Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-07-24, 20:09   #101 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.506
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Irtunk egy ebookot a zajrol. Erdekes hogy h4en tobb a zaj mint pl h1en...jobb ha tobb idosikon kapod a jelet mint egyen.
Mi az a zaj Zalán? Vagy milyen számításokat végeztetek? Milyen formulákkal? Elég ide pár mondat, nem kell több, hogy tudjuk, milyen szintű munkáról van szó. Kíváncsi lennék
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-24, 21:05   #102 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mi az a zaj Zalán? Vagy milyen számításokat végeztetek? Milyen formulákkal? Elég ide pár mondat, nem kell több, hogy tudjuk, milyen szintű munkáról van szó. Kíváncsi lennék
Szerintem ez is szimplán a bróker szerveridőkkel van összefüggésben.
Mint amit Willow is feszegetett itt:
Ahogy én látom....

Órás vagy az alatti chartot kell nézni.
Az mindenkinél közel gyerforma
Régi 2016-07-24, 21:20   #103 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem ez is szimplán a bróker szerveridőkkel van összefüggésben.
Mint amit Willow is feszegetett itt:
Ahogy én látom....

Órás vagy az alatti chartot kell nézni.
Az mindenkinél közel gyerforma
Ja, értem. Igazából mindegy a chart. Vagyis lehet renko, időalapú, tickalapú, forgalomalapú, bármi. Az elmozdulások egymáshoz viszonyított arányára fókuszál az agyunk úgyis, ha már sok chartot néztünk. Elvégre ugyanazok a formációk ismétlődnek a piacon, csak nem teljesen pontosan.
A történelem ismétlődik
Régi 2016-07-25, 10:54   #104 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.349
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
Részlet akkor az e-bookból amit Füleki Ferenc írt:

A többség a “zajt” negatív dolognak bélyegzi és megfoghatatlannak/tradelhetetlennek gondolja. Pedig nagyon is tradelhető! Sőt! Még talán könnyebben mint hinnénk. Azt is szokták mondani, hogy az alacsonyabb idősíkok (1 perc, 5 perc, 15 perc, de akár 30 és 60 perc is!) zajosabbak mint a napi, heti, havi idősíkok. Én nem hiszek a vak állításoknak, vizsgáljuk inkább meg!

Érdemes pár fogalmat tisztába tenni miért “zajoskodunk”. Hogy definiáljuk a zajt? A pénzügyi matekban nálam jártasabbak szerint, a fehér zajhoz érdemes hasonlítani az idősorokat, ha a zajt szeretnénk mérni (jegyezzük azért meg, hogy a random walkhoz és a geometriai brown mozgáshoz is szokás hasonlítani, de az inkább a leírása a mozgásoknak, mint az effektív zaj mérése). Az angol wikipedia egy elég jó leírást ad a fehér zajról, érdemes átfutni az érdeklődőknek. Az érdekesség kedvéért azért mutatok képet a Gaussi (normális eloszlású) fehér zajról.

Vegyük azért észre, hogy a fehér zaj egy stacionárius adatsor, ellenben a legtöbb idősorral, ahol időről-időre trendek és ciklusok is beépülnek.
Feltennék azért egy költői kérdést. Ha az EURUSD olyan zajos lenne mint a fehér zaj, akkor vajon örülnénk e neki? Én rettenetesen! Ugyanis egy egyszerű Bollinger vagy RSI alapú stratégiával nagyon egyszerűen lehetne pénzt keresni rajta. Csak megvennénk az extrem alsó szinteket és megshortolnánk az extrém felső szinteket. Ergo, ha az adott termék zajosnak mondható, akkor mean reversion alapú stratégiák profitábilisek rajtuk. Nézzünk erre egy-egy példát és vizsgáljuk meg idősíkonként egy alap mean reversion stratégiát, amiről egy korábbi bejegyzésemben már írtam. Kezdjük 1M-től és haladjunk fölfelé. Az equity curve lesz a legjobb eszközünk. Minél kiegyensúlyozottabb, annál jobban mondhatjuk zajosnak az adott idősíkot.

....folytatás a könyvben
Régi 2016-07-25, 10:57   #105 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:

A többség a “zajt” negatív dolognak bélyegzi és megfoghatatlannak/tradelhetetlennek gondolja. Pedig nagyon is tradelhető! Sőt! Még talán könnyebben mint hinnénk. Azt is szokták mondani, hogy az alacsonyabb idősíkok (1 perc, 5 perc, 15 perc, de akár 30 és 60 perc is!) zajosabbak mint a napi, heti, havi idősíkok. Én nem hiszek a vak állításoknak, vizsgáljuk inkább meg!

Érdemes pár fogalmat tisztába tenni miért “zajoskodunk”. Hogy definiáljuk a zajt? A pénzügyi matekban nálam jártasabbak szerint, a fehér zajhoz érdemes hasonlítani az idősorokat, ha a zajt szeretnénk mérni (jegyezzük azért meg, hogy a random walkhoz és a geometriai brown mozgáshoz is szokás hasonlítani, de az inkább a leírása a mozgásoknak, mint az effektív zaj mérése). Az angol wikipedia egy elég jó leírást ad a fehér zajról, érdemes átfutni az érdeklődőknek. Az érdekesség kedvéért azért mutatok képet a Gaussi (normális eloszlású) fehér zajról.

Vegyük azért észre, hogy a fehér zaj egy stacionárius adatsor, ellenben a legtöbb idősorral, ahol időről-időre trendek és ciklusok is beépülnek.
Feltennék azért egy költői kérdést. Ha az EURUSD olyan zajos lenne mint a fehér zaj, akkor vajon örülnénk e neki? Én rettenetesen! Ugyanis egy egyszerű Bollinger vagy RSI alapú stratégiával nagyon egyszerűen lehetne pénzt keresni rajta. Csak megvennénk az extrem alsó szinteket és megshortolnánk az extrém felső szinteket. Ergo, ha az adott termék zajosnak mondható, akkor mean reversion alapú stratégiák profitábilisek rajtuk. Nézzünk erre egy-egy példát és vizsgáljuk meg idősíkonként egy alap mean reversion stratégiát, amiről egy korábbi bejegyzésemben már írtam. Kezdjük 1M-től és haladjunk fölfelé. Az equity curve lesz a legjobb eszközünk. Minél kiegyensúlyozottabb, annál jobban mondhatjuk zajosnak az adott idősíkot.

....folytatás a könyvben
Minek belevenni az indikátorokat? Ez a legrosszabb dolog, amit ma egy kezdő trader megtanulhat, hogy RSI-t kell használnia.... M I N E K? A charton minden információ megtalálható és bőven elég, hogy sikeresen tradeljünk egy megfelelő MM/pszichó kombóval. A zajról meg annyit, hogy a piac mindig faltól falig megy, a köztes mozgásban meg általában a nagy fundok szedik ki a retail stoppokat. Rengeteg prop shop pl. tickekre megy 50-60 kontraktos méretekkel. ES-en mondjuk 2000-3000 kontrakttal sem nagyon tudják megmozgatni a piacot likvid időkben, hajnalban talán. Az akció-reakció ugyanúgy vonatkozik a tőzsdére is, szóval folyamatosan egy mozgás-ellenmozgást látunk.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-07-25, 11:09   #106 (permalink)
Szenior tag

Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Chucky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Minek belevenni az indikátorokat? Ez a legrosszabb dolog, amit ma egy kezdő trader megtanulhat, hogy RSI-t kell használnia.... M I N E K? A charton minden információ megtalálható és bőven elég, hogy sikeresen tradeljünk egy megfelelő MM/pszichó kombóval. A zajról meg annyit, hogy a piac mindig faltól falig megy, a köztes mozgásban meg általában a nagy fundok szedik ki a retail stoppokat. Rengeteg prop shop pl. tickekre megy 50-60 kontraktos méretekkel. ES-en mondjuk 2000-3000 kontrakttal sem nagyon tudják megmozgatni a piacot likvid időkben, hajnalban talán. Az akció-reakció ugyanúgy vonatkozik a tőzsdére is, szóval folyamatosan egy mozgás-ellenmozgást látunk.
Azt tudod ugye, hogy mi nem azt írtuk amire te "válaszoltál"...?

Csak szólok, mert ez fura hsz volt...
Régi 2016-07-25, 11:20   #107 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Azt tudod ugye, hogy mi nem azt írtuk amire te "válaszoltál"...?

Csak szólok, mert ez fura hsz volt...
Idézet:
Fogom a fejem, próbáltam neked megmagyarázni, hogy mi az a "zaj", amit ti annyira túlmisztifikáltok és próbáltok róla könyvet írni(ROFL). No comment srácok!!!
  Válaszol idézettel
Régi 2016-07-25, 11:23   #108 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Fogom a fejem
És itt hol mondjuk, rsi imdikátorral kereskedjünk?
Régi 2016-07-25, 11:24   #109 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
És itt hol mondjuk, rsi imdikátorral kereskedjünk?
Már alapból, hogy felemlegetitek és nekem ne magyarázd be, hogy egy kezdő tanfolyamon nem ezt próbáljátok szegény kezdő traderek fejébe belenyomkodni. RSI = NO GOOD.
Idézet:

Ugyanis egy egyszerű Bollinger vagy RSI alapú stratégiával nagyon egyszerűen lehetne pénzt keresni rajta.
Ezért tart itt a magyar traderek 99%-a, mert egyből a forex piacon kötnek ki hála a kedves marketingbuzi cégeknek és egyből a szar indikátorok meg mozgóátlagokkal kezdenek tradelni, ami kialakít egy rossz szemléletet a piacon és csak viszik tovább az évek alatt a sok szarsággal együtt. Az összes magyar tanfolyam vagy martingale nostoploss vagy mozgóátlagok keresztezése vagy lépjünk ki RSI 30-nál, mert az már nagyon kemény.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-07-25, 11:29   #110 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Fogom a fejem, próbáltam neked megmagyarázni, hogy mi az a "zaj", amit ti annyira túlmisztifikáltok és próbáltok róla könyvet írni(ROFL). No comment srácok!!!
Tehát ha valamivel Te nem értesz egyet, nem vizsgáltad meg akkor az túlmisztifikált? Vagy ha valamit egy trader másként értelmez, közelit meg akkor az nem létezik?

Tényleg nem vágom mi a célod a kommentel ami "no comment".

Igen, írtunk erről egy könyvet (nem próbáltunk).

Én is a pszichó mellett vagyok inkább, de Feco jó ideje profitos trader. Nem véletlen, hogy egy itthoni alapkezelő is megkereste, hogy dolgozzon náluk.

Ha valamit akkor azt megtanultam mellette, hogy nem csak egy jó módszer van...sok van és Te használd azt ami Neked a legjobb...pont erről írtam egy blog bejegyzést amit holnap délután fogtok látni az oldalunkon ITT
Régi 2016-07-25, 11:33   #111 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Tehát ha valamivel Te nem értesz egyet, nem vizsgáltad meg akkor az túlmisztifikált? Vagy ha valamit egy trader másként értelmez, közelit meg akkor az nem létezik?

Tényleg nem vágom mi a célod a kommentel ami "no comment".

Igen, írtunk erről egy könyvet (nem próbáltunk).

Én is a pszichó mellett vagyok inkább, de Feco jó ideje profitos trader. Nem véletlen, hogy egy itthoni alapkezelő is megkereste, hogy dolgozzon náluk.

Ha valamit akkor azt megtanultam mellette, hogy nem csak egy jó módszer van...sok van és Te használd azt ami Neked a legjobb...pont erről írtam egy blog bejegyzést amit holnap délután fogtok látni az oldalunkon ITT
Egyáltalán nem erről van szó. Csak az évek alatt láttam embereket teljesen leépülni, mert egy halott módszer alapján próbáltak meg tradelni. Jöttek a sikerek néha, de hosszútávon az összes halálra volt ítélve. Minden módszerrel lehet pénzt keresni, csak sajnos az RSI pont olyan, hogy az emberek akkor is használják, amikor nem kéne. Charttal együtt lehet, hogy normálisan lehet alkalmazni, de az emberek többsége csak arra figyel, hogy az RSI éppen mennyin van, ami lehet, hogy egy rossz MM-el halálos. Chart alapján is tévedtem már sokszor, de ott azért magabiztosabb vagyok, mintha egy laggoló indikátor alapján tradelnék.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-07-25, 11:34   #112 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Már alapból, hogy felemlegetitek és nekem ne magyarázd be, hogy egy kezdő tanfolyamon nem ezt próbáljátok szegény kezdő traderek fejébe belenyomkodni. RSI = NO GOOD.

Ezért tart itt a magyar traderek 99%-a, mert egyből a forex piacon kötnek ki hála a kedves marketingbuzi cégeknek és egyből a szar indikátorok meg mozgóátlagokkal kezdenek tradelni, ami kialakít egy rossz szemléletet a piacon és csak viszik tovább az évek alatt a sok szarsággal együtt. Az összes magyar tanfolyam vagy martingale nostoploss vagy mozgóátlagok keresztezése vagy lépjünk ki RSI 30-nál, mert az már nagyon kemény.
Ok. Látom nem sikerült értelmezni a lényeget. És ha neked nem akkor lehet másnak is nehezére fog menni...szóval:

Feltennék azért egy költői kérdést
lehetne pénzt keresni rajta.

Ha zajos lenne, akkor lehetne..

Ezt vizsgáltuk meg és nem csak úgy leírtunk valamit. Számítások vannak mögötte...a mean reversion stratégia elemei pedig Fecó másik írásában vannak.

Ezen felül a piac folyamatosan változik. Ha a piac jelen vizsgált időszakban pont úgy mozgott és olyan zajokat adott amin akár egy egyszerű mean reversion stratégia is profitot generált bizonyos idősíkon (nem az összesen) akkor lehetsz te egy évtizede is profitos trader az opció piacon, de ha működik akkor működik...
Régi 2016-07-25, 11:35   #113 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 180
Hírnév szint: 3
xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Hogy definiáljuk a zajt? A pénzügyi matekban nálam jártasabbak szerint, a fehér zajhoz érdemes hasonlítani..
...random walkhoz és a geometriai brown
...mutatok képet a Gaussi (normális eloszlású) fehér zajról.
Vegyük azért észre, hogy a fehér zaj egy stacionárius adatsor
nem kell a rizsa és a tudományos fogalmak... egy számlatörténet kell. utána lehet beszélgetni.
xyz123 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-25, 11:35   #114 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Egyáltalán nem erről van szó. Csak az évek alatt láttam embereket teljesen leépülni, mert egy halott módszer alapján próbáltak meg tradelni. Jöttek a sikerek néha, de hosszútávon az összes halálra volt ítélve. Minden módszerrel lehet pénzt keresni, csak sajnos az RSI pont olyan, hogy az emberek akkor is használják, amikor nem kéne. Charttal együtt lehet, hogy normálisan lehet alkalmazni, de az emberek többsége csak arra figyel, hogy az RSI éppen mennyin van, ami lehet, hogy egy rossz MM-el halálos. Chart alapján is tévedtem már sokszor, de ott azért magabiztosabb vagyok, mintha egy laggoló indikátor alapján tradelnék.
Ez teljesen így van. Szerintem MI soha nem mondtuk, hogy ez alapján tradeljenek. Sőt azt se, hogy más indikátort használjon valaki és CSAK az alapján kereskedjen.

Indikátorok segítenek de nem szabad döntéshozó legyen.
Régi 2016-07-25, 11:37   #115 (permalink)
Szenior tag

xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Minek belevenni az indikátorokat? Ez a legrosszabb dolog, amit ma egy kezdő trader megtanulhat, hogy RSI-t kell használnia.... M I N E K? A charton minden információ megtalálható és bőven elég, hogy sikeresen tradeljünk egy megfelelő MM/pszichó kombóval.
ez igaz, de semmi gond azzal, ha valaki használ egy-két indikátort.
Régi 2016-07-25, 11:41   #116 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
xyz123 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ez igaz, de semmi gond azzal, ha valaki használ egy-két indikátort.
Itt egyáltalán nem az indikátorok fikázásáról van szó, ez nem az én tisztem, hogy másoknak megmondjam mi a jó és mi a rossz. Hanem az ezzel járó rossz szemlélet kialakulása és a piac "lenézése". Sajnos, ha annyira egyszerű lenne a tradelés, hogy egy sima indikátorral profitos tudnék lenni 10 éves távlatban, akkor nem itt tartana a traderek hatalmas része. Egy jó stratégiához tartozik egy nagyon erős money management, fundamentumok ismerete(negative interest rate, zero interest rate), mentális állapot folyamatos monitorozása(önismeret, fegyelem) és sokszor még szerencse is. Hiába tudok 10/10-szer belépni egy jó tradebe, ha azt nem tudom normálisan lemanagelni és a maximumot kihozni. Sajnos itt önmagunk vagyunk a legnagyobb ellenségek, olyan emberi tulajdonságok mint a kapzsiság visznek bele rengetegszer buta döntésekbe.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-07-25, 11:52   #117 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
nem kell a rizsa és a tudományos fogalmak... egy számlatörténet kell. utána lehet beszélgetni.
Vannak okok amiért nem mutatnak traderek éles számlát nektek itt fórumon.

Nem is megyek bele inkább, de kb annyi, hogy bármit adnánk csak kötözködést generálna, ez se jó, az se jó...jelen esetben is inkább nem válaszoltam volna, de Fecó 2 db print screent megengedett. Egyik egy lezárt portfólió, másik egy futó.

És köszönjük is szépen a kommenteket, ha valaki kíváncsi, keressen meg minket hivatalosan e-mailben.
Csatolt kicsinyítések
technikai-elemzes-avagy-kereskedes-az-alapoktol-tr1.jpg   technikai-elemzes-avagy-kereskedes-az-alapoktol-tr2.png  
Régi 2016-07-25, 11:55   #118 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Itt egyáltalán nem az indikátorok fikázásáról van szó, ez nem az én tisztem, hogy másoknak megmondjam mi a jó és mi a rossz. Hanem az ezzel járó rossz szemlélet kialakulása és a piac "lenézése". Sajnos, ha annyira egyszerű lenne a tradelés, hogy egy sima indikátorral profitos tudnék lenni 10 éves távlatban, akkor nem itt tartana a traderek hatalmas része. Egy jó stratégiához tartozik egy nagyon erős money management, fundamentumok ismerete(negative interest rate, zero interest rate), mentális állapot folyamatos monitorozása(önismeret, fegyelem) és sokszor még szerencse is. Hiába tudok 10/10-szer belépni egy jó tradebe, ha azt nem tudom normálisan lemanagelni és a maximumot kihozni. Sajnos itt önmagunk vagyunk a legnagyobb ellenségek, olyan emberi tulajdonságok mint a kapzsiság visznek bele rengetegszer buta döntésekbe.
Chucky,

Ezt senki nem vitatta egyébként és 100%-ig egyet is értünk.

A gond ott kezdődik, hogy egy trader akinek elvileg sok tapasztalata van, hogy tud neki esni egy "kolléga" vizsgálatának, tesztjének...úgy, hogy el se olvasta azt amúgy. Csak konkrétan lenézi más munkáját vagy ami a legrosszabb egy kalap alá veszi olyanokévá akik tényleg nem tradeltek még soha.

Ennek köszönheti sajna a sok olyan fórumozó akik szeretnének tanulni, olvasni, beszélni traderekkel, hogy nincsenek itt...ezzel a (bocsánat a kifejezésért) kezdő hozzá állással amivel te is megtisztelted őt most.
Régi 2016-07-25, 12:05   #119 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Chucky,

Ezt senki nem vitatta egyébként és 100%-ig egyet is értünk.

A gond ott kezdődik, hogy egy trader akinek elvileg sok tapasztalata van, hogy tud neki esni egy "kolléga" vizsgálatának, tesztjének...úgy, hogy el se olvasta azt amúgy. Csak konkrétan lenézi más munkáját vagy ami a legrosszabb egy kalap alá veszi olyanokévá akik tényleg nem tradeltek még soha.

Ennek köszönheti sajna a sok olyan fórumozó akik szeretnének tanulni, olvasni, beszélni traderekkel, hogy nincsenek itt...ezzel a (bocsánat a kifejezésért) kezdő hozzá állással amivel te is megtisztelted őt most.
Sajnálom, ha így jött le.

Nem ismerem a Fecót személyesen, de biztos nagyon jó trader. Nem nézem le a munkáját pont ezért, mert nem látom a mögötte lévő munkát, erőfeszítést és az időt, amit beletett a backtestekbe. Én is hasonló módon tradelek egyébként, trendek végén vagy egy új trend kezdetén szeretek már pozícióba lenni és kiülni egy nagy swinget.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-07-25, 12:20   #120 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem is megyek bele inkább, de kb annyi, hogy bármit adnánk csak kötözködést generálna, ez se jó, az se jó...jelen esetben is inkább nem válaszoltam volna, de Fecó 2 db print screent megengedett. Egyik egy lezárt portfólió, másik egy futó.
köszönöm a képeket. én szoktam olvasni Fecó hozzászólásait prohardver fórumon. jó hozzászólásai vannak. a szemléletmódunk elég eltérő. nekem kicsit túl van misztifikálva.

"bármit adnánk csak kötözködést generálna"

nem kell vele foglalkozni. csak részletesen ki kell fejteni pl. egyes fogalmakat. nekem is sokszor gugliznom kell, mert nehezen értem.
pedig nem számítok kezdőnek. gondolj bele, ha egy kezdő olvassa...
Régi 2016-07-25, 12:27   #121 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
egyetértünk. egyébként régen egy-két hülye betámadta spike-os Zsoltit, mert az RSI indikátort merte tanítani és spike-os belépési jelek mellé az RSI-t használta megerősítésnek.. fingjuk nem volt semmihez, de azért betámadták.. egy profi kezében hatékony eszköz lehet egy indikátor. de egy kezdőnél megvannak a veszélyei, ahogy írtad.
Régi 2016-07-25, 12:45   #122 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.622
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Le tudná írni bárki is, röviden és egy laikus számára is érthetően, hogy mit is mutat az a bizonyos RSI indikátor?
Aztán azt, hogy ez szerinte miért jó, vagy miért nem jó?
Nagyon kíváncsi lennék.
Régi 2016-07-25, 13:21   #123 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 254
Hírnév szint: 5
nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Chartbámuláshoz szokott szemmel gőzöm sincs miért jó vagy miért nem.

Al-adattudós-helyettes-segéd-jelölt szemmel az árfolyam mozgásának egy normalizálási módszere (mint például a DeMarker, WPR, stb).
Ezek lényege az adott min-max értékek közé normalizálás, ami egyes tanuló algoritmusok számára alapkövetelmény.
(Nem csodálkoznék rajta, ha eredetileg is erre a célra alkották volna, csak nekünk mondtak volna mást. )
Hasznossága az előrejelezni kívánt célváltozótól függ, és enélkül nem határozható meg.
nlot nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-25, 13:36   #124 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Le tudná írni bárki is, röviden és egy laikus számára is érthetően, hogy mit is mutat az a bizonyos RSI indikátor?
Nagyon kíváncsi lennék.
"mit is mutat"
mindenkinek mást. rsi trendvonal törést,alakzatokat..stb. a kezdők pl. használják túladott,túlvett szintek megállapításához,divergenciákhoz..
ezeket én pl. nem szeretem.
Régi 2016-07-25, 14:06   #125 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Valaki más?
Kénytelen leszek azt hinni, hogy aki szidja, az azt sem tudja miről mond negatív véleményt, ki meg használja, az meg azt se tudja mit is néz valójában. Wáháháhá....

Ha nem lesz jó megoldás, majd teszek be egy videót.
Régi 2016-07-25, 14:30   #126 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Én úgy tudom, hogy a relatívsztrentet (az abszolútsztrent ellenkezője) mutatja. Mivel index, akkor jó, ha villog. Az én Metámban kipróbáltam: nem villog, ezért nem is használom.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-07-25, 14:37   #127 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Valaki más?
Kénytelen leszek azt hinni, hogy aki szidja, az azt sem tudja miről mond negatív véleményt, ki meg használja, az meg azt se tudja mit is néz valójában. Wáháháhá....
"ki meg használja, az meg azt se tudja mit is néz valójában."

teljesen mindegy, hogy mit néz valójában. a lényeg, hogy segít-e abban, hogy jobb legyen a belépési jel és ezáltal eredményesebb legyen a trader.
de a videó jöhet.
Régi 2016-07-25, 15:10   #128 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

....folytatás a könyvben

ez oké!
Viszont engem inkább az okok érdekelnek.
Nem lehet hogy a végeredmény mögött (a 4H zajosabb mint az 1H) pusztán csak annyi van hogy a brókerek más szerveridőt használnak, ezért a 4 órás "japángyertya néző" tömeg nem tud egyszerre úgy aktivizálódni mint az 1H-nál ?
Főleg, hogy a japánok adják a forex forgalom 35%-át.
Ha csak minden második hazai gyertyázik, az is elképesztő tömeg lehet hozzánk képest....
Régi 2016-07-25, 15:53   #129 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ez oké!
Viszont engem inkább az okok érdekelnek.
Nem lehet hogy a végeredmény mögött (a 4H zajosabb mint az 1H) pusztán csak annyi van hogy a brókerek más szerveridőt használnak, ezért a 4 órás "japángyertya néző" tömeg nem tud egyszerre úgy aktivizálódni mint az 1H-nál ?
Főleg, hogy a japánok adják a forex forgalom 35%-át.
Ha csak minden második hazai gyertyázik, az is elképesztő tömeg lehet hozzánk képest....
Fecó üzeni... Én szeretném hozzátenni, hogy pl az ER-ről is szó esik a könyvben.

A zaj mértékét véleményem szerint nem fogja érdemben megváltoztatni az, hogy eltérően zárnak a gyertyák. Már csak azért sem, mert például az ER rátát (amivel közelítjük a zaj mértékét idősorokon) szintén periódus alapján számoljuk. Például 5 gyertyánként. Gyakorlatilag ennek az öt gyertyának a teljes rangében kellene olyan változásnak lennie, ami csökkenti a zaj mértékét. Ez pedig csupán a záróár különbségekből nem jön össze. A zaj jelenléte sokkal inkább tudható be a rengeteg piaci szereplő (manapság egyre több algoritmus) egymásnak sokszor ellentmondó várakozás alapján felvett és teljesült kötéseinek.
Régi 2016-07-25, 16:59   #130 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Váó, hirtelen RSI és zaj dologból mennyi tudományos szó lett

Az RSI a használóinak a hitrendszerhez kell. Mindegy, mit mutat. Ahogy a többi hókusz-pókusz indikátor is csak azoknak kell, akik hisznek benne, és kell nekik.

Egy eszköz. Nem több, és nem más.

Amúgy az RSI-léte szerintem is ott keresendő, ahol nlot írta. Csak ugye azt a pórnépnek nem lehet tálalni. Algoritmusokhoz meg kiváló.

Zalán: Fecó jókat tanult a suliban, még egy kis matek, és minden jó lesz Az ebook jöhet majd, kíváncsi Fáncsi leszek
Régi 2016-07-25, 17:22   #131 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.347
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Nagyon kíváncsi lennék.
Az RSI egy instrumentum relatív erejét méri önmagához képest. Ehhez egy definált időszak árfolyam emelkedéseinek és csökkenéseinek az átlagát hasonlítja össze.

A számítási képlete: RSI = 100 – 100 / ( 1 + RS ) , ahol

RS = (x nap emelkedésének átlaga) / (x nap csökkenésének átlaga).

Egy adott napi emelkedés az aznapi és az előző napi záróár különbsége, illetve nulla, ha aznap csökkent az árfolyam.
Az adott napi csökkenés értékét pedig úgy kapjuk, hogy az előző napi záróárból ki kell vonni az aznapi záróárat, illetve ha emelkedés volt, akkor nulla az érték.
Az átlagok számolásánál a nulla értékeket is figyelembe kell venni.

Az indikátornak egyetlen paramétere van: hány nap adatából számoljuk RS értékét. Leggyakrabban 14 napos beállítással szokták megrajzolni a grafikont, ami mindig a nulla és a 100-as érték között ingadozik.
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-25, 18:12   #132 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Egyébként miért érdekel ez Zoli, hogy ki mire használja, nem mindegy? Mármint az RSI-t.

Vagy trolling üzemmód van?
Régi 2016-07-25, 19:01   #133 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Egyébként miért érdekel ez Zoli, hogy ki mire használja, nem mindegy? Mármint az RSI-t.

írt jó cikket régebben Zoli a divergenciáról is. de itt nem az a lényeg, hogy a háttérben valójában mi is az RSI és hogyan működik. hanem azt kell megérteni, hogy tud-e xy tradert segíteni a tradelésben vagy sem. van akit igen. ezt tiszteletben kell tartani és nem beszélgetni felesleges dolgokról.
Régi 2016-07-25, 19:04   #134 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ez maximálisan így is van
Régi 2016-07-25, 19:38   #135 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:

Csak arra lettem volna kíváncsi, egyáltalán tudjátok-e, hogy amikor RSI-t vizsgáltok, tulajdonképpen mit is néztek? Az ármozgás milyen tulajdonságát mutatja ez az indikátor?
Nem arra, ki hogyan használja, és nem a matematikai képletére, stb.

A technikai elemzés szerintem nem arról szól, hogy X vagy Y indikátort figyelem, és ha A értéket ad, akkor a BUY, ha B értéket ad akkor meg a SELL gomgot nyomom meg.

Mindegy. Nem volt olyan válasz amire számítottam, ezért ajánlom megtekintésre WikFX egy régi videóját, amiben azt boncolgatta, hogy mit is mutatnak az egyes indikátorok.

Régi 2016-07-25, 20:07   #136 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 783
habibabu a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül habibabu részére
Alapbeállítás

Nem is tudom, :-) nekem ebből a videóból csak egy dolog jött le, nem tudta hasznosítani az indikátorokat semmire. Nem talált nekik megfelelő, használható értelmezést, véleményem szerint van, érdemes tovább kutatni.
habibabu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-26, 08:33   #137 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

egyébként WikFx még kereskedik? 2008-2010 környékén, amikor a jártam a webinárjaira felpakolt vagy 30 mozgót(szó szerint) és úgy próbált meg kereskedni. persze nem sok eredménnyel. de jó elméleti szakember.
Régi 2016-07-26, 08:53   #138 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
Hírnév szint: 7
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
egyébként WikFx még kereskedik? 2008-2010 környékén, amikor a jártam a webinárjaira felpakolt vagy 30 mozgót(szó szerint) és úgy próbált meg kereskedni. persze nem sok eredménnyel. de jó elméleti szakember.
régen én is olvasgattam az írásait.
a blogja még megvan http://devizatozsde.blog.hu/ de évek óta halott. írta, hogy nem forexezik , hanem hatizni kezd, új blogot is indított, de az sincs már:
www.scalper.hu
Newton is jó elméleti szakember volt, de tőzsdézni ő sem tudott
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-26, 09:00   #139 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 98
Hírnév szint: 4
marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én úgy tudom abbahagyta, visszatért az IThez
marcelhossa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-26, 09:09   #140 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Tudtommal már nem kereskedik, de nem is ez a lényeg.

Amit az egészből ki akartam hozni, az csak annyi lett volna, hogy:
Az RSI értéke nem más, mint az adott periódusú exp. mozgóátlag MEREDEKSÉGE.

A "kereskedők" többsége azt sem tudja, hogy mit néz, de saját bevallása szerint ő technikai elemzést használ. Megpróbál szabályosságot, ismétlődést felfedezni az ármozgás, és egy olyan érték között, amiről azt sem tudja micsoda? Véleményt mond, de azt sem tudja miről?
Nem akarok senkit megbántani, de így vicc ez az egész.
Régi 2016-07-26, 09:32   #141 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

A "kereskedők" többsége azt sem tudja, hogy mit néz, de saját bevallása szerint ő technikai elemzést használ. Megpróbál szabályosságot, ismétlődést felfedezni az ármozgás, és egy olyan érték között, amiről azt sem tudja micsoda? Véleményt mond, de azt sem tudja miről?
nem biztos, hogy Zsolti ezt tudja, de mégis pénzt keres vele és ez a lényeg. jó, hogyha tud ilyen háttér infókat a trader, de nem létfontosságú.
mert ezzel az infóval önmagában egy forintot nem tudok keresni:
"Az RSI értéke nem más, mint az adott periódusú exp. mozgóátlag MEREDEKSÉGE."

"de így vicc ez az egész."

a vicc az, hogy WikFx ezt előadta, de a tőzsdét meg abbahagyta. így felmerül a kérdés, hogy van-e értelme ezzel foglalkozni? szerintem nem. zsákutca.
Régi 2016-07-26, 09:39   #142 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Teljesen mindegy, hogy tudjuk-e, mire jó. Én nem használok indikátorokat, de senki se tudja megmondani azt sem, miért megy arra az árfolyam, amerre. Szóval az árfolyam sem tudjuk, mit mutat pontosan (Soros vett-e, esetleg a jegybank, vagy más kis emberek épp egyszerre?). A dinamikus rendszerek vizsgálatánál a kimenő jel ismétlődését, vagy az ismétlődések keresését szokták figyelni.

Szóval tökmindegy, ismerek olyat, aki nem tudja, mi az RSI, és kaszál a piacon az RSI-vel.

Én pl. beleástam magam a forexes cégek működésébe. De ettől még nem lett több pénzem ebből, max optimalizálni tudtam a költségeimet, meg tájékozottabb lettem.

Szóval ideális, ha van háttértudás, de egy jó MM ezerszer többet ér, mint az indikátorok képlete szerintem.

WikFx se azért hagyta abba, mert buta lett volna, sőt. Ő egy nagyon okos ember. De a trade-hez valami más is kell még.
Régi 2016-07-26, 10:02   #143 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szóval tökmindegy, ismerek olyat, aki nem tudja, mi az RSI, és kaszál a piacon az RSI-vel.
ez a lényeg. az se baj, hogyha tudunk háttérinfókat. csak tudjuk ezeket a helyén kezelni.
Régi 2016-07-26, 10:02   #144 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 309
Hírnév szint: 5
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Jónéhány év forex függőség után most már tisztán látok dolgokat.
Itt például azt látom, hogy olyan emberek beszélgetnek akik nem tudnak nyereségesen kereskedni, de jelentéktelen dolgokról remekül elokoskodnak, illetve észosztásban is jeleskednek, ja és oktatnak is.
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-26, 10:16   #145 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
WikFx se azért hagyta abba, mert buta lett volna, sőt. Ő egy nagyon okos ember. De a trade-hez valami más is kell még.
így van. de itt az okos emberek nem sokat keresnek. nem közgazdászokra,gazdasági-pénzügyi szakemberekre van szükség, mert ők egy forintot nem tudnak keresni. józan paraszti ész kell, erős mentális állapottal. WikFX ott hibázott szerintem, hogy nem vállalta fel a veszteségeket lelkileg. tickre pontosan megakarta határozni, hogy merre fog menni a piac, ami képtelenség. és a végén belefáradt. nem csodálom.
Régi 2016-07-26, 10:21   #146 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

itt van Zsolti egy napja -6R veszteség a daxon. több, mint -600.000 ft egy nap alatt. de leszarja és megy tovább. másnap újra bekötötte a szignáljait és a nyerőket elengedte. ő elfogadja a veszteségeket. enélkül kereskedni öngyilkosság.

Régi 2016-07-26, 10:22   #147 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 421
Hírnév szint: 2
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jónéhány év forex függőség után most már tisztán látok dolgokat.
Itt például azt látom, hogy olyan emberek beszélgetnek akik nem tudnak nyereségesen kereskedni, de jelentéktelen dolgokról remekül elokoskodnak, illetve észosztásban is jeleskednek, ja és oktatnak is.
Trinidadról írod?
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-26, 11:37   #148 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Hírnév szint: 4
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
itt van Zsolti egy napja -6R veszteség a daxon. több, mint -600.000 ft egy nap alatt. de leszarja és megy tovább. másnap újra bekötötte a szignáljait és a nyerőket elengedte. ő elfogadja a veszteségeket. enélkül kereskedni öngyilkosság.
Te voltál Zsoltnál oktatáson? Nekem tetszik a daxos strati. Oktatáson meg lehet nézni ezt a 300%-os számlát amiről a Fb-on is posztolgat?
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-26, 12:55   #149 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 368
Hírnév szint: 2
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
egyébként régen egy-két hülye betámadta spike-os Zsoltit
Jahogy ő viszi a facebookos témát. Bocs nem tudtam.

Ezek a a berajzolt "pozíciók" továbbra is megerősítik azt amit mondtam: szélhámosság.
Anyagi haszon reményében azt hitetni el a tanulni vágyókkal hogy istenkirály tréder vagy miközben nem, a legfinomabb kifejezés a szélhámosság.

Bizonyítsátok be hogy nem az.
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-26, 12:59   #150 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.347
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Feltettél egy kérdést az RSI-re vonatkozólag, erre most elmagyarázod mellverve a RSI Mozgóátlag (RSI Moving Average) indikátort.
A vasmacska is macska, csak nem nyávog
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
deviza, easy, egyszerű, elemzés, profit

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Technikai elemzés Desault Technikai elemzés 107 2017-06-06 17:45
elemzés segítség Norbi187 Kezdőknek 86 2013-11-12 08:53
Egyszerű technikai elemzés kezdőknek positionintrend Kezdőknek 18 2013-08-29 16:02
Technikai elemzés martin999 Kezdőknek 34 2013-04-29 15:03
Tőzsdei Befektetések a Technikai Elemzés Segítségével Mighti Tőzsdei könyvek 11 2011-04-13 20:54

A pontos idő 16:58 , a GMT +1 időzóna szerint.