Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-06-22, 01:27   #1 (permalink)
Új tag

Hely: Currently Georgia, Tbilisi
Összes hozzászólás: 12
Hírnév szint: 2
Balaxi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Vélemények Brexitről?

Hello gondoltam megkérdezem mit gondol a magyar finánc community a potenciális brit kilépésről az EU-ból és milyen mozgásokra/forgatókönyvekre számíthatunk a piacokon? Vélemények?
Balaxi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-22, 06:14   #2 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Balaxi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hello gondoltam megkérdezem mit gondol a magyar finánc community a potenciális brit kilépésről az EU-ból és milyen mozgásokra/forgatókönyvekre számíthatunk a piacokon? Vélemények?
Hát nézd: van két irány,
1. nem lépnek ki. Tudjuk mi lesz, a font még egy kicsit beerősödik
2. kilépnek= mocskos módon begyengül afont, főle a dollárral szemben, mert majd rántja magával az eurót is.

Az esélyeket nem latolgatnám, tök felesleges az 1-2 százalékokkal ide oda játszadozni. Ha matematikailag közelítem meg a dolgot, akkor kilépésükre kell tennem a fogadást, mert azon sokkal de sokkal többet lehet nyerni hirtelen, mint a másik irányon. Hasonló a fej vagy íráshoz:
feldobsz egy ötezrest és az egyik esetben kapsz érte 5x-et, a másikban meg 122x egységet.
Van vele viszont egy baromi nagy probléma.
Az ötezres lassan száll alá. Nem olyan mint az NFP bélás. Az esése emelkedése közben a tér-idő kontinuitás akár meg is szünhet.
Így előfordulhat az is, hogy úgy jársz vele mint Bud Spencer amikor Terence Hill feldobta a pénzérmét..... de a sirály érzést kiválthatja egy forgószél is vagy tájfun. Sőt ha rossz brókernél dobálózol, akkor felkaphatja a házad is, de mivel szerencsére nem vagy fogyasztó, ezért nehezebben tudnak majd beperelni a mínuszért ha kijelentkezel a világból.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

A csajt egyébként szerintem nem véletlen nyírták ki. Egyből visszabillent tőle az állás, bár annyira nem követtem az eseményeket, hogy meg tudnám mondani miért pont arra billent ettől, de az biztos hogy nagy erők feszülnek a háttérben.

Az amcsiknak az végülis jó lenne ha kilépnének, vagy csak a Sorosnak?
(mert nagyon nyilatkozgatnak a bennt maradás miatt)
Remélem valaki levezeti ezt az x alatti két egyenletet.
//és a tegnapi Van egy kérdésem...!! is végre
Régi 2016-06-22, 08:11   #3 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.249
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szerintem maradnak. Ha van eszük. De "a nép, az istenadta nép" szokott rosszul dönteni.

http://index.hu/gazdasag/2016/06/15/...rexit_esetere/
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-22, 09:35   #4 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Percre pontosan tudja valaki, hogy mikor lesz kihirdetve a végeredmény?
Vagy ez is olyan valóságshow alapú lesz amikor menet közben nyomatják az aktuális állást?
Régi 2016-06-22, 13:27   #5 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
Hírnév szint: 5
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem maradnak. Ha van eszük. De "a nép, az istenadta nép" szokott rosszul dönteni.

http://index.hu/gazdasag/2016/06/15/...rexit_esetere/
Csak félelmet akarnak kellteni. Amikor a norvégok szavaztak az EU belépésről ugyanezt a taktikát alkalmazták. Szerinted megbánták? A lapok sajnos nem hozzák a Brexit oldalon álló rengeteg politikus, businessmen, színészek, újságírok stb által adott interjukat mert a médiát kontrolláló elitnek ez nem érdeke.

Ami a megölt nőt illeti, az állítólag elmebeteg ürge aki lelőtte saját gyártmányú pisztolyt használt. Én egyáltalán nem lennék meglepve ha kiderülne hogy ez egy előre megtervezett dolog volt.
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-22, 14:56   #6 (permalink)
Új tag

Hely: Currently Georgia, Tbilisi
Összes hozzászólás: 12
Balaxi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hát nézd: van két irány,
1. nem lépnek ki. Tudjuk mi lesz, a font még egy kicsit beerősödik
2. kilépnek= mocskos módon begyengül afont, főle a dollárral szemben, mert majd rántja magával az eurót is.

Az esélyeket nem latolgatnám, tök felesleges az 1-2 százalékokkal ide oda játszadozni. Ha matematikailag közelítem meg a dolgot, akkor kilépésükre kell tennem a fogadást, mert azon sokkal de sokkal többet lehet nyerni hirtelen, mint a másik irányon. Hasonló a fej vagy íráshoz:
feldobsz egy ötezrest és az egyik esetben kapsz érte 5x-et, a másikban meg 122x egységet.
Van vele viszont egy baromi nagy probléma.
Az ötezres lassan száll alá. Nem olyan mint az NFP bélás. Az esése emelkedése közben a tér-idő kontinuitás akár meg is szünhet.
Így előfordulhat az is, hogy úgy jársz vele mint Bud Spencer amikor Terence Hill feldobta a pénzérmét..... de a sirály érzést kiválthatja egy forgószél is vagy tájfun. Sőt ha rossz brókernél dobálózol, akkor felkaphatja a házad is, de mivel szerencsére nem vagy fogyasztó, ezért nehezebben tudnak majd beperelni a mínuszért ha kijelentkezel a világból.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

A csajt egyébként szerintem nem véletlen nyírták ki. Egyből visszabillent tőle az állás, bár annyira nem követtem az eseményeket, hogy meg tudnám mondani miért pont arra billent ettől, de az biztos hogy nagy erők feszülnek a háttérben.

Az amcsiknak az végülis jó lenne ha kilépnének, vagy csak a Sorosnak?
(mert nagyon nyilatkozgatnak a bennt maradás miatt)
Remélem valaki levezeti ezt az x alatti két egyenletet.
//és a tegnapi Van egy kérdésem...!! is végre
Én is a láthatatlan kéz (nem a piac) ténykedését sejtem a hölgy halála mögött. Néztem valamely nap Cameront ágálni a maradás mellett -- mintha Churchill-t hallanád a nácikkal szemben. Az a kivétel hogy kb Cameron Eton vagy Oxfordi establishment kékvérű reprezentánsa és egyértelműen London - big money és a banking sector oldalán áll. Habár azért nem ennyire fekete-fehér a leosztás gondolom ott sem. Van pozícióm shortra van pozi longra addíg jó míg eggyel több a jó ügylet mint a bukta

Nem vagyok biztos, hogy US gyengíteni akarná az EU-t mikor rakoncátlankodnak az oroszok és unipolárból multiba megy át a világ már ami a hatalmi viszonyokat illeti.
Balaxi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-22, 17:53   #7 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Azért az nagy show lenne, ha évekkel később kiderülne,
Gyuribá csak azért küldte ide a sok migráncsot,
hogy megcsinálja újra a billentsük ki Angliát kettő pont nullás változatban
Anno marhára bejött neki.
Régi 2016-06-22, 19:59   #8 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.876
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Azt is tudja hogyan szavaznak majd?
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-22, 20:11   #9 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 783
habibabu a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül habibabu részére
Alapbeállítás

Angolok kilépnek, akkor a pénzügyi központ átköltözik az EU területére, két lehetőség Franciaország vagy Német ország, ez miatt nem biztos, hogy negatív hatása lenne az EU-ra, illetve bizonyos törekvéseknek kerékkötője is volt, mélyebb integrációt elutasította.

Tartok tőle, hogy az Angolok bedőltek a demagóg, igaznak is tűnhető hülyeségeknek, mint itthon.
habibabu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-23, 06:01   #10 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azt is tudja hogyan szavaznak majd?
nem tudhatja,
de a nagy elmozdulást beindíthatta.
kérdés hogy annyi pénzzel, becsontosodott Shortos elképzelésekkel, képes e fordítani az utolsó pillanatban?
Nem tudom hogy van ez, mennyire lehetséges egy pl több milliárd dollárból álló kiépített piramishegyet nagyon gyorsan megfordítani?
Nem hiszem hogy gombokat nyomkodna az öreg.
Gondolom telefon, üzleti ebéd, és akkor megadja előre, hogy holnap délben vagy éjfélkor lopva, amikor mindenki alszik a nagy pénzek időzónájában.
Régi 2016-06-23, 06:23   #11 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.315
Hírnév szint: 8
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Velemenyem.
Szerintem nem lesz kilepes. Az exit tabor mar most visza esett 30%-ra.
Ha azt nezzuk, hogy eddig tobb kisebb fogadas tortent meg a kilepesre de nagyobb penzek a bent maradasra akkor lathatjuk, hogy megint az a tabor hangos akik kevesbe inteligensek. A nagyobb tabor a maradas csak csendesebb.

Tipikus esete ugy latszik a sell on rumours buy on news.
Régi 2016-06-23, 06:28   #12 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.315
Hírnév szint: 8
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Percre pontosan tudja valaki, hogy mikor lesz kihirdetve a végeredmény?
Vagy ez is olyan valóságshow alapú lesz amikor menet közben nyomatják az aktuális állást?
Legvegso adat golnap reggel 7.
De ma este is lesz. Ha jol emlekszem este 11 korul.
Régi 2016-06-23, 12:19   #13 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 590
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Amit lehet bevetnek, hogy a nép az EU mellett döntsön.

Ez elég nagy esemény, hogy hosszabb távú hatása legyen. Megnéztem az 5 éves eur/usd és a gbp/usd grafikont és eléggé érdekes dolgok látszódnak. Előbbi erős esés után konszolidációs sávozás. Jelenleg éppen a csatorna felső pontján. Utóbbi pedig szintén esésben és a tavalyi szép völgyet teszteli vissza. Az idén januártól ék alakú korrekcióval.
Chart alapján azt mondanám, hogy kilépnek. Nem szeretem az ilyen pénzfeldobásos szitukat, de most kivételt teszek. Több potenciál van a kilépésben, mint a bentmaradásban, ezért megéri megjátszanom. Mindkettőt beshortoltam. Ha beszakadnak, akkor a várható FED kamatemelés próbálkozás és a továbbra is laza euró monetáris politika miatt valszeg rá tudok még építeni párszor kis kockázattal.
Még véletlenül se tippnek vegye senki!

Pipekben gazdag hetet mindenkinek!
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-23, 22:34   #14 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás barometer

http://sports.ladbrokes.com/sports-c...8a4114d87ac8cd
Csatolt kicsinyítések
velemenyek-brexitrol-barometer.jpg  
Régi 2016-06-24, 04:18   #15 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Brutális volt a piac a hajnali órakban. 1000 pipes round turnöket nem sűrűn látni fél óra alatt. A DAX reggeli produkciója szép lesz. A kötvények hozama lassan negatívba megy és a yen is nagyon kilőtt. To be continued..
  Válaszol idézettel
Régi 2016-06-24, 04:34   #16 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.876
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Chucky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Brutális volt a piac a hajnali órakban. 1000 pipes round turnöket nem sűrűn látni fél óra alatt. A DAX reggeli produkciója szép lesz. A kötvények hozama lassan negatívba megy és a yen is nagyon kilőtt. To be continued..
Nekünk is van internetünk
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-24, 06:15   #17 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 361
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Bealudtam, (de hisz ez volt a cél!!), mennyi volt a spread hajnalba GU-n? Fogható volt?
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-24, 06:47   #18 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.057
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Chucky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nagyon várom a 8 órás nyitást.
Tegnapi tippem nagyon bejött a Vételekkel, remélem /habár sejtem/ ez is bejött
http://imgur.com/0rHaUOh
Az éjjel USA500 -on minden Call, Putt opciómat beprofitálta
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-24, 07:01   #19 (permalink)
Szenior tag

Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nyitott a Dax...
Régi 2016-06-24, 07:17   #20 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nyitott a Dax...
Na most leszek bajban???
http://imgur.com/yYrjnlP
Régi 2016-06-24, 07:27   #21 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 590
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Bealudtam, (de hisz ez volt a cél!!), mennyi volt a spread hajnalba GU-n? Fogható volt?
Ugye viccelsz? Az ilyen nagy mozgásokban vagy benne vagy előtte, vagy kimaradsz teljesen.

UI: eddig kifizetett a brokim, de ezen most tényleg szépen fogok kaszálni, úgyhogy kíváncsi leszek rá 0,5 lottal vagyok benne az EUR/USD-ben és 0,3-mal a fontban.

Éljenek az angolok!
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-06-24, 07:38   #22 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Gyuribácsi vakarhatja a tökeit
Régi 2016-06-24, 07:40   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ugye viccelsz? Az ilyen nagy mozgásokban vagy benne vagy előtte, vagy kimaradsz teljesen.

UI: eddig kifizetett a brokim, de ezen most tényleg szépen fogok kaszálni, úgyhogy kíváncsi leszek rá 0,5 lottal vagyok benne az EUR/USD-ben és 0,3-mal a fontban.

Éljenek az angolok!
Az attól függ! Mondjuk 60-100 pipes m5-ös gyertyák mellett egy 5-10 pip spread még kalkulálható, csak a lotméretet igazítom a kockázathoz. Nyilván nem a bumm idejére kérdeztem a spreadet, hanem a 3-reggelig tartóra ,mert elég szép lépcsőkben jött lefelé.

Amit kaszálsz az nem is annyira nagy, ha jól számoltam pár ezer $ lehet, én inkább a camarora leszek kíváncsi, ha kifizetik akkor megyek ötszázékhoz az tuti
Régi 2016-06-24, 08:07   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Az attól függ! Mondjuk 60-100 pipes m5-ös gyertyák mellett egy 5-10 pip spread még kalkulálható, csak a lotméretet igazítom a kockázathoz. Nyilván nem a bumm idejére kérdeztem a spreadet, hanem a 3-reggelig tartóra ,mert elég szép lépcsőkben jött lefelé.

Amit kaszálsz az nem is annyira nagy, ha jól számoltam pár ezer $ lehet, én inkább a camarora leszek kíváncsi, ha kifizetik akkor megyek ötszázékhoz az tuti
Mit hoz a büvös 9 óra??? kell valami veszteséget produkálnom...

ui: 9:14 veszedelmesen potyog minden TP...
Régi 2016-06-24, 08:21   #25 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A tegnapelőtti EU-piaci erődemonstráció ujraindul??? - a békasegge alól
http://imgur.com/1mYfOkf

azt hiszem... ma már nem nyúlok semmihez, mert szétesik az EU is
Régi 2016-06-24, 08:35   #26 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A tegnapelőtti EU-piaci erődemonstráció ujraindul??? - a békasegge alól
http://imgur.com/1mYfOkf

azt hiszem... ma már nem nyúlok semmihez, mert szétesik az EU is
Ui: azért vettem pár apróságot ... és a felfele szakaszon fogok muzsikálni a jövő héten.
http://imgur.com/5WDfMRC
Válaszol

Címkék
brexit, Euroövezet, gbp, jo cox

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Könyv vélemények Norbi Tőzsdei könyvek 157 2017-05-12 11:50
WHSelfinvest -ről vélemények toti Brókercégek 125 2017-03-07 16:41
Plus500 vélemények harzol Brókercégek 1449 2017-01-18 21:35
CMC Markets regisztráció menete és vélemények bandikam Brókercégek 3 2014-09-27 13:42

A pontos idő 22:14 , a GMT +1 időzóna szerint.