Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-03-27, 10:02   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Acidias a hírnévhez vezető út elején jár.
Talking Cég részvényei, eladás, vásárlás

Sziasztok!
Arra lennék kiváncsi hogy mi kell ahoz hogy egy XY cégnek részvényeit megvásárolhassam?
Gondolom a legtöbb oldalon az van, hogy csak Virtuálisan veszed meg. Egyszer olvastam, hogy ha pl veszek aranyat akkor nem fog holnap a postás csöngetni, hogy meghozta az aranyat. És gondolom ezért is tudok eladni olyant amim nincs.
De hogyan vásárolhatom meg egy cégnek ténylegesen a részvényeit? (gondolom itt van hogy ha részvények 51% az enyém akkor én vagyok a jogi tulaj, de most nem igazán ez érdekel)
Miért jó egy cégnek az ha én megveszem a részvényeit? Csak annyi hogy használni tudja a pénzem?
És mi van akkor ha nekem van cégem? Hogy adom el a részvényeket, és mi szabja meg azok értékeit?

Bocsánat a buta kérdésekért, 18 éves vagyok és kb 4-5 éve kezdtem tőzsdézni, eddig főleg csak forexel, demó számlákkal és kb hasraütésre vettem-adtam a valutákat.

Köszönöm a válaszokat!
Szép napot.
Acidias nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-27, 11:00   #2 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 346
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Acidias eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
Arra lennék kiváncsi hogy mi kell ahoz hogy egy XY cégnek részvényeit megvásárolhassam?
Gondolom a legtöbb oldalon az van, hogy csak Virtuálisan veszed meg. Egyszer olvastam, hogy ha pl veszek aranyat akkor nem fog holnap a postás csöngetni, hogy meghozta az aranyat. És gondolom ezért is tudok eladni olyant amim nincs.
De hogyan vásárolhatom meg egy cégnek ténylegesen a részvényeit? (gondolom itt van hogy ha részvények 51% az enyém akkor én vagyok a jogi tulaj, de most nem igazán ez érdekel)
Miért jó egy cégnek az ha én megveszem a részvényeit? Csak annyi hogy használni tudja a pénzem?
És mi van akkor ha nekem van cégem? Hogy adom el a részvényeket, és mi szabja meg azok értékeit?

Bocsánat a buta kérdésekért, 18 éves vagyok és kb 4-5 éve kezdtem tőzsdézni, eddig főleg csak forexel, demó számlákkal és kb hasraütésre vettem-adtam a valutákat.

Köszönöm a válaszokat!
Szép napot.

Szia!

Nagyon nagy témát érint a kérdésed, megpróbálom leegyszerűsítéssel megválaszolni.

-Részvénye nem minden cégnek, csak a részvénytársaságoknak van.
-Zárt és nyílt részvénytársaság létezik. Alap esetben csak a nyílt részvénytársaság részvényeit tudod kisbefektetőként megvásárolni a tőzsdén.
-A részvény tulajdonképpen egy tulajdonrész a cégből. Az alapítóknak ez azért jó, mert minimális költséggel tudnak pénzt bevonni a cég fejlesztésébe visszafizetési és kamatfizetési kötelezettség nélkül. A vásárlók előnye, hogy a részvény osztalékfizetésre jogosít és ha sikeres a cég, akkor számottevő árfolyam emelkedésre van remény.
-Ha neked van céged, akkor egy befektetési bank segítségével/közreműködésével tudod azt bevezettetni a tőzsdére.
-Ha részvényt szeretnél vásárolni azt egy brókeren keresztül tudod megtenni. Ekkor valójában nem a cégtől vásárolsz, hanem egy másik befektetőtől, aki eladni szeretne. A tőzsde és a bróker csak közvetít az eladó és a vevő között.
-A tőzsdén megvásárolható részvények -bár papír formában már nem kerülnek kinyomtatásra- a szó jogi értelmében nem virtuálisak, valóban egy adott cég adott tulajdonrészét testesítik meg.

A kérdéseid alapján elsősorban demo számlás kereskedést javasolnám neked, illetve a béten jelenleg folyó kimondottan a korosztályod igényeire szabott részvényfutam nevű tőzsdejátékot.

https://www.bet.hu/reszvenyfutam
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-03-27, 11:14   #3 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Acidias a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nagyon szépen köszönöm, Sokat segitett válaszod!
Igen, egyenlőre csak demó számlákon kereskedek (4-5 éve) És igen, már részt veszek a tőzsdejátékon, ma éjjel találtam, ezért még csak ismerkedek a felülettel Onnan is jött az ötlet hogy jobban utána nézzek a dolgoknak, mert ott azért jó néhány adatot már rendelkezésemre adnak a cégekről ami hasznos és érdekes

Egy idősebb kereskedővel beszélgedtem nem olyan régen és ő mondta hogy ő úgy csinálta hogy vásárolt 10-20 új cég részvényéből, és azokból ha 2-3 befutott már abból óriási összegeket nyert. És bár lehet rosszul értettem, de talán utazgatnia kellet hogy venni és eladni tudja a részvényeket. Ez akkor még talán a papír formába vásárolt részvények voltak?

Olvastam már néhány könyvet a témába, most töltöttem le a "Egy spekuláns feljegyzései" és a "Hogyan nyertem 2 millió dollárt a tőzsdén" könyveket. Sokat tanultam mostanában a tőzsdéről és azért kerestem egy tőzsde forumot hogy átbeszélhesem a tanultakat.

Mégegyszer köszönöm válaszod
Acidias nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Könyv eladás/csere recefyce Tőzsdei könyvek 13 2017-04-07 11:51
Admiral Market As. Bróker cég Hunter008 Brókercégek 319 2015-12-27 21:11
Részvény eladás másik brókercégnél wyx Kezdőknek 1 2015-01-12 21:40
könyvelő és/vagy jogi cégek részvényei tiborg Csevegés 0 2011-12-11 21:37

A pontos idő 22:53 , a GMT +1 időzóna szerint.