Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-08-04, 12:39   #51 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

puma124

Ne akarj hinni, hanem előbb tényekkel győzd meg magad, hogy hihetsz-e.

smk

Mindent leírtál.

moneymentor

Én beszéltem erla01-gyel, volt egymásra időnk.

sindler, moneyment

smk számokkal alátámaszotta a véleményét. Ti miért nem? "Rendkívül sok az okos ember, de kevés közülük a gazdag."
  Válaszol idézettel
Régi 2015-08-04, 12:52   #52 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 464
Hírnév szint: 3
erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nem, immár 2 éve nem elérhető a honlap, mivel nem foglalkozom már közösségi trédekkel, sem szignálokkal, sem semmivel, csak élek s trédelek magamnak, ha úgy tetszik, a nagyvilágba. Volt egy közösségi trédekre alapuló skype csoport is, ami idővel elhalt, a honlapon pedig saját és közösségi szignálok voltak, csak meguntam, hogy én megosztom az ötleteimet, a többiek pedig nem. Sőt, még volt egy általam depozitált real számla is, ahol bárki köthetett, de az a kezdeményezés is kudarcba fulladt, ugyanis aki kötött az nem indokolt, csak próbálgatott, így nem sok értelme volt a dolognak, s főleg nem volt pozitív a kimenetele.

A megbeszélt időpontra nem tudok mit mondani, ha ráérek ráérek, ha nem nem. Jeleztem, hogy nem érek rá, mivel trédek voltak.
Visszajelöltelek barátnak, köszönöm a bizalmat.
erla01 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2015-08-04, 13:03   #53 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.264
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
smk számokkal alátámaszotta a véleményét. Ti miért nem?
Örülök, hogy kezd rólam szólni a topic. (pedig naívan azt hittem 4000 sikeres trader lelkesen megosztja majd a saját tapasztalatait hitvita és személyeskedés helyett)

Egyébként smk számításai, görbéi értelmetlenek.
1. Hasból vette a számadatokat. De még ha igaz is lenne, akkor sem következtethetünk múltbéli adatokból a jövőre.
2. Véletlenszámokból generált eredményt. Egy trader viszont nem pénzfeldobással hoz döntést, ha nem tudás, tapasztalat, fund-tech elemzés, stb, alapján, ami remélhetőleg előnyt jelent számára a piaccal szemben.

Többit ügyfeleknek, privátban.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-04, 13:32   #54 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Örülök, hogy kezd rólam szólni a topic. (pedig naívan azt hittem 4000 sikeres trader lelkesen megosztja majd a saját tapasztalatait hitvita és személyeskedés helyett)

1. Hasból vette a számadatokat. De még ha igaz is lenne, akkor sem következtethetünk múltbéli adatokból a jövőre.
2. Véletlenszámokból generált eredményt. Egy trader viszont nem pénzfeldobással hoz döntést, ha nem tudás, tapasztalat, fund-tech elemzés, stb, alapján, ami remélhetőleg előnyt jelent számára a piaccal szemben.

Többit ügyfeleknek, privátban.
Nics vita, nincs személyeskedés. Számok vannak. A kérdés költői volt.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-08-04, 13:49   #55 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
puma124 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"Szükség esetén bármikor képes lennék összedobni olyan stratégiát, ami tetszőleges időszakon korrekt, vagy akár elképesztően jó profitot hozott."
Elvileg akkor rövid távra tudol jól működő stratégiákat nem?
Off: Kérlek kapcsold be a helyesírásellenőrzőt, mielőtt elküldöd a postokat!

NEM tudok semmilyen távra sem működő stratégiát!

Múlt béli adatokon működő stratégiát így lehet készíteni:
Megfigyeled a múlt béli adatokat, azok közt részleges szabályosságokat keresel, és azokat kereskedési szabályként rögzíted.

Egy gagyi példa:
Elmúlt év adatainak összes gyertyájánál megnézed a következőt: összeadod az emelkedő gyertyák után következő gyertyák által elért mozgást. tegyük fel, hogy ez a szám pipben számítva pozitív, akkor meghatározod azt a szabályt, hogy ha egy gyertya emelkedő, akkor a következőnél felfelé kell fogadni. Ha ezt a stratégiát backteszteled az elmúlkt évre, akkor nyilván nyereséget fogsz kapni (spreadeket figyelmen kívül hagyva).

ugyanezt forward teszten is el lehet érni:
elkezdesz tesztelni két stratégiát:
1. emelkedő gyertya után felfelé fogadunk
2. emelkedő gyertya után lefelé fogadunk.
Ha nincsenek spreadek, akkor nyilván az egyik profitos lesz, és azt lehet lobogtatni mások előtt, hogy milyen ügyes vagy. Másikról meg nem beszélsz. Spread a fenti stratégiákat nyilván agyonüti, de könnyen lehet olyan stratégiákat is találni, ahol a spread elhanyagolható.

Tehát mégyegyszer: véletlenszerű charton nem lehet profitot termelni. Én az általam viszonylag alaposan vizsgált EURUSD chartot véletlenszerűnek találtam, azaz nem tudok profitot termelni. NEM ÁLLÍTOM, hogy a chart véletlenszerű, és erről nem is akarok meggyőzni senkit. Moneymentor, és Sindler azt állítják, hogy ők találtak benne szabályszerűségeket, és így tudnak profitot termelni. Lehet, hogy igazuk van, lehet, hogy tévednek, és lehet, hogy át akarnak verni. Ez utóbbit egyikőjükről sem feltételezem, mindkettőjüket rendes embernek tűnnek a fórumhozzászólásaik alapján, de ha pl egy brókercég által finanszírozott oktatótól hallasz ilyen infókat, ott felmerülhet ez a lehetőség is. Ahhoz, hogy megállapítsam, hogy tévednek e nincs elegendő információm. Sidius a fórumon folyamatosan kommenteli az éles kötéseit, és nagyon felületes áttekintés alapján sikeresnek is tűnik. Olvasd el az ő naplóját, kiindulási alapnak jó lehet.

Idézet:
A számításaimnak mindössze annyi értelme volt, hogy megmutassam, hogy totál véletlenszerű, veszteségesre beállított stratégiában is lehetnek brutálszép nyerő szakaszok. Más értelme nincs, jövőbeni adatokra pedig onnan lehet következtetni, hogy leírtam a stratégia pontos karakterisztikáját, ami alapján az excel eredményeket generál.

Idézet:
Tudásom nekem is van. Van olyan részterület, ahol több, mint neked, és van, ahol kevesebb. Az én tudásom biztosan nem ad előnyt a piaccal szemben. Örülök neki, hogy a tied legalább "remélhetőleg" ad előnyt.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-04, 14:00   #56 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 31
puma124 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

áhh kár értelek már. hát nem könnyű ez a forex. Azt mondod ezeknek az ellenállás támasz vonalaknak sincs értelmük vagy illúziószerűek?
puma124 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-04, 14:03   #57 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Be vallom énsem igazán tudom értelmezni vagy alkalmazni rendesen ami a könyvbe van. Pedig most is figyelem a charot be húztam 1 percbe az ellenállás vonalat. 15perc maximuma vólt. Lazán át ment felette. De olyanok is látszódnak hogy mintha ténleg meg fogná valami az árat adott hejzetekben ezeknél a vonalaknál. Elég ellentmondásosan működik az fix.
Régi 2015-08-04, 14:52   #58 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
áhh kár értelek már. hát nem könnyű ez a forex. Azt mondod ezeknek az ellenállás támasz vonalaknak sincs értelmük vagy illúziószerűek?
Nem, én azt állítom, hogy én nem találtam semmi összefüggést a támasz ellenállás vonalak, és a későbbi ármozgások között. Lehet, hogy van, de én nem találtam. De ne nekem higyj, hanem nézd meg magad!
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-04, 21:27   #59 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.415
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

SZiasztok!

Rég jártam erre, de kis támpontot írok a kezdőknek, illetve a topicindítónak.

Százalékban nem szabad gondolkodni. Hogy miért? Mert egy a kérdés csupán: ebből meg tudsz élni, vagy sem. Ez mindenkinek más. Van, aki hiába keres napi ezer dollárt, keveselli, másnak pedig az brutális összeg. Ezt lehet kis számlán, vagy nagyon is abszolválni. Ez teljesen egyéni, és moneymanagement-függő (hogy ezek mik, arra most nem térek ki).

Ezzel nem azt mondom, nem kell a pénzzel foglalkozni, de ha lehet, gondolj úgy erre a szakmára, aminek megvan az előnye és a hátránya is. Ha szereted, csináld, fejleszd magad önismeretből (mert ez a szakma főleg erről szól), és jönni fog a kreativitás is. Sajnos az elménk be van korlátozva, pedig a tőzsdén valójában "végtelen" pénzt kereshetsz! (millió dollár felett már nem, de ez sem ide tartozik)

Ha nem, akkor ennyi volt, sose fog menni, de ez se szégyen! Másik topicba bemásoltam az öt fázist, érdemes elolvasni.

Tőzsdepszichológia.

Szép estét mindenkinek!
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-04, 22:32   #60 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 215
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
SZiasztok!

Rég jártam erre, de kis támpontot írok a kezdőknek, illetve a topicindítónak.

Százalékban nem szabad gondolkodni. Hogy miért? Mert egy a kérdés csupán: ebből meg tudsz élni, vagy sem. Ez mindenkinek más. Van, aki hiába keres napi ezer dollárt, keveselli, másnak pedig az brutális összeg. Ezt lehet kis számlán, vagy nagyon is abszolválni. Ez teljesen egyéni, és moneymanagement-függő (hogy ezek mik, arra most nem térek ki).

Ezzel nem azt mondom, nem kell a pénzzel foglalkozni, de ha lehet, gondolj úgy erre a szakmára, aminek megvan az előnye és a hátránya is. Ha szereted, csináld, fejleszd magad önismeretből (mert ez a szakma főleg erről szól), és jönni fog a kreativitás is. Sajnos az elménk be van korlátozva, pedig a tőzsdén valójában "végtelen" pénzt kereshetsz! (millió dollár felett már nem, de ez sem ide tartozik)

Ha nem, akkor ennyi volt, sose fog menni, de ez se szégyen! Másik topicba bemásoltam az öt fázist, érdemes elolvasni.

Tőzsdepszichológia.

Szép estét mindenkinek!
Tegyük fel hogy én egy kezdő vagyok aki még nem tud profitra szert tenni a tőzsdén.
Amit tudok hogy pl. van 10 millió HUF kezdőtőkém és szeretnék ebből megélni.

Felteszem magamnak az általad ajánlott kérdést:

"Meg tudok élni ebből?"

Erre azok nélkül a hülye százalékok nélkül hogyan lehet választ adni?

Természetesen a nyereséget szembe kell állítani egy adott kockázattal is (nagyobb kockázat esetén nagyobb lehet a várt nyereség is).

Az én véleményem az hogy évi ~40% százalék nyereséghez már nagy kockázat tartozik. Persze pár száz dolláros tőkével ezt be lehet vállalni de pár milliónál már soknak beremegne a keze.

Aki ennél többet keres az vagy hazudik, vagy számlastopot használ, vagy még nem tud róla (de számlastopot használ).

Itt most konzisztens profitról van szó azt még kihangsúlyoznám.
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-04, 23:27   #61 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tegyük fel hogy én egy kezdő vagyok aki még nem tud profitra szert tenni a tőzsdén.
Amit tudok hogy pl. van 10 millió HUF kezdőtőkém és szeretnék ebből megélni.

Felteszem magamnak az általad ajánlott kérdést:

"Meg tudok élni ebből?"

Erre azok nélkül a hülye százalékok nélkül hogyan lehet választ adni?

Természetesen a nyereséget szembe kell állítani egy adott kockázattal is (nagyobb kockázat esetén nagyobb lehet a várt nyereség is).

Az én véleményem az hogy évi ~40% százalék nyereséghez már nagy kockázat tartozik. Persze pár száz dolláros tőkével ezt be lehet vállalni de pár milliónál már soknak beremegne a keze.

Aki ennél többet keres az vagy hazudik, vagy számlastopot használ, vagy még nem tud róla (de számlastopot használ).

Itt most konzisztens profitról van szó azt még kihangsúlyoznám.
Értem, amit írsz. Bizonyára még nem vagy jártas a moneymanagement terén. Ez nem meglepő, ha kezdő vagy, évekig én sem, és szerintem más tapasztalt tréderek sem tulajdonítottak rögtön ennek nagy jelentőséget. Egyrészt, a matek velünk van, így ezerféle kockázatkezelési lehetőség van, és nem kell például a nagyobb hozamért nagyobb kockázatot vállalnod a kezdeti tőkédhez képest. Másrészt ez az egyik leglényegesebb dolog a kereskedés terén.

Ha van rá módod, olvasd el ezt az egyik alapművet a témában, bizonyára sokat fog segíteni:

http://www.vantharp.com/table-of-con...tive-guide.pdf

Vagy egy másik topicot is érdemes átlapoznod:

A Risk Management, Money Managment, Risk-Reward arány hatása a kereskedési eredmények

És ha teheted, ne százalékokban gondolkodj, mert 40%-nál lehet sokkal többet is keresni, csak hidd el magadban, ne korlátozd le a gondolataidat. Ja, és első trédenkénti 1% kockázatról beszélek!

Remélem, segíthettem!

Szép estét!
Régi 2015-08-05, 10:20   #62 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
És ha teheted, ne százalékokban gondolkodj, mert 40%-nál lehet sokkal többet is keresni, csak hidd el magadban, ne korlátozd le a gondolataidat. Ja, és első trédenkénti 1% kockázatról beszélek!
azért van ennél rosszabb is. ismerek nem egy embert, aki állítja, hogy havi a 1% a reális és annál többet nem lehet.
valakinek 1 hónap. valakinek 1 óra. rengeteg változó van.
pl. van 8 devizapár(azért legyen 8, hogy csak a legolcsóbbakat - spread - vegyük). devizapáronként csak heti 1%-ot kell csinálni, ahhoz hogy havi 32% nyereséget érjünk el. és ez több, mint a havi 1%. sokan nem így gondolkodnak. a heti 1% lehet úgy, hogy a 1R=1% vagy pl. 1R=0.25% és akkor 4R-t kell csinálni. de ha valakinek nagy tőkéje van és megtud élni havi 1-2%-ból, akkor felesleges kis idősíkon tradelni. napos idősík a legjobb. egyszer kell ránézni a nap végén. ki akar egész nap tőzsdével foglalkozni.. de ehhez kell a megfelelő tőkenagyság és tradenkénti kockázat.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-08-05, 11:07   #63 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
És ha teheted, ne százalékokban gondolkodj, ... Ja, és első trédenkénti 1% kockázatról beszélek!
Ez aranyos. Ne százalékban gondolkodj… de 1%.

Belenéztem Tharp könyvébe. Kösz, hogy felhívtad rá a figyelmet. Nem rossz, de kissé túlbonyolított - főként kezdők számára.

Ő is hasonló képlettel indít. Csak nem százalékot ír, hanem a tőke nagyságához igazított R-t, R-többszöröst, stb.

De most őszintén, nem mindegy, hogy %, vagy R?
Régi 2015-08-05, 11:27   #64 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez aranyos. Ne százalékban gondolkodj… de 1%.

Belenéztem Tharp könyvébe. Kösz, hogy felhívtad rá a figyelmet. Nem rossz, de kissé túlbonyolított - főként kezdők számára.

Ő is hasonló képlettel indít. Csak nem százalékot ír, hanem a tőke nagyságához igazított R-t, R-többszöröst, stb.

De most őszintén, nem mindegy, hogy %, vagy R?
Ez nyilván csak hasonlat volt, az érzékeltetés végett.

Egyébként igen, Sindler amit írt, az mindennapos sajnos.

Én is kockázatokban gondolkodom, de a kezdők úgy nehezebben tudják elképzelni, ezért ha már nagyon muszáj, gondolkodjunk százalékokban.

Egy a lényeg, csak tőled és a rendszeredtől függ, mennyi R-et, %-ot, $-t csinálsz. Hiába van egy rendszered, ha azt üzemeltetni nem tudod. Ez a második nagy buktató. Jól átgondolt moneymanagement-re van szükség, a grafikonelemzésből pedig tényleg elég minimális. Akik itt a fórumon is fent vannak, és sikeresek, tudtommal csak egy-két dolgot néznek a chartokon, a többi a kockázatkezelésről, mentális felkészültségről szól.
Régi 2015-08-05, 11:41   #65 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 215
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Értem, amit írsz. Bizonyára még nem vagy jártas a moneymanagement terén. Ez nem meglepő, ha kezdő vagy, évekig én sem, és szerintem más tapasztalt tréderek sem tulajdonítottak rögtön ennek nagy jelentőséget. Egyrészt, a matek velünk van, így ezerféle kockázatkezelési lehetőség van, és nem kell például a nagyobb hozamért nagyobb kockázatot vállalnod a kezdeti tőkédhez képest. Másrészt ez az egyik leglényegesebb dolog a kereskedés terén.

Ha van rá módod, olvasd el ezt az egyik alapművet a témában, bizonyára sokat fog segíteni:

http://www.vantharp.com/table-of-con...tive-guide.pdf

Vagy egy másik topicot is érdemes átlapoznod:

A Risk Management, Money Managment, Risk-Reward arány hatása a kereskedési eredmények

Remélem, segíthettem!

Szép estét!
Azért annyira már nem tartom magam kezdőnek ilyen téren, de köszönöm a linkeket.

Épp ez az hogy a matek velünk van. Ha pedig valaki 40%-nál többet csinál annak a vagyona igen gyors ütemben a végtelenhez tart. Valahogy mégse látni ilyet, kb olyan mint Colombo felesége.
De cáfoljon meg bárki, a saját Ferrariról jó is lesz egy kép
Sindler már havonta keres 32%-ot. Ő már a saját autógyáráról küldje a képet )

Pont ez a vonzó a kereskedésben hogy nincs elméletileg felső határ. De pontosan ennek a jelentésébe/következményeibe gondolnak bele nagyon kevesen.
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-05, 11:43   #66 (permalink)
Szenior tag

Hely: Kenderes
Összes hozzászólás: 265
Hírnév szint: 6
simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül simifx részére
Alapbeállítás

Idézet:
Be vallom énsem igazán tudom értelmezni vagy alkalmazni rendesen ami a könyvbe van. Pedig most is figyelem a charot be húztam 1 percbe az ellenállás vonalat. 15perc maximuma vólt. Lazán át ment felette. De olyanok is látszódnak hogy mintha ténleg meg fogná valami az árat adott hejzetekben ezeknél a vonalaknál. Elég ellentmondásosan működik az fix.
Én is kérlek, hogy kapcsold be azt a helyesírás ellenőrzőt, mielőtt posztolsz....
Be vallom, helyesen Bevallom
énsem, helyesen én sem
könyvbe, ebben a szövegkörnyezetben helyesen könyvben
charot, itt egy betű kimaradt, chartot
be húztam, helyesen behúztam
vólt, helyesen volt
át ment, helyesen átment
a hogy előtt vesszőt írunk, ezt már nem is említem,
ténleg, az tényleg
meg fogná, helyesen megfogná
hejzetekben, helyesen helyzetekben.......
bocs az offért, de ez már sok(k)

Hogy a témához is írjak pár sort.
Szerintem a skalp az egyik legnehezebb műfaj, így én nem ezzel kezdenék, bár az igaz, hogy minél nagyobb az idősík, annál kevesebb jel, kevesebb trade lesz, viszont annál stabilabban működhet a kidolgozott rendszer.
Nem beszélve arról, hogy a skalp technikáknál kiemelkedő jelentősége van a kötési költségeknek. (Egy nullás rendszer egy alacsonyabb költségű brókernél jelentős nyereséget produkálhat.)

Kereskedési rendszerek: szerintem minden rendszer működőképes, a kérdés, hogy Te tudod-e működtetni.

Javasolnám én is ezt a posztot elolvasni, tanulságos.
Régi 2015-08-05, 12:04   #67 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
bocs az offért, de ez már sok(k)
Ááá, így is fel lehet fogni (szintén bocs az offért):

3Z 4Z UZ3N37 4Z7 4 C3L7 5Z0LG4LJ4, H0GY B3B1Z0NY1754 M1LY3N C50D4L4705 D0LG0KR4 K3P35 4Z 3LM3.
3LK3P35Z70 D0LG0KR4! N3H3Z V0L7 3L05Z0R 3L0LV45N0D 3Z7, D3 M1R3 1D33R5Z 3HH3Z 4 50RH0Z,
4Z 3LM3D 4U70M471KU54N 3L 7UDJ4 0LV45N1. 4N3LKUL H0GY G0ND0LK0DN0D K3L3N3 R4J74.
L3GY BU5ZK3! C54K K3V35 3MB3R K3P35 3L0LV45N1 3Z7. H4 7375Z377, 05ZD M3G M450KK4L 15!

Csatolt kicsinyítések
ki-milyen-atlagos-profit-agytorna1.jpg   ki-milyen-atlagos-profit-agytorna2.jpg  
Régi 2015-08-05, 12:39   #68 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ááá, így is fel lehet fogni (szintén bocs az offért):

3Z 4Z UZ3N37 4Z7 4 C3L7 5Z0LG4LJ4, H0GY B3B1Z0NY1754 M1LY3N C50D4L4705 D0LG0KR4 K3P35 4Z 3LM3.
3LK3P35Z70 D0LG0KR4! N3H3Z V0L7 3L05Z0R 3L0LV45N0D 3Z7, D3 M1R3 1D33R5Z 3HH3Z 4 50RH0Z,
4Z 3LM3D 4U70M471KU54N 3L 7UDJ4 0LV45N1. 4N3LKUL H0GY G0ND0LK0DN0D K3L3N3 R4J74.
L3GY BU5ZK3! C54K K3V35 3MB3R K3P35 3L0LV45N1 3Z7. H4 7375Z377, 05ZD M3G M450KK4L 15!

érdekes teszt. elég könnyen eltudtam olvasni. valószínűleg ilyenkor a jobb agyféltek dolgozik jobban.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-08-05, 14:42   #69 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Csatolt kicsinyítések
ki-milyen-atlagos-profit-agytorna1.jpg ki-milyen-atlagos-profit-agytorna2.jpg

respect

Bár nem a leg erősebb a helyesírásom azért a 10éves ereklye billentyűzetem miatt nem is erölködök hogy be hozza a betűket mert ígyis negyedóránként kell csapkodni hogy tűrhető legyen. xD

Am azon töprengtem hogy a piac úgy is ki számíthatatlan ezért elvileg nem is lehet szabályszerűségeket találni a támasz ellenálás szinteken. A mozgást általánosan nem 2 dolog befolyásolja? 1 akik a gép előtt ülnek és aról döntenek hogy adnak vagy vesznek amit sose lehet meg mondani mikor ki melyikre kattol. 2 a gazdasági adatok vezetői döntések amik ki hatnak egy termék árára. Az utóbit meg elvileg gazdasági szakértők közgazdászok tudják megitélni bár biztos őksem pontosan. Ezek a szintek azért szintek mert aféle megszokásként ki alakultak az emberekben hogy ha ide meg ide el ér az ár adni vagy venni fogok eddig meg eddig és aféle önbeteljesítő jóslatkélnt funkcionálnak. Ha már szabályszerűséget keresnék azt nézném meg menyivel lesz több vagy kevesebb a találati arányom vagy ami fontosabb a profitom ha direkt nem a szinteknek megfelelően kereskedek. Hanem olyan irányba ami a megszokásokkal szembe megy. Vagy esetleg 3ból 1szer direkt a szintek ellen megyek. Nem tudom mi lenne az eredmény csak az a tippem hogy rontana sokat a számlán. Én azt gondolom a támasz ellenállás szintek egyedüli értelme a szélsőségek elkerülése ti mit gondoltok?
Régi 2015-08-05, 16:06   #70 (permalink)
Szenior tag

simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Csatolt kicsinyítések
... Ezek a szintek azért szintek mert aféle megszokásként ki alakultak az emberekben hogy ha ide meg ide el ér az ár adni vagy venni fogok eddig meg eddig és aféle önbeteljesítő jóslatkélnt funkcionálnak.
Na itt van a kutya elásva....mivel önbeteljesítő jóslatként funkcionál, ezért lehet, hogy többnyire működnek is a szintek, magyarul egy szint elérésekor nagyobb a valószínűsége annak, hogy az árfolyam az adott szinten fordul. Ez egy piaci előnyként felfogható, és tradelhető. Ez persze nem azt jelenti, hogy mindig működik, csupán a valószínűség a mi oldalunkon van, tehát nagyobb találati arány érhető el a segítségével.
Idézet:
Ha már szabályszerűséget keresnék azt nézném meg menyivel lesz több vagy kevesebb a találati arányom vagy ami fontosabb a profitom ha direkt nem a szinteknek megfelelően kereskedek. Hanem olyan irányba ami a megszokásokkal szembe megy. Vagy esetleg 3ból 1szer direkt a szintek ellen megyek. Nem tudom mi lenne az eredmény csak az a tippem hogy rontana sokat a számlán. Én azt gondolom a támasz ellenállás szintek egyedüli értelme a szélsőségek elkerülése ti mit gondoltok?
Teszteld le! Dolgozz vele! Gyakorolj!
Ahogy már az előzőekben leírtam, a szinteken történő fordulatnak nagyobb a valószínűsége, mint annak, hogy tovább menjen az árfolyam adott irányba. (Saját tapasztalataim szerint.) De ez nem jelenti azt, hogy az általad leírt technika ne lenne működőképes, vagyis ha szinttörésre játszol, azzal is lehetsz sikeres, csak lehet, hogy a találati aránya sokkal kisebb lesz. Viszont sokkal intenzívebb, nagyobb mozgásokat tudsz vele elcsípni. Az, hogy Te melyikben leszel sikeres, attól függ, hogy a pszichod mit visel el jobban. A nagyobb találati arányt, kisebb, de sűrűbb nyereséggel, vagy alacsony találati arányt nagyobb nyereségekkel.
Végeredményben mindegy, a lényeg, hogy az átlagos nyereségek meg kell haladják az átlagos veszteségeidet, és akkor az eredmény pozitív lesz.
Sok sikert!
Régi 2015-08-05, 16:41   #71 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 697
A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Pipben érdemes mérni nem % ban.
Ha a múltbéli adatok nem számítanának akkor a tech elemzésnek nem lenne egyáltalán értelme mert az arra alapszik, a múlt mozgások alapján nézzük, ahhoz viszonyítjuk, de van értelme mert a legtöbb trader azt használja és ezért önbeteljesítő.
A csodamacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-05, 16:43   #72 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Pipben érdemes mérni nem % ban.
Riskben érdemes mérni, a % csalóka lehet, a pip pedig méginkább.
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-05, 17:01   #73 (permalink)
Szenior tag

A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Nyilván a veszteségemhez mérem a nyereségemet, R:R és a találati arány, csak egyszerűbb pipet nézni mint % ot.
Régi 2015-08-05, 21:56   #74 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Puma124! Mennyi ideje kereskedsz?
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-05, 23:09   #75 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Nem kereskedek. kb 3hete érdeklődök Randomozgattam meglepően jól ment pár napal később ugyan oda jotottam vissza ahol elindultam. Ezért is döntöttem úgy hogy meg ismerem jobban. Még élőbe nem is beszéltem róla releváns emberrel csak a neten olvasom ami van meg vettem ki könyvtárból könyvet. Eddig egy olyan kereskedésem sem vólt amiről éreztem vólna hogy tudom mi csinálok a támasz ellenállás vonalak be húzása sem tiszta teljesen.
Régi 2015-08-06, 07:51   #76 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem kereskedek. kb 3hete érdeklődök Randomozgattam meglepően jól ment pár napal később ugyan oda jotottam vissza ahol elindultam. Ezért is döntöttem úgy hogy meg ismerem jobban. Még élőbe nem is beszéltem róla releváns emberrel csak a neten olvasom ami van meg vettem ki könyvtárból könyvet. Eddig egy olyan kereskedésem sem vólt amiről éreztem vólna hogy tudom mi csinálok a támasz ellenállás vonalak be húzása sem tiszta teljesen.
Értem! Ha elfogadsz egy tanácsot, meg sem próbálod kezdőként a profit oldaláról megközelíteni a dolgot. Számtalan esetet láttam (itt a fórumon is) amikor valaki kezdőként már el is költötte a nemlétező profitot. Természetesen egy idő után eltűntek. Nem számoltam, de 10 esetből legalább 7-8 ilyen volt. Nem állítom, hogy mindenki a sikertelenség miatt, de szerintem elég sokan. Szerintem az egyik ok a fenti profitozás mint rossz kezdés miatt. Itt úgyis hiába várod a választ, mert akik itt profitot tudnak termelni azoktól különböző válaszokat fogsz kapni a 10%-tól a több 100%-ig. Valamint az eredmények is hektikusan fognak jönni az egyik hónap ilyen, a másik olyan. Ami számít, hogy hosszútávon nyereséges legyen a kereskedésünk. Ehhez pedig az első legfontosabb lépés szerintem, hogy megismered, hogy mi is az a tőzsdei kereskedés, hogyan működik és a legfontosabb, hogyan maradj itt életben és hogyan őrizd meg a tőkédet legalább egy demo számlán az első időkben (szerintem erre nem a skalpolás a legalkalmasabb kezdőként de mindegy), majd ,hogyan termelj rajta nyereséget. Ha ott képes vagy rá akkor jöhet az éles kereskedés. Hidd el teljesen más lesz, ott nem leszel olyan bátor, mint demoban, a veszteségek elbizonytalanítanak és jó esetben kell egy kis idő míg kezdesz hinni magadban (a legtöbben el se jutnak ide) és újra képes leszel nullában tartani majd szépen lassan nyereségbe vinni a számlát. Na ha majd ez megvan és képes vagy folyamatosan nyereségben lenni és kézremegés nélkül visszanyitni a kereskedést ugyanazzal a stratégiával 3-4 bukó után, mert tudod, hogy most hullámvölgyben van a módszer, de egyébként működik, na majd akkor térj rá a mennyit lehet ezzel keresni kérdésre. Addigra magad is tudni fogod a választ amit minden sikeres kereskedő, hogy ez a tevékenység bőven megéri. Először menj végig az úton és majd utána..... Ezért szerintem ha nem haragszol ennek a topicnak semmi értelmét sem látom, a vitatkozáson kívül.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-06, 15:58   #77 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Gondoltam érdemes egy külön témát szentelni annak hogy ki rajzolódjon egy kezdő fejében is hogy mi az a profit % ban amire számítani lehet egy működő kereskedési rendszertől. Illetve hogy viszonyítási alapot adjon mi az ami már jónak számít. Ki milyen profitot tud össze szedni átlagosan naponta hetente havonta és évente?
Szerintem valami ilyesmit szeretnél látni:

Porter trading journal
  Válaszol idézettel
Régi 2015-08-06, 22:28   #78 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Értem azért gondoltam érdemes még az elején le tisztáznom hogy mire számíthatok. Már azért ez is adott egy keretet amin túl nem gondolkodok. Még elején azt hittem naponta is lehet duplázni de máshol meg napi fél százalékokat olvastam na mondom most már ezt meg tudom hogy van.

Az a ciki alig tudom meg fogalmazni mit nem értek ezekben az ellenállás támasz szintekben de már az a gyanum inkább az idősíkok fogalmát nem tisztáztam rendesen. Amit tudok hogy 15percen 1 gyertya az 15perc alatt alakul ki. 1percen meg 1. 15egy perces gyertya tesz ki egy 15 öset. Tehát ha egy percen vennék fel pozíciót az a 15ötös gyertyában történne igaz? Olvastam hogy az egy perces kereskedéshez 15 perces chart trendje a fő trend. És hogy mindig a fő trend irányába érdemes kereskednem.(mert abba az irányba van kissebb ellenállás). Akkor ez azt jelenti hogy a ha emelkedő trendet látok 15 ön és 1percen csökkenő trendet akkor ki kell várni hogy 1percen megforduljon a csökkenő trend és egy irányba haladjon a 15 ös chart trendjével? Tehát legyen pár egymást követő magasabb csúcs mélypont páros m1 en? Könyv azt írja hogy a pozícióba lépésnek úgy kell ki nézni hogy a fő trendben bekövetkező korrekció után ahogy át halad az előző csúcsún a papír (ami ugye egy ellenállás áttörése) alkalmas belépési pont. Az is ha ki várjuk a vissza teszteést elvileg ez a biztonságosabb és a vissza tesztelés után lehet egyből pozícióba lépni de ha itt nem lépünk be az új csúcson is be lehet. (egyszerűség kedvé ért most nem kavarom azzal hogy a forgalomnak is nagynak kell leni ne legyen túlvett álapotba ne alacsonyabb mélypontról induljon stb.)

Szóval belépés röviden van egy csúcs az ellenállás le fordul az ár lesz egy magasabb méylpont mint az előző (úgye ez a korrekció) Majd ahogy jön vissza a korekcióból sikeresen áttöri az előző csúcs ellenállás vonalát ez egy belépési jel. A stopp pedig az előző méylponthoz kerül.

Na most m1 en elvileg a pozíciót rövid ideig tartjuk olvastam 20sec és 2perc között van az átlag. Abból érzem hogy valamit rosszul csinálok hogy ez nekem van hogy 1óráig van de minimum 5-10 perc és sokszor 20-30xD Úgy érzem hogy túl nagyok az ellenállás támasz szintek amiket be húzok pedig az egyperces csúcsokhoz rakom(vagy fene tudja már). Na meg 15 ön az ellenállás támasz vonalak vonalak behúzása elvileg azért van hogy amikor át töri az árflyam belépési jelet adjon. Meg tudjam hova helyezhető a stopp.(de akkor az már egy 15ön fel vett pozíció nem?) De eleve a célár szóval hogy az át törés után várhatólag meddig fog emelkedni mi lesz az az ellenállás ami meg fogja na az fúl homályos. (Tehát hozam kockázatot eleve nem tudok így meg határozni mert nem találom a cél ár körülbelüli helyét.)

Na most ha 1percen akarok pozíciót fel venni akkor az egy perces trendnek mi a szerepe? Ha úgyis a 15 trendjét kell figyelnem? Annyi hogy annak öszhangba kell lennie a 15ös trendel? Meg ha be húzok egy 1perces ellenállás vonalat az árfolyam csúcs pontján és egy támaszt az előző mély ponton az szinte soha sem 1-2perc mire a korrekcióból új csúcsra emelkedik. Szóval minimum 5-6gyertya. Akkor hogy a fenébe lehet fél meg egy percig pozícióba lenni? Most le írva ezt elképzelhetőnek tartom hogy a csúcsok mélypontok fogalmát értem rosszul. Ha 1percen ha csak 1 gyertyát figyelek és az magasabb mint az előző csúcs az alja is magasabbon van mint az előző alj és ere jön egy magasabban záró gyetya magasab aljal. Az a szabályos trendnek mozgása. De a csúcsokat mélypontokat nem az egyes gyertyák csúcs méylpontjai alapján kell be lőni hanem a vonaldiagramm alapján kialakult csúcs méylpontokat kell figyelni igaz? Teht ha va 1gyertya amire jön egy magasabb önmagában csak trend erősítő jelzés csúcsnak csak akkor lehet tekinteni ha ezzel a magasabban zár mint az előző korrekció csúcs pontja.

Húh remélem nem vólt nagyon fárasztó valahogy nem tudom definiálni mit nem értek. Abban amit le írtam mi vólt jó és mi rossz? Hogyan kell fel fogni az alacsonyabb idősík vagy magasabb idő sík fogalmát?

Csúcs mély pontoknál ha az egész charton csak 1 gyertya lenne(egyszerűség kedvé ért) és az utánna következő gyertya magasabbra emelkedik az elzőnél és magasabbon is zár. A nyitó értéke is magasabb mint az előzőnek és a minimum szintje is akkor az már egy magasabb csúcs pontnak tekinthető nem? Ebben az esetben ha kezd ki alakulni egy harmadik gyertya és az ár aktuálisan alacsonyabban van mint az előző gyertya(ami ugye csúcs) akkor ez a csúcs az ellenállás és ugyan ennek a gyertyának a minimum értéke a támasz. Ha az ár ezen támasz fölött nyit el indul felfelé új csúcsra emelkedik és az ellenállás vonalon zár akkor ha a következő gyertya az ellenállás vonal felett nyit akkor az már egy jó beszálási pont igaz? A stopp pedig az előző gyertya minmum szintje. Jól mondom?
Régi 2015-08-07, 08:26   #79 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
...Az a ciki alig tudom meg fogalmazni mit nem értek ezekben az ellenállás támasz szintekben de már az a gyanum inkább az idősíkok fogalmát nem tisztáztam rendesen. Amit tudok hogy 15percen 1 gyertya az 15perc alatt alakul ki. 1percen meg 1. 15egy perces gyertya tesz ki egy 15 öset. Tehát ha egy percen vennék fel pozíciót az a 15ötös gyertyában történne igaz?
Ha így vesszük, akkor az egy perces gyertya benne van minden felettes idősík (M5, M15, H1.....stb.) gyertyájában.
Idézet:
.... Olvastam hogy az egy perces kereskedéshez 15 perces chart trendje a fő trend. És hogy mindig a fő trend irányába érdemes kereskednem.(mert abba az irányba van kissebb ellenállás). Akkor ez azt jelenti hogy a ha emelkedő trendet látok 15 ön és 1percen csökkenő trendet akkor ki kell várni hogy 1percen megforduljon a csökkenő trend és egy irányba haladjon a 15 ös chart trendjével?
Ez lehet akár az 1. számú szabály is. Az a jó az egészben, hogy a szabályokat itt Te hozod, és az a 'rossz', hogy senki sincs, aki betartatná Veled. Ha tehát megszegted, neked kell felismerni a hibát, mert teljesen más lesz az eredmény, mintha az eredeti tervet betartottad volna. Szóval állíts fel egy tervet, aminek lehet a fentebb említett trendkövetés az első pontja. Ezután kezdd el használni, tesztelj! Gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj!
Apropó, trendelemzés.
Idézet:
....Tehát legyen pár egymást követő magasabb csúcs mélypont páros m1 en? Könyv azt írja hogy a pozícióba lépésnek úgy kell ki nézni hogy a fő trendben bekövetkező korrekció után ahogy át halad az előző csúcsún a papír (ami ugye egy ellenállás áttörése) alkalmas belépési pont. Az is ha ki várjuk a vissza teszteést elvileg ez a biztonságosabb és a vissza tesztelés után lehet egyből pozícióba lépni de ha itt nem lépünk be az új csúcson is be lehet. (egyszerűség kedvé ért most nem kavarom azzal hogy a forgalomnak is nagynak kell leni ne legyen túlvett álapotba ne alacsonyabb mélypontról induljon stb.)Szóval belépés röviden van egy csúcs az ellenállás le fordul az ár lesz egy magasabb méylpont mint az előző (úgye ez a korrekció) Majd ahogy jön vissza a korekcióból sikeresen áttöri az előző csúcs ellenállás vonalát ez egy belépési jel. A stopp pedig az előző méylponthoz kerül.
Ez lehet a 2. számú szabály a) és b) pontja.
a) az támasz-ellenállás törésekor (előző csúcs, vagy völgy elhagyásakor) azonnal pozícióba lépsz.
b) megvárod a visszatesztet, és csak ezután.
De vajon melyik hoz jobb eredményt? Le kell tesztelni, sajnos nem úszod meg gyakorlás nélkül. Keresd a lehetőséget, és köss! Tesztelj! Gyakorolj!
És persze jegyezd fel az eredményt minden esetben, hogy vissza tudd nézni, mi hozza a jobb eredményt!
3. számú szabály a stop elhelyezése.
Ismerd fel, hogy mindkét esetben ugyanoda raktad a stopot. Ez azt eredményezi, hogy a) esetben egy nagyobb és bizonytalanabb stopot tudsz alkalmazni, mint b) estben, viszont nem mindig van visszateszt, így a) eset több tradet fog eredményezni.

Idézet:
......Na most m1 en elvileg a pozíciót rövid ideig tartjuk olvastam 20sec és 2perc között van az átlag. Abból érzem hogy valamit rosszul csinálok hogy ez nekem van hogy 1óráig van de minimum 5-10 perc és sokszor 20-30xD Úgy érzem hogy túl nagyok az ellenállás támasz szintek amiket be húzok pedig az egyperces csúcsokhoz rakom(vagy fene tudja már). Na meg 15 ön az ellenállás támasz vonalak vonalak behúzása elvileg azért van hogy amikor át töri az árflyam belépési jelet adjon. Meg tudjam hova helyezhető a stopp.(de akkor az már egy 15ön fel vett pozíció nem?) De eleve a célár szóval hogy az át törés után várhatólag meddig fog emelkedni mi lesz az az ellenállás ami meg fogja na az fúl homályos.
Az, hogy mennyi ideig vagy tradeben, Te határozod meg. A scalp fogalma mindenkinek mást jelent. Van aki '20sec és 2perc között van' benne, és van aki tovább. Szabhatsz időkorlátot, hogy Te mennyi időt vagy hajlandó várni arra, hogy igazad legyen, és ha x időn belül nem jött be az elképzelésed, akkor dobod a pozit. Legyen ez a 4. szabály.
Idézet:
.....(Tehát hozam kockázatot eleve nem tudok így meg határozni mert nem találom a cél ár körülbelüli helyét.)
Na most ha 1percen akarok pozíciót fel venni akkor az egy perces trendnek mi a szerepe? Ha úgyis a 15 trendjét kell figyelnem? Annyi hogy annak öszhangba kell lennie a 15ös trendel? Meg ha be húzok egy 1perces ellenállás vonalat az árfolyam csúcs pontján és egy támaszt az előző mély ponton az szinte soha sem 1-2perc mire a korrekcióból új csúcsra emelkedik. Szóval minimum 5-6gyertya. Akkor hogy a fenébe lehet fél meg egy percig pozícióba lenni? Most le írva ezt elképzelhetőnek tartom hogy a csúcsok mélypontok fogalmát értem rosszul. Ha 1percen ha csak 1 gyertyát figyelek és az magasabb mint az előző csúcs az alja is magasabbon van mint az előző alj és ere jön egy magasabban záró gyetya magasab aljal. Az a szabályos trendnek mozgása. De a csúcsokat mélypontokat nem az egyes gyertyák csúcs méylpontjai alapján kell be lőni hanem a vonaldiagramm alapján kialakult csúcs méylpontokat kell figyelni igaz? Teht ha va 1gyertya amire jön egy magasabb önmagában csak trend erősítő jelzés csúcsnak csak akkor lehet tekinteni ha ezzel a magasabban zár mint az előző korrekció csúcs pontja.

Húh remélem nem vólt nagyon fárasztó valahogy nem tudom definiálni mit nem értek. Abban amit le írtam mi vólt jó és mi rossz? Hogyan kell fel fogni az alacsonyabb idősík vagy magasabb idő sík fogalmát?

Csúcs mély pontoknál ha az egész charton csak 1 gyertya lenne(egyszerűség kedvé ért) és az utánna következő gyertya magasabbra emelkedik az elzőnél és magasabbon is zár. A nyitó értéke is magasabb mint az előzőnek és a minimum szintje is akkor az már egy magasabb csúcs pontnak tekinthető nem? Ebben az esetben ha kezd ki alakulni egy harmadik gyertya és az ár aktuálisan alacsonyabban van mint az előző gyertya(ami ugye csúcs) akkor ez a csúcs az ellenállás és ugyan ennek a gyertyának a minimum értéke a támasz. Ha az ár ezen támasz fölött nyit el indul felfelé új csúcsra emelkedik és az ellenállás vonalon zár akkor ha a következő gyertya az ellenállás vonal felett nyit akkor az már egy jó beszálási pont igaz? A stopp pedig az előző gyertya minmum szintje. Jól mondom?
Itt egy kicsit keverednek a dolgok, de nézzük csak......
Szóval M1-es idősíkon tradelsz, itt keresel belépési pontokat, a kialakult csúcsok völgyek alapján. Viszont M15-ön húzod be a támasz ellenállás szinteket, azt írtad fentebb, ha igaz. Ez azt jelenti, hogy a célárat is itt kell meghatároznod, és ha már itt tartunk, kell egy olyan szabály is, hogy milyen hozam-kockázat arányú helyzeteket vagy hajlandó bekötni. Pl.: 1:1.5, 1:2, 1:5, stb..... Tehát behúzol két M15 szintet, az egyiknél belépési jelet fogsz keresni alacsonyabb M1 idősíkon. Ha ez kialakul, megnézed, mekkora távolságra kell raknod a stopot. Ezután megnézed, hogy a belépési ponthoz képest hol a következő M15 szint, és a kettő hányadosa megadja a hozam kockázatot.
A fentiekből úgy tűnik, hogy nem csak a trendelemzés nem tiszta még, hanem a fordulat sem, vagyis, hogy mikor mondjuk azt, hogy bizony most fordult az árfolyam adott idősíkon. Ehhez hívom segítségül Joe Ross alapművét. a Kereskedők kézikönyvét ennek is a 179. oldalon lévő "A" függelékét. Javaslom az egész könyvet elolvasásra amúgy.
Remélem tudtam kicsit segíteni, sok sikert, és kitartást!

Utoljára módosítva: simifx által : 2015-08-07 08:27 Oka: Link javítás
simifx nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-07, 14:00   #80 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ugyanis napi néhány percben keresem rengeteget. Hírekre kereskedem
már csak 30 perc és eljön a Te időd.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-08-07, 14:04   #81 (permalink)
Szenior tag

erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
már csak 30 perc és eljön a Te időd.
Majd meglátjuk, hogy ad e ma valamit ez a sok hír. 14:30, majd 16:00, kiderül. Érdekesek a chartok, a CAD-okat nézem nagyon, meglátjuk. Majd beszámolok -ha kötök-, hogy mi lett az eredmény.
Régi 2015-08-07, 15:31   #82 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

100 pipet csapkodott. kb. ennyit szokott.

https://vid.me/OVC5

firefox alatt nem megy.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-08-08, 22:12   #83 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Semmi. Jo nfp, jo kanadai makro, kedvezötlen volt, legközelebb hátha a hírek is velem lesznek.
Régi 2015-08-16, 11:31   #84 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
The_beginner1001 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Érdekesek az eddig született hsz-ek... Tudom, hogy az alapokkal, arányokkal itt mindenki tisztában van, de azért magamnak inkább leirom, mintegy emlékeztetőként...
Szóval, bankbetét hozam és állampapir felejtős kategória az 1-2, jó esetben 5-8%-os hozamával... a bef. alapok meg néha csak ugyan ennyit hoznak, 5-10-20 év alatt pedig évi (jó esetben) 10-15%-ot. A 20%, vagy e fölötti (éves hozam, pl. 20 éven keresztül) pedig álom kategória, gondolom senki nem találkozott még ilyennel, bár nem lehetetlen, de 1 millióból talán egyszer, ha előfordulhat, nem? A 4 éves lakáskassza pedig szintén csak évi 10-11% körül hoz, kötött felhasználással...
Ebből kiindulva aki tőzsdézik, mind ennél, ezeknél magasabb profitot realizál, vagy annak reményében vág bele, hogy ennél jobb hozamot fog produkálni az évtizedek alatt... Kérdés, hogy a lehetőségek különböző válfajaiban mekkora lehetőségek rejlenek. Bár a címben jelzett átlagos profit is csak hosszú távon értelmezhető, hasonlítható össze... De a hsz-eket olvasva tényleg az jön le, hogy nem lehetetlen a magas profit. Valamelyiktek írta a napi 1%-os hozamot, ami hasonlít az én tervemhez egy kicsit. Igaz, hogy tőkeáttétel esetén már elég fél%-os elmozdulás, vagy 4x áttét esetén 0,25%-os elmozdulás is. Persze eltalálni, hogy esni fog, vagy emelkedni, no az a tőzsdézés lényege, mert ellenkező irányú elmozdulás már egyenlő a pénzégetéssel. Amit pedig a tőkeáttételes reklámok sugallnak szerintem nagyon félrevezető, mert a kezdőket nagyon elviszi a málnásba. 100 euróval 40 000 eurós kereskedést bonyolítani, több mint hazárdjáték. Persze, optimális esetben 1%-os elmozdulásnál egyből lesz 500 eurója, ami 400%-os hozam, rossz esetben meg 400%-os mínusz... Volt tőke, nincs tőke és kap egy "csinos" adósságot egyből... Egy ismerősöm pl. maximum duplázni szokott, (azaz 2x áttételt használ) de a címben jelölt kérdés, hogy kinek milyen átlagos profit jön össze adott idő alatt, /engem is zavar egy picit a magyartalan, nyelvtanilag helytelen címadás/ heti, havi, éves szinten, az függ attól is, hogy használt tőkeáttétet, vagy nem. Persze ebből egyből kiderülne, hogy mennyire kockázatkedvelő/tűrő típus... Bár gondolom a címbeli kérdés, mindenkinek a saját tőkéjére vonatkozik, ettől függetlenül érdekes lehet(ne), hogy a tőkeáttét miatt mennyivel csökken az adott profit, ha az eredetileg forgatott, mozgatott összegekre nézzük meg... A példánál maradva a 40 rugót nézzük meg, hogy mit hozott, vagy csak a 100 euróra vetítve nézzük meg a 40 rugó realizált hozamát...
The_beginner1001 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-16, 20:14   #85 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
The_beginner1001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ebből kiindulva aki tőzsdézik, mind ennél, ezeknél magasabb profitot realizál, vagy annak reményében vág bele, hogy ennél jobb hozamot fog produkálni az évtizedek alatt...
A régi mondás szerint aki a kicsit nem becsüli, a nagyot nem érdemli.

Vannak olyan élethelyzetek, amikor az ügyfél nem tud, vagy nem akar nagyobb kockázatot vállalni, így az államkötvény, vagy valamelyik befektetési alap, ill. egyéb megoldás sem rossz választás.

Tőzsdézni nem csak a nagy hozam reményében érdemes, hanem mert így megtanul az ember felelősen pénzügyi döntéseket hozni.

Persze a végső cél a profit. Megélni belőle, gyarapítani a tőkét.

De addig hosszú az út. Én a helyedben inkább a hogyanra koncentrálnék. Ha az alapok megvannak, a stratégia már kicsiben működik, lehet emelni a tétet.
Régi 2015-08-16, 21:34   #86 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
...a stratégia már kicsiben működik, lehet emelni a tétet.
Teljes mèrtèkben egyetèrtek ezzel. Ha van egy jó stratègiád, ami müködik ès tènyleg müködik, teszteld vissza amennyire csak lehet, akár kèzzel is, napokat, heteket beleölve ès ha azt mutatja, hogy jó s föleg 100%-ban körülírható, leírható, kizárva minden emocionális hányadost, azaz pld robotot lehet rá ìrni, akkor valóban lehet emelni a tètet.

Ha a strtatègia tènyleg müködik, akkor el kell felejteni a nagy könyvben ìrtakat a max 1-2%-os kockázatvállalással kapcsolatban.

Ez ingoványos terep, s tudom sokan fognak "lehurrogni", de attól mèg el lehet ezen gondolkodni. Pld ha 100 kötèsböl bejön 85-88, s nincs 3sl egymás után, akkor lehet ezzel az információval is mit kezdeni. Sl szórás, találati arány, rrr --> egyedi money managemet.
Régi 2015-08-17, 09:32   #87 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 303
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Pld ha 100 kötèsböl bejön 85-88, s nincs 3sl egymás után, akkor lehet ezzel az információval is mit kezdeni.
Ezzel az a gáz, hogy ilyen nincs, kivéve ha 2 pip a tp és 300 az sl
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-17, 17:58   #88 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Teljes mèrtèkben. Ha van egy jó stratègiád.. 100%-ban körülírható, leírható, kizárva minden emocionális hányadost, azaz pld robotot lehet rá ìrni, akkor valóban lehet emelni a tètet.

Ha a strtatègia tènyleg müködik, akkor el kell felejteni a nagy könyvben ìrtakat a max 1-2%-os kockázatvállalással kapcsolatban.
Ne feledd a negatív egyenleg lehetőségét, nem ajánlom hogy a teljes tőkéd 5% ánál többet kockáztass.
Nem vagyok biztos hogy le tudja egy sikeres trader írni 100% osan a stratiját, a rutin, megérzések.. is számítanak.
Ugyan azt a stratit én nem használnám ugyan abban az időben, helyzetben mint te, így más lenne a találati arányom.., én a saját józan eszemet is beletéve bizonyos piaci körülmények közt lehet hogy nem használnám, máskor meg igen amikor meg te nem.
Nem mindegy ki kezében van egy ecset, nem ugyan az lesz az eredmény.
Régi 2015-08-23, 23:56   #89 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Hírnév szint: 7
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

hülyeség a %, és hogy mekkora a risk.. Van 10 millió Ft-od, és feltennél 100ezret egy elképzelésre? Lehet. Szerintem ez egyén függő, ki mennyit kockáztat, kinek mennyi az a pénz, amennyit megér neki egy bukó.. de ha mégis % kell, hosszú távon, 1-2 éves számlán a havi hozam legyen több, mint a számla max DD.
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Profit.hu safe Tőzsdei képzések 775 2017-06-21 09:02
Milyen tőzsdejátékokat ismertek? Becker Tőzsdejátékok 28 2017-03-14 15:30
Több Take Profit elhelyezése Vexdecore Kezdőknek 15 2014-11-05 00:02
Milyen devizanemben érdemes számlát nyitni? GP57 Kezdőknek 17 2011-11-04 19:56
nincs trend ' csak PROFIT alleexander Csevegés 125 2011-06-21 13:53

A pontos idő 07:15 , a GMT +1 időzóna szerint.