Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-12-09, 14:29   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 4
Gosor a hírnévhez vezető út elején jár.
Exclamation MT4 Expert

Sziasztok, keresek egy olyan Indicatort vagy Expertet melly letudja manadgelni a poziciomat. Ugy ertem, hogy ha veszek PL.: EUR/USD-t 1,50 szintnel 0,20 L, es azt szeretnem, hogy ha eléri a 1,51 szintet akkor a 0,20 L-ot letudja felezni az expert vagy az indikator. Remélem érthető voltam Koszonom elore is a válaszokat
Gosor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-09, 14:40   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.012
Hírnév szint: 10
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

http://tradercentrum.hu/shop/tc_victorymanager

Töltsd le, próbáld ki, a leírásban benne van, mennyiféle funkciót tud. Elég sokat, csak az a honlapon nincs részletezve.

Az árengedményről beszélgethetünk

Ha érdekel, írj légyszi a david@tradercentrum.hu címre.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2015-12-09, 14:47   #3 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Köszönom szépen az informaciót. Nem nezem le a fizetős dolgokat mert tudom hogy mindenhez ido meg tudas kell+(AKARAT), de nem alok eleg jol anyagilag ugy hogy, beérném valami Free-vel is Köszi
Régi 2015-12-09, 15:24   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 392
Hírnév szint: 5
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

THV CaveManager 1.41 az egyik kedvencem, mert tud egy csomó mindent. Többek között rész zárást is három lépésben.

http://www.forexfactory.com/showthread.php?p=3677367
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-09, 17:00   #5 (permalink)
Tag

agytrabant logója

Hely: Székesfehérvár
Összes hozzászólás: 63
agytrabant a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

szia, egy meglévőt átírtam a saját igényeim szerint, arra használom, ha az ár eléri a megadott szintet akkor az sl->orderopenprice és zárok vmennyit a poziból
Csatolt fájl-ok
Fájl típus: mq4 BreakEvenExpert_v3_partial_close.mq4 (5,4 KB, 80 olvasás)

Utoljára módosítva: agytrabant által : 2015-12-09 17:01 Oka: helyesírás
agytrabant nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-09, 17:09   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.012
Hírnév szint: 10
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Gosor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszönom szépen az informaciót. Nem nezem le a fizetős dolgokat mert tudom hogy mindenhez ido meg tudas kell+(AKARAT), de nem alok eleg jol anyagilag ugy hogy, beérném valami Free-vel is Köszi
Nem gond. A lényeg, megtaláld, amit szeretnél Ha meg majd lesz pénzed, amit kívánok, akkor már fizetős cuccot is veszel majd. Legalábbis én is így voltam Többiek segítenek
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-09, 18:19   #7 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 2.003
Hírnév szint: 7
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok, keresek egy olyan Indicatort vagy Expertet melly letudja manadgelni a poziciomat. Ugy ertem, hogy ha veszek PL.: EUR/USD-t 1,50 szintnel 0,20 L, es azt szeretnem, hogy ha eléri a 1,51 szintet akkor a 0,20 L-ot letudja felezni az expert vagy az indikator. Remélem érthető voltam Koszonom elore is a válaszokat
Ember, veszel helyette két darab nullaegyest.
Az egyikre beteszed a tp-det ahova akarod, a másik meg fog maradni
Régi 2015-12-10, 10:44   #8 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem gond. A lényeg, megtaláld, amit szeretnél Ha meg majd lesz pénzed, amit kívánok, akkor már fizetős cuccot is veszel majd. Legalábbis én is így voltam Többiek segítenek
Köszönöm
Régi 2015-12-10, 10:45   #9 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ember, veszel helyette két darab nullaegyest.
Az egyikre beteszed a tp-det ahova akarod, a másik meg fog maradni
Megfogadom Kossz
Régi 2015-12-10, 10:47   #10 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

[QUOTE=falcon;74409]THV CaveManager 1.41 az egyik kedvencem, mert tud egy csomó mindent. Többek között rész zárást is három lépésben.

Nemtudom miert de nemhadja megnyitni. Beteszem oda ahova kell és nem teszi elérhetővé a szoftverben. Mi lehet a problema?
Régi 2015-12-10, 11:15   #11 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

[QUOTE=Gosor;74453]
Idézet:
falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
THV CaveManager 1.41 az egyik kedvencem, mert tud egy csomó mindent. Többek között rész zárást is három lépésben.

Nemtudom miert de nemhadja megnyitni. Beteszem oda ahova kell és nem teszi elérhetővé a szoftverben. Mi lehet a problema?

Már megoldottam. Csak segitség kellene. Valami hasznáalati utasítást szeretnéek kérni..
Régi 2015-12-10, 11:44   #12 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

[QUOTE=Gosor;74458]
Idézet:

Már megoldottam. Csak segitség kellene. Valami hasznáalati utasítást szeretnéek kérni..
Már ez is megvan. De meg mindig van valami problemam Hogy ha minuszba megyen a pozicio es azt szeretnem lefelezni akkor arra az ertekre miert nem lehet beallitani??
Régi 2015-12-10, 12:03   #13 (permalink)
Szenior tag

falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

[QUOTE=Gosor;74461]
Idézet:

Már ez is megvan. De meg mindig van valami problemam Hogy ha minuszba megyen a pozicio es azt szeretnem lefelezni akkor arra az ertekre miert nem lehet beallitani??
Ha rossz irányba megyen akkor a UseLoss_by_Batch résznél keresgélj.
Régi 2015-12-10, 13:28   #14 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

[QUOTE=falcon;74463]
Idézet:

Ha rossz irányba megyen akkor a UseLoss_by_Batch résznél keresgélj.
Nem neked szantam de probalom beizzitani ezt az Expertet is de még talián vagyok hozza. Kissé gyér még az angol nyelvtudásom de remelem megbirkozok vele mert letöltöttem a pdf-et is De Szeretnélek megkerni valamire. Azt szeretnem hogy ha lefenképeznéd nekem hogy te hogyan alitod be magadnak az expertet vagyis hogy hogyan lehet üzemhejzetbe hozni remelem nem okozok problémát ha igen no para megoldom
Régi 2015-12-10, 20:37   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem neked szantam de probalom beizzitani ezt az Expertet is de még talián vagyok hozza. Kissé gyér még az angol nyelvtudásom de remelem megbirkozok vele mert letöltöttem a pdf-et is De Szeretnélek megkerni valamire. Azt szeretnem hogy ha lefenképeznéd nekem hogy te hogyan alitod be magadnak az expertet vagyis hogy hogyan lehet üzemhejzetbe hozni remelem nem okozok problémát ha igen no para megoldom
Leginkább stopkövetési technikákat teszteltem ezzel az experttel. A részzárással nem foglalkoztam, csak ajánlottam neked egy lehetőséget erre. Ha érdekel, akkor szánj rá időt, ismerd meg és teszteld le alaposan demóban. Erről fog szólni minden, hogy saját tapasztalatokat szerezz, amiből építkezhetsz. Sok sikert!
Régi 2015-12-15, 18:40   #16 (permalink)
Szenior tag

Hely: mikor mi
Összes hozzászólás: 254
nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ez a függőség igen kemény, hiába tudom biztosan hónapok óta, hogy forexen soha az életben nem fogok kereskedni többé, semmi sem változott, azóta is ugyanúgy fejlesztem tovább a robotjaimat minden nap, mintha mi se történt volna. Ennek eredményeképp az elmúlt pár napban rájöttem, hogy nem kell többé külső programokat használnom a robotjaim betanításához, ez sokkal egyszerűbben és gyorsabban megoldható mql-ben.

Ez a csomag ugyanannak a robotnak ugyanazokkal a beállításokkal 28 devizapáron futtatott backtest kötéslistáit tartalmazza 2007-től múlt hétig. A legdurvább az, hogy a robotban használt statisztikai adatbázis legyártása erre az összesen másfél millió gyertyára mindössze másfél percig tartott. Ehhez egy mql4-ben írt szkriptet, a jforexből letöltött adatokat, és a Logic Friday nevű elektronikai tervezőprogram által generált c kódéhoz nagyon hasonló logikát használtam.

Az elmúlt években már megszoktam, hogy nagyon gyorsan tudok nagyon szép backtest eredményeket kreálni, de ennek a cuccnak a teljesítménye rendesen meglepett. Magamnak megtartani biztosan nem fogom, csak még kicsit finomítok rajta, ötletelek a további fejlesztési-tuningolási lehetőségeken, aztán majd egyszer csak megjelenek itt vele. Addig is lehet játszani a kötéslistákkal, azért csak játszani, mert megfejteni őket gyakorlatilag esélytelen.
nlot nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-26, 03:27   #17 (permalink)
Szenior tag

nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Úgy döntöttem megfogadom azok tanácsát, akik a szakmai jellegű témákkal való foglalkozást javasolják a személyeskedés és más fórumtagok kommentjeinek kielemzése helyett. Az volt a tervem, hogy megvárom amíg jelentkezik valaki, akit az előzőleg posztolt eredmények érdekelnek, de most meggondoltam magam, és kérés nélkül is folytatom amit elkezdtem. Ha ezen a fórumon nem is érdekel senkit, biztosan lesznek olyan fejlesztők, akik megtalálják és hasznot tudnak majd húzni belőle. Másrészt tudom magamról, hogy a fórumon túl agresszív és túl okoskodó vagyok, ezért az érdektelenséget sokkal inkább eme tulajdonságaim miatti személyes antipátiának tudom be, mintsem a szakmai rész iránti érdeklődés teljes hiányának.

Lehet hogy nem a legmegfelelőbb topikot választottam a publikáláshoz, amennyiben így érzitek, szólhattok nekem, vagy akár közvetlenül harzolnak is, hogy rakja át a hozzászólásaimat máshova. Ehhez az általánosságok című topikot tudnám ajánlani, ha már eddig is oda pakoltam a játékaimat, és ott nem zavartak senkit.

Az egész abból indult, hogy nemrég készíteni akartam egy csaló robotot, ami a tesztelésekor a FileOpenHistory() függvény segítségével előre lát az időben, mindezt pusztán a játék és a vicc kedvéért. Ekkor szembesültem vele, hogy a meta újabb verzióiban ezt a megoldást letiltották. Ez önmagában nem is lett volna gond, mert DLL hívással meg tudtam oldani az aktuális hst fájl átmásolását a tester\files mappába, ahol egy sima FileOpen() függvénnyel is lehet ügyeskedni. A gondot az okozta, hogy a meta ekkor legújabb build 924-es verziójában pont DLL hívással kapcsolatos bugra panaszkodtak a fórumokon. Ezért kezdtem el más megoldáson gondolkozni, és ekkor jöttem rá, hogy a tökéletes teszt-eredmények előállításához nem is szükséges csalni. A korábban már sokat használt és hivatkozott gépi tanuló módszerek működéséhez hasonlóan elég az adatokat csoportokra osztani (szegmentálni), majd minden csoporthoz kiszámolni egy (vagy több különböző) célérték átlagát. Célérték gyakorlatilag bármilyen kiszállási stratégia profitban vagy valami speciálisabb mérőszámban mért eredménye lehet.

Ami számomra új ebben, az maga az adatok csoportokra osztásának módszere. Biztosan nem én találtam ezt fel, biztosan létező és használatban lévő módszer, csak a nevét nem találtam meg. Az általam készített verzió logikai változókat használ, amik csak két értéket vehetnek fel, igaz/hamis, vagy 0/1. Fontos hogy az egyes logikai változók értékei függetlenek legyenek a többitől, különben az egyes csoportok nagyon egyenlőtlen számú gyertyát fognak tartalmazni. Hogy hány darab ilyen logikai változóra van szükség a csoportokra osztáshoz, azt két szám dönti el: egyik a csoportokra osztandó gyertyák darabszáma, a másik a csoportok mérete a gyertyák darabszámában megadva. Ezekből az adatokból először a csoportok számát kell kiszámolnunk úgy, hogy a gyertyák számát elosztjuk a csoportok méretével. Ha például van százezer gyertyánk, amit fel szeretnék osztani 1000 darab gyertyát tartalmazó csoportokra, akkor 100000/1000 = 100 darab csoportot kell alkotnunk.

Ezután azt kell kiszámolni, hogy a meghatározott számú csoport létrehozásához hány darab logikai változóra van szükségünk. Mivel ezek a logikai változók összesen két értéket vehetnek fel, ezért egy darab változóval 2 darab csoportot tudunk alkotni, két változóval négyet, és így tovább, a kettő hatványainak megfelelően. Ezért a szükséges logikai változók száma az a szám lesz, amelyik hatványra emelve a kettőt a csoportok számához legközelebb eső számot kapjuk. Ez a szám a csoportok számának kettes alapú logaritmusának egészre kerekített értéke lesz. Mql4-ben gyárilag nincs kettes alapú logaritmus függvény, ezért itt a csoportok számának természetes alapú logaritmusát kell osztani a kettő természetes alapú logaritmusával. A fenti példát folytatva, hat darab logikai változóval 2^6 = 64 darab csoportunk lenne, hét darabbal 2^7 = 128, így a hetest választjuk, mert a kettőnek a hetedik hatványa van a legközelebb a 100-hoz.

Ha ez megvan, deklarálnunk kell két tömböt, egyet a csoportok tagszámának, egyet pedig a célérték-átlagnak. A tömböket át kell méretezni 2^(logikai változók száma) méretre, vagyis akkorára, ahány variáció az adott számú logikai változóból kirakható.

Ezek után egy ciklusban végig kell mennünk a gyertyákon, és minden gyertyánál kiszámolni a logikai változók és a célérték aktuális értékeit. A logikai változók sorozatából egy binary-array-to-decimal-number (logikai változó sorozat ==> decimális egész szám) függvénnyel egy nemnegatív egész számot képzünk, ez lesz a tömbök aktuális indexe, ahol a tagszám tömb értékét egyel növeljük, a célértéket pedig hozzáadjuk a célérték-átlag tömb ezen indexű helyén lévő értékhez.

Ha végigértünk a gyertyákon, akkor egy újabb ciklusban a tömbjeinken megyünk végig, és ahol a tagszám nagyobb mint nulla, ott a célértéket elosztjuk a tagszámmal, így kapjuk meg a célértéknek az adott csoporthoz tartozó átlagát. Ezek után nincs más dolgunk, mint fájlba írni a két tömböt, lehetőleg bináris fájlba (ami nem txt vagy csv formátum), mert ezt a fájlt utólag úgysem ajánlott szerkeszteni, és a robotban beolvasni is gyorsabb. Ha a fájl írása kész, a robotunk teszteléséhez át kell másolnunk a meta tester\files mappájába.

A robotban a logikai változókat kiszámoló, és a binary-to-decimal függvényre lesz szükségünk, plusz egy olyanra, ami az OnInit() függvényben beolvassa ezt a fájlt, plusz a tömbökre amikbe beolvassa őket. A pozícióba lépési jelet a célérték-átlag bizonyos határértékek alatti és feletti értékei adják, amennyiben a tagszám értéke nem nulla.

Ami még fontos, hogy a gyertyák egyszeri végigolvasása alatt gyakorlatilag akárhány célértékre lehet átlagot számolni, csak az átlag tömböt két dimenziósnak kell deklarálni, az oszlopok számát pedig annyinak, ahány célértékkel dolgozunk. Vagy az is egy megoldás, ha a csoportosításkor nem használunk célértéket, hanem később optimalizálunk minden csoporthoz külön be- és kiszállási stratégiát, bár ez a megoldás jóval lassabb.

Ez itt a szkript: aTemp.mq4
és ez itt az expert: aTempEA.mq4

Be kell másolni őket a megfelelő mappákba, majd metaeditorban meg kell nyitni és le kell fordítani őket. Ezután a szkriptet el kell indítani bármelyik tetszőleges charton. A Stop_Szint_Pontokban nevű beállításnak az aktuális idősík átlagos gyertyaméreténél kisebb értéket adni nem ajánlott. Ha a szkript végzett, a meta MQL4\Files mappájából a létrehozott fájlt át kell másolni a tester\files mappába, ezután lehet tesztelni az expertet. Érdemes ugyanazon az idősíkon és instrumentumon tesztelni, amelyiken a szkriptet lefuttattuk. Ha mindent jól csináltunk, valami ilyesmi teszt-eredményt kell látnunk:

mt4-expert-tempteszt.gif
Régi 2015-12-26, 04:58   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Az előző bejegyzés jó hosszúra sikeredett, de így sem tudtam benne mindent leírni, amit fontosnak tartok.

Legfontosabb azt kihangsúlyoznom, hogy ez a rendszer így nem több, mint egy nagyon leegyszerűsített példa az adat-csoportosításra használt elv szemléltetésére. Ha vannak benne hibák, és ha nem is működik tökéletesen, a módszer lényegének megértéséhez biztosan elég lesz.

Sokat gondolkozom és dolgozom a további fejlesztési lehetőségeken, és eddig arra jutottam, hogy ezzel a módszerrel gyakorlatilag bármekkora statisztikai adatbázis készíthető, akárhány célértékre vonatkozóan. Méréseim szerint e bináris fájl beolvasásának sebessége nagyságrendileg 300 megabájt/másodperc, vagyis egy 300 megás ilyen statisztikai adatbázis használata mindössze 1 másodperccel növeli meg a robot inicializálásának az idejét. Viszonyításképp a 28 főbb devizapár összes egy órás hst adatsora 2007-től mostanáig összesen 70 megabájt sincs. A fájlok legyártásának ideje pedig nagyjából 2 perc/megabájt, és ilyen kis csoportok létrehozásánál egy megabájt körülbelül 2 millió gyertyát tud magába foglalni.

Lehet használni több különböző logikai változó sorozatot, és ezek alapján több különböző csoportosítást végezni, és minden csoportosítás tartalmazhatja több célérték átlagát. Lehet használni időszűrést az adatokra, túl régieket nem használni, stb. A korábbi gyertyákra kapott előrejelzésekből is lehet logikai változókat számolni, és ilyen csoportokat alkotni, akár ugyanazon, akár más célérték(ek)re vonatkozóan, akár többszörös mélységig is. A lehetőségek száma erősen konvergál a rengeteg felé.

Szeretném megjegyezni, hogy nagyon nem ilyen kódokat szoktam írni, a magyar nyelvű változónevek ugyanolyan szokatlanok, mint a kommentek írása a programba, ezek közül egyiket sem szoktam alkalmazni. Emellett még mindig csak hobbi programozó vagyok, a kódjaimat fontos eszerint kezelni. A programozási megoldások véletlenül sem tekintendőek oktatási célúnak, különben könnyen kialakulhat a híres vak-vezet-világtalant nevű szituáció.
Régi 2015-12-26, 17:01   #19 (permalink)
rpr
Szenior tag

Összes hozzászólás: 137
rpr a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,

Irtam is egy egyszeru kis progit félig a sugora tamaszkodva, de amikor tesztelem mt4-be ezt a hiba uzenetet hozza. A probléma itt nemaz altalam irt programmal van az hiba nélkül leforditja. Probaltam gyari experettel is ugyanez a hiba uzenet.
Mi a probléma? köszi.

más:
Sajnos azt tapasztalom, hogy amit mt4 metaeditor elenged sarga hibauzenettel azt mt5 editor-nál már piros és nem engedi lefutattni. Nálatok is igy van?
Csatolt kicsinyítések
mt4-expert-1.jpg  
rpr nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-26, 17:02   #20 (permalink)
rpr
Szenior tag

Összes hozzászólás: 137
rpr a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az előző bejegyzés jó hosszúra sikeredett, de így sem tudtam benne mindent leírni, amit fontosnak tartok.

Legfontosabb azt kihangsúlyoznom, hogy ez a rendszer így nem több, mint egy nagyon leegyszerűsített példa az adat-csoportosításra használt elv szemléltetésére. Ha vannak benne hibák, és ha nem is működik tökéletesen, a módszer lényegének megértéséhez biztosan elég lesz.

Sokat gondolkozom és dolgozom a további fejlesztési lehetőségeken, és eddig arra jutottam, hogy ezzel a módszerrel gyakorlatilag bármekkora statisztikai adatbázis készíthető, akárhány célértékre vonatkozóan. Méréseim szerint e bináris fájl beolvasásának sebessége nagyságrendileg 300 megabájt/másodperc, vagyis egy 300 megás ilyen statisztikai adatbázis használata mindössze 1 másodperccel növeli meg a robot inicializálásának az idejét. Viszonyításképp a 28 főbb devizapár összes egy órás hst adatsora 2007-től mostanáig összesen 70 megabájt sincs. A fájlok legyártásának ideje pedig nagyjából 2 perc/megabájt, és ilyen kis csoportok létrehozásánál egy megabájt körülbelül 2 millió gyertyát tud magába foglalni.

Lehet használni több különböző logikai változó sorozatot, és ezek alapján több különböző csoportosítást végezni, és minden csoportosítás tartalmazhatja több célérték átlagát. Lehet használni időszűrést az adatokra, túl régieket nem használni, stb. A korábbi gyertyákra kapott előrejelzésekből is lehet logikai változókat számolni, és ilyen csoportokat alkotni, akár ugyanazon, akár más célérték(ek)re vonatkozóan, akár többszörös mélységig is. A lehetőségek száma erősen konvergál a rengeteg felé.

Szeretném megjegyezni, hogy nagyon nem ilyen kódokat szoktam írni, a magyar nyelvű változónevek ugyanolyan szokatlanok, mint a kommentek írása a programba, ezek közül egyiket sem szoktam alkalmazni. Emellett még mindig csak hobbi programozó vagyok, a kódjaimat fontos eszerint kezelni. A programozási megoldások véletlenül sem tekintendőek oktatási célúnak, különben könnyen kialakulhat a híres vak-vezet-világtalant nevű szituáció.
irtad hogy eleged lett a forex-bol.
Lemaradtam az előzményekről. Miért lett eleged belőle?
rpr nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-26, 17:58   #21 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
rpr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Irtam is egy egyszeru kis progit félig a sugora tamaszkodva, de amikor tesztelem mt4-be ezt a hiba uzenetet hozza. A probléma itt nemaz altalam irt programmal van az hiba nélkül leforditja. Probaltam gyari experettel is ugyanez a hiba uzenet.
A hiba amit mutattál, mindenhol így van, mégpedig a múltbeli adatok hiányossága és gyenge minősége miatt. Egy megoldást tudok, ez pedig az, ha minden tickes és kontroll pontos tesztelést nem használunk, hanem csak az árak megnyitását ( a teszterben a devizapár kiválasztása alatti mező ).

Idézet:
Sajnos azt tapasztalom, hogy amit mt4 metaeditor elenged sarga hibauzenettel azt mt5 editor-nál már piros és nem engedi lefutattni. Nálatok is igy van?
MT5-öt nem használok, ezért erről nem tudok érdemben nyilatkozni, de ha tippelnem kellene azt mondanám, hogy a két programnyelv nem ugyanaz, ezért nem működik MT5-ben az, ami MT4-ben igen. Nyisd meg mindkét metaeditorban a gyári robotokat ( Moving average és MACD Sample ), és tanulmányozd a különbségeket, szerintem lesz belőlük bőven.

Idézet:
irtad hogy eleged lett a forex-bol.
Lemaradtam az előzményekről. Miért lett eleged belőle?
Főként az általad is posztolt adatminőség-problémák miatt. Az egész világon nem találtam egyetlen egy olyan forex brókert sem, aki a múltbeli adatok hitelességére bármiféle garanciát vállalna. Sőt többnyire a valós időben érkező tickek hitelességéért sem vállalnak felelősséget, azok is csak tájékoztató jellegűek. És mióta tudunk az egyéni árszabás lehetőségéről/gyakorlatáról ( a dealing desk és a szerver oldali pluginok trükkjei miatt előfordul(hat), hogy más ask/bid árat lát az, aki éppen longban ül, mint az aki shortban, vagy épp semmiben ), azóta az is nyilvánvaló, hogy ez az adatprobléma az érkező tickek fájlba mentésével sem hidalható át. Itt mindenki egyet ért abban, hogy random árfolyammozgáson nem lehet pénzt keresni, valódi múltbeli adatok viszont nem léteznek, ezekből pedig logikusan és egyenesen az következik, hogy a forex nem más, mint egy komoly és menő szakmának eladott szerencsejáték. Drága és haszontalan számítógépes játékok helyett demóban játszani és/vagy stratégiákat fejleszteni játék gyanánt tökéletes, de pénzt beletenni szerintem nem érdemes. Aki az éles kereskedés függőjévé válik, az hosszú távon nagyon nagy eséllyel ( >99% ) összességében veszteséggel fog kiszálni belőle, és még örülhet, ha ennyivel megússza...
Régi 2015-12-27, 13:18   #22 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 158
Hírnév szint: 9
Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
...Itt mindenki egyet ért abban, hogy random árfolyammozgáson nem lehet pénzt keresni...
Egy éve még mást mondtál. Megváltozott a véleményed?
Brian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-27, 21:15   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Brian eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy éve még mást mondtál. Megváltozott a véleményed?
Igazad van, ez a rész tényleg félreérthető volt.
Ezzel nem magamra céloztam, hanem mindenki másra, aki erről a kérdésről véleményt mondott itt.

Már nem végzek semmilyen komoly munkát a témával kapcsolatban, csak játszom olyan dolgokkal, amikhez épp kedvem van. Mint azt többször is írtam, már egy kicsit sem tudom komolyan venni ezt az iparágat, anélkül meg nehéz bármiféle komolynak nevezhető munkát végezni. Ezért a random chartos stratégiákkal sem haladtam semmit az elmúlt évben, az egy chartot kereskedő verziónál nem mentem tovább. Ezek a robotjaim pedig annyira keveset keresnek, amit a slippage gyakorlatban el is vinne, de azt legalább mindig minden teszten, szóval keresnek is meg nem is. A használható teljesítményhez több random chartot kellene kereskedni párhuzamosan, ami nagyságrendileg azt jelenti, hogy az egy chartos verzió variáció-számának végére nem csak pár nullát kellene írnom, hanem egy felkiáltójelet ( FAKTORIÁLIS ). És mivel az egy chartos robotnak is több mint 3000 optimalizálandó paramétere van, ezért a feladat tovább bonyolítását meghagyom mazochistáknak.
Régi 2016-01-13, 12:29   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez itt a szkript: Csatolás 8539
és ez itt az expert: Csatolás 8540
Na kipróbálta valaki ezeket a cuccokat?
Ha igen, mi lett belőle, hasonló eredményeket adtak, mint nekem?

Gondolom az igazi programozók egyik fele szörnyülködik, a másik fele meg hempereg a röhögéstől, még szerencse hogy előre felkészítettem őket a várható megrázkódtatásra.
Nem bírtam magammal na, teljesen bezsongtam az eredményektől, és muszáj voltam közkinccsé tenni. Ezzel a módszerrel gyakorlatilag bárki képes hibátlan visszateszt eredményeket kreálni pillanatok alatt. Sőt bátran kijelenthetem, hogy erre a célra ez a legegyszerűbb és leggyorsabb megoldás amit csak ismerek.

Az első működőképes verzió létrehozása után viszonylag hamar dobtam fel ezeket ide, és bár eget verően nagy hibát azóta sem találtam bennük, ha több időt fordítok tesztelésre, akkor most az aprókból is kevesebb lenne (például a szkriptben a stop szintet elég lenne globálisan egyszer kiszámítani, nem kellene a stopszintes függvény minden hívásakor, vagy például az expertben a 20. sor utolsó szava "alatt", nem pedig "felett").

Azóta csináltam egy olyan változatot, amiben szűrni is lehet az eredményeket, és csak a hasznosakat írni fájlba. Ehhez menteni kell egy plusz tömböt is, ami tartalmazza az eredeti tömb-indexeket, a robot ezt használja a bináris kereséshez (ArrayBsearch + egy ellenőrzés, mert ide csak a telitalálat jó, a hozzá legközelebbi index nem).

Az eredmények szűrése hasznos lehet, ha:
- fájl használata helyett a robot kódjába szeretnénk fordítani a jelzéseket,
- egymástól nem független logikai változókat is szeretnénk használni, ami miatt sok üres szegmenst kapunk,
- bizonyos változók alapján előszűrést szeretnénk végezni az adatokban, és a további munkához csak azokat az adat-szegmenseket használni, ahol statisztikai előnynek látszó eltolódást fedezünk fel.

Amennyiben van igény az újabb fejlesztésekre, akkor hozni fogom őket, de ha csak nálam tapasztaltabb programozók foglalkoznak az üggyel, akkor feleslegesen erőlködnék vele. Mint írtam, a saját használatra írt kódjaim teljesen másképp néznek ki mint ezek, ezért is lenne jó tudnom, mire készüljek.

Továbbra is várok ezzel kacsolatban bármilyen jellegű észrevételt, javaslatot, és véleményt.
Régi 2016-01-13, 12:54   #25 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.695
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Megnyitod 1 pozíció helyett kettővel, és az egyik célárát odateszed.
Régi 2016-02-22, 23:32   #26 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sziasztok!

http://forex-strategies-revealed.com...iling-stop-eas

Ezen az oldalon van pár trailing stop expert ha valakit érdekel. A problémám hogy amit szerettem volna kipróbálni, az EMATrailingStop_v1.4.mq4 nem működik . Az old verzió, a v1 működik. Ha valaki ért hozzá és nem nagy meló, esetleg meg tudná heggeszteni a v1.4-et? Köszi
Régi 2016-02-23, 09:24   #27 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.695
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

http://forex-strategies-revealed.com...iling-stop-eas

Ezen az oldalon van pár trailing stop expert ha valakit érdekel. A problémám hogy amit szerettem volna kipróbálni, az EMATrailingStop_v1.4.mq4 nem működik . Az old verzió, a v1 működik. Ha valaki ért hozzá és nem nagy meló, esetleg meg tudná heggeszteni a v1.4-et? Köszi
Belebarkácsoltam, így már lefordul. Be is tesz stopot a mozgóhoz. Devizákon működik, DAX-on nem annyira.
Csatolt fájl-ok
Fájl típus: mq4 EMATrailingStop_v1.4.mq4 (12,3 KB, 70 olvasás)
Régi 2016-02-23, 21:42   #28 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Belebarkácsoltam, így már lefordul. Be is tesz stopot a mozgóhoz. Devizákon működik, DAX-on nem annyira.
Köszönöm szépen Zoli! Szépen hasít, ahogy kell
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
MetaTrader4 Expert Advisor programozása, futtatása TozsdeProgram.hu Automata kereskedés 87 2016-10-21 17:06
MT4 probléma barnabyfx Automata kereskedés 5 2015-04-02 13:58
Az én MT4 indikátoraim safe Devizatőzsde 27 2015-02-09 19:11
Fast Buttons expert for MetaTrader 4 sxTed Automata kereskedés 0 2015-01-31 14:39
Apollo Money Maker (AMM) Expert Advisor HZFX Devizatőzsde 14 2012-12-13 10:16

A pontos idő 04:06 , a GMT +1 időzóna szerint.