Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2009-11-18, 11:43   #251 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 453
Hírnév szint: 9
HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Lackok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tisztelt HWT!

A módszered őszintén mondhatom, az eddigi stratégiák közül a leghasználhatóbb. Mondjuk a tökéletestől még távol állok, valószínűleg nem is éri el senki...de az eredmények egyenlőre magukért beszélnek.
Amit másképp csinálok a pozíció zárás. Én inkább szeretem futni hagyni a nyerőt ezért erre az ATR indikátort hívom segítségül az átlagos napi árfolyam "bemozgás" meghatározáshoz. Ez a követő Stop alapja. Ha a nyitás jó ennek az értéknek az 1x-es 1,5X-es szorzója jó érték a követéshez.

Néhány mostani nyitott pozíció a DEMO számlán (élesek is vannak, de azok nem Metatraderben):
Karikával jelöltem a pozinyitásokat, szinte mind PinBar az aktuális támasz szinteken.
Ami tényleg hasznos, az a nyitási ár előző napi gyertya fölé helyezése, mert akkor valóban megerősíti a piac az irányt! Ez a te stratégiád egyik kulcs eleme, ezeknél a poziknál ez még nem volt tökéletes mert lemaradtam, de a fordulók jól látszódtak.

A pozik:
Udv Lackok!

Orulok hogy sikeresen alkalmazod. Minel tobb idot toltesz el a gyakorlatban, annal jobban fog menni. Ha raall a szemed a szintek meglatasara, akkor a tobbi mar csak turelem jatek.

Ha elfogadsz egy jotanacsot:

Vigyazz azokkal a "Pinbar"-okkal. Mindharom pin amit hasznaltal belepokent nagyon silany kinezetu. Nem swing high/low, nem nagyobb mint az elozo gyertya, nem log ki. A kozepso es az utolso nalam egy Inside bar, tehat van jelzogyertya. Az elso viszont szvsz tul kicsi es jelentektelen hogy en szamitasba vegyem.

Fontos hogy valogatosak legyunk. Ezek szepen teljesitettek, ez annak koszonheto hogy nagy a korrelacio koztuk. Az a baj az ilyen kicsi gyertyakkal, hogy nem biztos hogy felkeltik a figyelmet es akkor ugye nem jonnek az uj vevok akik magasabbra viszik az arakat. A jo dolog az volt hogy nagyon eros szintekrol indultak. En ajanlom hogy amig nem vagy tapasztalt ebben, addig probaj meg olyan gyertyakat keresni, mint pl a minta erteku Wheat peldam. Nezd meg azt a Pinbar-t. Oriasi, az orra nagyon kilog, a teste belul van az elozo gyertya csucsan. Egyszeruen gyonyoru.

Ha visszanezel az elozo peldaimban, latod hogy mind hasonlo, legyen az BUOB, vagy Pinbar. Fontos hogy tiszta swing high/low gyertya legyen es meretben is legalabb akkora mint az elozok. Mivel ezek fordulo pontot jeleznenek, en minel tobb mozgast akarok latni ami minel egyertelmubb visszautasitasat jelzi az adott szintnek.

Remelem erthetoen irtam le mit is tartok fontosnak. Ha van kerdes, csak batran.

Udv,

HWT
HWTrader nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-11-18, 15:23   #252 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 801
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Egy kérdésem lenne sidiushoz. Ha az infóim pontosak, az alpari egy market maker bróker.Ezzel nincs is baj, csak sok lehetőség adódik a különféle "csalásokra". Nézegettem a 2007-es hozzászólásaidat, naplódat sidius. Ebből azt hámoztam ki, hogy elég jól értesz a forexhez. A kérdésem az lenne, hogy miért nem egy ECN brókernél vagy?
üdv
willow
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2009-11-18, 15:39   #253 (permalink)
Szenior tag

willow logója

willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Még egy kérdésem lenne. Hogyan tudok sajátgépről képet feltenni?
Köszi
Régi 2009-11-18, 16:43   #254 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 38
RyanTT a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás .

DT ajánlattal vettem részvényt, a poziciót nem zártam nap végéig. Most mi lesz vele? A megbizás dija emelkedik a normál ajánlatéra?
RyanTT nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-11-18, 17:08   #255 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Igen. A részvény most már úgy szerepel, mintha hosszútávra vetted volna.
Régi 2009-11-18, 19:28   #256 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy kérdésem lenne sidiushoz. Ha az infóim pontosak, az alpari egy market maker bróker.Ezzel nincs is baj, csak sok lehetőség adódik a különféle "csalásokra". Nézegettem a 2007-es hozzászólásaidat, naplódat sidius. Ebből azt hámoztam ki, hogy elég jól értesz a forexhez. A kérdésem az lenne, hogy miért nem egy ECN brókernél vagy?
üdv
willow
Teljesen igazad van! Az ECN a legjobb megoldás, mert az tutira kiviszi a bankközi piacra, az ajánlatot, míg a retail házon belül fedezi ha tudja. Ezt úgy csinálja, hogy bepárosítja valamelyik másik traderrel. Ha nem tudja, akkor bizony megpróbálhat megszívatni (tüske, stophunting...stb), de nem mindegyik ilyen. Pl az Oanda ilyet nem csinál, mert ott annyian tradelnek, hogy be tudja párosítani. Az Alparinál se szokott ilyen gond lenni.
Az ECN-nél két probléma van csak. Mostanság ugyan nem néztem utána, de olyan 50000 usd alatt nemigen nyitnak számlát, bár lehet, hogy ez változott azóta.
A lényeg, hogy bár töredelmesen bevallom, hogy tudnék nyitni egy nagy számlát az ECN-nél, de én nem vagyok hajlandó ennyi pénzt egy helyre tenni. Nálam a max. egy helyen a 20000 usd a számlán. Inkább nyitok három kisebb számlát a fenti összeggel, mint egy 50000-est egy helyen. Vágom én, hogy ott már van gari a pénzre, de láttam én már karón varjút, meg voltam is már karón amikor bezúgtak a magyar brokik. Az igaz, hogy végül a pénzemhez jutottam (persze csak a tőkéhez), de addig valaki szépen forgatta míg vissza jutott hozzám.
A másik az ECN brókernél a lot méret. Hát az bizony tudtommal 250000 egység, ami azért nem kicsi és óvatosságra ad okot, mert baromi gyorsan lehet nullázni a számlát ECN broki ide, retail meg oda.
Na szóval megmondom miért nem fogja a retail szívatni sidius bácsit, azon kívül, hogy velem van az ERŐ. Mert daytraderként nem nyitok én akkora pozikat, hogy feltűnnék neki, vagy nem tudná fedezni a rendszerében!
Ahol viszont nagyobb pozit nyitok viszonylag hosszabb távra (mert van ilyen befektetés jellegű számlám is) ott van egy egyedi megállapodásom is az egyik brokival és az egyik legjobb szignál adó céggel és szinte automatán kereskedik a rendszer. Viszont ott tartom is a pozit akár hónapokig is, De az egy másik pálya. De ott sem fog átvágni a bróker, mert ajánlás alapján választottam, pontosabban őt is ajánlották és én is be lettem ajánlva. Na de az már egy másik pálya.
Lényeg a jó brókerválasztás és akkor nem lesz gond a retail brokival sem. Amiket ajánlottam, mint az Oanda, a Saxo, az Alpari esetleg még a Marketiva jó brókerek. Nem tenném tűzbe értük a kezem de jók.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-11-18, 20:15   #257 (permalink)
Tag

Alapbeállítás -

Még egy kérdés: Vásárlásnál a limit mit takar? Ha megadott érték alá megy az összeg akkor megy végbe a vásárlás?
Régi 2009-11-19, 08:46   #258 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Köszi sidius. Egyértelmű a válasz.
Régi 2009-11-19, 08:51   #259 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

kedves RyanTT. Nem akarlak megbántani, de lenne egy tippem.Felmész a kbc equitas honlapjára, ott megkeresed a GYIKOT, http://online.kbcequitas.hu/gyik , és itt profi módon minden választ megtalálsz a tőzsdei kereskedésre vonatkozólag.
üdv
willow
Régi 2009-11-19, 09:25   #260 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszi sidius. Egyértelmű a válasz.
Még annyit elfelejtettem hozzátenni, hogy a fent említett tüske, hunting, vagy visszamenőleges adatmódosítás...stb inkább akkor jellemző, ha tömegesen likvidálni akarnak a brokik, mert nem tudják belűről lefedezni a pozikat valamiért. Na ilyenkor tényleg megkárosítanak sok embert és nehéz is rájuk bizonyítani, meg nem is sok értelme van. Ez is főleg inkább a swing traderek vagy hosszabb pozikat érinti. Daytrade esetén ez kevésbé jellemző. Ott inkább az szokott lenni, hogy hírre tágítják a spreadet(ilyenkor van, hogy a stop sem ér semmi), vagy egyszerűen valamiért nem fogadják a megbízást híreknél. Ez tényleg keserves tud lenni szintén. Ezért érdemes tudni, hogy mikor vannak a hírek és előtte zárni, vagy nem is nyitni semmit- Én legalábbis ezt csinálom. Jó egyébként, hogy beszélünk ilyesmiről, mert sok kellemetlenséget meg lehet spórolni odafigyeléssel, bár mindent nem lehet kivédeni sajnos.
Régi 2009-11-19, 12:00   #261 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 59
ványadt bácsi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Először is, én is köszönöm az elképesztően sok segítséget, példát, figyelmeztetést, ami ezen a helyen kezdők számára összegyűlt.
HWTradernek vagyok nagyon hálás - igaz, hogy egy hónapig csak PPZ-ket rajzolgattam, de most már amiket demóban megnyitok, annak a nagyrésze profittal zárul, és kezdem átlátni a miérteket, és stabilan követem a szabályrendszert.

Másrészt azt szeretném kérdezni, hogy ha az amúgy rendben lévő számlámról hirtelen vészhelyzet esetén vissza kellene vonnom minden pénzemet, akkor a szerződésem az adott brókercéggel azonnal megsemmisül? És ha megsemmisül, utána tetszőleges időpontban megint köthetek velük szerződést (megint átvezetem a megfelelő összeget, és kereskedhetek tovább)?

Nekem egyelőre nincs élesben pénzem, csak olvastam valamit arról, hogyha egy bizonyos összeg alá süllyed a számlán lévő pénz, akkor kidobják az embert, de nem értem pontosan, hogy az egész rendszerből, szerződésből, mindenből, vagy csak érthető okok miatt pozíciót nem nyithat, amíg ismét lesz minimum fedezete.

Elnézést a kusza kérdésért, és köszönöm a válaszokat
ványadt bácsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-11-19, 13:02   #262 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
ványadt bácsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Először is, én is köszönöm az elképesztően sok segítséget, példát, figyelmeztetést, ami ezen a helyen kezdők számára összegyűlt.
HWTradernek vagyok nagyon hálás - igaz, hogy egy hónapig csak PPZ-ket rajzolgattam, de most már amiket demóban megnyitok, annak a nagyrésze profittal zárul, és kezdem átlátni a miérteket, és stabilan követem a szabályrendszert.

Másrészt azt szeretném kérdezni, hogy ha az amúgy rendben lévő számlámról hirtelen vészhelyzet esetén vissza kellene vonnom minden pénzemet, akkor a szerződésem az adott brókercéggel azonnal megsemmisül? És ha megsemmisül, utána tetszőleges időpontban megint köthetek velük szerződést (megint átvezetem a megfelelő összeget, és kereskedhetek tovább)?

Nekem egyelőre nincs élesben pénzem, csak olvastam valamit arról, hogyha egy bizonyos összeg alá süllyed a számlán lévő pénz, akkor kidobják az embert, de nem értem pontosan, hogy az egész rendszerből, szerződésből, mindenből, vagy csak érthető okok miatt pozíciót nem nyithat, amíg ismét lesz minimum fedezete.

Hát kicsit kevered a dolgokat.
Nem dobnak ki azért ha nincs a számládon pénz. Miért szűnne meg a szerződésed? Van számlád továbbra is, csak nem tudsz pozíciót nyitni, mert az egyenleged nulla. Majd ha újra feltöltöd akkor, akkor tudsz utána kereskedni.
Más a kérdés akkor ha fedezethiányos vagy. Akkor sem dobnak ki, csak likvidálják a pozíciódat, mivel nincs rajta a meghatározott fedezet. Korrekt broki azt is úgy csinálja, hogy jön a felszólítás, a fedezetpótlásra, és ha nem csinálsz valamit, akkor kényszerzárás lesz belőle. Ez ugyebár azért van, hogy addig nyújtózkodj amig a takaród ér. Az, hogy mennyi fedezet kell a pozíciódhoz, brókercége válogatja,de általában leírják az oldalukon, valamint látod a kereskedés szoftverben is. Mindenesetre ha betartod azt, hogy ne kockáztass a tőkéd pár %-nál többet, akkor nem kell likvidálástól sem félned ilyen formában.
Régi 2009-11-19, 15:13   #263 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 59
ványadt bácsi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hát kicsit kevered a dolgokat.
Nem dobnak ki azért ha nincs a számládon pénz. Miért szűnne meg a szerződésed? Van számlád továbbra is, csak nem tudsz pozíciót nyitni, mert az egyenleged nulla. Majd ha újra feltöltöd akkor, akkor tudsz utána kereskedni.
Más a kérdés akkor ha fedezethiányos vagy. Akkor sem dobnak ki, csak likvidálják a pozíciódat, mivel nincs rajta a meghatározott fedezet. Korrekt broki azt is úgy csinálja, hogy jön a felszólítás, a fedezetpótlásra, és ha nem csinálsz valamit, akkor kényszerzárás lesz belőle. Ez ugyebár azért van, hogy addig nyújtózkodj amig a takaród ér. Az, hogy mennyi fedezet kell a pozíciódhoz, brókercége válogatja,de általában leírják az oldalukon, valamint látod a kereskedés szoftverben is. Mindenesetre ha betartod azt, hogy ne kockáztass a tőkéd pár %-nál többet, akkor nem kell likvidálástól sem félned ilyen formában.
Köszönöm, ezek a külön helyzetek nem voltak világosak, de most már értem.
ványadt bácsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-11-19, 16:44   #264 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Kedves Willow
Ennyi erővel nem lenne szükség erre a topicra mert mindenre rá lehetne mondani, hogy "a google a barátod". Legalább a választ P.S.-be oda írhattad volna, máris előbbre tartanánk. Egyébként köszönöm a linket.
Bár már félem feltenni a kérdést, de megkérdezem: az adózás, hogy zajlik? Úgy mint más vállalkozóknál, vagy dolgozóknál -csak meg kell csinálni az adóbevallást?
Régi 2009-11-19, 18:36   #265 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Mint már írtam, tényleg nem akartalak megbántani. Csak a kapott linken szinte minden kérdésedre megtalálod a választ. Az adózásról nem tudok mit mondani, nem saját magam csinálom.
üdv
willow
Régi 2009-11-19, 19:08   #266 (permalink)
Szenior tag

HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
ványadt bácsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Udv neked,

Orulok hogy sikeresen alkalmazod a modszert, csak igy tovabb, ha eleg sokaig ragadsz vele csodakra kepes a szamladdal

Probalok mindenkit rabirni hogy rakjon fel kepeket az adott poziciokrol, Neked is csak ajanlani tudom.
Régi 2009-11-19, 19:54   #267 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
RyanTT eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Még egy kérdés: Vásárlásnál a limit mit takar? Ha megadott érték alá megy az összeg akkor megy végbe a vásárlás?
A limit azt jelenti, hogy vegyen a megadott vagy annál jobb áron. 100 a limit akkor alatta vagy 100-on vehet felette már 1 egységgel sem. Gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy beraksz egy aktiválási árat mondjuk 90-re és egy limitet 100-ra. Eléri az árfolyama 90-et, aktiválódik az ajánlat és bekerül a kereskedési könyvbe, és a rendszer ha tudja akkor teljesíti 100-ig.
Van olyan, hogy nincs akkora mennyiség a limitig amennyit szeretnél, akkor részteljesülés lesz, tehát amit csak meg tud azt megveszi, a többit lebegteti, addig amíg újra limit alá nem megy az ár és nem tudja teljesen végrehajtani a megbízást. Vagy pedig te azt mondod, hogy amennyi van annyi van, a többit ami nem teljesült visszavonod, esetleg megadsz egy másik limitet mondjuk 105-ig vagy ilyesmi.
A piaci vagy market megbízás amikor azt mondod, hogy vegyen a piacon elérhető áron, és akkor addig vesz, míg meg nem veszi. Egy jó piacon, ahol nagy mennyiségek forognak ez nem gond, de egy illikvid papírnál ez nagyon rosszul is elsülhet, mert a bekerülési árad bármennyi lehet elvileg, tehát lehet, hogy elkezd venni a rendszer 100-on és 1000-en fejezi be, mert nincs neki szabályozva a limit. Remélem érthető.
Régi 2009-11-19, 20:06   #268 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kedves Willow
Ennyi erővel nem lenne szükség erre a topicra mert mindenre rá lehetne mondani, hogy "a google a barátod". Legalább a választ P.S.-be oda írhattad volna, máris előbbre tartanánk. Egyébként köszönöm a linket.
Bár már félem feltenni a kérdést, de megkérdezem: az adózás, hogy zajlik? Úgy mint más vállalkozóknál, vagy dolgozóknál -csak meg kell csinálni az adóbevallást?
Az adóbevallást csinálhatod is meg csináltathatod is. OECD piacokon pillanatnyilag az adó asszem 25% magánszemélynek, bár én nem magánszemélyként csinálom.
Ha csak a tőzsdéről van jövedelmed akkor nem gond. Kilistázod, hogy mennyi volt a nyereséged és mennyi volt a veszteséged. A kettőt szembeállítod egymással, és ha az egyenleg pozitív akkor megvan az elvi adóalap. Ebből még levonod a költségeket, mint brókerdíj, és megszerzésre vonatkozó egyéb költségek, és ami marad, abból 25% adó és kész.
Ha az egyenleg negatív akkor ahhoz még hozzáveszed a brókerdíjat és egyéb költségeket és az a teljes negatívod. Bevallod, de nem kell fizetni, sőt a veszteséget átviheted következő évre, csökkentve az adóalapot.
Ha viszont van más jövedelmed is akkor viszont nem ilyen egyszerű, mert össze kell vonni az adóalapot, szóval azt bízd valami fifikás könyvelőre, aki kimanőverezi a jogszabályokat legálisan.
A cégest meg nem is mondom, mert egyrészt az tényleg bonyolult (de egyébként jobb lehetőségek vannak), másrészt meg úgy érzem, a kérdésedből, hogy inkább a magánzó érdekelt.
Ja ez a szabályozott piacokra vonatkozik, mint például a BÉT vagy FTSE vagy Nasdaq....stb.
Régi 2009-11-19, 20:10   #269 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Köszi szépen érthető, de még egy kérdés ezzel kapcsolatban: Mondjuk megbízást adok 500db papírra, limitet nem aktiválok, hagyom piaci áron. És a teljesülésnél azt az üzenetet kapom, hogy 100Ft on teljesült? Akkor minden darabját 100Ft-ért vette? (esetleg az a legkisebb vagy legnagyobb ár?)
És az adózásról te se tudsz semmit egyébként?
Régi 2009-11-19, 21:56   #270 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi szépen érthető, de még egy kérdés ezzel kapcsolatban: Mondjuk megbízást adok 500db papírra, limitet nem aktiválok, hagyom piaci áron. És a teljesülésnél azt az üzenetet kapom, hogy 100Ft on teljesült? Akkor minden darabját 100Ft-ért vette? (esetleg az a legkisebb vagy legnagyobb ár?)
És az adózásról te se tudsz semmit egyébként?
Az adózásra mintha válaszoltam volna!

Ha azt írja, hogy 500 db vétel 100 ft-on akkor az pontosan így kellett, hogy teljesüljön tehát darabja 100 ft. persze nem tudom, hogy konktétan melyik brókerről van szó, de ennek egységesnek kell lennie, mert a szabályozott tőzsdéken megvannak a standard kritériumok, ahogyan egy kereskedési rendszernek működnie kell.
Régi 2009-11-19, 22:00   #271 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Jah pont akkor írhattam amikor megjelent a hsz-ed, nem láttam. És kösz a segítséget.
Régi 2009-11-20, 00:42   #272 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Audchf

Vegre egy szep napi grafikon.

AUDCHF Regota figyelem a szintet ahol van. Mar mult honapban postaztam rola egy grafikont ami mutatja milyen eros PPZ-t is latogat.

Tegnap estere szep kis BEOB alakult ki nem sokkal a figyelt 0.9500 as szint alatt. Igaz kellene meg 38 pip hogy erintse, de benne van PPZ -ben es az MACD altal mutatott eros elteres -amit a zold vastag vonal jelez-jo megerositese volt hogy a BEOB dolgozni keszul. Napi grafikonon mondhatjuk dupla csucsnak is amit latunk. Van tehat harom erosnek mondhato ervunk egy pozicio nyitasahoz.

A szignal gyertya 0.9400 alatt zart, ami szinten egy pozitivum.

Lathatjuk hogy a szignalunk alatt jo kis dugok alakultak ki, ezert eleg konzervativ TP1-et hataroztam meg. Reszleges profit zaras es stop BE-ben van.
kereskedes-de-hogyan-audchf_191109d.gif

Nezzuk hogyan zar a hetunk.

A jo szemuek eszrevehettek hogy hol es miert is van TP1 ott ahol. Igen, szep kis napi PPZ es 0.9300 egyutt. Emellett ha valaki szereti a trendvonalakat, meg az is egybeesik a szinttel. Hat itt minden oka meglenne az arnak hogy rank forduljon. Minden a toszdek teljesitmenyetol fugg holnap.
kereskedes-de-hogyan-audchf_191109d2.gif
Régi 2009-11-20, 12:39   #273 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 112
MIKXI a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Helo Sidius.
Multkori beszélgetésünk a határidős kereskedésröl zajlot.
Ma vettem 1K BUX0912 ennek a jutaléka 190Ft volt. 20655Ft-on vagy ponton.
Ha holnapi nap folyamán emelkedika a BUX0912 20755-re akkor kerestem
100*100 azaz 10000Ft ot minusz jutalék?
Üdv Mikxi
MIKXI nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-11-20, 14:16   #274 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
MIKXI eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Helo Sidius.
Multkori beszélgetésünk a határidős kereskedésröl zajlot.
Ma vettem 1K BUX0912 ennek a jutaléka 190Ft volt. 20655Ft-on vagy ponton.
Ha holnapi nap folyamán emelkedika a BUX0912 20755-re akkor kerestem
100*100 azaz 10000Ft ot minusz jutalék?
Üdv Mikxi
Akkor is írtam, hogy a leírt számok nem mérvadóak, mert évek óta nem foglalkozom már határidős buxal. Tehát csak az elv ami számít. Azonban tudomásom szerint manapság egy konti bux az 10 db nem pedig 100 db. ha pedig 10 db akkor a képlet 10*100= 1000. 1000-jutalék=nettó profit. Ha buknál esetleg akkor is ugyanez csak az 1000+jutalék= nettó mínusz.
Azért arról illik tájékozódni, hogy mennyi bux van jelenleg 1 kontiban, mert ez olyan alap mint egy pohár víz, mert a kiszámítást ez igen komolyan befolyásolja.!
Régi 2009-11-20, 16:20   #275 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Köszi a felvilágosítást azért reméllem nem haragszol meg az ilyen hülye kérdéseimre.
Üdv Mikxi
Régi 2009-11-20, 17:51   #276 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi a felvilágosítást azért reméllem nem haragszol meg az ilyen hülye kérdéseimre.
Üdv Mikxi
Dehogy haragszom! Kellene?
Régi 2009-11-20, 22:03   #277 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

ÁÁÁ dehogy csak tudod jár az embernek az agya hopgy egy profitol kérdezek én amatör.
hogy mit gondolhat a hülye kérdéseim látán.
Régi 2009-11-20, 22:05   #278 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Amugy ma kerestem kemény 450Ft-ot a határidős bux0912-n :-)
Lessz majd több is jövő héten!!!
Régi 2009-11-21, 15:01   #279 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
ÁÁÁ dehogy csak tudod jár az embernek az agya hopgy egy profitol kérdezek én amatör.
hogy mit gondolhat a hülye kérdéseim látán.
Nevezzük inkább haladónak, ne profinak, és tudja, hogy ő is kezdte valamikor, és akkor ő is kérdezett, és jó volt amikor válaszolt neki valaki!
Amúgy felejtsd el a magyar határidős daytradet, mert hosszútávon egyáltalán nem éri meg a drága brókerdíj miatt!
Régi 2009-11-21, 16:32   #280 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

hol ajánlanál nekem határidős day tredet multkor emlitetem a Német piacot?
DAX?
Ugyanugy müködik mint a BUX0912
Melyik brokerházat ajánlod? Közepes szintü német nyelvtudásom van.
Saxo bank elég jónak tűnik van Magyar képviselete, ez elöny lehet!
Tanulásnak jó a bét de ugye csak tanulásnak semmi másnak.
SAXO?
Üdv Mikxi
Régi 2009-11-21, 19:20   #281 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
hol ajánlanál nekem határidős day tredet multkor emlitetem a Német piacot?
DAX?
Ugyanugy müködik mint a BUX0912
Melyik brokerházat ajánlod? Közepes szintü német nyelvtudásom van.
Saxo bank elég jónak tűnik van Magyar képviselete, ez elöny lehet!
Tanulásnak jó a bét de ugye csak tanulásnak semmi másnak.
SAXO?
Üdv Mikxi
Ez egy általános rossz beidegződés, hogy a Bét jó tanulásnak! nem jó! Minek vezetnél Trabantot, ha Mercit is vezethetsz és nem kerül többe?
Daytradet sehol nem ajánlok ha kezdő vagy, mert az a tőzsdézés egyik csúcsiparága. Ezt vagy megfogadod, vagy nem, de majd megtapasztalod! Csak nehogy akkor már késő legyen. Na mindegy nem ragozom, mert mindenki a saját bőrét viszi a vásárra.
Nem kerskedtem a német piacon, de mivel a határidős index kereskedés nagyjából standard, nem lehet sokkal másabb a dax mint a bux. Nyilván sokkal likvidebb, de kontraktusokban kereskedik ugyanúgy, ugyanúgy vannak különböző kifutási határidők, ugyanúgy letétek lehetnek....stb
A Saxobank rendben van! Mondjuk elég nagy számlát kellett régebben nyitni náluk!
Régi 2009-11-21, 19:24   #282 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Üdv sidius.
Írtad,hogy több vasat is tartasz a tűzbe. Ha nem titok melyik brókercégeknél vagy még az Alparin kívül?
Régi 2009-11-21, 20:24   #283 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Köszi a válasz.
Rosszul írtam nem daytredelni akarok inkáb csak 1-2-3 nappban gondolkozom.
Day tredelni nem nagyon tudnék mert melozom nap közben és nincsen rá időm.
Viszont swing tradelni azt tudok meló melet is. Remélem ezt jól gondolom.
1 éve csinálom a beragadást saját bőrömön tapasztaltam meg de szerencsére minimális buktával kijöttem belöle. Éves szinten ami az elsö volt 23% tiszta hasznom volt.
Ez a 23% jónak mondható vagy kevés?
Határidős swing kereskedést melyik piacon ajánlanál nekem a tökém nem tul nagy.
Lehet igazad van a saxonál tényleg sok töke kell a nyitáshoz.
10000$ ha jól tudom.
Üdv Mikxi.
Régi 2009-11-22, 09:31   #284 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Üdv sidius.
Írtad,hogy több vasat is tartasz a tűzbe. Ha nem titok melyik brókercégeknél vagy még az Alparin kívül?
Számlám több cégnél van, mert például az Oandánál sem szüntettem meg a számlámat nemrégtől a WH Selfinvest. Aktív vagyok a Dukascopy nevű cégnél. Itt engedélyezik a több számlát is, és szerintem a világ egyik legjobb brókercége. Az számla lehet retail és VIP között bármi. Viszont nem olcsóak mert ha jól emlékszem akkor olyan 5000 usd vagy euró a legolcsóbb nyitható számla és az még retail. http://www.dukascopy.com
A fent említett Onada teljesen jó, én pillananyilag azért tartok szünetet náluk, mert a Meta adatokért pénzt kértek. http://www.oanda.com/
WH Selfinvestre nem állítanék ki bizonyítványt, csak ha majd lesz náluk, vagy fél év tapasztalatom. A megbízhatósága biztos, és rengeteg elérhető termék van náluk! http://www.whselfinvest.com/
Régi 2009-11-22, 09:43   #285 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi a válasz.
Rosszul írtam nem daytredelni akarok inkáb csak 1-2-3 nappban gondolkozom.
Day tredelni nem nagyon tudnék mert melozom nap közben és nincsen rá időm.
Viszont swing tradelni azt tudok meló melet is. Remélem ezt jól gondolom.
1 éve csinálom a beragadást saját bőrömön tapasztaltam meg de szerencsére minimális buktával kijöttem belöle. Éves szinten ami az elsö volt 23% tiszta hasznom volt.
Ez a 23% jónak mondható vagy kevés?
Határidős swing kereskedést melyik piacon ajánlanál nekem a tökém nem tul nagy.
Lehet igazad van a saxonál tényleg sok töke kell a nyitáshoz.
10000$ ha jól tudom.
Üdv Mikxi.
A 23% lehet jó is meg nem is. Abból a szempontból mindenképpen jó, hogy vered a banki kamatot több mint duplával, és abból a szempontból is jó, hogy az első éved pozitív volt. Sokan szeretnének ilyet az első év után.
Egy aktív tőzsdei kereskedő ennél többet képes csinálni ha sikeres, főleg ha folyamatosan visszaforgatja a tőkét, de ha eljutsz odáig majd magad is tapasztalod.
Swingre jó a magyar bux is, főleg ha kis tőkéd van. Én daytradelésre nem ajánlottam. Kár, hogy csak egy aktív instrumentum van az BUX decemberi lejárata. Jók még a jenki határidős indexek is, pl az s&p a világ leglikvidebb határidős indexét adja. Elvileg elég sok határidős cuccot tudsz kereskedni a másik topicban említett WHselfinvest-nél, ami biztosan egy megbízható cég, bár a platformjukat annyira nem ismerem, mert ugyan nyitottam egy számlát náluk nem olyan rég, de az adatokat a Metába továbbíttatom velük ha minden igaz.
http://www.whselfinvest.com/ (németül is tudsz velük kommunikálni)
Régi 2009-11-22, 10:18   #286 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Köszi a biztatást.
Remélem a következő évem már jobb lessz.
WHselfinvest-nél menyi a minimum számlanyitási összeg reélem nem haladja
meg az 5000$-t.
Ez egy uj cég?
Amugy már értem a határidős kereskedés lényegét csak mégy gyakorolnom kell a témát.
S/p ugye a standard/poors ha jól tudom ami 500 részvényt tartalmaz. A bux 15-körülit szerinted nehezeb megálapítani az s/p irányát mint a bux-ét azért 500 részvényt figyelni 15 ellenében az egy picit több.
Üdv mikxi
Régi 2009-11-22, 11:15   #287 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Köszi sidius!!!
Ezek azok az információk, amelyek nagyon fontosak és sokszor életmentőek.Pénzmentőek.
Köszi mégegyszer.
Régi 2009-11-22, 13:09   #288 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi a biztatást.
Remélem a következő évem már jobb lessz.
meg az 5000$-t.
Ez egy uj cég?
Amugy már értem a határidős kereskedés lényegét csak mégy gyakorolnom kell a témát.
S/p ugye a standard/poors ha jól tudom ami 500 részvényt tartalmaz. A bux 15-körülit szerinted nehezeb megálapítani az s/p irányát mint a bux-ét azért 500 részvényt figyelni 15 ellenében az egy picit több.
Üdv mikxi
Úgy tűnik mégsem teljesen érted a hati kereskedést.
Az s&p határidős indexe éppen úgy kereskedhető, mint a magyar határidő. Tök mindegy mennyi papír alkotja, mert nem azokat kell nézni, hanem a chartot. Engem soha nem érdekelt, hogy a magyar részvények merre mozognak, amikor a határidőt kereskedtem. Az s&p határidőt is független termékként szokás kereeskedni, mint gey részvényt, vagy egy devizapárt! Gondolod, hogy a jenki határidős traderek 500 részvényt figyelve kereskedik az indexet?
Régi 2009-11-22, 13:33   #289 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Multkor már emlitetem hogy van 1 k BUX0912-m 20655Ft-ért zárt 20700Ft-on jóváírtak 450Ft-ot ezt értem.
Ha holnap zár mondjuk 20800Ft-on akkor ismét jóváírnak 20800-20655=145*10=1450Ft-ot jól gondolom. VAGY 20800Ft-on zár elözö záro 20700Ft-volt tehát 100*10=1000Ft ot írnak jóvá.
Melyik variácio jó?

üdv Mikxi
Régi 2009-11-22, 13:34   #290 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi sidius!!!
Ezek azok az információk, amelyek nagyon fontosak és sokszor életmentőek.Pénzmentőek.
Köszi mégegyszer.
Nagyon szívesen! Egyébként a Dukascopy ECN bróker, szóval kicsit csodálkozhattál volna, mert feljebb azt kérdezted, hogy miért nem ilyennél nyitok számlát, most meg egy ECN-t jelöltem meg. Az egyszerű magyarázat az, hogy ennél a cégnél többféle lehetőség van, és a számlámat nem azért nyitottam mert ECN, hanem egésszen véletlenül sikerült ismeretséget szereznem a cégnél amikor Lausanneban (innen már csak egy ugrás Genéve ahol ez a cég tanyázik) jártam egy barátomnál. Kiderült, hogy neki van accountja és ismerettsége is ennél a cégnél, és így kerültem én a Dukascopyhoz majdnem másfél éve. Még a bankgaranciát is sikerült valahogy kijárnia, pedig az csak 100000-150000 usd-től járt, ha jól emlékszem.
Régi 2009-11-22, 13:37   #291 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Úgy tűnik mégsem teljesen érted a hati kereskedést.
Az s&p határidős indexe éppen úgy kereskedhető, mint a magyar határidő. Tök mindegy mennyi papír alkotja, mert nem azokat kell nézni, hanem a chartot. Engem soha nem érdekelt, hogy a magyar részvények merre mozognak, amikor a határidőt kereskedtem. Az s&p határidőt is független termékként szokás kereeskedni, mint gey részvényt, vagy egy devizapárt! Gondolod, hogy a jenki határidős traderek 500 részvényt figyelve kereskedik az indexet?
Igazad van. De ugyebár a BUX-ot a részvények mozgatják eböl származik a
BUX0912 ezzeket a részvényeket szerintem a kis számuk végett érdemes figyelni.
S/p 500 részvényeket viszont igazad van nem valószínü hogy a jenkik nézegetik.
Régi 2009-11-22, 13:37   #292 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Multkor már emlitetem hogy van 1 k BUX0912-m 20655Ft-ért zárt 20700Ft-on jóváírtak 450Ft-ot ezt értem.
Ha holnap zár mondjuk 20800Ft-on akkor ismét jóváírnak 20800-20655=145*10=1450Ft-ot jól gondolom. VAGY 20800Ft-on zár elözö záro 20700Ft-volt tehát 100*10=1000Ft ot írnak jóvá.
Melyik variácio jó?

üdv Mikxi
A hatin nap végén elszámolnak mindig az előző kereskedési naphoz képest, tehát nem úgy van mint részvénynél ahol az elszámolás T+3. Azt hogy mennyit írnak jóvá, vagy vonnak le, mindig az előző kereskedési naphoz viszonyítják.
Régi 2009-11-22, 13:40   #293 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Igazad van. De ugyebár a BUX-ot a részvények mozgatják eböl származik a
BUX0912 ezzeket a részvényeket szerintem a kis számuk végett érdemes figyelni.
S/p 500 részvényeket viszont igazad van nem valószínü hogy a jenkik nézegetik.
Nézheted ugyan, bár akkor már csak elég a nagyokat figyelni, mert a kosárban a 4 bluen kívül a többinek nincs számottevő súlya.
De én soha nem néztem. Ha csirkét akarok sütni, nem nézem a marhát, csak azért mert az is hús!
Régi 2009-11-22, 13:49   #294 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nézheted ugyan, bár akkor már csak elég a nagyokat figyelni, mert a kosárban a 4 bluen kívül a többinek nincs számottevő súlya.
De én soha nem néztem. Ha csirkét akarok sütni, nem nézem a marhát, csak azért mert az is hús!
Részben értek veled egyet.
Én is csak a blu-kat figyelem a sulyuk végett.
Persze én sem vagyok hülye hogy majd 500 részvényt nézegetek.
Marhából nem lessz csirke de a blue-k bol lessz bux abbó meg bux09112.

Akkor ha holnap 20800-on zár elöszö nap zárt 20700-on akkor 100*10 a jóváírás? Jól gondolom?

Kérdés az olaj ára milyen módon befolyásolja az olaj részvények érfolyamát vagy mondjuk a mol árfolyamát?
Régi 2009-11-22, 13:58   #295 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi a biztatást.
meg az 5000$-t.
Ez egy uj cég?
Hát ha jól emlékszem akkor a minimum 2500 usd vagy chf de állítolag a bpforexen keresztül mehet 1500-tól is. Biztos, hogy fent van az oldalukon is, de ha írsz egy emailt a info@whselfinvest.de címre, akkor mindjárt megmondják.
Egyébként több éves cég, és nincs gond velük.
Régi 2009-11-22, 14:11   #296 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Nem csodálkoztam, mert írtad, hogy egy brókernél kb 20 000 dollárt tartasz max , vagy ilyesmi. Ebből gondoltam, hogy ez valamelyik ECN bróker lesz.
Régi 2009-11-22, 14:13   #297 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Részben értek veled egyet.
Én is csak a blu-kat figyelem a sulyuk végett.
Persze én sem vagyok hülye hogy majd 500 részvényt nézegetek.
Marhából nem lessz csirke de a blue-k bol lessz bux abbó meg bux09112.

Akkor ha holnap 20800-on zár elöszö nap zárt 20700-on akkor 100*10 a jóváírás? Jól gondolom?

Kérdés az olaj ára milyen módon befolyásolja az olaj részvények érfolyamát vagy mondjuk a mol árfolyamát?
Igen kb. jól érted a jóváírást. Nem szeretnélek rábeszélni, hogy olyan módon kereskeded a buxot ahogy én tettem sőt! Ha te abból vonod le a következtetést a belépéshez, hogy mi a helyzet olaj fronton, és ezért mit tesz a mol, ami alapján mi várható a határidőn, és sikeres vagy akkor ne változtass. Én technikai kereskedő vagyok, és azt kereskedem amit a charton látok!
Régi 2009-11-22, 14:16   #298 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nem csodálkoztam, mert írtad, hogy egy brókernél kb 20 000 dollárt tartasz max , vagy ilyesmi. Ebből gondoltam, hogy ez valamelyik ECN bróker lesz.
Igen. 1 számlán max. 20000 usd vagy annak megfelelő pénznem.
Régi 2009-11-22, 17:16   #299 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Igen kb. jól érted a jóváírást. Nem szeretnélek rábeszélni, hogy olyan módon kereskeded a buxot ahogy én tettem sőt! Ha te abból vonod le a következtetést a belépéshez, hogy mi a helyzet olaj fronton, és ezért mit tesz a mol, ami alapján mi várható a határidőn, és sikeres vagy akkor ne változtass. Én technikai kereskedő vagyok, és azt kereskedem amit a charton látok!
Köszi a tanácsot. Irtam tört német nyelven e-levelet az általad emlitett brokerháznak várom hogy visszaírjanak.
Nyugodtan beszélj rá az olyan fajta kereskedésre amit te alkalmaztál a BUX határidön.
Én most csináltam az elsö 1k-at most kezdem, nagyon az elején vagyok és meg akarom tanulni a technikai ellemzés minden fortélyát.
Ugy ha van időd szivesen venném ha az alapokat felvázolnád nekem technikai elemzésböl, itt a fórumon már sokmindent olvastam töled aminek hasznát vettem.

Üdv Mikxi
Régi 2009-11-22, 20:54   #300 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Még egy kérdés a határidöröl.
A jóváirást már értem.
Vettem BUX0912-t 20655-ÉRT ELADOM 10 NAP MULVA 21000fT-ÉRT AKKOR IS KERESEK VELE 21000-20655=345*10=3450Ft-ot persze ha LONG-re megyek.
Üdv Mikxi
Válaszol

Címkék
Money Management, Stop-Loss, technikai elemzés

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 23:26 , a GMT +1 időzóna szerint.