyok rá vevő!
Látom van még mit tanulnod a Müllertől...
Régi 2016-03-03, 21:22   #129 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 34
chartspeki a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
dobd be a régi nickedet , azzal sok minden tisztázódna !
chartspeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-03-03, 21:44   #130 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

http://www.libri.hu/konyv/szeretetkonyv.html
Régi 2016-03-03, 22:08   #131 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
chartspeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
így van ! , valami régi nick lehet ,
valami vélt sértettséggel , és most úgy gondolja hogy megtorolja !
ennyi , szerintem ne törődj vele , nem ér 1 másodperc ráfordított időt sem a manus !
csak óvatosan a kisbetűvel kezdett mondatokkal.. amúgy szerintem is régi tag.
Régi 2016-03-04, 00:02   #132 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Pszichológus vagy szakorvos hasznos lesz.
Régi 2016-03-04, 00:06   #133 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
csak óvatosan a kisbetűvel kezdett mondatokkal.. amúgy szerintem is régi tag.
Amennyiben vicces az analfabetizmus. Ti bajotok.
Régi 2016-08-16, 15:22   #134 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mai USDCAD. Megmondom a frankót, hogy a harmadik breakeven után már elővettem a fiókból a vérnyomásmérőt... És a hír alatti bukó után sem lett egyenlő a szisztolés az árfolyammal. Kemény psziho ez nekem, amikor ott ülsz órákig és mindig kiütnek, nem is a pénz amit buksz, hanem az érzés, hogy már megint a semmire ment el több óra. Amúgy lehet korán szálltam ki, de 10R-be már nem adtam vissza, ahol 1R nem egyenlő 1%. Nem tudom ezen hogy lehet túllépni, már elmentem futni kínomba, pedig ha azt vesszük nem is buktam a végére, "csak" időt.
Csatolt kicsinyítések
kereskedesi-hibak-usdcadm1.png  
Régi 2016-08-16, 15:37   #135 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Mai USDCAD. Megmondom a frankót, hogy a harmadik breakeven után már elővettem a fiókból a vérnyomásmérőt... És a hír alatti bukó után sem lett egyenlő a szisztolés az árfolyammal. Kemény psziho ez nekem, amikor ott ülsz órákig és mindig kiütnek, nem is a pénz amit buksz, hanem az érzés, hogy már megint a semmire ment el több óra. Amúgy lehet korán szálltam ki, de 10R-be már nem adtam vissza, ahol 1R nem egyenlő 1%. Nem tudom ezen hogy lehet túllépni, már elmentem futni kínomba, pedig ha azt vesszük nem is buktam a végére, "csak" időt.
Teljesen jók a belépőid, de nekem erre a választ John Grady ebookja adta meg. Sajnos én is mindig elkövetem azt a hibát, hogy counter-trendben elvárom a 300-400 pipes targeteim, ahogy trendben, de szegény árfolyam próbál nem nulláig szakadni és mi meg longolgatjuk az esést és vice versa. Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy sokkal több order kell megfordítani egy counter-trendet, mintha mennénk a trend ellen, szóval csak magunk alatt vágjuk a fát.

Válaszol idézettel
Régi 2016-08-16, 15:38   #136 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Elképesztő jók a belépőid, és van vér a pucádban, hogy hetedszerre is bevállaltad.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-08-16, 15:49   #137 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sajna ez van Chuck, az utóbbi időben rájöttem, hogy ami nem való az embernek azt a stylust nem kell erőltetni, és nekem még az m1 is rohadt lassú... Amúgy most fundára(is) léptem be, de főleg technikára. Szóval most hiába short, de longra mentem. Amúgy lehet az lesz amire gondoltam...

Viszont Bill jó hogy zártam, mert 3x visszaengedtem 2-3R-t, és ez a visszahúzódás már sok lett volna. Amúgy rohadtul nem számít pár trade, ez arra jó, hogy eddze az ember idegeit, de arra nagyon.
Régi 2016-08-16, 16:01   #138 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Sajna ez van Chuck, az utóbbi időben rájöttem, hogy ami nem való az embernek azt a stylust nem kell erőltetni, és nekem még az m1 is rohadt lassú... Amúgy most fundára(is) léptem be, de főleg technikára. Szóval most hiába short, de longra mentem. Amúgy lehet az lesz amire gondoltam...

Viszont Bill jó hogy zártam, mert 3x visszaengedtem 2-3R-t, és ez a visszahúzódás már sok lett volna. Amúgy rohadtul nem számít pár trade, ez arra jó, hogy eddze az ember idegeit, de arra nagyon.
Nyugi, én 1.26 óta longolgatom az USD/CAD párt, hogy majd biztos visszamegy 1.46-ra meg az olaj beesik 26-ra, de nem úgy van az.. Egyébként az olajban benne voltam 26-ról 32 dollárig, de ez a mocsok CAD nem adja meg magát, pedig fundamentálisan benne lenne egy szopóág nekik is.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-08-16, 16:14   #139 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Te swingelsz az más, én napon belül nézelődök, és ez is egy extém eset, mert 3-4R-be már azért simán lezárom, nekem annyi elég. Mondjuk mindenki tisztában van a technikai helyzetével naposon vagy havin, de attól még simán belongolom ha van egy jó belépő hely és van esély 3-4R profitra.
Régi 2016-08-16, 20:22   #140 (permalink)
Szenior tag

falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Azt a hullámot szépen kimaxoltad. 1R hány százalék nálad? Havi szinten átlagosan hány trédet nyitsz és ebből hány R profitot tudsz összehozni? Azért kérdezem mert egy időben én is próbálkoztam ilyesmivel, de az eredmények elég hektikusak voltak.
Régi 2016-08-16, 21:16   #141 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azt a hullámot szépen kimaxoltad. 1R hány százalék nálad? Havi szinten átlagosan hány trédet nyitsz és ebből hány R profitot tudsz összehozni? Azért kérdezem mert egy időben én is próbálkoztam ilyesmivel, de az eredmények elég hektikusak voltak.
Átlag mekkora nyerő: Ameddig a hullám magán tart addig. Annyi van, amennyit ki tudsz ülni. Az egész psziho. Hiába kapod el mindig 1 tickre az alját, ha egy 80% visszaesésbe megremeg a kéz és close. Annyit nyitok, amennyi nem fáj.
Régi 2016-08-16, 21:37   #142 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Átlag mekkora nyerő: Ameddig a hullám magán tart addig. Annyi van, amennyit ki tudsz ülni. Az egész psziho. Hiába kapod el mindig 1 tickre az alját, ha egy 80% visszaesésbe megremeg a kéz és close. Annyit nyitok, amennyi nem fáj.
No, akkor inkább úgy kérdezem h július hónapban hány trédet nyitottál összesen és hány R lett a havi eredmény? 1R hány százalék? Azért egy hónapot kérdezek mert feltételezem h 100+ trédről van szó, abból meg már lehet számolni. Persze mondhatsz hosszabb távú eredményt is ha gondolod, az még jobb.
Régi 2016-08-16, 22:06   #143 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

No, a képet nem azért osztottam meg, hogy interjút adjak, eredményt tegyek közzé stb. Ez szerintem mindenkinek abszolút magánügye. Inkább én kérdezek: ha megcsinálsz egy nap délig 200%-ot(mivan??) akkor utána leállsz? Miért állsz le? Lehet meglenne nap végére a 300 nem? Miért nem állsz le? Hogy elbukd? Ezek a kis hangok a fejedbe ami csak a tiedbe magyaráz, és emiatt más mindenki eredménye. Amikor a te napod zsír, akkor nekem magyarázza tele a fukarmanó az agyam. De a manó hasznos, mert megvéd sokszor a rossz döntéstől. Csak nyakon kell vágni ha rájön a hülyeség. Ez a legnehezebb, a manót tartani úgy, hogy segítsen, miközben nyakon vágod néha. De ki van engesztelve azzal, hogy időnként szabadon dönthet.
Amúgy helyesbítek, nem teljesen psziho, de nem tudok %-ot mondani, technika is fontos. Megy a trade és jár az agyad, egyik pillanatban a pszihora fókuszál, másikba meg a technikára összpontosít. Sokszor el is felejtem mire léptem be tegnap, mert egy történetbe vagyok benne, aminek a forgatókönyve pillanatonként változik. És az agy(manó) mindenre reagál.
Viszont aki a pszihora esküszik, annak az a gyengéje, és tudat alatt bálványozza, aki meg a technikára, annak meg az. Szerintem.
Régi 2016-08-16, 22:29   #144 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
No, a képet nem azért osztottam meg, hogy interjút adjak, eredményt tegyek közzé stb. Ez szerintem mindenkinek abszolút magánügye. Inkább én kérdezek: ha megcsinálsz egy nap délig 200%-ot(mivan??) akkor utána leállsz? Miért állsz le? Lehet meglenne nap végére a 300 nem? Miért nem állsz le? Hogy elbukd? Ezek a kis hangok a fejedbe ami csak a tiedbe magyaráz, és emiatt más mindenki eredménye. Amikor a te napod zsír, akkor nekem magyarázza tele a fukarmanó az agyam. De a manó hasznos, mert megvéd sokszor a rossz döntéstől. Csak nyakon kell vágni ha rájön a hülyeség. Ez a legnehezebb, a manót tartani úgy, hogy segítsen, miközben nyakon vágod néha. De ki van engesztelve azzal, hogy időnként szabadon dönthet.
Amúgy helyesbítek, nem teljesen psziho, de nem tudok %-ot mondani, technika is fontos. Megy a trade és jár az agyad, egyik pillanatban a pszihora fókuszál, másikba meg a technikára összpontosít. Sokszor el is felejtem mire léptem be tegnap, mert egy történetbe vagyok benne, aminek a forgatókönyve pillanatonként változik. És az agy(manó) mindenre reagál.
Viszont aki a pszihora esküszik, annak az a gyengéje, és tudat alatt bálványozza, aki meg a technikára, annak meg az. Szerintem.
Köszi, itt mindig tanulok valami érdekeset, ma sem keltem fel hiába! Ezt a Fukarmanó dumát viszont sürgősen le kéne védetni, mielőtt valamelyik oktatócég lenyúlja szlogennek
Régi 2016-08-16, 22:48   #145 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Az a kérdés inkább, hogy okkal fekszel-e le ma este...
Mégis, mit akarsz hallani itt? Hogy egy 10,23 pipes pinbar, ami x óra y perc z másodpercbe jön az long és dől a lé? Senki sem tud helyetted magadba szállni. Lehet számolgatni egy matematikusnak is, hogy milyen szögbe a legélvezetesebb kiugrani ejtőernyővel, ha 2 méter magasan tériszonya van...
Xard le a pénzt, ez a legjobb tanács, hogy megszívasd manót. Plusz sok chartolás. Én ma leálltam 3 után. A házi feladatom reggelig, hogy rájöjjek miért. Pedig 3 után még mozgott szépen. Nem mindegy ha ma bukom vissza, vagy holnap? Nem. Mert jó volt a délután. Jó érezni a nyugodt sikert. Holnap úgyis elillan. De talán tiszta fejjel, új filmmel, nyugodt manóval nem.
Régi 2016-09-22, 18:40   #146 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mindegy mi a technika, ha megremeg a kéz.. ma manó nyert.
Csatolt kicsinyítések
kereskedesi-hibak-nevtelen1.png  
Régi 2016-09-22, 20:07   #147 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Bameg, most látom, hogy Chucky lelépett...
Régi 2016-09-22, 20:57   #148 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 309
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Bameg, most látom, hogy Chucky lelépett...
Lehet beleállt a fejébe egy villa
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-25, 01:12   #149 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.495
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Chucky él és virul szerencsére, nélküle halott ember lennék

Élete legnehezebb feladatát kapta most meg. Kapott lehetőséget megmutatnia tudását 20 évesen! Sokra fogja vinni
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-25, 08:41   #150 (permalink)
Tag

cane logója

Összes hozzászólás: 61
cane a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Chucky él és virul szerencsére, nélküle halott ember lennék

Élete legnehezebb feladatát kapta most meg. Kapott lehetőséget megmutatnia tudását 20 évesen! Sokra fogja vinni
Sok szerencsét neki.
cane nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Kereskedési hibák, technikai elemzés

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Fórum hibák észrevételek RóbertGyda Fórum felépítése, működése 25 2015-02-15 20:18
Katasztrofális hibák a Forex piacon III SherpaForex Kezdőknek 21 2014-06-16 08:44
Katasztrofális hibák a Forex piacon II SherpaForex Kezdőknek 1 2014-05-07 14:12
Katasztrofális hibák a Forex piacon SherpaForex Kezdőknek 0 2014-04-22 10:02
Gyakori Hibák! IronFX NZ Kezdőknek 83 2012-06-05 05:37

A pontos idő 08:06 , a GMT +1 időzóna szerint.