Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-01-17, 16:20   #51 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Összes hozzászólás: 352
Hírnév szint: 6
Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egymáshoz viszonyított helyzetüket (melyik van lejjebb-feljebb), valamint az ár hozzájuk viszonyított helyzetét vizsgálom. Fontos a vonalak iránya is. Trendelő szakaszokat keresek, ahol a vonalak sorba tudnak rendeződni, legyezőszerűen szét tudnak nyílni. Ilyen környezetben figyelem a visszahúzódásokat a vonalak közé (pullback, counter trend) és próbálok azok törésével ismételten elindulni a megelőző fő mozgás irányába.
Azt hiszem értem mire gondolsz, tudnál esetleg egy konkrét példát, chartot posztolni erről, ahol kiemeled kimondottan a mozgóátlagok helyzetét szétválását?
Az előző chartodon "minden" be van jelölve, és nem tudom biztosan, hogy ott kimondottan melyik mozgóátlagok jelzik amire gondolsz.
Microtrader nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-17, 16:53   #52 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.614
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azt hiszem értem mire gondolsz, tudnál esetleg egy konkrét példát, chartot posztolni erről, ahol kiemeled kimondottan a mozgóátlagok helyzetét szétválását?
Az előző chartodon "minden" be van jelölve, és nem tudom biztosan, hogy ott kimondottan melyik mozgóátlagok jelzik amire gondolsz.
5 mozgóátlag van, ezek inkább zónák, mint pontos értékek.
Csatolt kicsinyítések
trendben-minden-mukoedik-de-mikor-vagyunk-trendben-dax_ma1.png   trendben-minden-mukoedik-de-mikor-vagyunk-trendben-dax_ma2.png  
Régi 2016-01-17, 17:21   #53 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
5 mozgóátlag van, ezek inkább zónák, mint pontos értékek.
Köszi,

Jól értelmezem az elő ábrát?:

Az árfolyam trendben lefelé csökken, amint amozgóátlagok legyezőszerűen szétválnak, ezek egyérteműsítik a csökkenő trendet és felhívják a figyelmet, hogy innentől kell belépőt keresni. Ezután az ár szétvált mozgóátlagokkal áttör egy szintet, az ábrán kb 11100-és 11030-nál. Ezután az ár esik egy ideig majd elindul a visszateszt, kialakít egy másodlagosabb trendet, ezt a trendvonallal jelzed, és amint az a trendvonal letörik, itt a belépési pont.

Eddig jól értem a dolgot?
Régi 2016-01-17, 20:11   #54 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszi,

Jól értelmezem az elő ábrát?:

Az árfolyam trendben lefelé csökken, amint amozgóátlagok legyezőszerűen szétválnak, ezek egyérteműsítik a csökkenő trendet és felhívják a figyelmet, hogy innentől kell belépőt keresni. Ezután az ár szétvált mozgóátlagokkal áttör egy szintet, az ábrán kb 11100-és 11030-nál. Ezután az ár esik egy ideig majd elindul a visszateszt, kialakít egy másodlagosabb trendet, ezt a trendvonallal jelzed, és amint az a trendvonal letörik, itt a belépési pont.

Eddig jól értem a dolgot?
Igen, nagyjából. A fő mozgásiránnyal szemben kialakuló korrekciók nem jutnak messzire. Ha kimerülnek, megújulhat a trendszerű mozgás, vagy legalább a megelőző aljig-csúcsig jó eséllyel visszajöhet az ár. Ezek az egyszerűbb belépők.
Régi 2016-01-18, 03:02   #55 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Alapbeállítás

Idézet:
Igen, nagyjából. A fő mozgásiránnyal szemben kialakuló korrekciók nem jutnak messzire. Ha kimerülnek, megújulhat a trendszerű mozgás, vagy legalább a megelőző aljig-csúcsig jó eséllyel visszajöhet az ár. Ezek az egyszerűbb belépők.
Köszi,
Még néhány dologra kíváncsi vagyok az 1. ábrán, ha nem gond:
A stopot mi alapján jelölöd ki? olyan szűk stopra törekedsz amennyire csak lehet?
A kilépési pontot mi adja meg?
A szürke mozgóátlagok a magasabb idősíkok által jelölt mozgásirányra utalnak az alacsonyabb idősíkon?
Régi 2016-01-18, 06:51   #56 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 43
Hírnév szint: 7
Szerencse Kegyeltje a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Gonosz kérdés: van valamiféle mért statisztika arra, hogy ez mennyire megbízható trend detektálásra? PL "Ez a módszer az X charton Y paraméterekkel, M5-ön 2013 és 2015 között az esetek 64%-ban jó trend jelzésnek bizonyult".
Szerencse Kegyeltje nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-18, 08:07   #57 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi,
Még néhány dologra kíváncsi vagyok az 1. ábrán, ha nem gond:
A stopot mi alapján jelölöd ki? olyan szűk stopra törekedsz amennyire csak lehet?
Minden instrumentumnak van egy jellemző gyertyamérete (ATR). Ezen belül kár stopot tenni, mert normál mozgással is kitakarítja a piac. Én máshogy gondolkozom a stopról, mint ahogy sokan tanítják. Nem azért van stopom, hogy az zárja a pozícióm, ha nincs igazam. Azért van stopom, hogy extrém helyzetre is legyen bent egy szerver oldali megbízás, ami védi a tőkém 98%-át. Ezért is hívom vészhelyzeti stopnak. Viszont ha a belépés után nem igazolja vissza a piac a várakozásom, csökkentem a kockázatot. Kapok rá jelet, felezek, 30-40 perc alatt sem indul el, felezek, kapok kilépési jelet, zárok. Így nálam kár is azt nézni, hogy a kezdő stophoz képest mennyi lett az R/R, mert az nagyon ritkán teljesül max induló pozimérettel. Lásd múlt heti vesztő.

Döntse el mindenki magának mi a jobb neki:
- Szűk stop, de sűrűbb kirázódás kisebb pozi mérettel
- Tágabb mozgástér, de ritkább, viszont nagyobb vesztők
A végelszámolásnál nem biztos hogy a tágabb stop fog rosszabb eredményt adni. Viszont a tágabb stophoz vagy nagyobb számlaméret, vagy kisebb pozíciók kellenek. Pár 100$-al viszont már nem tudsz ehhez elég kicsit felvenni.

Idézet:
A kilépési pontot mi adja meg?
Price action, a gyertyák mozgásának vizsgálata, hullám elemzés indikátoros megerősítéssel. Ha sikerül elkapni a kitörést, akkor az impulzus hullám csúcsa körül zárom a pozíció felét, és a maradék fél részt próbálom meg játékban tartani, bízva abban, hogy a trendszerűség majd tovább viszi.

Idézet:
A szürke mozgóátlagok a magasabb idősíkok által jelölt mozgásirányra utalnak az alacsonyabb idősíkon?
Többször beszéltem már az indikátor periódusok, és az idősíkok kapcsolatáról. Igen, a 3-as szürke vonalegyüttes az M5 240EMA, ami megfelel a H1 20EMA-nak. Nálam ez egy fontos, hosszú távú fordulópont.

Idézet:
Szerencse Kegyeltje eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Gonosz kérdés: van valamiféle mért statisztika arra, hogy ez mennyire megbízható trend detektálásra? PL "Ez a módszer az X charton Y paraméterekkel, M5-ön 2013 és 2015 között az esetek 64%-ban jó trend jelzésnek bizonyult".
Nem tudom a matematika nyelvére lefordítani a szabályokat. Egyedi gyertyákat, azok nyitó-záró-max-min értékeit az idő nagy részében nem is vizsgálom. Nem gyertyákban, hanem hullámokban gondolkozom, ami kismillió féle gyertya értékből és formációból is összeállhat. Viszont nem tartom teljesen véletlenszerűnek a piaci mozgásokat. Ez picit paradoxon.

Tudományos megközelítés szerint meg kell próbálni mindent kisebb részekre bontani, megérteni a kisebb egység működését, azok tulajdonságait, és ezekből következtetést levonni a nagyobb egészre. A tőzsdén ez azt jelenti, hogy mindenki megpróbálja megérteni a gyertyákat, vagy akár a tick chartot, és abból megjósolni merre megy tovább az ár hosszabb távon.
Nem tudom megmondani mi lesz a következő gyertya 4 fő értéke. Csak azt látom, éppen hogy viselkedik. De úgy gondolom, hogy van egy mögöttes erő, ami alakítja az egész mozgást, ezért az nem teljesen véletlenszerű. Azért gondolom mindezt, mert már jó ideje hasonlóságokat és ismétlődéseket kötök.

Nagyjából olyan az egész, mintha a halászhajó kapitánya a vízmolekulák rendezetlen mozgását próbálná megfejteni, a jó zsákmány reményében. Pedig az óceánok mozgásában is van rendszer, annak ellenére, hogy az egyedi molekulák rendezetlenül mozognak. Vannak áramlások, uralkodó széljárás, árapály, stb...

Kérdésedre a válasz: Nincs ilyen statisztika.
Ami viszont "biztos":
- A trendkövetés előnyt ad a piacon
- A piac mozgásdinamikája trendben lehetővé teszi a jóval nagyobb távolságokra való eljutást, mint a kezdeti kockázat
- A mozgóátlagok számomra sokkal jobb támpontot adnak az általános piaci környezet felméréséhez, mintha csak a csupasz chartot nézném.
- Felfedezni vélek (az én saját kis világomban) hasonlóságokat, és ismétlődéseket

Na be is fejezem, mert kimerítem a heti írás keretemet.
Régi 2016-01-18, 20:10   #58 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Alapbeállítás

Idézet:
Minden instrumentumnak van egy jellemző gyertyamérete (ATR). Ezen belül kár stopot tenni, mert normál mozgással is kitakarítja a piac. Én máshogy gondolkozom a stopról, mint ahogy sokan tanítják. Nem azért van stopom, hogy az zárja a pozícióm, ha nincs igazam. Azért van stopom, hogy extrém helyzetre is legyen bent egy szerver oldali megbízás, ami védi a tőkém 98%-át. Ezért is hívom vészhelyzeti stopnak. Viszont ha a belépés után nem igazolja vissza a piac a várakozásom, csökkentem a kockázatot. Kapok rá jelet, felezek, 30-40 perc alatt sem indul el, felezek, kapok kilépési jelet, zárok. Így nálam kár is azt nézni, hogy a kezdő stophoz képest mennyi lett az R/R, mert az nagyon ritkán teljesül max induló pozimérettel. Lásd múlt heti vesztő.

A végelszámolásnál nem biztos hogy a tágabb stop fog rosszabb eredményt adni. Viszont a tágabb stophoz vagy nagyobb számlaméret, vagy kisebb pozíciók kellenek. Pár 100$-al viszont már nem tudsz ehhez elég kicsit felvenni.

Price action, a gyertyák mozgásának vizsgálata, hullám elemzés indikátoros megerősítéssel. Ha sikerül elkapni a kitörést, akkor az impulzus hullám csúcsa körül zárom a pozíció felét, és a maradék fél részt próbálom meg játékban tartani, bízva abban, hogy a trendszerűség majd tovább viszi.

Többször beszéltem már az indikátor periódusok, és az idősíkok kapcsolatáról. Igen, a 3-as szürke vonalegyüttes az M5 240EMA, ami megfelel a H1 20EMA-nak. Nálam ez egy fontos, hosszú távú fordulópont.

Nem tudom a matematika nyelvére lefordítani a szabályokat. Egyedi gyertyákat, azok nyitó-záró-max-min értékeit az idő nagy részében nem is vizsgálom. Nem gyertyákban, hanem hullámokban gondolkozom, ami kismillió féle gyertya értékből és formációból is összeállhat. Viszont nem tartom teljesen véletlenszerűnek a piaci mozgásokat. Ez picit paradoxon.

Tudományos megközelítés szerint meg kell próbálni mindent kisebb részekre bontani, megérteni a kisebb egység működését, azok tulajdonságait, és ezekből következtetést levonni a nagyobb egészre. A tőzsdén ez azt jelenti, hogy mindenki megpróbálja megérteni a gyertyákat, vagy akár a tick chartot, és abból megjósolni merre megy tovább az ár hosszabb távon.
Nem tudom megmondani mi lesz a következő gyertya 4 fő értéke. Csak azt látom, éppen hogy viselkedik. De úgy gondolom, hogy van egy mögöttes erő, ami alakítja az egész mozgást, ezért az nem teljesen véletlenszerű. Azért gondolom mindezt, mert már jó ideje hasonlóságokat és ismétlődéseket kötök.

Nagyjából olyan az egész, mintha a halászhajó kapitánya a vízmolekulák rendezetlen mozgását próbálná megfejteni, a jó zsákmány reményében. Pedig az óceánok mozgásában is van rendszer, annak ellenére, hogy az egyedi molekulák rendezetlenül mozognak. Vannak áramlások, uralkodó széljárás, árapály, stb...

Ami viszont "biztos":
- A piac mozgásdinamikája trendben lehetővé teszi a jóval nagyobb távolságokra való eljutást, mint a kezdeti kockázat
- A mozgóátlagok számomra sokkal jobb támpontot adnak az általános piaci környezet felméréséhez, mintha csak a csupasz chartot nézném.
- Felfedezni vélek (az én saját kis világomban) hasonlóságokat, és ismétlődéseket

Köszi! Most értem haza melóból, reggel hét előtt indlultam - én még nem vagyok főállásos trader - holnap amint az agyam újra működni fog átgondolom amit írtál aztán válaszolok rá!
Régi 2016-01-19, 19:58   #59 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Alapbeállítás

Idézet:

Ami viszont "biztos":

Köszi,
Most már jobban ahogy gondolkozol azt hiszem.

A második ábrán amit becsatoltál ha jól látom a szint áttörése után nem vársz visszatesztre, hanem amint attörte az ár a szintet belépsz.
Az ilyeneknél milyen gondolatmenet alapján lépsz be pontosabban?
Ez tapasztalataim szerint állandóan vita tárgya mindenütt, hogy ilyenkor mennyire szabad/ajánlott "futni az ár után".
Régi 2016-01-19, 20:31   #60 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi,
Most már jobban ahogy gondolkozol azt hiszem.

A második ábrán amit becsatoltál ha jól látom a szint áttörése után nem vársz visszatesztre, hanem amint attörte az ár a szintet belépsz.
Az ilyeneknél milyen gondolatmenet alapján lépsz be pontosabban?
Ez tapasztalataim szerint állandóan vita tárgya mindenütt, hogy ilyenkor mennyire szabad/ajánlott "futni az ár után".
A szinttörést annyira nem szeretem, mert sokszor fals a kitörés.
Van hogy csak kidugja a fejét, beaktivál pár stopot, és egy nagy kanóccal visszaütik. Ha várok gyertyazárást, nagyon elszaladhat, az már valóban a futás az ár után kategória. Ha elcsattannak a csúcshoz tett stopok, nem tesztel vissza, csak kilő. Nehéz ügy.
Múltkor mondta valaki a trading roomban, hogy 3 részben száll be szinttörésre. 1/4 rész a megindulásra, majd 1/2 rész, ha van visszateszt, és belenyit még 1/4-et, ha újra megindul. Így fals kitörésbe csak 1/4-el ragad bele. Érdemes lehet gondolkozni rajta.
Régi 2016-01-20, 03:46   #61 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Alapbeállítás

Idézet:
A szinttörést annyira nem szeretem, mert sokszor fals a kitörés.
Van hogy csak kidugja a fejét, beaktivál pár stopot, és egy nagy kanóccal visszaütik. Ha várok gyertyazárást, nagyon elszaladhat, az már valóban a futás az ár után kategória. Ha elcsattannak a csúcshoz tett stopok, nem tesztel vissza, csak kilő. Nehéz ügy.
Múltkor mondta valaki a trading roomban, hogy 3 részben száll be szinttörésre. 1/4 rész a megindulásra, majd 1/2 rész, ha van visszateszt, és belenyit még 1/4-et, ha újra megindul. Így fals kitörésbe csak 1/4-el ragad bele. Érdemes lehet gondolkozni rajta.
Ez érthető, viszont a becsatolt GDAXi chartodon mégis beléptél kitörésre ha jól látom. Ezt mi indokolta végülis?
Régi 2016-01-20, 06:54   #62 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ez érthető, viszont a becsatolt GDAXi chartodon mégis beléptél kitörésre ha jól látom. Ezt mi indokolta végülis?
  1. Előző nap dinamikus emelkedés volt, vártam a folytatást.
  2. Kialakult egy szűk sávozás.
  3. Mozgóátlagok sorba vannak rendeződve, adnak egy irány várakozást a folytatódásra.
  4. 8-9 között kétszer támadta a mozgás a sáv tetejét.
  5. 9 órás tőzsdenyitásra reméltem egy dinamikus elmozdulást.
  6. Indikátor jelzés jött a következő impulzus elindulására.
Csatolt kicsinyítések
trendben-minden-mukoedik-de-mikor-vagyunk-trendben-forumtozsde160120.png  
Régi 2016-01-29, 15:42   #63 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Alapbeállítás

Idézet:
  1. Előző nap dinamikus emelkedés volt, vártam a folytatást.
  2. Kialakult egy szűk sávozás.
  3. Mozgóátlagok sorba vannak rendeződve, adnak egy irány várakozást a folytatódásra.
  4. 8-9 között kétszer támadta a mozgás a sáv tetejét.
  5. 9 órás tőzsdenyitásra reméltem egy dinamikus elmozdulást.
  6. Indikátor jelzés jött a következő impulzus elindulására.
Bocs, hogy eltuntem, nagyon sok melom volt.

Az ilyen kitoreseket osszessegeben meg akkor is megbizhatatlannak tartod, ha ekkora korultekintessel kotod be oket?
Régi 2016-01-29, 17:32   #64 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Bocs, hogy eltuntem, nagyon sok melom volt.

Az ilyen kitoreseket osszessegeben meg akkor is megbizhatatlannak tartod, ha ekkora korultekintessel kotod be oket?
A szint törések bizonytalanabbak, és nehezebben is köthetők, valamint sok a fals kitörés.
Jobban szeretek egy visszahúzódásból elindulni, mert:
- Rendszerint jobb az R/R.
- Ha folytatódik a trendszerűség, megvan az esély, hogy a stophoz képest relatív nagy távolságot is megtegyen.
- Ha nem folytatódik a trend, és beáll egy oldalazás, akkor is jó eséllyel eljut a megelőző csúcsig.
- Ha hamarabb lefordulna, 0 körül, vagy kis stoppal ki tudok szállni.
Csatolt kicsinyítések
trendben-minden-mukoedik-de-mikor-vagyunk-trendben-belepes1.png  
Régi 2016-01-29, 19:23   #65 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Nem éppen "tankönyvi" példa, de ezt dobta a gép.
Csatolt kicsinyítések
trendben-minden-mukoedik-de-mikor-vagyunk-trendben-dax1601291.png  
Régi 2016-01-29, 21:39   #66 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 399
Hírnév szint: 8
Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ez sem épp tankönyvi, nekem ezt "dobta"
Igazából a házi versenyre nyitottam a számlát de végül nem neveztem. Későn is olvastam a kiírást és nem tudtam hogyan lesz időm foglalkozni vele. Nem pepper demó, rendes "barnaemberes" a számla. Az összegeket kitakartam nehogy gyula kardjába dőljön
trendben-minden-mukoedik-de-mikor-vagyunk-trendben-dax-januar.png
Forex Gump nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-30, 08:39   #67 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez sem épp tankönyvi, nekem ezt "dobta"
Igazából a házi versenyre nyitottam a számlát de végül nem neveztem. Későn is olvastam a kiírást és nem tudtam hogyan lesz időm foglalkozni vele. Nem pepper demó, rendes "barnaemberes" a számla. Az összegeket kitakartam nehogy gyula kardjába dőljön
Csatolás 8690
Önmagában egy képnek nem sok értelme van, ahogy a versenynek sem lesz, ha annyiból áll, hogy van 3 hónap kereskedés után egy sorrend.

Nem tudom a "barnaemberes" számla mit jelent, de az összegek kitakarásának oka legyen az, hogy a nyerő trédek mind nagyobbak, mint 1/3 r/r és a reward egy része a következő trédben risk-ként felhasználásra került. Egy tréd ment csak -r-be. Jól eltaláltad a fordulópontokat, ha nem akkor a BE működött. Lehet így egy csinos összeg kevés trédből is, de kevés a tréd.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-01-30, 09:56   #68 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem tudom a "barnaemberes" számla mit jelent,
A Metatrader zöld emberrel jelöli a demó, és barna emberrel az éles számlákat a Navigátor ablakban a számlaszám előtt. Bár én már láttam olyan "barnaemberes" számlát, ahová a bróker felvezetett 25.000$ depositot, saját befizetés nélkül is.
Régi 2016-01-30, 10:24   #69 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 104
Hírnév szint: 3
chARTist a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A háziversenybe továbbra is lehet nevezni, szinte bármikor, demo-éles-zöldemberes-lilaemberes számlákkal egyaránt. Letelt a versenytáv elsö harmada, de rengeteg ideje van bárkinek, hogy megmutassa mit tud a rendszere. Kockás versenye is ott van, real accountok, nem nyilvános kötéslista, heti egy update.
A demóba hétfön én is beszállok, remélem ezzel és egy apró összefoglalóval új lendületet kap a háziversenyünk! Szép hétvégét mindenkinek!
chARTist nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-30, 10:40   #70 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
A Metatrader zöld emberrel jelöli a demó, és barna emberrel az éles számlákat a Navigátor ablakban a számlaszám előtt. Bár én már láttam olyan "barnaemberes" számlát, ahová a bróker felvezetett 25.000$ depositot, saját befizetés nélkül is.
Én azt mindig aranyszínűnek gondoltam.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-01-30, 11:49   #71 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 399
Hírnév szint: 8
Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Önmagában egy képnek nem sok értelme van, ahogy a versenynek sem lesz, ha annyiból áll, hogy van 3 hónap kereskedés után egy sorrend.
Igen.

Idézet:
Nem tudom a "barnaemberes" számla mit jelent, de az összegek kitakarásának oka legyen az, hogy a nyerő trédek mind nagyobbak, mint 1/3 r/r és a reward egy része a következő trédben risk-ként felhasználásra került.
A barnaemberes számla dolgot évekkel ezelőtt hallottam és megtetszett
Igen.
Igen.

Idézet:
Egy tréd ment csak -r-be. Jól eltaláltad a fordulópontokat, ha nem akkor a BE működött.
Igen. Persze rossz dumának tűnik hogy nagyot hibáztam ennél a trédnél. Nem ismertem fel pár gyertyán belül az ellentétes jelzésemet...
Igen.

Idézet:
Lehet így egy csinos összeg kevés trédből is,
Igen.
Idézet:
de kevés a tréd.
Igen. Épp ez a lényege. Mégegyszer mondom mert fontos: Épp ez a lényege!

Egyetlen célom volt csak a bejegyzéssel. Rámutatni, hogy sok út van ugyan ahhoz, vagy még jobb eredményhez. Ha megfelelő a rendszered, nem számít 1, 2 vagy 3 pip a spread és nem kell feltétlen szénné skalpolni magad.

Sajnálom, hogy sindler lelépett. attól függetlenül, hogy soha egyetlen trédet nem mutatott be, a gondolataival és mondandójával inspiráló volt.
Forex Gump nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-30, 14:25   #72 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Igen.
Igen.
Igen.
Igen.
Igen.
Igen.
Igen.

Sajnálom, hogy sindler lelépett. attól függetlenül, hogy soha egyetlen trédet nem mutatott be, a gondolataival és mondandójával inspiráló volt.
Ennyi igennek csak lánykéréskor örülnének, de hogy a fb-on terjedő slágerrel éljek, ne légy te is sindler.
Te mutasd be, hogy mit, miért, hogyan, akár egy külön topicban.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-01-31, 07:21   #73 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.689
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
........................

volt tőle kötéslista ide kitéve, ami hosszabb mint a tied! (a régiddel együtt) (most már egy kicsit nehéz előguberálni mindkettőt)

átvert volna mindenkit a kék háromszöges szájbarágós leírásaival ??
a kurva életbe, éreztem hogy szabásminták voltak!!
(máris átküldöm anyámnak, hogy ne vesszen kárba!)

élő kötésére amit beírt volna ide, tényleg én sem emléxem......
ellentétben a tiedre, amin kb 200 barnaembert bukfenceztem, majd 2 hét múlva bedobtad a mentőövet, hogy te bizony rámartingéleztél a végére és milyen jól bejött....
Régi 2016-01-31, 08:09   #74 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Alapbeállítás

Idézet:
Igen.

Nem mondott valamit esetleg hogy miért ment el?
Régi 2016-01-31, 09:01   #75 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Alapbeállítás

Idézet:
A szint törések bizonytalanabbak, és nehezebben is köthetők, valamint sok a fals kitörés.
Jobban szeretek egy visszahúzódásból elindulni, mert:
- Rendszerint jobb az R/R.
- Ha folytatódik a trendszerűség, megvan az esély, hogy a stophoz képest relatív nagy távolságot is megtegyen.
- Ha nem folytatódik a trend, és beáll egy oldalazás, akkor is jó eséllyel eljut a megelőző csúcsig.
- Ha hamarabb lefordulna, 0 körül, vagy kis stoppal ki tudok szállni.
Köszi!

Mi a véleményed arról az érvelésről, hogy akkor kell bekötni a szintáttöréseket limitmegbízással, ha az ár háromszögelődve töri át a szintet és emiatt egyértelműen van hova tenni a stop-ot?
Csatolt kicsinyítések
trendben-minden-mukoedik-de-mikor-vagyunk-trendben-nevtelen.jpg  
Régi 2016-01-31, 10:25   #76 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi!

Mi a véleményed arról az érvelésről, hogy akkor kell bekötni a szintáttöréseket limitmegbízással, ha az ár háromszögelődve töri át a szintet és emiatt egyértelműen van hova tenni a stop-ot?
Jellemző mozgásforma, amikor az ár egyre magasabb aljakból támad egy ellenállás szintet. Ha erre visszahúzódásból szeretnék elindulni, akkor a 3. vagy későbbi hullámokból már nincs jó lehetőségem, mert túl kicsi az elsődleges célár (megelőző csúcs). Ha ebből a távolságból nem lehet kigazdálkodni a költség (spread+comission) legalább 4-5 szörösét, nem kötöm.

Maradna a szint áttörés ahol viszont 3 variáció is előfordulhat.
1, Áttör az ár, és vissza se néz
2, Áttörés után visszateszteli a korábbi ellenállást, ami támasszá válik
3, Fals lesz a kitörés, csak felnyúlnak a stopokért, és lefordulnak.

Az ellenállás soha nem egy pipre pontos érték, hanem inkább egy zóna. Nem tudom jól eldönteni mikor szálljak itt be. Várjak gyertyazárást? Vagy kössem be azonnal a csúcsmeghaladást? Esetleg orderezzem? Perces, vagy 5 perces gyertyák alapján? Hová tegyen a stopot? Az utolsó völgyecske alá, esetleg közvetlenül az áttört szint alá? Ennek hol lesz az elsődleges célára, ha nincs a közelben megelőző csúcs?

Nekem itt túl sok az olyan kérdés, amikre nem tudok nagy valószínűségű válaszokat.
Csatolt kicsinyítések
trendben-minden-mukoedik-de-mikor-vagyunk-trendben-szinttoeres.png   trendben-minden-mukoedik-de-mikor-vagyunk-trendben-szinttoeres2.png  

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Tanfolyam "társkereső" Kerek Tőzsdei képzések 4 2015-04-30 06:14
Mi történik, ha lenyomod az "Entert"? Profi(t) Kezdőknek 11 2015-02-06 07:40
Nincs kedve valakinek feltalálni a magyar "közösségi hitelezést"? redkit További befektetési formák 19 2014-09-03 21:53
"Top lista" /Bróker cégek, online kereskedéshez, népszerűség szerint../ recefyce Brókercégek 6 2013-10-03 15:40
Lósport, avagy a legcsodálatosabb "állat?" ami a Földre született? sidius Csevegés 8 2010-06-12 15:54

A pontos idő 08:09 , a GMT +1 időzóna szerint.