Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-12-01, 18:40   #51 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 92
Hírnév szint: 2
Andrisdiak már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Andrisdiak már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

smk nem kérdezed meg ezt a havi 10-20%-ot? Nem gyanús egy kicsit?
Andrisdiak nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-01, 18:47   #52 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 399
Hírnév szint: 8
Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Azt javaslom, nagyon nagy odafigyeléssel olvasd el smk fórumtárs írásait. Precízül leírta a nagy igazságot az egész forex téma körül.

Egyetlen baj, hogy sok ember elolvassa de nem érti, hallja meg. A szavakat látod, ismered, de nem "hallod" meg. Mert az agyad nem akarja meghallani. Aztán lesz egy "hoppá" érzés, mikor a homlokodra csapsz 5-6 év múlva: A fenébe, hiszen ezt elmondta már rég valaki nekem...
Forex Gump nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-12-01, 18:56   #53 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.893
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Havi 10-20%? Akkor miért kötsz belém, amikor azt írom, hogy egy átlag havi x összeg, ami megközelít egy eladói bért? Ha te tudsz havi 10-20%-ot, akkor fél millióval ez simán összejön. Nem értem a felháborodást.
Egyáltalán nem sok az eladó bér fölött keresni. Semmi baj ezzel.
Csak ez a "profi trader"/"oktatás"/"kemény tanulás" egy vacak reklámszöveg. Ócska fx-bróker szöveg. Rendes tőzsdei bróker nem áll elő ezzel.
Ez az OTC és olyanokat csábítgatnak akiknek közük sincs a pénz- és tőkepiachoz.
Hidd el a legnehezebb naponta/óránként tradelni. Mert ilyenek a reklámok meg a filmeken a trader.
Ismétlem egy hedge fund tradere nem a saját pénzével bűvészkedik! Nem is köt percenként.
A HFT meg a robot nem muzsikál túl jól az alapoknál.

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-01, 18:56   #54 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

@Andrisdiak:
Az, hogy havi 10-20%, még nem jelent semmit. Az is 10-20%, ha egyszer megtízszerezte a pénzét, aztán 1-2 évig kb nullszaldós volt. Lehet, hogy évente adódik neki 1-2 lehetőség, amikor dupláz-tripláz, máskor meg veszít kisebbeket. Meg aztán az is kérdéses, hogy maximum mekkora összeggel tudja ezt megcsinálni. Lehet, hogy amit talált csak kicsiben működik. Bizonyos méret fölött minden működő stratégia elveszíti a működőképességét.
Ha MyBusiness ezt a hozamot nagyjából stabilan tudja hozni, és nem csak nagyon kicsi méretben működik, akkor semmi nem mentheti meg attól, hogy hamarosan iszonyatosan gazdag legyen.
Egyébként nem szándékoztam rákérdezni, mert a válasszal úgysem mennék semmire.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-01, 19:12   #55 (permalink)
Szenior tag

MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

smk:
Igaz, pl nagyon nem mindegy a tőkeáttétel. 1:20 v 1:500 margin micsoda eltérés profitban. Nagyobb összegeknél kisebb tőkeáttételre van lehetőség. Margin miatt ingadozom az OTC és a tőzsde között.
(A legtisztább részvényt bevásárolni 1M USD-ért és 2-ért eladni. )

Régi 2016-12-01, 19:21   #56 (permalink)
Tag

Andrisdiak már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Andrisdiak már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Akkor összefoglalom a mai nap itteni tanulságát: Forex Gump szerint nagyon jól értelmezzem nyomatékosan smk mondatait, nehogy 6 év után döbbenjek rá a kidobott időre(?), miszerint smk nem hisz abban, hogy van hosszútávon profitos rendszer, és mybusiness átlag havi 10-20% -ot csinál.

Mára nekem ennyi itt elég is volt. Sziasztok
Régi 2016-12-01, 19:26   #57 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

OK, van humorérzék

Régi 2016-12-01, 19:39   #58 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.618
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Akkor összefoglalom a mai nap itteni tanulságát: Forex Gump szerint nagyon jól értelmezzem nyomatékosan smk mondatait, nehogy 6 év után döbbenjek rá a kidobott időre(?), miszerint smk nem hisz abban, hogy van hosszútávon profitos rendszer, és mybusiness átlag havi 10-20% -ot csinál.

Mára nekem ennyi itt elég is volt. Sziasztok
6 év fórumozás után én azt tanácsolnám, hogy ne hallgass itt senkire eredményeket illetően!
Régi 2016-12-01, 19:43   #59 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
6 év fórumozás után én azt tanácsolnám, hogy ne hallgass itt senkire eredményeket illetően!
Nem mérvadó az tuti.

Régi 2016-12-01, 21:20   #60 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A pozitívra vagy a negatívra?
Régi 2016-12-01, 22:00   #61 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.470
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Én nem akarok beleszólni ebbe, mert huszonéves fejjel valószínűleg még sokmindent nem éltem meg, amit itt sok tapasztalt kolléga minden bizonnyal.

Viszont, azt bizton állíthatom, hogy a siker, akármiről is legyen szó, fejben dől el leginkább. Minden valóság egy szűrőn át vizsgált szubjektív valóság. A saját valóságunk. Az, hogy mit gondolunk a dolgokról, világról, az utunkat is ebben a világban predesztinálja.

Az, hogy ki mit ír itt, mindenki saját valóságának megfelelő vélemény, amire lehet, hogy rá tudunk cáfolni, lehet, hogy nem, de ha azt hisszük, nem, akkor biztosan nem fogunk. Ez utóbbi csak a biztos.

Nekem fontos a matematika. Ezt itt is leírtam többször, hogy mi is az az előny, ami létezik. Az más kérdés, ezt ki hogyan tudja hasznosítani. Vannak, akik jog mögé támaszkodva teszik ezt. Vannak itt igazán jó traderek is, akik meg is mutatták az eredményeiket, de amit írnak, abból is látszik, sikeresek. (Persze a siker is szubjektív, lehet, neked az a pénz nem elég, amit ők keresnek.) Kezdőként persze szinte lehetetlen ezeket az infókat kiszűrni. Beszélgettem kicsit ezekkel a traderekkel. Nem a stratégiáról, hanem a dogmáikról. Sok azonos van bennük. De kereskedéstechnikailag némiképp másképpen gondolkodnak. Ezen érdemes elgondolkodni, mi a közös a sikeres emberekben. Itt is, máshol is.

És itt most a klasszik trédelésre gondoltam, nem arra, hogy brókerek, vagy szoftverek hibáit kijátszuk. Én is csináltam azt is, de az teljesen más, mint a kereskedés, noha pénz abban is van, kétségtelen.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-01, 22:09   #62 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Pontosan!

Ne higgy senkinek!
Régi 2016-12-01, 22:12   #63 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Sajnos ha egy kezdő idetéved. valóban nehéz szűrnie a vélemények között. Rengeteg olyan tag van valószínűleg, akik a saját szakmájukban profik és sikeresek, de forexen mondjuk ki: elbuktak. És a baj akkor kezdődik, amikor a szakmájuk béli tudásukat összemossák a tőzsdével. Én nem csináltam 20%-ot. Ezért te sem fogsz hidd el, vagy én elbuktam, te is el buksz, meg se próbáld. Milyen alapon hiszi azt bárki, hogy ha neki nem sikerült, akkor másnak sem fog?
Régi 2016-12-01, 22:39   #64 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Igazad van. Én csak arra próbáltam meg felhívni a figyelmedet, hogy lehet, hogy az út végén nem feltétlenül találsz majd sikert. Én nem találtam. Mondhatod, hogy elbuktam, és igazad van. Rengetegen vannak még rajtam kívül ilyenek, de szerintem többségében ezt szégyellik, és inkább csendben eltűnnek.
A lényeg, hogy a spekuláció nem olyan, mint az agysebészet, vagy a szoftverfejlesztés. Azokat kellő tehetséggel, és szorgalommal meg lehet tanulni, és akkor biztos jövedelmed lehet belőle. A Spekuláció inkább olyan, mint az aranyásás. Nem elég megtanulni, találnod kell valamit, ami működik. Hiába lennél profi aranyásó, ha az aranylelőhelyek már kimerültek, és extrém szerencséd sincs.
Régi 2016-12-01, 23:51   #65 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igazad van. Én csak arra próbáltam meg felhívni a figyelmedet, hogy lehet, hogy az út végén nem feltétlenül találsz majd sikert. Én nem találtam. Mondhatod, hogy elbuktam, és igazad van. Rengetegen vannak még rajtam kívül ilyenek, de szerintem többségében ezt szégyellik, és inkább csendben eltűnnek.
A lényeg, hogy a spekuláció nem olyan, mint az agysebészet, vagy a szoftverfejlesztés. Azokat kellő tehetséggel, és szorgalommal meg lehet tanulni, és akkor biztos jövedelmed lehet belőle. A Spekuláció inkább olyan, mint az aranyásás. Nem elég megtanulni, találnod kell valamit, ami működik. Hiába lennél profi aranyásó, ha az aranylelőhelyek már kimerültek, és extrém szerencséd sincs.
jaja,
jól beszélsz!
Ezért fejlesztek most olyan spekulációs szoftwert, ami ha mégsem működik, akkor majd eladom
//a varázsgömbben látom az elkövetkezendő 5-10 éves tervet.... a sok seggelés folytatódik csak azt nem értem miért a nyakam fáj tőle.
Régi 2016-12-02, 08:47   #66 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
.
Visszaolvastam a korábbi hozzászólásaid. Durva, írtad, hogy rengeteg stratégiát lefuttattál, de mind bukó volt.. Nem lehetett könnyű kiszállni sok év után. Mégis érdekelne, hogy miért nem működtek ezek, amiket teszteltél? Túl kicsi volt a célár? A spread ölte meg? Vagy nem volt jó a találati aránya? Szerintem te egy konkrét hibát kerestél a piacon, legyen az egy gyertya, ami mindig nyer. Nem mondom, hogy nincs ilyen, de szerintem nem éri meg kutatni.
Régi 2016-12-02, 09:15   #67 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
csak azt nem értem miért a nyakam fáj tőle.
Tipikus irodai betegség a görnyedt hát, és az egész napi mereven előre nézés, a fej forgatásának hiánya. Nekem néha úgy bedurran a nyaki izom, hogy nem tudom napokig oldalra fordítani a fejem. Elvileg ez segít, de nehéz betartani mindig, max. ha kiteszed a monitor fölé kinyomtatva, vagy szigszalaggal odatekered magad a szék köré:

http://www.fajdalomkozpont.hu/templa...elyes%20ls.gif

http://www.harmonia-centrum.hu/uploa...testtartas.jpg

http://www.harmonia-centrum.hu/uploa...es-ulesmod.jpg

Ember nincs aki így ül egész nap
Régi 2016-12-02, 09:42   #68 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
Visszaolvastam a korábbi hozzászólásaid. Durva, írtad, hogy rengeteg stratégiát lefuttattál, de mind bukó volt.. Nem lehetett könnyű kiszállni sok év után. Mégis érdekelne, hogy miért nem működtek ezek, amiket teszteltél? Túl kicsi volt a célár? A spread ölte meg? Vagy nem volt jó a találati aránya? Szerintem te egy konkrét hibát kerestél a piacon, legyen az egy gyertya, ami mindig nyer. Nem mondom, hogy nincs ilyen, de szerintem nem éri meg kutatni.
Szia, nem mindig nyerő stratot kerestem. Olyant kerestem, amiben statisztikai előny van. Ez azt jelenti, hogy a stratégiát folyamatosan kötve a tőkegörbénk trend szerűen növekvő.
A keresgélésem legnagyobb részét EURUSDn végeztem, itt nem találtam előnyt (máshól attól még lehet). Jellemzően olyan stratégiákat kerestem, amik a szokásos technikai elemzési módszerekkel (támasz, ellenállás, csúcs-völgy elemzés, trend, trendvonal, fibo, kerekszám, stb) lekereskedhetők.
Gyakorlatilag ezek összes lehetséges kombinációját leteszteltem.
Lényegében a következőt tapasztaltam. Az ember összefüggést keres. Felismeri, hogy ilyen vagy olyan helyzetben az ár nem véletlenszerűen viselkedik, hanem gyakrabban követ bizonyos mintákat, mint azt véletlenszerű mozgás esetén várható lenne. Erre készítünk stratégiát, amit backtesztelve látjuk, hogy tényleg jól működik a dolog (azon az időszakon backtesztelve, ahol felismertük az összefüggést). A felismert összefüggések viszont nem működnek a megfigyelési időszakon kívül. Olyan összefüggést nem találtam, ami hosszabb ideig működött volna. Megtanítottam a programomat, hogy helyettem az keressen összefüggéseket, és vizsgája meg őket későbbi időszakokban. A tanítási adatokon (in sample) kívül soha nem működtek a felismert összefüggések. Még csak úgy nagyjából sem.
Abban a méret tartományban, ahol a spread jelentősnek számít, nem végeztem alapos teszteléseket, de pár gyors-egyszerű teszt alapján úgy tűnt, hogy ott lehetne jó piaci réseket- működő stratégiákat találni. Pl ha 0 spreaddel, és 0 ár-időcsúszással kereskedhetnék, akkor a pár 10 pipes TP-SL tartományban valószínűleg lenne pár olyan helyzet, amit kihasználva előnyre tennék szert. Azonban ezeket a stratégiákat a spread megöli. Ha pedig a spread jelentősen lecsökkenne, mások is ki tudnák használni ezeket a piaci réseket, és így azok eltűnnének.
Szóval, bármilyen időszakot is néztem, tömegével találtam olyan stratégiákat, amik a max DD 5-10szeresét összeszedték profitként abban az időszakban, ahol a startégiát megtaláltam, de más időszakokban jellemzően nem működtek.

Mint írtam, egyetlen kivétel van, egyedül a részvénybefektetésben találtam előnyt. Visszaszámolt Sp500 reálhozam adatok 1871 óta elérhetők. Ha akkor befektettél volna 1 egységnyi vásárlóerejű pénzt SP500ba osztalékot visszaforgattad volna, akkor jelenleg 263605 váráslóerejű részvénybefektetésed lenne. Volt idő közben néhány feleződés, negyedelődés, de ez semmi az elért hozamhoz képest.
Ehhez nem kellett az átlagnál okosabbnak lenned, csak meg kellett venned a piaci fejlődés átlagát.

Ha szerencsés leszel, akkor akár hamar is találhatsz valami előnyt. Ha nem, akkor soha nem találsz előnyt. Nyilván, annak, aki jobb képességű, és szorgalmasabb, az nagyobb eséllyel talál előnyt, mint aki lusta, és/vagy buta, de senkinek nincs garancia a sikerre. Aztán ha találsz is valamit, ami tényleg működik, elképzelhető, hogy nem sokkal később már nem fog működni.
És amíg keresgélsz, az idő telik, valamiből meg kell élni közben, meg a gyerekeket is etetni kell.
A tőzsdézéssel próbálkozó emberek jelentős része kiemelkedő képességű valamilyen szempontból. Jelentős részük alkalmas arra, hogy üzemeltessen egy stratégiát. (Persze van, aki alkalmatlan, mert nem tudja betartani a szabályokat, ilyen-olyan okból)
Igen kevesek képesek azonban arra, hogy találjanak működő stratégiát. A stratégiát pedig jellemzően nem osztogatják az emberek, mert a túlzottan elterjedt, eredetileg működő stratégia elromlik.
Régi 2016-12-02, 10:24   #69 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Tipikus irodai betegség a görnyedt hát, és az egész napi mereven előre nézés, a fej forgatásának hiánya. Nekem néha úgy bedurran a nyaki izom, hogy nem tudom napokig oldalra fordítani a fejem. Elvileg ez segít, de nehéz betartani mindig, max. ha kiteszed a monitor fölé kinyomtatva, vagy szigszalaggal odatekered magad a szék köré:

http://www.fajdalomkozpont.hu/templa...elyes%20ls.gif

http://www.harmonia-centrum.hu/uploa...testtartas.jpg

http://www.harmonia-centrum.hu/uploa...es-ulesmod.jpg

Ember nincs aki így ül egész nap

Kivéve az aki már átélt egy nyaki gerincsérvet.
Javaslom mindenkinek a 2-4 heti gyógymasszázst. Akkor is, ha nincs panasza.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-02, 16:23   #70 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 369
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Javaslom mindenkinek a 2-4 heti gyógymasszázst. Akkor is, ha nincs panasza.
Jó ötlet. Nekem a tradek alatt naponta többször elvégzett pár perces nyújtó-erősítő gyakorlatok és aktívan töltött pihenők jöttekbe. Jót tesz a szemnek (pihen), a hátnak (kilazul), a fejnek (kitisztul) és többnyire a számlaegyenlegnek is, mert megóv a felesleges beavatkozástól, ha nem vagyok állandóan a gép előtt. :-)
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-02, 17:07   #71 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 369
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A keresgélésem legnagyobb részét EURUSDn végeztem, itt nem találtam előnyt (máshól attól még lehet).
Szia! Van annak valami kifejezett oka, hogy elsősorban az EURUSD-t kutattad? Mivel ebben van a legnagyobb forgalom, itt van a legtöbb robot és hedge fund, melyek többnyire meglehetősen olvashatatlanná zilálják a grafikont. (Néha az az érzése az embernek, hogy direkt a szakmányban tanított szabályok alapján kereskedő kis spekik tudatos kifacsarására mennek rá) Ezzel csak arra szeretnék rámutatni, hogy szerintem pont a fiberen van a legkisebb esély arra, hogy kis halként releváns piaci előnyhöz jussunk. Mivel még követed a piacot és a fórumot, feltételezem, hogy a tőzsde számodra nem csak pénz kérdés. Nem gondoltál arra, hogy az évek alatt felhalmozott tudást szisztematikusan más devizapárokra, indexekre, részvényekre is rápróbálod? (szisztematikus alatt azt értem, hogy nem csak belekapsz, majd az első negatív tapasztalat után félretolod, hanem kijelölsz x terméket, és mindegyikre mindegyik fejedben lévő stratégia kombinációt lefuttatod és dokumentálod.)
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-04, 01:30   #72 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia! Van annak valami kifejezett oka, hogy elsősorban az EURUSD-t kutattad?
Sok éve, mikor ebbe belevágtam, több "profi tradertől" is hallottam azt az álláspontot, hogy tömegpszichológiai okok miatt alakulnak ki olyan piaci hibák, mint trend, támasz szintek, ellenállások, stb. Szerintük ezek a hibák újratermelődnek a tömegben irracionálisan gondolkodó emberek miatt, és minél többen figyelik az adott dolgot (pl egy támaszt) az annál erősebb. EURUSDt nézik legtöbben, gondoltam, megér egy próbát. Meg az is benne volt, hogy erről viszonylag tűrhető adatokat lehetett elérni.

Mostanában is elvégzek egy-egy tesztet különböző ígéretesnek tűnő ötletek alapján, de nagyobb projektbe már nem vágok bele, mert nem akarom pazarolni az időmet.
Régi 2016-12-04, 18:03   #73 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sok éve, mikor ebbe belevágtam, több "profi tradertől" is hallottam azt az álláspontot, hogy tömegpszichológiai okok miatt alakulnak ki olyan piaci hibák, mint trend, támasz szintek, ellenállások, stb. Szerintük ezek a hibák újratermelődnek a tömegben irracionálisan gondolkodó emberek miatt, és minél többen figyelik az adott dolgot (pl egy támaszt) az annál erősebb. EURUSDt nézik legtöbben, gondoltam, megér egy próbát. Meg az is benne volt, hogy erről viszonylag tűrhető adatokat lehetett elérni.

Mostanában is elvégzek egy-egy tesztet különböző ígéretesnek tűnő ötletek alapján, de nagyobb projektbe már nem vágok bele, mert nem akarom pazarolni az időmet.
Ez természetes, a technikai elemzésnek egyetlen alapja van, a résztvevők viselkedése. Ez pszichológia de nem nevezném irracionálisnak.

Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Horváth András tőzsdeszakértő: Mennyi pénzt lehet keresni a világ tőzsdéin (ekönyv) KKKK Tőzsdei könyvek 32 2014-06-24 19:31

A pontos idő 20:58 , a GMT +1 időzóna szerint.