Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-06-10, 14:21   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
kkTV a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Kezdés/Tanulás?

Sziasztok Fórumlakók!

Mint lelkes újonc regisztráltam ide közétek némi segítség későbbiekben kellemes eszmecserék folytatása végett nyilván ehhez majd kell releváns mennyiségű tapasztalat tehát az utóbbi kijelentés inkább a jövőre vonatkozik.

Szóval némi adalék anyag a múltamhoz az elmúlt években megélhetési pokeresként tengettem mindennapjaimat (tartott kb. 2013-tól tavaly év végéig) de mivel az egészségem és a pokeres ökoszisztéma változása kikényszerítette belőlem a változást áttettem a székhelyem a UK-ba és most itt dolgozok egy teljesen más munkakörben.
A pénztudatosságom és a gondolkodásmódom is rengeteget változott az elmúlt időkben és bár a tőzsdei világ régóta érdekelt nem igazán foglalkoztam eddig vele. Viszont a lényeg, egy olyan őrült ötletem támadt hogy hosszútávon ha nem is teljesen de a tőzsde segítségével szeretnék vagyonépítésbe kezdeni nyilván most jelenleg jó helyzetben vagyok hiszen a keresetem 80-90%át megtudom takarítani (ezért tudok is majd jelentősebb összeget erre áldozni) de később ha van lehetőség és már értek annyira a tőzsdéhez hogy eltudjam dönteni hogy főállású trader vagy "hosszútáv befektető" legyek akkor valahol letegyem a voksom.

A tőszdei alapismeretek is még hiányosak van már pár tégla letéve de erre még nem mernék falat húzni, amit tudok azt leginkább a bátyám révén aki már közel 10 éve foglalkozik a tőzsdével és befektetésekkel bár nem túl nagy összegekkel de annál nagyobb szenvedéllyel. Két könyvet olvastam csak eddig el ebben a témában, az Egy spekuláns feljegyzéseit de ez még itt-ott nehéz volt számomra főleg a szakzsargonok miatt és Sólyomi Dávid Osztalékból Szabadon c. könyvét ez már sokkal érthetőbb és világosabb volt már csak levezetés miatt is.

Az opcioguru oldalon is elkezdtem egy ingyenes tanfolyamot azt csinálom most, meg technikai elemzéssel kapcsolatos videókat nézek, olvasok itt ezen a forumon és a neten is sok helyen és itt jön a kérdés? Ti milyen vonalon indulnátok el? Mi az amit ajánlotok hogy dinamikusan tudjak fejlődni? Érdemes befizetni tanfolyamra vagy eltudom a net segítségével is sajátítani a tudást plusz ugye nyilván a demozás meg saját tapasztalat a későbbiekben...

Azt látom h némi előnyöm van az elmúlt évekből mert bár két külön világ mégis sok átfedés van a poker és a tőzsde között és itt főleg a pszichológiai teherre gondolok meg úgy alapból az önismeretre amit kikényszerít ha jók akarunk lenni benne.

Röviden vagy hosszan nem is tudom most ennyi lenne az első hsz-m. Bármilyen konstruktív kritikát szívesen fogadok és tisztában vagyok hogy a fa amibe a fejszém vágom lehet engem fog kivágni.
kkTV nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-10, 19:17   #2 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kkTV eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok Fórumlakók!

Mint lelkes újonc regisztráltam ide közétek némi segítség későbbiekben kellemes eszmecserék folytatása végett nyilván ehhez majd kell releváns mennyiségű tapasztalat tehát az utóbbi kijelentés inkább a jövőre vonatkozik.

Szóval némi adalék anyag a múltamhoz az elmúlt években megélhetési pokeresként tengettem mindennapjaimat (tartott kb. 2013-tól tavaly év végéig) de mivel az egészségem és a pokeres ökoszisztéma változása kikényszerítette belőlem a változást áttettem a székhelyem a UK-ba és most itt dolgozok egy teljesen más munkakörben.
A pénztudatosságom és a gondolkodásmódom is rengeteget változott az elmúlt időkben és bár a tőzsdei világ régóta érdekelt nem igazán foglalkoztam eddig vele. Viszont a lényeg, egy olyan őrült ötletem támadt hogy hosszútávon ha nem is teljesen de a tőzsde segítségével szeretnék vagyonépítésbe kezdeni nyilván most jelenleg jó helyzetben vagyok hiszen a keresetem 80-90%át megtudom takarítani (ezért tudok is majd jelentősebb összeget erre áldozni) de később ha van lehetőség és már értek annyira a tőzsdéhez hogy eltudjam dönteni hogy főállású trader vagy "hosszútáv befektető" legyek akkor valahol letegyem a voksom.

A tőszdei alapismeretek is még hiányosak van már pár tégla letéve de erre még nem mernék falat húzni, amit tudok azt leginkább a bátyám révén aki már közel 10 éve foglalkozik a tőzsdével és befektetésekkel bár nem túl nagy összegekkel de annál nagyobb szenvedéllyel. Két könyvet olvastam csak eddig el ebben a témában, az Egy spekuláns feljegyzéseit de ez még itt-ott nehéz volt számomra főleg a szakzsargonok miatt és Sólyomi Dávid Osztalékból Szabadon c. könyvét ez már sokkal érthetőbb és világosabb volt már csak levezetés miatt is.

Az opcioguru oldalon is elkezdtem egy ingyenes tanfolyamot azt csinálom most, meg technikai elemzéssel kapcsolatos videókat nézek, olvasok itt ezen a forumon és a neten is sok helyen és itt jön a kérdés? Ti milyen vonalon indulnátok el? Mi az amit ajánlotok hogy dinamikusan tudjak fejlődni? Érdemes befizetni tanfolyamra vagy eltudom a net segítségével is sajátítani a tudást plusz ugye nyilván a demozás meg saját tapasztalat a későbbiekben...

Azt látom h némi előnyöm van az elmúlt évekből mert bár két külön világ mégis sok átfedés van a poker és a tőzsde között és itt főleg a pszichológiai teherre gondolok meg úgy alapból az önismeretre amit kikényszerít ha jók akarunk lenni benne.

Röviden vagy hosszan nem is tudom most ennyi lenne az első hsz-m. Bármilyen konstruktív kritikát szívesen fogadok és tisztában vagyok hogy a fa amibe a fejszém vágom lehet engem fog kivágni.
A blöffölés itt max 100ból egyszer jön be, de arra sem kereskedéskor lesz szükséged.
Régi 2017-06-12, 09:58   #3 (permalink)
Új tag

Hely: Pannónia filmstúdió
Összes hozzászólás: 24
Hírnév szint: 3
A kockásfülű nyúl a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ha kint vagy, csatlakozz egy profi céghez. (En is ezt tettem) Az otthoni kóklerkedést szerintem el se kezd. Ráadásul itt nem csak tudást kapsz de tőkét is talán meg fix fizetést is. Az OAK igazan nagy traderekkel van tele, viszont ott a kezdet nagyon nehéz, pont azért mert oda általában a profik mennek. A Positive, MET és OSTC ad fizut is.

OSTC.com
MET traders
Positive Equitiy
http://www.schneidertrading.com/
http://towertradinggroup.com/
http://oakfutures.com/
Axia Futures
A kockásfülű nyúl nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-13, 05:35   #4 (permalink)
rpr
Tag

Összes hozzászólás: 95
rpr a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
kkTV eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok Fórumlakók!

Szerintem amikt irtal azt nagyjabol mindenki ugy kezdte, cikkek forumok, videok. Ezekarra jok szerintem hogy nagyjabol raerezz mi is ez a vilag. Amit erdemes kiszurni illtve megprobalni kiszurni a forumon hogy kik azokakik valojaban kereskednek es profitosak mert sok az onjellot eszt oszto is.
Ha tanfolyam akkor szerintem Pinter fele itthon a legelterjedtebb.
Az lkezdes reszenel szerintem a legfontosabb az analitikus gondolkodas sinalsz vmit elemzes. Csinalsz vmit elemzes. Vagy elemzel utana sinalsz vmit.
Ami meg jol johet egy haver,kozeli ismeros akivel tudsz beszelgetni a temarol, ez motivalhat.
Alapvetoen mindenki mast fog mondani mit csinalj, nekd kell a sajst utadat jarni.
De majd latni fogsz hasonlosagokat a valaszokban.
Viszont engem az erdekene hogy mi valtozott a pokeres vilagban?
rpr nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-14, 16:19   #5 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
kkTV a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszönöm a tanácsokat, igyekszem megfogadni őket

A pokeres világ már évek óta haldoklik de igazából most már közelít a játszhatatlan kategória felé. Ennek sok oka van hiszen a nagy poker boom rengeteg fisht csábított az asztalokhoz valamint akkor még az elemző programok is gyerekcipőbe jártak szóval annak idején óriási pénzeket lehetett szerezni egy erős tudással de egyre kevésbé foglalkoztak a marketinggel a cégek a játékosok egy része regular lett a fishek is erősödtek és a backer csoportok óriási számú játékost neveltek ki, ehhez jött hozzá a fekete péntek amikor az amcsi fisheket 1 az 1-ben elzárták előlünk, valószínűleg egy nagy fejes kaszinó tulajdonos lobbizta ki és utána jöttek az Európai zárt piacok amik persze életképtelenek de a kormányok valahogy pénzt akartak a játékból. Hosszasan lehetne ezt elemezni de ami nekem most havi 200 ezer az mondjuk 2006-ban ugyanezzel a tudással havi 4 millió...
kkTV nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-14, 21:55   #6 (permalink)
Szenior tag

TMforex logója

Összes hozzászólás: 108
Hírnév szint: 5
TMforex a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Írtam neked emailt, remélem megkaptad :-)
TMforex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-20, 16:48   #7 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Laura a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás fix fizetés

Idézet:
A kockásfülű nyúl eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha kint vagy, csatlakozz egy profi céghez. (En is ezt tettem) Az otthoni kóklerkedést szerintem el se kezd. Ráadásul itt nem csak tudást kapsz de tőkét is talán meg fix fizetést is. Az OAK igazan nagy traderekkel van tele, viszont ott a kezdet nagyon nehéz, pont azért mert oda általában a profik mennek. A Positive, MET és OSTC ad fizut is.

OSTC.com
MET traders
Positive Equitiy
http://www.schneidertrading.com/
http://towertradinggroup.com/
http://oakfutures.com/
Axia Futures

Sziasztok, engem is érdekel ez a lehetőség van ezzel kapcsolatban több infód? hogyan lehet bejutni? elég egy meglévő számlát bemutatni? esetleg náluk van vizsga? köszi előre is az infót mindenkinek?
Laura nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-24, 22:12   #8 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 48
Hírnév szint: 8
Moran a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok

Bocsánat az off-topic-ért, de egyszerűen nem találom mt4-hez a drag-drop stop loss scriptet. tudtok ebben segíteni? köszönöm!
Moran nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-25, 11:38   #9 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.336
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
Moran eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok

Bocsánat az off-topic-ért, de egyszerűen nem találom mt4-hez a drag-drop stop loss scriptet. tudtok ebben segíteni? köszönöm!
Az Admiral Markets cégnél ez is be van építve a supreme mt4be. És még másik 55 funkció ami kezdőknek is nagyon jó. Soha többet nem kell keresnetek.
Régi 2017-06-25, 21:53   #10 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Laura eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok, engem is érdekel ez a lehetőség van ezzel kapcsolatban több infód? hogyan lehet bejutni? elég egy meglévő számlát bemutatni? esetleg náluk van vizsga? köszi előre is az infót mindenkinek?
Fejben jó kell legyél és hajlandó kell legyél napi 10-12 órát ott ülni. A meglévő számla jó lehet ,de én kizártnak tartom hogy bárki innen a fórumról tudna olyan számla kivonatot mutatni ami meghatnà őket. Szeretik felvenni a tök kezdőket akiket nem mérgezett meg ez a sok baromság amit itt a forexes chart huszárok "tanítanak". Fontos hogy gyors legyél, vágjon az eszed és legyél nagyon kitartó. Van ahol az elbeszelgetés számít, van ahol a matek teszt. A MET tradesnél és a Positive Equitynél van blog. Olvasgasd őket. Az interjú előtt pedig olvasd el a One Good Trade nevű könyvet. Az első 100 oldal egy managerről szól aki leírja, hogyan találja meg a legjobb tradereket.
Régi 2017-06-26, 20:22   #11 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az Admiral Markets cégnél ez is be van építve a supreme mt4be. És még másik 55 funkció ami kezdőknek is nagyon jó. Soha többet nem kell keresnetek.

Szia
XM-nél is van?
valamiért nem találom.
Régi 2017-06-26, 21:51   #12 (permalink)
Szenior tag

Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia
XM-nél is van?
valamiért nem találom.
Ez saját fejlesztés. Csak Admiralnal.
Régi 2017-06-27, 22:48   #13 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez saját fejlesztés. Csak Admiralnal.

Értem. és akkor XM MT4-hez hogyan, honnan tudom letölteni?
Régi 2017-06-27, 23:13   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Értem. és akkor XM MT4-hez hogyan, honnan tudom letölteni?
Sehogy.
Értem én, hogy xm volt az első cég amin megakadt a szemed. Ha viszont Admiralnál van olyan ami neked kell akkor lépj tovább. Ha nincs akkor maradj.
Régi 2017-06-28, 19:38   #15 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sehogy.
Értem én, hogy xm volt az első cég amin megakadt a szemed. Ha viszont Admiralnál van olyan ami neked kell akkor lépj tovább. Ha nincs akkor maradj.
Köszi a marketingszöveget, megtaláltam XM-nél is a stop-loss -t.
Régi 2017-06-28, 22:48   #16 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jah az mindenhol van
Azt hittem a supremről beszélünk.

Azzal pl tudsz szabad kézzel vonalat húzni és ha akarod azt állítod be sl vagy tp szintre. Ezért nem kell egy szimpla horizentális vonallal beérned hanem pl trend csatorna alját vagy tetejét is állíthatod sl vagy tp szintre. Vagy akár függőlegeset is ha mondjuk azt akarod hogy nap végén zárja a kötéseid.

De te tudod...ha neked elég a régi eszköztár....
Régi 2017-07-20, 10:16   #17 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Fejben jó kell legyél és hajlandó kell legyél napi 10-12 órát ott ülni. A meglévő számla jó lehet ,de én kizártnak tartom hogy bárki innen a fórumról tudna olyan számla kivonatot mutatni ami meghatnà őket. Szeretik felvenni a tök kezdőket akiket nem mérgezett meg ez a sok baromság amit itt a forexes chart huszárok "tanítanak". Fontos hogy gyors legyél, vágjon az eszed és legyél nagyon kitartó. Van ahol az elbeszelgetés számít, van ahol a matek teszt. A MET tradesnél és a Positive Equitynél van blog. Olvasgasd őket. Az interjú előtt pedig olvasd el a One Good Trade nevű könyvet. Az első 100 oldal egy managerről szól aki leírja, hogyan találja meg a legjobb tradereket.
Szia, én nem kint élek, itthonról, mármint BP ről lehet szerinted az általad említett a cégekkel dolgozni? Mail cimem: fxtrend66@gmail.com Folytathatjuk itt?

üdv, Laura.
Régi 2017-07-21, 10:34   #18 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia, én nem kint élek, itthonról, mármint BP ről lehet szerinted az általad említett a cégekkel dolgozni? Mail cimem: fxtrend66@gmail.com Folytathatjuk itt?

üdv, Laura.
Az elso 1-2 evben nem, de bizonys cegeknel egyaltalan nem. Ezt szerintem meg se emlitsd az interjun ha eljutsz oda.
Ennek 2 oka van:
1. Fontos hogy a kezdok olyan kozegben legyenek ahol sok sikeres trader van igy az az attitud is radragad.
2. Ha haza mesz, ki kell epitened az infrastrukturat. Reuters, Squwak radio, szimmetrikus net, 4-6 monitor, szunetmentes tap, 2 bika gep (ha az egyik meghalna...), stb... illetve kell egy iroda ahova be tudsz menni dolgozni es beken hagynak. Ez maskepp nem megy.
Az amit a forexes hirdetesekben latsz, hogy az ember laptoprol meg mobilrol tradel a jacht mellett raadasul forexet vagy cfd-t, azt surgosen felejtsd el. Az a retail szekcio, az mind bukasra van itelve.

Ha tulelted az elso 1-2 evet es remeleksz akkor viszont azt csinalsz amit akarsz.
Folytathajuk emailben, de szerintem nem baj ha masok is olvassak, hatha tanulnak belole, bizalmas infokat meg ugysem fogok kiadni, de ahogy gondolod.
Régi 2017-07-22, 08:10   #19 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 740
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ha trend line stoploss ea kell, tehát trend line törésre záró expert, akkor keress rá a neten és garantltan találsz ingyen, ami minden metára jó.
Sőt, szinte minden alap kereskedési funkciót segítő expertet fogsz találni.
Ne ez alapján válassz brókert!

Sima stoploss drag and drop pedig minden metában van, de gondolom erre magadtól is rájöttél.
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-22, 08:24   #20 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 416
Hírnév szint: 2
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
2. Ha haza mesz, ki kell epitened az infrastrukturat. Reuters, Squwak radio, szimmetrikus net, 4-6 monitor, szunetmentes tap, 2 bika gep (ha az egyik meghalna...), stb... illetve kell egy iroda ahova be tudsz menni dolgozni es beken hagynak. Ez maskepp nem megy.
Az amit a forexes hirdetesekben latsz, hogy az ember laptoprol meg mobilrol tradel a jacht mellett raadasul forexet vagy cfd-t, azt surgosen felejtsd el. Az a retail szekcio, az mind bukasra van itelve.
Azért ne essünk túlzásokba.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-25, 15:55   #21 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Én sajna nem tudok kimenni 1-2 évre, de nagyon szeretném a forex- kereskedést folytatni és ebből megélni. Kb. 7 éve kereskedem devizákkal nagy idősikon, h4 d1 trendeken, kb 20 páron.
Sajna itthon nem találtam ilyen cégeket, ahol érdekelne bárkit is a tudásom. Gazdasági, banki diploma nélkül szóba sem állanak a bankok e téren a trederekkel.

Szignál szolgáltatásban gondolkodom még, de azt is külföldi cégen keresztül. top step trader, mql5, zulu amit eddig találtam, de ez is rengeteg idő, mire lesz annyi követőd hogy ebből megélj. Angol sajna nekem nem olyan jó igy top step trader platformmal nem is nagyon boldogultam, ott gyorsabb a célba jutás ahogy értelmeztem.

üdv. Laura
Régi 2017-07-25, 17:09   #22 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én sajna nem tudok kimenni 1-2 évre, de nagyon szeretném a forex- kereskedést folytatni és ebből megélni. Kb. 7 éve kereskedem devizákkal nagy idősikon, h4 d1 trendeken, kb 20 páron.
Sajna itthon nem találtam ilyen cégeket, ahol érdekelne bárkit is a tudásom. Gazdasági, banki diploma nélkül szóba sem állanak a bankok e téren a trederekkel.

Szignál szolgáltatásban gondolkodom még, de azt is külföldi cégen keresztül. top step trader, mql5, zulu amit eddig találtam, de ez is rengeteg idő, mire lesz annyi követőd hogy ebből megélj. Angol sajna nekem nem olyan jó igy top step trader platformmal nem is nagyon boldogultam, ott gyorsabb a célba jutás ahogy értelmeztem.

üdv. Laura
A FOREX itt altalaban bannolva van. Az a bankok jateka, nem transzparens, ott nincs elony. Leginkabb hataridon vagy reszvenyekkel kereskednek. Van meg 1-2 opcios, es a tobbi HFT. Altalaban a tudasod nem erdekli oket, sot, ha semmit nem tudsz az a jo,mert nem kell kinevelni beloled amit a retail oktatok tanitanak neked. Sokan egybol az egyetemrol jonnek, ugy hogy lovesuk sincs az egeszrol, de fejben ott vannak es nagyon kitartoak. Angol nekul viszont buko.
Ha mindenkepp itthon akarsz maradni, szerintem banki oldalrol kozelitsd meg a dolgot, habar az egy nagyon masfajta kereskedes. A tozsdei szakvizsga pl jo lehet. Nekem kb az volt az egyetlen kepzes ami megerte. Viszont ha bankba mesz,keszulj fel hogy minden nap a gep elott fogsz ebedelni.
Régi 2017-07-25, 20:30   #23 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 814
Hírnév szint: 5
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

üdv. Laura
Úgy érzem ebből, hogy sikeresen kereskedsz évek óta, hiszen szignálszolgáltatásban, trade követésben gondolkodsz.
Csupán kíváncsiságból érdekelne, hogy miért keresel munkahelyet? Miért foglalkoztat, hogy nem érdekli a banki szektort a tudásod, vagy hogy nincs bizonyos szakirányú végzettséged?
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-26, 10:06   #24 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Úgy érzem ebből, hogy sikeresen kereskedsz évek óta, hiszen szignálszolgáltatásban, trade követésben gondolkodsz.
Csupán kíváncsiságból érdekelne, hogy miért keresel munkahelyet? Miért foglalkoztat, hogy nem érdekli a banki szektort a tudásod, vagy hogy nincs bizonyos szakirányú végzettséged?
Ez a kérdés időről időre felmerül...
Lehetséges, hogy valaki 10-20 ezer dolláros számlán megtanul sikeresen kereskedni.
Ezek után éves pl. 30% profitcéllal (Hosszú távon aki ennél többre vágyik az még nem szerzett elég tapasztalatot ) elég soká jutna oda, hogy ebből megéljen.
Véleményem szerint ehhez kb 200.000$ kereskedési tőke szükséges (200.000*0,3 mínusz 15% adó =nettó 51.000$/év). 200.000$-os kereskedési tőke nálam kb. 600.000-800.000$ teljes portfóliót feltételez. Ezzel nem rendelkezik még az aki csak néhány éve sikeres.

Aki azt gondolja, hogy ha van összesen 30 ezer dollárja és az egészet berakja a kereskedésbe amit évente megdupláz, az messze jár a valóságtól. Ezt 20 év saját és nagy-ügyfél kezelési tapasztalata után mondom. Ideig-óráig működhet kis pénzzel, hosszú távon soha.

Ezért keresnek és ezért keresek én is idegen-tőke kezelési lehetőséget.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-26, 10:56   #25 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez a kérdés időről időre felmerül...
Lehetséges, hogy valaki 10-20 ezer dolláros számlán megtanul sikeresen kereskedni.
Ezek után éves pl. 30% profitcéllal (Hosszú távon aki ennél többre vágyik az még nem szerzett elég tapasztalatot ) elég soká jutna oda, hogy ebből megéljen.
Véleményem szerint ehhez kb 200.000$ kereskedési tőke szükséges (200.000*0,3 mínusz 15% adó =nettó 51.000$/év). 200.000$-os kereskedési tőke nálam kb. 600.000-800.000$ teljes portfóliót feltételez. Ezzel nem rendelkezik még az aki csak néhány éve sikeres.

Aki azt gondolja, hogy ha van összesen 30 ezer dollárja és az egészet berakja a kereskedésbe amit évente megdupláz, az messze jár a valóságtól. Ezt 20 év saját és nagy-ügyfél kezelési tapasztalata után mondom. Ideig-óráig működhet kis pénzzel, hosszú távon soha.

Ezért keresnek és ezért keresek én is idegen-tőke kezelési lehetőséget.
Nagyjabol ez a dolog lenyege. Habar nalunk inkabb buying powert adnak, igy a hozamot nehez ertelmezni. Otthoni traderkent ha van egy 10k-s szamlad, sosem fogsz 100 lottal menni. Ez egy uzlet, vagy keress kurva sokat, vagy menj el dolgozni, mert az legalabb biztonsagos. Akit ismerek hogy 0rol kezde kicsiben es megszedte magat, az mind cegnek dolgozott. Egy mikrolotos forexes/cfd-s otthoni tradert sem ismerek a pusztan a tradingbol megszedte volna magat, sot olyat sem aki megel ebbol.
Régi 2017-08-28, 16:01   #26 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nagyjabol ez a dolog lenyege. Habar nalunk inkabb buying powert adnak, igy a hozamot nehez ertelmezni. Otthoni traderkent ha van egy 10k-s szamlad, sosem fogsz 100 lottal menni. Ez egy uzlet, vagy keress kurva sokat, vagy menj el dolgozni, mert az legalabb biztonsagos. Akit ismerek hogy 0rol kezde kicsiben es megszedte magat, az mind cegnek dolgozott. Egy mikrolotos forexes/cfd-s otthoni tradert sem ismerek a pusztan a tradingbol megszedte volna magat, sot olyat sem aki megel ebbol.
Igen, én is igy látom, alacsony kockázati szinttel, több szintű tőkevédelemmel, folyamatos nyereséges számla ellenére sem lehet megélni forex kereskedésből, ha nem rendelkezel nagy, (több 10k- számlával)
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Egy KEZDÉS története Nival Kezdőknek 515 2017-10-09 14:48
Kezdés! McKlay Kezdőknek 25 2017-02-24 16:37
Kezdés nulláról billybabbit Kezdőknek 90 2013-04-29 15:09

A pontos idő 13:21 , a GMT +1 időzóna szerint.