Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2009-09-03, 19:58   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 453
Hírnév szint: 9
HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Kereskedes de hogyan

Udv mindenkinek.

Egy ideje olvasgatom a forumot, de meg nem szoltam hozza, legyen ez a bemutatkozasom.

Magamrol annyit hogy kulfoldon elek, ittletem alatt ismerkedtem meg a tozsdei kereskedes kulonbozo formaival es aktivan kereskedem szinte mindenben ami mozog.

Hosszu sikertelen es sokszor nagyon fajdalmas idoszakon mentem keresztul a tanulofazisom alatt, Remelem hogy ezzel a topikkal elgondolkodtatok nehany kezdot es kemeny munkara osztonzom oket.

Sokszor eszembe jutott, olvasva a magyar forumokat hogy nalunk miert nincs ilyen, miert csak arrol talalok topikokat hogy ki szerint melyik papir merre tart.

Gondolom hogy ez(is) annak tudhato be hogy nagyon gyerekcipoben jar meg a magan emberkent valo tozsdei szereples.

Latom rengeteg tanfolyam kozul valaszthatunk. ez jo is meg nem is.

A sajat peldambol kiindulva egy kezdonek hosszu evek kellenek mig csak az alapokat elsajatitja es kialakul benne egyfajta rutin amivel tobbe kevesbe elboldogul a piacokon.

amirol sehol sem olvastam es nem hallottam emliteni( lehet hogy csak elkerulte a figyelmemet) az a TERV (igy nagybetuvel) ami nelkulozhetetlen ha a Tozsdezest nem szerencsejateknak, adrenalinfokozonak, vagy egyeb karos elvezetnek tekintjuk.

TERV alatt ertem azt az irott formaban elkeszult muvet ami a leheto legreszletesebben taglalja hogy mikor mit teszek a piacon. Mivel en kizarolag Technikai szempontokat figyelek, igy ezek alapjan hozok peldat:

Hogyan elemzem az adott termeket ( fundamentalis vagy TA, esetleg ezek fuzioja)

Milyen idosikon elemzek es hozom a donteseimet( Heti, napi, 4 ora, 1 ora grafikon idobeosztas)

Mit figyelek es tartok fontosnak( Ar alakzatok, kulonbozo atlagok, Fib szintek indikatorok es stb).

Pozicionyitas kriteriaja: minek kell tortennie hogy a penzemet az asztalra tegyem.

Pozicio zaras: mikor adom el amit megvettem.

Mennyit veszek: (Money Management)

Mennyi a rizikom egy adott pozicion: Stop-Loss

Riziko az osszes megnyitott pozicion es meg sorolhatnank.

TERV-unk tartalmaz celokat rovid es hosszu tavra, osszegzi es kiemeli miert gondoljuk azt hogy a vilag egyik legkegyetlenebb es legnehezebb uzleti kornyezeteben sikeresek lehetunk rovid es hosszu tavon egyarant.

Ha valaki ezt fo beveteli forraskent akarja uzni akkor mint minden vallakozasnal, egy komoly uzleti terv a minimum mielott belevagunk.

Sokan irtak hogy a Demo-zas nem helyettesiti az igazi kereskedest. Ez igaz.
A legfobb helye a Demo-nak a rendszerunk teszteleseben van.

Van tehat egy tevunk ami pontosan meghatarozza a harom legfontosabb pontot:

Idotav,

Modszer,

Kockazat kezeles.

Ezeket mindenkinek le kell tesztenie egy megfeleloen hosszu idoszakra hogy megallapitsuk: eletkepes-e az en kis tervem?

Ragyogo statisztikakat tudunk kesziteni ami ha valaki ebbol akar megelni, nelkulozhetetlen.

tudnom kell tobbek kozott hogy:

Mennyi az atlag heti-havi lehetoseg a piacokon a rendszerem szamara.

Hany szazalekos a talalati aranyom

Atlagos nyertesek aranya az atlagos vesztesekhez.

Atlagosan mennyi ideig tartok egy poziciot.

Lehetne meg sorolni, de szerintem vilagos amire ki akarok itt lyukadni.

Ha valaki ezt egy konnyed penzszorason kivul tobbnek szanja, akkor bizony el kell kezdeni tervezni meghozza nagyon komolyan.

Minden kezdonek kotelezo olvasmanynak kotnem ki Jack Schwager: Market Wizards 3 reszek sorozatat. A legnagyobbak meselik el hogyan kezdtek es hogyan csinaljak. Nagyon tanulsagos.

sajnos magyar forditasban meg nem lattam.

Na elso hozzaszolasom kicsit terjedelmesre sikerult.

Nem kell velem egyet erteni, de higgyetek el aki ezt kikeruli az mindig csak a szerencsere szamithat, az pedig nem sok....

Udv,

HWTrader
HWTrader nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-09-18, 08:46   #2 (permalink)
Szenior tag

Lackok logója

Összes hozzászólás: 136
Lackok a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mivel ez a saját topicod itt kérdezek inkább, bár láttam, hogy a másikban már kifejtettél néhány dolgot.

Írtad, hogy általában esténként 1-2 órát foglalkozol a kereskedéssel.
- Ezek szerint a nap végi adatokkal kereskedsz, vagy azokból kiindulva adsz limitáras vételi megbízást és legfeljebb később teljesül?
- Másik kérdésem, hogy mivel nagyobb idősíkon kereskedsz jól gondolom, hogy néha napokig vársz egy pozíció belépésre, vagy már meglevő trendbe is belépsz? Ha utóbbi is előfordul, ahhoz kisebb idősíkon keresel beszállót?
Lackok nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2009-09-18, 09:16   #3 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Üdv HWT.
Egy egyszerű kérdésem lenne, sajnos sidius nem értette, pedig őtőle is kérdeztem. Hátha te tudsz válaszolni.
Hogyan kell eredményesen Forexszezni. Ezalatt nem csak azt értem, hogy jól kell tudni adni, és venni.
Várom válaszodat.
Köszi
W...
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-09-18, 11:25   #4 (permalink)
Szenior tag

HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Lackok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mivel ez a saját topicod itt kérdezek inkább, bár láttam, hogy a másikban már kifejtettél néhány dolgot.

Írtad, hogy általában esténként 1-2 órát foglalkozol a kereskedéssel.
- Ezek szerint a nap végi adatokkal kereskedsz, vagy azokból kiindulva adsz limitáras vételi megbízást és legfeljebb később teljesül?
- Másik kérdésem, hogy mivel nagyobb idősíkon kereskedsz jól gondolom, hogy néha napokig vársz egy pozíció belépésre, vagy már meglevő trendbe is belépsz? Ha utóbbi is előfordul, ahhoz kisebb idősíkon keresel beszállót?
Udv Lackok, orulok hogy megkerestel.

Igen, en nap vegi adatokkal kereskedek. Estenkent vegigmegyek a piacokon 20-25 FX par, hataridos arutozsde, hataridos indexek. Osszesen kb 40 kulonbozo termek. Ez fontos ha nagyon szelektiv vagy a kivalasztasban.

Ha latom hogy egy adott teruleten es idoben bizonyos gyertya alakzat alakult ki akkor ala vagy fole varhato iranytol fuggetlenul rakok buy stop-ot. ha az ar aktivalja a kovetkezo gyertyaval akkor benne vagyok a pozicioban, ha nem akkor leveszem a megbizast. azonnali kotest szinte sosem csinalok. szeretem ha az ar "jovahagyja" a feltetelezett iranyomat.

Kisebb idosikon(maig nem tudom hogy ez a hivatalos neve-e, valaki segithetne) talan idobeosztas jobban hangzik...

Na mindegy, tehat kisebb mint napi adatokkal csak akkor foglalkozom ha a piac nagyon konszolidal vagy a napin nem lehet semmit kiszurni, mint mostansag sok FX paron. Ilyenkor jon a 4 oras graf. ehhez viszont sokkal tobbet kell ellenoriznem a poziciot napkozben amire sokszor nincs ido.

Tervezem kicsit belemenni hogy en hogyan csinalom ezt mert hiszem hogy sok ember racsodalkozna hogy milyen egyszeru is es mennyivel stresszmentesebb mint leeso kesek utan nyulogatni a 15, 5 perces grafikonokon. Ja es kezdoknek velemenyem szerint az egyetlen hasznos megoldas a tanulasra a napin valo kereskedes. Nem nehez elkepzelni hogy ha nem tudsz sikeres lenni napi adatokkal akkor mennyi eselyed van lejjebb.

ui: amikor azt mondom egyszeru, az nem azt jelenti hogy nem kell sok-sok idot eltolteni vele amig szinte osztonosse nem valik. ez minden stilusra igaz.
Régi 2009-09-18, 11:32   #5 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv HWT.
Egy egyszerű kérdésem lenne, sajnos sidius nem értette, pedig őtőle is kérdeztem. Hátha te tudsz válaszolni.
Hogyan kell eredményesen Forexszezni. Ezalatt nem csak azt értem, hogy jól kell tudni adni, és venni.
Várom válaszodat.
Köszi
W...
szia willow,

Amit en tudok tenni es irtam elozo uzenetemben is hogy leirom es bemutatom azt ahogy en csinalom. Szivesen elkezdem, csak nem tudom lenne-e ra erdeklodo. Eleg sok idot vesz igenybe amig lepesrol lepesre kepekkel vegigmegyunk rajta.

Udv,

HWT
Régi 2009-09-18, 11:42   #6 (permalink)
Szenior tag

Lackok logója

Alapbeállítás

Köszönöm a válaszod!

Jó volt megerősítésnek, hogy sok mindent hasonlóan gondolunk. A kisebb idősikok valóban megtévesztőek tudnak lenni. Ráadásul egy 15 percesen mutatkozó támasz-ellenállás Stop szint alkalmazása sokszor megdől még aznap. Így korán kirázódik az ember az amúgy jó, trendirányú pozícióból.
Régi 2009-09-18, 11:42   #7 (permalink)
Szenior tag

willow logója

willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szia HWT.
Szerintem próbáld meg.Amíg nem kezdted el nem is tudhatod, hogy lenne-e rá érdeklődő. Én biztosan az vagyok.
Üdv
W...
Régi 2009-09-18, 12:03   #8 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia HWT.
Szerintem próbáld meg.Amíg nem kezdted el nem is tudhatod, hogy lenne-e rá érdeklődő. Én biztosan az vagyok.
Üdv
W...
aminek en latom ertelmet az az hogy lassan, lepesrol lepesre felepiteni az egeszet szoval aki uj a temaban folyamatosan kapja az informaciot.

Nem latom ertelmet annaok hogy csak azt mondom, vegyel eurusd-t holnap 12:35-kor, ha magasabb mint az elozo napi ar vagy hasonlo. elolvasod a szabalyokat de nem erted meg igazan.

Ha latod hogy hogyan jutsz el a donteshozatalig onnet hogy megnyitsz egy csupasz grafikont, akkor van ra valami esely hogy haza is viszel valamit abbol amit mutatok.

Egy ideje tervezem hogy indotok egy ilyen temat. Ami motival az az hogy tudom hogy en milyen halas voltam azert hogy valaki vette a faradsagot, idot es szajbaragosan leirta, valos piacon megmutatta mit es hogyan. Itthoni forumokon sajnos ez nem divat. remelem ez valtozik ahogy a resztvevok tapasztalata no. emellett hiszem hogy szamomra legalabb annyit er mint azok szamara akik reszt vesznek a temaban.

Udv,

HWT
Régi 2009-09-18, 12:11   #9 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Köszi várom.
Addig is válaszolhatnál pár kérdésemre.
Ugye vannak a megbízási formák.
market
limit
stop
oco
first triggers oco/all
A kérdés a következő:melyiket kell alkalmazni vételnél, és melyiket eladásná, és hogyan.
A market,és a limit egyértelmű.
Üdv
W...
Régi 2009-09-18, 12:44   #10 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi várom.
Addig is válaszolhatnál pár kérdésemre.
Ugye vannak a megbízási formák.
market
limit
stop
oco
first triggers oco/all
A kérdés a következő:melyiket kell alkalmazni vételnél, és melyiket eladásná, és hogyan.
A market,és a limit egyértelmű.
Üdv
W...
willow,

Amit ajanlok neked az az hogy ne bonyolitsd tul az eletedet ezekkel az order formakkal. Kesobb hasznosak lesznek, de amit most tudnod kell az az amit mar tudsz. buy/sell limit vagy stop es market order.

buy limit: adott ar ala rakod es ha eleget csokken az ar hogy aktivalja akkor nyit egy long pozit.

buy stop, adott ar fole rakord es ha ar eleri akkor long pozid van adott szinttol.

Sell limit es stop forditva.

oco= one cancels the other, halado cucc, ne torodj vele.

udv,

HWT
Régi 2009-09-18, 12:58   #11 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Köszi tesó.Azért ha lesz kedved, meg időd, akkor azért légyszi kezdj bele az oktatásba.
Üdv
W..
Régi 2009-09-18, 21:20   #12 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi tesó.Azért ha lesz kedved, meg időd, akkor azért légyszi kezdj bele az oktatásba.
Üdv
W..
tesok azert meg nem vagyunk.

Nem is oktatasnak szanom, hanem arra hogy alap dolgokat egy picit mas szemszogbol mutassak be. Legfokeppen azert mert tudom mennyire felrevezeto az az "oktatas ami szinte mindenhol zajlik napkozbeni adatokkal.

willow egy egyenes kerdes: olvastal mar valamit technikai elemzes temakorben?
Régi 2009-09-19, 06:19   #13 (permalink)
Szenior tag

Lackok logója

Alapbeállítás

Idézet:
Üdv
W..
Ne szegjük már kedvét az elején valakinek aki segíteni akar, ide nem illő kocsmai szóhasználattal!
Köszi!
Régi 2009-09-19, 12:48   #14 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Szia HWT.
Elnézésedet kérem a letesózásért.Csupán barátibb hangnemet szerettem volna megütni.Nem gondoltam, hogy ez rád nézve bántólag hat. Mégegyszer elnézést.
A kérdésedre a válaszom: Igen
Üdv
W..
Régi 2009-09-19, 12:54   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Bevezetes

Szep lassan ahogy az idom engedi leirom amit fontosnak tartok.

Eloszor is, kredit ahova jar.

Koszonettel tartozom a J16 private forumon Jamesnek es a forum senior oktatoinak amiert idot es energiat nem sajnalva kiskanallal adagoltak belem azt amit csinalok. Nelkuluk nem tartanek itt.

Amit csinalok az egyfajta mix abbol amit ott tanultam es amit sajat tapasztalataimbol szurtem le.

Amit itt leirok az az alapja annak az osszefogo rendszernek amit csinalok. ez a resz nyilvanosan elerheto barki szamara.
Régi 2009-09-19, 13:00   #16 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Siker, Penz es Valosag

Eloszor is fontosnak tartom leirni meg egyszer amit mar leirtam tobbszor is.

Barki aki komoly eredmenyt akar elerni ebben a szakmaban,(itt most kizarolag a tozsdei spekulaciorol beszelek) csak akkor van eselye hosszutavon boldogulni ha uzletkent fogja fel amit csinal.

Tudom milyen turelmetlen szinte minden kezdo. Tudom hogy amit a legkevesbe akar hallani az aki uj ebben, hogy hosszu eveket kell eltoltenie ahhoz hogy barmilyen szerencsetol "fuggetlen" sikerre szamitson.

Ettol meg ez az igazsag. Csak egy kerdes, hany evig tanul egy epitesz hogy rabizzanak egy valodi projektet? Hany evig tanul egy komuves amig megepiti az elso hazat? Sokan ha penzrol van szo, kidobjak az ablakon azt az ovatossagot, korultekintest es egeszseges felelmet amit egyebkent olyan jol kovetunk amikor pl nyaralast valasztunk, vagy uj autot veszunk. Nem, ha penzrol, gyors es fajdalommentes meggazdagodasrol hallunk akkor az a dollar jel kezd villogni mindenki szemeben ami aztan irracionalis dontesekhez vezet es sokszor anyagi csodbe visz egyeneket, csaladokat.

En is igy voltam, megegettem magam es elgondolkoztam, lehet hogy ennel tobbet kell ezzel foglalkozni. Lehet hogy szerencses vagyok, mivel munkam soran tobb befekteto ceggel is tartom a kapcsolatot es ezert latom hogy a profik mit csinalnak es hogyan gondolkodnak. Az is egy masik szakma, mas celokkal es eszkozokkel. amit viszont tanulhatunk toluk, az uzleti gondolkodas, riziko kezeles es kokemyeny szabalyok szerinti mukodes. Ez az egyetlen modja hogy sikerre vigyuk ott ahol a vilag legfelkeszultebb kereskedoi veszik amit mi el akarunk adni.

Sokan akik elkezdik csak azt gondoljak hogy nem kell mas mint egy par ilyen szabaly es minden rendben, a tozsde egy penzautomata amibol akkor veszek ki amikor csak akarok. Tudom tulzok kicsit, de ez az igazsag.

Aki nem fogadja el hogy hosszu tanulas var es sokszor leszunk probara teve ugy hogy atkozzuk a pillanatot hogy eloszor neztunk egy grafikonra, az el se kezdje. elkepeszto hogy a kezdok 99%-a fel sem fogja mibe is vag bele. Remelem ebben segitenek az itt leirtak.
Régi 2009-09-19, 13:02   #17 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia HWT.
Elnézésedet kérem a letesózásért.Csupán barátibb hangnemet szerettem volna megütni.Nem gondoltam, hogy ez rád nézve bántólag hat. Mégegyszer elnézést.
A kérdésedre a válaszom: Igen
Üdv
W..
nincs harag willow, csak furcsanak talatam

Orulok neki, mert azert jo ha van valami alap amire epithetunk.
Régi 2009-09-19, 13:38   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Uzlet szeru gondolkodas egyszeruen

Amikor azt irom hogy gondolkodjunk uzletszeruen, igazabol egyszeru dolgokrol beszelek.

Az elejetol kezdve ugy kell felfognunk azt amit csinalunk hogy az egy vallalkozas, barmilyen kicsi is.

A sikerunk a sajat kezunkben van. Hallottuk mar ezt rengeteget, szinte minden mlm, piramisjatek ilyen szlogenekre epit.

En megis hiszek benne, hiszem hogy a kitartas, megfontoltsag es ovatossag meghozza a gyumolcset.

A tozsde egy allatkert. Az arak elekpeszto dolgokat tudnak muvelni, teljesen irracionalisan tudnak viselkedni hirekre es kulso tenyezokre. minel hosszabb tavon gondolkodunk annal bizonytalanabbnak tunik minden. Legalabbis elsore, de errol majd kesobb. Valamire szuksegunk van ahhoz hogy eligazodjunk ebben a zurzavarban.

Uzleti, kereskedoi terv.

Mint irtam az elso hozzaszolasomban, ez az alapkovetelmeny ahhoz hogy akar csak filleres alapon is nekivagjunk ha nem szerencsejatekot akarunk uzni.

Mi a celja, miert is kell ez nekem? Kerdezik sokan.

A terved utmutatast ad akkor is amikor te elveszted a jozan itelokepessegedet, ossze vagy zavarodva vagy csak bizonytalan vagy.

Egyik legfontosabb sora minden tervnek: ha nem latsz lehetoseget, maradj veszteg es ulj a penzeden.

Biztos vagyok benne hogy sokan tudnak felidezni emlekeket amikor bar csak tavol maradtak volna az egesztol, ezzel elkerulve egy veszteseget.

Nagyon sokat lehetne meg errol irni. Egy tanacs meg: irj le mindent amit csinalsz, vezess naplot, ird le miert nyitsz egy poziciot, miert zarod be es mik az erzeseid ezzel kapcsolatban. Elkepeszto sokat segit kesobb.

Alap kovetelmenynek tartom barmilyen uj rendszernel, strategianal hogy kelloen hosszu ideig Demozzuk le tobb piacon is.

A minimum amit el kell hogy toltsunk demozassal (J16 alap kovetelmenyek a publikus forumrol):

1.
3-6 honapig heti es napi adatokkal profitban zarunk. Ha egymast koveto 3 honapig profitot tudok termelni BETARTVA hogy egy pozicio max 2%os kockazatot jelent a tokemre nezve, Csak a tervemben levo szignalokra kereskedem, akkor lehet a kovetkezo lepesre menni.

2.
3 honapig a befektetni szant penzem toredekevel(forex es cfd mikro szlak erre nagyon jok) vegrehajtom az 1. pontban leirtakat. Ha sikerrel epitem a szlamat, betartva a tervem altal leirt lepeseket es kockazati tenyezoket akkor lephetunk a 3. lepesre.

3.
3-6 honapig napi es heti adatokkal teljes szamlaval kereskedes.

Ha a kezdo toke 30%-ot veszit, akkor elo kereskedes leall es demozas amig 3 honapig sikeresek nem vagyunk. Utana feltolteni a szlat a kezdeti szintre es csak akkor kereskedni ha az eredeti penzosszeg all rendelkezesre. Ez nem vicc, ez alap kovetelmeny. Ez az egyetlen modja hogy szamlat szamla utan egess el mikozben a kezdeti eveidet toltod.

Az elejen olyan rossz kereskedo leszel amilyen sosem azutan. Ha ekkor anyagi romlasba dontod magad, akkor a jovodet veszelyezteted.

Az elso 3-4 ev a tuleles. Ha sokerul megha pici haszonnal is de a pozitivban maradnod akkor van eselyed hogy learasd kemeny munkad gyumolcset. Van aki elobb, van aki kesobb lesz ezen tul. A legtobben sosem!!!!
Régi 2009-09-19, 13:43   #19 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

folyt kov kesobb. Szep lassan elerunk a technikai reszletekhez is. Elotte viszont meg atmegyek nehany fontos ponton.

ui: mindenkitol elnezest kerek a helyesirasi hibakert es az ekezetek hianyaert.
Régi 2009-09-19, 14:00   #20 (permalink)
Szenior tag

Lackok logója

Alapbeállítás

Nagyon tanulságos! Ilyenkor jut eszembe, hogy bárcsak olvastam volna én is ilyet az elején.
Régi 2009-09-19, 16:20   #21 (permalink)
Szenior tag

Lackok logója

Alapbeállítás

Írod szigorú szabályként, hogy 1 pozíció 2% veszteséget jelenthet a teljes tőkémre vetítve ha nem jön be a számításom. Mivel így elég kis pozíció méretet kell választanom, a hozam se lesz túl nagy a tőkére vetítve(Excel-ben számolgattam, átlag 15-20%-os trendszerű emelkedéssel). Majdnem hogy közelít a banki kamathoz. Kérdés, hogy a hozam növelése céljából mikor van értelme újabb pozíciót nyitnom, akár ugyanebben az instrumentumban. Ha ez már le van védve Stoppal nullában? Mivel akkor már ismét a teljes tőkére számolt kockázattal tudok kalkulálni. Nyilván több pozíciót nem nyithatok egyszerre, mert egy rossz alakulás után jóval több mint 2% úszhat a tőkéből ha minden papírom esni kezd...
Régi 2009-09-19, 18:09   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Kockazat es kockazatkezeles, ut a tuleleshez.

A riziko kezelese jo 50%-at teszi ki a kep egeszenek.

Sokan semmi masra nem koncentralnak mint hogy mennyit nyerhetnek ahelyett hogy realisan latnak hogy mekkora is a kockazat amit vallalnak.

Az optimalis kockazati szintet egyes pozicioknal ki-ki maga szabja meg. Ha kepes vagy nezni hogy egy hosszabb vesztes idoszak alatt a szlad leolvad 30-40 vagy meg tobb %-ot, ha birod ezt gyomorral es idegekkel, akkor novelheted a kockazatot. Ed Seykota mondta erre hogy mindenkinek ismernie kell a sajat "hanyasi" szitjet. Arra gondolt hogy hol az a hatar amit az idegeid elviselnek. Hidd el az az ember tudja mirol beszel.

Ahhoz hogy realis kepet tudj kapni arrol hogy mi az optimalis kockazat, ismerned kell hogy a rendszer amivel kereskedsz milyen varhato hozammal, nyeresi%-al stb rendelkezik. Nagyon sok kutatas foglalkozott/zik ezzel. ami a leg elfogadottabb es legtobbet hasznalt, az a 2% minden egyes poziciora.

Magyarul ha pl van 1000 forintod es a redszered vetelt jelez 50 pip stop-al akkor a 2%-os pozicio meret 0.4 Ft/pip lenne. Ha sikerul egy 100 pip-es kotest bezsebelned akkor keresel 40Ft-t Ez 4%-a a tokednek egyetlen kotessel. 4% novekedes meg havi szinten is szep eredmeny.

Ami a "titok" az az hogy a 2% mindig az adott szlad meretetol fuggjon, ezt hivjak compounding-nak ami a szla noveleset jelenti minden nyereseg hozzaadasaval.

Ami a nyerteseket es veszteseket elkuloniti az tobbek kozott a kockazat megfelelo kezelese es realisztikus celok kituzese.

Csodak nincsenek. Ha az 1000 Ft-bol akarsz milliomos lenni, jobb is ha elfelejted meg most.

Beszeltem a egyeni poziciok mereterol, de mi van ha egyszerre tobb poziciom fut?

Ahany trader annyi fele velemeny. en a szlam 10%-t tartom max az osszes nyitott poziciomban. Ez egy kialakult, tapasztalatbol fakado szam, de sztem ennel csak lejjeb erdemes.

Kezdoknek sokan 1-1,5%/pozi es 5-6% osszes rizikot javasolnak.
Ne felejtsuk, amikor elkezded, minden ellened dolgozik.

Tudom, egybol arra gondolunk hogy de hat akkor hogyan lesz meg a jacht es a ferrari karacsonyra.... Realisztikus celok!!!!! Eleg stresszes dolog a kereskedes meg akkor is ha minden a helyen van es oreg motorosok vagyunk. Hagyjunk magunknak idot(demo) es biztonsagi zonat(1-2%/pozi) a tanulashoz.

"Elj hogy holnap is harcolhass"
Régi 2009-09-19, 18:11   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Lackok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Írod szigorú szabályként, hogy 1 pozíció 2% veszteséget jelenthet a teljes tőkémre vetítve ha nem jön be a számításom. Mivel így elég kis pozíció méretet kell választanom, a hozam se lesz túl nagy a tőkére vetítve(Excel-ben számolgattam, átlag 15-20%-os trendszerű emelkedéssel). Majdnem hogy közelít a banki kamathoz. Kérdés, hogy a hozam növelése céljából mikor van értelme újabb pozíciót nyitnom, akár ugyanebben az instrumentumban. Ha ez már le van védve Stoppal nullában? Mivel akkor már ismét a teljes tőkére számolt kockázattal tudok kalkulálni. Nyilván több pozíciót nem nyithatok egyszerre, mert egy rossz alakulás után jóval több mint 2% úszhat a tőkéből ha minden papírom esni kezd...
Lackok,

1-2%/pozi es 5-10% total riziko. Ha a stoppod BE-ben van akkor ott mar nincs kockazat.
Régi 2009-09-19, 19:07   #24 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Szia HWT.
Az 5-10%-os nyitott poziciót csak forexre érted, vagy részvényekre is?
Mert ha a pénzed 5%-val kereskedsz, mikor a részvényárak emelkednek, és a 95% meg csak csücsül a zsebedben, hát ennek nem sok értelmét látom.
Üdv
W...
Régi 2009-09-19, 19:21   #25 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia HWT.
Az 5-10%-os nyitott poziciót csak forexre érted, vagy részvényekre is?
Mert ha a pénzed 5%-val kereskedsz, mikor a részvényárak emelkednek, és a 95% meg csak csücsül a zsebedben, hát ennek nem sok értelmét látom.
Üdv
W...
En ezeket mindenfele tokeattetes kereskedelemre ertem.

Egyes vallalatok normal reszvenyeit adni venni befektetokent tokeattet nelkul mas dolog. Szvsz a tobbletkoltsegei az olyasfele tranzakcioknak nem kedvez a rovid tavu spekulacionak.

Ha valaki normal reszvenyeket vesz, akkor sem tudom elkepzelni hogy sokkal tobbet riszkirozzon egy kotesen. Egyszeru kiszamolni hogy milyen riziko mellett hany vesztesk vagy kepes elviselni. A sajat rendszered alapjan dontod el mit vagy hajlando elviselni es mit nem.

Udv,

HWT
Régi 2009-09-19, 19:27   #26 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Így már világosabb a kép.Egy kérdés:milyen chartot érdemes használni a forexhez.Tudnál ajánlani valamit?
Üdv
W..
Régi 2009-09-19, 19:42   #27 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Így már világosabb a kép.Egy kérdés:milyen chartot érdemes használni a forexhez.Tudnál ajánlani valamit?
Üdv
W..
willow!

Hasonló kérdést nekem is feltettél a másik topicban de nem pontosítottad. Itt sem érthető mi a kérdés! Milyen típusú chartot? Milyen intervallumú chartot? Mire gondolsz?
A legtöbb információ egyértelműen a japán gyertya grafikonokon látható, sőt nagyon sokan kereskednek gyertyaformációkkal!

http://candlestickforum.com/PPF/Para...andlestick.asp

Ha a kérdés arra vonatkozik, hogy milyen intervallumon érdemes grafikont nézni, a válasz az, hogy attól függ, milyen intervallumon kívánsz kereskedni. Hosszabb távon? Swingtrading pár nap-néhány hét távlatában? Daytrading napon belül? Scalpolás?
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-09-19, 20:01   #28 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Szia sidius.
Ezek szerint az én kérdéseimben van a hiba.
Tudom, hogy a japán gyertya a legelterjedtebb. Ismerem, és használom.A problémám az, hogy nem tudom, hol találom azt a realtime forex chartot, amelyet éles kereskedésben lehet, és érdemes használni.És az sem baj, ha free. A kereskedés amiben próbálkozom daytrading, egy kis skalpolással egybekötve.
Ha tudsz segíts.
Kösz
W....
Régi 2009-09-19, 20:18   #29 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia sidius.
Ezek szerint az én kérdéseimben van a hiba.
Tudom, hogy a japán gyertya a legelterjedtebb. Ismerem, és használom.A problémám az, hogy nem tudom, hol találom azt a realtime forex chartot, amelyet éles kereskedésben lehet, és érdemes használni.És az sem baj, ha free. A kereskedés amiben próbálkozom daytrading, egy kis skalpolással egybekötve.
Ha tudsz segíts.
Kösz
W....
Real forex chart?

http://www.alpari-us.com/en/open-demo-account.html
https://fx2.oanda.com/mod_perl/register/register.pl

Ezeken a linkeken tudsz regisztrálni és létrehozni egy játék vagy demo számlát. Az első nél vagyok én pillanatnyilag. Metatrader 4 programjuk van ami magyar nyelvű, és nagyon okos kis progi!
A másodiknál az oandánál is volt (illetve tulajdonképpen van is) számlám. java program és elég jó. Elvileg ezek real chartokat adnak forexre.
Persze számtalan cég létezik még, de én ezeket ismerem a legjobban, ezért írtam ezeket.
Régi 2009-09-19, 21:18   #30 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

en is Metatrader4-et hasznalok. demo szlam az FXPro-nal van, egy okbol: a rengeteg FX par mellett a fo indexek, arupiac mint olaj, foldgaz, arany, buza, kukorica stb vannak. Egyeni reszvenyek is vagy 20 kulonbozo a Nasdaq-rol.

ja es brokerem, activetrades csak 14 napig enged demot.

A minap hivott fel az Alpari hogy akarok-e eles szlat is a demom melle. Mondtam, mivel nem kinalnak CFD-ket igy nem. a broker mondta hogy tervezik ez ev vegeig beinditani a cdf kereskedelmet is.
Régi 2009-09-19, 21:22   #31 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
willow!

Hasonló kérdést nekem is feltettél a másik topicban de nem pontosítottad. Itt sem érthető mi a kérdés! Milyen típusú chartot? Milyen intervallumú chartot? Mire gondolsz?
A legtöbb információ egyértelműen a japán gyertya grafikonokon látható, sőt nagyon sokan kereskednek gyertyaformációkkal!

http://candlestickforum.com/PPF/Para...andlestick.asp

Ha a kérdés arra vonatkozik, hogy milyen intervallumon érdemes grafikont nézni, a válasz az, hogy attól függ, milyen intervallumon kívánsz kereskedni. Hosszabb távon? Swingtrading pár nap-néhány hét távlatában? Daytrading napon belül? Scalpolás?

Sidius, van ezeknek(gyertyak) magyar nevuk?
Régi 2009-09-19, 22:03   #32 (permalink)
Tag

Hely: Jászberény
Összes hozzászólás: 70
Stockwalker a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Bocs hogy belepofázom, de HWT, bánnád ha feltenném a gondolataidat egy oldalra?
Stockwalker nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-09-19, 23:05   #33 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Stockwalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Bocs hogy belepofázom, de HWT, bánnád ha feltenném a gondolataidat egy oldalra?
Szia Stockwalker, koszi a megtiszteltetest de nem. Ha gondolod, egy linket rakhatsz.
Régi 2009-09-20, 07:15   #34 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

stocklandyard.hu
Régi 2009-09-20, 07:20   #35 (permalink)
Szenior tag

Lackok logója

Alapbeállítás

Te földim vagy??? Jászberény?
Régi 2009-09-20, 07:23   #36 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

ühüm Jászberény.
Régi 2009-09-20, 07:31   #37 (permalink)
Szenior tag

Lackok logója

Alapbeállítás

Idézet:
Stockwalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ühüm Jászberény.
Hiába no, kicsi a világ

HWTrader bocsi az OFF-ért!
Régi 2009-09-20, 07:40   #38 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

jajaja. kanyarodjunk vissza.
Régi 2009-09-20, 12:29   #39 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Köszi mindenkinek a segítséget!
Üdv
W...
Régi 2009-09-20, 14:02   #40 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
HWTrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sidius, van ezeknek(gyertyak) magyar nevuk?
Mármint a gyertyaformációknak? Mert azoknak van!
Régi 2009-09-20, 14:40   #41 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Strategia

Az amit itt leirok semmi ujat nem tartalmaz, elkepesztoen egyszeru es konnyen kovetheto.

En kizarolag technikai elemzest hasznalok donteseimhez. A hireket teljesen mellozom, mivel velemenyem szerint minden hir eloszor az arban jelentkezik.

Tehat technikai elemzes.

Alap szinten ugye van egy termekunk es annak az ara. Az arvaltozas kovetesere grafikonokat hasznalunk.

En mint sokan masok, a japan gyertyakat hasznalom. Elterjedt, mindenki ismeri es szvsz a legvizualisabb megjelenitesi forma.

Idobeosztas: havi, heti es napi gyertyak.

Van tehat egy ures grafikonunk.

Az elso es legfontosabb eszkoz a jo oreg Tamasz es Ellenallas egy kicsit maskeppen.

A legtobb grafikonon nagyon konnyu tamaszokat es ellenallast talani. Ez meg nem jelenti azt hogy azokkal aktivan is tudunk kereskedni.

Ez azert van mert nem mindegyik T.E. szint ugyanolyan jelentosegu. Ezt is tudjuk.

Amit en keresek, az az a szint ami a legtobb profi jatekos grafikonjan van bejelolve. Csak a fontosak erdekelnek, ez pedig az ami a heti grafikonokon latszik. Ebbol is talalunk rengeteget, megsem mind mukodik eleg jol.

Amit en keresek minden grafikonon az az amit sokan, koztuk en is Price Pivot Zone-nak hivnak. Ezt fordithatjuk ar fordulo zonanak, en maradok a PPZ roviditesnel.

Tehat PPZ-ket keresunk.

hogy mi is az a PPZ, kicsit kesobb nehany grafikonnal abrazolva.
Régi 2009-09-20, 14:40   #42 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mármint a gyertyaformációknak? Mert azoknak van!
igen, koszi.
Régi 2009-09-20, 22:55   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás PPZ az elso tegla

Tamasz es ellenallas magasabb szinten. A legjobban a grafikon szemlelteti.

Amit latni akarok az

GBPCHF heti grafikon. Eros trend utan konszolidalodik.
kereskedes-de-hogyan-gbpchf_w0909.jpg

Szembetuno es egyszeru. Jol latszik hogy nem egy normal vonal, hanem egy terulet/zona ami magneskent vonzza az arat. Kesobb az a dolgunk hogy megnezzuk hogyan reagal ra az ar.

kereskedes-de-hogyan-gbpchf_w0909_ppz.jpg
Régi 2009-09-20, 23:34   #44 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás PPZ folyt GBPCHF

Aktualis peldankon jol latszik az amire utaltam. Heti grafon bejeloltuk azt a szintet amit fontosnak tartunk. Ideje megnezni hogy van-e hasonlo az ar utjaban lefele is.
kereskedes-de-hogyan-gbpchf_w0909_ppz2.jpg

Figyeljuk meg hogyan nez ez az egesz ki Napi adatokkal. Lehet ennel egyszerubben?
kereskedes-de-hogyan-gbpchf_d0909_ppz.jpg
Régi 2009-09-20, 23:48   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Fibonacci szamok.

A masodik szerszam az eszkoztaramban a Fibonacci Retracement tool.

Kedvenc szintjeim: 38.2, 50 es 61.8%. Kiemelt szerepe van az 50% es 61.8%-nak. Ha eleget hasznaljuk, rajovunk miert.

Nezzuk meg hogy mit mutat a peldakent felhozott grafon.
kereskedes-de-hogyan-gbpchf_d0909_ppzfib.jpg
Régi 2009-09-21, 00:25   #46 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Egybeeses tobbfelekepp

Egybeeses amit keresek.

Van hat PPZ-m es vannak FIB szintek. Ezek egybeesese noveli az eselyet hogy sikerult egy valoban fontos szintet talalnunk.

Amit meg nagyon szeretek az amikor ket FIB szam is raesik egy PPZ-re.

Pelda:
kereskedes-de-hogyan-gbpchf_d0909_ppzfib2.jpg

A ragyogo dolog az hogy a lehetosegeink szinte vegtelenek ezzel. PPZ-t kombinalhatunk szinte barmivel. Pit trader daily pivot zone-al, Mozgo atlagokkal stb...
Régi 2009-09-21, 00:27   #47 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hagyjuk ezt ulepedni. Folytatas gyertya alakzatokkal.
Régi 2009-09-21, 18:33   #48 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Mit csinal a spekulans, mikozben var az A++ kategorias lehetosegre?

Veszit.

Es miert? Unalom, felelem stb... Hanyszor erezzuk hogy a piacon akarunk lenni, foleg ha latjuk micsoda mozgasok tortennek amig mi tetlen ulunk. Vagyunk egy kis izgalomra

Elobb-utobb szepen megtanuljuk sok vesztes pozicio aran, hogy tulajdonkepp azzal is kereshetunk ha nem csinalunk semmit. Megtartani amit nyerunk nem konnyu ennyi csabitas kozott...

Tudjuk, hogy mikor van a legnagyobb eselyunk arra hogy nyerjunk, megis hanyszor kereskedunk csak azert mert mintha valami jol nezne ki. Lehet hogy nem felel meg minden szabalyunknak, de hat ezt azert megjatszuk, esetleg egy kicsit kevesebbel. Persze veszutunk. Szepen lassan csorgatjuk vissza a tokenket. Mondhatjuk, ugyan mar, hagyjunk mast is nyerni, nem igaz?

Szamomra nagyon fontos hogy nem extra, hanem ultra valogatos legyek.
Havi 4-5 pozicio hozhat annyit amitol nagyon boldog tudok lenni.
Persze hogy beleesek az elobb felsorolt "bunokbe" de tudok rola es probalok ellene tenni. Egyre es egyre kevesebbszer szegem meg a sajat szabalyaimat. Igazabol egyre konnyebb is betartani oket. Nagyon biztato amikor honapok telnek el ket nagyobb (max2%) vesztes kozott.

Ettol persze a spekulacio nagyon unalmas tud lenni. nincs izgalom, akcio es nagy meglepetesek. ami van az kiszamitott kockazat, egy jol megvalasztott stop, profitcelok es sok varakozas.

Pszichologia az egesz.
Régi 2009-09-21, 19:38   #49 (permalink)
Szenior tag

Lackok logója

Alapbeállítás

Üdv HWTrader!

A PPZ szinteket szemre-becsületre állapítod meg, vagy indikátort használsz hozzá? Ha igen melyiket (MT4 platform) ?
Régi 2009-09-21, 21:24   #50 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

csakis szemre. Ne feledd, egyszerusegre torekszunk. Ami a szemed ele ugrik az lesz az a szint amit mindenki figyel.
Válaszol

Címkék
Money Management, Stop-Loss, technikai elemzés

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 3 (0 tag és 3 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 01:52 , a GMT +1 időzóna szerint.