Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-11-17, 20:22   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
Daytradedax a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Mennyi az annyi?

Sziasztok

Új vagyok itt. Ajánlom figyelmetekbe a blogom.
Daytradedax.com

Igazából ami engem érdekel, hogy ki milyen hozamot tud kihozni egy kereskedési rendszerből. Tényleg képes valaki akár 100%-ot hozni éves szinten?
Daytradedax nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-17, 23:25   #2 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Daytradedax eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok

Új vagyok itt. Ajánlom figyelmetekbe a blogom.
Daytradedax.com

Igazából ami engem érdekel, hogy ki milyen hozamot tud kihozni egy kereskedési rendszerből. Tényleg képes valaki akár 100%-ot hozni éves szinten?
Vannak, vagy inkább voltak itt ilyen emberek.
Ami engem igazán érdekelne:
mi az igazi 100%-os célod a blogoddal ?
Régi 2016-11-18, 05:40   #3 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Milyen az az "ilyen"?
Régi 2016-11-18, 07:48   #4 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Milyen az az "ilyen"?
Én nem tudom milyen az olyan.
Csak sejtem milyen lehet.
Sokféle.
Laza swinges havi chartos, opciós kiírós, vagy akár egy heves vérmérsékletű news trader, is lehet ilyen esetleg bennfentes brókerközeli bármi.
Ha netalán arra gondoltál, hogy én, akkor nem.
Mint írtam, ezek az emberek nagyrészt elmentek innen.
Én még itt vagyok és a félreértések elkerülése végett az utolsó nyilvános számlakivonatom forint alapú

"Tényleg képes valaki akár 100%-ot hozni éves szinten? "
Ebből arra kell következtetek, hogy Te ebben nem nagyon hiszel.
Ez szived joga.
A mennyi az annyis bekezdésed egy tőzsdefórumról lévén szó próbálom nem észrevenni, de hogy az eredeti kérdést elengedted a füled mellett azt már nehezebb.
Régi 2016-11-18, 08:30   #5 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 347
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Tényleg képes valaki akár 100%-ot hozni éves szinten?
Szia! Olvasom a blogodon, hogy a fő kereskedési rendszered találati aránya 50%, a profit factor 1,37. évi kötésszám kb 600. Ilyen számok mellett 1 százalékos kockázattal a Te rendszerednek is dupláznia kell, tehát... kérdésedre a válasz: igen elvben a tiéd is képes lehet. :-) A számlád nem igazolja vissza az elméletet? Milyen bázisra vetíted az egyes kötések kockázatát (év eleji vagy tárgynapon rendelkezésre álló tőke?) Éles vagy demo a számla? Tényleges lekönyvelt kötések után számítódik a statisztikád, vagy backtestes szimuláció? Őszintén érdekelne milyen kereskedelmi rendszer az, amely trend irányban, kontratrendben, fordulón és sávban egyaránt jól teljesít?
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-18, 09:47   #6 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

A blog elsődleges célja, hogy konzisztens maradjak. Olvashattad, hogy amikor először próbálkoztam 4 éve akkor a piac felmosta velem a padlót. Szeptembertől kezdtem el valós számlán dolgozni, de 1x-1x megszegtem a szabályaimat és a piac meg is büntetett.
Pl. nem ott zártam ahol a rendszer jelzett hanem az elgondolásomra hagyatkoztam és nagyon sokat ment tovább. Ekkor fogalmazódott meg a blog ötlet. Nekem segít és azóta foggal körömmel ragaszkodom a szabályaimhoz.

15 évet húztam le marketingkommunikáció területen és rohadtul kiégtem. Próbáltam átnyergelni pénzügyi oldalra - megpályáztam kezdő pozíciókat is - vissza sem hívtak. Szerettem volna tanulni, tűz közelben lenni. Talán ezzel a bloggal majd jutok valamerre idővel.

Mindig év eleji bázisra vetítem a hozamot - jogos, ezt feltüntetem. Kontratrendben azért annyira nem erős, de igyekszem hosszú távban gondolkodni. 2 idősíkot használok és 2 indikátort. Ezek jelzik, hogy milyen irányút kötök. Trend ellen pl. csak 0,5%-kal megyek be. 2017-től fogom mutatni a tényleges eredményt. Igen, ez backtest egyelőre, de úgy készült, hogy 4 éve minden nap vezetem egy táblázatban és nem egy software-rel lefutatott eredmény aminek vagy hiszek vagy nem. Így pl. pontosan számol a spread-del.

Ha dupláznék a kockázaton akkor akár meg is lehetne a 100%, de idén egy komolyabb visszaesést mutatott -11% ( nem biztos, hogy egy 25%-os drawdown-t higgadtan elviselnék).

Egy kicsit én is kevésnek találom az évi teljesítményt - főleg az ideit - ezért érdeklődtem, hogy van valaki aki konzisztensen pl. 100%-ot fel tud mutatni vagy ez irreális elképzelés 0,5%-1%-os kockázattal? Egyes nagyobb külföldi weboldalak is 20%-70% közé teszik az elérhető éves hozamot.
Régi 2016-11-18, 12:37   #7 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ha elfogadsz egy jótanácsot ne a 100 százalékon rugózz. Miért?
1. Az régen rossz, hogy ha a hitrendszered azon áll vagy bukik, hogy egy ismeretlen a fórumon azt mondja: igen, én annyit csinálok. És? Más stratégia, más kockázatvállalási képesség, más termék, más tőke volumen, más időráfordítás stb. Semmi relevanciája nincs rád nézve. Arról nem is beszélve, hogy vajon az illető egyáltalán igazat mond-e?
2. Csak a saját számaidnak higgy. Ha nincs a számításaidban valami hiba az 1,37-es profit faktor 50 százalékos találati arány mellett statisztikailag 100 tradeből 18%, 500 tradeből potenciálisan közel 100% profitot hoz. 2500 kereskedési adatból -ha az helyes- már szignifikáns következtetést lehet levonni. Ha van egy ilyen eredményt produkáló stratégiád csak ennek finomítására, tökéletesítésére fókuszálj. A matematika nem hazudik, de csalóka, a pszihével együtt még egy nyerő strati esetén is bajba sodorhat. Például vizsgáld meg mi volt a naplóban a leghosszabb vesztő sorozatod. 50 százalék találati arány elvben úgy is kijöhet, hogy valamikor százból az első 50 trade bukó. De ne essünk túlzásokba: bár egy 10 darabos vesztő sorozat szimulációban csak egy indifferens adat, de a valóságban éles számlán ez a trader számára egy hetes/hónapos pokoljárás tengernyi kétséggel önmaga és a stratégia alkalmasságáról. Erre mindenképp készülj fel, mert ezeken a pontokon válik el az ocsú a búzától.
3. Az indokolatlanul magas cél (pl. a kötelezően elvárt 100%, vagy az x forint havi „fizetés”) nagy pszihés nyomást, a nyomás hibákat és/vagy gyors kiégést okoz6. Két gyerekkel, vszínűleg érdemi tőke nélkül, marketing szakirányból érkezve (értsd kreatív, szociabilis, emócionális stb személyiség) alkalmazotti múlttal épp elég kihívás a főállású kereskedés így is, minek azt teljesítménykényszerrel tetézni.
Régi 2016-11-22, 04:41   #8 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
A blog elsődleges célja, hogy konzisztens maradjak. Olvashattad, hogy amikor először próbálkoztam 4 éve akkor a piac felmosta velem a padlót. Szeptembertől kezdtem el valós számlán dolgozni, de 1x-1x megszegtem a szabályaimat és a piac meg is büntetett.
Pl. nem ott zártam ahol a rendszer jelzett hanem az elgondolásomra hagyatkoztam és nagyon sokat ment tovább. Ekkor fogalmazódott meg a blog ötlet. Nekem segít és azóta foggal körömmel ragaszkodom a szabályaimhoz.

15 évet húztam le marketingkommunikáció területen és rohadtul kiégtem. Próbáltam átnyergelni pénzügyi oldalra - megpályáztam kezdő pozíciókat is - vissza sem hívtak. Szerettem volna tanulni, tűz közelben lenni. Talán ezzel a bloggal majd jutok valamerre idővel.

Mindig év eleji bázisra vetítem a hozamot - jogos, ezt feltüntetem. Kontratrendben azért annyira nem erős, de igyekszem hosszú távban gondolkodni. 2 idősíkot használok és 2 indikátort. Ezek jelzik, hogy milyen irányút kötök. Trend ellen pl. csak 0,5%-kal megyek be. 2017-től fogom mutatni a tényleges eredményt. Igen, ez backtest egyelőre, de úgy készült, hogy 4 éve minden nap vezetem egy táblázatban és nem egy software-rel lefutatott eredmény aminek vagy hiszek vagy nem. Így pl. pontosan számol a spread-del.

Ha dupláznék a kockázaton akkor akár meg is lehetne a 100%, de idén egy komolyabb visszaesést mutatott -11% ( nem biztos, hogy egy 25%-os drawdown-t higgadtan elviselnék).

Egy kicsit én is kevésnek találom az évi teljesítményt - főleg az ideit - ezért érdeklődtem, hogy van valaki aki konzisztensen pl. 100%-ot fel tud mutatni vagy ez irreális elképzelés 0,5%-1%-os kockázattal? Egyes nagyobb külföldi weboldalak is 20%-70% közé teszik az elérhető éves hozamot.
Motivációnak:

http://www.portfolio.hu/vallalatok/1...n=portfoliobox

bár a legnagyobb kérdés, hogy mekkora trédenkénti kockázattal hozzák ezt össze. Erről infoja vkinek?

Az is érdekes hogy kiben mit vetnek fel a számok.
Amikor megláttam a főcímet a tizenháromezernyolcszázas hozammal, azt gondoltam ez vmi brutális.
A grafikonra nézve csak a kamatos kamat erejét látom. Nem tűnik lehetetlennek.
Régi 2016-11-22, 08:15   #9 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

@kockás Két dolog jutott eszembe a belinkelt cikked kapcsán.
1. "nem gyorsan kell meggazdagodni, hanem nagyon"
2. Kapcsolódva a topikindító daytradedax számladuplázást firtató kérdéséhez: Az alap, mely mint a cikkből kiderül a világ hozam világbajnoka soha (!) nem csinált minimum 100%-os hozamot, "csak" átlagosan 41%-ot, azt viszont szisztematikusan. Ez az én olvasatomban azt bizonyítja, hogy illúzió és bizonyos tekintetben hiba azt gondolni,, hogy csak éves számladuplázással lehet egyről a kettőre jutni. Azt nem állítom, hogy rövidtávon lehetetlen az évi 100%, sőt. Minél kisebb a számla relatíve annál könnyebb - százalékosan nagy, de összegében moderált (értsd: pszihésen feldolgozható) kockázatvállalás mellett. De mi van a második, harmadik x. évben? Mindössze 10 ezer dollár induló tőke esetén, ha minden évben duplázunk a 10. évben 10 millió, a 20. évben 10 milliárd, a 30. évben 10 trilliárd dollárunk lenne. (Vö. USA éves nemzeti jövedelme) Még ezek után is reálisnak tűnik, hogy ezt a hosszútávon még elvben sem működő célt tűzzük ki magunknak?
Régi 2016-11-22, 08:27   #10 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Motivációnak:

http://www.portfolio.hu/vallalatok/1...n=portfoliobox

bár a legnagyobb kérdés, hogy mekkora trédenkénti kockázattal hozzák ezt össze. Erről infoja vkinek?
Ha jól értelmezem a cikket, az alap egy "fekete doboz" a tulajdonosokon kívül senki nem tudja mi a stratégia, így azt sem mekkora kockázattal dolgoznak. Én ha tippelnem kellene olyan high frequency trading robotokat vízionálnék mögéjük, melyek bizonyos statisztikailag bizonyított piaci előnnyel bíró price action szituációkban pár pip-ért nagy volumenben szállnak piacra moderált kockázatvállalás mellett. Legalábbis a cégtulajdonos agytröszt életútja (matematikus zseni) és a cég által működtetett bivalyerős számítógépes kapacitás erre utal.
Régi 2016-11-22, 17:50   #11 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 104
Hírnév szint: 5
kétbalkéz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ez nagyszerű és érdekes cikk!
Egy ideje engem is foglalkoztat, hogy vajon valóban csak két megközelítés lehetséges-e a piacon: a fundamentális és a technikai elemzés? Vajon nem lehet pusztán matematikai alapon megközelíteni a kereskedést?
Ez a cikk eszembe juttatta kedvenc írómat, Isaac Asimovot és az Alapítvány sorozatát, melyben egy matematikus képes lesz megjósolni matematikai alapon a jövőt. Minél nagyobb embertömegről van ugyanis szó, annál inkább nem az egyéni döntések befolyásolják a jövő alakulását, hanem bizonyos szabályok és törvényszerűségek alapján ( emberek esetén pszichológiai elvek szerint) a statisztikai valószínűség.
Ahogy olvastam a cikket, a Medallion alap esetében is hasonló dolgot művelnek, csak az emberi viselkedés helyett a piac mozgását próbálják "megjósolni". Én mindig is azt gondoltam, hogy téves az az elképzelés, hogy a múlt mozgásai alapján nem jósolható meg (legalábbis statisztikailag) a jövő, csak a rendszer annyira bonyolult, hogy még nem értettük meg. Akár az időjárás, mely annyira komplex, hogy még csak most jutottunk el odáig, hogy bizonyos mértékig modellezni tudjuk, és ennek alapján előrejelzéseket tudunk készíteni.
A Renaissance is hasonlót művelhet, erre utal a rengeteg matematikus és fizikus, akik biztosan nem fundamentális döntéseket hoznak, és nem trendvonalakat rajzolgatnak. És az is érdekes, hogy a nyilvános alapjuk nem hoz olyan eredményt, mint a Medallion, ez arra utalhat, hogy a rendszerük nagyon összetett és folyamatos elemzést igényel.
Ami pedig a szakterületeket érinti: geometria, húrelmélet, kódfejtés a hírszerzésnél - érdekes rendszer születhetett ebből...

Talán ideje lenne pályát módosítanom, és matematikussá képeznem magam
kétbalkéz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-22, 18:22   #12 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
kétbalkéz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez nagyszerű és érdekes cikk!
Egy ideje engem is foglalkoztat, hogy vajon valóban csak két megközelítés lehetséges-e a piacon: a fundamentális és a technikai elemzés? Vajon nem lehet pusztán matematikai alapon megközelíteni a kereskedést?
Ez a cikk eszembe juttatta kedvenc írómat, Isaac Asimovot és az Alapítvány sorozatát, melyben egy matematikus képes lesz megjósolni matematikai alapon a jövőt. Minél nagyobb embertömegről van ugyanis szó, annál inkább nem az egyéni döntések befolyásolják a jövő alakulását, hanem bizonyos szabályok és törvényszerűségek alapján ( emberek esetén pszichológiai elvek szerint) a statisztikai valószínűség.
Ahogy olvastam a cikket, a Medallion alap esetében is hasonló dolgot művelnek, csak az emberi viselkedés helyett a piac mozgását próbálják "megjósolni". Én mindig is azt gondoltam, hogy téves az az elképzelés, hogy a múlt mozgásai alapján nem jósolható meg (legalábbis statisztikailag) a jövő, csak a rendszer annyira bonyolult, hogy még nem értettük meg. Akár az időjárás, mely annyira komplex, hogy még csak most jutottunk el odáig, hogy bizonyos mértékig modellezni tudjuk, és ennek alapján előrejelzéseket tudunk készíteni.
A Renaissance is hasonlót művelhet, erre utal a rengeteg matematikus és fizikus, akik biztosan nem fundamentális döntéseket hoznak, és nem trendvonalakat rajzolgatnak. És az is érdekes, hogy a nyilvános alapjuk nem hoz olyan eredményt, mint a Medallion, ez arra utalhat, hogy a rendszerük nagyon összetett és folyamatos elemzést igényel.
Ami pedig a szakterületeket érinti: geometria, húrelmélet, kódfejtés a hírszerzésnél - érdekes rendszer születhetett ebből...

Talán ideje lenne pályát módosítanom, és matematikussá képeznem magam
A technikai elemzés matematikai elemzés!! (gyakorlatilag az összes-szines vonalas-pillangós vacak leírható képlettel, csak van amelyik m...kos bonyolult)
Az egyik matematikai expertemet kb 2 évig figyelgettem fapados verzióban mire nekilendültem.... fél éve vacakolok vele..... (de már 64bit 4K 3D verzióban fut
Régi 2016-11-22, 19:25   #13 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A technikai elemzés matematikai elemzés!! (gyakorlatilag az összes-szines vonalas-pillangós vacak leírható képlettel, csak van amelyik m...kos bonyolult)
Az egyik matematikai expertemet kb 2 évig figyelgettem fapados verzióban mire nekilendültem.... fél éve vacakolok vele..... (de már 64bit 4K 3D verzióban fut
Valóban a technikai elemzés matematikai képletekkel is leírható, az indikátorok is mind erről szólnak, de én inkább arra gondoltam, hogy a szokásos technikai elemzésen túl olyan matematikai elvek, elméletek is érvényesek lehetnek, melyekre eddig nem is gondoltunk, vagy földi halandókként nem értjük és nem is tudnánk alkalmazni őket. A mai világban furcsa szakmai párosítások születnek és hoznak áttörő eredményeket, az informatika társul a biokémiával, az orvostudomány a mechanikával...és talán a tőzsdei kereskedés a tudományos szintű matematikával és fizikával.

Egyébként én is inkább matematikai, mint technikai alapú rendszerrel foglalkozom már egy ideje, valahogy ebben látok fantáziát.
Régi 2016-11-22, 20:35   #14 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.384
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Valóban a technikai elemzés matematikai képletekkel is leírható, az indikátorok is mind erről szólnak, de én inkább arra gondoltam, hogy a szokásos technikai elemzésen túl olyan matematikai elvek, elméletek is érvényesek lehetnek, melyekre eddig nem is gondoltunk, vagy földi halandókként nem értjük és nem is tudnánk alkalmazni őket. A mai világban furcsa szakmai párosítások születnek és hoznak áttörő eredményeket, az informatika társul a biokémiával, az orvostudomány a mechanikával...és talán a tőzsdei kereskedés a tudományos szintű matematikával és fizikával.

Egyébként én is inkább matematikai, mint technikai alapú rendszerrel foglalkozom már egy ideje, valahogy ebben látok fantáziát.
Érdekes téma. Aki jártasabb a differenciálegyenletek témakörében, az tudja, hogy mik az instabil rendszerek problémája. Mint az időjárás-jóslásnál is: minél több periódust veszünk (léptetünk a függvényeken), annál nagyobb lesz az eltérés a mért, és a paraméterezett függvények között, sokszor exponenciálisan nő az eltérés, kilő a végtelenbe pár periódus után. Még egy sima állandó együtthatós rendszernél is. Legjobb lenne egy aszimptotikusan stabil rendszert alkotni (ahol a hiba egyre csökken), de ez álom Valószínűleg komoly matematikai modellezés mehet az alapnál. Mindazonáltal nem teljesen hülyeség a matematika alkalmazása nekünk földi halandóknak sem. Pénzkezelési elvekben, pozíciómenedzselésekben, statisztikázásban kiválóan lehet alkalmazni (pl. stophúzást, poziméretezést, lényegében a belépést is matematikai setup elven teszem). Kreativitásnak nincsen határa.
Beszélgettem a gyorsan sokszorozókkal, mindenkinek volt valami eszement csavar a kivitelezésében, aminek nem sok köze volt a chartokhoz
Pont ezért (is) jók

Matekot elkezdeni sose késő, de jobb eleve rászületni (is) azért. Nem azért, mert bonyolult dolgok, hanem a "rájövés", maguknak alakítás igényel kreativitást.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-22, 21:16   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Azért ez felveti annak a lehetőségét ( vagy inkább bizonyosságát ) is, hogy a piac mégsem annyira megjósolhatatlan, a mozgások pedig nem véletlenszerűek.

Az eredeti cikk szerint a max. DD öt éves periódusban fél százalék volt, ami hihetetlennek tűnik. De mivel egy teljesen zárt alapról van szó, amit egy maroknyi tudós üzemeltet a saját zsebére, kizártnak tartom, hogy ez csupán reklámfogás legyen...
Régi 2016-11-22, 21:28   #16 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Azért ez felveti annak a lehetőségét ( vagy inkább bizonyosságát ) is, hogy a piac mégsem annyira megjósolhatatlan, a mozgások pedig nem véletlenszerűek.

Az eredeti cikk szerint a max. DD öt éves periódusban fél százalék volt, ami hihetetlennek tűnik. De mivel egy teljesen zárt alapról van szó, amit egy maroknyi tudós üzemeltet a saját zsebére, kizártnak tartom, hogy ez csupán reklámfogás legyen...
Az biztos, hogy létezik statisztikai előny. Ezeket nekünk kell megtalálni. Azért haladóbb chartelemzési módszerekkel (pl. marketgeometry, de van még más is biztosan) is nagyon jól meg lehet tanulni trédelni. Ja, hogy pár száz, ezer órát bele kell tenni konzisztensen, mire az agy betanul? Hát igen, ehhez kell kitartás, elhivatottság. És a pszichóról nem is beszéltünk még. Ezért kevesek játéka.
Régi 2016-11-22, 21:59   #17 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én egyre inkább úgy látom, hogy több módszerrel is lehet pénzt keresni a tőzsdén, de hogy idáig el is jusson az ember, "néhány" fontos tulajdonsággal rendelkeznie kell:
- algoritmikus gondolkodás és kiemelkedő intelligencia, hogy képesek legyünk egy saját rendszert kifejleszteni
-kitartás és szorgalom, hogy ezt meg is valósíthassuk
-önismeret és fegyelem, hogy aztán a rendszert megfelelően működtethessük

Továbbá kíméletlen őszinteség és önkritika, hogy tudjuk, a fentiek közül miben vagyunk még gyengék :-)
Régi 2016-11-23, 05:56   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én egyre inkább úgy látom, hogy több módszerrel is lehet pénzt keresni a tőzsdén, de hogy idáig el is jusson az ember, "néhány" fontos tulajdonsággal rendelkeznie kell:
- algoritmikus gondolkodás és kiemelkedő intelligencia, hogy képesek legyünk egy saját rendszert kifejleszteni

Továbbá kíméletlen őszinteség és önkritika, hogy tudjuk, a fentiek közül miben vagyunk még gyengék :-)
Szerintem végtelen sok módszer van rá kb De végülis a lényeget jól megfogtad tömören
Régi 2016-11-23, 06:59   #19 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:

Nem tudom megvan e valakinek az Eternity nevű játék?

https://en.wikipedia.org/wiki/Eternity_II_puzzle

Én a második szériába anno belecsaptam lecsósan.
(2 millió dollárért bármit
Már a verseny startja előtt elkezdtem lefejleszteni.
Volt hozzá két "demo" feladat. Kisebb táblákat kellett kirakni amiért adtak jutalmul egy-egy fix puzzle poziciót a nagy versenytáblából.
Azokat kipörgette a program tizenx percek alatt.
Aztán jött a pofára esés....
kb 120 elem felett már egy napot kellett várni egyetlen újabb puzzle darabszám elérésére mert semmi ötletem nem volt optimalizálásra,
csak a nyers erő próbálkozott.
Ennél a forexnél most vagyok kb a mézesmadzag szinten.
Pár hónap után beadott végre 1-2 fix építőkövet, amit jobb nem elpiszkálni,
de egyre nehezebben ad ki újabb zöldebb térképeket.
Ha kedved/idegrendszered hozzá, dobj egy privátot.
Pörgetheted. Ha sikerül vele kiraknod 2 egymás alatti egybefüggő zöld sávot,
a beállításért adok cserébe egy másikat.
Régi 2016-11-23, 08:11   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem próbáltam még ezt a játékot, de ahogy olvastam, eddig még nem született megoldás matematikai módszerekkel és kismillió számítógéppel sem. Viszont a Mensa állítólag belevágott pár éve, pusztán az emberi agyat használva, megkérdezem majd, mire jutottak :-)

Privit pedig küldtem.
Régi 2016-11-23, 09:04   #21 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 361
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Kockas, ha a szőnyeget is te szőtted, akkor a játékot már piskóta lesz kirakni.

Itt egy másik unaloműző:

https://tarsasjatekrendeles.hu/shop_...ime=1478111633

6000db os

a háttér lehet eltart pár napig...

ui.: brókerem küldött mailt, usa párok főleg EU lehet moccani fog "korrekcióra", és vigyázzak. Ezt csak azoknak írom, akik egyébként 10 évente egyszer várnak "nagyobb" elmozdulást.
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-23, 09:46   #22 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 867
Hírnév szint: 3
suncika a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Van akinek sikerul
http://www.portfolio.hu/vallalatok/1....1.240399.html
suncika nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-23, 10:00   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
suncika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezt linkelte ide tegnap kockaseggu is, ebből indult ki a beszélgetés a témában
Régi 2016-11-23, 13:17   #24 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A 100% éves hozam még az előbbi cikkben sincs meg. Éves 20-50%-ról beszélnek. Ehhez képest itt a fórumon elő-előfordul a 100%-os elvárás

Ilyen egyszerűen nem lehetséges, legfeljebb nagyon alacsony összeggel és azzal is csak átmenetileg.
100% hozam mellett annyira gyorsan halmozódik a pénz, hogy hamar eléri azt a kritikus szintet ahol az előny (ha korábban volt egyáltalán) megszűnik.

Közelről ismerem a problémát, hogy egy sikeres stratégiát átültetni egy befektetési alapba nagyon komoly kihívás, legtöbbször nem lehetséges.

Viszont hosszú távon az éves 15-20% is olyan teljesítmény, hogy könnyen a FORBS címlapjára kerülhet az illető. Az igazi nagyágyúk is kb. ennyit tudnak nagy pénzzel.

Nyilván erre most majd támadnak a trollok, de nem érdekel

Ha valakinek ez kevés, akkor a probléma nem a hozammal van, hanem kevés a tőkéje. Két megoldás van: vagy csinál még pénzt másból is, vagy idegen tőkét kezel, pl. eladja magát egy alapkezelőnél.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-23, 21:20   #25 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Hírnév szint: 7
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

tőkeáttét nélkül..

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A 100% éves hozam még az előbbi cikkben sincs meg. Éves 20-50%-ról beszélnek. Ehhez képest itt a fórumon elő-előfordul a 100%-os elvárás

Ilyen egyszerűen nem lehetséges, legfeljebb nagyon alacsony összeggel és azzal is csak átmenetileg.
100% hozam mellett annyira gyorsan halmozódik a pénz, hogy hamar eléri azt a kritikus szintet ahol az előny (ha korábban volt egyáltalán) megszűnik.

Közelről ismerem a problémát, hogy egy sikeres stratégiát átültetni egy befektetési alapba nagyon komoly kihívás, legtöbbször nem lehetséges.

Viszont hosszú távon az éves 15-20% is olyan teljesítmény, hogy könnyen a FORBS címlapjára kerülhet az illető. Az igazi nagyágyúk is kb. ennyit tudnak nagy pénzzel.

Nyilván erre most majd támadnak a trollok, de nem érdekel

Ha valakinek ez kevés, akkor a probléma nem a hozammal van, hanem kevés a tőkéje. Két megoldás van: vagy csinál még pénzt másból is, vagy idegen tőkét kezel, pl. eladja magát egy alapkezelőnél.
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-23, 23:14   #26 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.877
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Tedd hozzá kérlek, hogy ez a technikai elemzésre vonatkozik csupán.("Algoritmikus gondolkodásra" már vannak bőséggel robotok.&#128522

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-24, 06:21   #27 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tedd hozzá kérlek, hogy ez a technikai elemzésre vonatkozik csupán.("Algoritmikus gondolkodásra" már vannak bőséggel robotok.😊
Szerintem a fundamentális alapon kereskedőknek is szükségük van ezekre a tulajdonságokra, csak picit más okokból. Ha meg valaki a Westworld-ből szökött host, akkor ő járt a legjobban, mert minden megvan benne
Régi 2016-12-01, 12:49   #28 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 85
Andrisdiak már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Andrisdiak már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én úgy állok hozzá a kezdetektől, hogy a nagy többség bebukja a forex kereskedést. Viszont ha valaki sok évet belerak a gyakorlásba és képzésbe, és aktívan figyeli akár napi 10 órát a piacot, akkor nehogy már ne keressen meg vele havonta annyit minimum, mint egy ékszerbolti eladó, vagy egy takarító... Elnézést érte, nem derogálni akartam, mert a munka az becsülendő, csak hasonlítani próbálom egy viszonylag átlag alatti jövedelmű állást egy állítólag a világ legjobban jövedelmező szakmájához... Szóval ha valaki szerintem bekerül az 1-2%-ba, akik általában elnyerik a pénzem, amikor bukok, az nehogy már ne tudjon összekaparni vele sok pénzt. Ugyanúgy beleöl rengeteg időt elemzésbe, tanulásba, vicc lenne ha nem lenne olyan trader, aki a legtutibb szakmában ne keresne többet, mint a fentebb említett alkalmazottak. Hangsúlyozom megint, hogy van sikeres technikája , letesztelve, és átlátja a piacot. Ellenkező esetben tényleg jobb még a takarító is.
Andrisdiak nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-01, 14:21   #29 (permalink)
Szenior tag

MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Andrisdiák:
A piaci spekuláció mióta szakma? Csak nem az "oktatáson" hallottad ezt baromságot?😊

Régi 2016-12-01, 15:53   #30 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én úgy állok hozzá a kezdetektől, hogy ... ha valaki sok évet belerak a gyakorlásba és képzésbe, és aktívan figyeli akár napi 10 órát a piacot, akkor nehogy már ne keressen meg vele havonta annyit minimum, mint egy ékszerbolti eladó, vagy egy takarító...
Attól, hogy szeretnéd, hogy így működjön, egyáltalán nem biztos, hogy tényleg így működik a világ.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-01, 15:57   #31 (permalink)
Tag

Andrisdiak már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Andrisdiak már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nevezd aminek akarod. Hivatásnak. Ugyanúgy rengeteget kell gyakorokni mint más komoly szakmát, hogy elérj vele valamit. Vicc lenne az egész, ha egy 10-20 éves tapasztalattal bíró trader ne tudna kiszedni ebből annyit, mint amit egy képzést nem igénylő állás ad. Úgy hogy elvileg ez az egyik legprofitálóbb tevékenység, na persze nem az itteni tagokról beszélek, hanem azokról, akiknek már fórumot sem kell olvasni mert azon a szinten vannak. Meg nem járnak beszólogatni napi szinten ide, ez biztosan egy sikeres ember ismérve..Én mindössze a nyitó kérdésre reagáltam, vagyis kell legyen olyan ember, aki ebből simán kiszed. Ellenkező esetben, ha egy közmunkás többet kinyer havonta, akkor az egész egy kamu. Gondoljon bele mindenki, rengeteg olyan meló van, ahol a napi 8 órából 5-öt elüt az alkalmazott, mert pang a cég, aztán simán hozzávágják a havi fizetését.. Akkor egy piaci profi elemző és kereskedő szégyen ha nem szed össze annyit.. Ellenkező esetben csak áltatja magát, és mégsem profi.
Régi 2016-12-01, 16:06   #32 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Andrisdiák:
smk már összefoglalta a lényeget.
Most már nem szakma, egyenesen hivatás.😊 Hivatás az orvos, tanár, lelkész pl.
Amúgy engedd már meg, hogy beszólongassunk és eldöntsük miért nézünk bele a fórumba.

Régi 2016-12-01, 16:09   #33 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Attól, hogy szeretnéd, hogy így működjön, egyáltalán nem biztos, hogy tényleg így működik a világ.
Nem arról van szó, hogy szeretném. Egyszerűen van viszonyítási alapom. Sok munkahelyen járok, és gyakran kínjukba menek kávézni, hogy teljen az idő.. Persze sokszor meg beledöglenek a munkába, de most ne a gyártósorról beszéljünk, hanem egy órabolt. Egy ékszerbolt. Egy parfüméria. Egy "küldd ki hívd be assistant". Veszünk egy 10 éve tradelő keresekedőt. Nem egy szégyen és röhej, ha éves átlagban nem hozza legalább ezeket a jövedelmeket? Vagy akkor miért csinálja?
Régi 2016-12-01, 16:21   #34 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 399
Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem arról van szó, hogy szeretném. Egyszerűen van viszonyítási alapom. Sok munkahelyen járok, és gyakran kínjukba menek kávézni, hogy teljen az idő.. Persze sokszor meg beledöglenek a munkába, de most ne a gyártósorról beszéljünk, hanem egy órabolt. Egy ékszerbolt. Egy parfüméria. Egy "küldd ki hívd be assistant". Veszünk egy 10 éve tradelő keresekedőt. Nem egy szégyen és röhej, ha éves átlagban nem hozza legalább ezeket a jövedelmeket? Vagy akkor miért csinálja?
Ha esetleg nem tűnt volna fel, itt nem csak pénzt keresni lehet, hanem veszíteni is. Akár a több évi összekuporgatott pénzed. És nem csak a magad hibájából hanem más kockázat is van bőven. Az ékszerbolti eladó pedig a konkrét munkájáért kapja a pénzt. Ne próbáld összehasonlítani a kettő tevékenységet. Szerintem.

Mellesleg úgy látom akár a fórum forgalmából is, hogy lecsengőben van a forex "első hulláma". Sokan megégették magukat, kedv és/vagy pénz elszállt, ráfordított idő biztosan elment, eredmény kevés. Ennyi.
Forex Gump nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-01, 16:32   #35 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem véletlenül tiltják be a reklámozást több országban.
Gyere profi tradernek barátom, oktatunk is.😊

Régi 2016-12-01, 16:32   #36 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Sokan rulettezéssel, vagy más szerencsejátékkal töltik el az idejüket, és figyelik az eredményeket, meg hisznek benne, hogy okosabbak a véletlennél. sőt, olyan is van, hogy valamelyiknek bejön. És esetleg még el is hiszi, hogy előnyt talált, nem pedig csak szerencséje volt.
Nem mondom, hogy spekulációval biztosan nem lehet előnyre szert tenni. Azt mondom, hogy spekulációval lehet, hogy nem lehet előnyre szert tenni.
Tegyük fel, hogy igaz ez a sejtésem. Ez még nem teszi önellentmondásossá a rendszert. Vannak akik hisznek abban, hogy van előny, amit majd kemény(vagy könnyű) munkával megtalálhatnak. Vannak, akik hisznek másoknak, akik azt mondják hogy ők előnyt találtak, és ezért elmennek drága oktatásokra. Vannak, akik hisznek abban, hogy találtak előnyt, pedig csak szerencséjük volt. Vannak, akik brókercégeket alapítanak, ahol eljátszhatnak a hiszékenyek, és ebből élnek meg. Vannak, akik múltbéli szerencséjükre alapozva sztár imaget építenek magukról, és szerencsejátszanak mások pénzével, majd elveszítik azt. Vannak, akik a brókerek, és más szereplők apróbb hülyeségeit (ez tényleges előny) észreveszik, és ebből profitot termelnek, amíg a brókercég össze nem omlik/ki nem javítja a hibát.
Vannak, akik miután hosszas keresgélés után sem találtak stabil előnyt, csendben lelépnek.
Szóval elég komoly infrastruktúra alakulhat ki akár a nagy semmi köré is.

Ezek ellenére nem állítom, hogy ez van (azaz nincs előny a piaccal szemben), mert lehetetlen tudni azt, hogy valami nincs. Mindenesetre azokon a területeken, ahol én eddig részletesen vizsgálódtam még nem találtam olyan mértékű előnyt, amivel profitot lehetne termelni a kisfelhasználók által elérhető költségek mellett.

Egyetlen kivétel van, az a diverzifikált részvényportfolió buy+hold. Ez számomra már értékelhető mértékű előnyt mutat a múltbéli adatokon (évi átlag kb 8% reálhozam 100+év óta), és ennek ellenére még itt is megvan az, hogy akár több évtizedes drawdownokkal kell számolni, és azzal, hogy ez az előny is eltűnhet.
Régi 2016-12-01, 16:32   #37 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Rendben, legyen igazatok. Akkor nem lehet kiszedni ezen a szinten ennyit. Akkor már csak egy kérdés maradt: Miért csináljátok? Mi értelme van?
Régi 2016-12-01, 16:41   #38 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
Rendben, legyen igazatok. Akkor nem lehet kiszedni ezen a szinten ennyit. Akkor már csak egy kérdés maradt: Miért csináljátok? Mi értelme van?
Én már csak szórakozásból fórumozni járok ide. Ez sem rosszabb, mint más hülye témában fórumozni.
Vannak befektetéseim, de nem spekulálok. Nem találtam stabil előnyt, pedig több millió stratégiát megvizsgáltam. Az egész spekulációs mókából jelentős profittal szálltam ki, úgy, hogy végig minimális kockázatom volt, de a profitomat 100%ban a különböző brókerek hülyesége miatt kialakuló anomáliákból szedtem össze. Ezek az anomáliák mára eltűntek, a béna brókereket kicsináltuk.
Régi 2016-12-01, 16:42   #39 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Olvastam már több helyen egy bizonyos "Trader fejlődése" című , pontokba szedett írást. Ennek az utolsó pontja: "Több pénzt keresünk, mint amit álmodni mertünk, és minden álmunkat megvalósítjuk"...

Akkor ez is kamu? Nincs is ilyen ember a Földön? Csak ilyen 2-10%-os évi haszonnal számoló? Lenne több tíz, vagy száz millióm és évi 10%-ot szeretnék, szerintem bőven lehetne másba is fektetni ilyen proficéllal.
Régi 2016-12-01, 16:47   #40 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Lehet pénzt csinálni a tőzsdén, OTC-n is. Csak nem ezzel a hozzáállással. "Profi trader", baromság.
Spekulációból lehet nyerni természetesen. Majd ha andrisdiák lehúz 5-30 évet a piacon rájön.😊

Régi 2016-12-01, 16:47   #41 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
Olvastam már több helyen egy bizonyos "Trader fejlődése" című , pontokba szedett írást. Ennek az utolsó pontja: "Több pénzt keresünk, mint amit álmodni mertünk, és minden álmunkat megvalósítjuk"...

Akkor ez is kamu? Nincs is ilyen ember a Földön? Csak ilyen 2-10%-os évi haszonnal számoló? Lenne több tíz, vagy száz millióm és évi 10%-ot szeretnék, szerintem bőven lehetne másba is fektetni ilyen proficéllal.
Valószínűleg az kamu. Szerintem azt vagy egy oktató, vagy egy álmodozó, vagy egy szerencsés írta. De biztosan hogy van, aki megcsinálta. Gondolj bele, a lottó főnyereményt is időnként megnyeri valaki.
Míg a részvényekben alapból van egy kicsi előny (a részvényesek zsebében csapódik le a világ gazdasági-technikai fejlődése), a forexben nincs ilyesmi.
Régi 2016-12-01, 16:50   #42 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
Lehet pénzt csinálni a tőzsdén, OTC-n is. ...
Spekulációból lehet nyerni természetesen.
Ez alatt most konzisztens profitot értesz, vagy csak szerencse profitot? Mint írtam, a lottózásból is lehet pénzt csinálni.
Régi 2016-12-01, 16:55   #43 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Csak értitek, tiszta röhejes, ha elképzelem, hogy egy öltönyös nyakkendős faszi ül az 5 monitor előtt, és nemhogy keres napi 10 órába, de még a tőkéjét is elbukja lassan, miközben az ablaka alatt a közmunkás meg hozzá képest gyarapszik Ezt egyszerűen nem tudom elhinni.

"A világ legjövedelmezőb ...ja"
Régi 2016-12-01, 16:57   #44 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
L "Profi trader", baromság.

Akkor ha jól értem, a te szintednél már nincs feljebb. Vagy csak még nem találkoztál ilyennel?
Régi 2016-12-01, 17:00   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez alatt most konzisztens profitot értesz, vagy csak szerencse profitot? Mint írtam, a lottózásból is lehet pénzt csinálni.
Konzisztenst a legnehezebb!
Piaci alkalom rengeteg van, pl utoljára Trump, most Olaszország nem érdektelen.
Kb 20 éve tőzsdézem, kb 4 éve találtam olyasmit amit érdemes rendszeresen (néhány naponta kb) meglépni.
Megjegyzem, hogy elemzéssel (technikai, fundamentális) remekül kereshet vki pl banki alkalmazottként.😊

Régi 2016-12-01, 17:05   #46 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

MyBiz akkor te 20 éve nyomod és abból az utolsó 4 év ami érdemleges, de évi 10-20 %. Most akkor ennyire jutottál 20 év alatt ,nem tudom eldönteni, hogy te vagy a nagyobb vesztes, vagy az, aki 1 hét alatt bukja el a tőkéjét.
Régi 2016-12-01, 17:20   #47 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
MyBiz akkor te 20 éve nyomod és abból az utolsó 4 év ami érdemleges, de évi 10-20 %. Most akkor ennyire jutottál 20 év alatt ,nem tudom eldönteni, hogy te vagy a nagyobb vesztes, vagy az, aki 1 hét alatt bukja el a tőkéjét.
A 4 évre azt írtam, hogy olyasmit amit rendszeresen(!) érdemes tradelni.
Havi 10-20%-ot akartál írni?
Amúgy ha pl egy orosz válságon (fingod nincs mi az) csinálsz 1M-ból 10-et akkor az elég jó pénz.
Nyakkendő+5 monitor, ezt valami filmen láttad?😊 Az ilyenek vhol alkalmazottak! (bank, befektetési alap stb).

Régi 2016-12-01, 17:28   #48 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Biznisz van egy stílusod.. Ha ilyenné tesz 20 év alatti 10 millió, lehet holnap már ki is szállok. Sugárzik rólad a siker..
Régi 2016-12-01, 17:36   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Biznisz van egy stílusod.. Ha ilyenné tesz 20 év alatti 10 millió, lehet holnap már ki is szállok. Sugárzik rólad a siker..
Nehéz felfogású ember vagy kérlek tisztelettel. Szted 20 év alatt mennyi érdekes piaci esemény történik, azután ezeken lehet nyerni, bukni.
De nem akarunk lebeszélni semmiről! Lehet, hogy találsz a technikai elemzésben rendszeresen tradelhetőt. Kívánom Néked, miért irigyelnénk.

Régi 2016-12-01, 17:38   #50 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Havi 10-20%? Akkor miért kötsz belém, amikor azt írom, hogy egy átlag havi x összeg, ami megközelít egy eladói bért? Ha te tudsz havi 10-20%-ot, akkor fél millióval ez simán összejön. Nem értem a felháborodást.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Horváth András tőzsdeszakértő: Mennyi pénzt lehet keresni a világ tőzsdéin (ekönyv) KKKK Tőzsdei könyvek 32 2014-06-24 18:31

A pontos idő 03:20 , a GMT +1 időzóna szerint.