Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-03-18, 05:32   #1 (permalink)
rpr
Tag

Összes hozzászólás: 60
Hírnév szint: 3
rpr a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Trader képesség fejlesztés

Olyan lehetőségeket, gyakorlatokat, programokat keresek amik segitségével tudnám fejleszteni azon képességeimet ami ahhoz kell, hogy egy jó, jobb (forex) traderré váljak (kb 3-4. éve gyúrom az ipart, régóta már csak teszt, élesen szinte fixen nullás vagyok kicsi plusz, végzettség szerint gépészmérnök).
Szóval ha tudtok olyan gyakorlatokat, feladatokat, programokat amik azokat a tulajdonságokat fejlesztik amik kellenek egy jó tradernek akkor azokat irjátok ide. Az is jöhet, ha csak a skill-eket irjátok le, hogy mik azok amik szükségesek egy tradernek.
Kiváncsi vagyok mindenki véleményére, legfőképpen azokéra akik sikeressé birtak válni ebbe a szakmába.
rpr nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-18, 07:03   #2 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

3-4 év alatt minden szükséges technikai dolgot megtanul az ember. Gyanítom, hogy megérkeztél ahhoz a részhez, ahol már nem a technikai tudáson, hanem a pszichológia felkészültségen múlna az eredményesség.

Ha ez vigasztal, ez a nehezebb rész a dolognak. Segíteni tudna egy jó pszichológus.
Valójában magadnak is tudnod kellene már, hogy mik okoznak számodra nehézséget. Írd össze őket egy lapra. Türelem hiánya, fegyelmezetlenség, stressz, izgulás kereskedés közben, stb... Utána vizsgáld meg, hogy mik okozhatják ezeket, és mi lehet rájuk a megoldás. Pszicho témájú anyagok tanulmányozását javasolnám. Önismeret és önkontroll fejlesztés.
Régi 2017-03-18, 08:06   #3 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
3-4 év alatt minden szükséges technikai dolgot megtanul az ember. Gyanítom, hogy megérkeztél ahhoz a részhez, ahol már nem a technikai tudáson, hanem a pszichológia felkészültségen múlna az eredményesség.

Ha ez vigasztal, ez a nehezebb rész a dolognak. Segíteni tudna egy jó pszichológus.
Valójában magadnak is tudnod kellene már, hogy mik okoznak számodra nehézséget. Írd össze őket egy lapra. Türelem hiánya, fegyelmezetlenség, stressz, izgulás kereskedés közben, stb... Utána vizsgáld meg, hogy mik okozhatják ezeket, és mi lehet rájuk a megoldás. Pszicho témájú anyagok tanulmányozását javasolnám. Önismeret és önkontroll fejlesztés.
Tényleg rengeteg mindent olvastam, tanultam, belépés, kilépés, mm stb, chartot sokat nézegettem, de valahogy nem állt még össze rendszerré a dolog. Nincs meg egy kiforrott szisztéma amivel el tudjak indulni és ez a baj. Ezen nem tudom, hogy lehetne tovább lépni. Van bennem némi félelem az biztos, pszicho még nincs kész azt érzem, de ha lenne kidolgozott rendszer az segithetne.
Régi 2017-03-18, 08:34   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 157
Hírnév szint: 1
Gyuri a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Forex haladóknak: holtpont vagy halott ügy?

Nézz be ide,én is azt hittem hogy azért nagyjából tudom azt amit tudnom kell,de tegnap az alapoktól
kellet elkezdenem mindent.Tegnap az 1. napban többet tanultam mint bárhol máshol.Olvasd vissza szerintem,nagyon jó.
Gyuri nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-18, 08:35   #5 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
rpr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tényleg rengeteg mindent olvastam, tanultam, belépés, kilépés, mm stb, chartot sokat nézegettem, de valahogy nem állt még össze rendszerré a dolog. Nincs meg egy kiforrott szisztéma amivel el tudjak indulni és ez a baj. Ezen nem tudom, hogy lehetne tovább lépni. Van bennem némi félelem az biztos, pszicho még nincs kész azt érzem, de ha lenne kidolgozott rendszer az segithetne.
Akkor még hiányzik a SAJÁT kereskedési szabályrendszer. Ehhez is önismeret kell! Nincs 100%-ban tanulható, és utána bárki által alkalmazható rendszer.

Ugyanis a szabályokat a saját személyiségedre, mentalitásodra kell szabnod. Milyen személyiség vagy? Gyorsan hozol döntéseket, vagy sokat gondolkozol egy döntés meghozatalánál, sokat mélázol rajta? Igényled, hogy gyors visszaigazolást kapj a piactól, vagy türelmesebb típus vagy, aki nyugodtan tud várni?
Az ezekre a kérdésekre adott válaszok máris közelebb vinnének ahhoz, hogy neked milyen időtávon lenne célszerűbb kereskedned. Egy impulzív személyiségnek nem való a napos chart, míg egy lassú, megfontolt döntéshozású egyénnek nem való a daytrade.

Jelenlegi életviteled is behatárolhatja, hogy te mikor, és mennyi időt tudsz a kereskedéssel foglalkozni. Ha esetleg az derülne ki, hogy neked munkát kellene váltanod, hogy jusson a kereskedésre elég időd, kész lennél rá?

Ugyanígy ki kell találnod a kockázatkezelési szabályaidat is. Pozíció stop, számlastop, porlasztott belépés, részzárás, stopkövetés, építés, kilépés, stb. Minden piaci helyzetre legyen meg a szabályod, és a forgatókönyved. Olyan szintig, hogy szinte minden egyes gyertyában meg tudd mondani, hogy ott, akkor, mit kell csinálnod, és miért.

A saját szabályok megalkotása, és begyakorlása után épül fel a saját rendszeredbe vetett hited. Amikor látod, hogy eredményt tudsz produkálni, és felfelé kezd el tartani a profitgörbe, ha nem hibázol nagyokat. Ez a hit nélkülözhetetlen ahhoz, hogy te következetesen végrehajtsd a saját magadnak felállított szabályokat. Enélkül megszeged, felrúgod őket, és eltérsz az eredeti tervedtől, mert menet közben valami miatt mindig elbizonytalanodsz.

Sajnos senki nem fog tudni neked kész rendszert adni, ami tökéletesen illene hozzád. Bizonyos alapelveket követve, ezt neked kell megalkotnod.
Régi 2017-03-18, 08:59   #6 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Akkor még hiányzik a SAJÁT kereskedési szabályrendszer. Ehhez is önismeret kell! Nincs 100%-ban tanulható, és utána bárki által alkalmazható rendszer.

Ugyanis a szabályokat a saját személyiségedre, mentalitásodra kell szabnod. Milyen személyiség vagy? Gyorsan hozol döntéseket, vagy sokat gondolkozol egy döntés meghozatalánál, sokat mélázol rajta? Igényled, hogy gyors visszaigazolást kapj a piactól, vagy türelmesebb típus vagy, aki nyugodtan tud várni?
Az ezekre a kérdésekre adott válaszok máris közelebb vinnének ahhoz, hogy neked milyen időtávon lenne célszerűbb kereskedned. Egy impulzív személyiségnek nem való a napos chart, míg egy lassú, megfontolt döntéshozású egyénnek nem való a daytrade.

Jelenlegi életviteled is behatárolhatja, hogy te mikor, és mennyi időt tudsz a kereskedéssel foglalkozni. Ha esetleg az derülne ki, hogy neked munkát kellene váltanod, hogy jusson a kereskedésre elég időd, kész lennél rá?

Ugyanígy ki kell találnod a kockázatkezelési szabályaidat is. Pozíció stop, számlastop, porlasztott belépés, részzárás, stopkövetés, építés, kilépés, stb. Minden piaci helyzetre legyen meg a szabályod, és a forgatókönyved. Olyan szintig, hogy szinte minden egyes gyertyában meg tudd mondani, hogy ott, akkor, mit kell csinálnod, és miért.

A saját szabályok megalkotása, és begyakorlása után épül fel a saját rendszeredbe vetett hited. Amikor látod, hogy eredményt tudsz produkálni, és felfelé kezd el tartani a profitgörbe, ha nem hibázol nagyokat. Ez a hit nélkülözhetetlen ahhoz, hogy te következetesen végrehajtsd a saját magadnak felállított szabályokat. Enélkül megszeged, felrúgod őket, és eltérsz az eredeti tervedtől, mert menet közben valami miatt mindig elbizonytalanodsz.

Sajnos senki nem fog tudni neked kész rendszert adni, ami tökéletesen illene hozzád. Bizonyos alapelveket követve, ezt neked kell megalkotnod.
Ez oké. És, hogyan kezded el lassanként kiépiteni a saját szabály rendszert. Mert én elkezdek pl. egy belépést tesztelni végig csinálok x számot belő utána ráhagyom.
Mi lehet ennek a folyamata?Probálgassak, mit?
Régi 2017-03-18, 09:35   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Hírnév szint: 2
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Ki kell választani azokat a belépési,kilépési szignálokat, amik neked tetszenek és megnézni, hogy ezek hogyan viselkedtek a múltban. A múlt nem garancia a jövőre, de nagyjából kapsz egy képet. Aztán elkezdesz demózni. Csinálsz egy 500 trédből álló halmazt és megnézed a statisztikáidat.
Aztán finomítod a stratégiát, ha akarod. Amúgy nem rég voltál a p-szignálos képzésen. Azóta sem megy a kereskedés?
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-18, 10:24   #8 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.378
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nincs kész rendszer, mert lehet, a "pszicholabirintusba" belekerültél, ahogy a legtöbben.

Javaslom elolvasni ezt a teljes topicot.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-18, 11:00   #9 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Az is jöhet, ha csak a skill-eket irjátok le, hogy mik azok amik szükségesek egy tradernek.
Legyél szerencsés!
Ha elég szerencsés leszel, akkor találsz olyan kereskedési módszert, ami működik.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-18, 11:38   #10 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Legyél szerencsés!
Ha elég szerencsés leszel, akkor találsz olyan kereskedési módszert, ami működik.
Miért szerencse?

Ha kitartóan nézed a piacokat (lehetőleg minél több előítélettől megszabadulva), analizálod magad, és a számaidat, akkor csak összeáll valami kép. rpr gépészmérnök, szerintem ez előny ebben a szakmában, de mindegy, én így látom.
Régi 2017-03-18, 14:36   #11 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ez oké. És, hogyan kezded el lassanként kiépiteni a saját szabály rendszert. Mert én elkezdek pl. egy belépést tesztelni végig csinálok x számot belő utána ráhagyom.
Ezzel most azt akarod mondani, hogy 4 év és egy elvégzett Pintér tanfolyam után sincs halvány elképzelésed sem arról, hogy milyen alapelvek szerint kellene kereskedned?
Írj egy emailt, és valamikor beszéljünk skypeon egy órát.
Régi 2017-03-18, 15:15   #12 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Belépés nem rendszer!

Ez sokak hibája. RENDSZER kell, belépés, MENEDZSELÉS, kilépés. MM-ről, meg a többiről (pl. hit, vagy milyen időszak fekszik nekem? Mely piacokon?) nem is beszélve.
Régi 2017-03-18, 17:41   #13 (permalink)
Új tag

Hely: Pannónia filmstúdió
Összes hozzászólás: 24
A kockásfülű nyúl a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

http://positive.ie/category/work-at-...ainee-program/
A kockásfülű nyúl nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-18, 17:44   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A kockásfülű nyúl eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azért néha irigyellek Laci
Régi 2017-03-18, 18:03   #15 (permalink)
Új tag

Hely: Pannónia filmstúdió
Összes hozzászólás: 24
A kockásfülű nyúl a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Miért? Kijöhetsz te is ha valamennyire megy az angol. Nem is értem hogy miért csak 2 jöttünk ki.....
A kockásfülű nyúl nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-18, 18:15   #16 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A kockásfülű nyúl eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Miért? Kijöhetsz te is ha valamennyire megy az angol. Nem is értem hogy miért csak 2 jöttünk ki.....
Az a szint még nem az én szintem, és nem az angol miatt
Régi 2017-03-19, 10:23   #17 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ki kell választani azokat a belépési,kilépési szignálokat, amik neked tetszenek és megnézni, hogy ezek hogyan viselkedtek a múltban. A múlt nem garancia a jövőre, de nagyjából kapsz egy képet. Aztán elkezdesz demózni. Csinálsz egy 500 trédből álló halmazt és megnézed a statisztikáidat.
Aztán finomítod a stratégiát, ha akarod. Amúgy nem rég voltál a p-szignálos képzésen. Azóta sem megy a kereskedés?
Sajnos jelentősen nem javitott az eredményeimen a p szignálos tanfolyam, pedig sok megfontolandó dolog hangzott el. Csak rendszerré kéne gyúrni kicsit. Alapvetően szerintem ők nem lehúzos banda. Pintérnél és Fekete Gábornál hitelesebb oktatót számomra nehéz elképzelni. Bizonyitottan sikeresen kereskedik (Pintér), több tanfolyamon duplázott stb. Versenyek (jó tudom az kicsit más tészta), csomó régi fórum hozzászólás.

Te is voltál ezen tanfolyamon? Te ez alapján kereskedsz?

Dávid én is matek mániás vagyok forex tekintetében vagyis inkább statisztika alapon szeretnék magamnak bizonyosságot szerezni.
Ennek csak az az egy problémája, hogy expert irásba nincs tapasztatalom igy maradnak az egyszerubb excel elemzések és manual.

Gondolkoztam amiket irtatok. A legnagyobb pszicho hibám szerintem most a türelem. "Nincs kedvem" végig kötni 100x ugyanazt a dolgot, hogy megnézzem müködik-e, sokszor az miatt bánkódok ha meg tanultam volna már programozni FT2-n felora alatt le lehetne teszteni van e értelme bekötni.
Igy a manuál tesztet el sem kezdem végig vinni. Tudom, hogy hülyeség de ez van.
Ennek ellenére nem lesz más mint végig vinni manuál a belépésekkel kezdve és aztán szisztematikusan a többit mindent.
Régi 2017-03-19, 13:46   #18 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
"Nincs kedvem" végig kötni 100x ugyanazt a dolgot, hogy megnézzem müködik-e, sokszor az miatt bánkódok ha meg tanultam volna már programozni FT2-n felora alatt le lehetne teszteni van e értelme bekötni.
Igy a manuál tesztet el sem kezdem végig vinni. Tudom, hogy hülyeség de ez van.
Ennek ellenére nem lesz más mint végig vinni manuál a belépésekkel kezdve és aztán szisztematikusan a többit mindent.
Én nem hiszek a leprogramozott visszatesztbe. Csináld manuálisan, aztán demon valós időben.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-19, 19:12   #19 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ezzel most azt akarod mondani, hogy 4 év és egy elvégzett Pintér tanfolyam után sincs halvány elképzelésed sem arról, hogy milyen alapelvek szerint kellene kereskedned?
Írj egy emailt, és valamikor beszéljünk skypeon egy órát.
Ok. Köszönöm a lehetőséget.
Kérek egy kis időt és összeirom a kérdéseimet.
Megpróbálok irni a köv. hetekben valamikor.
Régi 2017-03-20, 09:02   #20 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 343
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Olyan lehetőségeket, gyakorlatokat, programokat keresek amik segitségével tudnám fejleszteni azon képességeimet ami ahhoz kell, hogy egy jó, jobb (forex) traderré váljak (kb 3-4. éve gyúrom az ipart, régóta már csak teszt, élesen szinte fixen nullás vagyok kicsi plusz, végzettség szerint gépészmérnök).
Szóval ha tudtok olyan gyakorlatokat, feladatokat, programokat amik azokat a tulajdonságokat fejlesztik amik kellenek egy jó tradernek akkor azokat irjátok ide. Az is jöhet, ha csak a skill-eket irjátok le, hogy mik azok amik szükségesek egy tradernek.
Kiváncsi vagyok mindenki véleményére, legfőképpen azokéra akik sikeressé birtak válni ebbe a szakmába.

Szia!

Nekem az alábbi gondolkodás elsajátítása és következetes végrehajtása segített: célkitűzés-részfeladatokra bontás-végrehajtás-ellenőrzés/kiértékelés heti ciklusokban.

Célkitűzés:
Két szinten értelmezendő. Kell legyen egy kimondott stratégiai cél: pl. egy év múlva heti 1000 dollárt szeretnék kivenni a piacból. Ez ad erőt, motivációt a mindennapi munka elvégzéséhez. (fontos: reális legyen!) Majd ezt a célt heti részcélokra kell bontani: mit kell tegyek MOST azért, hogy a stratégiai cél elérhetővé váljék? A részcéloknak a lehetőségeken (időráfordítás, tőke), a személyes képességeken (pl. kockázattűrés) és az előző heti részfeladatok elvégzésének eredményein alapulónak kell lennie.

Részfeladatok:
Mivel nem tudom, hol tartasz most, nyilván nem tudom tollba mondani, hogy mivel és hogy kezd. Általánosságban: a stratégiai célt csak akkor érheted el, ha van valami előnyöd a piacon. Ahogy Forex Club is írta ehhez első körben önmagaddal kell tisztában lenned (psziho) és kell egy stratégia, mely lépésről lépésre leírja mit csinálsz piacra lépés előtt, közben és után. E kettőnek összhangban kell lennie, mert hiába a legjobb strati, ha pszihés okokból nem tudod üzemeltetni. (tipikusan ilyen sokak számára pl. a sok pici vesztővel operáló nagy nyerőkre hajtó strati) Térképezd fel önmagad illetve a potenciálisan szóba jöhető stratégiák gyenge és erős pontjait. dolgozz az erősségek maximalizálásán nap mint nap, a gyengeségeket próbáld minimalizálni, vagy ha bebizonyosodik, hogy valamely gyengeség számodra megoldhatatlan kihívást jelent, keress kerülő utat a célod eléréséhez. Kezd a heted azzal, hogy leírod: mit szeretnél ezen a héten elérni, milyen konkrét lépéseket kell ezek teljesüléséhez megtenni. Fogd fel mindezt, mint egy intellektuális kihívást, abszolút ne a pénzre fókuszálj. Műszaki ember vagy: tekints rá úgy, mintha egy gépet szeretnél megtervezni, melynél a végcélhoz vezető úton milliónyi apró kihívással kell megküzdeni, mire a prototipus legördülhet a gyártószalagról. Hogy a kihívásokban bosszúságot vagy inspirációt látsz, az fejben dől el. Talán nem meglepő, de ha kihívásnak fogod fel, tovább jutsz és jobban fogod érezni magad út közben...

Végrehajtás:
Az én felfogásomban a tőzsde előnye és nehézsége is egyben, hogy rengeteg út vezet a sikerhez. Előny, mert relatíve gyorsan letesztelheted, hogy egy adott útvariáns működik-e. Hátrány, hogy nagyon sok a zsákutca, melyek bejárása próbára teszi eltökéltségedet. (ha jól értem erről már tudnál mesélni :-) Koncentráljunk a pozitív forgatókönyvere: a gyors visszajelzés lehetősége éves időtávon viszonylag gyors fejlődést tesz lehetővé, HA szisztematikusan egymásra építkezve haladsz előre. A belekapok ebbe-abba, majd ha elsőre nem működik kukázom az egészet felfogás itt nem működik. Ha azt mondod, pl. hogy az M20 törésekor lépsz piacra, akkor definiálnod kell, mi a törés. Elég, ha átlép az ár?, Zárjon túl a gyertya? A túlzáró gyertya high-ját haladja meg a gyertya? Vagy megvárod míg visszatesztel és fordulatkor lépsz piacra? De mit tekintesz fordulatnak? Vagy megvárod míg az első átlépés highját meghaladja az ár? és ha igen: hogy változik az RR ez egyes esetekben? illetve a találati arányra milyen hatással van az, hogy melyik definíció szerint lépsz be? És akkor még nem beszéltünk arról, hogy mindezt milyen idősíkon, illetve a felettes idősíkkal összehangoltan vizsgálod-e? Hisz ez a valószínűségeket, a potenciális tradeszámot, azaz a befektetendő munkát és kivehető nyereséget alapvetően befolyásoló tényezők. És vajon az így várható eredmény összhangban van-e a céloddal (pénz) és a személyiségeddel (pl. napi egy kötés számodra elviselhetetlen unalom, vagy pont jó, mert így munka mellett is belefér) És ez még csak a belépés! A kilépési stratégia és a money management optimalizálása legalább ilyen sziszifuszi, ugyanakkor fontos munka. Összegezve: Csak úgy sikerülhet a gordiuszi csomó kibogozása, ha hétről hétre, lépésről lépésre szisztematikusan kikisérletezed a számodra optimális megoldást jelentő siker receptet.

Ellenőrzés kiértékelés:
A legfontosabb pontok egyike: Csak akkor tudsz szisztematikusan fejlődni, ha tanulsz a hibáidból, azaz szembesíted magad velük. Erre jó a tradenapló, mely nem csak a be és kilépő pontok didaktikus rögzítését jelenti. Ez tulajdonképpen a rendszerből is kinyerhető, önmagában nem mond semmit. Számomra két dolog segített: egy fotó a belépéskor és egy a kilépéskor a chartról. A belépéskor rögzítem, mi alapján hoztam a döntést, milyen várakozásaim, vannak, mik a kilépési pontok. Amíg a trade zajlik folyamatosan monitorozom magam és leírom!: az ár alakulás hatására hogyan változik menet közben a trade kimenetelének valószínűségéről a nézőpontom. Mik azok a price action események, melyek hatással bírnak a véleményemre, és ezek közül mi az, ami több tucat trade után bebizonyosodik, hogy releváns (végeredményt előrejelezni képes) tartalommal bírnak. (pl. momentum változás, alá/fölézárás, alacsonyabb síkon trendváltás stb.) Persze minden jegyzet annyit ér, amennyit felhasználsz belőle. Tehát nagyon fontos, hogy hetente legalább egyszer kiértékeld a tapasztalatokat és a jövő heti célokat és feladatlistát már ezek figyelembevételével fogalmazd meg magadnak. De nem csak a tapasztalatokat kell kiértékelni, hanem a célok teljesítését is. Ne feledd, a tőzsdén magad ura vagy. Ha te nem kényszeríted rá magad, senki nem kéri számon rajtad, ha gyenge feladatlistát állítottál össze, vagy elsumákoltad/elkönnyelműsködted a végrehajtást. Csak a piac. Az önfegyelem hiányának a pénzügyi veszteség és mentális flusztráció az ára.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Disciplined Trader nemecsek Kereskedések, stratégiák 8 2016-09-26 23:34
Forex Robot Készítés, Stratégia fejlesztés, Optimalizáció FxT Automata kereskedés 18 2015-01-11 19:02
Trader állás traderline Tőzsde hírek 0 2014-03-12 19:40
Trader találkozó! Hunter008 Kezdőknek 8 2013-11-11 07:30
forex robot - saját fejlesztés pipper13 Automata kereskedés 61 2013-01-06 09:01

A pontos idő 04:44 , a GMT +1 időzóna szerint.