Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-09-23, 09:18   #1 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 44
Hírnév szint: 3
Arnold G a hírnévhez vezető út elején jár.
Question Női kereskedő vs. Férfi ? Pszichológia a kereskedésben.

Üdvözlet!
A témát azért indítom, mert érdekel a véleményetek a kereskedések során bennetek lezajló döntésekről és előzményeiről.

A napokban olvastam egy cikkben, miszerint a női kereskedők sikeresebbek a férfi trédereknél.

Ti mit gondoltok erről?
Arnold G nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-09-23, 09:52   #2 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.249
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Egy kép többet ér ezer szónál….

De komolyra fordítva: a tudás, tapasztalat nem hiszem, hogy nemfüggő lenne. Bár tény, hogy kevés női tradert ismerek.
Csatolt kicsinyítések
noi-kereskedo-vs-ferfi-pszichologia-kereskedesben-evi.jpg  
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2015-09-23, 10:23   #3 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Arnold G eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A napokban olvastam egy cikkben, miszerint a női kereskedők sikeresebbek a férfi trédereknél.

Ti mit gondoltok erről?
van benne igazság pszichológiai okok miatt
  Válaszol idézettel
Régi 2015-09-24, 11:10   #4 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

na igen, a pszichológiai okok.

most van itt egy tanulmány, ami szerint a nők magasan vezetnek egy-két területen:

http://news.efinancialcareers.com/uk...r-traders-men/
Régi 2015-09-24, 19:57   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 7
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

kivancsiva tettel, de tegnap kezdtem az angol tanulasat igy nem ertettem semmit
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-09-24, 20:35   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 215
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
na igen, a pszichológiai okok.

most van itt egy tanulmány, ami szerint a nők magasan vezetnek egy-két területen:

http://news.efinancialcareers.com/uk...r-traders-men/
Ha már ilyen tanulmányt csinálnak akkor miért nem sikeres kereskedőket vesznek alapul (persze tudom a választ, ilyet nem találtak).
A nők és a férfiak is egyaránt buktak. De a nők kevesebbet, és kevesebb költséget is generáltak stb.
Tehát ha én pl. egyáltalán nem kereskedek, ezáltal nem termelek veszteséget és költséget sem akkor én egy sikeres kereskedő vagyok? Kapkodni fognak utánam a cégek?
Nekem kicsit olyan érzésem van hogy a konklúzió előre meg volt adva (rendelve) és köré kellett építeni ezt a "tanulmányt".
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-09-25, 06:59   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 464
erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nem olvastam el a fent linkelt cikket, de nem is szükséges elolvasnom ahhoz, hogy leírjam a véleményem az eredeti témával kapcsolatban.

Szerintem a nők egy csöppet sem sikeresebbek a férfiaknál a kereskedésben. Miért lennének azok? Van valami természetfeletti érzékük és meg tudják mondani, hogy az árfolyam merre fog menni? Nem, nem létezik a "női megérzés", mint a kereskedés sikerességét elősegítő indikátor, mert ha létezne, tuti árulná valaki.

Koncentráció és gyakorlás, a chartok előtt eltöltött idő, a munkába, a tanulásba fektetett idő dönti el egy emberről, legyen az nő, vagy férfi, hogy sikeres lesz-e vagy sem. Továbbra is azt gondolom, hogy ha akarom, akkor a nagymamámat is sikeres, profitos tréderré lehet változtatni, csak kitartás kell és fegyelem.
El is érkeztünk egy fontos gondolathoz, a fegyelemhez. Sikeresség és fegyelem, szerintem elég nagy az összefüggés a kettő közt, hiszen mi más kellene a kereskedéshez, mint ez? Ha képes vagyok arra, hogy egy profitos és letesztelt, bizonyíthatóan nyerő stratégiát használva bekötöm a 4ik jelet is a zsinórba 3 bukó után, akkor én fegyelmezett vagyok és sikeres is, ami (siker) pénzben mérhető. Tőzsepszichológia? Milyen erényekkel van megáldva egy sikeres kereskedő? Össze lehet gyűjteni a sikeres kereskedők tulajdonságait és leírni egy papírra, majd bekarikázni azokat, amelyek mindenkinél szerepelnek. Iskolai végzettség, életkor, nemi hovatartozás stb. Szerintem mindegyiknél ott van a konzekvens kereskedés, (fegyelmezett eljárási protokoll) csak arra a jelre vár, amire köthet, más nem érdekli, reggel 8-tól este 8-ig, ha látja beköti és onnantól már statisztika kérdése és persze a money managementé.

Sikeresebbek-e a nők? Ha bizonyíthatóan fegyelmezettebbek, akkor sikeresebbek. Szerintem ez nincs így. Viszont arról nagyon szívesen olvasnék egy cikket, hogy 100 kereskedőből hány nő van.
erla01 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-09-25, 07:12   #8 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem, nem létezik a "női megérzés",
Tényleg nem. Csak megérzés létezik - férfiaknál és nőknél egyaránt, de a nőknél ez kifinomultabbb.
De nem ettől lesz sikeresebb valaki, illetve nem önmagában ettől a képességtől.

Idézet:
erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sikeresebbek-e a nők? Ha bizonyíthatóan fegyelmezettebbek, akkor sikeresebbek. Szerintem ez nincs így. Viszont arról nagyon szívesen olvasnék egy cikket, hogy 100 kereskedőből hány nő van.
Hogy a nők mennyire sikeresek a kereskedésben, sosem érdekelt. Valószínűsítem, hogy sokkal kevesebb nő foglalkozik tőzsdézéssel, mint férfi, de azt kellene megnézni, hogy azok közül a nők közül, akik mégis kereskednek, mennyi a sikeres - hasonlóképpen a férfiaknál is.
Így lehetne levonni olyan konzekvenciát, ami már majdnem közelít a topikindító kérdésre adandó válaszhoz.
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-09-25, 08:56   #9 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.384
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szerintem ket okbol sem lehet mit kezdeni ezzel a temaval.

Egyreszt, aligha keszitettek olyan felmerest, ahol osszemerheto lenne.

Masreszt, nincs is mit osszemerni! Ki a sikeres kereskedo? Ezt definialni kellene elobb, mert ezerfele ertelmezese lehetseges. ezt mikor, ki, hogyan donti el ezekrol az emberekrol?

Van, aki keres evente harommilliot, es mellette keres masbol ennek a duplajat, vagy van, aki evente csak harommilliot ebbol keres, van aki feleannyibol is megel evente, van, aki epp egy jo nsero szeriaban van, amugy nem profitos, de most megtriplazta a tizezer dolllarjat. Nagyon egyedi, ezert sincs mar ertelme a kerdesnek.

Az, hogy a nok sikeresebbek-e, hat. Miert lennenek sikeresebbek, avagy sikertelenebbek? A mentalis felkeszultseg nem valogat nemek, beosztasok, eloeletek szerint. Velemenyem szerint ez pont olyan, mint az elso hegymaszas aklimatizacio nelkul: ott derul csak ki, kepes-e a szervezeted elviselni az alacsony legnyomast, es nem kell-e visszafordulnod, vagy, hogy hol kell visszafordulnod, hany meteren. Ezt elore senki se tudja megmondani, es elotte akarmennyit edzhetsz ra elotte itt lent.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-09-25, 11:09   #10 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

ok. egyet tudok érteni a hozzászólásokkal. tehát felesleges a nemek arányát boncolgatni, vagy azt, hogy mi számít sikeresnek.
viszont mégis engem rendkívül érdekel hogy a kereskedési folyamatok során, mi és hogyan befolyásolja döntéseinket.

vegyünk egy példát. van most ez a vw botrány. olyat is olvastam, hogy ez az egész német gazdaságra rossz hatással lesz (hvg). tehát akkor itt tulajdonképpen egy bizalmi viszony megromlásáról van szó, melynek kevés racionális alapja van, mert szerintem attól, hogy a több co2 -t küld ki a levegőbe egy passat ,attól még ugyanolyan jő autó, mintha kevesebbet "szennyezné" levegőt.

vagy vegyük példának a budapesti hipszter kézműves sör mániát- 900 ft -ért ihatsz átlag egy olyan sört, amit fél éve föznek, és annyira rossz, hogy egy alap köbányai is messze veri.

szoval, hogy van ez? vajon a kereskedésben hasonló befolyásoló tényezők hogyan hatnak a trendekre, árakra stb.

ez a cikk is hasonló dolgokat feszeget: http://www.smarttrade.hu/hu/article/T-zsdepszichologia-2015-09-22-9-24-29

ffi vs nö téma off...

Utoljára módosítva: Arnold G által : 2015-09-25 11:14 Oka: helyesírási hiba
Régi 2015-09-25, 11:22   #11 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
vegyünk egy példát. van most ez a vw botrány. olyat is olvastam, hogy ez az egész német gazdaságra rossz hatással lesz (hvg). tehát akkor itt tulajdonképpen egy bizalmi viszony megromlásáról van szó, melynek kevés racionális alapja van, mert szerintem attól, hogy a több co2 -t küld ki a levegőbe egy passat ,attól még ugyanolyan jő autó, mintha kevesebbet "szennyezné" levegőt.
A befektetőt nem az érdekli, hogy mennyire jó az autó. Hanem az, hogy a JÖVŐBEN fog-e profitot, azaz PÉNZT termelni a cég.
Egy jelentős presztízsveszteséget szenvedett vállalat, ami óriási büntetések elé néz, aki hazudott a szabályozó hatóságoknak, és akinek jelentős költségei lesznek a visszahívások miatt, nem fog PÉNZT termelni, vagy jóval kevesebbet, mint korábban. Mindegy mit árul, a lényeg a PROFIT.
Régi 2015-09-25, 12:03   #12 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A befektetőt nem az érdekli, hogy mennyire jó az autó. Hanem az, hogy a JÖVŐBEN fog-e profitot, azaz PÉNZT termelni a cég.
Egy jelentős presztízsveszteséget szenvedett vállalat, ami óriási büntetések elé néz, aki hazudott a szabályozó hatóságoknak, és akinek jelentős költségei lesznek a visszahívások miatt, nem fog PÉNZT termelni, vagy jóval kevesebbet, mint korábban. Mindegy mit árul, a lényeg a PROFIT.
No igen. Ez a diszkontált cash-flow (DCF) modell szerinti gondolkodás, ami szerintem alapvetően hibás elképzelés, mert a jövőbeni pénzáramokat nem tudjuk megbecsülni, így abból eldönteni, érdemes-e most befektetni.

Lehetnek büntetések, lehet a forgalomban visszaesés, lehet további árcsökkenés, de VW részvény már most is 30%-ban alulértékelt.
Régi 2015-09-25, 12:39   #13 (permalink)
Szenior tag

lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
mert szerintem attól, hogy a több co2 -t küld ki a levegőbe egy passat ,attól még ugyanolyan jő autó, mintha kevesebbet "szennyezné" levegőt.
Ha ez így lenne akkor nem kellett volna meghamisítani az eredményeket.

Lényegében teljesen mindegy hogy az autó abszolút értékben milyen "jó", ők vállalták hogy megfelelnek a szabványnak és kiderült hogy csaltak. Ezért nyilván nem dicséret jár nekik. Bár szerintem nem hagyják a németek elkallódni a céget.
Régi 2015-09-25, 12:54   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
No igen. Ez a diszkontált cash-flow (DCF) modell szerinti gondolkodás, ami szerintem alapvetően hibás elképzelés, mert a jövőbeni pénzáramokat nem tudjuk megbecsülni, így abból eldönteni, érdemes-e most befektetni.

Lehetnek büntetések, lehet a forgalomban visszaesés, lehet további árcsökkenés, de VW részvény már most is 30%-ban alulértékelt.
Az hogy valami alulértékelt az mekkora eséllyel jelenti azt hogy az ár majd el is indul abba az irányba? Vagy helyette történik valami olyasmi (mint pl most a Volkswagen ügy) és az érték kezd igazodni az aktuális árhoz.

Mert ahhoz hogy a cég sikeres legyen kellhettek ilyen-olyan trükközések amik ha kiderülnek, jelentősen csökkenthetik a cég értékét. Az ilyen értelemben vett értéket pedig nem lehet shortolni.
Tehát végső soron kérdéses hogy az érték kiszámítása mekkora tőzsdei előnyt hoz. De ha tegyük fel van is előny, azt lehet tudni hogy milyen időtávon?

Pl. egy jós azt mondja tíz kereskedőnek hogy most vegyen VW részvényt mert felmegy az ára $200-ra (időt nem mond) akkor abból a tíz kereskedőből vajon mennyi fog pénzt keresni rajta (lehet hogy az ár előtte lemegy $1-re)? Tőkeáttételnél meg főleg problémás.
Régi 2015-09-25, 13:17   #15 (permalink)
Szenior tag

erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Trend is your friend - amíg meg nem fordul- , nem ismerős?
Itt az alja, ennél nem mehet lentebb. Ennél nem lesz drágább. 100eur alá nem mehet. 200$ fölé nem mehet. Hm... DE. Menni is fog, mindaddig, amíg meg nem tanulod, hogy 1.) nem kapkodsz, 2.) nincs limit a mozgásban, egy erős támasz van, a nulla.
Régi 2015-09-25, 13:21   #16 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Mai hír: szegény Norbi magyarázza, hogy miért esett az IPO-ja 40%-t. Hát szerintem azért, mert DCF modellel nagyot álmodtak a bevételekről, de aztán az nem jött be. Amúgy meg nem ér annyit az egész.

Graham quantitatív, Fisher qualitatív, Buffett meg a kettőt ötvöző módszerrel mindig is az értékre koncentrált. Ami jó volt, de jelentősen alulértékelt a piac, azt vették.

A VW a csalás ellenére nem rossz cég (tudás, know-how, márkanév, üzemek, termelő eszközök, alapanyagok, félkész és késztermékek, stb) és már alulértékelt.
Hogy ezt mikor veszi észre a piac? Fene tudja. De addig ne tessék nagy tőkeáttétellel és szűk stoppal 5 perces charton BEFEKTETNI.
Régi 2015-09-25, 13:46   #17 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Norbi? Áhhhh, neeem, nem nem. Is.

1.) nem ér annyit, nincs mögötte meg a várt érték, igazad van
2.) eleve szétshorolták, Norbit folyamatosan kényszerítette egy pool a részvénye megvételére, visszavásárlására, Norbi meg bele is ment a játékba, amíg ezt bírta pénzzel. Érdemes megnézni, hogy nap végén mindig jött Norbi és szépen felhúzta a papírok árát, aztán elkopott a pénz / stróman.
3.) Ki is volt az IPO-val megbízott cégek egyike? Óhhhh...tán nem a BCASH? Szerinted kikre verte rá a BCASH a Norbi papírjait? A meglévő ügyfeleire? IGENNNN, ott a pont!
És miért verték le az árát seperc alatt a papíroknak? Mert a BCASH ügyfelei eladogatták őket, nem azért, mert kiszámolták a DCF-edet, hanem mert megrendült a bizalmuk az efféle befektetések iránt. István bácsinak szóltak, hogy át tudja -a csődbe ment BCASH-től- transzferálni a részvényeit a XYZ céghez, amit ő meg is tett. Aztán, mivel nem kicsit volt elege ebből a balhéból, csőd - nincs meg a pénzem - nem tudom mi lesz- tudod, ezek a dolgok az átlagos polgárt megviselik és úgy kimenekülnek bármilyen papírból, hogy csak úgy füstöl. A BCASH "károsultaknak" meg sok volt a Norbijuk, aztán hellóhájgoodbye lett a papírnak.
Régi 2015-09-25, 16:41   #18 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hogy ezt mikor veszi észre a piac? Fene tudja. De addig ne tessék nagy tőkeáttétellel és szűk stoppal 5 perces charton BEFEKTETNI.
Direkt írtam BEFEKTETŐKET spekulánsok helyett, akik hónapokra, évekre terveznek (osztalék, stb) vásárlást, józan paraszti ésszel.
De fundamentális scalppal nyugodtan tolhatjátok. Misi is biztos bővítette már a portfóliót, hiszen erősen alul értékelt.
Régi 2015-09-25, 18:10   #19 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Direkt írtam BEFEKTETŐKET spekulánsok helyett, akik hónapokra, évekre terveznek (osztalék, stb) vásárlást, józan paraszti ésszel.
De fundamentális scalppal nyugodtan tolhatjátok. Misi is biztos bővítette már a portfóliót, hiszen erősen alul értékelt.
Graham, Fisher, Buffett nem rövidtávú spekuláns, és nem csak az osztalékra, hanem árfolyamnyereségre is utaztak. Nem is értem, hogy az ő stratégiájuk, ami egyébként nyilvános, miért nem része a tananyagnak a híres-neves tőzsdeoktatásokon.

Sebaj, felrakom a lényegét a weboldalam FacebookBlog oldalára. Ingyen.

Fund-tech részvénykereskedés során én sem skalpolok. De már figyelőlistán tartom a papírt, éppen a fentebb leírtak miatt.
Régi 2015-09-26, 19:37   #20 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szerintem ezügyben Csernok Miklós előadása kiváló. Ő nem hisz a daytrade-ben, de tudja kezelni normálisan a dolgot attól még.
Szerintem nagyon sok jó dolgot mondott a buy and hold "történetről"...

Egyébként meg nem mindegy, miből élsz meg? Buy and hold, vagy daytrade... A végeredmény a lényeg.

Mindenesetre az IPO-k nagyon veszélyesek, főleg azoknak, akik nem jártasak benne. Sajnos sok sales-es most a Ferrarira van rápörögve, tuti nagy biznisz lesz, ehhez képest a paypal se sikertörténet még, pedig akkor is egetrengető hozamokkal kecsegtettek.
Régi 2015-09-26, 19:58   #21 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Hírnév szint: 4
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Jó volt Miklós előadása, de én például a buy and hold-tól kapok lábrázást és a perces charton érzem jól magam . Mindenki másképp csinálja, de ahogy mondod, a végeredmény a lényeg
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-09-27, 04:51   #22 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
én például a buy and hold-tól kapok lábrázást és a perces charton érzem jól magam
A stratégia szempontjából nem mindegy, hogy mi a kereskedett termék (részvény, deviza, vagy más).
Én pl. eddig több pénzt kerestem részvény buy&hold típusú befektetéssel, mint forex daytrade spekulációval.
Régi 2015-09-27, 10:01   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Az a lényeg, hogy olyan strategiat uzemeltessunk, ami a szemelyisegunkhoz a legjobban passzol. Akkor elszunk a legsikeresebbek. Minden mas ezutan jon, a mit mivel kinel kerdeskor.

Ha fel lesz toltve az eloadasom, erdemes lesz megnezni, az egesz erre lesz kihegyezve.
Régi 2015-09-29, 16:13   #24 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 104
kétbalkéz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Visszatérve az eredeti témára: szerintem a nők többségében a kockázatkerülés genetikailag kódolva van. A nőknél a legfontosabb a biztonság, a párválasztásban és az utód nevelésében is, ez utóbbiban különösen nincs helye a kockázatvállalásnak. Ebből kifolyólag szerintem nagyságrendekkel kevesebb nő kezd bele bármiféle olyan tevékenységbe, így a tőzsdézésbe is, mely anyagi kockázattal jár. Azon kevesek, akik erre mégis alkalmasak, talán olyan jók, mint férfi társaik, talán jobbak, nem tudom. A kockázatkerülés gátat szab a jelentős nyereségnek, és egy nő hajlamosabb egy trade-et korábban nullába húzni, ennek pedig hosszú távon káros következményei lehetnek. Mégis úgy gondolom, hogy ha egy nő mentálisan alkalmasnak érzi magát a kereskedésre, akkor ugyanolyan sikeres lesz, mint férfi társai. Persze a számok csalókák, hiszen a nők közül kevesebben kezdenek kereskedni, míg a férfiak sokszor túlságosan magabiztosak, és olyanok is belevágnak, akik erre nem alkalmasak. A kereskedésbe kezdő nők közül tehát szerintem arányaiban kevesebben pereghetnek ki, de az össz népességre kivetítve még így is messze alulmaradnak a férfiakhoz képest.
kétbalkéz nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
kereskedés, pszichológia

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Ismertek női tradereket? GP57 Kezdőknek 18 2016-04-08 16:19
ismét női tanfolyam! Pumukli Tőzsdei képzések 6 2015-02-04 21:51
Női Tőzsde-Mentor tanfolyam kardosi Tőzsdei képzések 21 2013-07-15 15:43
Női tőzsdetanfolyam Freelalnder Tőzsdei képzések 42 2012-02-18 13:52
tenisz kereskedő radga Bemutatkozás 2 2011-09-29 10:09

A pontos idő 03:21 , a GMT +1 időzóna szerint.