Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-05-28, 23:36   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
andred5456 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás 1-2 éves pénzlekötés - mit ajánlanátok?

Sziasztok,
Szeretnék lekötni kb. 2 millió forintot csupán 1-2 éves időtartamra, ezután lakáscélra tervezem felhasználni. Jelenleg K&H-s számlán van.
- Lakáskassza tűnne a legjobb vételnek, de nem találtam 4 évnél rövidebb konstrukciót.
- Mint minden banké, K&H-s megtakarítási számlái is nagyon alacsony kamatúak (1-1.5%).
- Ekkora időtartamra a kamatozó kincstárjegy tűnik még jó opciónak, de abból közvetlenül a MÁK-tól vehető érné meg, és az átutalás/kivétel költségei lefaragnának a 2.5 százalékból(?). Illetve ingyen tudnék utalni, de ha jól tudom csak kp-s kincstárjegy-vásárlás lehetséges?
Nem szeretnék kockáztatni, csak berakni, és erre az időre "elfelejteni" ezt az összeget. Ti mit ajánlanátok?
andred5456 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-05-29, 15:14   #2 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.278
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
andred5456 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szeretnék lekötni kb. 2 millió forintot csupán 1-2 éves időtartamra, ezután lakáscélra tervezem felhasználni. ...
Nem szeretnék kockáztatni, csak berakni, és erre az időre "elfelejteni" ezt az összeget. Ti mit ajánlanátok?
Lakáscélod van, tehát tökéletes megoldás hozzá az LTP. 4 év alatt kb. 15% körüli átlaghozam érhető el, és ha korábban kell a pénz, ezt figyelembe lehet venni hitelfelvételkor (erre kérdezz rá a pénzintézetben).
Persze az LTP-be havonta fizetsz, kérdés, mit lehet kezdeni a közel 2 milla maradékával? Egy részét pl. ingatlanalapban fektetném. Vannak szépen teljesítő alapok, amik kis kockázattal átlag felett hoznak. (Ezzel hedgeled is az ingatpiac változását.)
1-2 év hosszú idő, így egy részét részvénybe is érdemes lehet tartani. Jelenleg még alulértékeltnek látom pl. a Tcom-ot, Pannergy-t, FHB-t. Kb. 1 év alatt 20-30%-t símán hozhatnak. De mint korábban jeleztem, pl. shortolnám a McDonalds-ot, és Buffett-tel együtt longolnám az Apple-t.

(A tanácsadás díja legyen 10 ezer. Mindenki, aki olvasta és a tisztes "privát bankári" munkát meg is akarja fizetni, feltétlen keressen meg. )
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-05-29, 18:52   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 467
Hírnév szint: 3
erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szia !

Ha nem szeretnél kockáztatni, nem értem miért jöttél ide, egy olyan fórumra, ahol már fórum nevében is szerepel a tőzsde?!

A hozam és a kockázat kéz a kézben járnak, aki mást mond az nem őszinte veled, ezt sose feledd. Nincs tuti biznisz, nincs tuti befektetés és főleg nincs tőkegarancia, azaz nincs, nem létezik "ingyen ebéd". Olyan van, hogy szerencséd van, de azt kezeld is annak.

Van 2 millád? Örülj neki, vegyél egy doboz sört, idd meg, mosd ki a dobozást, vágd le a tetejét, tedd bele a lóvét, majd tető cellux-al vissza rá, aztán tedd be a hűtőbe és 2 évig ki se vedd onnét. Ez a jótanács! Ezt veheted a bszt alapján befektetési tanácsnak, amiért 100%-ban felelősséget vállalok, bla bla bla... :-)
Alternatív megoldásként párnahuzat, plüssmaci, kólásdoboz is játszik, esetleg bakszámla.
erla01 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-05-29, 20:23   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Hírnév szint: 7
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

csak ne legyen közte régi címlet, ami pl idén lejár..
De am viccesek ezek a hozamok... bezzeg hitelt felvenni 6-7%-al lehet, és az még olcsó eset. Jó lenne párosítani azt akinek pénze van és jegelné, és azokat akik meg hitelt vennének fel..de ugye ezek a bankok, csak elég drágán közvetítik tovább a lét

Az én véleményem a 2 milkára, ha már tőzsdei fórumon kérdezed: mennyi az, 8000 dolcsi? (azért dolcsiban számolva mivel a brókerek ahhoz mérnek)
Ha tőzsdén szeretnéd viszonylag biztonságosan kamatoztatni, 8 különböző brokihoz beteszel 1000 dollárt, és alapos átvizsgálással keresel 8 számlakezelő szolgáltatást, trade másolás, stb. - Azt vagy bejön vagy nem.

Idézet:
erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia !

Ha nem szeretnél kockáztatni, nem értem miért jöttél ide, egy olyan fórumra, ahol már fórum nevében is szerepel a tőzsde?!

A hozam és a kockázat kéz a kézben járnak, aki mást mond az nem őszinte veled, ezt sose feledd. Nincs tuti biznisz, nincs tuti befektetés és főleg nincs tőkegarancia, azaz nincs, nem létezik "ingyen ebéd". Olyan van, hogy szerencséd van, de azt kezeld is annak.

Van 2 millád? Örülj neki, vegyél egy doboz sört, idd meg, mosd ki a dobozást, vágd le a tetejét, tedd bele a lóvét, majd tető cellux-al vissza rá, aztán tedd be a hűtőbe és 2 évig ki se vedd onnét. Ez a jótanács! Ezt veheted a bszt alapján befektetési tanácsnak, amiért 100%-ban felelősséget vállalok, bla bla bla... :-)
Alternatív megoldásként párnahuzat, plüssmaci, kólásdoboz is játszik, esetleg bakszámla.
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-05-29, 20:41   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.893
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Lakáscél, kár kockáztatni néhány tízezer reményében.
Az EU-ban már negatív kamatok is vannak.
Valamelyik jelentős nagy bankba téve nem bonyolítod túl a dolgokat.
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-05-29, 22:20   #6 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.335
Hírnév szint: 8
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

2 milla nem sok. Ha nem tőzsde akkor irány Klapka aztán vegyél aranyat.
Régi 2016-05-29, 22:36   #7 (permalink)
Szenior tag

MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Tréfál, az arany ára óriásiakat változik és persze a vételi és eladási áron is nagyot veszthetsz.
Régi 2016-05-30, 16:32   #8 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezzel nem értek egyet.
2 milla igenis sok. Még 150ezerért, ami egy 500 dolcsis számla nyalják a brókerek az ügyfél seggét, hogy ugyan náluk nyisd már meg a számlád, szal emiatt nem értem ezt a kijelentést pont egy brókernél lévő ügyintézőtől.
Szerintem 2 millió forint rengeteg pénz. A magyar emberek 90-95%-nak nincs ennyi tartalékja. Ezért javasoltam, hogy minél jobban szétosztani több bróker között, mert kellemetlen mikor pl egy IronFX elviszi a 10-20-30-50ezer dollárod egy csőddel. 100ezer forint is elég szép összeg, de az 1000 dolcsi/broki teljesen elegendő kockázat, 270ezret rábízni egy sosem látott brókerre. Utána keresni kell egy nem túl kockázatos szignálszolgáltatót, ami bár 20ból 1 lehet jó, de inkább ígérjen csak havi 5%-ot, mint 30at, de 3 hónap múlva lenulláz.. Gondosan megválasztva ezeket, kicsi az esélye hogy elúszik valamelyik zámla, de ha mégis, a többi nyeresége remélhetőleg fedezni fogja.
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-05-30, 16:52   #9 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.622
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Klapka bácsi ingyen kiokosít aranyból, 4:15-től:http://index.hu/video/2012/10/06/a_d...ranyat_csinal/
Régi 2016-05-30, 17:05   #10 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Egy brókernek, vagy egy brókersegédnek lehet, hogy nem sok 2 milla, mivel mint tudjuk mások kárán hiznak, de egy Magyar átlagembernek kurva sok pénz, aki munkával keresi a kenyerét. Tehát a 2 millát igenis meg kell becsülni, és megválogatni, hogy kire bizzuk a pénzünket.
Régi 2016-05-30, 17:35   #11 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 420
Hírnév szint: 2
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy brókernek, vagy egy brókersegédnek lehet, hogy nem sok 2 milla, mivel mint tudjuk mások kárán hiznak, de egy Magyar átlagembernek kurva sok pénz, aki munkával keresi a kenyerét. Tehát a 2 millát igenis meg kell becsülni, és megválogatni, hogy kire bizzuk a pénzünket.
Örülj neki, hogy Zalánnak nem sok 2 milla, ezért feltehetőleg ha naponta-hetente-de maradjunk szerények havonta kiveszel a forexből 2 millát, azt mosolyogva kiutalják, hisz nem sok pénz 2 milla.. Vagy mégsem?
Etna elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-05-30, 17:49   #12 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 420
Hírnév szint: 2
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ha valaki kemény melóval gyűjtögetett pár millát , és nem pár all-innel akarja megalapozni a jövőjét lehúzva a klotyón évek munkáját, ami a klotyó túloldalán lévő egyénnek a luxury életszínvonal fenntartását biztosítja, az a legjobb döntést hozza, ha pld. élelmiszer jellegű befektetést eszközöl, magyarul olyanba fektet amit meg is ehet ha nem tudja eladni stb.. Mondjuk gyümölcsös...nyárra, őszre, lekvárként évekre megvan a kaja egy része. Aztán mindenki bekaphatja. Úgyis e felé tendál a világ, pár évtized, és a rajos gyerek könyörögni fog, hogy cseréld el 10 kiló őszibarackod a sportautójára...
Etna elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-05-30, 23:22   #13 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sztem most nem troll/marketinges kérdezett, így kérdéses, hogy szivatóra vegyük-e.
Régi 2016-05-31, 06:00   #14 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.335
Hírnév szint: 8
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Ha jól értettem srácok itt egy kevésbé kockázatos befektetés után kérdezett. Kapásból tözsdét nem ajánlanám neki.

Lehet én vagyok egy teljesen más világban de 2 milla ebben a szakmában nem sok. Igen, ha havonta vesz ki valaki ennyit akkor jó pénz de akkor is ennek a többszörosével kereskedik ami már azép pénzösszeg.

És igen kifizeti a brókercég simán ezt az öszeget. Ha valaki jó és abrókercég nem éhes plusz van egy jó risk management részlege akkor semmi gond.

Lesz egy online befektetési hétvége jun végén. Ott nem csak tőzsde lesz hanem ingatlan, arany, startup stb....ezek mind lehetőségek.

Én tényleg támogatom azt, hogy igenis mindenki nézzen körül és kérdezzen de ne én legyek már a szemét mert 2 milla nem sok szerintem. Egyébként is mindenki a saját szintjén nyomorog ahogy azt egy barátom mondta egyszer....
Régi 2016-06-02, 13:32   #15 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 116
flyati a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia Andred 5456

Én kihasználnám az EuHuf sávozást 300 és 315-20 között .
Ki a bankból átváltás majd vissza a bankba.
De brókercégnél megcsinálhatod egy gombnyomásra is és a shortra pozitiv kamatot
kapsz
flyati elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-02, 15:29   #16 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 13
Gabi a fiú a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
flyati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Andred 5456

kapsz
Melyik bróker ad még az EURHUF shortra pozitiv swapot?
Gabi a fiú nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-02, 15:41   #17 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

http://www.myfxbook.com/forex-broker-swaps

Régi 2016-06-16, 14:36   #18 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Daragó a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Jó tett helyében, jót várj.

Sziasztok!

Egy pozitív élmény a jelenlegi bizonytalan pénzügyi helyzetben.

A story címe:

Négy éve kisebb összeggel befektettem az akkor induló Aegon Premium üzletághoz, és ebben az évben a héten voltam bent náluk felülvizsgálni a befektetéseimet, és meglepődésemre a konzervatív portfóliómon, ugyanis most negyedik évben is több mint 8%-ot hozott éves szinten, és úgy gondolom mostanra elért oda a kapcsolatunk, hogy szívből ajánlom másoknak is, akik egy megbízható befektetési lehetőséget keresnek.
Nagyon meg vagyok elégedve az ottani pénzügyi tanácsadóm munkájával, és szakmailag is nagyon képben van, talán ennek köszönhető ez a jó teljesítmény.

Elismerem a munkáját, és segíteni akarok neki is, és a befektetni vágyó embereknek is, ezért aki szeretné felvenni a kapcsolatot vele, az írjon nekem, és megadom az elérhetőségét.

ui.:Én pedig a kisebb összeget, nagyobbra cserélem
Daragó nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-16, 14:57   #19 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 123
Hírnév szint: 9
stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Daragó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Egy pozitív élmény a jelenlegi bizonytalan pénzügyi helyzetben.

A story címe:

Négy éve kisebb összeggel befektettem az akkor induló Aegon Premium üzletághoz, és ebben az évben a héten voltam bent náluk felülvizsgálni a befektetéseimet, és meglepődésemre a konzervatív portfóliómon, ugyanis most negyedik évben is több mint 8%-ot hozott éves szinten, és úgy gondolom mostanra elért oda a kapcsolatunk, hogy szívből ajánlom másoknak is, akik egy megbízható befektetési lehetőséget keresnek.
Nagyon meg vagyok elégedve az ottani pénzügyi tanácsadóm munkájával, és szakmailag is nagyon képben van, talán ennek köszönhető ez a jó teljesítmény.

Elismerem a munkáját, és segíteni akarok neki is, és a befektetni vágyó embereknek is, ezért aki szeretné felvenni a kapcsolatot vele, az írjon nekem, és megadom az elérhetőségét.

ui.:Én pedig a kisebb összeget, nagyobbra cserélem
Jajj.
Te most vagy egy UL ügynök vagy, vagy téged vert át nagyon egy UL ügynök.

Mindenesetre mindkét esetben sajnálni tudlak. Ez ugyanis annak ellenére is a te átverésed, hogy pillanatnyilag akár még nyerőnek is tűnhet a bolt.
Kérdezd meg a te drágalátós ügynöködet, hogy ha most mindent felszámolnál és kérnéd a pénzt mennyit is kapnál vissza!

Mivel már 4 évnél jársz, így a befizetett összeg kb. 50-60%-ra számíthatnál.

Ha kivárod azt a 20 évet, mire rádsózták persze valószínűleg nyersz vele, de csak a párnacihához képest. Egy totál egyszerű átlagos befektetési alaphoz képest viszont éves szinten 2-3% mínuszod tuti lesz. Kamatos kamattal ez 20 év alatt úgy 70% mínusz a hozamban. Hát ennyire jó a te Aegon Premium befektetésed.
stock nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-27, 13:33   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia Andred 5456

kapsz
Én még mindig ezt csinálnám a helyedben és nem kell
senkivel és semmivel foglalkozni csak minden reggel
az árfolyamot lecsekkolni .
Régi 2016-11-27, 19:25   #21 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.278
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Én még mindig ezt csinálnám a helyedben ...
Abból is szépen lehetett profitálni, amit ajánlottam.( 1-2 éves pénzlekötés - mit ajánlanátok? )
(Csak épp cserébe a „Donate” gombot felejtette el nyomogatni mindenki a weboldalamon. )
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

« Herculex | Plus500 »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Ti mit csinálnátok most butcher Kezdőknek 13 2015-02-05 22:49
Passzív házak ingatlanbefektetési rendszer akár 30% éves hozam Egy Filozofus További befektetési formák 1 2013-10-20 20:22
Mit ajánlanátok egy kezdőnek? GGekko Kezdőknek 34 2013-02-11 17:43
Mit jelent Vanilla option expiries,mit kell rola tudni? Bhagavan Kezdőknek 7 2012-10-19 10:15
Mit jelent számodra a tőzsde? TheElf Csevegés 3 2011-02-07 21:26

A pontos idő 11:25 , a GMT +1 időzóna szerint.