Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-08-19, 23:41   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Reoxd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Mentor kerestetik

Üdv mindenkinek!

Elnézést ha van olyan topik ahova ez beillene,de én nem találtam meg.

Mentort szeretnék keresni, aki segít és bevezet a tőzsde világába.
Magamról pár szó:
25 éves vagyok pénzügy és számvitel szakon utolsó évemet végzem levelezőn.
Szakmailag sok mindent nem tudok felmutatni, voltak rövidebb kitérőim egyéb pénzügyi területeken (Fundamenta, MLM rendszerek és egyéb területek),de ezek nem tudtak lekötni , nem érdekelt eléggé, viszont arra elég volt,hogy összegyűjtsek egy kezdőtőkét amiből szeretnék elkezdeni tőzsdézni és magamnak kereskedni. Úgy gondolom, hogy a képességeim megvannak ahhoz, hogy jó trader váljon belőlem, viszont a tanulási folyamatot szeretném lecsökkenteni azáltal,hogy egy Mentor segítségével célirányosabban és hatékonyabban tudok haladni.

Arról már hallottam,hogy adott tanfolyamok elvégzése után van ilyenre lehetőség, de megmondom őszintén jelenleg nem tudom,hogy érdemes-e elmennem egy random módra kiválasztott tanfolyamra(többre) kemény pénzekért.

Jelenleg ott tartok,hogy megnéztem jópár tőzsdével és kereskedéssel foglalkozó videót, kereskedési stratégiákról, kezdésről stb. Van egy jegyzékem is ahol ajánlott könyveket jegyeztem fel és a következő 1 hónapban el is olvasom ezeket. Úgy terveztem,hogy a következő 2 hétben (augusztusban) megszerzem az elméleti alapokat, és szeptembertől egy demo-val nekiállok kereskedni.

Nos a mentor miért vállaljon el egy növendéket?
Igazából ez megbeszélés kérdése. Vannak akik szimplán jóérzésből foglalkoznak másokkal, másokat a pénz motivál jelenleg nem vagyok otthon a tőzsde világában így nem tudom hogy itt,hogy mennek a dolgok, viszont szívesen vennék bármilyen ajánlatot.

Röviden tömören ennyi lenne a bejelentkezés, természetesen a további kérdésekre szívesen válaszolok akár itt akár privátban.
Reoxd nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-20, 02:39   #2 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Hely: UK
Összes hozzászólás: 133
Hírnév szint: 7
nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.
Alapbeállítás

Szia Reoxd

Magamrol tudom, hogy az ember sokszor legyint azokra a meglatasokra, amelyek a mertekletessegre (lassan jarj tovabb ersz kategoria) es az ut viszontagsagaira (pszichocsapdak es ezek megelese valos szamlan) hivjak fel a figyelmet. Hagy ragadjam ki az egyik mondatod:

"Úgy gondolom, hogy a képességeim megvannak ahhoz, hogy jó trader váljon belőlem, viszont a tanulási folyamatot szeretném lecsökkenteni azáltal,hogy egy Mentor segítségével célirányosabban és hatékonyabban tudok haladni."

Nem kotekedeskeppen, de ha mar a kepessegeidet kiemelted, hagy kerdezzem meg, hogy pontosan melyek azok a kepessegek amelyekre gondolsz? Az, hogy jo tanulo vagy, vagy az, hogy szorgalmas? A masodik mindenkepp szukseges, de az is csak egy nagyon kis kovetelmenye a teljes egesznek. Az, hogy mi kell, azt meg en sem tudom. Ket dolgot megis kiemelnek, de meg mielott ..

A tanulasi folyamatot szeretned lecsokkenteni, logikus. Azonban a raszant ido legyen a legkisebb gondod. Roviden: temerdek kell belole, vagy maskeppen megkozelitve: ami kell az a raforditott ido alatt megszerzett tapasztalat.

Es akkor meg is hataroztam az egyik dolgot ami nelkul nem fog menni: TAPASZTALAT. Demo, eles. Keszulj fel a szamlad akar nagyobb merteku csokkenesere is. Egyik legfobb ok a mar elobb emlitett pszichocsapdak temakore. Ezekrol lehet olvasni, hidd el, ha meg elotte tisztaban is vagy veluk, megis belefutsz. Elojon az ember egoja (az ember fejeben megfordulo gondolatok: 'en vagyok a kivetel', 'most nyertem egy nagyobbat, holnap barmi lesz, kotok, hisz megy ez mint a karikacsapas' csak hogy egy parat kiemeljek) es irracionalis donteseket eredmenyez. Na ezeknek sulyos kovetkezmenyek lesznek a szamladra tekintve. Itt emelje fel a kezet az aki ezen nem esett tul. De ettol sem kell megijedni, ez egy termeszetes es szukseges folyamat. Veszteseg helyett tekintsunk ugy ra, mint penzert vasarolt tapasztalat. Valami, amivel jobb, ha hamarabb talalkozik az ember, mintsem kesobb, amikor mar komolyabb arat kelljen, hogy fizessen. A szamlad nullazasanak elkerulese vegett, es hogy hogyan is indulj el egyebkent olvasd el a Kereskedes de hogyan 18-adik hozzaszolast.
A masik az a KITARTAS. Ami pont ezekben a kritikus helyzetekben alllit donteshelyzet ele. Vajon ezek utan meg mindig folytatod vagy feladod?
Termeszetesen meg mas egyeb dolgok is.

A technikai elemzeshez -mar ha, ilyen alapon akarsz kereskedni- tartozo alapok megszerzese amugy egy relativ gyors folyamat. Plusz szamtalan startegia is fellelheto az interneten.

Meg egyszer megfogalmazom, a legfobb problemat a tapasztlatom alapjan a kezdok tulzott lelkesedese es a kereskedeshez fuzott gyors meggazdagodas kepe sot elvarasa okozza.

Egy kicsit off:

Amikor suli utan elkezdtem dolgozni, havi egy-ket tizezer forintot tudtam megtakaritani.
Meg megelozo evekbol (egy evem meg hatra vol a sulibol) beletekintesem lehetett egy 'fuggetlen penzugyi tanacsado ceg, nevezzuk neven: OVB' kivalasztasi-, betanitasi modszerere, uzletpolitikajara (azt a szart adjuk el ami nekunk jovedelmez jol ). Masfel honapig en is bekerultemen a gepezetbe mint betanulo, aztan erzeketlen bucsut vettem.

Ra 2 evre, mikor mar dolgoztam bementem az OTP-be, vazoltam a helyzetet, majd az ugyintezo a bank sajat reszvenyet ajanlotta megvetelre. Kozvetlenul a valsag elott, akkor meg 5500-as erteken. Aztan ezzel kapcsolatban szoba kerult a nemet Xetra is. Visszakerdeztem, hogy a nemet tozsde az nem a DAX lenne? Erre aztan osszeult a bizottsag, hogy akkor ez hogy is van. Az illeto egy premiumos ugyfelekkel foglalkozo ugyintezo volt ..
Amit a fenti ket tortenetbol leszurhettem, azon felul, hogy kva egy vilagot elunk, az az, hogy meg mindig az a legjobb modszer, ha a sajat ismereteidet epited es azokra tamaszkodsz.
(Na jo, altalanositani ettol fuggetlenul persze nem erdemes.)

Off vege, on.

En startegia tekinteteben torekszem az egyszerusegre. Olyan (arfolyam)reakciokra (price-action -ok) lepek be (megnyilvanulasuk a kulonbozo gyertyaformaciok), amelyek meghatarozott arfolyamertekeken vagy -kornyezetben (tamasz- es ellenallas, FIB ertekek stb. egybeesese) helyezkednek el. Valoszinu nem ez a neked valo kereskedesi forma, mar csak a keredkedesi lehetosegek korlatozott szama es az ebbol adodo 'lasubb szamlagyarapodas' miatt sem.

Anno foglalkoztatott Pinter Peter gyakorlata is. Ez egy teljesen mas megkozelites a piacnak, daytrade 15 percesen. Ezt egyreszt sajnos idom nem engedi, masreszt a talalati valoszinuseg is lenyegesen kedvezotlenebb, amire pszichesen pedig meg nem vagyok felkeszulve.

Sok sikert es udv a forumon!

(Ilyen labdat amugy en nem dobnek fel. Fizethetsz egy onjeloltnek olyanert aminek nem a penz a mertekegysege. Duplan rosszul jarsz.)
nemecsek nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-08-20, 05:27   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.893
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Igaz, a "magas labda", sajnos erre ugranak a hiénák.
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-20, 06:24   #4 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.281
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igaz, a "magas labda", sajnos erre ugranak a hiénák.
Blöffnek tűnik.

„pénzügy és számvitel szakon utolsó évemet végzem levelezőn.
... voltak rövidebb kitérőim egyéb pénzügyi területeken (Fundamenta, MLM rendszerek és egyéb területek)”

Ember, te már most többet tudsz a pénzügyekről, mint a fórumozók nagy része!
Tőzsdéznél? Vedd elő a számviteli ismereteidet, értékeld a nyilvános infók alapján a részvényeket, aztán buy&hold.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-20, 06:44   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 267
Hírnév szint: 2
ANONYMOUSFX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Blöffnek tűnik.

„pénzügy és számvitel szakon utolsó évemet végzem levelezőn.
... voltak rövidebb kitérőim egyéb pénzügyi területeken (Fundamenta, MLM rendszerek és egyéb területek)”

Ember, te már most többet tudsz a pénzügyekről, mint a fórumozók nagy része!
Tőzsdéznél? Vedd elő a számviteli ismereteidet, értékeld a nyilvános infók alapján a részvényeket, aztán buy&hold.

Hááát én 33 éves koromig koptattam a padokat, ÁVF, PSZF, többek között.
Mire volt jó? Körülbelül arra, hogy megértsem, amit olvasok és tovább gondoljam a dolgokat ezen a területen. Félreértések végett ez nem kevés.
ANONYMOUSFX elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-20, 07:58   #6 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.622
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Reoxd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sok sikert!

Idézet:
viszont arra elég volt,hogy összegyűjtsek egy kezdőtőkét amiből szeretnék elkezdeni tőzsdézni és magamnak kereskedni.
Akkor a mentor díjazására nincs meg a pénz? A legtöbben így állnak hozzá. Jó lenne tanulni, csak fizetni ne kelljen, mert akkor oda a kezdőtőke, és akkor mivel fogok kereskedni?

Idézet:
Úgy gondolom, hogy a képességeim megvannak ahhoz, hogy jó trader váljon belőlem, viszont a tanulási folyamatot szeretném lecsökkenteni azáltal,hogy egy Mentor segítségével célirányosabban és hatékonyabban tudok haladni.
Biztos vagy te ebben? A többségre inkább az önismeret teljes hiánya a jellemző. Túlbecsülik magukat, és csak a sokadik tőzsdén töltött évük után kezdenek saját maguk megismerésével foglalkozni. Amikor már mindent kipróbáltak, de még mindig nem megy. Milyen személyiség vagy? Gyorsan vagy lassan hozol döntéseket? Pozícióban tudsz maradni órákig, napokig? Mennyire vagy kockázatkerülő, vagy vállaló? Stb... Ezekből derül ki, hogy neked milyen kereskedési stílus, időtáv, kockázatkezelés, stb... való. Mentort egyébként sem egyszerű találni, olyat meg végképp nem, aki úgy kereskedik, hogy az a te személyiségednek is megfeleljen. Ezért hülyeség, a "majd találok egy stratégiát ami nyereséges, és megtanulom", mert könnyen lehet, hogy képtelen leszel üzemeltetni.
Emlékeztek Sindlerre? Elment az Extrém tanfolyamra (szinte minden tanfolyamra az országban), aztán itt leírta, hogy mégsem használja, mert nem illik hozzá. Más meg keres vele pénzt. Ennyi.

Idézet:
Arról már hallottam,hogy adott tanfolyamok elvégzése után van ilyenre lehetőség, de megmondom őszintén jelenleg nem tudom,hogy érdemes-e elmennem egy random módra kiválasztott tanfolyamra(többre) kemény pénzekért.
Kemény pénz? Ami ér is valamit, az nem lesz olcsó. Ott van Balázs Szilárd: 2500 EUR-tól 9000 EUR-ig vannak képzései. Személyes foglalkozást pedig senkinél nem fogsz megúszni 10.000 Ft/óra alatt. A brókerek ingyenes képzései, meg a pár napos gyorstalpalók semmit nem érnek.

Idézet:
Jelenleg ott tartok,hogy megnéztem jópár tőzsdével és kereskedéssel foglalkozó videót, kereskedési stratégiákról, kezdésről stb. Van egy jegyzékem is ahol ajánlott könyveket jegyeztem fel és a következő 1 hónapban el is olvasom ezeket. Úgy terveztem,hogy a következő 2 hétben (augusztusban) megszerzem az elméleti alapokat, és szeptembertől egy demo-val nekiállok kereskedni.
Kezdésnek nem rossz. Pár hétig elleszel velük.

Idézet:
Nos a mentor miért vállaljon el egy növendéket?
Igazából ez megbeszélés kérdése. Vannak akik szimplán jóérzésből foglalkoznak másokkal, másokat a pénz motivál jelenleg nem vagyok otthon a tőzsde világában így nem tudom hogy itt,hogy mennek a dolgok, viszont szívesen vennék bármilyen ajánlatot.
A két szép szemedért? Csak a mesékben indul el az egyszeri szegény legény a nagyvilágba batyuval, és lesz belőle a forex céh mestere.
Igazából nincs motiváció a mentorok oldaláról. Ha tényleg jó, nincs szüksége pénzre. Ha esetleg átfut az agyán a gondolat, hogy ne vigye sírba a tudását, ki lenne rá alkalmas, hogy megossza vele? Volt ismerősöm akinek lett volna mit átadnia, kedve is lett volna hozzá, de gyorsan el is vették tőle.

Ha rám hallgatsz, keresel magadnak valami olyan munkát, ami biztosítja a megélhetésed, és ami ad elég szabadidőt is, hogy mellette a tőzsdével is tudj foglalkozni. Kezd el önállóan, a chart bámulást úgysem lehet megúszni. Aztán térjünk vissza a dologra 4-6 hónap múlva.
Régi 2016-08-20, 08:36   #7 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

" nem fogsz megúszni 10.000 Ft/óra alatt. A brókerek ingyenes képzései, meg a pár napos gyorstalpalók semmit nem érnek. "

Nem igaz én vállalok 9999 FT/óráért :-)
Régi 2016-08-20, 10:03   #8 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Köszönöm a kommenteket,

Ezt a mentor dolgot nagyjából tényleg így képzeltem el,hogy valakit jó érzéssel tölt el ,ha oktathat másokat és átadhatja a tudását, ezzel általában még az is tanul aki tanít (én is oktatok szóval ez nálam is így szokott működni). Amennyiben egy komoly jelentkező lenne teljesítményarányos profitosztást szívesen vállalok, hiszen minél több tudást ad át, annál jobb eredményeket tudok produkálni amivel ő is jobban jár. Nagyjából így képzeltem el.

Balázs Szilárd élő kereskedéseit nézem főként meg a trader's night videóit. Ezek klasszak.

A képességeim azért gondolom, hogy megvannak hozzá, mert jelenleg is olyan munkát végzek amely a tőzsdézéshez nagyon közel áll, pszichológiailag, kockázat-kezelésileg és döntéshozó képességileg is.

Mondjuk őszintén szólva azt sem szeretném,hogy egy random tag kezdjen foglalkozni velem, mert akkor vak vezet világtalant, úgyhogy nehéz lehet jó mentort találni

Ami pedig a "mentor fizetésére" szánt tőkét illeti, lenne rá keret (de akkor az oktató és nem mentor), jelenleg nem tudom eldönteni,hogy minek van nagyobb értelme, ugye a fentebb említett tanfolyamoknak, (idejétmúlt?) könyveknek vagy oktatónak, legvégül pedig az autodiktata önfejlesztésnek..
Régi 2016-08-20, 10:07   #9 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 799
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Kedves Reoxd.
Sajnos Forex Klubnak igaza van. Azért mondom, hogy sajnos, mert ez a kőkemény valóság. Kezdj el demózni, próbálj meg valami értelmeseket olvasni, de ne vegyél mindent szentirásnak, Figyelgesd a fórumon a hozzászólásokat, amelyekből majd kitűnik egy idő után, hogy kik az értelmesebb egyének. Próbálj meg normális hangnemben irogatni, hozzászólni, ami majd azt eredményezi, hogy kialakulhatnak olyan baráti kapcsolatok, amelyek segitenek eljutni a célodig. És talán még olyanokat is találsz, akik nem akarnak lehúzni anyagilag, és nem a pénzedért akarnak segiteni neked. De ha találsz egy olyan elismert kereskedőt, aki tényleg tudja bizonyitani azt, amit állit, nem myfxbook, meg demóverseny, meg különféle statisztikák, hanem éles számlakivonat, bár még ebben is lehet, és van átverés, na, akkor megfontolandó, hogy ettől a személytől akár pénzért is tanulj. De hidd el nekem, hogy vannak itt a fórumon tehetséges emberek, csak meg kell találni őket. Mit mondott Lenin apánk? Bár te ezt már nem tudhatod. Hát azt monda; Tanulni, Tanulni, Tanulni. Sok sikert.
Régi 2016-08-20, 10:44   #10 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ezt a mentor dolgot nagyjából tényleg így képzeltem el,hogy valakit jó érzéssel tölt el ,ha oktathat másokat és átadhatja a tudását, ezzel általában még az is tanul aki tanít (én is oktatok szóval ez nálam is így szokott működni).
Pár év és elmúlik ez az érzés. -ezt meg én mondom tapasztalatból
Régi 2016-08-20, 11:16   #11 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 309
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Reoxd:

Írtad, hogy ezen a harctéren még nem rendelkezel túl sok tapasztalattal ezért írom ezt a pár sort, ha egyértelmű akkor bocs.

Szóval: a tőzsde mágnesként vonza az önjelölt oktatókat, mentorokat, gurukat. Rengeteg a jóhiszemű ill. ostoba ember akik ebben anyagi lehetőséget látnak és könnyen palira vehetők és ezt ők is jól tudják.
Mindegyik kurva okos, de sajnos mind az oktatósdiból akar megélni, nyilán ennek az az oka, hogy a kereskedésből nem tudnak.

A helyedben csak olyannak fizetnék aki az eredményeit hitelt érdemlően tudja bizonyítani.
Aki komoly ember meg fogja érteni a kívánalmaidat. Amelyik meg arra hivatkoznak, hogy "nem illik más zsebében turkálni" meg, hogy a NAV ne lássa a teljesítményüket ill. egyéb ilyen kibúvó szövegekkel próbálkoznak azokat ne vedd komolyan mert koklerek.
Ez a fórum is tele van ilyennel sajna.
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-20, 11:50   #12 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Mai világban sajnos nem csak a tőzsdén hanem mindenhol ez zajlik. Köszönöm a tippeket, mindenképpen megfogadom.
Régi 2016-08-20, 12:44   #13 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Reoxd,

Lesznek barátok, ismerősök, akikkel jó néha beszélgetni. Viszont ez egy magányos szakma, mindent magadnak kell megtapasztalni hogy a hosszú és küzdelmes út során végül fel tudj építeni egy saját stratégiát, ami számodra megfelelő. Oktatásokon hallott információkból lehet ötleteket meríteni saját célra, de ennél többet ettől nem kell várni. Egyéni oktatást/mentorálást meg kell fizetni, ha az oktató az első személyes találkozónál kérés nélkül megmutatja a hosszútávú eredményeit.

Ha ezeket a dolgokat az ember hamar megérti és megtapasztalja, ezzel sok időt lehet spórolni.
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-20, 13:06   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Egy illúzió az egész!
Egyrészről van egy hatalmas piac, rengeteg pénz.
Másodszor rengeteg információ a piacról, stratégiákról, kereskedés mikéntjéről. Legtöbb ember átolvassa, megnézi ezeket az anyagokat és azt gondolja Ő már tud mindent, tud kereskedni. (csak azaz okos és ügyes, aki az ő elveit követi, a többiek a kóklerek) Innentől semmit nem hajlandó elfogadni, csak azokat a dolgokat, amit ő helyesnek tart. Természetesen a sokszor ismételt közhelyek ragadnak meg az emberekben és mivel mindenki ezt ismétli ez lesz a mérce. Nagy kérdés fel sem merül, ha ez idáig ahhoz vezetett, hogy az emberek 99% nem bír elérni nyereséget, akkor itt valami nem úgy van, mint, ahogy a legtöbb ember képzeli. Forradalmat kellene hirdetni, hogy itt megváltozzon valami a fejekben jó irányba!!!!!!!!!!!
Régi 2016-08-20, 13:40   #15 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.342
Hírnév szint: 8
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Ezt nem csak neked mondom, hanem minden kezdőnek. Sok véleményt olvastam itt. Vannak jók. Egyértelmű, hogy inkább mások gondolataira vagy kíváncsi minthogy mentort találj. Ez tök jó.

A piac majd eldönti, hogy van-e jövőd vagy nem. Szerintem ha valaki megengedheti magának akkor kezdjen el kereskedni. 500 eur ha nem fáj akkor ennyivel tartozol magadnak. Válasz ki egy oktatást egy számodra szimpi embernél és hajrá. Ha nem jön össze akkor tovább fogsz állni. Ne görcsölj rá. Demo aztán nyomd.

Az első számládat amikor elveszted majd látod, hogy van-e értelme folytatni.
Régi 2016-08-20, 14:07   #16 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezt nem csak neked mondom, hanem minden kezdőnek. Sok véleményt olvastam itt. Vannak jók. Egyértelmű, hogy inkább mások gondolataira vagy kíváncsi minthogy mentort találj. Ez tök jó.

A piac majd eldönti, hogy van-e jövőd vagy nem. Szerintem ha valaki megengedheti magának akkor kezdjen el kereskedni. 500 eur ha nem fáj akkor ennyivel tartozol magadnak. Válasz ki egy oktatást egy számodra szimpi embernél és hajrá. Ha nem jön össze akkor tovább fogsz állni. Ne görcsölj rá. Demo aztán nyomd.

Az első számládat amikor elveszted majd látod, hogy van-e értelme folytatni.
az 500 eurt pedig fel kellene osztani 100db 5 euros részre. AMint eléri a -5eurt, likvidálni a pozit, de vannak erre megfelő stop loss-t kiválasztó scriptek.
Így van értelme az 500 eur-nak, egyébként mindegy ha átutalod nekem, vagy közvetlenül valamelyik brókermentő alapba

//anyám életére (és ömöljön ki az összes pálinkám ha nem így lenne), hogy véletlenül ment az amintba nagy emmmm, de most már így hagyom
Régi 2016-08-20, 14:15   #17 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 180
Hírnév szint: 3
xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
mennyit fizetsz érte?
xyz123 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-20, 14:47   #18 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 254
nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Leírnék néhány saját tapasztalatot amik kapcsolódnak a témához, lehet hogy kicsit hosszú lesz.

Ha találsz is olyan mentort aki foglalkozik Veled, akkor sem biztos hogy segíteni fog amit tanít. Először is azt kellene leszögezni, hogy a tőzsdézés mint tudomány legalább olyan mennyiségű elméleti és gyakorlati háttérrel rendelkezik, mint bármelyik másik. Ez azt jelenti, hogy e témakörből is össze lehetne állítani egy komplett egyetemi képzés teljes tananyag-mennyiségét, és abban is biztos vagyok, hogy egy ilyen szak hallgatói nagyjából annyi tanulási idő után látnának először árfolyam-grafikont, amennyi idő után egy mérnök hallgató tervezi meg az első gépét vagy épületét, vagy amennyi után egy fogorvos hallgató nekiállhat az első fogtömésnek. Ha az ember alapvető elméleti hiányosságokkal áll neki kereskedni, annak szinte minden esetben kisebb-nagyobb veszteség lesz a vége, vagyis az elméletet mindenképp meg kell tanulni, csak az éles kereskedés elkezdése előtt ez általában sokkal olcsóbb.

Sokszor fogsz olyan tanáccsal találkozni, hogy csak olyantól tanulj, aki hitelesített éles eredményeket mutat. Számomra ez több okból is teljességgel érthetetlen.

Egyrészt azért mert az interneten ezerszámra lehet találni ilyen eredményeket, sőt havi 20-30 dollárért másolni is lehet őket, tehát ha a hitelesített eredmények bármiféle garanciát is jelentenének a jövőre nézve, akkor itt már mindenki milliomos lenne, de nyilván nem így van. Engem inkább riaszt ha valaki éles eredményeket mutat bármiféle marketing céllal, mert a profi átveréseknél ez alapnak számít, ha kell hamisítanak, ha kell sok számlát indítanak és csak a legszebbeket mutogatják, vagy akár a brókerrel is leszerződnek, hogy a leszállított ügyfelekért cserébe az ő kötéseik némi protekciót kapjanak.

Másrészt mint fentebb írtam ez egy igen összetett tudomány, nem értem miért hangoztatja mindenki, hogy ezt egyetlen embertől kell megtanulni. Az összes iskola úgy működik az általánostól az egyetemig, hogy a tananyag szét van bontva tantárgyakra, és minden tantár azt a tárgyat tanítja amiben ő szakértőnek számít. Itt meg mindenki arra akar rávenni hogy csak olyannal állj szóba aki messziről lobogtatja az agyonhitelesített éles számláját, és attól az egy embertől tanulj meg mindent. Egy mérnök szakon sem háborodik fel senki ha a matektanár életében nem tervezett még egyetlen gépet vagy épületet sem, és egy hallgató sem fogja azt mondani hogy emiatt nem hajlandó tanulni tőle (vagy aki ezt mondja az meg is érdemli ha nem kap diplomát).

Rengeteg mentorom volt az évek alatt, személyesen egyikükkel sem találkoztam, de szerintem a nagyobb részük még életében nem látott tőzsdei árfolyamot. Csak valamilyen adatelemzős, játékelméletes, vagy mesterséges intelligenciás témában írtak diplomamunkát vagy doktori értekezést, vagy fedeztek fel valamilyen új technológiát. Manapság ott tartunk, hogy a programok már szinte az összes stratégiai játékban legyőzték az emberi világbajnokokat, pedig ezekre a játékokra is azt mondják, hogy a mentális és pszichológiai felkészültség ugyanolyan fontos, mint a játék ismerete (sakk, póker, GO). Tapasztalatból mondom hogy a számla nullán tartása akár éveken és sok ezer kereskedésen át M.I. módszerekkel havonta pár perces munka, de egy minimális profit összehozása se sokkal több. Ezért a tőzsdézés minden olyan megközelítése, ami a mindenki számára elérhető számítási kapacitást és gépi tanulási technológiákat legalább részben nem használja ki, számomra már most is elavult, és napról napra csak még elavultabb lesz. Ezen lehetőségek kihasználásának megtanulásához pedig még olyan mentorra sincs szükség, aki egyáltalán tudja mi az a tőzsde, olyanra meg pláne nincs aki hosszú ideje sikeres is.
nlot nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-20, 14:49   #19 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Én nemrég gondoltam rá, hogy mentorálnék másokat. Eddig még csak ismerősökkel foglalkoztam, velük is minimális a mentor-tapasztalatom. Aztán lehet, hogy igaza lesz azoknak, akik azt mondják, nem éri meg a beletett energiát de próba-szerencse. Az a célom, hogy létrehozzak egy kisebb közösséget, egy szellemi műhelyt. Néhányan most is próbálkozunk ezzel, de még az elején járunk.

Én részvényekkel és opciókkal kereskedem, forex-el nem. Előbbit sokkal könnyebb terepnek gondolom, a forex piac szerintem kellően hatékony ahhoz, hogy előnyt találni szinte lehetetlen (természetesen meghagyva a lehetőséget, hogy biztos vannak, akiknek sikerül. Nekem 20 év alatt nem jött össze).

A jó hír, hogy az én elképzelésem szerint a mentoring első fele nem kerül pénzbe, mivel itt többnyire csak iránymutatást adnék az önálló tanuláshoz. A rossz hír, hogy ezen túl több szabad kapacitásom ingyenesen nincs, a gyakorlat megszerzése fizetős lesz. Úgy is mondhatnám, hogy az ingyenes kvóta jelenleg betelt .

Természetesen jogos a kérdés, hogy ki vagyok én, mit tudok felmutatni, stb...
Hajlandó vagyok sokakkal ellentétben éles számlát mutatni, de ehhez túl kell jutni egy ponton, vagyis az önálló tanulási részén, ami elég nagy vízválasztó, aki nem elég elszánt, garantáltan már itt kiesik.

A jelöltekben elég válogatós leszek, mivel nem elsősorban a pénz motivál és nem szeretnék tömeges oktatást tartani.

Itt a fórumon nem szeretnék olyan kérdésekre válaszolni, hogy
-mióta vagy sikeres,
-mennyi pénzzel "tolod",
-mekkora az éves hozamod,
-írnál-e pár szót a stratégiádról,
-stb.

Sok sikert mindenkinek, akármilyen utat választ!
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-20, 15:48   #20 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 697
A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

"Volt ismerősöm akinek lett volna mit átadnia, kedve is lett volna hozzá, de gyorsan el is vették tőle."
Ezt kifejtenéd részletesen? Érdekel a sztori.
A csodamacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-20, 16:44   #21 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sok sikert!

Akkor a mentor díjazására nincs meg a pénz? A legtöbben így állnak hozzá. Jó lenne tanulni, csak fizetni ne kelljen, mert akkor oda a kezdőtőke, és akkor mivel fogok kereskedni?

Biztos vagy te ebben? A többségre inkább az önismeret teljes hiánya a jellemző. Túlbecsülik magukat, és csak a sokadik tőzsdén töltött évük után kezdenek saját maguk megismerésével foglalkozni. Amikor már mindent kipróbáltak, de még mindig nem megy. Milyen személyiség vagy? Gyorsan vagy lassan hozol döntéseket? Pozícióban tudsz maradni órákig, napokig? Mennyire vagy kockázatkerülő, vagy vállaló? Stb... Ezekből derül ki, hogy neked milyen kereskedési stílus, időtáv, kockázatkezelés, stb... való. Mentort egyébként sem egyszerű találni, olyat meg végképp nem, aki úgy kereskedik, hogy az a te személyiségednek is megfeleljen. Ezért hülyeség, a "majd találok egy stratégiát ami nyereséges, és megtanulom", mert könnyen lehet, hogy képtelen leszel üzemeltetni.
Emlékeztek Sindlerre? Elment az Extrém tanfolyamra (szinte minden tanfolyamra az országban), aztán itt leírta, hogy mégsem használja, mert nem illik hozzá. Más meg keres vele pénzt. Ennyi.

Kemény pénz? Ami ér is valamit, az nem lesz olcsó. Ott van Balázs Szilárd: 2500 EUR-tól 9000 EUR-ig vannak képzései. Személyes foglalkozást pedig senkinél nem fogsz megúszni 10.000 Ft/óra alatt. A brókerek ingyenes képzései, meg a pár napos gyorstalpalók semmit nem érnek.

Kezdésnek nem rossz. Pár hétig elleszel velük.

A két szép szemedért? Csak a mesékben indul el az egyszeri szegény legény a nagyvilágba batyuval, és lesz belőle a forex céh mestere.
Igazából nincs motiváció a mentorok oldaláról. Ha tényleg jó, nincs szüksége pénzre. Ha esetleg átfut az agyán a gondolat, hogy ne vigye sírba a tudását, ki lenne rá alkalmas, hogy megossza vele? Volt ismerősöm akinek lett volna mit átadnia, kedve is lett volna hozzá, de gyorsan el is vették tőle.

Ha rám hallgatsz, keresel magadnak valami olyan munkát, ami biztosítja a megélhetésed, és ami ad elég szabadidőt is, hogy mellette a tőzsdével is tudj foglalkozni. Kezd el önállóan, a chart bámulást úgysem lehet megúszni. Aztán térjünk vissza a dologra 4-6 hónap múlva.
"A két szép szemedért?"

Ha van mellette két szép cickó is, én elvállalom

http://www.demotivalo.net/view/18645/mindenhez
Régi 2016-08-20, 17:25   #22 (permalink)
Szenior tag

Thumbs down

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én nemrég gondoltam rá, hogy mentorálnék másokat. Eddig még csak ismerősökkel foglalkoztam, velük is minimális a mentor-tapasztalatom. Aztán lehet, hogy igaza lesz azoknak, akik azt mondják, nem éri meg a beletett energiát de próba-szerencse. Az a célom, hogy létrehozzak egy kisebb közösséget, egy szellemi műhelyt. Néhányan most is próbálkozunk ezzel, de még az elején járunk.

Én részvényekkel és opciókkal kereskedem, forex-el nem. Előbbit sokkal könnyebb terepnek gondolom, a forex piac szerintem kellően hatékony ahhoz, hogy előnyt találni szinte lehetetlen (természetesen meghagyva a lehetőséget, hogy biztos vannak, akiknek sikerül. Nekem 20 év alatt nem jött össze).

A jó hír, hogy az én elképzelésem szerint a mentoring első fele nem kerül pénzbe, mivel itt többnyire csak iránymutatást adnék az önálló tanuláshoz. A rossz hír, hogy ezen túl több szabad kapacitásom ingyenesen nincs, a gyakorlat megszerzése fizetős lesz. Úgy is mondhatnám, hogy az ingyenes kvóta jelenleg betelt .

Természetesen jogos a kérdés, hogy ki vagyok én, mit tudok felmutatni, stb...
Hajlandó vagyok sokakkal ellentétben éles számlát mutatni, de ehhez túl kell jutni egy ponton, vagyis az önálló tanulási részén, ami elég nagy vízválasztó, aki nem elég elszánt, garantáltan már itt kiesik.

A jelöltekben elég válogatós leszek, mivel nem elsősorban a pénz motivál és nem szeretnék tömeges oktatást tartani.

-mióta vagy sikeres,
-mennyi pénzzel "tolod",
-stb.

Sok sikert mindenkinek, akármilyen utat választ!
Fene vinné el az összes jó kérdésemet lelőtted!!!!!!!!!!!!!!!!
Régi 2016-08-20, 17:40   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kérdés az is ki a jó mentor?

Mert én úgy gondolom, hogy egy szerényebb képességű trader lehet jobb mentor, mint egy zseniális trader. Kérdés, ki képes többet a tudásából átadni úgy, hogy a mentorált fel is tudja azt dolgozni, el tudja azt sajátítani.
Régi 2016-08-20, 18:01   #24 (permalink)
Szenior tag

xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
De hidd el nekem, hogy vannak itt a fórumon tehetséges emberek
kik azok?
Régi 2016-08-20, 18:16   #25 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 799
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
xyz123 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
kik azok?
Bill, Zalán, nlot, Forex Klub, fxtrader55, És még sorolhatnám. Én őket tehetségesnek tartom. Ha te nem, akkor nem. Ez a te döntésed.
Régi 2016-08-20, 18:32   #26 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:

-mióta vagy sikeres,
-mennyi pénzzel "tolod",
-stb.
Az ilyenekkel vigyázzál, mert azok akiknek lehet pont rád lenne szüksége, majd azok akarják diktálni a feltételeket neked, hogy és milyen formában engedik meg, hogy tanítsd őket, lehetőleg ingyen, vagy utólag finanszírozva abból a jövőbeli nyereségből amit majd a te útmutatásod szerint keresnek.

Idézet:
A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"Volt ismerősöm akinek lett volna mit átadnia, kedve is lett volna hozzá, de gyorsan el is vették tőle."
Ezt kifejtenéd részletesen? Érdekel a sztori.
Arra gondolok, aki több alkalommal is tartott előadást a klubban.
Lassan egy éve napi kapcsolatban vagyunk, és hetente többször látok tőle brutális pozíció sor építéseket kis időtávon 1:10-100R értékben. Talán 2 ember kereste meg, hogy foglalkozna-e velük. Ő sem mérte olcsón az idejét, min 10 órát lehetett tőle venni, óránként 10 ezerért. Viszont már elment a kedve az egésztől, pont a fentebb látható kérdések miatt. Csinálja a kereskedést magának, ahogy eddig.
Régi 2016-08-20, 18:46   #27 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nesze neked forradalom!
Régi 2016-08-20, 19:15   #28 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az ilyenekkel vigyázzál, mert azok akiknek lehet pont rád lenne szüksége, majd azok akarják diktálni a feltételeket neked, hogy és milyen formában engedik meg, hogy tanítsd őket, lehetőleg ingyen, vagy utólag finanszírozva abból a jövőbeli nyereségből amit majd a te útmutatásod szerint keresnek.
van ilyen tanonc sajnos. de az is nevetséges, hogy az "oktatók" úgy oktatnak, hogy nem mutatnak fel semmit. legyen az több napos oktatás,webinár,trading room..stb. szomorú, hogy a törvény ezt nem bünteti.
Régi 2016-08-20, 19:22   #29 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
van ilyen tanonc sajnos. de az is nevetséges, hogy az "oktatók" úgy oktatnak, hogy nem mutatnak fel semmit. legyen az több napos oktatás,webinár,trading room..stb. szomorú, hogy a törvény ezt nem bünteti.
Bocsi, de ez így nettó hülyeség. Nem vagyok oktató, nem védem őket, de ilyen ződségeket már ne írjunk.
nlot egészen pontosan kifejtette itt, hogy miért hülyeség ez.
Sporthasonlattal: egy jó edzőnek muszáj volt jó sportolónak is lennie? Na ugye.

P.S: itt sokan keverik a szezont a fazonnal. Egy PAMM-ostól kérjél számlakimutatást mielőtt betolod a pénzed hozzá, még szép. De egy oktatótól?
  Válaszol idézettel
Régi 2016-08-20, 19:48   #30 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Milyen okkal?
A topik indító jól érzi a problémát. Időt szeretne saját magának spórolni azzal, hogy szeretné megkapni más tudását, tapasztalatát. Számára értékkel bír az idő, ezért szeretné a saját tanulási folyamatát lerövidíteni.
Ha talál egy mentort, aki hajlandó lenne időt szánni rá, és elmondani neki az eddig összegyűjtött tapasztalatát, hogy az illető gyorsabban fejlődhessen, az szerinted milyen törvénybe ütközik, amit te büntetnél?
Az már más kérdés, hogy saját magának ugyan fontos az ideje, de a másét már nem akarja, vagy tudja megfizetni.
Régi 2016-08-20, 20:01   #31 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Még jegyezzük meg a fejlődésnek is több szintje van. Első egy két szintre fel tud segíteni elég sok ember, legfontosabb, hogy az ehhez szükséges kis tudást egyszerűen át tudja adni. Viszont egy szint után azért érteni kell a dolgokhoz rendesen.

Paradoxon, hogy itt gyakran emlegetnek olyan embereket is mint etalon, akik saját bevallásuk szerint sem nyereségesek??!!
Régi 2016-08-20, 20:40   #32 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Rájöttem, hogy kell a mentorálást csinálni :-)
Aki azt szeretné, hogy mentoráljam írjon egy motivációs levelet, mit és miért akar csinálni, közeli jövőben így fogom csinálni, ha lesz egyáltalán kedvem hozzá. Mert nehogy már azt gondolja bárki is, hogy nekem van arra szükségem, hogy mentoráljak valakit.
Olyan emberek szólogatnak be az embernek, akik a beszólásokon kívül semmit nem mutattak be, és komolyan nekem kell védekeznem?????? Ez lesz a saját forradalmam.

Mindezt a fentebb egyesek által leírtakat erősíteném meg, illetve ez a saját válaszom minderre!!
Régi 2016-08-20, 21:02   #33 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
nlot egészen pontosan kifejtette itt, hogy miért hülyeség ez.
és ez így rendben van? hogy minden jöttment oktat eredmények felmutatása nélkül? meg lehetne oldani a manipuláció kérdését is. és itt nem az utánzás a cél.
nem elég, hogy a fórumokon mindenki ossza az észt, ahol 20 fórumozóból 19 életébe egy forintot nem keresett. függetlenül attól, hogy 100 vagy 5000 hozzáoszlásuk van már az adott fórumon. még tanfolyamokat is úgy tartanak, hogy nem mutatnak semmit... az oktató szempontjából milyen ember az aki úgy oktat, hogy nem mutat semmit. van lelkiismerete?... nlot érvei komolytalanok, de részigazságok vannak benne.
Régi 2016-08-20, 21:03   #34 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.342
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
ANONYMOUSFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Aki azt szeretné, hogy mentoráljam írjon egy motivációs levelet, mit és miért akar csinálni, közeli jövőben így fogom csinálni, ha lesz egyáltalán kedvem hozzá. Mert nehogy már azt gondolja bárki is, hogy nekem van arra szükségem, hogy mentoráljak valakit.
Olyan emberek szólogatnak be az embernek, akik a beszólásokon kívül semmit nem mutattak be, és komolyan nekem kell védekeznem?????? Ez lesz a saját forradalmam.

Mindezt a fentebb egyesek által leírtakat erősíteném meg, illetve ez a saját válaszom minderre!!
Kicsit magas a ló...de bocsánatit kérek ha egyetlen ember is jelentkezik, hogy őt mentoráltad és sikeres azóta....

Inkább ez legyen a mérvadó...szerintem...és nem a felháborodás meg a kikérem magamnak....

Ekkora egoval ami itt pár embernek van nem értem, hogy nem köpte ki a piac még. És ezt nem CSAK rád értem.
Régi 2016-08-20, 21:07   #35 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Kedves mentor kollegák! Senkit se zavar, hogy a srác állítólag tőzsdézni akar, nem OTC-n online chartokkal spekulálni?
(Egyébként ezt a mentor fogalmat asszem én használtam itt először, jó látni, hogy közben már mindenki magára veszi. No sebaj, úgyis kiszállok az ilyen zsíros bulikból. )
Régi 2016-08-20, 21:12   #36 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:

............... Ez lesz a saját forradalmam.
elvesztettem a fonalat.
mi a f...om forradalom??
nagy az isten állatkertje, & lipót also has been closed,
Fülke/fotelforradalom után inkább álljunk meg mielőtt majd Gazdasági szabadságharcot akarsz Te is...?
Régi 2016-08-20, 22:33   #37 (permalink)
Szenior tag

nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Igazán nem szeretnék személyeskedni, csak lenne néhány ilyen jellegű kérdésem.

Azt írtad, hogy voltál már körülbelül 15 tőzsde tanfolyamon. Ezen oktatások közül mennyi volt az ahol hiteles eredményeket mutattak? Észrevettél valami komolyabb minőségbeli különbséget az oktatás színvonalában és eredményességében az olyan tanfolyamoknál, ahol volt hiteles kimutatás?

Számolgattam mennyibe kerülhettek ezek a tanfolyamok összesen, és arra jutottam hogy legalsó hangon is minimum 2 millió forint. Ha ehhez hozzászámolom néhány egyéb termék és szolgáltatás árát, amit feltételezhetően még kifizettél, plusz esetleg 1-2 elveszített gyakorló számlát, akkor sacc per körülbelül 3-4 millió forint mínuszból indulhattál, amiben a befektetett időd értéke még benne sincs. Azt látatlanban is elhiszem hogy már kerestél pénzt tőzsdézéssel, de vajon összességében is pluszban vagy már, vagyis sikerült már visszahozni a befektetett időt és pénzt?

Könnyű azt mondani hogy csak az lehet hiteles aki már milliókat keresett a tőzsdén, de ez a dobókockának csak az egyik oldala. Azt is nézni kell hogy összességében megérte-e már belekezdenie. Aztán azt is hogy milyen stratégiával és kockázattal nyer, mert sok olyan kombináció van, ami hosszabb távon szinte biztos bukásra van ítélve. Nem utolsó sorban pedig az is fontos, hogy az illető mennyire lett játékfüggő, mert ha valaki nem tud leállni amikor kellene, az előbb vagy utóbb ugyanúgy el fog bukni mindent, mintha stratégia nélkül vaktában lövöldözne.

A lelkiismeret és a más emberek feletti ítélkezés is egy érdekes téma. Ha egy szerinted kókler oktató inkább elmegy egy gyárba 12+ órát robotolni annyi pénzért amiből megélni sem tud, akkor mit fogsz mondani, azt hogy egy lúzer, vagy azt hogy most már semmi gondod? Vagy ha valaki nem hajlandó sem embereket átverni, sem környezetet szennyezni, sem szemetet gyártani főállásban, akkor Te örömmel eltartod amiért ilyen kedves és jólelkű? (Csak mert ezeken kívül más munka gyakorlatilag nem nagyon van.)

Ami szintén érdekes, az az emberek megmentése az átveréstől. Többnyire csak egyetlen dologtól lehet megmenteni őket: értékes élettapasztalatoktól. Ha valaki magától nem veszi észre az átverést, azt igazából megmenteni se nagyon lehet tőle. Egyszer-egyszer sikerülhet, de nem leszünk mindig mellette, hogy mindentől meg tudjuk menteni. Sőt az is előfordulhat, hogy a megmentésével nagyobb kárt okozunk, mintha meg sem szólaltunk volna. Lehet hogy azon amitől megmentettük, csak egy keveset bukott volna, de mivel a saját kárán tanulta volna meg a leckét, emiatt később elkerült volna egy sokkal nagyobb átverést, amibe személyes tapasztalat híján - amiatt hogy korábban megmentettük - ezúttal belesétál és sokkal többet veszít.

Nem olyan egyszerűek és egyértelműek a dolgok mint az elsőre látszik. Szinte mindenre lehet mondani jót is és rosszat is pro és kontra. Először engem is sokkolt a felismerés hogy semmi sem fehér vagy fekete, de már kezdem megszokni.
Régi 2016-08-20, 22:35   #38 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves mentor kollegák! Senkit se zavar, hogy a srác állítólag tőzsdézni akar, nem OTC-n online chartokkal spekulálni?
(Egyébként ezt a mentor fogalmat asszem én használtam itt először, jó látni, hogy közben már mindenki magára veszi. No sebaj, úgyis kiszállok az ilyen zsíros bulikból. )
Remélem nem rám gondoltál! Csak a többesszám miatt (mentor kollégák)...
Ugyanis én leírtam, hogy mivel foglalkozom és az OTC online chartokkal nem volt közte. Csak hogy ne kelljen visszalapozni: részvények és opciók.

Aki pedig még mindig le van ragadva ott, hogy a mentorok, oktatók nem mutatnak bizonyítékot a sikerükre annak szintén ajánlom az előző hozzászólásom: utaltam rá, hogy az én számlám megtekinthető annak aki eljutott a második szintig (az első szint az önálló tanulás amelyben megadom a támpontokat - ingyen).

Úgy gondolom, hogy akivel eljutok oda, hogy foglalkozom vele, annak garantálni is tudok eredményeket (remélem nem csal az emberismeretem). Ez alatt azt értem, hogy mindaddig foglalkozom vele, amíg legalább a nekem kifizetett pénzt megkereste a saját számláján. Vagyis megtanítom azt, ahogy én csinálom és addig gyakorlunk együtt, amíg működni nem fog. Az elején megszűröm azokat akik képesek erre és ha időközben azt tapasztalom, hogy az illető nem teszi oda magát kellőképpen akkor nem erőltetjük. Szóval akivel elkezdem, azzal szeretném végig csinálni, sőt a végén -ahogy ezt is említettem - egy csapatban dolgozni, gondolkodni.
Amit én csinálok, az nem egy szokásos "neked kell kialakítani a saját stratégiád" című történet, hanem egy pontos, egzakt tanulható dolog. Ehhez azonban szükség van komolyabb elméleti ismeretekre, lévén, hogy opciókról is szó van és nem csak arról, hogy mikor nyomkodjuk a buy/sell gombot valami devizapáron.

Szóval éles számla megmutatása + garancia! Aki úgy gondolja, hogy ez is kevés, az mondja meg, mire gondolt még.
Azt azért senki ne várja, hogy sikeres kereskedők éles számlákat tesznek nyilvánossá pl. itt a fórumon. Szerintem ez csak egy bizonyos szint mellé "jár".

Ha pedig, kedves Moneymentor, a mentor szót magadénak érzed, akkor mutass valamit te is. Legalább annyit, mint a "mentor kollégáid". Én pl. szívesen tanulok tőled . (...és természetesen bárkitől).

Még annyit, hogy nemrég elhangzott itt az a szó, hogy "tehetség". Igazán hízelgő, hogy az én nevem is szerepelt, ezért elmondom a saját véleményem erről: szerintem a sikeresség két dolgon múlik: szorgalom és szakmai alázat. Nem hiszek abban, hogy kell hozzá valamilyen veleszületett tulajdonság, tehetség. Ha esetleg mégis létezik olyan, hogy "tehetség", akkor is meggyőződésem, hogy az előbbi kettő nélkül az illető semmire sem megy.

Most már annyit írtam ami hosszú időre elég lesz itt a fórumon .
Ha valaki úgy gondolja, hogy van közös pontunk akkor keressen meg. Akkor is ha egymástól tanulhatunk .
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-20, 23:22   #39 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Hely: Ahol nem is gondolnad
Összes hozzászólás: 287
Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Haha, moneymentor, es anonymusfx.
Szeretem moneymentort bar nem o talalta fel a mentoralast, anonymous pedig mar anonym dolgozik a szep mintaszamlakon amiket lehet mutogatni, erdekes mindig frissek a szamlak. Vajon miert?
Gyerekek valami komojabbat legyszi!
Forex Klub hejenvalo, megmodta.
Egyebkent meg az ido, ha ugy gondolod, hogy idot sporolsz szerintem onamitas, ido kell, hogy valami a sajatod legyen es ne a mentore.
Almostakbal nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-20, 23:56   #40 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Illetve fxtrader55, es zalan helyenvalo, kocka marad kocka, de igy van jol, es minden porog tovabb. Egyszer en is bedoltem egy trukknek annyira Jo volt 34k USD banta, es tanultam belole, tenyleg mesteri volt. A sajat tapasztalathoz pedig ido kell es penz, egyik sem megsporolhato.
Régi 2016-08-20, 23:58   #41 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azt írtad, hogy voltál már körülbelül 15 tőzsde tanfolyamon. Ezen oktatások közül mennyi volt az ahol hiteles eredményeket mutattak? Észrevettél valami komolyabb minőségbeli különbséget az oktatás színvonalában és eredményességében az olyan tanfolyamoknál, ahol volt hiteles kimutatás?
3 volt hiteles. a cégek többsége komolytalan. a komolyabb cégeknél nagyobb hangsúlyt kapott a pszicho és a kockázatkezelés.

Idézet:
Számolgattam mennyibe kerülhettek ezek a tanfolyamok összesen, és arra jutottam hogy legalsó hangon is minimum 2 millió forint. Ha ehhez hozzászámolom néhány egyéb termék és szolgáltatás árát, amit feltételezhetően még kifizettél, plusz esetleg 1-2 elveszített gyakorló számlát, akkor sacc per körülbelül 3-4 millió forint mínuszból indulhattál, amiben a befektetett időd értéke még benne sincs. Azt látatlanban is elhiszem hogy már kerestél pénzt tőzsdézéssel, de vajon összességében is pluszban vagy már, vagyis sikerült már visszahozni a befektetett időt és pénzt?
igen sikerült. plusz nem tudhatod, hogy mennyi tőkém van. kinek mi éri meg az relatív.

Idézet:
A lelkiismeret és a más emberek feletti ítélkezés is egy érdekes téma. Ha egy szerinted kókler oktató inkább elmegy egy gyárba 12+ órát robotolni annyi pénzért amiből megélni sem tud, akkor mit fogsz mondani, azt hogy egy lúzer, vagy azt hogy most már semmi gondod? Vagy ha valaki nem hajlandó sem embereket átverni, sem környezetet szennyezni, sem szemetet gyártani főállásban, akkor Te örömmel eltartod amiért ilyen kedves és jólelkű? (Csak mert ezeken kívül más munka gyakorlatilag nem nagyon van.)
azt fogom mondani, hogy szar ember. mert más egy hajléktalan(most azzal ne fárasszuk egymást, hogy miért lett az), aki éhezik és lop.
és más, amikor egy egészséges ember tudna dolgozni. nem mindegy milyen áron szerzünk pénzt.

"Vagy ha valaki nem hajlandó sem embereket átverni, sem környezetet szennyezni, sem szemetet gyártani főállásban, akkor Te örömmel eltartod amiért ilyen kedves és jólelkű?"

vannak ilyen problémák, de a helytelen cselekedeted nem kell helyesnek beállítani és gyenge érvekkel megpróbálni a helytelenből helyest csinálni.
nehogy már kitaláljuk a végén, hogy az a jó, ha egy oktató nem mutat semmit. nevetséges..

Idézet:
Ami szintén érdekes, az az emberek megmentése az átveréstől. Többnyire csak egyetlen dologtól lehet megmenteni őket: értékes élettapasztalatoktól. Ha valaki magától nem veszi észre az átverést, azt igazából megmenteni se nagyon lehet tőle. Egyszer-egyszer sikerülhet, de nem leszünk mindig mellette, hogy mindentől meg tudjuk menteni. Sőt az is előfordulhat, hogy a megmentésével nagyobb kárt okozunk, mintha meg sem szólaltunk volna. Lehet hogy azon amitől megmentettük, csak egy keveset bukott volna, de mivel a saját kárán tanulta volna meg a leckét, emiatt később elkerült volna egy sokkal nagyobb átverést, amibe személyes tapasztalat híján - amiatt hogy korábban megmentettük - ezúttal belesétál és sokkal többet veszít.
nehéz megmenteni, de illik próbálkozni. attól függetlenül, hogy előfordulhat az ártás. azért vagyunk, hogy segítsünk egymáson.
Régi 2016-08-21, 00:04   #42 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szóval éles számla megmutatása + garancia! Aki úgy gondolja, hogy ez is kevés, az mondja meg, mire gondolt még.
Azt azért senki ne várja, hogy sikeres kereskedők éles számlákat tesznek nyilvánossá pl. itt a fórumon. Szerintem ez csak egy bizonyos szint mellé "jár".
nem is kell mutatnod semmit. ez egy fórum. az információ itt ingyenesen elérhető. de más az, amikor 100 ezer ft-os tanfolyamokon a tanoncnak kell könyörögni,
hogy mutassanak neki valamit. ez nem lehetőségnek, hanem kötelességnek kéne lennie.
Régi 2016-08-21, 01:02   #43 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Idézet:

http://hu.zulutrade.com/trader/278361

Nem szolok be, csak belinkelem.
Régi 2016-08-21, 04:14   #44 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Arra akartam kilyukadni, hogy nekem a hitelesített éles számla önmagában még nem bizonyít semmit, és akinek ez elég, azt nagyon könnyű megvezetni és átverni. Tudnék mutatni sok olyan kötéslistát, ami egy kezdő számára maga a Szent Grál, de haladóknak ingyen se kéne az a stratégia ami kötötte. Abban egyetértek, hogy az oktatóknak valamit jó lenne felmutatniuk, de nem tudnám egyszerűen és egyértelműen meghatározni hogy mi legyen az. Talán az lenne a leghitelesebb bizonyíték amit Bill csinált a nyilvános basketes kötésekkel, ugyanakkor koránt sem biztos, hogy egy ilyen formán bizonyított stratégiát át lehetne adni egy kezdőnek, pláne ha több tízezer órányi chart bámulás és rengeteg szubjektív-intuitív elem van mögötte.

Azt sem mondanám hogy a rendszer legyen leprogramozva és letesztelve, mivel tisztában vagyok vele hogy milyen egyszerűen rá lehet illeszteni egy stratégiát a múltbeli adatokra úgy, hogy az a teszten tökéletes eredményeket adjon, a jövőben viszont esélye se legyen nyerni. Nem beszélve arról hogy eddig az összes stratégia, ami nekem forward teszten is jó eredményt adott annyira bonyolult volt, hogy nincs ember aki azokat át tudná látni, ezért az ilyen rendszerek életképességét igen nehéz lenne felbecsülni még nyílt forráskód esetén is.

Szóval halvány lila gőzöm sincs mit kérnék egy oktatótól bizonyítékként, ha most akarnék tőzsdézni tanulni. Vannak szempontok ami alapján kizárnék bizonyos oktatókat, ilyen például az aki még hisz a bináris mesékben, mert ez mindenki hitelességét elosztja minimum százzal. Vagy ide tartoznak a különösen bróker-érzékeny scalper stratégiákat oktatók is, főleg ha még brókert is ajánlanak hozzá. Vannak olyan szempontok is amiket pozitívumnak ítélnék meg, például ha az illető olyan több devizapáros (portfóliós, basketes) stratégiát tanít, amiben az egyes portfóliókat egy szimbólumként kezeli.

Más téma.
Ha egy oktató megjelenik, az egyik első kérdés az szokott lenni, hogy ha neki annyira megy a kereskedés, akkor miért oktat ahelyett hogy kereskedne. Olyat viszont még sosem láttam, hogy valaki egy brókercégtől kérdezte volna meg, hogy ha ez a trading akkora nagy biznisz, akkor ők miért nem ezt csinálják? Miért költenek dollármilliókat inkább cégalapításra, alkalmazottakra, informatikai háttérre, irodákra, platformokra, weboldalra, marketingre? Ennyi pénzből sem lehet nyereséges tradereket kiképezni vagy nyerő robotot csináltatni? Senkinek nem gyanús ez, hogy ők is inkább brókercég alapítására költik a pénzüket mint kereskedésre? Nem gyanús hogy több brókercég van, mint évek óta igazoltan nyereséges kereskedő?
Régi 2016-08-21, 05:29   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Almostakbal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
http://hu.zulutrade.com/trader/278361

Nem szolok be, csak belinkelem.

Nem szóltál be.

https://hu.zulutrade.com/trader/279650

Megnézed ezt és alul a dátumot rájössz, hogy ennek a számlának volt az ikertestvére.
Régi 2016-08-21, 07:31   #46 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Meg tudlak tanítani arra, hogy miként kell átkelni a folyón, meg tudlak tanítani arra, hogy miként kell felmászni egy hegyre, de azt nem tudom neked megmondani, hogy hol van a te folyód és hol van a te hegyed.
Jorge Bucay

Talán ez megfogja mi is a különbség egy tanfolyam és a mentorálás között! Tanfolyam egy eszközt ad a kezedbe, de arra nem tud rávilágítani, hogy hol vannak a te hibáid és arra mi a megoldás. Mentorálás viszont egy komplexebb tevékenység, stratégián kívül a hibák feltárása és orvoslása is hozzátartozik. Aki gondolkozik mi is számára a hasznosabb ezt érdemes átgondolnia.
Régi 2016-08-21, 07:51   #47 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Félreértések elkerülése végett nem akarok senkit mentorálni és, amit fontosnak tartottam azt leírtam a honlapomon. Amúgy én megnézek minden anyagot, amit találok és eszemben sincs kötekedni, beszólni másoknak.
ellenben be szeretném mutatni és bizonyítani (statisztikákkal), hogy a kereskedési módszerem, elméletem helytálló.
Kérek mindenkit tegye meg, tegyen fel statisztikát, hogy tudjuk súlyozni kinek a szava mennyit is ér!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Régi 2016-08-21, 07:55   #48 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Remélem nem rám gondoltál! Csak a többesszám miatt (mentor kollégák)...

Ha pedig, kedves Moneymentor, a mentor szót magadénak érzed, akkor mutass valamit te is. Legalább annyit, mint a "mentor kollégáid".
Nem gondoltam konkrétan senkire, csak az alapszituáción viccelődtem (mert a vicceknek mindig van valóság alapja). Bocs.

Nem akarok én már mutogatni itt semmit. Amit eddig megosztottam, az is felesleges volt. Tiétek a pálya.
Régi 2016-08-21, 09:59   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Arra akartam kilyukadni, hogy nekem a hitelesített éles számla önmagában még nem bizonyít semmit, és akinek ez elég, azt nagyon könnyű megvezetni és átverni.
ezeken sokat lehetne vitatkozni.

Idézet:
Olyat viszont még sosem láttam, hogy valaki egy brókercégtől kérdezte volna meg, hogy ha ez a trading akkora nagy biznisz, akkor ők miért nem ezt csinálják? Miért költenek dollármilliókat inkább cégalapításra, alkalmazottakra, informatikai háttérre, irodákra, platformokra, weboldalra, marketingre? Ennyi pénzből sem lehet nyereséges tradereket kiképezni vagy nyerő robotot csináltatni? Senkinek nem gyanús ez, hogy ők is inkább brókercég alapítására költik a pénzüket mint kereskedésre? Nem gyanús hogy több brókercég van, mint évek óta igazoltan nyereséges kereskedő?
ma már 10 évesek is cégeket akarnak alapítani. cégalapítás ma már olyan, mint venni 1 kg kenyeret. akinek van hozzá tőkéje, annak sok minden nem akadály. céget könnyű alapítani. egyszerűbb,gyorsabb és elég jövedelmező, hogy megérje sokaknak. nyereséges traderré válni sokkal nehezebb.
Régi 2016-08-21, 10:46   #50 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nem szóltál be.

https://hu.zulutrade.com/trader/279650

Megnézed ezt és alul a dátumot rájössz, hogy ennek a számlának volt az ikertestvére.
Nekem ezzel a Zuluval 1 bajom van.
(most nem rólad beszélek!)
Még a "karrierrem" elején 6-7 éve nézegettem,
mert nincs is könnyebb mint rátenni valakire akinek sok zöldje van.
Kiválasztod a legZulubbat, visszatekered a kötéslistát, és látod hogy szuperzöld........
érdekes módon hónapokkal később minden favorit szuperzöld intervallumába kerültek be nagyon csúnya piros csíkok a semmiből.
Nekem ez elég volt hogy elvegye a Zuluzástól a kedvem egy életre.
Tiszta olyan érzésem volt, mintha a bennszülöttek, akikre tenni lehet csak virtuálisan léteznének, és akedvemért lennének feltuningolva az időzített bukásig.
Erre itt vagy most Te. Egy valós személy. (bár lehet ezernyi számlával, de mégis!)

Végre!!

Viszont van egy pszicho problémám, amiről senki sem fog tudni meggyőzni, hogy nincs rá esély:

Nem lennék meglepődve ha egyszer kiderülne, hogy vannak magyarok is a fejlesztői között

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Kollega kerestetik! ttorhcs Automata kereskedés 7 2017-01-06 14:13
Befektető/tőkés kerestetik csabisza Csevegés 5 2015-02-16 15:38
Tamás Forex Mentor Tamás0076 Tőzsdei képzések 45 2015-02-16 09:12
Női Tőzsde-Mentor tanfolyam kardosi Tőzsdei képzések 21 2013-07-15 16:43
Igazi tőzsdei spekuláns kerestetik :-) Profi(t) Kezdőknek 19 2012-03-29 13:07

A pontos idő 11:14 , a GMT +1 időzóna szerint.