Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-07-03, 01:59   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Qeri a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Hosszú távú, nem day-trade "játékra" milyen számlatípust érdemes?

Elhatároztam, hogy tartalékom tőzsdére viszem, azonban sokakkal ellentétben nem tőkeáttétellel szeretnék dolgozni (vagy ha igen, minimálissal). Kezdő vagyok még e téren.

Konkrétan, jelenleg olajat vennék, mert számítok rá, hogy még megindul majd felfele. Azonban lehet több idő kell, így hónapokra, akár évre is tartanám a részvényt. FxPro-t válaszottam ki erre

Kérdéseim:

1) milyen számlatípust érdemes erre kiválasztanom?
2) általában milyen költségei vannak, ha hosszú időre van bent a pénzem (számlavezetés havi vagy évi díja van-e, kell-e fizetni a pozíció megtartásáért stb.)?

3) más jellegű kérdés: hogyan tudhatom, hogy mennyi részvény forog? Nem csupán az ár érdekel, hanem a tranzakciók mértéke és ha lehet az is, többnyire honnan adnak/vesznek, ez valamilyen módon lekövethető?

Előre is köszönöm!
Qeri nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-03, 02:38   #2 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Qeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Elhatároztam, hogy tartalékom tőzsdére viszem, azonban sokakkal ellentétben nem tőkeáttétellel szeretnék dolgozni (vagy ha igen, minimálissal). Kezdő vagyok még e téren.

Konkrétan, jelenleg olajat vennék, mert számítok rá, hogy még megindul majd felfele. Azonban lehet több idő kell, így hónapokra, akár évre is tartanám a részvényt. FxPro-t válaszottam ki erre

Kérdéseim:

2) általában milyen költségei vannak, ha hosszú időre van bent a pénzem (számlavezetés havi vagy évi díja van-e, kell-e fizetni a pozíció megtartásáért stb.)?

3) más jellegű kérdés: hogyan tudhatom, hogy mennyi részvény forog? Nem csupán az ár érdekel, hanem a tranzakciók mértéke és ha lehet az is, többnyire honnan adnak/vesznek, ez valamilyen módon lekövethető?

Előre is köszönöm!
Olaj mintha lenne az LMAX-nál is.
Ott talán nem fognak kitüskézni hosszabb távon ha egy-egyezel.
Régi 2016-07-03, 09:49   #3 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.622
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Kérdéseim:

Előre is köszönöm!
Ne haragudj, de a kérdésből úgy tűnik, hogy még a legalapvetőbb ismereteid is hiányoznak. Talán még tanuláson kellene gondolkozni a vásárlás helyett.

Nincs olaj részvény. Van költsége a pozíció tartásának, mértékéről érdeklődj a brókernél. Nincs pontos forgalmi adat. CFD-nél kifutási idők vannak, át kell kötni, nem tarthatod évekig, stb-stb...

Hasonló kérdések vannak a gyakorikérdéseken.
Régi 2016-07-03, 15:25   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 697
Hírnév szint: 3
A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Talán igazi határidős demon nézheted a forgalmat stb, és mellette mt4 demozhatsz ismerkedni.
A csodamacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-03, 16:07   #5 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.336
Hírnév szint: 8
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:

Kérdéseim:

Előre is köszönöm!
Sejtem mire gondolsz...olaj etf-re szerintem. Azt nem fogod tudni tradelni fxpronal...inkabb interactive brokerst ajanlom es ott latsz forgalmat.

Ott tudsz venni olaj etfet, turbo olajat, shortolhatod a short olaj etfet stb....most nem megyek bele ebbe...
Régi 2016-07-03, 21:32   #6 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Konkrétan, jelenleg olajat vennék,
Ha tényleg nem lényeg a tőkeáttétel, akkor a finomítottból vehetsz a kúton is
Az ukránoknál olcsóbb szokott lenni!

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
VBFX.HU - "A volt magyar brókercég..." Johnny5 Brókercégek 4 2017-01-10 22:51
Mi történik, ha lenyomod az "Entert"? Profi(t) Kezdőknek 11 2015-02-06 07:40
Nincs kedve valakinek feltalálni a magyar "közösségi hitelezést"? redkit További befektetési formák 19 2014-09-03 21:53
"Top lista" /Bróker cégek, online kereskedéshez, népszerűség szerint../ recefyce Brókercégek 6 2013-10-03 15:40
Lósport, avagy a legcsodálatosabb "állat?" ami a Földre született? sidius Csevegés 8 2010-06-12 15:54

A pontos idő 16:53 , a GMT +1 időzóna szerint.