Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-07-03, 17:51   #1 (permalink)
Új tag

Hely: Paks
Összes hozzászólás: 20
Hírnév szint: 2
Sefi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Technikai Elemzes avagy Kereskedes az Alapoktol

Sziasztok!

A Technikai Elemzesrol mar a 20-30-as evekben konyveket irtak, igy hivhatjuk ezt a kereskedes alapjanak. A technikai elemzes nem mas, mint kulonbozo piaci mozgasokbol illetve formaciokbol kikovetkeztessuk, hogy mely iranyba fog az ar emelkedni vagy pedig csokkenni. A piac mindig megismetli onmagat. A technikai elemzeshez nem feltetlen kell hasznalni indikatorokat. "Keep it simple" vagyis "Ne komplikald tul". Csatoltam 2 kepet is: 1. Indikatorok mindenutt, eleg keszekuszanak tunik, 2. Tavalyi ev egyik legszebb kereskedesem (NZD/JPY, kereken 2 het alatt, kozel 10% profit 1:5RR)

Nehany szo magamrol:

Markos Andras vagyok, 22 eves es jelenleg Beszerzesi Manager-kent dolgozom egy lampakat forgalmazo cegnel.

Jomagam Swing kereskedonek mondanam, mivel en napon tuli kereskedeseket sokkal gyakrabban inditok (nehany napig, esetleg nehany hetig is pozicioban maradok), mint napon beluli kereskedeseket. A nagyobb idofelbontasu grafikonok sokkal stabilabb es pontosabb informaciokkal szolgalnak a kereskedo szamara, mint a nehany oras grafikonok.

A tozsdevel lassan 4 eve talalkoztam eloszor, miutan elolvastam Robert Kiyosaki Cashflow ill. Gazdag papa, szegeny papa Bestsellereit. Ezekutan pontos celkituzesem volt, hogy onallo legyek es valamilyen modon passziv jovedelemhez juthassak a jovoben.

A tozsde nem teljesen errol szol, viszont kitarto munkaval es eltokeltseggel, heti nehany ora belefektetett munkaval nagyon szep eredmenyeket el lehet erni. Biztos vagyok benne, hogy aki olvassa most soraimat, mar tudja mindezeket..

Az utam elejen Varkuti Geza hires konyve nyoman elindulva indikatorokat illetve egyszeru strategiakat probalgattam. Voltak kisebb nagyobb sikereim de honapokon at nem lattam, hogy novogetne a szamlam, igy mindig ujabb es ujabb informaciok utan neztem, kerestem a szent gralt.. Ujabb es ujabb strategiakat illetve indikatorokat probalgattam es teszteltem honapokon, eveken at. Voltam kulonfele treningeken; vasaroltam is hires Traderek strategiait amikre termeszetesen eskusznek, hogy mukodnek;Budapesten a profit.hu treningjen is ahol megtanultam a hihetetlenul magas hozamu strategiajukat...(egyaltalan nem nekem valo) es meg sok mas, amikre utolag visszagondolva hatalmas nagy butasag volt, de orulok, hogy megtettem, mert nem jutottam volna el ide, ahol most vagyok.

Angliaban eltem 2 evig es odakint is kerestem a tozsdei lehetosegeket. Aki esetleg ossze tudja kotni Angliat illetve a Technikai Elemzest, o biztosan hallott az AstroFX parosrol. Ok 7 eve kereskednek a Forex piacon es hihetetlen sikereik vannak (termeszetesen nem csak Ok azok akik sikeres kereskedok a vilagon). Szeretnenek embereken segiteni igy oktatnak is. A 3 napos kurzus 3000 angol fontba kerul ami tukrozi az emogotti levo tapasztalataikat illetve tudasukat.

Miutan szert tettem jomagam is az altaluk tanitott "bolcsessegekre" 2 evnyi sikertelen kereskedes utan vegre elindultam a profit utjan. Kozel 1 eve kereskedek elesben es kozeleg az ido, mikor teljes allasban csinalhatom, amit szeretek es kereskedhetek.

Mivel itt Magyarorszagon nem igazan talaltam olyan treninget illetve kurzust, ahol technikai elemzessel foglalkoznak, ugy dontottem, hogy ezen a tozsde forumon vegeznek egy kis felmerest, hogy erdekli-e az embereket illetve Titeket a Technikai Elemzes.

Temam celja, hogy emberekre talaljak, akiket erdekelne ez a hagyomanyos elemzesi modszer
Orulnek, ha atadhatnam tudasomat Nektek es megmutathatnam, hogy milyen egyszeru is a tozsdei kereskedes.

Kerlek batran irjatok le velemenyeiteket illetve kerdeseiteket a kommentekbe, vagy akar emailben.

email: andras.markos1127@gmail.com skype: sefi27

Legyen kellemes napotok.
Udv.
Andras
Csatolt kicsinyítések
technikai-elemzes-avagy-kereskedes-az-alapoktol-mess.jpg   technikai-elemzes-avagy-kereskedes-az-alapoktol-simple.png  
Sefi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-03, 20:39   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.893
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A '20-'30-as években születtek könyvek a technikai elemzésről - mint írod. Ebből miért következik, hogy ez a kereskedés alapja??
A tőzsde a 16. szd óta létezik.
A tőzsdéről egy könyvtárnyi anyagot lehet összehozni.
Ez tipikus, egy téves következtetés amire felépítünk egy üzletágat.

Amúgy a kisregényed ezerszer elcsépelt ócska marketing.
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-07-03, 20:45   #3 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Kedves MyBusiness, koszonom a hozzaszolasodat.

Elnezest, ha nem fogalmaztam eleg egyertelmuen Ugy gondoltam, hogy a Technikai Elemzes a kereskedes alapja, nem pedig a rengeteg robot illetve indikatorok, ami manapsag sokkal jobban elterjedtek mint maga az alap elemzes. A 16. szazadban meg nem irtak errol konyveket illetve sem akkor sem a 20-as evekben meg nem voltak indikatorok amik segithetnek a kereskedoket.

Koszonom a hozzaszolasodat illetve, hogy ravilagitottal egyik pontatlan mondatomra.
Régi 2016-07-03, 20:58   #4 (permalink)
Szenior tag

MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

3000 fontért "szeretnének embereken segíteni". Az összeg a "tudásuk bizonyítéka".

Sok pofátlan lehúzással találkoztunk már a fórumon de ez dobogós!!
Régi 2016-07-03, 21:09   #5 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Ezt nem En ajanlom fel, ezt roluk irtam Lehet, hogy nem olvastad el figyelmesen amit irtam.
Kerlek nezz utana az AstroFX-nek, munkassaguknak illetve a kereskedeseiknek, Youtube-on minden kedden uj videokat toltenek fel pl. Ok profi kereskedok, ebbol elnek.

Velemenyem szerint pedig, ha olyan dolgot akarsz tanulni, amivel anyagi fuggetlenseget erhetsz el az eletedben es mindezt szellemi munkaval erheted el, az igen is egy ertekes tudas.

A legertekesebb dolog a mai vilagban az informacio. Az informacio pedig nincsen ingyen

Nem teljesen ertem a "pofátlan lehúzással találkoztunk már a fórumon de ez dobogós!!" kijelentesedet. Szerintem felreertetted a soraimat.
Régi 2016-07-03, 21:15   #6 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem is tudod milyen iszonyúan elcsépelt reklám ez. Majd rájössz.
Régi 2016-07-03, 21:20   #7 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Hat mindenfele kommentre szamitottam, viszont arra, hogy ilyen negativ illetve nem is a temamhoz fuzodore nem

Ez nem reklam, pusztan erdekel, hogy az orszagban ki foglalkozik meg komolyabban technikai elemzessel, ahogyan emlitettem is korabban. A peldaimat illetve tapasztalataimat leirtam es megosztottam veletek.

Sajnalom, hogy ennyire felreertetted a soraimat, ebben semilyen reklam nem szerepelt.

U.I.: Szerintem egy kicsit kulturaltabban is kifejezhetted volna gondolataidat a temammal kapcsolatban, de igy vagy ugy, ertekelem, hogy irtal. Koszonom.
Régi 2016-07-03, 21:27   #8 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.339
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
3000 fontért "szeretnének embereken segíteni". Az összeg a "tudásuk bizonyítéka".

Sok pofátlan lehúzással találkoztunk már a fórumon de ez dobogós!!
Drága BARÁTOM! Te hozod a formádat
Miért nem hagyod érvényesülni? Majd csak tanulunk belőle valamit, ha már ilyen készségesen felkinálta az ingyenes tanitást. Lehet, valakinek hasznára lesz.
Engem sem érdekelnek az ilyen csikozós hadműveletek, mert elvonják a figyelmem a részletekről, márpedig a lényeg a részletekben rejlik.
Amúgy megesküdtem volna, hogy Te leszel az 1. hozzászóló.
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-03, 21:27   #9 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Üdv a fórumon Sefi!

Írnál bővebben az oktatásról? Milyen stratégiáról van szó, mi az oktatás menete és mennyibe kerül? A legfontosabb kérdés pedig az, hogy tudsz-e prezentálni egy hiteles hosszútávú éles kereskedési számlát erről a stratégiáról? Köszi!
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-03, 21:30   #10 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Sefi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hat mindenfele kommentre szamitottam, viszont arra, hogy ilyen negativ illetve nem is a temamhoz fuzodore nem

Ez nem reklam, pusztan erdekel, hogy az orszagban ki foglalkozik meg komolyabban technikai elemzessel, ahogyan emlitettem is korabban. A peldaimat illetve tapasztalataimat leirtam es megosztottam veletek.

Sajnalom, hogy ennyire felreertetted a soraimat, ebben semilyen reklam nem szerepelt.

U.I.: Szerintem egy kicsit kulturaltabban is kifejezhetted volna gondolataidat a temammal kapcsolatban, de igy vagy ugy, ertekelem, hogy irtal. Koszonom.
Olvasd át a fórumot, van itt ilyen több is. Van aki napi szinten elemez a technikáddal. Viszont, több szem - többet lát --- igaz... zavaros lehet a kép
Régi 2016-07-03, 21:37   #11 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 367
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ez nem reklam, pusztan erdekel, hogy az orszagban ki foglalkozik meg komolyabban technikai elemzessel, ahogyan emlitettem is korabban.
Itt többen sokkal régebben foglalkozunk kereskedéssel, bármilyen meglepő a technikai elemzés segítségével, mi mással?

Személyes véleményem szerint aki 3 napos kurzuson akar bárkit megtanítani bármire 3k fontért az abból él , nem pedig a tényleges kereskedésből.

http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=567095
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-03, 21:56   #12 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Bízzunk benne, hogy csak próbál abból élni.
Régi 2016-07-03, 22:25   #13 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 254
Hírnév szint: 5
nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Üdv Sefi!

Ha elfogadsz tőlem egy baráti jó tanácsot, akkor MyBusiness hozzászólásait figyelmen kívül hagyod, pont mintha ott sem lennének. Ő agyhalottságból abszolút dobogós, csak kötözködni jár erre a fórumra, rászóltunk már páran, de semmit sem fogott fel belőle. Az ilyet csak kitiltani lehet, ami szerintem idővel el is fog következni, addig is kitartás.
nlot nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-03, 22:55   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv Sefi!

Ha elfogadsz tőlem egy baráti jó tanácsot, akkor MyBusiness hozzászólásait figyelmen kívül hagyod, pont mintha ott sem lennének. Ő agyhalottságból abszolút dobogós, csak kötözködni jár erre a fórumra, rászóltunk már páran, de semmit sem fogott fel belőle. Az ilyet csak kitiltani lehet, ami szerintem idővel el is fog következni, addig is kitartás.
Mikor utalod a 3e fontot?
Régi 2016-07-03, 23:05   #15 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Mikor utalod a 3e fontot?
Mikor teszel a fórumozóknak egy nagy szívességet? Na, hajrá, képes vagy rá
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-03, 23:08   #16 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Üdv Sefi!

Érdekes, hogy az esztegályosnak milyen pártfogója voltál.
Miközben leírtad, hogy brókerhez egy fillért sem fizetnél be.
Más szervével csalánt?
Régi 2016-07-03, 23:17   #17 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Markman a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Erdekes..

En 6 ev szunet utan kezdtem ujra forexezni es igazabol 1 minuszos napom nem volt a 2 het alatt...daytraderkent. A tozsde nem nehez csak figyelni kell a hireket es rendelkezni nemi technikai es elmeleti tudassal.
Markman nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-03, 23:21   #18 (permalink)
Szenior tag

nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Sefi egy szóval se mondta hogy bárkit is be akar szervezni az AstroFX-hez.
Én meg körülbelül most írom le negyedszer, hogy amit a befizetésről írtam, az csak a FOREX brókerekre vonatkozott.
Leírjam még egyszer lassabban, hátha úgy megérted?
Régi 2016-07-03, 23:51   #19 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sefi egy szóval se mondta hogy bárkit is be akar szervezni az AstroFX-hez.
Én meg körülbelül most írom le negyedszer, hogy amit a befizetésről írtam, az csak a FOREX brókerekre vonatkozott.
Leírjam még egyszer lassabban, hátha úgy megérted?
OK. Ez teljesen érthető, hogy elkerülöd az fx-brókereket. Azonban a fórum 90%-ban fx, sajnos.

Annyira naív tuti nem vagy, hogy azt gondolod filantróp módon állnak elő az emberek 3e fontos oktatással.

Amúgy sztem Te abba a ketrecbe kerültél, hogy a tőzsde=technikai elemzés/matematika.
Ezért nem vagy "agyhalott", nem dobok vissza ilyet.
A technikai elemzés része a tőzsdének. Része. Lehet pl 10%-ban vagy lehet 90-ben is, ízlés dolga.

Az már nem tőzsde, hogy piócákat nem hízlalunk.
Régi 2016-07-04, 00:38   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Most sem kérek Tőled mást, mint amit az "esztergályos" esetében kértem:

- ha kritikus akarsz lenni, akkor csináld szakszerűen, ahogy a műkritikusok és terméktesztelők csinálják: sorold fel a pozitívumokat és a negatívumokat, a lehető legtárgyilagosabb hangnemben,
- ha ez nem megy, akkor mielőtt ócsárolni kezdesz valamit, legalább konkrétan nevezz meg valami mást, ami szerinted jobb,
- ha ez sem megy, akkor maradj csendben.

Azért kérem ezt, mert amit most csinálsz, azzal nemcsak magadra haragítasz embereket, de a fórum színvonalának emelkedését sem segíted.
Régi 2016-07-04, 02:57   #21 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Markman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
En 6 ev szunet utan kezdtem ujra forexezni es igazabol 1 minuszos napom nem volt a 2 het alatt...daytraderkent. A tozsde nem nehez csak figyelni kell a hireket es rendelkezni nemi technikai es elmeleti tudassal.
Ennél egy csipettel változatosabb a piac.
Régi 2016-07-04, 07:15   #22 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.618
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Mivel itt Magyarorszagon nem igazan talaltam olyan treninget illetve kurzust, ahol technikai elemzessel foglalkoznak, ugy dontottem, hogy ezen a tozsde forumon vegeznek egy kis felmerest, hogy erdekli-e az embereket illetve Titeket a Technikai Elemzes.

Temam celja, hogy emberekre talaljak, akiket erdekelne ez a hagyomanyos elemzesi modszer
Orulnek, ha atadhatnam tudasomat Nektek es megmutathatnam, hogy milyen egyszeru is a tozsdei kereskedes.
Kezdj el szerinted hasznos dolgokat írni, majd az olvasók eldöntik, mennyire tetszik nekik.
Régi 2016-07-04, 07:47   #23 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Hely: Ahol nem is gondolnad
Összes hozzászólás: 287
Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia Andras,
Igazan nem is kell Magyarorszagon elni ahhoz, hogy arra a megallapitasra jussunk, hogy kedves hazankban az oktatok java resze, akar 99%-a technikai elemzest oktat. Az internet szepen tukrozi ezt a helyzetet.

Nagy fundasunk: Moneymentor, illetve forexmentor is igyekszik valami fundavonalat kepviselni, bar egy hirtol meg nem funda a funda.

Kivancsian varom a folytatast

Udv
Almostakbal nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-04, 07:49   #24 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nekem tetszik ez ASTRO dolog!!
Még nem néztem utána, de már a neve is meggyőzött.
Az utolsó előtti FONt-os angol mizéria előtt is pl voltam jósnál és kirakta kártyából hogy benntmaradnak,
és akkor pillanatnyilag be is jött neki az irány.
100 %-os a teljesítménye, mert most a "végleges" döntésnél sajnos nem mentem el hozzá,
és cserébe el is ment mind a már harmicezernyire felhízlalt telefonpénz
Hol találok vmi exceltáblázatos holdnaptárat amit összegyúrhatnék az EURoUSD árapályváltozásával??
Régi 2016-07-04, 10:32   #25 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 180
xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
A 3 napos kurzus 3000 angol fontba kerul ami tukrozi az emogotti levo tapasztalataikat illetve tudasukat.
óvatosan az ilyen kijelentésekkel.

Idézet:
Mivel itt Magyarorszagon nem igazan talaltam olyan treninget illetve kurzust, ahol technikai elemzessel foglalkoznak
érdekes.
xyz123 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-04, 21:17   #26 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Nagyon koszonom mindenkinek a hozzaszolasokat. Tobbnyire negativabb kommenteket kaptam.. nem szamitottam ennyire. igazabol nem ertem, hogy miert kell ennyire negativan allni a soraimhoz, de termeszetesen ertekelem oket!

Eloszor is koszonom Falcon

Valaszolva a kerdeseidre:
Nem csak egy fele strategiat hasznalok, ha hivhatom strategianak. Eloszor is megallapitok egy trendet, majd a fobb ellenallas/tamasz szinteket, esetleg talalok nehany tiszta es kereskedheto vagy kialakuloban levo alakzatot, tobb idosikon is keresem az osszefuggeseket es ha nincs sok ellentmondas, akkor pedig termeszetesen a "price action" (ne haragudj nem tudom mi a magyar megfeleloje) az utolso jelzes szamomra, hogy elinditsak egy kereskedest. Amennyiben valamelyik elem is hianyzik, turelmesen varok, mig kialakul egy lehetoseg.

C@maro -
"Olvasd át a fórumot, van itt ilyen több is. Van aki napi szinten elemez a technikáddal. Viszont, több szem - többet lát --- igaz... zavaros lehet a kép"
Koszonom a tippedet, sajnos nem talaltam ilyen temara a forumon, valoszinu nem kerestem eleg ugyesen "tobb szem tobbet lat" abszolute igaz, szintugy az is, hogy zavaros is lehet.

shortosgyula -
"Itt többen sokkal régebben foglalkozunk kereskedéssel, bármilyen meglepő a technikai elemzés segítségével, mi mással?
Személyes véleményem szerint aki 3 napos kurzuson akar bárkit megtanítani bármire 3k fontért az abból él , nem pedig a tényleges kereskedésből."

Sejtettem, hogy joparan vannak akik ebbol elnek ezen a forumon, viszont nekem meglepo, hogy technikai elemzes segitsegevel, mivel en csakis indikatorokra epulo strategiakat latok mindenhol. Rengeteg moving average, bollinger bands stb. Technikai elemzesi elemeket sehol nem lattam ezen a forumon, de lehetseges, hogy nem kerestem eleg reszletesen ra.
Elhiszem, hogy ketelkedsz a 3 napos kurzusban, sokan teszik viszont en tudom, hogy ez mukodik mivel sajat magam is atmentem ezen, sajat tapasztalatom van belole es ennek a 3 napos tudasnak koszonhetoen haladok a celjaim fele mint sikeres kereskedo

nlot - Nagyon koszonom pozitiv soraidat elmosolyodtam rajta.
En minden kommentnek orulok, akarmilyen negativ vagy pozitiv. Tudom, hogy vannak akik nehezen hisznek el valamit elso hallasra, de ez azert van mert tobbnyire rosszak a tapasztalataik. Nincs ebben semmi rossz, nem probalok meg senkit meggyozni semmirol Csupan egy kicsit szocializalodni jottem erre a forumra, illetve kolcsonosen otleteket es kereskedesi tapasztalatokat megosztani nehany kedves erdeklodovel.

Markman -
"En 6 ev szunet utan kezdtem ujra forexezni es igazabol 1 minuszos napom nem volt a 2 het alatt...daytraderkent. A tozsde nem nehez csak figyelni kell a hireket es rendelkezni nemi technikai es elmeleti tudassal."

Gratulalok! Gyonyoru teljesitmeny, hogyha nem volt minuszos napod 2 hetig Egyetertek abban, hogy a tozsde nem nehez ha tudod a technikai dolgokat. Jomagam hireket egyaltalan nem nezek. 90%-ban a technikai dolgok alatamasztjak a hireket (sajat tapasztalat alapjan). Termeszetesen a jelentos hirek idejen joval kevesebb kockazat vallalassal kereskedem, mint altalaban

ForexClub -
"Kezdj el szerinted hasznos dolgokat írni, majd az olvasók eldöntik, mennyire tetszik nekik."
Teljesen igazad van. Megprobalok hasznos lenni es remelem, hogy tobb pozitiv hozaallassal talalkozok a jovoben Koszonom.

Almostakbal - Koszonom a hozzaszolasodat. Szavaidbol ugy vettem ki, hogy 99%-a az oktatoknak Magyarorszagon Technikai Elemzest tanit? En valahol akkor nagyon eltevedtem ha igazad van, mert nem talalkoztam senkivel eddig. Esetleg ajanlanal nehany oktatot? Szivesen megneznem az elemzeseiket

Kockasseggu - Kedvenc hozzaszolasom! Imadom a szarkazmusodat, kosznom, hogy irtal. Ha serto jellegu volt, ha nem, nagyon jot nevettem rajta

xyz123 - Sajat tapasztalatom miatt irtam azt, hogy tukrozi az a 3000 font az informaciokat amiket atadnak neked a kurzusukon, nem pedig hasamracsapva nagyot akartam ezzel mondani
Tenyleg lehet, hogy nagyon rossz helyeken kerestem eddig, de en komolyan nem talalkoztam technikai elemzovel meg (oktatoval). Nagyon orulnek, ha esetleg egy ilyen "csoport"-ba kerulhetnek. Pusztan megosztani a tapasztalatokat illetve kereskedesi szokasokat. Velemenyem szerint ez rengeteget szamit a mindennapi kereskedesben.

MyBusiness - A legnegativabbat a legvegere hagytam. Nem tudom, hogy mennyi idos vagy illetve milyen mult all mogotted, remelem nem sertelek meg, ha tovabbra is tegezlek. Nem ertem, hogy miert vagy ennyire negativ a temammal kapcsolatban, nagyon szeretnem megtudni az okat.

Senkire nem szeretnek semmit rasozni, meggyozni vagy akar megvaltoztatni akarmilyen velemenyet is. Nem gondolom, hogy "nagy szavakkal dobaloznek", csak sajat tapasztalataimat es gondolataimat osztottam eddig meg itt. Pusztan olyan celbol irtam, hogy talaljak olyan kereskedoket hasonloan jomagamhoz, aki a legalapabb technikai elemzesi modszereket hasznalva kereskedik a piacon, esetleg olyanokat akiket ez erdekel, es szivesen tanulnak ezt - hozza szeretnem tenni, nem feltetlen tolem.
Régi 2016-07-04, 22:27   #27 (permalink)
Új tag

Smile

Engedjetek meg, hogy megosszam veletek, egyik potencialis setupomat (szamomra az)

Mi a velemenyetek az Nzd/Jpy Daily chartrol?

Esetleg lesz egy C ("leg") pontunk a Trendlineon, vagy korabban egy, ami visszahuz az ellenallasra? En talan egy picit a koraibb visszahuzasra hajlok a Fibonacci szint miatt..

Mik a velemenyek? Kinek van hasonlo velemenye?
Csatolt kicsinyítések
technikai-elemzes-avagy-kereskedes-az-alapoktol-screen-shot-2016-07-04-22.25.18.jpg  
Régi 2016-07-04, 22:42   #28 (permalink)
Szenior tag

xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Mi a velemenyetek az Nzd/Jpy Daily chartrol?
semmi. vagy le megy vagy fel. egyébként miért fontos más véleménye?
Régi 2016-07-04, 22:48   #29 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Mivel ez egy forum, igy gondoltam erdekelhet valakit. Engem erdekel, hogy a tobbi kereskedo mit gondol a velemenyemrol. Ez egy forum.. nem?

Te lehet, hogy csak hasadra utsz es tippelsz, hogy melyik iranyba fog a piac mozdulni, en probalom kielemezni Ezek szerint ez a postom nem neked szolt, mivel igy nem lehet kereskedni.
Régi 2016-07-04, 22:55   #30 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
Hírnév szint: 7
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

"meglepo, hogy technikai elemzes segitsegevel, mivel en csakis indikatorokra epulo strategiakat latok mindenhol. Rengeteg moving average, bollinger bands stb. Technikai elemzesi elemeket sehol nem lattam ezen a forumon, de lehetseges, hogy nem kerestem eleg reszletesen ra."

most biztos én nem értek valamit, de ezek is (indik, ma-k bb, stb..) a technikai elemzés részei.
most akkor te kivetted a gyertyaformációkat a tech. elemzésből,és csak azt nevezed annak, vagy csak nem pontosan érted, mi is a technikai elemzés?

"A piac mindig megismetli onmagat."- ha ez így lenne, itt már mindenki véresre kereste volna magát

"Mivel itt Magyarorszagon nem igazan talaltam olyan treninget illetve kurzust, ahol technikai elemzessel foglalkoznak,"- más sincs, csak tech. oktatás.
max opciogurugeri kivétel, de én még funda tanfolyamot nem láttam max. a Corvinuson.

Amúgy az én véleményem (https://hu-hu.facebook.com/Erikaaold..._fb_noscript=1 ), hogy tech tanfolyamért egy fillért nem érdemes kiadni.
Szépen neki kell állni mondjuk a Kecskeméti féle könyvnek, és máris meglesznek az alapok.

utána:
1,ha mocskos nagy mákod van, és ismersz vki tényleg olyat, aki ebből keresi a kenyérre valót, akkor próbálsz tőle tanulni, elmenni a tanfolyamára, már ha van, mert ezeknek az embereknek nem feltétlen lételemük a tanítás, megvannak nélküle

2, kidolgozol egy rendszert, visszateszteled, majd elkezded demón v kis éles szlán kereskedni.
régebben azt mondtam, hülyeség a demo, de ma már inkább azt, hogy először azzal érdemes kezdeni, mert megerősíti a hitet a rendszerben, ezután könnyebben kereskeded élesben.

szvsz a kerskedésben, befektetésben, nem az a legfontosabb, hogy technikai, funda v voodoo alapokon hozol döntést(vakmajom), hanem a pszicho.
a saját elménk úgy van kondicionálva, hogy alapvetően magunk ellen dolgozunk ebben a műfajban.
van egy tőzsdei alapszabály pl. hogy a nyereséget hagyni kell futni, a veszteséget le kell vágni. ezt könnyű leírni de nehéz betartani.
Tudományosan bizonyított pl. hogy nyereségben kockázatkerülők, veszteségben kockázatkeresők vagyunk, vagyis amint lehet, levágjuk a nyereséget(mert hű de jó, mennyit kerestem már) veszteségnél meg hagyjuk futni(jó, most bukó, de biztosan itt meg ott fordul...)nem tudom, ismerős-e?

szóval kb hulla-mindegy milyen alapon hozol döntést, a legfontosabb a pszichocsapdák kiiktatása.
(pl. ha megfelően hosszú ideig tartasz egy jól diverzifikált portfóliót, szinte biztos, hogy nyerni fogsz, még ha nem is bűvészkedsz sem elemzéssel, sem semmivel. a kérdés, hogy bírod-e tartani 50%-os DD-nél?
(lehet, ezt a hsz-t a pszicho topikba kellett volna )

még vmi eszembe jutott erről:"Mi a velemenyetek az Nzd/Jpy Daily chartrol?"- ezt a kérdést fel se tetted volna, ha határozott véleményed van az adott instrumentumról.
fórum ide v oda, engem kvára nem érdekel, kinek mi a véleménye arról, amit adni/venni akarok. régen rossz, ha erről kérdezgetsz, mert a válaszok akár el is bizonytalaníthatnak, ha jó az elképzelésed, vagy akár megerősíthetnek, ha rossz, de legrosszabb, ha eltántorítanak attól, amit tenni szerettél volna. (pszichocsapda )
ha meg stabil véleményed van, akkor visszatérek a korábbi gondolatra: ki nem x@rja le, ki mit gondol róla.Bocs, ha hosszú lett
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-04, 22:57   #31 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sefi:
a gyertya teteje nekem kemény ellenállás-zónának tűnik, ha az általad berajzolt támaszig nem is korrigál vissza, az előző napi gyertya legmagasabb áráig szerintem akkor is vissza fog (73.75 környékére, ami ~40 pip korrekció).

xyz123:
régebben volt jó néhány nagyon jó hozzászólásod, de az utóbbi időben kezdesz nagyon olyan lenni mint MyBusiness.
Nem lesz ennek így jó vége...
Régi 2016-07-04, 22:57   #32 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

azt írtad, hogy elindultál a profit útján. mi szükséged mások véleményére? ha azt írom, hogy lefog menni 1000 pipet, akkor azzal mire mész? bekötöd?
és ha tévedek? vagy ha meghallgattad a véleményem, de nem kötöd be, akkor mire mentél velem? mondjam azt, hogy felfelé megy? mire jó ez?
Régi 2016-07-04, 23:33   #33 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
régebben volt jó néhány nagyon jó hozzászólásod, de az utóbbi időben kezdesz nagyon olyan lenni mint MyBusiness.
ezt az állításodat nem tudod alátámasztani megfelelő érvekkel, mert nem írtam semmi olyat. lehet túl kevés smile-t használok és azt hiszed kötekedem Sefi-vel. itt az első hsz-emben arra gondoltam csak általánosságban, hogy óvatosan a több ezer dolláros képzésekkel(ez nem jelenti azt, hogy ne lenne ilyen árban jó kurzus), mert fő az óvatosság. aztán volt egy vicces hozzászólás, hogy Magyarországon nincs olyan, aki tech. elemzést oktat. erre írtam, hogy: érdekes.
aztán volt az nzd/jpy vel kapcsolatos kérdés és a válaszom. van bármelyik hozzászólásomban is bántó? nem nagyon értem MyBusiness-el történő asszociációt.
Régi 2016-07-04, 23:48   #34 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
még vmi eszembe jutott erről:"Mi a velemenyetek az Nzd/Jpy Daily chartrol?"- ezt a kérdést fel se tetted volna, ha határozott véleményed van az adott instrumentumról.
fórum ide v oda, engem kvára nem érdekel, kinek mi a véleménye arról, amit adni/venni akarok. régen rossz, ha erről kérdezgetsz, mert a válaszok akár el is bizonytalaníthatnak, ha jó az elképzelésed, vagy akár megerősíthetnek, ha rossz, de legrosszabb, ha eltántorítanak attól, amit tenni szerettél volna. (pszichocsapda )
ha meg stabil véleményed van, akkor visszatérek a korábbi gondolatra: ki nem x@rja le, ki mit gondol róla.Bocs, ha hosszú lett
egyetértünk.
Régi 2016-07-05, 00:09   #35 (permalink)
Tag

Hely: Dunaújváros
Összes hozzászólás: 82
kisDead a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hali Sefi,

A téma indítása nem sikerült valami szerencsésen, mert elkezdtél egyből vaktölténnyel puffogtatni. Nagyon hangzatos szavakkal kezdtél, de nem fejtetted ki mit szeretnél megmutatni, így egyből magadra rajzoltad a célkeresztet.
Ajánlok két témát :

HWtrader-Kereskedes de hogyan

Ez technikai elemzés a magam tapasztalatlan véleménye szerint. De amit nagyon ajánlok belőle, az a téma kibontása, és a mondanivaló tálalása. Ha szeretnél valamit akkor írd le, mutass belőle.

A másik topic Egy működő devizatőzsdei stratégia.
Itt Lucem Ferre mesterien tálal egy szélsőséges elgondolást, amibe sokan próbáltak belekötni, de mindenbe beleállt és szépen szemléltetett.

Jó olvasást!
kisDead nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-05, 00:44   #36 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
xyz123 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ne érts félre, én sem kötekedni akarok, szétoffolni ezzel Sefi topikját meg pláne nem. Az említett hasonlóság már hetekkel ezelőtt feltűnt, akkor vissza is olvastam közel az összes korábbi hozzászólásodat, onnan tudom hogy okos dolgokat is tudsz írni. Ha Te is visszaolvasod őket, lehet hogy Te is látni fogod miről beszélek. Sokszor egy hozzászólás önmagában még nem tűnik se kötekedésnek, se trollkodásnak, de ha a rá adott válaszok stílusát/hangnemét is megnézi az ember, akkor jön rá hogy nem igazán gondolta át amit írt. Mindezt azért írom le, mert rengetegszer elkövettem ilyet én is, és mai fejjel már hálás lennék annak, aki ott akkor időben felhívja a figyelmem erre.

Az ilyen kérdéseknek/témáknak az az értelme, hogy valami szakmairól is szóljon ez a fórum végre. Volt idő, nem is olyan régen, amikor hetekig csak a brókercégek topikjaiban volt hozzászólás, sehol máshol. Ha megnézitek, most is csak összesen két olyan szakmai témájú topik van, ami még nem halt ki: Bill basketes topikja és ez. Nem durva ez egy kicsit, hogy egy tőzsde fórumon többszáz topikból csak kettő olyan van, ami kereskedésről és/vagy stratégiáról szól? Nem még durvább ha valakinek egy ilyen fehérholló topikkal van gondja, a fórumtémák aránytalanságával viszont nincs?

Szerintem mindannyian tanulhatnánk Sefitől, ha mást nem kommunikációt mindenképp. Lehet hogy otthon hozzászólás előtt boksz-zsákra írja a kötekedők nevét, és azon tombolja ki magát, vagy összetör néhány tányért és bútort, nem tudom hogy csinálja, de a végeredmény magáért beszél: ennyire diplomatikus, mondhatni zsiráf-nyelven megfogalmazott hozzászólásokat nagyon ritkán látni. Ha szerencsénk van akkor a kötözködők nem fogják tudni elüldözni innen (Őt is), és a kezdők tanulhatnak tőle hasznos dolgokat, sőt talán még a haladóbbak is.
Régi 2016-07-05, 10:39   #37 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.485
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia Sefi!

Most linkelték be előttem a HWTrader topicot, az is kiváló, ha ezt megnézed, itt a Szoboszlai Attila-féle vonalat boncolgatom a bejegyzésekben, amelyik elég jól hajaz a HWTrader-szemléletre. De ha EZ jobban tetszik, akkor ajánlom figyelmedbe, mert ez utóbbi egy nagyon jó szemléletet ad, messze túlmutat a technikai elemzésen (kb. a chartról olvassa a az ajánlati könyvet Morge, itt sok anyaga van fent(industry sponsored alatt Tim Morge webinárjai, 32 van belőle)). Chucky műhelyében is erről van szó.

De természetesen sokféle jó technika van (akár chart sem kell hozzá). A lényeg a pszichón van, ne feledd, és egy jó pénzkezelési elv sem árt.

Jó munkát!
David Chateau elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-05, 12:43   #38 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Az említett hasonlóság már hetekkel ezelőtt feltűnt, akkor vissza is olvastam közel az összes korábbi hozzászólásodat, onnan tudom hogy okos dolgokat is tudsz írni.
valószínűleg az a baj, hogy magamból indulok ki. és 10 év tapasztalatát túl nyersen vetítem rá a kezdőkre. de emögött nincs bántó szándék. számomra tökéletesen látszik, hogy értelmetlen megkérdezni xy-t, hogy xy termékről mi a véleménye. de emögött van 10 év tapasztalat, több ezer óra grafikon bámulás
és kb. 15 elvégzett több napos magyar tőzsdetanfolyam. de egy kezdőknek ez lehet segítség, hogy megkérdezi xy-t valamilyen termékről és tanulhat belőle. előfordulhat, hogy nehezen tudok kezdők fejével gondolkodni. ami nekem 10 év után értékelhetetlen, az egy kezdőnek lehet értékes. lehet, hogy ebbe hibázok.
amúgy a belinkelt HWtrader topicját tényleg érdemes olvasgatni. meg ezt: http://forexdaytrade.hu.
Régi 2016-07-05, 18:10   #39 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
"meglepo, hogy technikai elemzes segitsegevel, mivel en csakis indikatorokra epulo strategiakat latok mindenhol. Rengeteg moving average, bollinger bands stb. Technikai elemzesi elemeket sehol nem lattam ezen a forumon, de lehetseges, hogy nem kerestem eleg reszletesen ra."

most biztos én nem értek valamit, de ezek is (indik, ma-k bb, stb..) a technikai elemzés részei.
most akkor te kivetted a gyertyaformációkat a tech. elemzésből,és csak azt nevezed annak, vagy csak nem pontosan érted, mi is a technikai elemzés?

"A piac mindig megismetli onmagat."- ha ez így lenne, itt már mindenki véresre kereste volna magát

"Mivel itt Magyarorszagon nem igazan talaltam olyan treninget illetve kurzust, ahol technikai elemzessel foglalkoznak,"- más sincs, csak tech. oktatás.
max opciogurugeri kivétel, de én még funda tanfolyamot nem láttam max. a Corvinuson.

Amúgy az én véleményem (https://hu-hu.facebook.com/Erikaaold..._fb_noscript=1 ), hogy tech tanfolyamért egy fillért nem érdemes kiadni.
Szépen neki kell állni mondjuk a Kecskeméti féle könyvnek, és máris meglesznek az alapok.

utána:
1,ha mocskos nagy mákod van, és ismersz vki tényleg olyat, aki ebből keresi a kenyérre valót, akkor próbálsz tőle tanulni, elmenni a tanfolyamára, már ha van, mert ezeknek az embereknek nem feltétlen lételemük a tanítás, megvannak nélküle

2, kidolgozol egy rendszert, visszateszteled, majd elkezded demón v kis éles szlán kereskedni.
régebben azt mondtam, hülyeség a demo, de ma már inkább azt, hogy először azzal érdemes kezdeni, mert megerősíti a hitet a rendszerben, ezután könnyebben kereskeded élesben.

szvsz a kerskedésben, befektetésben, nem az a legfontosabb, hogy technikai, funda v voodoo alapokon hozol döntést(vakmajom), hanem a pszicho.
a saját elménk úgy van kondicionálva, hogy alapvetően magunk ellen dolgozunk ebben a műfajban.
van egy tőzsdei alapszabály pl. hogy a nyereséget hagyni kell futni, a veszteséget le kell vágni. ezt könnyű leírni de nehéz betartani.
Tudományosan bizonyított pl. hogy nyereségben kockázatkerülők, veszteségben kockázatkeresők vagyunk, vagyis amint lehet, levágjuk a nyereséget(mert hű de jó, mennyit kerestem már) veszteségnél meg hagyjuk futni(jó, most bukó, de biztosan itt meg ott fordul...)nem tudom, ismerős-e?

szóval kb hulla-mindegy milyen alapon hozol döntést, a legfontosabb a pszichocsapdák kiiktatása.
(pl. ha megfelően hosszú ideig tartasz egy jól diverzifikált portfóliót, szinte biztos, hogy nyerni fogsz, még ha nem is bűvészkedsz sem elemzéssel, sem semmivel. a kérdés, hogy bírod-e tartani 50%-os DD-nél?
(lehet, ezt a hsz-t a pszicho topikba kellett volna )

Nagyon koszonom a hozzaszolasodat! Nekem nem problema, hogy hosszura sikerult, orommel olvastam.

Sok mindenben igazat adok neked, egyszeruen mert igazad van. Az NZDJPY chartomat nem azert tettem ki, hogy tanacsoljatok nekem valamit, csupan azert, hogy megmutassam milyen az en elemzesem, illetve erdekelt, hogy valakinek van-e valami hasonlo setupja, igy nez-e ki a chartja, ilyenek.

Lehet, hogy nem kellett volna kirakjam igy visszagondolva, nem szerettem volna ezzel ujabb port kavarni

A tozsde pszihologia - ahogy te is emlited - a kulcsa (az egyik kulcsa) a kereskedesnek. Ismeros az is, hogy masok velemenye megkavarhat, abszolute mivel nem egyszer estem ebbe a hibaba. Mostanra mar ha van egy elkepzelesem, probalom tartani magam hozza viszont az analizisemmel tenyleg nem tanacsokra vagytam, felreerthetoen irtam le, elnezest.
Régi 2016-07-05, 18:13   #40 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sefi:
a gyertya teteje nekem kemény ellenállás-zónának tűnik, ha az általad berajzolt támaszig nem is korrigál vissza, az előző napi gyertya legmagasabb áráig szerintem akkor is vissza fog (73.75 környékére, ami ~40 pip korrekció).

xyz123:
Nem lesz ennek így jó vége...
Nagyon kosznom a hozzaszolasod Nlot.

Ahogyan most latom a chartot, ugy nez ki attorte az also ellenallas szintet, velemenyem szerint egy hosszu tavu eses fog kovetkezni
Régi 2016-07-05, 18:16   #41 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
kisDead eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hali Sefi,

A téma indítása nem sikerült valami szerencsésen, mert elkezdtél egyből vaktölténnyel puffogtatni. Nagyon hangzatos szavakkal kezdtél, de nem fejtetted ki mit szeretnél megmutatni, így egyből magadra rajzoltad a célkeresztet.
Ajánlok két témát :

HWtrader-Kereskedes de hogyan

Ez technikai elemzés a magam tapasztalatlan véleménye szerint. De amit nagyon ajánlok belőle, az a téma kibontása, és a mondanivaló tálalása. Ha szeretnél valamit akkor írd le, mutass belőle.

A másik topic Egy működő devizatőzsdei stratégia.
Itt Lucem Ferre mesterien tálal egy szélsőséges elgondolást, amibe sokan próbáltak belekötni, de mindenbe beleállt és szépen szemléltetett.

Jó olvasást!
kisDead, koszonom a hozzaszolasodat.

Igy visszanezve abszolute igazad van. Mashogy is megfogalmazhattam volna a mondanivalomat, illetve indithattam volna kicsivel visszafogottabban.

Nem allt celomban tul hangzatos szavakkal "lovoldozni", viszont sajnos megis sikerult. :/

Nagyon koszonom az ajanlott temakat, mindenkeppen utanuk nezek!
Régi 2016-07-05, 18:24   #42 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem mindannyian tanulhatnánk Sefitől, ha mást nem kommunikációt mindenképp. Lehet hogy otthon hozzászólás előtt boksz-zsákra írja a kötekedők nevét, és azon tombolja ki magát, vagy összetör néhány tányért és bútort, nem tudom hogy csinálja, de a végeredmény magáért beszél: ennyire diplomatikus, mondhatni zsiráf-nyelven megfogalmazott hozzászólásokat nagyon ritkán látni. Ha szerencsénk van akkor a kötözködők nem fogják tudni elüldözni innen (Őt is), és a kezdők tanulhatnak tőle hasznos dolgokat, sőt talán még a haladóbbak is.
Ez baromi jol esett, koszonom szepen! Orulok, hogy ertekeled a zsiraf nyelvu soraimat es azt is, hogy nem egybol a negativ dolgokkal kezded a mondanivalod.
Hasonloan a Te, Stingy ill. kisDead es David Chateau hozzaszolasaihoz en nagyon naivan ugy gondoltam, hogy csak ezekhez hasonlo hozzaszolasok lesznek a postom alatt, viszont nem lepodtem meg nagyon, mikor mas hangnemueket is olvastam
Ez termeszetes, hiszen felvallaltam azzal, hogy ide irtam.
Orulok mind negativ mind pozitiv kritikaknak is, mivel tanulhatok beloluk.
Orulnek annak is, hogyha en is segithetnek valakinek illetve hasznos infoval latnam el akarmilyen temarol is legyen szo

Koszonom megegyszer.
Régi 2016-07-12, 14:00   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

nagyon leült ez a topic.
Régi 2016-07-12, 14:27   #44 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
xyz123 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
nagyon leült ez a topic.
Valamit félre elemeztek
Régi 2016-07-12, 20:09   #45 (permalink)
Új tag

Smile

Idézet:

Mondta Stingy..

Ezt olvastam most ujra.. Nem igazan ertek ezzel a kijelenteseddel egyet. Sokak nem tudjak hogyan kell megtartani a megkeresett pipeket, illetve nem hasznalnak mukodo strategiakat vagy indikatorokat - divatosabb .

A technikai elemzesnek egyik fo pontja, hogy felismerd azokat az alakzatokat es formaciokat amik a multban mar tobb ezerszer megtortentek.. Pont ezert meg is fognak meg.

Amennyiben meg mindig nem ertesz egyet velem kerlek tamaszd ala a kijelentesedet, komolyan kivancsi vagyok miert gondolod igy?

En csak emlitenek nehany technikai patterneket mint pl.: flag, triangle, H&S, ABCD vagy akar Elliot waves.. Ezek mind mind olyan alakzatok amik folyton megismetlik onmagukat.

Szerintem ez nagy mertekben alatamasztja, hogy ebben nincs igazad
Régi 2016-07-12, 20:12   #46 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Oszinte leszek hozzatok, nagyon szivesen es orommel beszelgetnek veletek az elemzesrol illetve sajat tapasztalatokrol, viszont nem tudom, hogy ez a sok negativ kommentelo mennyire ertekelne ezt. Csak azokra a negavit kommentelokre gondolok, akik ugy gondoljak, hogy Ok mindent jobban tudnak mint mas, es amit meg az elejen irtam az kioktatasnak vagy okoskodasnak, nagyzolasnak hangzott es erre vissza szeretnenek terelni a kis kalitkamba

Esetleg ha tudnatok nehany tanacsot adni, miket irhatok ebben a temaban ami erdekelne titeket a kereskedeseimrol, vagy pedig technikai elemzesemrol, nagyon megkoszonnem, mert szivesen beszelnek akarmirol amire lenne erdeklodes
Régi 2016-07-12, 20:28   #47 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szerintem is : A piac mindig megismétli önmagát. És felesleges éveket visszaelemezni.
Régi 2016-07-12, 20:44   #48 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem is : A piac mindig megismétli önmagát. És felesleges éveket visszaelemezni.
En egyaltalan nem elemzek a multba, csupan megprobalom kiszamitani merre fog menni a piac multbeli esemenyek alapjan.

Termeszetesen nem mindegy, hogy napi vagy heti chartot nezek, nyilvan akar egy even at is lehet egy szep bullish trend, nekem az csak abban segit, hogy tudjam, mikor fog attorni

Esetleg nem emlitettem, hogy en inkabb napi grafikonon elemzek, mivel a nagyobb idosik stabilabb, nem annyira volatil mint a nehany oras. Ettol eltekintve neha kereskedem a 4 oras grafikonokon is hozzateszem csak akkor, ha a napi grafikon is ugyan azt mutatja.
Régi 2016-07-12, 20:57   #49 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.618
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Esetleg ha tudnatok nehany tanacsot adni, miket irhatok ebben a temaban ami erdekelne titeket a kereskedeseimrol, vagy pedig technikai elemzesemrol, nagyon megkoszonnem, mert szivesen beszelnek akarmirol amire lenne erdeklodes
Teljesen felesleges győzködni másokat arról, hogy szerinted a piac ismétlődik, és vannak benne hasonlóságok, és visszatérő minták. Egyébként ebben egyetértek veled.
Ezek ugyanis a te megfigyeléseid, a te tapasztalatod, te már hiszel bennük, más viszont nem fog. Neki is meg kell tennie a saját megfigyeléseit össze kell gyűjtenie a saját tapasztalatát, amire majd építkezhet.

Én az évek alatt sok emberrel találkoztam már, akik árfolyam elmozdulásra spekuláltak. Akik sikeresek lettek, mind hasonlóan gondolkoztak.
Régi 2016-07-12, 21:03   #50 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Teljesen felesleges győzködni másokat arról, hogy szerinted a piac ismétlődik, és vannak benne hasonlóságok, és visszatérő minták. Egyébként ebben egyetértek veled.
Ezek ugyanis a te megfigyeléseid, a te tapasztalatod, te már hiszel bennük, más viszont nem fog. Neki is meg kell tennie a saját megfigyeléseit össze kell gyűjtenie a saját tapasztalatát, amire majd építkezhet.

Én az évek alatt sok emberrel találkoztam már, akik árfolyam elmozdulásra spekuláltak. Akik sikeresek lettek, mind hasonlóan gondolkoztak.
Koszonom a hozzaszolasodat Forex Klub. Nem szeretnek senkit semmirol meggyozni, csupan probaltam ervelni az allitasom mellett Elnezest ha felreerthetoen foglamaztam.

Meg kerdezhetem, hogy te milyen modszerrel kereskedsz illetve milyen idotavon?
Válaszol

Címkék
deviza, easy, egyszerű, elemzés, profit

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Technikai elemzés Desault Technikai elemzés 107 2017-06-06 17:45
elemzés segítség Norbi187 Kezdőknek 86 2013-11-12 08:53
Egyszerű technikai elemzés kezdőknek positionintrend Kezdőknek 18 2013-08-29 16:02
Technikai elemzés martin999 Kezdőknek 34 2013-04-29 15:03
Tőzsdei Befektetések a Technikai Elemzés Segítségével Mighti Tőzsdei könyvek 11 2011-04-13 20:54

A pontos idő 17:52 , a GMT +1 időzóna szerint.