Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-05-06, 01:48   #1 (permalink)
rpr
Tag

Összes hozzászólás: 95
Hírnév szint: 3
rpr a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás MQL4 átforditása FT2-be

A kezdő és nem programozó szekcióba teszem fel inkább ezt a kérdésem.

1. Forex tester 2-be le lehet futtatni a MQL4-ben irt scripteket? (úgy tudom, FT2-es tesztelés pontosabb eredményt hozhat)

Sajnos kinőttem az excel adta lehetőségeket, pedig viszonylag magas szinten nyomtam már összeágyazott képleleteket és egy kis makrót ezért" szintet akarok lépni " lépni mql4 felé.
Csak mt4-es teszt eredményekről nem hallottam sok biztatót.
Mindenestre valahonnan muszáj kinyernem adatokat, elemeznem és az excel ehhez már kevés.

2.Van valakinek esetleg tippje hogy merre érdemes elindulni?
Mql4 a legjobb irány?

köszi
rpr nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-05-06, 07:55   #2 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
rpr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A kezdő és nem programozó szekcióba teszem fel inkább ezt a kérdésem.

1. Forex tester 2-be le lehet futtatni a MQL4-ben irt scripteket? (úgy tudom, FT2-es tesztelés pontosabb eredményt hozhat)

Sajnos kinőttem az excel adta lehetőségeket, pedig viszonylag magas szinten nyomtam már összeágyazott képleleteket és egy kis makrót ezért" szintet akarok lépni " lépni mql4 felé.
Csak mt4-es teszt eredményekről nem hallottam sok biztatót.
Mindenestre valahonnan muszáj kinyernem adatokat, elemeznem és az excel ehhez már kevés.

2.Van valakinek esetleg tippje hogy merre érdemes elindulni?
Mql4 a legjobb irány?

köszi
1. Nem lehet
A forex tester gyakorlatilag csak kézi kereskedés szimulálására jó, illetve kötéslistát újra "mozizni".

2. Az MQL4 jobb irány, de daytradere szerintem zsákutca
Régi 2017-05-06, 10:58   #3 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
1. Nem lehet
A forex tester gyakorlatilag csak kézi kereskedés szimulálására jó, illetve kötéslistát újra "mozizni".

2. Az MQL4 jobb irány, de daytradere szerintem zsákutca
sajnos tényleg nem vagyok mt4-es tesztelésben benne, de arról nagyon rosszakat olvasok.
Megbizhatatlansága a rossz adatokból ered? Vagy miből?

Ft2 - ről tesztelést pontosságát illetően jobb véleményeket olvasni.
Hol az igazság?

Eddig makró + fgv ennyekkel operáltam excelben adatok tesztelésére - ami valamire elég- de úgy érzem már kezdem kinőni az ottani lehetőségeket.

Bármi érdekelhet esetleg ha van valami más felület is.

köszi
Régi 2017-05-06, 11:30   #4 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
sajnos tényleg nem vagyok mt4-es tesztelésben benne, de arról nagyon rosszakat olvasok.
Megbizhatatlansága a rossz adatokból ered? Vagy miből?

Ft2 - ről tesztelést pontosságát illetően jobb véleményeket olvasni.
Hol az igazság?

Eddig makró + fgv ennyekkel operáltam excelben adatok tesztelésére - ami valamire elég- de úgy érzem már kezdem kinőni az ottani lehetőségeket.

Bármi érdekelhet esetleg ha van valami más felület is.

köszi
Az MT4es tesztelésben már én sem vagyok benne évek óta,
mert meguntam konverziós rémálmot. (history gyertyaadatok megetetése az MT4el)
Ha ezen túl bírsz lendülni, akkor szerintem jobb.

A forex testerrel az a gáz, hogy tételezzük fel megírod benne a stratégiát...(már ez sem egyszerű) de ez a kisebbik baj.
Egy szimpla teszt 1 éves intervallumon nálam egy egész gyors gépen 1 óra alatt ketyeg le!!
és akkor hol van még az hogy optimalizálsz rajta.....
1 év az amúgy is lótúró, szerintem minimum 10 kell.

Pontosabb? Lehet, ha a TICK-es verzióját használod.....
Arról nem tudok nyilatkozni, de mivel sebességügyileg előbb a forex teszter percenkénti gyertyás képességeiről beszéltem, ezért a tickes verziójára én már nem is vagyok kíváncsi hogy mennyi idő alatt futna le......
Nem beszélve a gigaszopásról amit a TICKes adatok beletöltése okozna....
Egy MT4 ehhez képest azért fénysebesség volt már évekkel ezelőtt is.
Perces adatoknál pedig mindkettő egy előre beállított spreaddel kalkulál, szóval nem lehet köztük túl nagy differencia.

Ami még problémád lesz szerintem, bárhol is tesztelgetsz:

A strtégiádat hol akarod majd élesben futtatni?
Valószínűleg Mt4 alatt...
Egyáltalán nem biztos hogy az alap indikátorok ugyanúgy fognak viselkedni a különböző rendszerekben.
Matematikailag persze stimmelni kellene, de a valóság nem ez szokott lenni.
Talán a price action az egyetlen ami univerzálisan egyforma képlet az összes rendszeren.
Régi 2017-09-24, 16:08   #5 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Haverommal próbáltunk sok infót összegyujteni a teszteléssel kapcsolatnban, alapvetően igen mi price action stratégiát alkalmazunk és excelben tesztelünk (ez vmiért jobban kézre áll nekünk) Az adatokat forex tester 2-ből tölttük le és azon futattunk le 10 éveket.
tp 30 - 100 között van sl 9-10 pip.

15 perces chart adatokon futattuk.
Olvastunk ilyet hogy aki 20-30 pipet akar megfogni annak tickes adatokon kellene tesztelni. Ebben mi az igazság? Elvileg 15 percesnek és percesen is pontos adatokat kéne adni, jó a néha néha hatalmasra nyúló spread kivételével.
De 1 perces és 15 perces chart adatnak is tartalmazza a high low-t igy az alapján is megfelelően kellene müködni.

Ez egy kérdés számomra, hogy miért ad más eredményt a tick -es adat mint egy perces ha nem ha ilyen távolságokba (sl=10-tp=20 - 30-100) akarunk pip-eket megfogni?
Régi 2017-09-25, 07:06   #6 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Haverommal próbáltunk sok infót összegyujteni a teszteléssel kapcsolatnban, alapvetően igen mi price action stratégiát alkalmazunk és excelben tesztelünk (ez vmiért jobban kézre áll nekünk) Az adatokat forex tester 2-ből tölttük le és azon futattunk le 10 éveket.

Olvastunk ilyet hogy aki 20-30 pipet akar megfogni annak tickes adatokon kellene tesztelni. Ebben mi az igazság? Elvileg 15 percesnek és percesen is pontos adatokat kéne adni, jó a néha néha hatalmasra nyúló spread kivételével.
De 1 perces és 15 perces chart adatnak is tartalmazza a high low-t igy az alapján is megfelelően kellene müködni.

Ez egy kérdés számomra, hogy miért ad más eredményt a tick -es adat mint egy perces ha nem ha ilyen távolságokba (sl=10-tp=20 - 30-100) akarunk pip-eket megfogni?
Mert a ticknél (jobb esetben) megvan mindkét árfolyam,
a metagenya/oroszteszter adatai viszont nem tartalmazzák ezeket az infokat.
Egy nagy piros híreknél, hétvégi GAP-eknél simán kaphatsz 20-30 pipes szélességet ahol nem csak arról van szó, hogy a valóságban kiütött volna, hanem pl nálad úgy néz ki a szitu:
megindult egy eső trend és a robotod beköt a jelre....
holott csak egy hirtelen spreadtágítás volt, esélyed nem lett volna beszállni.
Nincs ott semmilyen setup hely....

B probléma:
A forex tester adai percesen eszméletlen szarok...
Pl az NFP rendszeresen egy perccel el van csuszva. Azon könnyű észrevenni, de valószínűleg minden más is, ha jó szokás szerint abból generálták a többit.

Ha ehhez hozzáadod még a belépéskori/kilépéskori slippeaget amit kapni fogsz élőben (nem úgy mint a teszterben), akkor bármi kisülhet belőle.

Ezt a mondatodat külön kiemeltem:
"néha néha hatalmasra nyúló spread kivételével. "

Ha csak napi 1 ilyen szitu van, az pont alkalmas rá, hogy pont ennyi per X aránnyal vesztőt csináljon a nyerőből.
Az SL és X pedig frankón arányos, a minél kisebb SL pedig hatásában statisztikailag aranyos
Régi 2017-09-25, 07:45   #7 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mert a ticknél (jobb esetben) megvan mindkét árfolyam,
a metagenya/oroszteszter adatai viszont nem tartalmazzák ezeket az infokat.
Egy nagy piros híreknél, hétvégi GAP-eknél simán kaphatsz 20-30 pipes szélességet ahol nem csak arról van szó, hogy a valóságban kiütött volna, hanem pl nálad úgy néz ki a szitu:
megindult egy eső trend és a robotod beköt a jelre....
holott csak egy hirtelen spreadtágítás volt, esélyed nem lett volna beszállni.
Nincs ott semmilyen setup hely....

B probléma:
A forex tester adai percesen eszméletlen szarok...
Pl az NFP rendszeresen egy perccel el van csuszva. Azon könnyű észrevenni, de valószínűleg minden más is, ha jó szokás szerint abból generálták a többit.

Ha ehhez hozzáadod még a belépéskori/kilépéskori slippeaget amit kapni fogsz élőben (nem úgy mint a teszterben), akkor bármi kisülhet belőle.

Ezt a mondatodat külön kiemeltem:
"néha néha hatalmasra nyúló spread kivételével. "

Ha csak napi 1 ilyen szitu van, az pont alkalmas rá, hogy pont ennyi per X aránnyal vesztőt csináljon a nyerőből.
Az SL és X pedig frankón arányos, a minél kisebb SL pedig hatásában statisztikailag aranyos
Hmm erdekes. Es akkor. Honnan lehet normalis hiteles adatsort beszerezni.
?
Haversrac letoltott vhonnan tick adatokat 250 000 sor vokt exvelben 1 het.
Hogy erted h elvannak csuszva ft2 testerben a perces adatok?
Régi 2017-09-25, 07:48   #8 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 372
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Szia RPR!

1, Egy infó: hasznos cikk, mire érdemes figyelni a backteszteléskor:
Ugyan ez Metára vonatkozik, de az elvek excelre is érvényesek.

http://forexrobotkeszites.hu/minden-...t4-beallitasa/

2, Egy észrevétel: 10 év M1-en, sőt ticken brutális mennyiségű adat, nem vagyok benne biztos, hogy az excel elboldogul vele. Nekem már 15 évnyi órás adat esetén is hibernáció közeli állapotba kerül.

3, Egy javaslat: Ha az általad leírt szimulációt nem Visual Basicben programoztátok le, hanem képletekkel, akkor az meglehetősen bonyolult lehet, melyben könnyen előfordulhat hiba. Ha priviben átküldöd miről van szó Dukascopy adatokon a magam logikája mentén én is megpróbálom lemodellezni, mintegy kontrollálva, hogy megegyező eredményre jutunk-e.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-25, 12:11   #9 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia RPR!

1, Egy infó: hasznos cikk, mire érdemes figyelni a backteszteléskor:
Ugyan ez Metára vonatkozik, de az elvek excelre is érvényesek.

http://forexrobotkeszites.hu/minden-...t4-beallitasa/

2, Egy észrevétel: 10 év M1-en, sőt ticken brutális mennyiségű adat, nem vagyok benne biztos, hogy az excel elboldogul vele. Nekem már 15 évnyi órás adat esetén is hibernáció közeli állapotba kerül.

3, Egy javaslat: Ha az általad leírt szimulációt nem Visual Basicben programoztátok le, hanem képletekkel, akkor az meglehetősen bonyolult lehet, melyben könnyen előfordulhat hiba. Ha priviben átküldöd miről van szó Dukascopy adatokon a magam logikája mentén én is megpróbálom lemodellezni, mintegy kontrollálva, hogy megegyező eredményre jutunk-e.
1. köszönöm a cikket.

2. én is próbáltam képletekkel tényleg halál. Mi vba-ban írjuk meg a programot, azzal tesztelünk. Azért excelt választottuk mert vmennyire gyorsabbnak találjuk Mt4-nél.
Köszi a cikket. Valóban nagy az adathalmaz 1 percesben is, de gyakorlatilag a cikk azt írja, hogy tick-es adatokon kívül semmi sem ad pontos eredményt.
De tickes adat meg tényleg rengeteg, mondom 1 hét 250 000 sor.

3. Egyenlőre még kínlódunk vele, egyébként honnan lehet beszerezni Dukascopy nyers adatokat?
Egyátalán honnan lehet megbizonyosodni arról hogy megfelelő adatokat szereztem be?

4. hogy látjátok perces adatokon nincs is értelme tesztelni?
Milyen teszt hozza a legmegbízhatóbb eredményt?
Mt4? Ft2? ft2 adatok excelbe vagy mi?
Régi 2017-09-25, 12:45   #10 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 372
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

3. Egyenlőre még kínlódunk vele, egyébként honnan lehet beszerezni Dukascopy nyers adatokat?
Egyátalán honnan lehet megbizonyosodni arról hogy megfelelő adatokat szereztem be?

4. hogy látjátok perces adatokon nincs is értelme tesztelni?
Mt4? Ft2? ft2 adatok excelbe vagy mi?
Szia!

honnan lehet beszerezni Dukascopy nyers adatokat?

https://www.dukascopy.com/swiss/engl...ch/historical/

Mintavétellel: véletlenszerű helyekről kiveszel OHLC adatokat és összehasonlítod az általad használt benchmarkt platform adataival. Az esetleges időzóna elcsúszás leellenőrzésére is ajánlott.

hogy látjátok perces adatokon nincs is értelme tesztelni?

Nyilván stratégiától függ, de az általad megfogalmazott kereskedési rendszer esetén szerintem van létjogosultsága. De ez csak egy vélemény, nem tény.

Egyetértek az idézett cikk szerzőjével: "A tesztelés eredményét úgy tudnánk a legegyszerűbben felmérni, hogy egy hónapig futtatunk egy robotot éles számlán, a hónap végén pedig back-teszteljük ugyanezt a robotot a stratégia teszteren az adott időszakra, majd a kapott eredményeket összehasonlítjuk"
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-25, 13:52   #11 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

honnan lehet beszerezni Dukascopy nyers adatokat?

https://www.dukascopy.com/swiss/engl...ch/historical/

Mintavétellel: véletlenszerű helyekről kiveszel OHLC adatokat és összehasonlítod az általad használt benchmarkt platform adataival. Az esetleges időzóna elcsúszás leellenőrzésére is ajánlott.

hogy látjátok perces adatokon nincs is értelme tesztelni?

Nyilván stratégiától függ, de az általad megfogalmazott kereskedési rendszer esetén szerintem van létjogosultsága. De ez csak egy vélemény, nem tény.

Egyetértek az idézett cikk szerzőjével: "A tesztelés eredményét úgy tudnánk a legegyszerűbben felmérni, hogy egy hónapig futtatunk egy robotot éles számlán, a hónap végén pedig back-teszteljük ugyanezt a robotot a stratégia teszteren az adott időszakra, majd a kapott eredményeket összehasonlítjuk"
ok kösz.

Nehezen igazodok ki a sok infó/vélemény között a back teszt témát illetően.

És mi az a stratégia amit nincs értelme percesen már tresztelni? Indicatorosokat inkább vagy a kisebb sl tp -s stratégiákat.
Régi 2017-10-24, 16:03   #12 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
vitiv a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Programozas, itt mt4 ea irassal ill. backtest keszitessel kapcsolatban is talalsz infokat, sajnos a hely mar nem aktiv.
vitiv nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
MetaTrader4 MQL4 programnyelv könyv TozsdeProgram.hu Tőzsdei könyvek 0 2013-02-04 15:35

A pontos idő 21:48 , a GMT +1 időzóna szerint.