Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-10-15, 10:34   #1 (permalink)
Új tag

Hely: Magyarország
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
befektetesmenedzser.hu a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Befektetési alapok

Sziasztok,

Manapság sokan tőzsdéznek és devizával kereskednek. Én magam is megpróbáltam több kevesebb sikerrel, végül arra jutottam, hogy inkább a megkeresett pénzemet különféle alapokba rakom. Ez a téma egy indító lenne, hogy mindenki megírja a tapasztalatát, hogy mi alapján fektet be egy adott alapba, vannak-e jó praktikák, stb.

Várom a hozzászólásokat!

Üdv. Gábor
Régi 2015-10-15, 11:21   #2 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.666
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
befektetesmenedzser.hu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,

Manapság sokan tőzsdéznek és devizával kereskednek. Én magam is megpróbáltam több kevesebb sikerrel, végül arra jutottam, hogy inkább a megkeresett pénzemet különféle alapokba rakom. Ez a téma egy indító lenne, hogy mindenki megírja a tapasztalatát, hogy mi alapján fektet be egy adott alapba, vannak-e jó praktikák, stb.

Várom a hozzászólásokat!

Üdv. Gábor
Szia.
Egy managertől vártam volna, hogy legalább mézesmadzagnak bedobjon vmi jó praktikát, bevigyen a tutibusiness édes szirupos málnásába.
Ez így nekem most nagyon a vak vezet világtalant kategória.

ui: néma** zongoraleckét adok veszek

** ne szólj szám, nem fáj fejem, mindenki jobban jár ha nem énekelek hozzá

--------------------
na jó, látom már, megvan a lényeges mondat a hozzászólás allján, miért nem ezzel kezded, minek a sűketelés ???
Régi 2015-10-19, 12:21   #3 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Ja én nem vagyok menedzser
Én szoftverfejlesztő vagyok, az oldalam foglalkozik befektetési alapokkal, innen a név, nyugodtan nézzétek meg, ingyenes a használata.
Azonban érdekelne, hogy kinek mi a véleménye milyen alapokba érdemes befektetni a jelenlegi szituációban: Kína, Volkswagen, Olaj, Technikai részvények.
Várom az okosságokat, és nézzétek meg az oldalt is
Régi 2015-10-19, 13:04   #4 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.246
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Én szoftverfejlesztő vagyok,
Várom az okosságokat,
A pénz- és tőkepiacokon sok ezer termék van. Lehetetlen mindegyiket figyelni, szűrni, kereskedni.

Ha valakinek nincs ideje, kedve, tudása az önálló tradeléshez, jó választás lehet beépíteni a portfólióba a befektetési/eszköz alapokat, ahol szakemberek végzik el ezt a munkát adott befektetési politika alapján. De ebből is rengeteg van.

Az átlag ügyfélnek éppen elég abból a néhány tucatból választani, amit bankja, brókere vagy biztosítója nyújtani tud. Nem beszélve a prémium, és privát banki támogatásról.

Ezért nem értem, mire jó a weboldalad. Adatokat szolgáltat, de ez megtalálható a bamosz, vagy az adott pénzintézet weboldalán is.

Mit lehet a gyakorlatban ennyi infóval kezdeni? Tudod elemezni, rangsorolni a befektetési politikákat a jövőre nézve? Tudsz ajánlani olyan számlanyitási lehetőséget, ahol minden alappal lehetne kereskedni? Milyen típusú ügyfélnek melyiket ajánlanád?

Szóval nekem úgy tűnik, van egy informatikailag profi weboldal, csak épp a szakmai tartalom hiányzik.
Nem biztos, hogy a fórumról fogod megkapni a hiányzó „okosságokat”.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-10-19, 13:18   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 464
Hírnév szint: 3
erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Én szoftverfejlesztő vagyok, az oldalam foglalkozik befektetési alapokkal, innen a név, nyugodtan nézzétek meg, ingyenes a használata.
Azonban érdekelne, hogy kinek mi a véleménye milyen alapokba érdemes befektetni a jelenlegi szituációban: Kína, Volkswagen, Olaj, Technikai részvények.
Várom az okosságokat, és nézzétek meg az oldalt is
Nekem tetszik az oldalad, megnéztem. Én szeretem a dolgokat egybe összehasonlítva látni. Egy átlagos befektető, aki diverzifikációban gondolkodik tudja hasznát venni.

Kína : Nem piszkálom Kínát, mert kizárólag tech. alapon nem szeretek kereskedni, nagyon sok infóm meg nincs róluk, tudásom felszínes, mehet amerre akar.

Volkswagen : Eladni már nem, venni még nem (részemről) skip ez is nekem.

Olaj : én longokat keresek benne, lehet helytelenül, főleg készletadatok után próbálok beülni.

Technikai részvények alatt nem tudom mit értesz.
erla01 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-10-29, 13:45   #6 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A pénz- és tőkepiacokon sok ezer termék van. Lehetetlen mindegyiket figyelni, szűrni, kereskedni.

Ha valakinek nincs ideje, kedve, tudása az önálló tradeléshez, jó választás lehet beépíteni a portfólióba a befektetési/eszköz alapokat, ahol szakemberek végzik el ezt a munkát adott befektetési politika alapján. De ebből is rengeteg van.

Az átlag ügyfélnek éppen elég abból a néhány tucatból választani, amit bankja, brókere vagy biztosítója nyújtani tud. Nem beszélve a prémium, és privát banki támogatásról.

Ezért nem értem, mire jó a weboldalad. Adatokat szolgáltat, de ez megtalálható a bamosz, vagy az adott pénzintézet weboldalán is.

Mit lehet a gyakorlatban ennyi infóval kezdeni? Tudod elemezni, rangsorolni a befektetési politikákat a jövőre nézve? Tudsz ajánlani olyan számlanyitási lehetőséget, ahol minden alappal lehetne kereskedni? Milyen típusú ügyfélnek melyiket ajánlanád?

Szóval nekem úgy tűnik, van egy informatikailag profi weboldal, csak épp a szakmai tartalom hiányzik.
Nem biztos, hogy a fórumról fogod megkapni a hiányzó „okosságokat”.
Nos azt írod, h az átlag ügyfélnek elég, amit a pénzintézet szolgáltat. Ezek szerint akkor én nem feltétlen az átlag ügyfeleknek írtam, mert nekem és pár barátomnak az volt az igénye, h a megtakarításunkat a legjobb alapokba tegyük, attól függetlenül, h pl az egyes bank, mit akar rádsózni.

Namost a bamosz oldala szép és jó, de nem tudod az adatokat rendezni, rangsorolni.

Pl tegyük fel, h kockázatkerülő az ember, rangsololja az alapokat, mondjuk 3 éves teljesítmény alapján, egyenként rákattint (mert mostmár előhozza a bamosz részletest), és megnézi részletesen, h az adott alap kockázati besorolása mi, így maga tud dönteni melyik alapot válassza.

Egyébként az egy jó észrevétel, h az egyszerűbb embereknek kéne vmi szűrést, tanácsadást csinálni, majd gondolkozom ezen is
Régi 2015-10-29, 13:47   #7 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nekem tetszik az oldalad, megnéztem. Én szeretem a dolgokat egybe összehasonlítva látni. Egy átlagos befektető, aki diverzifikációban gondolkodik tudja hasznát venni.

Kína : Nem piszkálom Kínát, mert kizárólag tech. alapon nem szeretek kereskedni, nagyon sok infóm meg nincs róluk, tudásom felszínes, mehet amerre akar.

Volkswagen : Eladni már nem, venni még nem (részemről) skip ez is nekem.

Olaj : én longokat keresek benne, lehet helytelenül, főleg készletadatok után próbálok beülni.

Technikai részvények alatt nem tudom mit értesz.
Köszi a kommenteted, örülök, hogy tetszik az oldal

Tök jó, h leírtad, h melyik befektetésben hogy gondolkodsz. Az olaj az most nekem nagyon bizonytalan, a VW az egy érdekes dolog, még infót gyűjtök. Technikai részvények alatt pedig ilyet értek, h Apple, Tesla, ilyesmik.
Régi 2017-05-10, 13:54   #8 (permalink)
Edy
Új tag

Összes hozzászólás: 8
Edy a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Befektetési Alap ktg. + részvény osztalék

Befektetési alapnál be kell kalkulálni a dijakat is,
A KIID vételi és visszaváltási dij lehet akár 5-5% is,
Sikerdij akár 20%
Brokercég dija, ha nem a saját (alaphoz tartozo) banknál veszed,
Pénzátutalás, visszautalás dija,
Hát nem tudom megéri-e?
Mi a véleményetek?
--------------------------------------------------
Tényleg tudja valaki, hogy a befektetési alapok elszámolásában mikor jelenik meg az osztalék?
A fordulónapkor, vagy a kifizetés napján?
Ehhez igazodva talán érdemes a beszállásokat is igazitani.
Edy nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Befektetési alapok újra Aliz Befektetési alapok 51 2017-10-10 12:43
Abszolút hozamú alapok Kisbefektető Befektetési alapok 28 2015-11-26 10:47
Pénzpiaci alapok Kisbefektető Befektetési alapok 6 2015-03-06 09:20
Származtatott alapok osztalék Befektetési alapok 0 2011-11-20 20:43
Kockázati tőke alapok Kisbefektető Befektetési alapok 2 2009-07-30 09:06

A pontos idő 13:30 , a GMT +1 időzóna szerint.