Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-08-25, 13:08   #101 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 254
Hírnév szint: 5
nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
ambrika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A tőzsde nem egy barátságos világ, és ez sem egy barátságos fórum.
Ha minden frissen regisztráltba belekötnek ahogy megszólal, mégis milyen hozzáállást tanulnának ha nem ezt?

Egy fontos kérés: szerintem minden olvasó szeretné tudni majd hónapok múlva, hogy megérte-e Neked tanítványokkal foglalkozni, és hogy megérte-e nekik hogy Téged választottak mentornak.

Olyat sokszor látni, hogy az első hosszabb nyerő sorozat után rohanjon valaki dicsekedni egy fórumra, olyat viszont szinte soha, hogy egy ilyen dicsekedő később visszajöjjön beszámolni arról is, hogy összességében már többet bukott vissza, pedig a nagyobb részükkel ez történik, ez szinte teljesen biztos. Ezért a fórumok még akkor is megtévesztőek lennének, ha mindenki igazat mondana aki az eredményeivel kérkedik.

Tehát ha nem szeretnél részt venni a fórumolvasók eme többé-kevésbé tudatos félrevezetésében, akkor fontos lenne hogy a későbbiekben mind a saját eredményeidről, mind a tanítványaid eredményeiről kapjunk tájékoztatást, akár nyerés van akár bukta.
nlot nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-25, 13:53   #102 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 180
Hírnév szint: 3
xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tehát ha nem szeretnél részt venni a fórumolvasók eme többé-kevésbé tudatos félrevezetésében, akkor fontos lenne hogy a későbbiekben mind a saját eredményeidről, mind a tanítványaid eredményeiről kapjunk tájékoztatást, akár nyerés van akár bukta.
mire fel?

Idézet:
Szóval halvány lila gőzöm sincs mit kérnék egy oktatótól bizonyítékként, ha most akarnék tőzsdézni tanulni.
oktatótól nem. fórumozótól igen? hogy van ez?
xyz123 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-08-25, 14:41   #103 (permalink)
Szenior tag

nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
xyz123 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
mire fel?
Nem értem a kérdést. Leírtam milyen esetben és miért kérem ezt: "ha nem szeretnél részt venni a fórumolvasók eme többé-kevésbé tudatos félrevezetésében". A kérés teljesítése opcionális, nem kötelező, nem követeli senki.

Idézet:
oktatótól nem. fórumozótól igen? hogy van ez?
Korábban szerintem elég részletesen kifejtettem a témát, ennél részletesebben már nem tudom és nem is szeretném. Marketing célból utólag mutogatott számlatörténetekről volt szó, és arról hogy az ilyenek mennyire nem jelentenek garanciát a jövőre nézve. Jelenleg ilyenről szó sincs, ezért csak némi tájékoztatást kértem a folyamatról, ez minden. Nem követeltem az információt, hitelesítést meg pláne nem.

Amúgy jó is hogy felhoztad, mert nekem is lenne egy hasonló kérdésem.
Azt írtad hogy a 15 oktatásból amin részt vettél csak 3 volt hiteles, tehát kifizettél és végigjártál kerek egy tucat olyan tanfolyamot, ahol nem mutattak hitelesített eredményeket. Azt még megérteném ha valaki 1-2 ilyen tanfolyam elvégzése után kezd el eredményeket követelni oktatóktól, na de egy tucat után? Ha akkor nem volt szükséged eredményekre, akkor most miért van?
Régi 2016-08-25, 15:22   #104 (permalink)
Szenior tag

xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem értem a kérdést. Leírtam milyen esetben és miért kérem ezt: "ha nem szeretnél részt venni a fórumolvasók eme többé-kevésbé tudatos félrevezetésében".
teljesen mindegy, hogy miért. főleg, ha ilyen gyenge okokat találsz ki.

Idézet:
Azt még megérteném ha valaki 1-2 ilyen tanfolyam elvégzése után kezd el eredményeket követelni oktatóktól, na de egy tucat után? Ha akkor nem volt szükséged eredményekre, akkor most miért van?
honnan tudod, hogy én mióta követelek eredményeket az oktatóktól?
Régi 2016-08-25, 16:08   #105 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
teljesen mindegy, hogy miért. főleg, ha ilyen gyenge okokat találsz ki.
Két lehetőség van: vagy tényleg gyengék az okok, vagy csak nem érzed át a helyzet komolyságát.

Idézet:
honnan tudod, hogy én mióta követelek eredményeket az oktatóktól?
Hogyne tudnám, hisz magad mondtad: tucatnyi olyan tanfolyam után, ahol nem mutattak eredményt. Tényleges követelésnek csak az számít, ahol a válasz befolyásolja a döntést, a végigjárt tanfolyamok oktatói pedig hiába mondtak nemet, a döntésedet ezzel nem befolyásolták.
Régi 2016-08-25, 16:28   #106 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

...........

Egy fontos kérés: szerintem minden olvasó szeretné tudni majd hónapok múlva, hogy megérte-e Neked tanítványokkal foglalkozni, és hogy megérte-e nekik hogy Téged választottak mentornak.

................
Mivel ha jól tudom Ambrika főleg havi chartok alapján köt, ezért ehhez évek kellenek hogy kiderüljön !
//remélem Ambrika megbocsátasz amiért kipofáztam a grálmentoranyag kulcspontját.
Innentől a többi paramétert nehogy gyerekjáték legyen kitalálni a fotelbólingyenkukkolóknak
Régi 2016-08-25, 16:55   #107 (permalink)
Szenior tag

ambrika logója

Hely: Jelenleg a Balcsi alsó végénél.
Összes hozzászólás: 224
Hírnév szint: 8
ambrika már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.ambrika már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
....Egy fontos kérés: szerintem minden olvasó szeretné tudni majd hónapok múlva, hogy megérte-e Neked tanítványokkal foglalkozni, és hogy megérte-e nekik hogy Téged választottak mentornak.....

Ha olvastad az írásaimat erről a mentoros balhéról, különösen a #95 hsz-t, akkor abból világosan látszik, hogy ebből nekem egy kanyi suska nem esik le. Tehát üzleti szempontból a legjobb esetben is 0-ra jövök ki.
Ezért martak belém itt egy páran. Azt hitték az oktató urak, hogy konkurenciájuk szándékozom lenni.

Pedig nem, mert az én elképzelésem szerint cca 3-4 év kell ahhoz, hogy a számlát ne kelljen utántölteni. Kb 5-6 év kell, amikorra az új tréder kolléga tartósan profitos tud lenni, s ekkorra visszaszerezze a kezdeti veszteségeit, pluszban van a p/l. Ezt már sikerként könyvelhetjük el. Viszont az igazi happy újabb kb 5 év múlva lesz, amikorra a.... á, hagyjuk....
Szóval láthatod, hogy itt nem néhány hónapról van szó. Először is, mikor lesz egy olyan munkakapcsolat, amiből ez a folyamat kifejlődhet?
Mint már írtam, próbálkozás volt már nehány, de nagyon hamar bebizonyosodott, az "érdemtelenség" (Forex Klub).
Természetesen, örömmel tájékoztatom a fórumtársakat, ha lesz reményt keltő munkakapcsolat.

Hogy a tanoncnak megérte-e a kapcsolatunk, arról majd nyilatkozik ő.

Reoxd kollega időt akar spórolni. Nem fog menni. Ebből nem fog tudni spórolni. Lesznek profitos időszakok, de nem lesz tartós, amíg be nem érik...
ambrika nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-25, 17:05   #108 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Két lehetőség van: vagy tényleg gyengék az okok, vagy csak nem érzed át a helyzet komolyságát.
teljesen mindegy az ok, mert azt írtad, hogy: NEM LÁTOD ÉRTELMÉT. te azt csinálod, hogy pl. nincs értelme ma kisétálni Németországba.
felsorolsz egy csomó okot. pl. leszakad a lábam,nem érek haza időben,túl messze van..stb. és majd találsz egy olyan okot, ami az értelmetlennek hirtelen értelmet ad. én mondjuk nehezen találnék olyan okot, ami ezt a nagy sétát értelmessé tenné, de mindegy is. ez csak egy példa. ahogy írtad
pl. az oktató manipulálhatja az eredményeket. miért ambrika nem tudná?
oktatónak nincs értelme eredményeket mutatni. de ambrika mutatja az már rendben van? egy olyan nevetséges okkal, hogy most nem az az ok, hogy manipulálható.. hanem azért mert: "ha nem szeretnél részt venni a fórumolvasók eme többé-kevésbé tudatos félrevezetésében" mert ezzel az okkal már lesz értelme szerinted eredményeket mutatni.. hagyjuk már ezt.... annak lenne értelme? ambrika nem tud megvezetni? oktatónak kéne mutatni, mert az pénzt is kér.

"Marketing célból utólag mutogatott számlatörténetekről volt szó, és arról hogy az ilyenek mennyire nem jelentenek garanciát a jövőre nézve."

ja mert ambrika meg ez az egész fórum hiteles lesz majd.. amúgy egy oktató simán megtudná oldani ezt a problémát, ha akarná.
és nemhogy nem reagálnál a hozzászólásaimra, hanem még ráteszel egy lapáttal és próbálsz győzködni. pedig csak egyszerűen észrevettem, hogy ellentmondasz magadnak. ezt tettem szóvá.

Idézet:
Hogyne tudnám, hisz magad mondtad: tucatnyi olyan tanfolyam után, ahol nem mutattak eredményt. Tényleges követelésnek csak az számít, ahol a válasz befolyásolja a döntést, a végigjárt tanfolyamok oktatói pedig hiába mondtak nemet, a döntésedet ezzel nem befolyásolták.
van baj a szövegértelmezéssel.
Régi 2016-08-25, 17:07   #109 (permalink)
Szenior tag

ambrika logója

ambrika már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.ambrika már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Jól mondod!
De azé néha belemászok az M1-be is akár. Csapkodok össze-vissza, nyomom neki az egypipezést24forintér, mert csóró vok.
Egy a lényeg, ne legyen bukó zárás! A többi nem számít.
Régi 2016-08-25, 17:18   #110 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Jól mondod!
De azé néha belemászok az M1-be is akár. Csapkodok össze-vissza, nyomom neki az egypipezést.....................

)
Most is belemásztál

1 percen belül válaszoltál, de az amire, a "belépési jeled" időközben elpárolgott ......
Ne csapkodj, kapkodj! A Fórum rendesen csak M10-en nyomható..... (vagy kellenek Harzoli jogok. Ha lesz 9 pöttyöm kaphatok ?)
Régi 2016-08-25, 17:58   #111 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.281
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm a nem éppen építő jellegű hsz-edet!
Igaz, volt némi irónia a hozzászólásomban… (még emlékszem arra, amikor hülyét csináltál magadból a fórumon a pozícióiddal és az előrejelzéseddel. Most is ilyesmi történik a milliók osztogatásánál.)
… de akár bevállalós érdeklődés is. Ezt te bunkó(bb) stílusban elutasítottad. Ez is jelzésértékű.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-25, 18:21   #112 (permalink)
Szenior tag

ambrika logója

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
...(még emlékszem arra, amikor hülyét csináltál magadból a fórumon a pozícióiddal és az előrejelzéseddel....

Ezt esetleg kifejthetnéd bővebben, hadd tanuljak az emlékezetedből és az állítólagos hülyülésemből.

A hsz-ed többi részét inkább hagyjuk, nem méltó egyikünkhöz sem és a fórumtársakhoz sem.

Annak ellenére, hogy Te belémtrolltál, én már mondtam, hogy béke.
Legyen az!
Régi 2016-08-25, 18:36   #113 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ezt esetleg kifejthetnéd bővebben, hadd tanuljak az emlékezetedből és az állítólagos hülyülésemből.

A hsz-ed többi részét inkább hagyjuk, nem méltó egyikünkhöz sem és a fórumtársakhoz sem.
Erre az esetre gondoltam: Eur/usd

Én ragaszkodnék hozzá, hogy mentorálj, ha lehet. Péntek esténként, vagy hétvégén skype-olhatnánk a hosszú távú pozíciókról.
Aztán majd megadom valamelyik számlaszámon, amire csoroghatnak a milliók…
A fórumon adom a becsszavam, hogy nyereség esetén visszafizetem.
Régi 2016-08-25, 19:18   #114 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Hely: UK
Összes hozzászólás: 133
Hírnév szint: 7
nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Szeva Reoxd!

Jó témát dobtál.
- A "hagy"-osokat és a szófosókat kerüld,
Idézet:
Kosz, hogy felhivtad a figyelmem a nyelvtani hianyossagra. Utana neztem, hogy irjak helyesen es hat .. vilag eletemben roszzul irtam.
nemecsek nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-25, 20:57   #115 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A Te esetedben nyilván nem pénzben mérhető haszonra gondoltam, hanem inkább a tanonc eredményes kiképzésének siker-élményére, arra hogy megérte-e a mentorálásba fektetett idő. A tanonc esetében a siker meghatározásába bele fog számítani a profit is, és mint írtad nekik is kellene majd erről nyilatkozni (a kérés feléjük is irányult).

Idézet:
Hihetetlen mennyire elbeszélünk egymás mellett.
Először is: sem ambrikától sem a tanítványaitól NEM KÉRTEM SEMMILYEN HITELESÍTETT EREDMÉNYT, főleg nem azért hogy ez alapján döntsem el hogy akarok-e tanulni tőle. CSAK BEMONDÁSRA KÉRTEM információt, bizalmi elven, opcionálisan, érdeklődés jelleggel. Ha nemet mond rá akkor elfogadom, nem követelőzök, és ETTŐL MÉG NEM FOGOM LESZÓLNI AMIT CSINÁL.
Másodszor: ambrika nem akar senkire több százezres oktatást rásózni, INGYEN CSINÁLJA, mégis miért lenne érdeke hazudni bármiről is?
Harmadszor: egy csomó értelmetlen dolgot írsz, aztán még azt is a fejemhez vágod hogy ezt a szemedbe merem mondani, sőt az is baj hogy egyáltalán "reagálok rá".
Negyedszer: elég részletesen kifejtettem miért NEM jelent garanciát egy MARKETING CÉLBÓL mutogatott "hitelesített" számlatörténet, szerintem mindenki értette csak Te nem, de szerinted nekem vannak gondjaim a szövegértelmezéssel.
Ötödször: Te vered az asztalt legjobban azért hogy egy oktató mutasson eredményeket, aki talán az összes olyan tanfolyamon rész vett, amin ilyet nem mutattak. Ha az eredménykimutatás hiánya egy tucatszor nem volt baj, AKKOR MOST MIÉRT?

Ez pont olyan mintha azt hangoztatnád, hogy a zöldségesnél mindig meg kell kérdezni hogy friss-e a zöldség. Erre jön valaki aki azt mondja, hogy a zöldségesek akkor is azt mondják hogy friss ha nem az, ezért ha nem értesz hozzá akkor mondhatnak amit akarnak, az NEM FOG GARANCIÁT JELENTENI SEMMIRE. Erre felháborodsz, hogy "akkor már meg se kérdezzük, hát ez nevetséges", DE A LEGSZEBB AZ hogy magad is bevallod, hogy TE AKKOR IS MEGVESZED AZT A ZÖLDSÉGET ha a zöldséges A SZEMEDBE MONDJA HOGY AZ NEM FRISS. És nem érted miért kérdezem hogy MI ÉRTELME VAN MEGKÉRDEZNI, HA A DÖNTÉSEDEN A VÁLASZ NEM VÁLTOZTAT???
Régi 2016-08-25, 21:11   #116 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.893
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
nemecsek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kosz, hogy felhivtad a figyelmem a nyelvtani hianyossagra. Utana neztem, hogy irjak helyesen es hat .. vilag eletemben roszzul irtam.
hagyj tanuljak, így OK
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-25, 21:16   #117 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.342
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Reoxd is itt van vagy csak mindenki más ossza az észt?
Régi 2016-08-25, 21:20   #118 (permalink)
Szenior tag

ambrika logója

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Erre az esetre gondoltam: Eur/usd

Én ragaszkodnék hozzá, hogy mentorálj, ha lehet. Péntek esténként, vagy hétvégén skype-olhatnánk a hosszú távú pozíciókról.
Aztán majd megadom valamelyik számlaszámon, amire csoroghatnak a milliók…
A fórumon adom a becsszavam, hogy nyereség esetén visszafizetem.

LOL !!

Te tisztában vagy azzal, hogy mire hivatkoztál ezzel a linkkel?

Csak azért, hogy a fórumtársak is értsék és Te is, miről van szó, elmagyarázom röviden.
Ez a hivatkozás egy női név mögé bújt, nem teljesen egészséges elméjű, hímnemű, volt fórumcimbink zagyvasága. Ő ekkor már csak demózott, mert saját bevallása szerint már annyit bukott, mint egy ló.
Teli ellentmondásokkal. Nem sorolom, akit érdekel, elolvassa és értelmezi. De a legaranyosabb: „…ezek már mínusz 10000 pipben vannak…” !
EUR/USD párban! A történelmi min-max között a diff 7811 pip!

Te elolvastad ezt az írást?
Mondd már el légyszi, mi az „…amikor hülyét csináltál magadból …” ebben a hsz-ben.
Két fórumtársunk beszélget rólam, az egyik teljes erőből próbál bemocskolni engemet idétlenségekkel /hasonlóan, mint most Te/. Ez mennyiben bizonyítja az én hülyeségemet? (Lehet, hogy az vagyok, mert ilyen szarságokra magyarázkodom. )
Mindenesetre értékelem az irányomban tett kitartó erőfeszítéseidet, még ha azok negatív tartalmúak is.

A teljes képhez tartozik, hogy annak idején, 2014. nov, dec-ben 25-23 sávban egy korrit vártam. Longokat nyitottam. Erről dumcsiztunk, amikor ez a MónikA hasbaakasztott engem. Viszont ott voltak az év elejéről, 38-39-ről a shortjaim zsákszámra, a floatingom plusz 50-70%(!!!) körüli volt.
17 körül zártam a longjaimat bukóban. Ez bűn? De itt a hivatkozásban erről nincs szó. Tehát a Te szemedben nem ezért csináltam hülyét magamból.

Ezzel már „nlot”-nak is válaszolok az eredményeimet illetően: a tavaly jan-i bukó után megmaradt a számlám, úgy, hogy nem kellett rátölteni. (Lehet, mégsem vok annyira hülye?) Az volt azóta az utolsó bukó hónapom, tavaly nov-ben volt az utolsó bukó hetem, napom. Ebben az évben a p/l= +83%.
Persze, nem kell elhinni, hazugság is lehet. Viszont meg lehet nézni személyesen.

Úgy érzem, magyarázattal tartozol itt néhány embernek, hogy
1. Mikor és hol csináltam hülyét magamból?
2. Idézd be, hogy mikor voltam bunkó Veled szemben!
Ha ezekre nem tudsz válaszolni, úgy is jó…

A ragaszkodásoddal, a szkájpolásoddal, a milliók csorgatásával meg ne fárasszál.

Továbbra is ajánlom: béke
Régi 2016-08-25, 21:29   #119 (permalink)
Szenior tag

ambrika logója

Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Valószínűsítem, kamu.
Régi 2016-08-25, 21:40   #120 (permalink)
Szenior tag

MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
osztja így OK (kijelentő mód)
(ossza: felszólító)
Más kezdte a játékot
Régi 2016-08-25, 21:44   #121 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
hagyj tanuljak, így OK
Nem.
Szofaji osztalyozasat tekintve allitolag valami modularis partikula, ize szerintem pedig biszbasz

A forras:
http://www.nyest.hu/hirek/mi-ez-az-ize

(Az iras szerintem szorakoztato.)
nemecsek nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-25, 21:52   #122 (permalink)
Szenior tag

ambrika logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nem.
Szofaji osztalyozasat tekintve allitolag valami modularis partikula, ize szerintem pedig biszbasz

A forras:

Ez a nyest, ez jó!
Régi 2016-08-25, 21:52   #123 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem.

A forras:

A nyest.hu valóban érdekes oldal, de nem nyelvtani hanem nyelvészeti oldal.
Ne keverjük
Régi 2016-08-25, 22:01   #124 (permalink)
Szenior tag

ambrika logója

Alapbeállítás

Idézet:
A nyest.hu valóban érdekes oldal, de nem nyelvtani hanem nyelvészeti oldal.
Ne keverjük
Bővebben?
Hadd tanuljunk! Jó pap is ......
Régi 2016-08-25, 22:01   #125 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.501
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nyest az egyik kedvenc oldalam

Nyelvészkednek, igen, jó az etimológusuk különösen.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-25, 22:06   #126 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nyest az egyik kedvenc oldalam

Nyelvészkednek, igen, jó az etimológusuk különösen.
És mindkét Müller Pétert is ismered, nem vagy szakbarbár.
Régi 2016-08-25, 22:18   #127 (permalink)
Szenior tag

Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
osztja így OK (kijelentő mód)
(ossza: felszólító)
Más kezdte a játékot
Direkt...
Régi 2016-08-25, 22:27   #128 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Direkt...
Gondótam.
Régi 2016-08-26, 00:24   #129 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Először is: sem ambrikától sem a tanítványaitól NEM KÉRTEM SEMMILYEN HITELESÍTETT EREDMÉNYT....CSAK BEMONDÁSRA KÉRTEM információt
ne kezdj el információzni.. eredményt kértél. ezt írtad:

"akkor fontos lenne hogy a későbbiekben mind a saját eredményeidről, mind a tanítványaid eredményeiről kapjunk tájékoztatást, akár nyerés van akár bukta."

Idézet:
Másodszor: ambrika nem akar senkire több százezres oktatást rásózni, INGYEN CSINÁLJA, mégis miért lenne érdeke hazudni bármiről is?
nem tudom. nem ismerem ambrikát. de nagyon hangoztatod a MARKETING CÉLLAL érvet. azon is lehetne vitatkozni, hogy te mit veszel annak.
csakhogy volt mellette több más érved is, ami független attól, hogy valaki oktató vagy sem. független attól, hogy pénzt kér vagy nem rá lehet vonatkoztatni bármelyik fórumtagra. így saját magadnak mondasz ellent. mert nálad a fórumtag rendben van, de az oktató nincs. érdekes.

Idézet:
Harmadszor: egy csomó értelmetlen dolgot írsz, aztán még azt is a fejemhez vágod hogy ezt a szemedbe merem mondani, sőt az is baj hogy egyáltalán "reagálok rá".
nem baj. csak az a baj, ha nem látod át a dolgokat és így győzködsz.

Idézet:
Ötödször: Te vered az asztalt legjobban azért hogy egy oktató mutasson eredményeket, aki talán az összes olyan tanfolyamon rész vett, amin ilyet nem mutattak. Ha az eredménykimutatás hiánya egy tucatszor nem volt baj, AKKOR MOST MIÉRT?
attól, hogy pár napja a fórumra írtam ezt, az számodra azt jelenti hogy ez engem pár napja zavar?
engem ez 10 éve zavar. ezt megint csak te fordítottad így. látod milyen vagy? vagy azt nem érted, hogy ha van egy új tanfolyam, akkor miért megyek el rá? mert szeretek tájékozódni. függetlenül attól, hogy mutatnak-e valamit. de ha nem mutatnak semmit, akkor azt nem fogom helyeselni és érvekkel megpróbálni meggyőzni magamat, hogy ne is mutassanak semmit.

Idézet:
Ez pont olyan mintha azt hangoztatnád, hogy a zöldségesnél mindig meg kell kérdezni hogy friss-e a zöldség. Erre jön valaki aki azt mondja, hogy a zöldségesek akkor is azt mondják hogy friss ha nem az, ezért ha nem értesz hozzá akkor mondhatnak amit akarnak, az NEM FOG GARANCIÁT JELENTENI SEMMIRE. Erre felháborodsz, hogy "akkor már meg se kérdezzük, hát ez nevetséges", DE A LEGSZEBB AZ hogy magad is bevallod, hogy TE AKKOR IS MEGVESZED AZT A ZÖLDSÉGET ha a zöldséges A SZEMEDBE MONDJA HOGY AZ NEM FRISS. És nem érted miért kérdezem hogy MI ÉRTELME VAN MEGKÉRDEZNI, HA A DÖNTÉSEDEN A VÁLASZ NEM VÁLTOZTAT???
egyrészt ezt a problémát meg lehetne oldani. másrészt attól, hogy vannak problémák még ne akarj beetetni, hogy felesleges egy oktatónak számla eredményeket felmutatni. a hitelesség problémáját simán meg lehetne oldani, attól függetlenül, hogy az oktatók nem akarják.
az oktatók azért tehetik ezt meg, mert az emberek többsége úgy gondolkodik, mint te. apró,megoldható problémákon fennakadnak, ahelyett hogy megoldanák és ALAPELV LENNE, hogy az oktatónak mutatnia kéne valamit. MERT EZ NINCS RENDJÉN, HOGY OKTATNAK, DE NEM MUTATNAK SEMMIT.
és engem nem kell győzködni nevetséges érvekkel(ennek ellenkezőjéről), amiket simán meg lehetne oldani.
Régi 2016-08-26, 06:14   #130 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Tessék, egy hírlevélből, aki mentorálási lehetőséget keres:

"Heleszta Márton kollegám, aki a 640 fős Facebook csoportunkat is arccal és névvel mentorálja, gondolt egy nagyot:
"Adjuk meg a reális esélyt azoknak, akik tényleg szeretnének megtanulni mindentől függetlenül pénzt keresni. Elegem van abból, hogy mindenhol lehúzzák őket különböző oktatásokkal, aztán meg nem bíznak senkiben és semmiben! Csináljunk nekik valami ütőset."
Íme, ezt találta ki:
2 napos haszontalan vakítás oktatás HELYETT tartsunk 2 hónapos intenzív, GYAKORLAT CENTRIKUS tanfolyamot + 2 ÉV közös élő kereskedéssel – A PÁR NAPOS FOGLALKOZÁSOK ÁRÁÉRT, mindössze 400 EUR-ért!
Az idealizált chartokon alapuló, ezért kevés eredményre vezető 2-3 napos oktatások helyett szeptembertől egy 2 hónapos, közös élő kereskedéssel gazdagított tőzsdei képzést tervezünk kínálni, amelyet követően önbizalommal tudsz éles számlán pozícióba lépni.
Hogy lásd, mennyire bízunk a módszerünkben, a tanfolyamot követően még 2 ÉVIG vállaljuk, hogy napról napra együtt elemezzük Veled, mely párokon hogyan lehet a tanultakat alkalmazni.
NEM KELL EGYEDÜL keresned az utat a sikerhez, azt fogjuk átadni Neked, amivel Londontól Chicagóig a legnagyobb tőkével dolgozó vagyonkezelők dolgoznak.
Az oktatási anyag zöme Magyarországon kizárólag nálunk érhető el.
Velünk MÉG IDÉN megtanulhatsz:
- feszültségmentesen kereskedni
- nagy valószínűségű helyszínekben, szisztematikusan gondolkozni
- professzionálisan, jegybankoktól óvva kezelni a kockázatot
- a nagy tőkeerejű kereskedők idősíkjain és logikájával piacra lépni
- a trédelést életetek szerves részévé tenni
- a tőkeáttétet kordában tartani
- hibátlanul naplót vezetni és saját stratégiát építeni.

FONTOS!!! A futamidő és a piac sokszínűsége miatt minden elméletünkhöz, stratégiánkhoz megjelenik elégséges élő példa, hogy a frontvonalban szerezzünk gyakorlatot, tapasztalatot. Erre esélyed sincs a klasszikus gyorstalpalókon!

LEGYÉL TE IS A 100 HALADÓ TRÉDER KÖZÖTT!
Az ár 2 hónap+2 évre mindösszesen 400 EUR.

Kíváncsiak vagyunk, mennyien vagytok odakint, akiket érdekelhet ez az ajánlat.
A részletekkel hamarosan jelentkezünk. Ha addig is kérdésed van, Heleszta Márton kollegámat keresd e-mailben az mheleszta kukac bpforex.com címen vagy kérj skype beszélgetést Tőle."
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-26, 06:58   #131 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
A ragaszkodásoddal, a szkájpolásoddal, a milliók csorgatásával meg ne fárasszál.
Ha nem, hát nem.

Részemről ennyi volt az ambrikamentoringforfreemillions. Nincs időm hülyeségeken tovább vitázni.
Régi 2016-08-26, 07:46   #132 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.622
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tessék, egy hírlevélből, aki mentorálási lehetőséget keres:
Üdv Öreg Harcos! Jó látni, hogy még aktív vagy.
Én is olvastam, tagja vagyok a facebook csoportjuknak. Ahhoz képest, hogy alig pár hónapja jelentették be, hogy végleg befejezik az oktatást, mert nem éri meg.....

Pedig eredményesek, az évi 20-30%-ukkal, mégse adnak ingyen tudást. Azt mondjuk még leírhatták volna hogy ők bizony H4-D1 idősíkokon kereskednek, tehát türelmetlen, izgága egyének ha megfeszülnek sem, fognak hipp-hopp eredményeket elérni. A módszerük sem túl bonyolult, jelentős szinteken való belépés trendtörésre, szinttörésre. A "mindenkit megtanítunk kereskedni "itt sem állja meg a helyét. Amúgy tényleg nem drága, mert ha a 400 EUR-t elosztod a 2 évvel, nevetséges óradíj jön ki.
Régi 2016-08-26, 13:43   #133 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.501
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Két év?

Történt ennél fajsúlyosabb dolog is rövidebb idő alatt. Pláne ebben a szakmában.

Bár, 100*400EUR=>20eEUR/év

Na, csak viccelek, de két évig vállalást tenni, az tényleg nem semmi!
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-26, 17:10   #134 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.347
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Két év?

Történt ennél fajsúlyosabb dolog is rövidebb idő alatt. Pláne ebben a szakmában.

Bár, 100*400EUR=>20eEUR/év

Na, csak viccelek, de két évig vállalást tenni, az tényleg nem semmi!
Fél év és a 1/10-e ember sem lesz, a többi elveszik a láthatárról
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-28, 09:16   #135 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv Öreg Harcos! Jó látni, hogy még aktív vagy.
Szia, read only-ban vagyok jóideje
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-28, 12:56   #136 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia, read only-ban vagyok jóideje
Neked van igazad!
Régi 2016-08-28, 15:08   #137 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 798
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Neked van igazad!
Ha mindenkinek igy lenne igaza, akkor nem létezne a fórum.
Régi 2016-08-28, 21:23   #138 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Heleszta Márton nevére a Google adott egy Invest and Trade találatot. Én őt nem ismerem, de a cég folyton megpróbál ügyfélnek akvirálni . Nem tudom, hogy találtak rám, én biztos nem kerestem őket. Nagyon agresszívak, párszor már helyre kellett tennem őket, ennek ellenére újra és újra zaklatnak, kb. 2-4 hetente.
A stílus nagyon hasonlít a Brókerarcok c. filmben látottakra. Ezek alapján az Invest and trade szerintem a szakma legalja. Remélem hamarosan befigyel egy jókora MNB bírság.

Azt nem tudom, hogy HM most hol dolgozik, aktuális-e még a cikk, vagy azóta váltott. Ebben a szakmában ez elég gyakran meg szokott történni.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-10, 13:08   #139 (permalink)
rpr
Tag

Összes hozzászólás: 95
rpr a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia Reoxd

Magamrol tudom, hogy az ember sokszor legyint azokra a meglatasokra, amelyek a mertekletessegre (lassan jarj tovabb ersz kategoria) es az ut viszontagsagaira (pszichocsapdak es ezek megelese valos szamlan) hivjak fel a figyelmet. Hagy ragadjam ki az egyik mondatod:

"Úgy gondolom, hogy a képességeim megvannak ahhoz, hogy jó trader váljon belőlem, viszont a tanulási folyamatot szeretném lecsökkenteni azáltal,hogy egy Mentor segítségével célirányosabban és hatékonyabban tudok haladni."

Nem kotekedeskeppen, de ha mar a kepessegeidet kiemelted, hagy kerdezzem meg, hogy pontosan melyek azok a kepessegek amelyekre gondolsz? Az, hogy jo tanulo vagy, vagy az, hogy szorgalmas? A masodik mindenkepp szukseges, de az is csak egy nagyon kis kovetelmenye a teljes egesznek. Az, hogy mi kell, azt meg en sem tudom. Ket dolgot megis kiemelnek, de meg mielott ..

A tanulasi folyamatot szeretned lecsokkenteni, logikus. Azonban a raszant ido legyen a legkisebb gondod. Roviden: temerdek kell belole, vagy maskeppen megkozelitve: ami kell az a raforditott ido alatt megszerzett tapasztalat.

Es akkor meg is hataroztam az egyik dolgot ami nelkul nem fog menni: TAPASZTALAT. Demo, eles. Keszulj fel a szamlad akar nagyobb merteku csokkenesere is. Egyik legfobb ok a mar elobb emlitett pszichocsapdak temakore. Ezekrol lehet olvasni, hidd el, ha meg elotte tisztaban is vagy veluk, megis belefutsz. Elojon az ember egoja (az ember fejeben megfordulo gondolatok: 'en vagyok a kivetel', 'most nyertem egy nagyobbat, holnap barmi lesz, kotok, hisz megy ez mint a karikacsapas' csak hogy egy parat kiemeljek) es irracionalis donteseket eredmenyez. Na ezeknek sulyos kovetkezmenyek lesznek a szamladra tekintve. Itt emelje fel a kezet az aki ezen nem esett tul. De ettol sem kell megijedni, ez egy termeszetes es szukseges folyamat. Veszteseg helyett tekintsunk ugy ra, mint penzert vasarolt tapasztalat. Valami, amivel jobb, ha hamarabb talalkozik az ember, mintsem kesobb, amikor mar komolyabb arat kelljen, hogy fizessen. A szamlad nullazasanak elkerulese vegett, es hogy hogyan is indulj el egyebkent olvasd el a Kereskedes de hogyan 18-adik hozzaszolast.
A masik az a KITARTAS. Ami pont ezekben a kritikus helyzetekben alllit donteshelyzet ele. Vajon ezek utan meg mindig folytatod vagy feladod?
Termeszetesen meg mas egyeb dolgok is.

A technikai elemzeshez -mar ha, ilyen alapon akarsz kereskedni- tartozo alapok megszerzese amugy egy relativ gyors folyamat. Plusz szamtalan startegia is fellelheto az interneten.

Meg egyszer megfogalmazom, a legfobb problemat a tapasztlatom alapjan a kezdok tulzott lelkesedese es a kereskedeshez fuzott gyors meggazdagodas kepe sot elvarasa okozza.

Egy kicsit off:

Amikor suli utan elkezdtem dolgozni, havi egy-ket tizezer forintot tudtam megtakaritani.
Meg megelozo evekbol (egy evem meg hatra vol a sulibol) beletekintesem lehetett egy 'fuggetlen penzugyi tanacsado ceg, nevezzuk neven: OVB' kivalasztasi-, betanitasi modszerere, uzletpolitikajara (azt a szart adjuk el ami nekunk jovedelmez jol ). Masfel honapig en is bekerultemen a gepezetbe mint betanulo, aztan erzeketlen bucsut vettem.

Ra 2 evre, mikor mar dolgoztam bementem az OTP-be, vazoltam a helyzetet, majd az ugyintezo a bank sajat reszvenyet ajanlotta megvetelre. Kozvetlenul a valsag elott, akkor meg 5500-as erteken. Aztan ezzel kapcsolatban szoba kerult a nemet Xetra is. Visszakerdeztem, hogy a nemet tozsde az nem a DAX lenne? Erre aztan osszeult a bizottsag, hogy akkor ez hogy is van. Az illeto egy premiumos ugyfelekkel foglalkozo ugyintezo volt ..
Amit a fenti ket tortenetbol leszurhettem, azon felul, hogy kva egy vilagot elunk, az az, hogy meg mindig az a legjobb modszer, ha a sajat ismereteidet epited es azokra tamaszkodsz.
(Na jo, altalanositani ettol fuggetlenul persze nem erdemes.)

Off vege, on.

En startegia tekinteteben torekszem az egyszerusegre. Olyan (arfolyam)reakciokra (price-action -ok) lepek be (megnyilvanulasuk a kulonbozo gyertyaformaciok), amelyek meghatarozott arfolyamertekeken vagy -kornyezetben (tamasz- es ellenallas, FIB ertekek stb. egybeesese) helyezkednek el. Valoszinu nem ez a neked valo kereskedesi forma, mar csak a keredkedesi lehetosegek korlatozott szama es az ebbol adodo 'lasubb szamlagyarapodas' miatt sem.

Anno foglalkoztatott Pinter Peter gyakorlata is. Ez egy teljesen mas megkozelites a piacnak, daytrade 15 percesen. Ezt egyreszt sajnos idom nem engedi, masreszt a talalati valoszinuseg is lenyegesen kedvezotlenebb, amire pszichesen pedig meg nem vagyok felkeszulve.

Sok sikert es udv a forumon!

(Ilyen labdat amugy en nem dobnek fel. Fizethetsz egy onjeloltnek olyanert aminek nem a penz a mertekegysege. Duplan rosszul jarsz.)

Szia,

elég konkrét megállapításokat olvashattam a hozzászólásodban.
Semmi negatívra ne gondolj, csak kérdezem hogy az említett stratégiád az nyereségesen működik is?
rpr nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-15, 12:01   #140 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

Idézet:
rpr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia,

elég konkrét megállapításokat olvashattam a hozzászólásodban.
Semmi negatívra ne gondolj, csak kérdezem hogy az említett stratégiád az nyereségesen működik is?
Szia! HWT-re gondolsz? Roviden: Nem.

Hosszabban: sajnos sokadszor bebizonyosodott, hogy nem tudom a gyertyat ket vegen egetni. HWT-t az idosikja miatt valasztottam, napi gyertyakkal (max 4 orasra megy le, es akkor azon) kereskedik. Kb erre lett volna idom. Aztan most ugy nez ki, hogy erre sincs. Az intenziv ujrakezdesnek (munka utan lefekvesig tanulas, gyakorlas) az lett a vege, hogy egy egyszeru megfazas ugy le vett a labamrol, hogy maig nem jottem rendbe (fizikalis es mentalis kimerules). Ugy hogy nem tudom, hogy ez hogy fog menni. Lehet sehogy. A 10 orai gyertyazarast kovetoen adom be a megbizast, 7 oras alvas meg nekem egyszeruen nem eleg. Ennyit tudok jelen pillanatban levonni.

Amugy daytrade eseten Lance Beggs: YTC Price Action Trader sorozata szerintem kivalo, eleg hosszu es angol nyelvu. Neten fent van.

Amit mindenesetre csinalok: buy and hold elven veszek reszvenyt. Anno OTP, most Deutsche Bank. Abban meg nem vagyok biztos hogy NYSE-n vagy XETRA-n. NYSE-n £45 majd £60-as celar vagy XETRA-n 35 euro. AEL (ahogy en latom .. )
Velemenyek ha van johetnek, ha pozitiv ha negativ.
Régi 2016-10-15, 12:17   #141 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

(Kieg.: OTP-be meg 3000-en szalltam be, nem sokkal kesobb meg is fordult par szaz forinttal lejjebb, meg 2011-ben valahogy.) Persze nem sikerult a buy and hold elvet tartani, de ez egy masik tortenet ...
Régi 2016-10-18, 12:03   #142 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia! HWT-re gondolsz? Roviden: Nem.

Hosszabban: sajnos sokadszor bebizonyosodott, hogy nem tudom a gyertyat ket vegen egetni. HWT-t az idosikja miatt valasztottam, napi gyertyakkal (max 4 orasra megy le, es akkor azon) kereskedik. Kb erre lett volna idom. Aztan most ugy nez ki, hogy erre sincs. Az intenziv ujrakezdesnek (munka utan lefekvesig tanulas, gyakorlas) az lett a vege, hogy egy egyszeru megfazas ugy le vett a labamrol, hogy maig nem jottem rendbe (fizikalis es mentalis kimerules). Ugy hogy nem tudom, hogy ez hogy fog menni. Lehet sehogy. A 10 orai gyertyazarast kovetoen adom be a megbizast, 7 oras alvas meg nekem egyszeruen nem eleg. Ennyit tudok jelen pillanatban levonni.

Amugy daytrade eseten Lance Beggs: YTC Price Action Trader sorozata szerintem kivalo, eleg hosszu es angol nyelvu. Neten fent van.

Amit mindenesetre csinalok: buy and hold elven veszek reszvenyt. Anno OTP, most Deutsche Bank. Abban meg nem vagyok biztos hogy NYSE-n vagy XETRA-n. NYSE-n £45 majd £60-as celar vagy XETRA-n 35 euro. AEL (ahogy en latom .. )
Velemenyek ha van johetnek, ha pozitiv ha negativ.
Nem teljesen erre gondoltam, hanem arra, hogy elég konkrétan leirtad a srácnak hogy milyen tulajdonságok kellenek, hogy bírja ezt a "munkát". Ezért voltam kíváncsi, hogy neked van -e működő stratégiád.

A másik dologban egyetértek veled. Nagyon sok idő a gyakorlás. Én személy szerint ez mellett dolgozok, nyelvet tanulok, focizok, gyúrok, meg barátnőzök. kezdek lassan szétcsúszni. És nem is jut időm mindenre.

De nekem fontos hogy a Forexben is lépjek előre. Ezért egy konrkét cél tüztem ki. Ami igaz távoli (2018-as) de konkrét és nem is kis cél.
Ez mellett két dolog segíti még a fejlődésem. Az egyik a forex tester 2, amit megvettem. Amivel ugye tudod gyorsítani az "idő telését" így hatékonyabban használod ki a gyakorlásra lévő kis idődet, a másik hogy kevesebbet alszok.

És van egy másik dolog ami motivál, hogy "félek" egy kicsit a jővőbeni munkaerő lehetőségektől. Nem vagyok még 40 körül de félek hogy 45-50 körül már nem annyira keresett az ember, bár ebben nincs annyira nagy tapasztalatom. De ez a félelem ad egy plusz motivációt egy alternativ saját pénzforrás kiépítésére is.

Egyébként én 4 éve forexezek, szinte teljesen nullám vagyok. Most nincs éles számlám. Régebben minden áron piaccra akartam menni, stratégia nélkül is. Csak kötögetni.
Most meg inkább jól akarom csinálni, nem vágyok az éles piacra amig nem fejlesztettem ki a stratégiát teljesen.
Régi 2016-10-18, 13:44   #143 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem teljesen erre gondoltam, hanem arra, hogy elég konkrétan leirtad a srácnak hogy milyen tulajdonságok kellenek, hogy bírja ezt a "munkát". Ezért voltam kíváncsi, hogy neked van -e működő stratégiád.

A másik dologban egyetértek veled. Nagyon sok idő a gyakorlás. Én személy szerint ez mellett dolgozok, nyelvet tanulok, focizok, gyúrok, meg barátnőzök. kezdek lassan szétcsúszni. És nem is jut időm mindenre.

De nekem fontos hogy a Forexben is lépjek előre. Ezért egy konrkét cél tüztem ki. Ami igaz távoli (2018-as) de konkrét és nem is kis cél.
Ez mellett két dolog segíti még a fejlődésem. Az egyik a forex tester 2, amit megvettem. Amivel ugye tudod gyorsítani az "idő telését" így hatékonyabban használod ki a gyakorlásra lévő kis idődet, a másik hogy kevesebbet alszok.

És van egy másik dolog ami motivál, hogy "félek" egy kicsit a jővőbeni munkaerő lehetőségektől. Nem vagyok még 40 körül de félek hogy 45-50 körül már nem annyira keresett az ember, bár ebben nincs annyira nagy tapasztalatom. De ez a félelem ad egy plusz motivációt egy alternativ saját pénzforrás kiépítésére is.

Egyébként én 4 éve forexezek, szinte teljesen nullám vagyok. Most nincs éles számlám. Régebben minden áron piaccra akartam menni, stratégia nélkül is. Csak kötögetni.
Most meg inkább jól akarom csinálni, nem vágyok az éles piacra amig nem fejlesztettem ki a stratégiát teljesen.
Kérlek ne értsetek félre, csak segíteni akarok.

Azt vettem észre, hogy azoknál az embereknél akiknél évekbe telt, hogy gyakoroljanak, tanulgassanak, utána olvassanak, elvégezzenek egy-egy oktatást, akiknek túl lassan ment a tanulás és gyakorlás...soha nem jutottak el arra a szintre, hogy éles számlán úgy kereskedjenek, hogy annak lett volna jövője.

Az elmúlt 4-5 évben ráadásul annyira felgyorsultak az események, olyan gyorsan változik a piac, történnek olyan dolgok mint soha előtte...hogy egyszerűen akik nem képesek gyorsan alkalmazkodni a piachoz, azok eltűnnek. Hiába ment jól egy ideig.

Ezért szerintem mindennél fontosabb most az, hogy ki milyen gyorsan ismeri fel a helyzetet, tud minél gyorsabban HELYES tapasztalatokat szerezni és azokat alkalmazni is. Illetve talán ilyen fontos még soha nem volt az a helyzet felismerés, hogy mikor NE és csak figyelj.

Tényleg nem akartam senkit se arra rávenni, hogy demo nélkül ugorjon bele, gyakorlás nélkül csinálja vagy nálunk csinálja...csak gondoltam segítek.
Régi 2016-10-18, 13:55   #144 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:

Azt vettem észre, hogy azoknál az embereknél akiknél évekbe telt, hogy gyakoroljanak, tanulgassanak, utána olvassanak, elvégezzenek egy-egy oktatást, akiknek túl lassan ment a tanulás és gyakorlás...soha nem jutottak el arra a szintre, hogy éles számlán úgy kereskedjenek, hogy annak lett volna jövője.

Az elmúlt 4-5 évben ráadásul annyira felgyorsultak az események, olyan gyorsan változik a piac, történnek olyan dolgok mint soha előtte...hogy egyszerűen akik nem képesek gyorsan alkalmazkodni a piachoz, azok eltűnnek. Hiába ment jól egy ideig.

Ezért szerintem mindennél fontosabb most az, hogy ki milyen gyorsan ismeri fel a helyzetet, tud minél gyorsabban HELYES tapasztalatokat szerezni és azokat alkalmazni is. Illetve talán ilyen fontos még soha nem volt az a helyzet felismerés, hogy mikor NE és csak figyelj.

Tényleg nem akartam senkit se arra rávenni, hogy demo nélkül ugorjon bele, gyakorlás nélkül csinálja vagy nálunk csinálja...csak gondoltam segítek.
Szerintem ezt Birgernek is mond meg az előadásán, hogy ha rád hallgat már a 2.-3. évében abba kellett volna hagynia. Hiszen 6 évig csak tanult meg gyakorolt, mert addig nem volt nyereséges, de lehet már 9, mert minden évben egyre többet mond.
Régi 2016-10-18, 15:00   #145 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem ezt Birgernek is mond meg az előadásán, hogy ha rád hallgat már a 2.-3. évében abba kellett volna hagynia. Hiszen 6 évig csak tanult meg gyakorolt, mert addig nem volt nyereséges, de lehet már 9, mert minden évben egyre többet mond.
Lehet nem voltam tiszta...amit leírtam az az elmúlt kb 4-5 évre értettem.
Régen más volt a helyzet, pont ezt a pontot fejtettem ki ha minden igaz
Régi 2016-10-18, 16:02   #146 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Idézet:

szia,

nem értelek félre. Első kérdés: te profitos vagy? Ha igen mióta?
Részemről mondhatjuk azt még "alapokat" tanulom, najó inkább középszint ha vannak egyátalán ilyen kategóriák.
Szerintem lehet olyan stratégia ami kisebb nagyobb változásokkal alkalmazható a piacon folyamatosan, vhogy mégis csak hasonló minták alakulnak ki mindig a piacon.
Igazából a saját utamat járom, természetesen tiszteletben tartom mások véleményét a Tiédet is, de nagyon sok embertől hallom az életben is ezt miért nem lehet így ezt miért nem lehet úgy. Nyilván van aminek van alapja, azt probálom kiszürni és tanulni belőle.

Egyébként sok helyen irjak azt hogy "4 év gyakorlás tanulás után jöhet el a siker a tözsdén". Érdekes ez a mondat önmagában is, mert nem hiszem hogy időhöz van kötve, inkább ráfordított órához, meg egyéb képeszségekhez.
Régi 2016-10-18, 16:07   #147 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 697
A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Ne aggódjatok, Eszter tudja a megoldást, ne tegyetek stopot, akkor nem stopolódtok ki

Ja el ne felejtsük hogy vele nem szabad szemtelen lenni mert ő nő, a férfiakkal lehet mert alsóbbrendűek
Bocs ez vicc csak, aki ismeri az előzményeket az érti.
A csodamacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-18, 17:12   #148 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
szia,

Részemről mondhatjuk azt még "alapokat" tanulom, najó inkább középszint ha vannak egyátalán ilyen kategóriák.
Szerintem lehet olyan stratégia ami kisebb nagyobb változásokkal alkalmazható a piacon folyamatosan, vhogy mégis csak hasonló minták alakulnak ki mindig a piacon.
Igazából a saját utamat járom, természetesen tiszteletben tartom mások véleményét a Tiédet is, de nagyon sok embertől hallom az életben is ezt miért nem lehet így ezt miért nem lehet úgy. Nyilván van aminek van alapja, azt probálom kiszürni és tanulni belőle.

Egyébként sok helyen irjak azt hogy "4 év gyakorlás tanulás után jöhet el a siker a tözsdén". Érdekes ez a mondat önmagában is, mert nem hiszem hogy időhöz van kötve, inkább ráfordított órához, meg egyéb képeszségekhez.
Igen.
Több ezer kereskedőt láttam már, ez a tapsztalatom alapja.
Régi 2016-10-18, 20:03   #149 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ne aggódjatok, Eszter tudja a megoldást, ne tegyetek stopot, akkor nem stopolódtok ki

Ja el ne felejtsük hogy vele nem szabad szemtelen lenni mert ő nő, a férfiakkal lehet mert alsóbbrendűek
Bocs ez vicc csak, aki ismeri az előzményeket az érti.
Vitriolos kedvedben vagy, osztogatsz rendesen.
Régi 2016-10-18, 20:08   #150 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
szia,

Hasonló minták vannak, ez a szabatos fogalmazás. Nem azonosak. Amikor üzletben vagy baromira nem mindegy, hogy vmi "10-en fordul vagy 11-en".
Persze magam nem vagyok chartista.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Kollega kerestetik! ttorhcs Automata kereskedés 7 2017-01-06 14:13
Befektető/tőkés kerestetik csabisza Csevegés 5 2015-02-16 15:38
Tamás Forex Mentor Tamás0076 Tőzsdei képzések 45 2015-02-16 09:12
Női Tőzsde-Mentor tanfolyam kardosi Tőzsdei képzések 21 2013-07-15 16:43
Igazi tőzsdei spekuláns kerestetik :-) Profi(t) Kezdőknek 19 2012-03-29 13:07

A pontos idő 05:09 , a GMT +1 időzóna szerint.