Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-06-27, 03:09   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 227
Hírnév szint: 3
TDTjani a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Kereskedési hibák

A pénteki nap során számtalan kereskedési és technikai hibát sikerült elkövetnem, természetesen ezek elemzését is a nyilvánosság előtt teszem, és nem csupán az eredményes ügyleteimről számolok be.

http://www.tdtjani.com/2015/06/hogya...eskedjunk.html
Régi 2016-02-10, 15:58   #2 (permalink)
Szenior tag

Hely: Győr
Összes hozzászólás: 123
Hírnév szint: 8
calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ma ezeket sikerült alkotni.
Na nem baj, a GBPUSD tegnap lábujjheggyel lenyúlt a megbízásomért és ma elérte a célárat (február 7-i csúcs).

Utoljára módosítva: calen által : 2016-02-10 15:59 Oka: lábujjjjj
calen nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-02-10, 16:24   #3 (permalink)
Szenior tag

calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ezt kissé elsiettem. Lehet, hogy az alsó megbízásokig is leesnek.
Régi 2016-02-10, 17:22   #4 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Így néz ki most az EURAUD és az EURGBP. A grafikonon a kis négyzetek az előre beadott megbízásokat jelölik, a nyíl a teljesülés helyét és irányát. A barna pöttyök a stoppolódást jelzik, a zöld pöttyök a teljesült célárat. Az EURAUD-nál üvöltött, hogy ha alámegy a lokális aljnak, akkor szakadni fog, ott feleznem kellett volna a stopot. Így sajnos a full 1%-ot elbuktam. Mindegy, most az alsó, 1,5%-os pozi fut szintén háromszoros célárral.

Utoljára módosítva: calen által : 2016-02-10 17:26 Oka: kiegészítés
Régi 2016-02-10, 18:15   #5 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Az EURAUD kivette a célárat az 1,5%-os pozival. Ez 4,5% profit, mínusz az elbukott 1%-os pozi. Így utólag nézve ez már nem ide a "Kereskedési hibák" topicba illik, de az elején még úgy látszott, hogy tegnap rosszul lőttem be a megbízások helyeit. Szeretek így hibázni.
Egyelőre az EURGBP 1%-os pozim is nagyon jól néz ki, itt a csúcs a célár.

Régi 2016-02-25, 13:56   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 421
Hírnév szint: 2
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Miért?

Sziasztok. Remélem tud valaki segíteni, tanáccsal, bár tudom leginkább magam oldhatom meg , de azért mégis... Szóval elég komoly mentális zavarral küzdök a kereskedésben.. Évek óta daytradelek, kb. nullában. De az vér verejtékkel.
A problémám, amiből nem tudok kimászni a következő: vegyük mondjuk a mai esetet: longra lépek be, kiszed, belépek megint kiszed. Ok. Belépek megint kiszed. Stb.. Majd, hagyom a ...ba, és megindul, és itt jön a mentális hiba. Ma zsinórban 5-6x szedett ki longból egy óra alatt. Utána nem nyitok, mert "Biztos most is kiszed", hát nem, hanem azóta összeszámoltam 6 páron amit nézek 11 óra óta már kb. 100 pipet tudtam volna összecsipegetni, és nem utólag, hanem real time, csak nem bekötve. De fogadok, ha belépek, bukok. Ha a mai zsinór 6 bukó után hetedjére belépek, akkor tuti kiszed, de ha nyolcadjára akkor is, viszont ha 3. nak nem lépek, tuti megindult volna.. Persze tudom, ezt csak én képzelem be, de kicsit tényleg durván elhiszi az ember a végére, hogy csak vele szaroznak. Van ebből kiút? Ha nem állok le 6 bukó után mára, akkor kb. dupláztam volna kora délutánra..Elkeserítő. Biztosan sokan vannak hasonló cipőben. Érdekelne, hogy ki hogyan jutott túl ezen az akadályon. A Demo nem használ, mert ott mivel nem valódi pénz, simán nyomogatja az ember, de az éleset...az más.
Tanácstalan vagyok. Úgy érzem le van adva a nevem, számlaszámom, és engem vadásznak a piacon.
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-25, 14:52   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
Hírnév szint: 7
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

én ezen mechanikus rendszerrel és a daytrade elfelejtésével jutottam túl.(nagyon leegyszerűsítve)
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-25, 15:03   #8 (permalink)
Szenior tag

Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
én ezen mechanikus rendszerrel és a daytrade elfelejtésével jutottam túl.(nagyon leegyszerűsítve)
A mechanikus rendszert értem, a robot leveszi a terhet.. De a daytrade elfelejtését? Miért kellene elfelejteni a daytradet? Tegnapi 30 pipes nyerőmet, ami kb. 10R volt, a mai pofonsorozat kb. el is vitte... ez így elég lehangoló sajna. De a legidegesítőbb, hogy délután kb. 1 óra alatt vissza tudtam volna már a többszörösét keresni ha bekötöm a jeleket.. Már arra is gondoltam, hogy mivel egy nagy nyerő után az ember bátran nyit, mivel az úgyis "csak" a tegnapi nagy nyerő...szóval fejben átverem magam, hogy nyertem ma 20R-t, és holnap akkor van kényelmes 20 nyitási lehetőségem... Csak baromi nehéz átverni a hülye fejemet.
Régi 2016-02-25, 15:36   #9 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.622
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok. Remélem tud valaki segíteni, tanáccsal, bár tudom leginkább magam oldhatom meg , de azért mégis...
Jó lett volna látni hol, mit, milyen irányban kötöttél.
A leírásod alapján elég sok jelzésed van, és nagyon szűk stopok (30 pipre 10R, az 3 pip induló stop?)
Talán egy kicsit több mozgásteret kellene hagyni az árnak, kisebb pozíció mérettel. Valamint türelem. Ha sok jelzésed is van, válogatni közülük, melyik a szebb. Amelyik meg megy, azt meg el kell engedni. Amúgy pontosan tudom miről beszélsz.
Csatolt kicsinyítések
kereskedesi-hibak-dax160225.png  
Régi 2016-02-25, 16:01   #10 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
.......
Úgy érzem le van adva a nevem, számlaszámom, és engem vadásznak a piacon.
jól érzed!
én tettem a bizonyítására kísérletet és bejött a lottóötös
Régi 2016-02-25, 16:19   #11 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kb. igen, 3-4 pipes stopokat nyomok, hasonlóan sortosgy.-hoz és m1-ben kereskedek. Nekem évek óta nem is a kötésméret a bajom, szerintem simán tudnák kötni 100 lotokat is pár pipes stoppal, nekem az a mentálisan romboló, amikor a verejtékkel összeszedett tegnapi 10 R ma lemegy egy bukó sor miatt, és kezdhetem elölről az egészet. De ami ennél is rosszabb érzés, amikor emiatt elkezdek kávézgatni meg terelni magamnak, kamu híreket olvasni böngészni, persze fél szemmel ott vagyok a metán, és egész hátralévő nap vonalakat húzogatok, hogy "na itt belépek" és lemenedzselem rajzban...és ma is simán 100 pip meglett volna már.. Tényleg nem értem, hogy a pénz miért tudja így meghülyíteni az embert, de mint írtam, nekem nem is pénz, hanem a többnapos munka visszaadása, és a felesleges munka miatt lehangoló.. Mert régen ez centes számlán is lehangoló volt.. a tudat, hogy az életidőmből 1 nap tök felesleges volt kerekedni.. a másik nap meg megint felesleges volt fejben kereskedve milliomossá válni... Van amikor egy ilyen után egy hétig csak fejben kötök..persze nyerek mint állat.. Tényleg le van adva a nevem?
Kéne egy alkalmazott, aki köt helyettem.. Szerintem már a fény ott dereng a z alagút végén, csak ezen nem tudok túllépni. Shortos szintjére kellene eljutni valahogy, köt mint gép még 10 bukó után is beköt a hátralévő napon 10-20-at.

Amúgy sok a jelem, m1-m5-ben sok naponta, 5-10 párt nézek aktívan.
Régi 2016-02-25, 16:20   #12 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
jól érzed!
én tettem a bizonyítására kísérletet és bejött a lottóötös
Ne már! Ez most mi? Milyen módszerrel bizonyítottad?
Régi 2016-02-25, 16:53   #13 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Most mondok egy durvát:

M15 és afelett kitisztul a piac. Persze akiknek azonnal kell a pénz...

Egyébként tudod, hogy hol és mikor van előnyöd a piacon? Ha igen, akkor csak simán bízol a folyamatban, és nem érint meg érzelmileg a dolog.

Olyan érzésem van, hogy reflexből kereskedsz. "Na most itt egy támasz, ott meg egy trendvonal, akkor ezt így lekereskedem, nem sikerült, de most meg a multi-indikátor 3000 így áll, akkor most nyitok úgy."

Ha PONTOSAN tudod, hogy az amit csinálsz ad egy előnyt a piacon, akkor nem szabadna megérinteni érzelmileg ezeknek, csak bízol a folyamatban. Ha tudsz angolul, olvasd el Mark Douglastól a Trading in the Zone-t.

Ha nem tudod KONKRÉTAN, hogy hol és mikor van előnyöd a piacon, akkor rossz anyagból dolgozol.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-02-25, 16:58   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Darius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Most mondok egy durvát:

M15 és afelett kitisztul a piac. Persze akiknek azonnal kell a pénz...
Mit értesz azon, hogy kitisztul?
Régi 2016-02-25, 16:58   #15 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 38
coyote a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tele van a hócipőm az egész forex kereskedéssel . Az eddigi mai mozgások már megint csak vittek . Őrületbe vagyok , felrobbanok, s akkor megint van valaki aki gyakorlott trédelő és lehiggaszt . Csak a lóvé az oda .--" A nyereség csak illúzió, egyedül a veszteség realitás."--
coyote nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-25, 17:11   #16 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 180
xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

egyrészt minél kisebb a stoptávolság annál nagyobb a valószínűsége hogy sorozatba kistopolódsz. hiszen ilyen a piaci mozgás. sok benne a rezgés.
ahogy a vevők és az eladók harcolnak egymással. 3-5 pipes stopok elég agresszívek. viszont ez nem baj, ha vannak nagy
nyerők mellette. de mentálisan ez megterhelő. ebbe a szakmába a pszicho rész a legnehezebb. de ezt sem kell túlbonyolítani.
a helyes tőzsdepszicho csak azt jelenti, hogy:

Nem a gondolataim,érzelmeim(félelem,kapzsiság) alapján hozok döntéseket, hanem a stratégiám és az alapján amit látok.

erre az egyre kell figyelni. viszont, ha ez nem megy, akkor ebből lehetnek további gondok:

-ha beszálltam és eldöntöttem, hogy mi a célár,sl helyszín, akkor azt menet közbe változtatom(pl. távolabbra teszem az sl-t) oka: a veszteségtől való félelem
-ha jel van, akkor félek bekötni oka: a veszteségtől való félelem
-a nyereséges trade-ből túl korán kilépek oka: félelem, hogy visszaadom a piacnak az eddig megtermelt nyereséget
-megnövelem a kockázati szintet, hogy visszakeresem gyorsan, azt amit előzőleg elvesztettem

a félelem az természetesen megjelenik, hiszen még nincs elég pozitív tapasztalatod a kereskedéssel kapcsolatban. hiába a napi +10R, ha a köv. nap elbukod az egészet.
kevés a pozitív visszacsatolás az agy számára. ezért bizonytalan, hogy egyáltalán a tőzsdéből meg lehet-e élni. állandóan fél. ez a félelem egy jó ideig meg fog maradni.
de próbálj meg túllépni rajt. a félelmet lehet csökkenteni, ha csökkented a risk/trade-t.

egyébként ha felteszel képeket, akkor jobban látjuk mi volt az elgondolás.
xyz123 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-25, 17:20   #17 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Hírnév szint: 4
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Ez egy jó kis téma. Ha valaki napon belül sikeresen nagy nyerőzik, írhatna pár hasznos gondolatot. Sajnos nekem Sindler elmélete gyakorlati példák nélkül kevés volt.

Etna,

Ugyan ezt próbáltam én is nagyon sokáig és pont ezekkel a problémákkal küszködtem. -6R-nél már idegesített a gondolat hogy bele kéne tudni már állni végre egy jó trédbe. Ha végre sikerült, akkor meg végig aggódtam a trédet hogy +6R nél megfordul és máris -7R az egyenleg. Lehet mondani hogy követő stop, de az a másik nagy mumus. Mert amikor a 20R-es nagy nyerődet kiszedi a követő stop 5R-ben, akkor megint lehet anyázni utólag. Szóval mindig azzal küzdöttem hogy a mínuszt ledolgozzam és végig görcsöltem az egész napot.

Aztán rájöttem hogy 1%-os belépőkkel napi átlag 1R profittal egy évben számla tízszerezést lehet elérni. Szerintem a daytrade egy remek dolog, de hosszabb távon kell gondolkodni mint az adott nap és számomra egy nyugisabb stratégiára volt szükség. 1-2-3 R profitcéllal is lehet egy jól sikerült napon 20%-ot csinálni 1%-os belépőkkel. Nekem a lazább RR arány és a követőstop kiiktatása segített. Meg persze az, hogy nem kell egész nap a momentumot várni, amiből lesz a nagy nyerőm - amiből nem szabad kimaradni. Nálam még ez volt egy pszichocsapda, hogy állandóan attól féltem hogy kimaradok a napi nagy nyerőből, ennek pedig egyenes következménye az overtrading és a nagy mínuszos napok. Már nem akarok napon belül nagyot nyerni, sokkal fontosabb hogy hosszútávon a lehető legbiztosabban meglegyen a napi profitcélom. Ehhez pedig türelem és önfegyelem kell és persze kurva sok gyakorlás.
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-25, 17:21   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

De mondom, nem a risk miatt félek, mert ha felteszek 30 centet, akkor is rosszul esik, ha egy napi elemzés munkája megy másnap a kukába.

Kisebb stop, nagyobb valószínűségű stoppolódás? Ez nem igaz, napos charton is lehet egymás után 8x kistoppolódni.. Csak a percesen ez egy pillanat alatt végbemegy, azért kelti azt az érzést, hogy nagyobb valószínűségű.
Régi 2016-02-25, 17:26   #19 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Aztán rájöttem hogy 1%-os belépőkkel napi átlag 1R profittal egy évben számla tízszerezést lehet elérni. .
Ezt levezetnéd számokkal, hogy jön ki 1% napi nyerőnél tízszerezés?
Régi 2016-02-25, 17:30   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

Etna,

Ugyan ezt próbáltam én is nagyon sokáig és pont ezekkel a problémákkal küszködtem. -6R-nél már idegesített a gondolat hogy bele kéne tudni már állni végre egy jó trédbe. Ha végre sikerült, akkor meg végig aggódtam a trédet hogy +6R nél megfordul és máris -7R az egyenleg. .
Na ez telitálálat! Szerintem aki nem adja fel fél év után, az szembesül előbb utóbb ezzel. Lehet jobb lenne könyvet írni, ilyen pszihodolgokról, és meggazdagodni, és lehet gyorsabban és stresszmentesebben menne,

Egyébként én teszek rá, mit mondanak a guruk, és ha lelöknek a vonatról, pofátlanul visszaugrok rá persze van amikor félresikerül és a kerekek alatt találom magam, de túl sokszor néztem már végig évek alatt, hogy megy el nélkülem a piac egész nap 200 pipeket semmi visszatesztel, szóval kb. annyi esélye van, hogy levernek, mintha egy álló árfolyamba nyitok be és várom a csodát.
Régi 2016-02-25, 20:36   #21 (permalink)
Szenior tag

falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Ezt levezetnéd számokkal, hogy jön ki 1% napi nyerőnél tízszerezés?
Kevesled vagy sokallod? . Számold ki te is, nincs ebben semmi varázslat, ez a kamatos kamat ereje. Excelbe A1 cellába beírod 1000, A2-ben A1*1,01, aztán lehúzod 240 cellát, mert kb ennyi kereskedési nap lesz egy évben. 1000 dollárból így lesz 10892,55. Persze kiszámolni sokkal egyszerűbb mint megvalósítani, annak ellenére hogy gondolom kevesled a napi átlag 1%-ot. Ebben az esetben számolj 2%-al, és az ugye nem ennek a duplája lesz, hanem 115888,7 dollár. Nem az 1% a sok, hanem az, hogy ezt egy évben 240x kell megcsinálni anélkül h elkennéd a számlát. Nem sok trédernek sikerül.
Régi 2016-02-25, 20:51   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ja értem...a kamatos kamat. Én még nem találkoztam olyannal, akinél az ilyen működik... de ez nem jelenti azt, hogy nincs is ilyen ember. Aki 1000 dollárral tradel, naponta kőkeményen 1%-ért, az nem egy gazdag ember. Mivel nem szórakozná el az idejét egész napját, egy éven keresztül a tízszerezéshez, amikor ott figyel sok-sok százmilliója a bankban. Emiatt felmerül a kérdés, meg tudja e állni, hogy kivegyen a profitból. Mondjuk, hogy egyen. Éljen. Megjutalmazza magát, érezze, hogy van értelme. A többségünk ilyen. Kis számlás trader, aki csodát akar csinálni. Megkockáztatom több a jó kis trader, mint a jó és vagyonos trader..Csak idővel kikopnak, mert vagy megunják a nélkülözést, a sok munkáért kis profitot stb.. egyetemisták ilyesmik. Szóval előttem van egy Soros, amint metán húzogatja egy évig a trendvonalakat az 1%-ért, majd egy év után örül a tízszeres profitnak. Amúgy egyáltalán nem keveslem a napi 1%-ot... Stabilan tartani, minden nap végén nyerő nap... ilyenem még nem volt, nem is lesz.
Régi 2016-02-25, 21:02   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Amúgy délután óta a rajzolgatások azt mondják , ha kötöm lett volna plusz 50 pip minimum, de csak a gu este nyolcas kerekről megpattanása min. 20 pipet hozott volna.. És mindig ott van a volna...Asszem mára hagyom, mert ha folytatom késő estig, félő, h. holnap monitor után kell néznem.
Régi 2016-02-25, 22:22   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ja értem...a kamatos kamat. Én még nem találkoztam olyannal, akinél az ilyen működik... de ez nem jelenti azt, hogy nincs is ilyen ember. Aki 1000 dollárral tradel, naponta kőkeményen 1%-ért, az nem egy gazdag ember. Mivel nem szórakozná el az idejét egész napját, egy éven keresztül a tízszerezéshez, amikor ott figyel sok-sok százmilliója a bankban. Emiatt felmerül a kérdés, meg tudja e állni, hogy kivegyen a profitból. Mondjuk, hogy egyen. Éljen. Megjutalmazza magát, érezze, hogy van értelme. A többségünk ilyen. Kis számlás trader, aki csodát akar csinálni. Megkockáztatom több a jó kis trader, mint a jó és vagyonos trader..Csak idővel kikopnak, mert vagy megunják a nélkülözést, a sok munkáért kis profitot stb.. egyetemisták ilyesmik. Szóval előttem van egy Soros, amint metán húzogatja egy évig a trendvonalakat az 1%-ért, majd egy év után örül a tízszeres profitnak. Amúgy egyáltalán nem keveslem a napi 1%-ot... Stabilan tartani, minden nap végén nyerő nap... ilyenem még nem volt, nem is lesz.
Ha valakinek sok pénze van az nem M1-en küzd, ez világos. De ha valakinek $10000 elvesztése fájdalmat okoz, esetleg a tréder karrierje végét is jelentené egy ilyen veszteség, akkor lehet hogy nem baj ha az első éles számlája $1000. Szerintem a türelem nagyon fontos és talán egy év kemény munkát megér az, hogy csinálj $1000 befektetéssel $10000-t. Te kerestél már éles számlán 10000 dollárt? Lehet hogy egy borús ködös januári napon $10 profit nem dob fel különösebben senkit, de ilyenkor arra kell gondolni hogy ez csak az út kezdete. Ha jól dolgozunk, decemberben már $100-t fog érni a munkánk egy ugyanolyan borús ködös napon . Egy ilyen napibérrel már szerintem itt sokan elégedettek lennének, de ez még mindig csak a kezdet. Mi történt egy év alatt? Kockáztattunk 1000 dollárt és túlvagyunk 2500 éles tréden és van a kezünkben egy ütőképes depo és rengeteg tapasztalat a stratégiánkról. Megtanultuk mit jelent a türelem és hogy milyen érzés magabiztosan kereskedni. Ilyen alapokra már lehet építkezni, de ez csak az én véleményem.
Régi 2016-02-25, 22:25   #25 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 104
chARTist a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kereskedési naplót kell(ene) vezetned és a levesbe ment pozikat utánkövetni. Lehet kiderülne pár dolog, pld.: mikor alkalmas a piac kereskedni számodra, mikor alkalmatlan (statisztikailag). Ha pld. 9:00 -- 9:30 közt sok az sl, akkor egyszerűen nem kell akkor kötni. Ha ezen esetleg már túl lennél és az eredmények már egy szűk, letisztult halmazként értelmezhetőek akkor jöhet az automatizálás, ami majdnem teljesen kiüti a "pszichó" részt. Aztán lehet megfigyeléseket tenni, foglalkozni vele, tesztek sorozata, majd vagy kuka 95% vagy használható 5%, viszont a 3-4-5 pipes SL-ek érzékennyé teszik a rendszert. Nem is biztos, hogy ehhez a mt4/5 a megfelelő platform és biztos, hogy nem megfelelő a sokak által használt -hogy is nevezzem ezeket- "retail" kóklerbrókerek.
chARTist nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-25, 23:39   #26 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Srácok, de most tényleg . Lépjünk már túl ezen a m1-es szűk érzékeny stb. 2-3 pip stoppon... én mindig azon rőkönyödök meg, amikor ilyen piaci pezsgésről hadovál valaki, meg, hogy 10 pip legalább m1 -ben stb, mert a természetes piaci pezsgés kiszed De most nemár..de komolyan..NE MÁR... 10 pip SL m1-en? Hát azon 10 pip sokszor egy komplett trend...

De visszakanyarodva...psziho..igen, na ezt nem lehet megetetni egy robottal, ahogy döntök..sokszor megérzés is társul hozzá..ezt robot nem oldja meg. Ez nem olyan, hogy 5pip pinbár és robot nyitja a longot..
Régi 2016-02-26, 00:21   #27 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Volt értelme segítenünk, ha gyakorlatilag meg vagy győződve arról, hogy ugyanígy fogod csinálni továbbra is.

Akkor viszont fogadd el, hogy ezzel a stresszel jár az a módszer, ahogy te játszol. Nincs ezzel baj, de akkor ki kell ülnöd a 10 vesztőt az egy nagy nyerőért. Ez van, úgyhogy shut the fuck up és mehet tovább a kereskedés.

Én nem bírnám ezt, ezért tőzsdézek másképpen.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-02-26, 01:27   #28 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
Hírnév szint: 7
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
sokszor megérzés is társul hozzá..ezt robot nem oldja meg.
hehehe...dehogynem oldja meg kiszűri a helytelen megérzéseket, meg a félelemből adódó rossz döntéseket.
az m15 felett kitisztul a kép is nagyon hasznos gondolat.(D1 meg némi piaci és gazdasági ismeret is csodákra képes)
de biztos te látod jól, mert évek óta kemény melóval nullában tartod a számlát
mindenkinek más jön be. én is próbálgattam a daytradelést, de kb a tiédhez hasonló eredménnyel. akkor meg inkább a bónusz államkötvény, azzal nincs munka és még pénzt is hoz
én pl a mechanikus rendszernél nem használok stopot(meg sehol sem), ezáltal nem tudnak kirázni a poziból. a tőkevédelem nekem a diverzifikáció, meg az opciók.(egy put-ot v.call-t nem tud átugrani az árfolyam
szóval szvsz ha évek óta 0-n vagy, talán érdemes elgondolkodni, h van más módszer is, mint a dt.
de persze azt csinálsz, amit akarsz.
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-26, 06:29   #29 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.893
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok. Remélem tud valaki segíteni, tanáccsal, bár tudom leginkább magam oldhatom meg , de azért mégis... Szóval elég komoly mentális zavarral küzdök a kereskedésben.. Évek óta daytradelek, kb. nullában. De az vér verejtékkel.
A problémám, amiből nem tudok kimászni a következő: vegyük mondjuk a mai esetet: longra lépek be, kiszed, belépek megint kiszed. Ok. Belépek megint kiszed. Stb.. Majd, hagyom a ...ba, és megindul, és itt jön a mentális hiba. Ma zsinórban 5-6x szedett ki longból egy óra alatt. Utána nem nyitok, mert "Biztos most is kiszed", hát nem, hanem azóta összeszámoltam 6 páron amit nézek 11 óra óta már kb. 100 pipet tudtam volna összecsipegetni, és nem utólag, hanem real time, csak nem bekötve. De fogadok, ha belépek, bukok. Ha a mai zsinór 6 bukó után hetedjére belépek, akkor tuti kiszed, de ha nyolcadjára akkor is, viszont ha 3. nak nem lépek, tuti megindult volna.. Persze tudom, ezt csak én képzelem be, de kicsit tényleg durván elhiszi az ember a végére, hogy csak vele szaroznak. Van ebből kiút? Ha nem állok le 6 bukó után mára, akkor kb. dupláztam volna kora délutánra..Elkeserítő. Biztosan sokan vannak hasonló cipőben. Érdekelne, hogy ki hogyan jutott túl ezen az akadályon. A Demo nem használ, mert ott mivel nem valódi pénz, simán nyomogatja az ember, de az éleset...az más.
Tanácstalan vagyok. Úgy érzem le van adva a nevem, számlaszámom, és engem vadásznak a piacon.
Megköveznek engem de az alapja minden ilyesminek, hogy a puszta technikai elemzés egy humbug.
Éveken át nagyon bonyolult rendszerekkel kísérleteznek emberek mint a rögeszmésen lottószisztémát (rulett stb) keresők végtelen módokon.
(Benne "oktatás", sok esetben rengeteg kiadás.)

Fundamentális koncepció - ilyen elemzésekbe sem szabad becsavarodni! - nélkül ÉS pszichológiai meglátások nélkül pénzfeldobás a piac, akár deviza, részvény, áru stb.
A kettőnek együtt kell lennie.

A pszichológia része lehet a technikai elemzés de csak egy része és nem halálra bonyolított.
A technikai alapokon túl menvén már ott a "becsavarodás", nem látjuk a fától az erdőt.

Pszichológiai érzék technikai elemzés nélkül is működik.
Baromi primitív példa, tudni lehetett, hogy a kínaiaknak a 3000 pontos Shanghai az egy mágikus vonal. Ezt nem titkolták.
A kínai fundamentum pedig majdnem egyértelmű.
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-26, 07:38   #30 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Srácok, de most tényleg . Lépjünk már túl ezen a m1-es szűk érzékeny stb. 2-3 pip stoppon... én mindig azon rőkönyödök meg, amikor ilyen piaci pezsgésről hadovál valaki, meg, hogy 10 pip legalább m1 -ben stb, mert a természetes piaci pezsgés kiszed De most nemár..de komolyan..NE MÁR... 10 pip SL m1-en? Hát azon 10 pip sokszor egy komplett trend...

De visszakanyarodva...psziho..igen, na ezt nem lehet megetetni egy robottal, ahogy döntök..sokszor megérzés is társul hozzá..ezt robot nem oldja meg. Ez nem olyan, hogy 5pip pinbár és robot nyitja a longot..
Tanácsért jöttél, de megfogadni már nem akarod őket, még ha egyfélét mondunk, akkor sem. Meg vagy győződve róla, hogy amit csinálsz az jó, csak épp nincs eredménye.

Vannak napok, amikor Shortosgyula is szenved, és örül, ha nullában zárja az egész napot. Ő is ott ül néha a semmiért egész nap, de ilyen ez a nyomorult piac.

A piacban van egy nagy adag "bizonytalansági tényező", amit talán a 100-as ATR indikátor határoz meg a legjobban. Egy átlagos gyertyaméreten belül, bármelyik irányban kialakulhat a következő gyertya. Ez EUR/USD-n M1-en 2-5 pip, M5-ön 3-8 pip. Ezen a távon belül igen nagy valószínűséggel kiver a stop. Arról nem is beszélve, hogy ekkora kanócot bármikor rajzol a bróker, csak neked.

Számolj utána mi lett volna, ha 3 pip helyett adtál volna neki 12 pipet, negyed akkora pozimérettel?

El lehet kapni úgy beszállót, hogy szinte azonnal elrakétázik, és vissza se köszön, de amíg nem küldesz képet a kötéseidről, nem tudom megmondani, hogy ehhez jól gondolkozol-e, és van-e rá esélyed.
Régi 2016-02-26, 08:10   #31 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 104
chARTist a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Jó reggelt!

Mikrotrend, 3-4 pipes SL, 10-12 pipes célárak, komolyodik a téma.
Nos, próbálkozz limittel bemenni, mert ha piacin ütöd meg úgy költségesebb (tudod).
Megérzés, OK, aláírom, olyan van, majd kikopik. Azon nem vagyok kiakadva, hogy pár pipre mész be, ez természetes dolog, ennél van durvább kategória is. Láttam olyan flow tradert, csoportot, akik 5-8-10 tickes sl-el dolgoztak, de az már teljesen más kategória.

A tőzsde technikai sport, kell hozzá a jó vas. Gondolkozz el azon, hogy fejlesztesz kicsit, pld. ninja trader, superDOM, sierra stb stb. CumDelta és társai, biztosan sokat segíteni pld. a delta volume az SL-ek elhelyezésénél, egyből látnád, hogy ott kb jó-e vagy sem.
Jó guglizást!

chARTist
chARTist nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-26, 09:04   #32 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Baromi primitív példa, tudni lehetett, hogy a kínaiaknak a 3000 pontos Shanghai az egy mágikus vonal. Ezt nem titkolták.
A kínai fundamentum pedig majdnem egyértelmű.
A 888 / 8888 is az lesz. A nyolcadik emeletért hajlandóak sokkal többet fizetni.
és a 4444-nél is történni fog vmi
Régi 2016-02-26, 09:30   #33 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.893
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A 888 / 8888 is az lesz. A nyolcadik emeletért hajlandóak sokkal többet fizetni.
és a 4444-nél is történni fog vmi
Figyelek.
A 888 vagy a 4444 következik, ez a kérdés
(A "mágikus" költői túlzás volt.)
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-26, 09:41   #34 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 180
xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Volt értelme segítenünk, ha gyakorlatilag meg vagy győződve arról, hogy ugyanígy fogod csinálni továbbra is.
azért nem értem, hogy minek írogat ide

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tanácsért jöttél, de megfogadni már nem akarod őket, még ha egyfélét mondunk, akkor sem. Meg vagy győződve róla, hogy amit csinálsz az jó, csak épp nincs eredménye.
majd idővel,tapasztalattal változni fog. de szerintem az elején, mind ilyenek voltunk...
xyz123 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-26, 09:49   #35 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

NA akkor tisztázzunk pár dolgot. Először is én mentális tanácsért és nem technikai tanácsért jöttem. Mi köze az én problémámnak ahhoz, hogy más mekkora stoppot használ, vagy milyen időtávon kereskedik? Cserébe páran betettek képet a farkukról(egy darab kötésről), farokméregetés gyanánt. Ez tényleg előrébb visz. Ahogy elnézem kb. Chartist fogta fel a lényeget, igen kis stoppot használok, és ha még azt is mondtam volna amit ő említett, hogy pár tick...nos.. akkor már meglincseltek volna itt azóta. Még egyszer írom: pár tick, pár pip stoppokat vállalok. m1-en. Erre páran elkezdik fikázni a múltamat, meg a rendszeremet, anélkül, hogy ismernék. Nem kilövellést próbálok elkapni, bemákolni, egész nap a gép előtt remegve. Tehát még egyszer: NEM megtérni jöttem ide, hogy valaki más szokásait stílusát átvegyem, hanem mentális tanácsért. Sok köze nincs ennek ahhoz, hogy ki mekkora stoppot rak. Szive joga m1-en 10pipet rakni egy 10 pip célárhoz, csak ne csodálkozon, ha az egyenleg a sok 1:1 miatt kb. nullába fog lenni. Mire ezt leírtam kerestem is 10 pipet Gu-n...3 pip sl-el.. szal megyek inkább tradelni, úgyse jutunk ezzel a pöcsméregetéssel semmire. Chartist meg valamit érzékel a mikrotrenddel, mégha másnak ez ördögtől való dolog is.
Régi 2016-02-26, 09:59   #36 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
xyz123 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
azért nem értem, hogy minek írogat ide

majd idővel,tapasztalattal változni fog. de szerintem az elején, mind ilyenek voltunk...
Az "elején"...ez kedves...
Régi 2016-02-26, 10:15   #37 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ja a GU-n LONG-ot bátorkodtam 12 pipig bemákolni(hisz m1-en csak mákja lehet az embernek..), annak ellenére, hogy Darius gyerek keményen easy money shortot említett GBP párokra. Eretnekség, de nálam ma long nyert. És lehet egy easy money shortostól nyertem el a ma reggeli kávéját.
Régi 2016-02-26, 10:58   #38 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 814
Hírnév szint: 5
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
NA akkor tisztázzunk pár dolgot. Először is én mentális tanácsért és nem technikai tanácsért jöttem. Mi köze az én problémámnak ahhoz, hogy más mekkora stoppot használ, vagy milyen időtávon kereskedik? Cserébe páran betettek képet a farkukról(egy darab kötésről), farokméregetés gyanánt. Ez tényleg előrébb visz. Ahogy elnézem kb. Chartist fogta fel a lényeget, igen kis stoppot használok, és ha még azt is mondtam volna amit ő említett, hogy pár tick...nos.. akkor már meglincseltek volna itt azóta. Még egyszer írom: pár tick, pár pip stoppokat vállalok. m1-en. Erre páran elkezdik fikázni a múltamat, meg a rendszeremet, anélkül, hogy ismernék. Nem kilövellést próbálok elkapni, bemákolni, egész nap a gép előtt remegve. Tehát még egyszer: NEM megtérni jöttem ide, hogy valaki más szokásait stílusát átvegyem, hanem mentális tanácsért. Sok köze nincs ennek ahhoz, hogy ki mekkora stoppot rak. Szive joga m1-en 10pipet rakni egy 10 pip célárhoz, csak ne csodálkozon, ha az egyenleg a sok 1:1 miatt kb. nullába fog lenni. Mire ezt leírtam kerestem is 10 pipet Gu-n...3 pip sl-el.. szal megyek inkább tradelni, úgyse jutunk ezzel a pöcsméregetéssel semmire. Chartist meg valamit érzékel a mikrotrenddel, mégha másnak ez ördögtől való dolog is.
Tényleg nem a kereskedési rendszereddel kapcsolatban kellene tanácsokat osztogatni, de lássuk be: mentális, pszichés tanáccsal a te rendszeredhez, neked, csak az tud szolgálni, aki maga is azonosulni tud a stratégiáddal. Hiszen a kettő csak együtt működik. És úgy látszik, itt most kevesen vannak, akik el tudják képzelni a sikeres kereskedést azzal a módszerrel, amit TE használsz, amiben TE hiszel (pl. én sem, de ez mellékes). Ez nem baj, és nem azt jelenti, hogy a módszered per se rossz lenne. Csak mindenki másként kereskedik, másban hisz.
Szóval mindössze ennyi történt, nincs nagy baj.
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-26, 11:12   #39 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kis kellemes kávé mellé, kis kellemes 10 pip usdjpy long, finom fél pipes stoppal. Ma szerencsés napom lehet. Mindenesetre D1 szignálra várni nem az én műfajom, mindamellett, hogy természetesen követem, ahogy a híreket is, de utóbbit csak felületesen.(ki jelent, mit jelent, mikor jelent, stb.) Amíg egy D1 belépőt vár valaki, addig mi kicsik rajzolunk neki egy szép D1 gyertyát
Régi 2016-02-26, 11:22   #40 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tényleg nem a kereskedési rendszereddel kapcsolatban kellene tanácsokat osztogatni, de lássuk be: mentális, pszichés tanáccsal a te rendszeredhez, neked, csak az tud szolgálni, aki maga is azonosulni tud a stratégiáddal. Hiszen a kettő csak együtt működik. És úgy látszik, itt most kevesen vannak, akik el tudják képzelni a sikeres kereskedést azzal a módszerrel, amit TE használsz, amiben TE hiszel (pl. én sem, de ez mellékes). Ez nem baj, és nem azt jelenti, hogy a módszered per se rossz lenne. Csak mindenki másként kereskedik, másban hisz.
Szóval mindössze ennyi történt, nincs nagy baj.
Ezzel annyi baj van, hogy ha nem tud azonosulni, ne szektázzon, hogy mindenáron megtérít, meg felhajít egy chartot amin nyert daxon x pipet...ennyi erővel egy bőrkanapét is felrakhatott volna, mi köze ennek a mentális részhez? Kb. egy havin kereskedő, aki többszáz pip sl-t rak, idejönne fikázni a h1-eseket, hogy de hülyék vagytok, mert pár tíz pip sl az egy zaj az enyémhez képest és lutri, mert kiszed a zaj..vicc. D a legdurvább, hogy egy fokkal nem jobb ez az indextől, idejövök és egyből lehordanak, meg minősítenek..ismeretlenül.. Ez az őszinteség varázsa..leírod, hogy még kb. nullás vagy, erre egy nyomi vagy. De igazad van, tényleg csak én oldhatom meg, csak azt hittem, van itt olyan, aki hasonlóan tradel, de sztem azok már rég kiregisztráltak, hasonló okok miatt.

A legdurvább, hogy -és tényleg nem bántásból írom- nincs olyan hogy emberi faj..kezdek rájönni..persze testfelépítésben kb. hasonló élőlények vannak...de szellemi szinten...
Régi 2016-02-26, 11:24   #41 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

"Cserébe páran betettek képet a farkukról(egy darab kötésről), farokméregetés gyanánt."

Nem én vagyok évek óta nullában, de akkor legyen farokméregetés.

"Kis kellemes kávé mellé, kis kellemes 10 pip usdjpy long, finom fél pipes stoppal."

Ja ez már nem farokméregetés?

Csinálj amit akarsz, nekem mindegy.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-02-26, 11:27   #42 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
"Cserébe páran betettek képet a farkukról(egy darab kötésről), farokméregetés gyanánt."

Nem én vagyok évek óta nullában, de akkor legyen farokméregetés.

"Kis kellemes kávé mellé, kis kellemes 10 pip usdjpy long, finom fél pipes stoppal."

Ja ez már nem farokméregetés?

Csinálj amit akarsz, nekem mindegy.

Nem, neked a volumen mindent visz. El tudom képzelni, kb. 10%-ot realizáltál tavaly legjobb esetben, és már a Forbes elején látod magad. De gondolom te már az első naptól plusszba vagy...és most Haitiről fórumozol, pusztán unalomból...
Régi 2016-02-26, 11:31   #43 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ha te is betettél volna pár képet a kötéseidről, akkor láttuk volna mit csinálsz. Fő mozgás irányban kötsz, vagy ellene, meddig tartasz pozíciót, stb... Ezekből egy csomó mindent le lehetett volna szűrni.
Minden technika amit most alkalmazol, a mentális állapotodból, annak kondíciójából ered. Azért csinálod így, mert így érzed magad számára elfogadhatónak.
Én is csináltam napi 20-30 kötést M1-en átlag 4 perces pozíció tartási időkkel, és lefelé tartó profitgörbével, de be kellett látnom, hogy ez sehová nem vezet.
Van egy technikád, rendben van, senki nem firtatja, mit miért, de magad is látod, hogy nincs eredménye. Szerintem magadtól kellene megkérdezned, mitől FÉLSZ kereskedés közben? Miért ezeket a szabályokat alkalmazod, ha csak nulla körüli eredményt hoznak? Van-e olyan változtatás, ami jobb eredményt hozhatna?
Sok a zsinórban 6 vesztő? Nézd meg hogyan lehetne ezt csökkenteni. Pl a stop távolság növelésével, pozíció méret csökkentésével, ami kevésbé fáj, vagy bármi mással.
Ne nekem válaszolj, mert tudom, hogy azt fogod mondani: "én aztán nem félek semmitől, mert bekötöm a 100 lotot is".

Ha pedig egyedül nem megy, akkor szakember segítségét kell kérni. Én ismerek olyat, akinek pszichológus segített ezeket feldolgozni, és ma már sikeres. Meg olyat is, akinek van akkora szerencséje, hogy van ilyen szakember a családjában.
Régi 2016-02-26, 11:46   #44 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha te is betettél volna pár képet a kötéseidről, akkor láttuk volna mit csinálsz. Fő mozgás irányban kötsz, vagy ellene, meddig tartasz pozíciót, stb... Ezekből egy csomó mindent le lehetett volna szűrni.
Minden technika amit most alkalmazol, a mentális állapotodból, annak kondíciójából ered. Azért csinálod így, mert így érzed magad számára elfogadhatónak.
Én is csináltam napi 20-30 kötést M1-en átlag 4 perces pozíció tartási időkkel, és lefelé tartó profitgörbével, de be kellett látnom, hogy ez sehová nem vezet.
Van egy technikád, rendben van, senki nem firtatja, mit miért, de magad is látod, hogy nincs eredménye. Szerintem magadtól kellene megkérdezned, mitől FÉLSZ kereskedés közben? Miért ezeket a szabályokat alkalmazod, ha csak nulla körüli eredményt hoznak? Van-e olyan változtatás, ami jobb eredményt hozhatna?
Sok a zsinórban 6 vesztő? Nézd meg hogyan lehetne ezt csökkenteni. Pl a stop távolság növelésével, pozíció méret csökkentésével, ami kevésbé fáj, vagy bármi mással.
Ne nekem válaszolj, mert tudom, hogy azt fogod mondani: "én aztán nem félek semmitől, mert bekötöm a 100 lotot is".

Ha pedig egyedül nem megy, akkor szakember segítségét kell kérni. Én ismerek olyat, akinek pszichológus segített ezeket feldolgozni, és ma már sikeres. Meg olyat is, akinek van akkora szerencséje, hogy van ilyen szakember a családjában.
Zoli...A jóisten áldjon meg és tegyen mérhetelenül gazdaggá minél hamarabb..nem érted? Nem a kötésemről készült kép a lényeg...nem az, mit csinálok.. Le...om, ha 20x bukok is zsinórba...az a baj, hogy nem kötök tovább aznap x bukó után... ezek többszörösét hoznák a bukóknak.. nem tök mindegy , hogy trend ellen kötök e vagy vele? Ettől még trend mellett kötve benyelek x bukót, ls nem nyitok aznap..ez lényeg.. nem az, hogy mekkora stopp..bakker, D1-ben nyomtam kezdetek kezdetén, zsinórba volt 8 bukóm, egy brutál oldalazásos szakaszba..de ezt kb. egy pro biztos kivédi.. Előd rakok egy grafikon és megmondod az havi vagy perces...ne nevettess...egyébként nem nagyzolás , és megmondom melyik..de arra a szintre fel kell jutni. Szóval amikor egyesek akik éppen bemákoltak pár nyerőt és már látják magukat közös fotón Buffettel, azok aláznak, mert nullába vagyok, üzenem, hogy ha ezen túljutok, lehet ők vesznek meg az újságosnál.. De mint tudjuk Shortos versenybeli kötéslistája és eredménye is tabutéma itt... valamint álmatlan éjszakák okozója sokaknál.
Régi 2016-02-26, 11:52   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

HA növeled a stoppot, csökken az RR... és kb. ugyanúgy nullába vagy, vagy minuszba... veszélyes alámenni az elvárt RR-nek.. kivéve ha magas a találati arány. Egyébként meg mi az, hogy trend? Számodra mit jelent a trend maga? Mert trend mindig van... Vagy ilyen vagy olyan, de van. Lehet amit trend ellen kötsz, az egy másik időtávon trenddel megegyező.
Régi 2016-02-26, 12:05   #46 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Zoli...A jóisten áldjon meg és tegyen mérhetelenül gazdaggá minél hamarabb..nem érted? Nem a kötésemről készült kép a lényeg...nem az, mit csinálok.. Le...om, ha 20x bukok is zsinórba...az a baj, hogy nem kötök tovább aznap x bukó után... ezek többszörösét hoznák a bukóknak.. nem tök mindegy , hogy trend ellen kötök e vagy vele? Ettől még trend mellett kötve benyelek x bukót, ls nem nyitok aznap..ez lényeg.. nem az, hogy mekkora stopp..bakker, D1-ben nyomtam kezdetek kezdetén, zsinórba volt 8 bukóm, egy brutál oldalazásos szakaszba..de ezt kb. egy pro biztos kivédi.. Előd rakok egy grafikon és megmondod az havi vagy perces...ne nevettess...egyébként nem nagyzolás , és megmondom melyik..de arra a szintre fel kell jutni. Szóval amikor egyesek akik éppen bemákoltak pár nyerőt és már látják magukat közös fotón Buffettel, azok aláznak, mert nullába vagyok, üzenem, hogy ha ezen túljutok, lehet ők vesznek meg az újságosnál.. De mint tudjuk Shortos versenybeli kötéslistája és eredménye is tabutéma itt... valamint álmatlan éjszakák okozója sokaknál.
Akkor kiemelem a lényeget:
Idézet:
Szerintem magadtól kellene megkérdezned, mitől FÉLSZ kereskedés közben?
Miért fog el az a bizonyos rossz érzés a sokadik rossz pozi után, ami miatt elbizonytalanodsz, és nem nyomsz gombot? Már nem bízol a stratégiádban, elérted azt a bizonyos veszteségküszöböt, ami már komolyan fáj? Bejön a félelem hidd el, csak nem akarod beismerni.

Mivel M1-M5 kötsz nem lett volna nehéz megnézni hogy mi az uralkodó fő mozgásirány, és ha azt látom, hogy te szűk stoppal végig shortolsz egy brutál emelkedést, akkor azt mondom, tényleg hülyeség amit csinálsz, ez megspórolhattad volna magadnak.
Régi 2016-02-26, 12:13   #47 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Etna,

Milyen RR trédeket favorizálsz, mekkora az átlag RR? Célárral vagy követőstoppal dolgozol?

Szerintem próbálj minél több szabályt hozni a rendszeredbe és akkor csökken a pszicho teher. Ha pl az zavar hogy leállsz és akkor jönnek a jó trédek, akkor kösd szabályokhoz h mikor állsz le.
Régi 2016-02-26, 12:14   #48 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Akkor kiemelem a lényeget:

Miért fog el az a bizonyos rossz érzés a sokadik rossz pozi után, ami miatt elbizonytalanodsz, és nem nyomsz gombot? Már nem bízol a stratégiádban, elérted azt a bizonyos veszteségküszöböt, ami már komolyan fáj? Bejön a félelem hidd el, csak nem akarod beismerni.

Mivel M1-M5 kötsz nem lett volna nehéz megnézni hogy mi az uralkodó fő mozgásirány, és ha azt látom, hogy te szűk stoppal végig shortolsz egy brutál emelkedést, akkor azt mondom, tényleg hülyeség amit csinálsz, ez megspórolhattad volna magadnak.
Hidd el koma, tudom mi a mozgásirány... Nem vaktába lődözök m1-en...
És nem, bármi hihetetlen nem a pénz miatt görcsölök..az idő miatt. Ha 1 dollárt bukok egy pozin, az is megvisel, de nem a pénz....hanem a TUDAT: hogy basszus 6x buktam zsinórba, és lehet holnap se sikerül egész nap visszakeresni..és jön a hétvége, és megint egyet előre egyet hátra.. és ugye az ember előre szeret menni, nem hátrafelé.. na ez a gond.
Régi 2016-02-26, 12:21   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Etna,

Milyen RR trédeket favorizálsz, mekkora az átlag RR? Célárral vagy követőstoppal dolgozol?

Szerintem próbálj minél több szabályt hozni a rendszeredbe és akkor csökken a pszicho teher. Ha pl az zavar hogy leállsz és akkor jönnek a jó trédek, akkor kösd szabályokhoz h mikor állsz le.
1:3, 1:4 alatt nem zárok, de célárig igyekszem követni. Van amikor 1:50R. Ez ritka. Függ a hírektől. A trendtől, hogy engedem e. 1:1-nél nullába teszem, ezért sok a nullás trade. Ha összejön egy 1:10, 1:20, ami kb. 50-60pip, akkor sokkal bátrabb vagyok, mert az úgymond nem a tőke..tehát azért gondoltam arra ,hogy becsapom magam, hogy tegnap nyertem sokat.

Forex Klub nem válaszoltál: neked mit jelent a trend?
Régi 2016-02-26, 12:26   #50 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Röviden: szerintem nincs olyan, hogy rossz stratégia..akinek van olyan, és kukázná, küldje át .. olyan van, hogy ember, aki még nem tudja üzemeltetni 100%-osan,(én). Kb, mintha egy Brutál motoron ülne, de még nem menne a kanyarodás vele 100%-ban.
Válaszol

Címkék
Kereskedési hibák, technikai elemzés

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Fórum hibák észrevételek RóbertGyda Fórum felépítése, működése 25 2015-02-15 20:18
Katasztrofális hibák a Forex piacon III SherpaForex Kezdőknek 21 2014-06-16 08:44
Katasztrofális hibák a Forex piacon II SherpaForex Kezdőknek 1 2014-05-07 14:12
Katasztrofális hibák a Forex piacon SherpaForex Kezdőknek 0 2014-04-22 10:02
Gyakori Hibák! IronFX NZ Kezdőknek 83 2012-06-05 05:37

A pontos idő 08:07 , a GMT +1 időzóna szerint.