Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-08-01, 23:40   #1 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 31
Hírnév szint: 3
puma124 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Ki milyen a átlagos profit?

Gondoltam érdemes egy külön témát szentelni annak hogy ki rajzolódjon egy kezdő fejében is hogy mi az a profit % ban amire számítani lehet egy működő kereskedési rendszertől. Illetve hogy viszonyítási alapot adjon mi az ami már jónak számít. Ki milyen profitot tud össze szedni átlagosan naponta hetente havonta és évente?
puma124 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-02, 06:33   #2 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.246
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Jó kérdés. De erre nem lehet egyértelmű választ adni. Stratégia- és traderfüggő.

Eredmény= (Nyertes db* átlagos nyerő)-(vesztes db * átlagos vesztő)

Nyertes és vesztes kötések száma (azaz a találati arány) függ az elemzéstől, majd a pozíciómenedzseléstől.

Az átlagos nyerő, vesztő pedig a reális profitelvárástól, a sl helyétől, ill. a pozíció méretezésétől, építésétől, ill. annak módjától.

Tehát ugyanaz az elgondolás is teljesen más eredményt hozhat egy tapasztalt és egy kezdő, vagy egy óvatos és egy többet kockáztató tradernél.

Reális célokat kell kitűzni és arra méretezni a stratégiát.

De hogy számot is mondjak: nálam daytraderként a forexben a napi 1% profitCÉL teljesen reális elvárásnak tűnik (aztán vagy bejön, vagy nem.)

Pontosan ugyanúgy meg lehetne csinálni 10, vagy akár 100%-t is, ám sokkal nagyobb pozícióval és kockázattal. De nem célom a számlastop, vagy a nagy DD.

Persze más stratégiával más tradernek más a realitás.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2015-08-02, 11:23   #3 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ha jól értettem, puma124 nem arra kíváncsi, hogy mennyi profitot szeretnél elérni, hanem hogy mennyit tudsz elérni.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-02, 12:03   #4 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha jól értettem, puma124 nem arra kíváncsi, hogy mennyi profitot szeretnél elérni, hanem hogy mennyit tudsz elérni.
- Mennyi?
- 20.
- Mi 20?
- Mi mennyi?

Bocs, hogy az előbb túlmagyaráztam. Azt hittem, többet lehet belőle tanulni, mint egy viccből.

(Egyébként te se válaszoltál a kérdésre.)
Régi 2015-08-02, 17:50   #5 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Köszi moneymentor nekem ez így érthető. Tehát ha 1percen skalpolok és napi 10szer lépek pozícióba 50% találati arány 1/2 risk riward nál 5%profitot jelentene naponta?
Régi 2015-08-02, 18:15   #6 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
puma124 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi moneymentor nekem ez így érthető. Tehát ha 1percen skalpolok és napi 10szer lépek pozícióba 50% találati arány 1/2 risk riward nál 5%profitot jelentene naponta?
Örülök, ha segíthettem.

Ha 1%-t kockáztatsz egy traden, 2%-t nyersz, 5 bukó, 5 nyerő, akkor elvileg igen.
Már csak meg kell tudni csinálni.
Régi 2015-08-02, 18:45   #7 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Gondolom ez egy pokoli nehéz produkció
Régi 2015-08-02, 20:08   #8 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 300
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szerintem 12,74589 %
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-02, 20:20   #9 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Szerintem 12,74589 %

Ennyit hozol össze egy nap?
Régi 2015-08-02, 21:26   #10 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 300
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mi az a profit % ban amire számítani lehet egy működő kereskedési rendszertől?

A fent említett kérdésedre volt a válaszom a 13,78656978 %.

Erre a kérdésre nincs érdemi válasz, millió dologtól függ.

Ha jól veszem ki a szavaidból akkor lelkes vagy, de még nagyon sokat kell olvasnod.
Sok sikert és kitartást hozzá.
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-02, 23:18   #11 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
(Egyébként te se válaszoltál a kérdésre.)
A kérdést nem nekem tették fel, hanem annak, akinek van működőképes kereskedési rendszere.

@Puma, nézz körbe Sidius fórumában, ott láthatod egy sikeres kereskedő eredményeit.
Egyébként napi százalékon agyalni nem sok értelme van, nem jellemző, hogy valaki olyan stratégiával sikeres, ami annyira egyenletesen termeli a profitot, hogy azt egy napra vetítve legyen érdemes vizsgálgatni.
Régi 2015-08-02, 23:42   #12 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

A kérdésem nem csak ara vonatkozik hogy átlagosan mennyit lehet naponta meg keresni hanem heti és éves intervallumra is. Ebből pedig lehet átlagot számítani. Bár érdekel az is hogy napos skalp kereskedésel átlagba mennyi profitot lehet realizálni naponta. Mondjuk ha egy évig csinálja az ember. Persze ara is kíváncsi vagyok hogy itt kinél mi a megszokott amit össze hoz.
Régi 2015-08-03, 05:24   #13 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Egyébként napi százalékon agyalni nem sok értelme van, nem jellemző, hogy valaki olyan stratégiával sikeres, ami annyira egyenletesen termeli a profitot, hogy azt egy napra vetítve legyen érdemes vizsgálgatni.
Ha valaki több hónapos swingeken lovagol, akkor talán igazad lehet.

De scalp, daytrade esetében amatőrség úgy leülni a gép elé nap, mint nap, hogy elképzelésed sincs, hogy miért is csinálod…
Régi 2015-08-03, 18:00   #14 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Had kérdezzek akkor rá a részletekre! Ezt írtad:
"De hogy számot is mondjak: nálam daytraderként a forexben a napi 1% profitCÉL teljesen reális elvárásnak tűnik (aztán vagy bejön, vagy nem.) "

Daytraderként mennyi az átlagos napi profitod? Mondjuk az elmúlt 1 év átlaga érdekelne. (tőke%ban). Mekkora volt a legrosszabb napon a profitod, mennyi a legjobb napon? A kereskedési napok hány százalékában sikerül elérned a tervezett 1%ot?
Régi 2015-08-03, 18:28   #15 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 215
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

A téma címét nem lehetne lefordítani magyarra? Olyan mintha Fekete Pákó fogalmazta volna meg.
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-03, 19:06   #16 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Had kérdezzek akkor rá a részletekre!
Nem vagyok olyan perverz, hogy minden nap számolgassam.

Amit múltkor felraktam görbe szerintem éppen eléggé beszédes.
A kedvedért ma megnéztem: 6 tradem volt, de végül 2-t nem sikerült pluszban zárni, így csak 0,5% maradt. Volt már rosszabb is, akkor leállok (mert ami nem megy, azt ne erőltessük), jobb is, akkor is leállok (mert nem akarom túltradelni magam).
Ennél többet nem szeretnék hozzátenni itt a fórumon a témához. Az már VIP infó.

Viszont van itt még rajtunk kívül 4227 tag, gondolom, mások is leírják a tapasztalataikat…
Régi 2015-08-03, 19:10   #17 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

forexdaytraden bemutatott skalp technikák működnek próbálta már valaki a fórumozók közül?
Régi 2015-08-03, 19:15   #18 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 7
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

forexdaytrad 96 helyen letezik! elarulnad miröl beszelsz?
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-03, 19:17   #19 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

http://forexdaytrade.hu/skalp-technika-iv/
Régi 2015-08-03, 19:18   #20 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Úgy fest te nem ismered. De azokat kérdezem akik már letesztelték és be jött nekik.
Régi 2015-08-03, 19:46   #21 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
puma124 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
forexdaytraden bemutatott skalp technikák működnek próbálta már valaki a fórumozók közül?
ha a pszichológia rendben van, akkor igen.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-08-03, 19:48   #22 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Örülök, ha segíthettem.

Ha 1%-t kockáztatsz egy traden, 2%-t nyersz, 5 bukó, 5 nyerő, akkor elvileg igen.
Már csak meg kell tudni csinálni.
"Már csak meg kell tudni csinálni."
  Válaszol idézettel
Régi 2015-08-03, 19:48   #23 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 7
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ugye nem kell bizonygatnom, hogy hany eve vagyok tag a lacieknal
csupan tagan fogalmaztal, mert a talalos kerdes, hogy ma halgattad-e az elöadasukat az oldalazasrol?, ja a technika, amiröl beszelsz igen, jo!
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-03, 21:08   #24 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Van az elemzésközponton is egy ingyenes skalp előadás nyílt tanfolyam. Napi 0.4-1% ír. És heti 2%. Napi 5% ezekszerint parasztvakítás? Pedig 1/2 risk riwardal (ahol 1% a kockázat és 2% hozam) annyi jön ki 10belépés 50% találati arány esetén. Az már heti 25% lenne. Van olyan érzésem hogy gyakorlatban nagyon kevés 1/2 es beszáló van. Milyen kockázatkezelési stratégiát követ aki 0.4% dob össze naponta? Biztos nem az 1/2 -t. És mindez 5-15 belépésből? :O
Régi 2015-08-03, 21:18   #25 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

"Mi az a profit % ban amire számítani lehet egy működő kereskedési rendszertől?

A fent említett kérdésedre volt a válaszom a 13,78656978 %."

Erre a kérdésre nincs érdemi válasz, millió dologtól függ."

Valószínűleg de mégis mondtál egy számot. Naponta gondoltad? Mert az eddigi kutatásaim adataiból 13% havonta is piszok jó. Sokkal több mint amit a bemutató videóban mondanak. De éveshez meg kevés.
Régi 2015-08-03, 21:20   #26 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nem vagyok olyan perverz, hogy minden nap számolgassam.

Amit múltkor felraktam görbe szerintem éppen eléggé beszédes.
Ennél többet nem szeretnék hozzátenni itt a fórumon a témához. Az már VIP infó.
Nyilván egy értelmes ember nem számolgat minden nap, de időnként ellenőrzi hogy mennyi az annyi.
Nekem jók lett volna az 1, vagy 2 hónappal ezelőtt kiszámolt hasonló statisztikai adatok is.
A múltkori hozamgörbéd túl kicsi időszakot ölel át, ahhoz, hogy használható információt lehessen leszűrni belőle, a hosszú távú hozamra vonatkozóan. Most azt írtad, ma 6 traded volt. Ha ez kb átlagos mennyiségnek felel meg, akkor a múltkori hozamgörbéd kb 6 napos időintervallumnak felel meg. Már évek óta mentorálsz. Miért 1 hetes időszak profitját raktad ki?

tegyük fel, hogy van egy stratégia, aminek az eredményei 1 napra vetítve a következők.

bekövetkezési valószínűség/tőkére vetített hozam
50%: 1%
30%: 0,5%
10%: -0,5%
10%: -8%
Tehát átlagosan 100 naponként 50 napon termel 1% profitot, 30 napon termel 0,5% profitot, 10 napon -0,5% profitot, és 10 napon -8% profitot.
A fenti statisztikák alapján véletlen generátorral szimulálom az eredményeket. Az 54. és a 89. kötés közötti időszak hozamgörbéjét megosztom veletek:
Cím:  profitgorbe1.png
Megnézték: 641
Méret:  10,5 KB
Az egyszerűség kedvvért kockázati szint állandó volt, azaz minden nap végén a hozamot kivettem, az esetleges veszteséget pedig pótoltam. Nyilván, ha a hozamokat nem veszem ki, ennél is magasabb hozamot érhettem volna el összesítve.

Ha valakinek megtetszik a stratégia, jó pénzért szívesen mentorálom, de akár robotot is készítek, ami a fenti számokat(vagy akár jobbat is) éles körülmények között is produkálja hosszú távon.

A stratégiámról elmondhatom, hogy napi 1% profitCÉL teljesen reális elvárás (aztán vagy bejön, vagy nem.)

A teljes, 500 kötésből álló hozamgörbét csak a VIPeseknek mutatom meg:
ki-milyen-atlagos-profit-profitgorbe2.png
Régi 2015-08-03, 22:13   #27 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Sokszor úgy érzem hogy ha rövid távon sokkal több pénzt lehet ezzel meg keresni akár duplázni is akkor elég lenne évente egyszer 1 hetet foglalkozni vele és nem kéne 1% ért egész nap számolgatni meg figyelni a belépőket. El csípsz egy nagy rallit nagy tőke áttételen annyit hoz mint a féléves gürizés. Lehet hogy ez hosszú távon nem működik de minek ezt hosszú távon elég volna évente egy két ilyet össze hozni a bevétel semmivel sem lenne több mint a normális kereskedésből nagy nehezen össze szedett profit de kevesebb időbe telik és több energia marad szellemileg is.
Régi 2015-08-03, 22:56   #28 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Sőt, minek vele egy hétig foglalkozni, számolgatni, meg figyelni a belépőket? Felteszed ruletten az egész kereskedési tőkéd a feketére, és némi szerencsével duplázol 1 perc alatt, és egy évig elélhetsz belőle.
Napi profitcél 100%
Régi 2015-08-03, 23:00   #29 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Hé ha figyelmesen olvastál... nem ezt írtam.
Régi 2015-08-03, 23:02   #30 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Laciék a videóban is ki mondtk hogy tudnak olyat aki 40% egy napalatt dobott össze és elismert elemzőnek számít. Nem hiszem hogy randomozott. 40% féléves belépő.
Régi 2015-08-03, 23:04   #31 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Ha olyan szuper stratégiád van, amivel 1 hétnyi kereskedés után jelentős eséllyel duplázni tudsz, és extrém alacsony a nullázás esélye, akkor teljesen felesleges 1%okért görcsölnöd. Már csak meg kell találnod ezt a stratégiát.
Régi 2015-08-03, 23:15   #32 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Na ja hát ilyesmit mondok hogy nem lehet ezt így? Mért hívod szupernek? Mások is csinálnak ilyet. Aról beszélek amikor rövid idő alatt dupláznak aztán puff elvesztik az összeset. Ebből azt vonom le hogy csak rövid távon működik. Ez a stratégia nem lőhető el túl gyakran az fix és nem mondom hogy van ilyen csak abból kalkulálok amit eddig meg figyeltem.

"Sőt, minek vele egy hétig foglalkozni, számolgatni, meg figyelni a belépőket? Felteszed ruletten az egész kereskedési tőkéd a feketére, és némi szerencsével duplázol 1 perc alatt, és egy évig elélhetsz belőle. "

Azt mondod ha elemzel és árgus szemekkel egy alacsony stoppal megülhető rallit keresel nem lehet 50% nál nagyobra emelni az esélyt hogy elcsíbd?

2 ilyen elég volna 1 évbe. Tény hogy nagy pozíció méret kell de annak is szabhatol egy stoppot.
Régi 2015-08-03, 23:21   #33 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Nézd meg a fenti profitgörbémet. Ha ugyanezt 40x nagyobb tőkeáttéttel csinálom, akkor én is 40%hozamot hozok össze az első napon, és a kiemelt időszakban akkora profitot termelek, hogy az egész világ az enyém lesz...

"Laciék a videóban is ki mondták hogy tudnak olyat aki... "
Messziről jött ember....

"...40% egy napalatt dobott össze..."
Én is dupláztam már meg a számlámat 1 nap alatt. Többször is.

"És elismert elemzőnek számít. "
Lol

"Nem hiszem hogy randomozott."
Én sem randomoztam mikor dupláztam, de nem tudom bármikor megismételni. Szerinted az említett 40%os tag másnap, és hamadnap is megcsinálta a +40%ot?
Régi 2015-08-03, 23:32   #34 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

"Azt mondod ha elemzel és árgus szemekkel egy alacsony stoppal megülhető rallit keresel nem lehet 50% nál nagyobra emelni az esélyt hogy elcsíbd?"
Nem mondom, hogy nem lehet ilyent, de én az elmúlt évben átvizsgáltam jópár millió stratégiát, és nem csak ilyen masszívan hatékony, de egyáltalán profitot termelőt sem találtam. Ha megnézed, az előző random példámat, láthatod, hogy egy szar stratégiában is vannak szerencsés időszakok.
Laciák kiemelték a 40%os tagot, aki 1 nap alatt 40%olt, de nem nézték meg a másik napját, amikor ugyanolyan elismert elemző volt, ugyanolyan alapossággal tradelt, de csak -10%ot ért el, meg a másik 100 napjáról, amikor csak 1-2%okat nyert/veszített... Meg nem beszéltek a másik tagról, aki ugyanolyan elismert elemző, és alapos döntéshozó, csak épp nem volt szerencséje aznap.
Régi 2015-08-03, 23:33   #35 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Nem de nem is kéne neki másnap meg harmad nap ezt nem bármikor kell meg ismételni pont ez a lényege annak amit írok. Találni az évbe 2 olyan belépési pontot amikor meg lehet csinálni. És utánna ha nagyon akarod folytathatod az 1%os monelymanagmentet. Vagy be éred azzal az egy evétellel egészen addig amíg nem jön még egy hasonló lehetőség.
Régi 2015-08-03, 23:42   #36 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Kezdelek érteni és ezzel párhuzamosan a kedvem is egyre rosszabb xD Azt mondod nem álapítható meg olyan belépés ami kis kockázattal(bár tudom ez brutál sok 25%) Tőkét dupláz mondjuk 75%esélyel vagy csak 70. Ha vannak ilyenek biztos ritka.
Régi 2015-08-04, 00:00   #37 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

és mi a helyzet az elméletileg 1/2 risk riwardosal amit írtam. Mert hogy annak 50%találati arány melett 5%kéne ki hozni naponta 10 belépéssel. És itt nem sértjük a kockázat kezelés elveit. Ez mennyire ki vitelezhető élesbe? Te meg tudod hosszú távon csinálni? Nagyon ritka az ilyen 1/2 belépő? Van belőle 10 reggeltől estig? Minden nap?
Régi 2015-08-04, 00:01   #38 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Inkább rosszkedvű legyél, mint hogy elb@szd a megtakarított pénzedet... Én megbántam, hogy nekiálltam forexezni, az ebből begyűjtött 1-2 millió Ft profitom messze nem fedezi azt az időt, amit erre elpocsékoltam, stabil jövedelmet termelő stratégiát meg nem találtam. Persze te lehet, hogy szerencsésebb, kitartóbb okosabb leszel. Mások példáinak elemzésekor vedd figyelembe, hogy sokak érdeke, hogy azt hidd, ezzel lehet/könnyen lehet pénzt termelni (okattók, brókerek). Azt is, hogy az emberek többsége a kudarcait szégyelli, a sikereivel meg szeret büszkélkedni, így amikor szerencsés, akkor mindenkinek azt vetíti, hogy ő milyen okos, meg ügyes (ezt magával is elhiteti), amikor meg nincs szerencséje, meghúzza magát.
Régi 2015-08-04, 00:08   #39 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Pedig te elég jónak tünsz. Mennyi időt foglalkoztál vele?
Régi 2015-08-04, 00:10   #40 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Mint már mondtam, én SEMMI használhatót nem találtam. Mintha a piac teljesen véletlenszerűen mozogna. A támaszok, ellenállások, trendek, mindenféle indikátorok, illúziók. (Teljesen véletlenszerűen rajzolt charton is alakulnak ki pl trendek, de valóságban sem nagyobb a trend folytatódásának, az esélye, mint véletlen charton).
Vannak sokan, akik azt mondják, hogy tudnak profitot termelni, de csak épp hosszabb-rövidebb szerencsesorozatukat élik. Meg TALÁN vannak olyanok is, akik tényleg tudnak profitot termelni, de ők ritkábbak mint a fehér holló.
Régi 2015-08-04, 00:12   #41 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Itt elolvashatod a spekuláns karrieremet:
Én így látom
Régi 2015-08-04, 01:23   #42 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Hát végig olvastam nem semmi. Kár hogy nem jött össze az az indikátoros dolog. Tanulságos vólt.
Ez a mondatod a kedvencem:
"Szükség esetén bármikor képes lennék összedobni olyan stratégiát, ami tetszőleges időszakon korrekt, vagy akár elképesztően jó profitot hozott."
Elvileg akkor rövid távra tudol jól működő stratégiákat nem?
Régi 2015-08-04, 01:25   #43 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Kicsit bele is fájult a fejem most. Olvasok egy könyvet az elemzésről lehet fúl hiába olvasom?
Régi 2015-08-04, 04:29   #44 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 464
erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Puma, szia, attól függ mit olvasol és mi a célod vele.
Vannak nagyon jó könyvek, ha az elolvasás után felismersz egy ékelődést, vagy valami hasonlót, akkor már nem volt felesleges a rászánt idő.

Profit(célok), ne foglalkozz vele, egy nagy baromság, annyi jön amennyi, eleve butaságnak tartom meghatározni azt, hogy mennyi az elvárt profit egy nap/hét/hónap stb, meg is mondom miért. Azért, mert a saját belépési jeleidet, azok gyakoriságát, amire belépsz egy trédbe a piac adja (random db-ot). Ha 1 trédre x %-ot teszel fel (ami állandó mondjuk, ne variáljunk most ezzel), akkor nem támaszthatsz elvárást hozam szintjén, mivel a hozamod a jelek számától függ. Pld. nekem májusban 12 jelem volt, júniusban 5, júliusban pedig 6. Látod? Felesleges.

Más téma: harzolnak javaslom a forexfactoryhoz hasonló trade explorer bevezetését, mivel "Rendkívül sok az okos ember, de kevés közülük a gazdag.".
erla01 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-04, 05:28   #45 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Profit(célok), ne foglalkozz vele, egy nagy baromság, annyi jön amennyi, eleve butaságnak tartom meghatározni azt, hogy mennyi az elvárt profit
Kedves erla01!
Kösz, hogy nagy baromság, eleve butaság számodra, amit írtam. Pedig mint korábban megtudtuk vérprofi vagy, napi néhány óra alatt nagyon sokat keresel. Felajánlottad, így szerettem volna hallani a hogyant, de mikor kerestelek az általad megadott időpontban, hirtelen annyi dolgod lett a munkahelyeden, munkaidőben, 21 számla kezelése közben, hogy erre már nem jutott idő.
Tényleg sajnálom, mert az is izgalmas lehet, hogy mit, kit képviselve, milyen mögöttes szándékkal írod a kommentjeidet és milyen tényleges hozamot tudtok produkálni az ügyfeleiteknek, mások pénzén, jutalékért.

smk!

Én továbbra is úgy gondolom, hogy az elemzés után kialakul egy kép a piacról, lehet arra egy kereskedési tervet építeni, de végül majd az ár mozgása dönti el, mi valósul meg belőle. Ha a trade 80% körüli valószínűséggel pluszban zárható és gyakran megközelíti/túllépi az elvárást akkor azért mégse olyan nagy baromság az.

Ha tegnap vicces kedvemben lettem volna és 5,5%-t írok, akkor milyen görbéket gyártanál?

Szóval ne túráztasd magad felesleges ellenkampánnyal. Engem nem győzöl meg.
Régi 2015-08-04, 09:16   #46 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 464
erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Kedves moneymentor, kedves Mihály!

Nem tudom miért gondolod, hogy a te írásodat vettem alapul, amikor azt írtam, hogy havi profitelvárást támasztani baromság, de amúgy az, fentebb meg is indokoltam egy példával, remélem sokak közül kizárólag csak neked nem világos a dolog, ezért leírom újra.
Ha fix szignálra mész be, amit a piac ad, akkor egyik hónapban több lesz, a másikban kevesebb, így fix havi profitlevárást támasztani butaság.
Tévedsz, amikor azt írod,hogy napi néhány órában rengeteget keresem, ugyanis napi néhány percben keresem rengeteget. Hírekre kereskedem, ahogy ezt írtam is neked privátban és amikor kötök, nem érek rá csevegni, nem csak veled, senkivel sem.
A témához hozzátartozik az is, hogy 10:00-kor írtam rád, hogy beértem dolgozni, 10:44-kor írtad,hogy kötöttél, egyből mondtam,hogy trédelek, aztán 11:44-kor közölted, hogy bocsi, nekem ennyi időm volt. OK, neked ennyi időd volt, rendben van, nem is erőltettem tovább, ugyanis biztos van oka annak, hogy nekünk nem kell beszélgetni egymással. Én is rettentően sajnálom, hogy így alakult a dolog, hidd el.
Igen, valóban izgalmas lehet, hogy ki milyen érdekeket képvisel, kinek van honlapja és VIP fészbuk csoportja és ki kitől kap jutalékot, ki kinek az IB-je, ki milyen brókercéget tart jónak és promózza a hozzászólásaiban stb stb. Mögöttes szándékom csupán annyi, hogy a semmirevaló, nulla tudású, de nagypofájú kóklereket eltántorítsam attól, hogy osszák az észt - a te szavaiddal élve- valamilyen mögöttes szándékkal.
Nincsenek ügyfeleim, nincs szükségem semmilyen bevételre a trédeken kívül, a piac kifizet, néha többet, néha kevesebbet, de kifizet.
erla01 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-04, 09:49   #47 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Mintha a piac teljesen véletlenszerűen mozogna. A támaszok, ellenállások, trendek, mindenféle indikátorok, illúziók. (Teljesen véletlenszerűen rajzolt charton is alakulnak ki pl trendek, de valóságban sem nagyobb a trend folytatódásának, az esélye, mint véletlen charton).
hát nem úgy tűnik.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-08-04, 10:21   #48 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Profit(célok), ne foglalkozz vele, egy nagy baromság, annyi jön amennyi, eleve butaságnak tartom meghatározni azt
hát ez így van. mindig az adott piactól függ. érdemes olyan stratégiát kidolgozni, amelyik nagy valószínűséggel meghozza a minimálisan meghatározott havi hozamot. ilyen lehet pl. a megfelelő tőkenagyság, megfelelő tradenkénti kockázat vagy pl. a kisebb idősík(M15), hogy a kereskedések száma megnőjön.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-08-04, 11:32   #49 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

erla: nem feltétlenül baromság a napi profitcél. Persze egy olyan stratégiánál, mint a Tiéd, ahol havi 5-12 vagy hasonló számú tréd van, ott valóban kevéssé értelmezhető a dolog.
De aki - teszem azt - napi akár többszáz kötést bonyolít (ilyen is van), annak már abszolút releváns sarokkő lehet a napi profitcélt belőni.
Ebből a szempontból a trédek száma meghatározó.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-08-04, 11:33   #50 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
kinek van honlapja és VIP fészbuk csoportja és ki kitől kap jutalékot, ki kinek az IB-je, ki milyen brókercéget tart jónak és promózza a hozzászólásaiban stb stb. Mögöttes szándékom csupán annyi, hogy a semmirevaló, nulla tudású, de nagypofájú kóklereket eltántorítsam attól, hogy osszák az észt - a te szavaiddal élve- valamilyen mögöttes szándékkal.
Kár, hogy Skype-on közzétett honlapod már nem elérhető... Egyébként ha megbeszélünk egy időpontot, akkor egy óránál többet a barátnőmre se várnék.

De sebaj, bejelöltelek barátomnak.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Profit.hu safe Tőzsdei képzések 775 2017-06-21 08:02
Milyen tőzsdejátékokat ismertek? Becker Tőzsdejátékok 28 2017-03-14 14:30
Több Take Profit elhelyezése Vexdecore Kezdőknek 15 2014-11-04 23:02
Milyen devizanemben érdemes számlát nyitni? GP57 Kezdőknek 17 2011-11-04 18:56
nincs trend ' csak PROFIT alleexander Csevegés 125 2011-06-21 12:53

A pontos idő 12:30 , a GMT +1 időzóna szerint.