Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-10-07, 10:08   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Én. a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Egy könnyed, kikapcsolódós fórum a nyereségről

Fontos, hogy a téma "filozófiai" és ne keverjünk bele a NAV számára felhasználható adatokat konkrét személyekről.

3 olyan adat, ami kompetens, tőzsdével (forex) foglalkozó emberek könyvéből, weboldaláról vagy interjúkból valóak és bár eléggé általánosítottam ezeket, de nem találtam még nagyon-nagyon eltérő számokat:
- azt mondják, hogy a kockázat legyen maximum 2%
- azt írják, hogy az általuk kínált stratégiák hozama éves szinten 80-300%
- viszont - hangsúlyozom, hogy olyan emberekről van szó, akik már bizonyítottak és nem reklámoldalakon láttam ilyen számokat... - a kínált stratégiák találati aránya 11/1; 12/3; 80-85% ... a nyereséges kereskedések javára és havonta

A harmadik megállapításból kiindulva akkor hol a buktató, miért nem lehet ezt a "játékot" 10-12%-os kockázattal játszani?
Az csak álom, mese vagy irracionális gondolkodás, hogy éves szinten össze lehet hozni biztos kézzel mondjuk 3000%-ot?

Persze, ígérgetni senki sem fog..., de Nektek mi a meglátásotok? Vannak csodák??
Én. nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-07, 11:16   #2 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.275
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

[QUOTE=Én.;84073]hol a buktató, miért nem lehet ezt a "játékot" 10-12%-os kockázattal játszani?
Az csak álom, mese vagy irracionális gondolkodás, hogy éves szinten össze lehet hozni biztos kézzel mondjuk 3000%-ot?
[QUOTE]

Igen, sokan ezért kezdenek el forexezni. Nagy álmok, nagy számok.

A pénzpiaci alap, államkötvények, ingatlanalapok, részvények jelentette unalmas, hosszú távú perspektíva mellett miért ne daytradelne össze egy kisebb vagyont tőkeáttétellel bárki, aki tőzsdés szeretne lenni? Főleg ha a reklámok is erre ösztönöznek?

De ez kockázatos játék. Nem véletlen játsszák többen max 2%-kal 10-12 helyett. Nem mindig jön be a nagy találati arány sem (persze van, amikor 100%, de van, amikor jobb leállni), így a 3000% -ra se kell előre inni.

Persze tőzsdézzen, forexezzen mindenki. Aki ért hozzá. Meg akinek van biztos háttere és nem fáj, ha lenullázza magát. Különben kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét és/vagy mentorát.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-10-07, 14:23   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 783
Hírnév szint: 6
habibabu a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül habibabu részére
Alapbeállítás

2%-ról 10-12-re
A visszaesés egy elfogadható 10%-ról, 60%-ra ugrik fel.
habibabu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-07, 14:36   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 416
Hírnév szint: 2
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Én. eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
- azt mondják, hogy a kockázat legyen maximum 2%
- azt írják, hogy az általuk kínált stratégiák hozama éves szinten 80-300%
A kockázatot előnyösebb összegben meghatározni bármilyen befektetési formáról legyen szó. Fontos, hogy akkora összeg legyen a kockázat, ami érzelmileg nem visel meg. A kereskedő teljesítménye(pl.: adott nap milyen lelki állapotban van a kereskedő) és a stratégia szempontjából kedvező/kedvezőtlen piaci mozgás(pl.: volatilitás változása) együttese határozza meg, hogy adott idő alatt mennyi lesz a hozam. Konkrét számokkal előállni nem túl bölcs dolog.

Idézet:
Én. eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A harmadik megállapításból kiindulva akkor hol a buktató, miért nem lehet ezt a "játékot" 10-12%-os kockázattal játszani?
Jajjj ezek a kérdések. Nem gondolom, hogy ilyen kérdésekhez új topicot kell nyitni. Így is tele van szemetelve a fórum.
Sok minden lehetséges. Az meg a kereskedő dolga, hogy mennyit kockáztat.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-07, 17:03   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.893
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jajjj ezek a kérdések. Nem gondolom, hogy ilyen kérdésekhez új topicot kell nyitni. Így is tele van szemetelve a fórum.
Sok minden lehetséges. Az meg a kereskedő dolga, hogy mennyit kockáztat.
Ráadásul milyen baromság ez a nyereség & "könnyed kikapcsolódás"?

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Fórum help harzol Segítség 55 2017-08-15 11:50
Tőzsde Fórum Háziverseny chARTist Tőzsdei képzések 285 2016-06-23 12:55
Fórum hibák észrevételek RóbertGyda Fórum felépítése, működése 25 2015-02-15 20:18
Tőzsde Fórum a Twitteren és a Facebookon harzol Fórum felépítése, működése 1 2011-10-16 16:29

A pontos idő 01:52 , a GMT +1 időzóna szerint.