Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-07-12, 20:18   #51 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Sefi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Meg kerdezhetem, hogy te milyen modszerrel kereskedsz illetve milyen idotavon?
Daytrade, M5 idősík. Főleg DAX esetleg fő devizapárok.
Trendkövetés, átlagos pozícióban töltött idő 40-60 perc.
Kizárólag technikai elemzés, visszahúzódásokból trendvonal törésekből, vagy szint törésekből való elindulással.
Régi 2016-07-13, 03:47   #52 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.249
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A technikai elemzesnek egyik fo pontja, hogy felismerd azokat az alakzatokat es formaciokat amik a multban mar tobb ezerszer megtortentek.. Pont ezert meg is fognak meg.

Amennyiben meg mindig nem ertesz egyet velem kerlek tamaszd ala a kijelentesedet, komolyan kivancsi vagyok miert gondolod igy?

... Ezek mind mind olyan alakzatok amik folyton megismetlik onmagukat.

Szerintem ez nagy mertekben alatamasztja, hogy ebben nincs igazad
Úgy látom, aktuális : http://kriminalm.wix.com/moneymentor...f2e63d266100ff
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-07-13, 05:45   #53 (permalink)
Tag

Hely: Dunaújváros
Összes hozzászólás: 82
Hírnév szint: 4
kisDead a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Daytrade, M5 idősík. Főleg DAX esetleg fő devizapárok.
Trendkövetés, átlagos pozícióban töltött idő 40-60 perc.
Kizárólag technikai elemzés, visszahúzódásokból trendvonal törésekből, vagy szint törésekből való elindulással.
Hali Forex Klub,

Én is a DAX-ot kereskedném, csak mielőtt éles számlát nyitnék találni kéne egy jó brókert ami DAX-ra nagyon jó. Te hol kereskedsz?
Még tesztelem a stratégiámat , de hasonló amiket te leírtál, és nagyon jók eddig a számok. Szeptemberig ha tudom tartani ezt a fejlődést akkor már érdemes lesz komolyra fordítani.
Régi 2016-07-13, 06:13   #54 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 180
Hírnév szint: 2
xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"3. Egy trend inkább folytatódik, mint fordul.
Kivéve mikor nem.
Bármelyik pillanatban bármi megtörténhet."

és akkor mi van? jobban megéri trendirányba kereskedni.. egyszerű hullámelmélet.

"De a szolgáltatók megtévesztő, agresszív reklámja ellenére a TA-vel dolgozó kereskedők 95%-a mégis veszteséges."

mert lesza*ják a poziméretezést. a veszteség egyszer 1R, máskor 1,3R vagy 2R. a másik, hogy gyengék mentálisan. nem merik bekötni a jelet,korán elvágják a nyerőt,a vesztőt hagyják futni..stb. ezért veszteséges a traderek 95%-a. nem a TA miatt. vannak olyan belépési pontok, amelyeknek sokkal jobb a találati aránya, mint 50%. visszatérő minták,hasonlóságok meg folyamatosan vannak.
xyz123 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-13, 10:38   #55 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 301
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Esetleg ha tudnatok nehany tanacsot adni, miket irhatok ebben a temaban ami erdekelne titeket a kereskedeseimrol, vagy pedig technikai elemzesemrol, nagyon megkoszonnem, mert szivesen beszelnek akarmirol amire lenne erdeklodes
Ez nagyon egyszerű, mindenkit ez érdekel: mikor bekötsz egy pozit posztold ki, ha lehet (ugyanis csak így van értelme) a tp ill. sl teljesülés előtt.
Ha leírnád a miértet is az meg egyenesen pazar volna.
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-13, 12:56   #56 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 358
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A TA működik.
Elég hiteles ha én állítom?
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-13, 16:22   #57 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
Jozsef93 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni egy picit a RENKO expertben. Szabadidőmben ismerkedem most vele mert eléggé szimpatikus. Viszont egy dolgot nem értek, a jelen képen 10 pip nagyságú egy tégla. Kanóc rajzolás engedélyezve van. És mint látjátok a képen vannak 10 pipnél hosszabb kanócok. A kérdésem az, hogy ilyenkor miért nem történt egy új tégla rajzolása, és hogy ez miképpen lehetséges ??.. találkoztam már 20 nál több pipes kanóccal is.. az 2 tégla lenne még alapból.. Akkor most hogy is az van ez?!
Jozsef93 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-13, 17:13   #58 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Jozsef93 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni egy picit a RENKO expertben. Szabadidőmben ismerkedem most vele mert eléggé szimpatikus. Viszont egy dolgot nem értek, a jelen képen 10 pip nagyságú egy tégla. Kanóc rajzolás engedélyezve van. És mint látjátok a képen vannak 10 pipnél hosszabb kanócok. A kérdésem az, hogy ilyenkor miért nem történt egy új tégla rajzolása, és hogy ez miképpen lehetséges ??.. találkoztam már 20 nál több pipes kanóccal is.. az 2 tégla lenne még alapból.. Akkor most hogy is az van ez?!
Szerintem nem látjuk a képet.
Amúgy amit írsz, az mindenképp hibás működés.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-07-13, 17:49   #59 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

https://www.mql5.com/en/charts/54527...markets-europe
A képre jobb klikk megnyitás uj laponnal nekem működött azért is hagytam így a hozzászólást. De elnézést. Itt a link
Régi 2016-07-13, 17:57   #60 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
https://www.mql5.com/en/charts/54527...markets-europe
A képre jobb klikk megnyitás uj laponnal nekem működött azért is hagytam így a hozzászólást. De elnézést. Itt a link
Az a kanóc, ami egyenlő (vagy nagyobb) mint a gyertyatest kétszerese, hibás.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-07-13, 17:59   #61 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Igen Ezt sikerült megfejteni egy ideje... De ezt ki lehet valahogy küszöbölni? Mert ahogy váltogatom pl az idősíkokat az eredeti charton akkor a renko is máshogy rendeződik illetve a kanócok is változnak. Vagy az egész expert kuka?
Régi 2016-07-13, 18:01   #62 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Igen Ezt sikerült megfejteni egy ideje... De ezt ki lehet valahogy küszöbölni? Mert ahogy váltogatom pl az idősíkokat az eredeti charton akkor a renko is máshogy rendeződik illetve a kanócok is változnak. Vagy az egész expert kuka?
Nemtom melyik expertet használod, amúgy van egynéhány itt-ott. Keress másikat, ez hibás.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-07-13, 18:12   #63 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Igaz!
https://www.mql5.com/en/charts/54533...ncial-services

renkolivecharts_pimped_v4_13
Csak ezt találtam ami ingyenes volt és működni is látszott. Esetleg van valami másik ötleted?
(Egyébként köszönöm szépen az eddigi válaszokat! )
Régi 2016-07-13, 18:44   #64 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Igaz!
https://www.mql5.com/en/charts/54533...ncial-services

renkolivecharts_pimped_v4_13
Csak ezt találtam ami ingyenes volt és működni is látszott. Esetleg van valami másik ötleted?
(Egyébként köszönöm szépen az eddigi válaszokat! )
Ebben nem tudok segíteni, ilyet nem használok. De biztos van itt a fórumon, aki tud segíteni.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-07-13, 18:50   #65 (permalink)
Tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 98
marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Húzd le a Ninjatrader 7-est, regelj egy ingyen demót FXCM adatokkal és azon nézd. MT4-en utólag nézve bugos a renko
marcelhossa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-13, 18:59   #66 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Menet közben sikerült megoldani a bibit A múltbéli adatokat kellet rendesen lehúzni M1-re és voilá! Mostmár működik rendesen, de megnézem a ninjatrader-est is. Köszönöm szépen az infókat skacok! Plusszos pipekben gazdag kereskedést mindenkinek!
Régi 2016-07-13, 19:58   #67 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 358
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Miből gondoljátok hogy a renkon kell megtanulni chartot olvasni?
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-13, 20:44   #68 (permalink)
Új tag

Hely: Paks
Összes hozzászólás: 20
Sefi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez nagyon egyszerű, mindenkit ez érdekel: mikor bekötsz egy pozit posztold ki, ha lehet (ugyanis csak így van értelme) a tp ill. sl teljesülés előtt.
Ha leírnád a miértet is az meg egyenesen pazar volna.
Koszonom a tippet! Megprobalok idot forditani arra, hogy feltoltsek elotte utana kepeket es elmagyarazzam miert nyitottam a pozicioimat.
Koszi a tippet

Csatolnek is nehany kereskedest a mult hetrol. Eszre fogjak venni a saszemu tagok, hogy van mikor el van csuszva 1-2 info a kepeken. Ez azert van mert a kedves tradingview accom szeretettel elfelejti elmenteni a chartjaimat habar en mindig elmentem oket

USDCHF - H&S short, sajnos nem ugy alakult ahogy terveztem, de 0% profit/veszteseggel (breakeven) zarodott
NZDJPY - C leg + Ellenallason volt Bearish PA, Sajnos egyenesen kiszurta az SL-em (-1%)
EURJPY - Hasonlo az NZD kereskedesemhez, kiveve, hogy ez szabalyszeruen le is olvadt (+4%)
USDJPY - (nem tul eros de valid) Trendline tores + Bearish PA (+3%)

Igy zartam a hetemet +6% profittal.

(Nagyon kivancsi vagyok a negativ kommentekre a kereskedeseimmel kapcsolatban... )
Csatolt kicsinyítések
technikai-elemzes-avagy-kereskedes-az-alapoktol-usdchf-b-.jpgA.jpg
Megnézték: 51
Méret:  159,5 KB
Azonosító:  8913   technikai-elemzes-avagy-kereskedes-az-alapoktol-t4-nzdjpy-b-.jpgA.jpg
Megnézték: 54
Méret:  166,1 KB
Azonosító:  8914   technikai-elemzes-avagy-kereskedes-az-alapoktol-t2-eurjpy-b-.jpgA.jpg
Megnézték: 46
Méret:  161,2 KB
Azonosító:  8915  

technikai-elemzes-avagy-kereskedes-az-alapoktol-t3-usdjpy-b-.jpgA .jpg
Megnézték: 47
Méret:  170,3 KB
Azonosító:  8916  
Sefi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-14, 05:13   #69 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 361
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Miből gondoljátok hogy a renkon kell megtanulni chartot olvasni?
Mert -hála a dübörgő marketing gépezetnek- elhitették velük, hogy a pro-k renkon elemeznek, mivel az kevésbé populáris, és így ők valami mást csinálnak, tehát ebből kiindulva kis túlzással minden kötésük bejön...
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-14, 05:24   #70 (permalink)
Szenior tag

Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A TA működik.
Elég hiteles ha én állítom?
Nem. Kell még Camaro nyugtázása is, mert ő a második legprobb a fórumon. A brexiten ha jól rémlik olyat nyert az ötszáznál, hogy még egy női fórumtagnak is szemet szúrt...és megdícsérte...Viszont kérdésemre azóta se felelt, hogy kiutalta e az ötszáz azt a potom ha jól emlékszem 500e Eur-t...Gondolom igen, és azóta csak hobbiból néz be tabletről valami cserepes teknős hátán a Kajmán szigetekről.
Régi 2016-07-14, 06:37   #71 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.059
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem. Kell még Camaro nyugtázása is, mert ő a második legprobb a fórumon. A brexiten ha jól rémlik olyat nyert az ötszáznál, hogy még egy női fórumtagnak is szemet szúrt...és megdícsérte...Viszont kérdésemre azóta se felelt, hogy kiutalta e az ötszáz azt a potom ha jól emlékszem 500e Eur-t...Gondolom igen, és azóta csak hobbiból néz be tabletről valami cserepes teknős hátán a Kajmán szigetekről.
Manapság nagyon jó minőségű gyurmák kaphatók, akár világít is
Nem tekNŐcözöm, másra kell a pííííííz, de még hiányzik 1,8 M eró álmaim gépéhez.
Egyenlőre vettem egy Laser vágó, gravirozó berendezést forgató toronnyal. Azal szórakozom kereskedés közben a pincében.
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-14, 07:04   #72 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Miért baj, ha csak 50%-50% a találati arány? Ebből nem következik az, hogy nem lehet üzletenként többet nyerni, mint amit akkor vesztesz, ha nincs igazad.

Valóban veszíthet az ügyfelek akár 95%-a is. De inkább azért, mert semmilyen elképzelésük nincs a kereskedésről, és szerencsejátékos módjára nyomogatják a gombokat. Nem pedig azért, mert mindenki TA-t használ.

Amúgy a "szakirodalomban" található, technikai elemzés alá sorolható elméletek, szabályok jelentős része szemét, használhatatlan baromság. Erre is kell az a pár év, hogy rájöjjön az ember, mi működik és mi nem.
Régi 2016-07-14, 07:13   #73 (permalink)
Tag

Hely: Dunaújváros
Összes hozzászólás: 82
kisDead a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hali Sefi,

Kötöszködni lehet, de nem nagyon van miért. +6% az +6% ez magáért beszél. Mindenkinek van minuszos kötése is. Amiket kötöttél egész jó helyen voltak.
Az USDCHF-et lehet fej váll alakzatként is szemlélni, de lehet egy erős szintről való lefordulásként is nézni.
Trendvonalakat én is szoktam behúzni, meg alakzatokat is nézek, de csak akkor veszem figyelembe őket, ha támasz/ellenállás is megerősíti.
Régi 2016-07-14, 08:45   #74 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ez a kisfiam Axiory Euro-s számlája a DAX mai nyitása után készült.
Ekkora ÁRTERPESZT még 1 brókernél sem láttam.
De le kellett nyelnie az összes TP-t. Nyugodjon békében!
http://forum.tozsde.hu/attachment.ph...1&d=1468482238
Csatolt kicsinyítések
technikai-elemzes-avagy-kereskedes-az-alapoktol-axiory.jpg  
Régi 2016-07-14, 16:31   #75 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Miért baj, ha csak 50%-50% a találati arány?

Valóban veszíthet az ügyfelek akár 95%-a is.
Ha a TA önmagában működne, akkor nem ilyen számok lennének.

Érdekességképpen: meséld ezt el faluhelyen, ahol sírva jön vissza a bácsi a Takszövbe, hogy mégse kell neki az értékpapír számla és a kötvényalap, mert ő a betétkönyvben mindig megkapta a kamatot. Nem az esetek 50%-ában. És nem csak a megtakarítók 5%-a.

Vagy tud az öreg valamit, vagy nem.
Régi 2016-07-14, 16:57   #76 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Érdekességképpen: meséld ezt el faluhelyen, ahol sírva jön vissza a bácsi a Takszövbe, hogy mégse kell neki az értékpapír számla és a kötvényalap, mert ő a betétkönyvben mindig megkapta a kamatot. Nem az esetek 50%-ában. És nem csak a megtakarítók 5%-a.

Most hogy jutottál el a cikkedben szereplő TA "működésképtelenségétől", a falusiak pénzügyi kultúrájáig? Mindegy, hagyjuk szerintem....
Régi 2016-07-14, 17:26   #77 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Most hogy jutottál el a cikkedben szereplő TA "működésképtelenségétől", a falusiak pénzügyi kultúrájáig? Mindegy, hagyjuk szerintem....
Azt hittem, egyértelmű a párhuzam. A józan paraszti ész számára sem „működik” az a megoldás, ahol csak 50% az esély a nyerésre, vagy csak 5% jön ki jól a dologból.
Na mindegy. Ízlés dolga...
Régi 2016-07-14, 17:46   #78 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 142
Hírnév szint: 8
humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Visszatérve a renko témára javaslom, hogy a kérdező nézzen szét a forexfactory-n mert több renko expert is van. Ha backtesztelni is akar akkor esetleg a nogap verzió is érdekes lehet számára, de egyébként is érdemes többet futtatni egy ideig párhuzamosan mert nem is mind működik korrekt módon. Az idősíkokat a renko expert alatt ne variáld, maradj mindig m1-ben. Bár ha a fentiek is gond a back teszt egyenesen futurisztikus álom. Bocs ...
humor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-14, 19:55   #79 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Szerintem ha a RR 1:1 -re vetített találati arány nem jobb, mint 50%, az a rendszer hosszútávon nem lehet nyerő. Az 50% a véletlen, a szerencsejátékos találati aránya. Persze nem az a lényeg hogy hány %, mert ez stratégia függő. A lényeg hogy a randomnál jobb eredményt érjünk el, tehát a piacon legyen valami mérhető előnyünk megfelelő számú minta alapján. Ha nincs előnyünk, akkor stoptologatással és különféle progressziókkal, MM trükkökkel, nameg kis szerencsével lehet részsikereket elérni, de hosszútávon mindig győz a matek. De pont emiatt a piaci előny miatt vagyunk itt és nem a kaszinóban.

A technikai elemzés egy lehetőség az előnyszerzésre.
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-14, 20:29   #80 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Azt hittem, egyértelmű a párhuzam. A józan paraszti ész számára sem „működik” az a megoldás, ahol csak 50% az esély a nyerésre, vagy csak 5% jön ki jól a dologból.
Na mindegy. Ízlés dolga...
Most komolyan abból indultál ki, hogy ha a nagy többségnek valami nem megy, akkor az biztos nem működik?
Ennyi erővel akkor azt is kijelenthetnéd, hogy sem a sivatagos környezet, sem a sarkkör nem alkalmaz az emberi életre. Hiszen a föld lakosságának több mint a 95%-a itt elpusztulna pár napon belül. De mint tudjuk, vannak azért páran akik itt is elvannak valahogy.
Régi 2016-07-14, 21:37   #81 (permalink)
Szenior tag

xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Ha a TA önmagában működne, akkor nem ilyen számok lennének.
nem vagy fair. a TA-t önmagába nézed és így adod elő, hogy a te módszered a tök jó.. csakhogy önmagába nem nézzük a TA-t.
a cikkednek így nem sok értelme van. felesleges erőlködésnek érzem.
Régi 2016-07-14, 21:44   #82 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 101
lotmoney a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

több instrumetumnál is kiteszik a szöveget, hoy a múltbeli árfolyamváltozások nem jelentenek garanciát a jövőbeli trendekre (vagy valami ilyesmi)

ha ez így van (és alapvetően mégis csak ez a helyzet), akkor a TA némileg vajákolásnak tűnik

vagy nem?
lotmoney nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-14, 22:00   #83 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
lotmoney eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
több instrumetumnál is kiteszik a szöveget, hoy a múltbeli árfolyamváltozások nem jelentenek garanciát a jövőbeli trendekre (vagy valami ilyesmi)

ha ez így van (és alapvetően mégis csak ez a helyzet), akkor a TA némileg vajákolásnak tűnik

vagy nem?
Lotmoney, megnéztem a profilod, kőkemény július 3.-a óta vagy member, és 3 hónapja rágod a forexet. És e bő 3 hónap alatt levontad a konklúziót, hogy a TA egy nem működő dolog. Felhívom a figyelmed maximális jó szándékkal, hogy itt többen már kb. 10-20 ezer óra chart bámuláson vagyunk túl. Tehát ha ilyen ember mond véleményt TA-ról, annak azért lehet hinni. Azt nem tudom mentor miért nem hisz a TA-ban, de ha nincs bennfentes szeretőd, bankár apósod, mint a sok könyvíró ultra nagyöreg pro-nak, szerintem a neten fellelhető hírekkel sokra nem fogsz menni. Személyes tanácsom, hogy most add fel, és menekülj ettől az egésztől. Tönkretesz.
Régi 2016-07-14, 22:12   #84 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Lotmoney, megnéztem a profilod, kőkemény július 3.-a óta vagy member, és 3 hónapja rágod a forexet. És e bő 3 hónap alatt levontad a konklúziót, hogy a TA egy nem működő dolog.
A februári regeddel te sem tűnsz egy vídiának. Ha figyeltél: nem következtetést vontam le, hanem csak egy kételyt, gyanút fogalmaztam meg.
Régi 2016-07-14, 22:14   #85 (permalink)
Szenior tag

falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Lotmoney, megnéztem a profilod, kőkemény július 3.-a óta vagy member, és 3 hónapja rágod a forexet. És e bő 3 hónap alatt levontad a konklúziót, hogy a TA egy nem működő dolog. Felhívom a figyelmed maximális jó szándékkal, hogy itt többen már kb. 10-20 ezer óra chart bámuláson vagyunk túl. Tehát ha ilyen ember mond véleményt TA-ról, annak azért lehet hinni. Azt nem tudom mentor miért nem hisz a TA-ban, de ha nincs bennfentes szeretőd, bankár apósod, mint a sok könyvíró ultra nagyöreg pro-nak, szerintem a neten fellelhető hírekkel sokra nem fogsz menni. Személyes tanácsom, hogy most add fel, és menekülj ettől az egésztől. Tönkretesz.
3 hónaposan nem is kell semmi okosat mondania . Senkit nem kell elriasztani a kereskedéstől, mert sosem lehet tudni kiből lesz sikeres tréder. Ez csak tőle függ.
Régi 2016-07-14, 22:27   #86 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
lotmoney eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

vagy nem?
több mint 3 hét nyomkodás, és több millió!! "kötés" után azt kell mondjam hogy nincs igazad..(hacsak nem programhiba, mert akkor azzzzonnaltökönszúrommagammindkét chopstickkal)
Csatolt kicsinyítések
technikai-elemzes-avagy-kereskedes-az-alapoktol-vajakolas.jpg  
Régi 2016-07-14, 22:33   #87 (permalink)
Szenior tag

Talking

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
azt kell mondjam hogy nincs igazad..(hacsak nem programhiba, mert akkor azzzzonnaltökönszúrommagammindkét chopstickkal)
jó a fájlnév
Régi 2016-07-14, 22:42   #88 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ok, akkor kifejtem, hogy ne tűnjön üres fröcsögésnek:

Gyerekkorom óra aktívan sportoltam, sosem volt komolyabb bajom, Lassan 5 éve kereskedem, továbbra sem ebből élek. Benne van vagy 15000 óra ha nem több. Sőt! De ami a lényeg: lejárt a jogsim, és elmentem a dokihoz pár hete. Már korábban is szarul éreztem magam, de beigazolódott, hogy magas csöppet a vérnyomásom. Sose volt előtte ilyen gondom.. Természetesen az utóbbi 5 év nem a legnyugodtabb időszaka volt életemnek.. Nekem nem volt haverom, aki ebből él, és lökött volna rajtam pár évet az oktatásával. Minden szaron át kellett mennem, minden hibát elkövetni. De egyvalami miatt még itt vagyok: az első perctől kezdve hiszek a technikai elemzésben, mert akarok benne hinni. Benned már 3 hónap után kételyek merülnek fel... még fél év és már nem hallunk felőled. Ha hited sincs benne, hosszú kaland nem lesz az biztos. A hit az egyetlen ami benne tart. Mire eléred azt , hogy nagyjából könnyed legyen a kereskedés, vagy totál kiégsz, vagy beteg leszel és elkezdheted a saját rehabilitációdat vissza az egészséges életbe. Persze ezt tudjuk mind, hogy mit vállalunk, és hogy mit adunk azért, hogy elérjük a célunkat. Ez mindenki maga dönti el, mit vállal érte, én mondom, full eddzettként lettem kissé kanapé töltelék szintű kondivá, hogy jelenleg az öregasszony kocogás szinten tartom a pulzuskontrollom... most készülök vissza az életbe. Új ismerettségek a nulláról. De aki tud olyat, aki család mellett ebből él a nulláról kezdve, légyszi szóljon.. Kiváncsi lennék az emberre, minimum egy csoda. Tehát: elolvasol többszáz könyvet, millió videoanyagot átnézel, elemzel, kereskedsz, buksz és buksz. És majd talán egyszer eljutsz oda, hogy már nullába tudsz maradni. Itt szólok: itt leszel az út elején, és a leghosszabb és legnehezebb csak most jön! Évekig nullába,,,nem kicsit visel meg, jobban, mint ha buknál. Mintha előtted lenne egy finom hideg sör a sivatagba egy arasznyira és nem érnéd el évekig... Vagy egy finom punci. Szóval sok sikert, de leginkább vért izzadó kitartást.

Ide kell eljutni képletesen:

https://www.youtube.com/watch?v=x76VEPXYaI0
Régi 2016-07-15, 04:36   #89 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Most komolyan abból indultál ki, hogy ha a nagy többségnek valami nem megy, akkor az biztos nem működik?

De mint tudjuk, vannak azért páran akik itt is elvannak valahogy.
Igen.
Azért van némi ellentmondás a „mindenki meg tudja csinálni, bárkiből forex milliomos lehet egyszerű TA stratégiával” és a „lesznek hosszú év után páran, akik elvannak valahogy” között.
Bocs, ha megint csak nekem tűnik így.

xyz123: „csakhogy önmagában nem nézzük a TA-t” - akkor miért mondod, hogy működik???

De kár ezen vitázni. Nyomjátok.
Régi 2016-07-15, 08:06   #90 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
xyz123: „csakhogy önmagában nem nézzük a TA-t” - akkor miért mondod, hogy működik???
nem érted, hogy nincs értelme a szűz TA-t nézni és összehasonlítani a te komplett rendszereddel? ezért írtam, hogy nem vagy fair.
értelme nincs a cikkednek ilyen formában. legalább írtad volna ba a cikkbe, hogy önmagában a TA nem jó. bár ezzel is tudnék vitatkozni,
de könnyebben elsiklottam volna felette. ez sem igaz: "De a szolgáltatók megtévesztő, agresszív reklámja ellenére a TA-vel
dolgozó kereskedők 95%-a mégis veszteséges."
értem én, hogy mit akarsz mondani a cikkeddel. csak hiányosan van megírva.
alap dolgokra nem gondolsz vagy szándékosan előadod, hogy a te rendszered a tuti. olyan mintha 2 autód össze akarnál hasonlítani,
de a konkurens autójából kivennéd a motort és büszke lennél magadra, hogy te autód gyorsabb és jobban megy.
Régi 2016-07-15, 09:40   #91 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
xyz123 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"De a szolgáltatók megtévesztő, agresszív reklámja ellenére a TA-vel dolgozó kereskedők 95%-a mégis veszteséges."
Ez pont ugyanígy igaz a fundamentális alapon kereskedő kisbüfikre is, teljesen fölösleges szétválasztani. Van egy nagy halmaz, a kereskedők halmaza és ebből 5% sikeres hosszútávon. Ennek tudatában kell nekifogni a munkának.
Régi 2016-07-15, 12:15   #92 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
nem érted, hogy nincs értelme a szűz TA-t nézni
Szerintem nagyjából ugyanarról beszélünk. De belejavítottam a cikkbe, hogy még egyértelműbb legyen.
Régi 2016-07-16, 14:36   #93 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
kisDead eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hali Sefi,

Kötöszködni lehet, de nem nagyon van miért. +6% az +6% ez magáért beszél. Mindenkinek van minuszos kötése is. Amiket kötöttél egész jó helyen voltak.
Az USDCHF-et lehet fej váll alakzatként is szemlélni, de lehet egy erős szintről való lefordulásként is nézni.
Trendvonalakat én is szoktam behúzni, meg alakzatokat is nézek, de csak akkor veszem figyelembe őket, ha támasz/ellenállás is megerősíti.
kisDead,

Koszonom a kommentedet! Ertekelem, hogy megosztod, te miket nezel a piacon, egyet ertek veled Tobb confluence/osszefugges csak meg biztosabba teszi a kereskedest.
Régi 2016-07-16, 14:46   #94 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Sziasztok!

Szeretnem megosztani veletek a legutobbi kereskedesemet. A heten sajnos -2%-ot sikerult osszehoznom, de nem bankodom

USDJPY 4H charton nyitottam egy kereskedest du 2-kor. A fo hibam az volt, hogy nagyon kicsi SL-t huztam, igy kiszurta masnap.

Formalodott egy nagyon szep double top, ugyanugy Bearish Engulfinggal a 106.000 ellenallas szinten. Szinten egy valid sell signal volt, viszont keson vettem eszre es a pozim addigra mar lezarodott.
A napi charton egy Shooting Star formalodott, ami abszolut megkereskedheto, viszont a Risk/Reward nem a legjobb.

Varom epito kritikaitokat es kommenteket Legyen szep hetvegetek.
Csatolt kicsinyítések
technikai-elemzes-avagy-kereskedes-az-alapoktol-usdjpy.jpg  
Régi 2016-07-16, 15:27   #95 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

Szeretnem megosztani veletek a legutobbi kereskedesemet. A heten sajnos -2%-ot sikerult osszehoznom, de nem bankodom

USDJPY 4H charton nyitottam egy kereskedest du 2-kor. A fo hibam az volt, hogy nagyon kicsi SL-t huztam, igy kiszurta masnap.

Formalodott egy nagyon szep double top, ugyanugy Bearish Engulfinggal a 106.000 ellenallas szinten. Szinten egy valid sell signal volt, viszont keson vettem eszre es a pozim addigra mar lezarodott.
A napi charton egy Shooting Star formalodott, ami abszolut megkereskedheto, viszont a Risk/Reward nem a legjobb.

Varom epito kritikaitokat es kommenteket Legyen szep hetvegetek.
Dátum szerint: Mikor volt az a du 2-kor és a másnap? Hogy lehet H4-en kereskedni? Minden részlet elveszik H4-en. Semmi dinamika nincs benne csak az összesitett emelkedő trend 8.-ától.
Régi 2016-07-16, 15:43   #96 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Dátum szerint: Mikor volt az a du 2-kor és a másnap? Hogy lehet H4-en kereskedni? Minden részlet elveszik H4-en. Semmi dinamika nincs benne csak az összesitett emelkedő trend 8.-ától.
Csutortok du2 nyitottam es penteken zarult le. Mivel a technikai elemzes (legalabb is amit/ahogy en csinalok) teljesen fuggetlen hogy milyen idosikon van a chart. Lehet 1 napos, hetes, 4 oras, akar 30 perces chart is, ugyan ugy megkereskedhetoek a szabalyok szerint a 30 perces gyertyak is mint a napos gyertyak. Szemely szerint inkabb napos grafikonon kereskedem, de a 4H-s is eleg valid nekem. Nem ertek egyet, hogy elvesznenek a reszletek H4-en, velemenyem szerint szepen kereskedheto timeframe. Ugyan ugy megfigyelhetoek a trendek, visszahuzasok es formaciok a H4 charton mint a tobbin
Régi 2016-07-22, 18:27   #97 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.315
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
Csutortok du2 nyitottam es penteken zarult le. Mivel a technikai elemzes (legalabb is amit/ahogy en csinalok) teljesen fuggetlen hogy milyen idosikon van a chart. Lehet 1 napos, hetes, 4 oras, akar 30 perces chart is, ugyan ugy megkereskedhetoek a szabalyok szerint a 30 perces gyertyak is mint a napos gyertyak. Szemely szerint inkabb napos grafikonon kereskedem, de a 4H-s is eleg valid nekem. Nem ertek egyet, hogy elvesznenek a reszletek H4-en, velemenyem szerint szepen kereskedheto timeframe. Ugyan ugy megfigyelhetoek a trendek, visszahuzasok es formaciok a H4 charton mint a tobbin
Irtunk egy ebookot a zajrol. Erdekes hogy h4en tobb a zaj mint pl h1en...jobb ha tobb idosikon kapod a jelet mint egyen.
Régi 2016-07-22, 18:36   #98 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

hol lehet elolvasni?
Régi 2016-07-22, 19:32   #99 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.315
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
hol lehet elolvasni?
Boritó nélkül van még tehát 99%-ban kéaz csak. De ha jó ez is akkor nekem kell küldenibegy emailt, éles számla számot leírni és kérni...
Régi 2016-07-22, 20:43   #100 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
De ha jó ez is akkor nekem kell küldenibegy emailt, éles számla számot leírni és kérni...
ja akkor nem érdekel
Válaszol

Címkék
deviza, easy, egyszerű, elemzés, profit

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Technikai elemzés Desault Technikai elemzés 107 2017-06-06 16:45
elemzés segítség Norbi187 Kezdőknek 86 2013-11-12 07:53
Egyszerű technikai elemzés kezdőknek positionintrend Kezdőknek 18 2013-08-29 15:02
Technikai elemzés martin999 Kezdőknek 34 2013-04-29 14:03
Tőzsdei Befektetések a Technikai Elemzés Segítségével Mighti Tőzsdei könyvek 11 2011-04-13 19:54

A pontos idő 08:51 , a GMT +1 időzóna szerint.