Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-11-06, 14:12   #201 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.618
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
FXbec eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"Úgy kell rá tekinteni, hogy" - Ja, hogy ez csak ennyi? Csak úgy tekintek rá... aha, értem.
Pont az ilyen szemléletmód(ok)nak a kialakítása, megértése az ami annyira nehézzé teszi az egész kereskedést. A technika a könnyebb rész. A pszichológia a sokkal nehezebb. Az meg az éles pénz megjelenése után jön csak elő igazán.

Tekintsd a sajátodnak a lebegő nyereséget nyugodtan. Viszont akkor mindig a csúcson akarsz majd kiszállni. Nehogy visszaengedj belőle, mert szerinted az már veszteség lesz.
Megjelenik egy ellentétes színű gyertya, és máris remegsz, hogy "jajj, most fordul ellenem, inkább lezárom". Így viszont sosem fogsz tudni trendekben benne maradni, korrekciókat kiülni, és jóval nagyobb távolságokra eljutni az egységnyi kockázathoz képest.

Számolj akkor végig a 100$ beutalással, és tekints a nyereségre "lebegő hozamként", holott azt már akár ki is utalhatnád, el is költhetnéd valódi dolgokra, stb... A már szerintem inkább saját tőke.

Aki először küld 100$-ból százszorozott éles számláról egy képet, annak bizony isten nyomok egy hírnévpontot.
Régi 2016-11-06, 14:15   #202 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 46
Hírnév szint: 8
FXbec a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
50R visszaadni kicsit durva lenne. Pozit építeni lehet nem csak növekvő, hanem azonos vagy csökkenő poziméretekkel is.
Nem ez a lényeg...
FXbec nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-11-06, 15:01   #203 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Számolj akkor végig a 100$ beutalással, és tekints a nyereségre "lebegő hozamként", holott azt már akár ki is utalhatnád, el is költhetnéd valódi dolgokra, stb... A már szerintem inkább saját tőke.
Szerinted saját tőke, szerintem meg nem. Ha kiutalnám, akkor az olyan mint a poziépítés közben félelmemben lezárnám idő előtt. Pont ez az, ki hogy tekint rá. Pszicho az egész.
Régi 2016-11-06, 16:20   #204 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.470
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Mi van, ha Szilaj számlája csak egy demó volt?
Nem demo. Azóta 41ezer
David Chateau elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-06, 17:11   #205 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 697
Hírnév szint: 3
A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Ne haragudjatok, de nem tudjátok megérteni, hogy amit Etna akar az olyan mintha úgy akarnék repülni hogy a kezeimet csapkodom, lehetetlen.
Gondoljátok át matematikailag hogy maximum egy ideig működik, egy idő után mindig jön egyszerre 10 vesztő, újra meg újra vissza fogja bukni az egészet, örökké.
Szerintem legalább is nincs olyan strati ami soha nem veszít 10 szer egymás után, ha 10% okat kockáztat akkor előbb utóbb minden alkalommal nullázás a vége.
Mindenki más személyiség, oké, de lehetetlenség 10% al éveken át sikeres lenni, hacsak nem naposon tradel, kevés trade per év.
Elárulom én is azt tervezem hogy pár százezerből akarok százszorozni, pár éven belül, de ez 5% al sokkal jobb eséllyel fog sikerülni, mert 10% al nagyon valószínű hogy folyton kinullázom a számlám.
A csodamacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-06, 19:00   #206 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ne haragudjatok, de nem tudjátok megérteni, hogy amit Etna akar az olyan mintha úgy akarnék repülni hogy a kezeimet csapkodom, lehetetlen.
Gondoljátok át matematikailag hogy maximum egy ideig működik, egy idő után mindig jön egyszerre 10 vesztő, újra meg újra vissza fogja bukni az egészet, örökké.
Szerintem legalább is nincs olyan strati ami soha nem veszít 10 szer egymás után, ha 10% okat kockáztat akkor előbb utóbb minden alkalommal nullázás a vége.
Mindenki más személyiség, oké, de lehetetlenség 10% al éveken át sikeres lenni, hacsak nem naposon tradel, kevés trade per év.
Elárulom én is azt tervezem hogy pár százezerből akarok százszorozni, pár éven belül, de ez 5% al sokkal jobb eséllyel fog sikerülni, mert 10% al nagyon valószínű hogy folyton kinullázom a számlám.

Téged olvasva többször felmerült bennem, hogy ez komolyan gondolja, vagy csak szopatja a népet? Sajnos rá kellett jönnöm, hogy az előbbi
Matekozzál még egy kicsit!
Régi 2016-11-06, 19:49   #207 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
10 vesztő egymás után lehetséges, de nem gyakori egyáltalán. Nullázol egyszer, és? Ha előtte, utána megszázszorozol pár számlát, nem mindegy?
Régi 2016-11-06, 20:24   #208 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 415
Hírnév szint: 2
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Srácok, ti most csak szórakoztok, vagy tényleg nem értitek? Komolyan felmerült bennem, hogy brókercéghez igazoltatok, mert ők nyomják mindig ezt a "kicsiket nyerj, jó az neked", "ne légy kapzsi" dumát, gyere, játssz egy kicsit, érezd jól magad, majd jobb esetbe némi borravalóval távozz, de lehetőleg jó sok évig gyere hozzánk jó?

Csodamacskát se értem, mit nem értesz? David leírta a lényeget: 3* nullázol, de közben 4* tízszerezel az rossz? Zoli is írta régebben, hogy 60-70% a találati aránya, és 2-3 a PF, akkor nem értem miért nem nyomja nagyobbal? Simán beleférne.. Igaz később már csak ha jól emlékszem 55% lett a TA-ja. De pár hozzászólásával ezelőtt is valami simán kibírható 2-3-ból álló vesztes sorról beszélt. Tényleg nem értem. Azt is írtam, hogy legtöbben ezt nem tehetik meg, család, gyerek stb miatt. Én megtehetem, max, újratöltöm a bevételemből, vagy elmegyek fusizni hétvégére... Mit nem lehet ezen érteni? Nagyobbat kockáztatsz, nagyobb is lesz a számla volatilitása, és igen lenullázom, és lehet egy évig gyűjtöm megint a tőkét. Majd azt is nullázom, majd megint gyűjtzöm egy évig, majd 20*-ozom, és így 3-4 év alatt célba értem, 1%-al meg lehet még 70 évesen is a trendvonalat húzogatnám, hogy csurranjon-cseppenjen. Szerintem a semmin vitázunk, van akinek van ideje, van akinek nincs. Nullázom a számlát, de amíg van miből kaját vegyek addig játékban maradok... Tudom, meredek. De nekem tényleg az idő számít.

Pl. kimész 3 hónapra Angliába visszatőkésíteni magad Idehaza kb. 4-5 év lenne. Kuli, húsiparba.1-2-3 hónap, kibírható? Én magyar diplomás tanárnővel, ügyvéddel stb. melóztam egy soron.
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-06, 20:36   #209 (permalink)
Szenior tag

Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szerintem Zoli a hattyúk miatt nem mer nagyobbat kötni, és nem a kezdeti kockázatát nem tudja tovább emelni. Ezt meg is értem amúgy.Ez még nekem is egy külön kihívás, ezt megoldani valahogy. De légyszi most ne menjünk bele a guaranteed negative... dolgokba,
Régi 2016-11-06, 20:42   #210 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem Zoli a hattyúk miatt nem mer nagyobbat kötni, és nem a kezdeti kockázatát nem tudja tovább emelni. Ezt meg is értem amúgy.Ez még nekem is egy külön kihívás, ezt megoldani valahogy. De légyszi most ne menjünk bele a guaranteed negative... dolgokba,
Sosem volt kiugró vesztőm, nem voltam jelentős piacmozgások idején pozícióban.
Próbáld ki amit írsz, kíváncsi leszek mi lesz a saját tapasztalatod.
Régi 2016-11-06, 20:44   #211 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hattyúk napos trend irányában repülnek, amióta figyelem, de ez érthető is: trend ellen sokkal nagyobb tőke kellene megmozgatni a piacot.

2011 Fukushima, usdjpy,
2013 aprilis: aranyeso
2014 oktober: usdjpy long megugras
2015 januar: eurchf short eses
2016 junius: brexit gbpusd
2016 oktober gbp eses.

Többit nem láttam élőben.

Gondolom mind veletlenul a napos trend iranyba ment

A gyors meggazdagodas ugyanugy lehet, ahogy a nagy bukta is.
Régi 2016-11-06, 21:13   #212 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Zolinak tényleg szívből gratulálok, hogy sikerült révbe érnie, és 1% kockázattal is stabilan képes számlát gyarapítani, élvezhető és értelmes tempóban. És mindezt úgy , hogy még örömöt is okoz neki, akár napi sok óra chartingot is időt nem kímélve, vagyis őszintén érzi, hogy van értelme csinálni. Sajnos nekem pont az ellentéte lett igaz, nálam akkor jönnek a hülyeségek, amikor azt érzem, hogy amit csinálok annak nincs komoly összegbeli eredménye, így hiába volt 10-15-ös nyerő széria is, 1% riskkel semmit nem jelentett és jöttek a hülyeségek. Érdekes módon nagyobb tétnél sokkal fegyelmezettebb vagyok, bár nem is annyira meglepő annak már van tisztelete. Illetve nem is a nagyobb pénznek, hanem a nagyobb célnak. Kis célt sosem tudtam komolyan venni. Tudom ez sokaknál hiba.

Amúgy jó a társaság itt, és örülök, ha sokszor személyeskedünk és vitázunk, mert sokat láttunk már és tapasztaltunk, így nincs olyan itt aki ne tudna tanulni a másiktól, vagy másnak újat mondani.
Régi 2016-11-06, 21:17   #213 (permalink)
Szenior tag

A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Értelek, én is mihamarabb akarok nagyon gazdag lenni, szerintem ha én max 5% kockáztatok akkor kamatos kamattal hamarabb fogok 100 ezerből 40 milliót csinálni, mint te 10% al, Etna. Te gyorsabban fogsz nőni de gyakrabban is fogod folyton nullázni magad és ki tudja milyen sok idő után sikerül nullázás nélkül eljutnod a célig.
Gondolom a negatív védelemmel az a bajod hogy mm ek adják.
Nem tudom hogy adnak e garantált stopot nem mm eknél, ez nem olyan mint a no negativ egyenleg, itt garantálva van hogy ha odébb teljesül a pozi akkor is nem fizetek slippaget. Naposon vagy h4 en érdemes kérni.
Van akinek hasznos, napon túli tradereknek. Neked meg nekem majd akkor lesz jó ez ha akkora összegünk lesz hogy tudsz d1 en kereskedni.
Régi 2016-11-06, 21:34   #214 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ugyan már ezt be kell lásd, hogy butaság, 5 és 10% között már tényleg szinte semmi különbség nincs. Olyan drámai átéléssel írod, mintha tízszerese lenne. Az enyém csak a duplája a tiédnek, Zolinál ellenben kinyílhat a bicska amiért 5* annyit kockáztatsz mit ő.
Régi 2016-11-06, 21:40   #215 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ugyan már ezt be kell lásd, hogy butaság, 5 és 10% között már tényleg szinte semmi különbség nincs. Olyan drámai átéléssel írod, mintha tízszerese lenne. Az enyém csak a duplája a tiédnek, Zolinál ellenben kinyílhat a bicska amiért 5* annyit kockáztatsz mit ő.
Nekem mindegy milyen gyorsan buktok. Vesztő pozi után nyugodtan toljatok 20%-ot, úgy gyorsabban visszajön.
Régi 2016-11-06, 21:42   #216 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ne haragudjatok ha fárasztó vagyok, szeretek vitázni, részletesen átrágni magam egy témán.
Te 10 et veszthetsz, én 20 at, ez nekem számító különbség.
Valójában nem % olok, annyit kockáztatok ami nem fáj, összegben, nem számolgatok % ot.
Ha nem nagy különbség a kétszeres, akkor mért ne inkább 10 helyett 20 at rizikózz, hátha Zoli úgy megharagszik hogy megint read only lesz
Régi 2016-11-06, 21:47   #217 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Zoli megelőzött. Amúgy nem milyen gyorsan bukunk hanem gazdagodunk
Régi 2016-11-06, 22:15   #218 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Hely: Ahol nem is gondolnad
Összes hozzászólás: 287
Hírnév szint: 4
Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Talking

Ma es holnap mit tesztek a tavoli celotok elerese erdekeben hogy ko gazdagok legyetek?
Kereskedtek is vagy csak szazalekoltok?
Nehogy Zoli beelozzon bennetek a kicsi szazalekaval
Almostakbal nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-06, 22:38   #219 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hát nyomom a mikrolotot, folytatom a reménykedést. Ha ügyesebb leszek emelem a méretet.
Azt már eldöntöttem ha nagy leszek nem veszek 100 milliós Lamborghinit, hanem szerénységből csak max 20-30 milliós kocsit, mert kevésbé iritálja majd a népet
Aztán továbbra is hasznos tagja leszek a fórumnak, passzívan, mert sokat már nem tudok mondani
Régi 2016-11-07, 03:26   #220 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.893
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Almostakbal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kereskedtek is vagy csak szazalekoltok?
Nem udvarias kérdés de van létjogosultsága rendesen.

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-07, 10:12   #221 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 416
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Nagyobbat kockáztatsz, nagyobb is lesz a számla volatilitása, és igen lenullázom, és lehet egy évig gyűjtöm megint a tőkét. Majd azt is nullázom, majd megint gyűjtzöm egy évig, majd 20*-ozom, és így 3-4 év alatt célba értem, 1%-al meg lehet még 70 évesen is a trendvonalat húzogatnám, hogy csurranjon-cseppenjen.
Csak nehogy az évek folyamán agyvérzést kapj.

Idézet:
Ugyan már ezt be kell lásd, hogy butaság, 5 és 10% között már tényleg szinte semmi különbség nincs. Olyan drámai átéléssel írod, mintha tízszerese lenne.
Azért ekkora hülyeséget nem kéne írni. 5% és 10% elég nagy a különbség.
Ha van legalább egy 500 tradeből álló sorozatot és statisztikailag észreveszed, az egymás utáni vesztők száma max. 5 db, akkor fel lehet vinni a kockázatot 10%-ra, de ekkor is óvatosnak kell lenni. Mert a jövőre nincs garancia és előfordulhat egy nagyobb vesztő sorozat. Kicsit olyan vagy, mint az oktatók. Elméletek vannak, de gyakorlatba még nincs átültetve. Abba is kételkedem, hogy egyáltalán van statisztikád egy 500 db-ból álló trade sorozatról. Eredmények nincsenek felmutatva. Elmélettel meg kitörölhetjük a seggünket. 2 fontos szempont van a kockázat meghatározására kereskedésenként. Első, hogy annyit kockáztatok, amekkorának az elvesztése(akár sorozatban) nem visel meg lelkileg. A második, hogy figyelembe veszem a vesztő sorozat nagyságát(db) és én ezt még megszorzom kettővel. Biztonságosabban is fel lehet vinni a kezdeti tradenkénti kockázatot. 1%-al elindulsz és ha megvan a számlán +20%, akkor emelheted feljebb 1,5% vagy 2%-ra. Ez a kamatos kamat. Egy vesztő sorozat után is, ha visszaolvad a tőkéd 100%-ra, akkor visszaveszed a risket 1%-ra. Ezt még fel lehet turbózni pozícióépítéssel is. És ekkor legalább nem követsz el öngyilkossági kísérletet a piacon.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-07, 16:15   #222 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 224
efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Régi téma.. ritkán járok erre..de örülök hogy a szellemem még itt van....
Évek óta ezt is csinálom.

https://www.mql5.com/en/signals/232739
efraim nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-07, 17:22   #223 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nagyobbat kockáztatsz, nagyobb is lesz a számla volatilitása, és igen lenullázom, és lehet egy évig gyűjtöm megint a tőkét. Majd azt is nullázom, majd megint gyűjtzöm egy évig, majd 20*-ozom, és így 3-4 év alatt célba értem, 1%-al meg lehet még 70 évesen is a trendvonalat húzogatnám, hogy csurranjon-cseppenjen.
Tehát, ha jól értem, kb az 1 éves maximális megtakarításod 20 szorosa elegendő neked ahhoz, hogy célba érj. A leírásból azt következtetem, hogy kb olyan stratégiád van/ olyan stratégiát keresel, aminél 10% tradenkénti kockázat mellett mondjuk 20-30% esélyed van hússzorozásra (a példádban 3. évben lett volna szerencséd), és 70-80% esélyed nullázásra.
Kérdésem, hogy szerinted mit tennél a 3. évben, amikor közeledsz a célhoz, és mondjuk az éves max megtakarításod 15szöröse a tőkéd, és így egyetlent traden az éves max megtakarításod másfélszeresét kellene kockáztatnod papírforma szerint. Biztos hogy beletennél ekkora összeget egy trédbe?
Biztosan lenne egy pont (még a 20x cél elérése előtt), amikor már akkora lenne a tőkéd, hogy a profit egy részét kivennéd a stratégiára szánt kockázati tőkédből, és másba fektetnéd.

Egyébként erősen kétlem, hogy bárkinek ilyen erősségű stratégiája van, mint amiben a példában számoltál (egy éven belül 20-30% eséllyel 20szorozás, egyébként nullázás). Mondjuk inkább olyanokkal számolj, hogy ha extrém kockázatot vállalsz, mondjuk 7-8% eséllyel 20szorozol egy éven belül, egyébként nullázol. Ha sikerül ilyent találnod, akkor már marha boldog lehetsz. Ehhez azonban simán lehet, hogy 10-20 egymást követő évben is neki kell futni mire eléred a sikert.
Mire alapozod a stratégiád működőképességébe vetett hitedet az első a második, a harmadik.. években? Elsőben mondjuk arra, hogy csináltál backteszteket, és szépen hozza az elvárt eredményt. Második évben már azt látod, hogy előző évben csak egy nullázásra volt jó a strat. Ötödik vesztes évben is hiszel még benne?

Szerintem az a helyes pozícióméretezési alapelv, hogy a stratégiád hozam-kockázati statisztikáinak megismerése után hozol egy döntést arra vonatkozóan, hogy mennyit fogsz összesen feltenni rá. Ez az össz kereskedési/kockázati tőkédnek az adott stratégiához delegált része. Ezt pontosan úgy kell már az elején meghatároznod, hogy annyi legyen, amennyi elvesztése esetén megszűnik a stratégiád nyereségességébe vetett bizalmad. Se nem több, se nem kevesebb.

Mindezekkel együtt nem mondom, hogy a 10%os tradenkénti kockázat sok, ezt a stratégia statisztikáinak fényében lehet megítélni.

@csodamacska:
Ha minden trade 10%ot kockáztat, akkor 10 vesztes trade nem fogja lenullázni a számlát. Egy ilyen sorozat végén 0,9^10 = 0.35, azaz a kezdeti tőke 35%a még megmarad. Fix %os kockázattal elvileg nem lehet lenullázni a számlát (persze mivel a stop megbízások teljesülése nem biztos, így mégis lehet nullázni)
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-07, 18:10   #224 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 158
Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Matematikailag elvileg meghatározható az optimális kockázat a Kelly formulával, amennyiben ismertek a kereskedett rendszer paraméterei.
Brian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-07, 19:20   #225 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mert a jövőre nincs garancia
Ennyi...
Régi 2016-11-07, 19:22   #226 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kérlek benneteket ne ragozzuk, ne pazaroljátok az időt erre, inkább töltsétek értelmes dolgokkal, vagy a családdal.
Régi 2016-11-07, 19:53   #227 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 5
woodcock a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
értelmes dolgokkal, vagy a családdal.
Ez jó!
woodcock nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-07, 20:32   #228 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
efraim eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Régi téma.. ritkán járok erre..de örülök hogy a szellemem még itt van....
Évek óta ezt is csinálom.

https://www.mql5.com/en/signals/232739
azért ez a Hoodini fund-os aláírásod nem gyenge!!

http://hoodinifund.hu/

(but I not found....)
Régi 2016-11-07, 21:28   #229 (permalink)
Szenior tag

efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

(but I not found....)
ne törödj vele nem relevàns majd ha 20 év múlva ha lesz időm oda írom az élettörténetemet
Régi 2016-11-08, 06:07   #230 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

(but I not found....)
Csak miattad... Ritan jarok erre en igenytelen vagyok
Régi 2016-11-08, 06:40   #231 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
efraim eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ne törödj vele nem relevàns majd ha 20 év múlva ha lesz időm oda írom az élettörténetemet
az enyém nagyrészét elolvashatod itt...
bár egy éve új setupot találtam rá a privát topic helyett:
szétszórom a zajban még apróbb darabokban.
Régi 2016-11-09, 23:37   #232 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Hírnév szint: 7
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

Kereskedési hiba:

Minden bróker figyelmeztetése és riasztása ellenére az elnökválasztáskor kereskedni.
Nem akarok nevet írni, de egy számlakezelő emberke szuperül lenullázott fogalmam sincs mennyi ügyfelet, de szerintem millió dolláros méretben mérhető..
...és ilyenre pénzt bízni...
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-10, 08:01   #233 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 92
Andrisdiak már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Andrisdiak már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kereskedési hiba:

Minden bróker figyelmeztetése és riasztása ellenére az elnökválasztáskor kereskedni.
Nem akarok nevet írni, de egy számlakezelő emberke szuperül lenullázott fogalmam sincs mennyi ügyfelet, de szerintem millió dolláros méretben mérhető..
...és ilyenre pénzt bízni...
Itteni forumos az illető? Küld már el privátban ha igen.
Andrisdiak nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-10, 17:05   #234 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Itteni forumos az illető? Küld már el privátban ha igen.
Nem tudok róla, h az illető itt lenne, de attólmég lehet, hisz sok embert ismerek név szerint meg nicknév szerint is, de fogalmam sincs hogy kik ugyanazok
Régi 2017-04-09, 17:55   #235 (permalink)
Új tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 26
Hírnév szint: 0
Alapbeállítás

Idézet:
Józan paraszti ész. Ennyi kell a kereskedéshez.
Ha már árfolyam elmozdulásra spekulálok, akkor:
1, Melyik irányban alakulnak ki dinamikusabb hullámok, amik rövidebb idő alatt nagyobb távolságokat tesznek meg?
2, Melyik irányban van nagyobb esélyem az egységnyi kockázatomhoz képest jelentősebb profitra szert tenni?
3, Milyen elgondolás alapján lehet alkalomadtán ráépíteni a pozíciómra?
4, Mi tud egy pici előnyt biztosítani számomra a piac többi szereplőjével szemben?
5, Kaphatok-e olyan megerősítést, van-e bármilyen támpont, amire támaszkodva nem fogok ki-be ugrálni a pozíciómból naponta 30*?

Senkit nem akarok meggyőzni semmiről. Akiket én ismerek, és eredményesek, azok hasonlóan gondolkoznak, és megvannak a saját válaszaik.
Tökéletes megfogalmazás!
Régi 2017-04-28, 08:02   #236 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 227
TDTjani a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Motivációvesztés (és egyéb lelki hatások)

Motivációvesztés (és egyéb lelki hatások):

http://www.tdtjani.com/2017/04/motiv...i-hatasok.html
Régi 2017-04-28, 09:51   #237 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
TDTjani eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Végre valami őszinte írás!
Én 8 hónapja ültettem magam kispadra, bár végre lassan letelik a büntim...
Ha megint sakkoznod kellene (amit nem kivanok), dobj egy privatot. Egy partyra biztos jó vagyok.
Régi 2017-04-28, 12:53   #238 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 227
TDTjani a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszi!
Ha úgy alakul szólok,
remélem azért várat még magára az esemény!
Régi 2017-04-29, 07:59   #239 (permalink)
Tag

cane logója

Összes hozzászólás: 61
cane a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Igy ahogy leirtad, ez történik velem is. Nem részletezem. A megtérülési ráta nem éri meg a ráforditott időt. És ez nem feltétlenül azért van, mert nem értesz ahhoz, amit csinálsz. Kitartás Jani. Van élet a forexen kivül is.
cane nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-26, 18:17   #240 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kereskedési hiba, na az volt ma szépen... ki is akadtam, szerintem leteszem a lantot 1 hónapra..
Csatolt képen (remélem csatolta, mert ma már semmi nem jön össze) EU, m15-m5-m1 nézegetésével shortoltam éjszaka óta.. volt amit eltettem, volt amit kis minuszban zártam, lényeg, hogy délelőtt a nagy bika menetben elkezdtem gridelni a shortokat, mivel én biztosra vártam az esést. (Hogy mi alapján döntöttem így az más téma).
1648 környekén megállt a felfelé törtetés, és tudtam hogy itt lesz a forduló amiből bezuhan 1620 körülre biztos, hú de jó, benne vagyok vagy 5 pozival gridben, nem is rossz helyeken, (1638-1648 közöttiek voltak) na akkor essen.. de csak nem akart.. oldalazott, ugrált fel le 8 pipeket.. saját szabályaimat megszegve, miszerint nincs stop, mivel haverom mindig ezzel baszogat, tettem be 1652-re, hogy na ha ezen a szinten mégis átmegy akkor legyen, mert 200 kmt vezetek, nehéz folyamatosan figyelni az M1 mozgast, főleg hogy így oldalazott..
A lényeg.. 4 db perces gyertya jött mint a bika, kinyomott mindent, stop, és utána zuhant vissza a pokolba.. egyenlegem a béka segge alatt, mert az a stop nagyon kellett ám, amúgy meg ez a grid hozott volna annyit hogy én legyek dagobert bácsi.. de nem.. előtte felugrott egy pillanatra kivenni.. most életkedvem sincs..
Tanúlság: sose hallgass másokra, és csináld úgy ahogy be szokott jönni..

(És nem, nincs olyan h de ha kilő 100 pipet északra mivan, mert nem lőtt ki, és tudtam h nem fog)

Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Régi 2017-07-26, 20:30   #241 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 416
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Elárulom a kereskedés egyik titkát. Amikor belépsz egy poziba és vesztő lesz, akkor azon a szinten már ne próbálkozz többet. Ezzel a fékkel rengeteg pénzt fogsz megtakarítani. A piac ellen ne erősködj, mert lenyom.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Kereskedési hibák, technikai elemzés

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Fórum hibák észrevételek RóbertGyda Fórum felépítése, működése 25 2015-02-15 20:18
Katasztrofális hibák a Forex piacon III SherpaForex Kezdőknek 21 2014-06-16 08:44
Katasztrofális hibák a Forex piacon II SherpaForex Kezdőknek 1 2014-05-07 14:12
Katasztrofális hibák a Forex piacon SherpaForex Kezdőknek 0 2014-04-22 10:02
Gyakori Hibák! IronFX NZ Kezdőknek 83 2012-06-05 05:37

A pontos idő 22:36 , a GMT +1 időzóna szerint.