Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok

Plus 500 regisztráció:
Éles, vagy Demo számla regisztráció - 5 000 Ft jóváírás minden új számlához

Affiliate partner regisztráció - Ajánld a Plus500-at másnak és részesedj a jutalékból
Régi 2017-08-24, 21:44   #101 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.873
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
S. Ricsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Megkérdeztem levélben hogy is van ez a kényszer likviditási szint . Én úgy értelmezem hogy amíg van annyi pénz a számlámon hogy megbízást tudjak adni , addig adhatok megbízást és nem kényszer likvidálnak . Szerintem akkor fognak kényszer likvidálni ha megbízást adok , de ha ellenem fordul az ár , és a margin lecsökken a nyitott megbízás fedezetének a 20 %-ára , és nincs több pénz a számlámon , akkor kényszerlikvidálják .
Ezt írták :
Ezúton szeretnénk tájékoztatni, hogy kereskedést az Equity összegéig lehetséges. Az Equity magában foglalja az Ön által befektetett összeget és profitot, valamint a bónuszokat.
Amennyiben a margin 20%, avagy az alá esik, úgy a rendszer zárolni fogja pozícióit, hogy a Margin emelni tudja. Amennyiben nyitott pozíciói vannak, úgy a Szabad Margin a fennmaradó összeg, amit pozíció nyitására alkalmazhat.
Tehát amennyiben nincs elegendő Equity-je, úgy nem tud megbízást indítani.
2010-től tag vagy és nem tudod mi az a stop out level/margin call??
Talán más területen kellene kiteljesedned.

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-25, 04:41   #102 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Hely: Marosvasarhely, RO
Összes hozzászólás: 381
Hírnév szint: 1
equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
2010-től tag vagy és nem tudod mi az a stop out level/margin call??
Talán más területen kellene kiteljesedned.
Nyugi, en sem tudtam mi az az "so" szint... egyszeruen azert mert nalam az a margin cut vagy cut-off szint, nem pedig stop out... es az en brokeremnel ez vagy akkor tortenik meg amikor a leverage eri el a 200%-ot, vagy amikor az equity-m eleri az elore beallitott minimum szintet, vagy ha nincs ilyen, akkor amikor lezerozom a szamlam...
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-08-25, 07:47   #103 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 606
Hírnév szint: 3
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Megkérdeztem levélben hogy is van ez a kényszer likviditási szint . Én úgy értelmezem hogy amíg van annyi pénz a számlámon hogy megbízást tudjak adni , addig adhatok megbízást és nem kényszer likvidálnak . Szerintem akkor fognak kényszer likvidálni ha megbízást adok , de ha ellenem fordul az ár , és a margin lecsökken a nyitott megbízás fedezetének a 20 %-ára , és nincs több pénz a számlámon , akkor kényszerlikvidálják .
Ezt írták :
Ezúton szeretnénk tájékoztatni, hogy kereskedést az Equity összegéig lehetséges. Az Equity magában foglalja az Ön által befektetett összeget és profitot, valamint a bónuszokat.
Amennyiben a margin 20%, avagy az alá esik, úgy a rendszer zárolni fogja pozícióit, hogy a Margin emelni tudja. Amennyiben nyitott pozíciói vannak, úgy a Szabad Margin a fennmaradó összeg, amit pozíció nyitására alkalmazhat.
Tehát amennyiben nincs elegendő Equity-je, úgy nem tud megbízást indítani.

Az ilyen alapvető dolgok gyakorlati megértésére, kipróbálására kiválóan alkalmas egy ingyenes demó számla, attól a cégtől, akinél tradelsz.

3 fontos érték van, mint azt írtam is.
Minimum margin szint, a margin call szint és a stopout szint.
Ez minden cégnél, minden számlánál egy megadott érték és mindenhol más!
Kb annyira fontos a te esetedben (mivel kis pénzről van szó), mint a "mekkora a spread" tradicionális kérdéskör...

Úgy képzeld el ezt a 3 védelmet a TE érdekedben, hogy az első az amikor kiírják az autópályára, hogy nem mehetsz többel mint 130km/h.
Na ez a margin minimum érték.

Aztán te mégis elkezded nyomni a gázt, ennek ellenére és 150-nél megállít a rendőr.
Mivel először vagy szabálytalan, így megúszod egy figyelmeztetéssel.
Na ez a margin call.
(csak lapszélre: mt4-es brokinál ez nem kerül semmibe. Határidőn komolyabb cégek ezért akár pénzt is vonnak le büntetéskén, pl napon belüli pozit véletlenül át akarod vinni másnapra és nincs elég fedezet és a bróker zár.)

A harmadik eset, amikor 180-nal mész, majd a trafipax le is szed és meg is büntetnek érte, sőt elveszik a jogsidat is pár hónapra.
Na ez a stopout.
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-25, 07:53   #104 (permalink)
Szenior tag

Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nyugi, en sem tudtam mi az az "so" szint... egyszeruen azert mert nalam az a margin cut vagy cut-off szint, nem pedig stop out... es az en brokeremnel ez vagy akkor tortenik meg amikor a leverage eri el a 200%-ot, vagy amikor az equity-m eleri az elore beallitott minimum szintet, vagy ha nincs ilyen, akkor amikor lezerozom a szamlam...
...De te csak ettől az évtől vagy tag.

Egyébként a "leverage eléri a 200%-os szintet" mondatodat nehéz értelmezni mint "cut off "szintet.
Melyik brokinál tolod?
Régi 2017-08-25, 08:22   #105 (permalink)
Tag

S. Ricsi logója

Összes hozzászólás: 31
Hírnév szint: 8
S. Ricsi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Valószínűleg ilyen nem is létezik, hogy engedik a nulla közeli egyenlegeket.
Az XM-nél extrém stratégiával játszottunk az alacsony so szint miatt. Ricsi egyébként xm-nél van. Ott 20% so szint van. Tehát el kell felejteni Ricsinek a 120 eurós tőkét ilyen tőkeáttétellel és 6-os micro lottal. Én azt írtam, hogy a spread miatt kapna mc-t, de nem csak amiatt, hanem mert van valamennyi so szint és az xm-nél még ez alacsonynak is mondható.

Már ne is haragudj MyBusiness , de a korábbi hozzászólásod alapján úgy látszik hogy te nem tudod mi az a kényszer likviditási szint . Én már tudom mert megkérdeztem az XM ügyfélszolgálatától . Ne csapjon át a fórumozás szeméyeskedésbe . Ha van annyi pénz a számlán hogy megbízást tudjunk adni akkor azt megtehetjük akkor is ha azon kívül nem marad tartalékban pénzünk mint amivel megbízást adtunk , mert még az a pénz is a tőkénk része . Ha az üzletben ellenünk fordul az ár és lecsökken az ösz tőkénk a megnyitott megbízáshoz szükséges fedezet 20 %-ára , akkor zárják le a megbízást . Ez akkor lehet ha beléppünk az üzletbe és ellenünk fordul az ár . Én nem szoktam úgy belépni hogy ellenem forduljon az ár szóval ez engem nem is érink . A spread meg 17 pip . 17 pip levonástól sem kényszerlikvidálnának . 120 euró - s megbízásról beszéltem , annak a 20 % - a = 24 . Maradt 96 euró . 6 Lot - al 50 centet ér kb. 1 pip , szóval 96 : 0,5 = 48 . 48 pip - 17 pip spread = 31 pip - et mozdulna ellenem az ár , akkor csökkenne le a tőkém a nyitott megbízás fedezetének a 20 % - ára .
S. Ricsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-25, 08:36   #106 (permalink)
Tag

S. Ricsi logója

Alapbeállítás

Ugy látom abban igazad van hogy több pénz legyen a számlán mint amennyivel megbízást adnék , mert az a 31 pip ellenirányban elmozdulás , az annyira kicsi hogy egy gyertya hossza is nagyobb lehet annál , szóval igazad van , kell hogy legyen pénz a számlán azon kívül amit a megbízásba fektettünk .
Régi 2017-08-25, 08:48   #107 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
...De te csak ettől az évtől vagy tag.
Ja, meg zoldfulu vagyok...

A Dukascopynal nyomom...

Margin call (Use of leverage >100%) means a situation where the margin requirements do not allow the client to increase exposure on his account. The client may only execute trades to reduce exposure, by closing or hedging the existing net positions. Despite the margin call level being reached, the positions will not be closed automatically. The automated system will cancel all placed bid/offer orders that can increase the exposure.

Margin cut or cut-off level (Use of leverage ≥ 200%) - if the Use of Leverage reaches or exceeds 200%, Dukascopy Bank has the right (but not the obligation) to fully or partially reduce the client's exposure by closing existing positions and/or by opening new positions in the opposite direction. Usually the system automatically reduces exposure so that the Use of Leverage is brought to approximately 100%. However, traders can select to fully close all open positions in case of a margin cut.

Use of leverage Description
0% No exposure
<100% Normal status
≥100% Margin call: trader is not able to increase exposure on the account if the Use of leverage is more than 100%
≥200% Margin cut: typically system will open hedging positions in the opposite direction for all positions which contribute to exposure on the account. The Use of leverage will be decreased to 100% or less.
Régi 2017-08-25, 08:53   #108 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Én nem szoktam úgy belépni hogy ellenem forduljon az ár szóval ez engem nem is érink .
WTF? Ezt hogyan sikerul megcsinalni? ez valahogy mesebe illo, esti altato mesebe... ilyeneket szoktam a lanyomnak olvasni alvas elott, hogy ne legyenek remalmai... ilyet hallgatok en is az ipod-on elalvas elott, hogy beleegjen a tudalattimba... viccet felreteve, hogyan csinalod?
Régi 2017-08-25, 09:37   #109 (permalink)
Tag

S. Ricsi logója

Alapbeállítás

Rosszul fogalmaztam . Úgy akartam írni hogy akkor lépek be amikor megindul az ár valamelyik irányba . Emelkedések , esések kezdetén . Az ár még ilyenkor is ellenem fordulhat amíg él a gyertya , de nem valószínű hogy ellen irányban nyitok , mégis megeshet mint éppen most , de vannak hirtelen gyors rally-k , arra gondoltam konkrétan .
Régi 2017-08-25, 09:57   #110 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.873
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Majd tanácsot kérek az XM-től

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-25, 10:26   #111 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Rosszul fogalmaztam . Úgy akartam írni hogy akkor lépek be amikor megindul az ár valamelyik irányba . Emelkedések , esések kezdetén . Az ár még ilyenkor is ellenem fordulhat amíg él a gyertya , de nem valószínű hogy ellen irányban nyitok , mégis megeshet mint éppen most , de vannak hirtelen gyors rally-k , arra gondoltam konkrétan .
Es hogyan csinalod? Kis stoppal, mondjuk 10 pip? vagy 2 pip? Mert amikor az ar megindul , meg nagyon kicsi idosikon is korrektal, tehat ellened fordulhat... nembeszelve arrol, hogy egy hirtelen gyors rally lehet egy utolso impulzus amely utan pont olyan hirtelen meg is fordul az ar, en news event-ek alatt ezeket a fordulokat szeretem megfogni...

Abbol amit irsz az jon le, hogy gyertyakat nezegetsz... nem akarlak kiabranditani, de a candlestick patterns (pinbar, three black crows, engulfing stb.) vetekszik a hatekonysag hianyaban az S/R szintekkel... Sot, az S/R szinteket konnyeb is letredelni sikeresen mint a candle patterneket...
Régi 2017-08-25, 11:03   #112 (permalink)
Tag

S. Ricsi logója

Alapbeállítás

Demó számlán próbálgatom . Nem használhatok kis stoppot , bármikor hamar kiütné az ár . Mindent vagy semmit alapon trédelek . Indikátorokat és támasz ellenállás vonalakat használok . Pontos belépésen és kilépésen múlik minden . Finomítanom kell még a stratégiámon .
Régi 2017-08-25, 11:05   #113 (permalink)
Tag

S. Ricsi logója

Alapbeállítás

H4 - H1 idősíkon
Régi 2017-08-25, 11:41   #114 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.382
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ajánlom Van Tharp A pozíciómenedzselés abc-je című könyvet. Anno páran komoly összeget fizettünk érte, hogy lefordítsák magyarra, nekem megérte

Angolul minden további nélkül elérhető. S. Ricsi
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-25, 14:50   #115 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha az üzletben ellenünk fordul az ár és lecsökken az ösz tőkénk a megnyitott megbízáshoz szükséges fedezet 20 %-ára , akkor zárják le a megbízást . Ez akkor lehet ha beléppünk az üzletbe és ellenünk fordul az ár . Én nem szoktam úgy belépni hogy ellenem forduljon az ár szóval ez engem nem is érink . A spread meg 17 pip . 17 pip levonástól sem kényszerlikvidálnának . 120 euró - s megbízásról beszéltem , annak a 20 % - a = 24 . Maradt 96 euró . 6 Lot - al 50 centet ér kb. 1 pip , szóval 96 : 0,5 = 48 . 48 pip - 17 pip spread = 31 pip - et mozdulna ellenem az ár , akkor csökkenne le a tőkém a nyitott megbízás fedezetének a 20 % - ára .
Ez meg milyen devizapár, ahol 17 PIP a spread?
Valamit nem jól számolsz. Vagy 17 pontot akartál írni...
De akkor meg mintha a 48-17= 31 nem stimmelne.
Try again.
Régi 2017-08-25, 15:29   #116 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 365
Hírnév szint: 2
akárki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.akárki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Try again.
Hajaj...
akárki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-25, 15:40   #117 (permalink)
Tag

S. Ricsi logója

Alapbeállítás

Idézet:
Try again.

EUR/USD devizapár .
Csatolt kicsinyítések
kis-penzzel-tozsden-spread.png  
Régi 2017-08-25, 15:42   #118 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.057
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
EUR/USD devizapár .
ez 1,7 pipi majnem ketttőőő
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-25, 15:56   #119 (permalink)
Tag

S. Ricsi logója

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ez 1,7 pipi majnem ketttőőő
Csak 4 tizedesjegyig kell nézni ? Pl. most 1.18663 ez 1.1866 ?
Régi 2017-08-25, 16:11   #120 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
RSQ3 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Húha & Hűha

ha 2010 óta még mindig itt tartasz, akkor ne folytasd
RSQ3 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-25, 16:14   #121 (permalink)
Tag

S. Ricsi logója

Alapbeállítás

Az hogy 2010-ben regeltem a nickem nem jelent semmit . Eddig nem is foglalkoztam a számításokkal , csak a belépési kilépési pontokat kerestem , elemezgettem amit észrevettem . Sokszor abba hagytam az egészet , de mindig újra előkerül mert érdekel .
Régi 2017-08-25, 16:33   #122 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 137
independence a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Hüha.

Nehogy bántásnak vedd, de ha ez eddig nem volt világos, eszedbe ne jusson élesben csinálni. Ásd bele magad keményen az alapok alapjába, menj tanfolyamra, kérdezz ezerszer, ha kell (bármilyen hülyeségnek is tűnjön), demózz rengeteget, és ha az már megy és a kép is tiszta, akkor kezd el élesben!

Ebben a buliban két dologra számíthatsz: a tőkédre és magadra (mentális állapot) Az egyik a másik nélkül nem ér semmit.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-25, 17:07   #123 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Rá se ránts. Azért vagyunk itt hogy észrevegyük ha hibázol.
(bár néha meglepődöm hogy milyen kevesen vesszük észre ha valahol kilóg a lóláb...mert az első számolgatásodban is ez már feltűnt)
Nézzük a jó oldalát, ha leteszteled amit csinálni akarsz és 17 pipes (170) pontos spreaddel is működik és pénzt hoz, akkor még meg is vesszük tőled a stratégiádat! Aztán majd bízd ide, találunk olyan brokit, aki olcsóbban is enged nyitni. A többit meg zsebre vágjuk.

Na, de viccet félre téve, azért azt érezned kell hogy ebben a szakmában mindig van hova fejlődni.
Régi 2017-09-23, 12:43   #124 (permalink)
Tag

S. Ricsi logója

Alapbeállítás

Na mi van már ? Nagyon megállt ez a téma . Moren is eltűnt . Kinek hogy sikerült az elmúlt pár hét pontokban ?
Régi 2017-09-25, 18:35   #125 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 47
Moran a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Na mi van már ? Nagyon megállt ez a téma . Moren is eltűnt . Kinek hogy sikerült az elmúlt pár hét pontokban ?

Nem tűntem el, olvasgatom a fórumot, csak meguntam hogy egy ártatlan kérdésre kommentháborút meg basztatást kaptam.
egyelőre máshol keresek infókat.

Amugy Demo számlán "játszok" még, októberbe akarok élesre váltani.
Moran nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-25, 19:58   #126 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nem kell ennyire mellre szívni, azért van itt pár kolléga szerencsére, akik készségesen segítenek
Régi 2017-09-26, 21:03   #127 (permalink)
Tag

S. Ricsi logója

Alapbeállítás

100 000 ft. alatti összeggel szeretnél kereskedni ? Milyen kereskedési stratégiát választottál ? Skalpolást , napon belülit , rövid távút , közép vagy hosszú távút ? Mekkora töke áttétellel szeretnél kereskedni ? Mivel szeretnél foglalkozni ? Devizával ? Mennyi pénzre számítasz kb. ?
Régi 2017-09-27, 12:33   #128 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
100 000 ft. alatti összeggel szeretnél kereskedni ? Milyen kereskedési stratégiát választottál ? Skalpolást , napon belülit , rövid távút , közép vagy hosszú távút ? Mekkora töke áttétellel szeretnél kereskedni ? Mivel szeretnél foglalkozni ? Devizával ? Mennyi pénzre számítasz kb. ?
50k Ft szamlaval szeretnek 1:888 tokeattet mellett hosszutavon skalpolni, mik a kilatasaim? ...ja, es majd elfelejtettem, min. havi 1500 eurot szeretnek keresni belole, hogy megeljen a csalad. Mik a kilatasaim? (komoly kerdes)
Régi 2017-09-27, 16:38   #129 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Zoli, neked minek ilyen ötlet? 100-as R/R-es trédjeiddel mi halandók vagyunk hozzád képest, ne trollkodj ide szegény MorannakXD

Én be se merem Dankó Zolihoz nevezni a 17,5-es R/R-ű ETH/EUR trédemet, eltörpül a tiéteitek mellett
Régi 2017-09-27, 17:21   #130 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.057
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
50k Ft szamlaval szeretnek 1:888 tokeattet mellett hosszutavon skalpolni, mik a kilatasaim? ...ja, es majd elfelejtettem, min. havi 1500 eurot szeretnek keresni belole, hogy megeljen a csalad. Mik a kilatasaim? (komoly kerdes)
Zabot adj a lótnak, akkor mehet kicsivelisnagyban... de 1:666-ot ajánlom inkább /nekem ennek is a felealattwan
u.i. bocs... elnéztem a havit napinak... mostmár11111111
a többit nem zárom le, mert azok a hosszútávra indultak, messze van még Mekka
Csatolt kicsinyítések
kis-penzzel-tozsden-p50027szam.gif  
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-27, 17:56   #131 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.246
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Lehet-e kis számlával?
Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz. - Henry Ford

Mellesleg 160000 Forinttal nyitott tesztszámlám ( Részvénybefektetés haladóknak: verjük meg a Piacot! ) egyenlege 237800 (közel 50% profit, ami azért már veri a legtöbb részvényalapot), lebegő -5000, 157000 forint a szabad marginom !, amit akár újra be is fektethetnék, ha még több időm lenne elemezgetni, pozit menedzselni.

Találós kérdés: hány komoly érdeklődő volt a fórumról, akik számlát nyitottak és követik? Nulla.

Inkább menjen a filozofálgatás (azaz fingfűrészelés), vajon lehet-e….
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-28, 05:52   #132 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én be se merem Dankó Zolihoz nevezni a 17,5-es R/R-ű ETH/EUR trédemet, eltörpül a tiéteitek mellett
Pedig most bárkinek lenne esélye, ugyanis ebben a hónapban még SENKI nem nevezett. Biztos azt hiszik, kevés lenne a 10-20R.
Pedig egy Wéber Kata oktatás önmagában megér 10 perc fáradtságot. Vagy nem?
Régi 2017-09-28, 06:25   #133 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Pedig most bárkinek lenne esélye, ugyanis ebben a hónapban még SENKI nem nevezett. Biztos azt hiszik, kevés lenne a 10-20R.
Pedig egy Wéber Kata oktatás önmagában megér 10 perc fáradtságot. Vagy nem?
Te mirol beszelsz, hogy nem nevezett senki??? Ott van az en USDCAD trade-em...
Régi 2017-09-28, 08:29   #134 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Te mirol beszelsz, hogy nem nevezett senki??? Ott van az en USDCAD trade-em...
Elég egyértelmű, hogyan kell nevezni. Egy Fórum vagy Facebook post kevés.

"Nevezés:
Küld be az általad legjobbnak ítélt kereskedésed, ami a játék hónapjában zárult! A nyitás ideje lényegtelen. Írj róla egy cikket a Blogban, vagy küld el nekem email üzenetben (info@forexklub.hu). Minden kereskedésről külön leírást kell készítened!"
Régi 2017-09-28, 09:23   #135 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Elég egyértelmű, hogyan kell nevezni. Egy Fórum vagy Facebook post kevés.

"Nevezés:
Küld be az általad legjobbnak ítélt kereskedésed, ami a játék hónapjában zárult! A nyitás ideje lényegtelen. Írj róla egy cikket a Blogban, vagy küld el nekem email üzenetben (info@forexklub.hu). Minden kereskedésről külön leírást kell készítened!"
Nahat... akkor ezekszerint ezeken a szabalyokon atcsusszantam... ...akkor ezekszerint ezt most kihagyom, nincs turelmem arra, hogy "cikket" irjak a tredjeimrol... pedig az az 1:46 R/R a USDCAD-en es az 1:34 R/R az EURGBP-n mindent meger, habar az utobbit meg nem zartam... Na nem gond, ezekszerint nem lesz Admiralos demo szamlam egyhamar. Koszi, mindenkepp a felvilagositast!
Régi 2017-09-28, 10:03   #136 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Na, látod D.Zoli, nincs értelme neveznem, equalizer Zoliék jobbak, nincs mit tennem
Régi 2017-09-28, 16:04   #137 (permalink)
Tag

S. Ricsi logója

Alapbeállítás

Jó nektek C@maro és Monaymentor . Főleg neked C@maro komoly pénzeket keresel már . Én javítottam a stratégiámon mert hibás volt , de már jó , már nem szoktam veszíteni a stratégia miatt . Még mindig lehetne tökéletesíteni . Hetente egyszer szoktam kb. belépni , lassan visszanyerem amit elvesztettem a hibás stratégia miatt . Sajnos nem lehet demo számlán úgy csinálni ahogy szeretném , ezért csak a pontokat számolom . Pl. 24 micro lottal szeretnék kereskedni 1:100-s tőkeáttétellel . Ehhez ha jól számoltam kb. 73 000 ft. kell , 500 pont-al 30 000 ft.-ot keresnék vele .
Régi 2017-09-28, 16:15   #138 (permalink)
Tag

S. Ricsi logója

Alapbeállítás

Múltkor már pluszban lett volna a számlám de kapzsi voltam , nem szálltam ki 700 pontnál , bent maradtam , a Stop Lost beállítottam kb. 250 pontos profitra , annyi is
lett belőle mert konszolidált amíg nem voltam otthon . Legközelebb megelégedek vele és kiszállok . 700 pont az nekem már nagyon jó .
Régi 2017-09-28, 16:39   #139 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Jó nektek C@maro és Monaymentor . Főleg neked C@maro komoly pénzeket keresel már .
Demón mindenkinek jól megy.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-28, 16:51   #140 (permalink)
Tag

S. Ricsi logója

Alapbeállítás

Neked is Megaligth ? Hogy megy a kereskedés ?
Régi 2017-09-28, 20:28   #141 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Meg ez az egy mondatod sem allja meg a helyet, megint kezdodik a marhaskodas... mert meg demon sem megy jol mindenkinek...
Régi 2017-10-01, 19:37   #142 (permalink)
Tag

S. Ricsi logója

Alapbeállítás

Idővel ha lesz rá időm , én is megpróbálok összerakni egy nagyon magas tőkeáttételű csipkedő skalpoló stratégiát . Egyenlőre nem érek rá . Kíváncsi vagyok kivitelezhető e , és mennyi profitot hozna .
Régi 2017-10-02, 18:35   #143 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
1. Tanácsot adsz? Oktató vagy.
2. Oktató vagy? Mutass számlát.
3. Demo számlát mutatsz? Mutass éleset.
4. Éles számlát mutatsz? Mutass nagyobbat.
5. Túl nagyot mutatsz? Biztos demó. (vissza a 3. ponthoz)

Röhej ez az egész.
Régi 2017-10-03, 10:42   #144 (permalink)
Szenior tag

Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
1. Tanácsot adsz? Oktató vagy.
2. Oktató vagy? Mutass számlát.
3. Demo számlát mutatsz? Mutass éleset.
4. Éles számlát mutatsz? Mutass nagyobbat.
5. Túl nagyot mutatsz? Biztos demó. (vissza a 3. ponthoz)
1. Attól, hogy valaki tanácsot ad(ha ingyen adja) még nem oktató.

2. Így van. Éles,hiteles számlát. Persze most jönnek majd a: "hát de a éles számlát lehet photoshopolni és hamisítani" féle buta hozzászólások.

3. Mindenki olyan számlát mutat a fórumon meg bárhol, amilyet akar. Csak legyen őszinte és mondja el a demóról, hogy demó, ha rákérdezünk. Az igazi őszinteség még néha saját magunkkal szemben is elég fájó tud lenni és ezért mutatunk kifelé fórumra,bárhova mást, hogy a többiek felnézzenek ránk és ezzel egy kicsit enyhítsünk a belső frusztrációnkon, ami a sikertelen kereskedés következménye. Miközben tudjuk, hogy magunknak is hazudunk és félrevezetjük a többieket is. Tehát az őszinteség fontosabb, mint az hogy játsszuk az eszünket és úgy tegyünk, mintha mi lennék a fórumon, az országba, a világon a legjobb traderek. Több megértés,alázat,őszinteség kell a fórumra. Persze tudom, hogy ez nem fog bekövetkezni.

4. Mindenki akkora számlát mutat, amekkorát akar.

5. Ha látszik egy számlán, hogy éles, akkor butaság lenne rá azt mondani, hogy demó. A nagy számla nálam 500 ezer usd körül van. Normál számla 50-100 ezer usd. Kis számla 5,10,20 ezer usd. Mini számla 1-2 ezer usd. Persze az hogy mennyi tőke kell a kereskedéshez és mennyiből mennyit lehet csinálni hát ugye arról már múltkor beszélgettünk. És voltak nem egyet értések. De hát mindenki az gondol a kereskedésről és úgy kereskedik, ahogy akar. Az a lényeg, hogy idővel legyen eredménye.
Régi 2017-10-03, 16:56   #145 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Tehát az őszinteség fontosabb,
Oké. Akkor rendbe kéne tenni néhány dolgot a fejekben.

1. Miért, a kőműves ingyen épít házat? Miért kellene valakinek ingyen tanácsot adnia? Nyugaton ez egy jól fizetett szakma.
Külön köszönet és tisztelet jár annak, aki ingyen csinálja.
A gond csak ott van, ha képzetlen „akadémikusok” megvezetik és lerabolják a piacot.

2. Láttál már pl. banki ügyfelet? Ő elkér(het)i a befektetési bankárától (vagy brókerétől, egyéb tanácsadójától) a számlakivonatát?
Más szakmákban is a tudás, tapasztalat, céges know-how a bizalom alapja.

3. Miért, a többség őszinte és korrekt a fórumok világában?
Általában csak olvasnak, csak kapni akarnak.
De nicknevek mögött bárki bármit írhat. Lehet, hogy tapasztalt közgazdász professzor, de valószínűbb, hogy csak egy demós elsőbálozó, akinek lila fingja sincs az Egészről.
Te se mutattál eddig semmit. Se komplex piaci látásmódot, se stratégiát, se egy-egy kereskedést, se számlakimutatást...

4. Minek mutasson bárki számlát? Ha demó az a baj. Ha éles, attól se lesz több érdeklődő, követő. Itt nincs tisztelete a tudásnak, tapasztalatnak.

5. „A nagy számla nálam 500 ezer usd körül van. Normál számla 50-100 ezer usd. Kis számla 5,10,20 ezer usd. Mini számla 1-2 ezer usd.”
Ez totál hülyeség tőkeáttétel mellett. Én ezzel foglalkozom, tudom.
Kevés embernek lehet a fórumozók közt 130 millió forintos számlája (privát, prémium banki ügyfelek között is elvétve akad ilyen).
Még 25-50 millió is túl sok erre a célra, abból inkább egy jó portfóliót kellene építeni, aminek lehet része egy tőkeáttételes brókerszámla.
Amit te kis számlának nevezel, az jó esetben az átlag magyar megtakarítása…
Mini számla mérettel már szépen lehet kereskedni, a fórum szintjén ez éppen elegendő is (ezt bemutattam egy tesztszámlán, ja és épp ma zártam egy pozit, ami 6 nap alatt 18 ezret, azaz kb. 7,5%-t hozott)

Sok a duma és kevés a szakmaiság ezen a fórumon.

De az igaz, hogy mindenki azt hisz, amit akar.
Régi 2017-10-03, 17:45   #146 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
1. Miért kellene valakinek ingyen tanácsot adnia? Nyugaton ez egy jól fizetett szakma.

2. Láttál már pl. banki ügyfelet? Ő elkér(het)i a befektetési bankárától (vagy brókerétől, egyéb tanácsadójától) a számlakivonatát?

4. Minek mutasson bárki számlát?
1. Mondtam valahol, hogy bárkinek is ingyen kell tanácsokat adnia?
2. Nem tudom, de nem is érdekel.
3. Nem, de ha ezt észreveszem, akkor szóvá teszem. Ahogy tettem is pár napja.
4. Mondtam valahol bárkinek is, hogy mutasson számlát(csak az oktatóktól várom el, de az jogos)? Aki meg nem oktató és önkéntesen mutatja meg az eredményeit az legyen őszinte. Nem túl nagy kérés szerintem.

Próbálj meg figyelmesebben olvasni. Már az előző hozzászólásodba is pl. ezt a téveszmét szűrted le,
kreáltad a hozzászólásaimból(amit nagyon nem is értek): "Tanácsot adsz? Oktató vagy." Ilyet például nem mondtam.
Olyan következtetéseket vonsz le, amikről szó sincs és a hozzászólásaimból tévképzetek gyártasz. Vagy azért, mert nem voltál elég figyelmes vagy azért mert szeretnél hangulatot kelteni a fórumon.
Régi 2017-10-03, 17:50   #147 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Oké. Akkor rendbe kéne tenni néhány dolgot a fejekben.

1. Miért, a kőműves ingyen épít házat? Miért kellene valakinek ingyen tanácsot adnia? Nyugaton ez egy jól fizetett szakma.
Külön köszönet és tisztelet jár annak, aki ingyen csinálja.
A gond csak ott van, ha képzetlen „akadémikusok” megvezetik és lerabolják a piacot.

Általában csak olvasnak, csak kapni akarnak.
De nicknevek mögött bárki bármit írhat. Lehet, hogy tapasztalt közgazdász professzor, de valószínűbb, hogy csak egy demós elsőbálozó, akinek lila fingja sincs az Egészről.
Te se mutattál eddig semmit. Se komplex piaci látásmódot, se stratégiát, se egy-egy kereskedést, se számlakimutatást...

4. Minek mutasson bárki számlát? Ha demó az a baj. Ha éles, attól se lesz több érdeklődő, követő. Itt nincs tisztelete a tudásnak, tapasztalatnak.

5. „A nagy számla nálam 500 ezer usd körül van. Normál számla 50-100 ezer usd. Kis számla 5,10,20 ezer usd. Mini számla 1-2 ezer usd.”
Ez totál hülyeség tőkeáttétel mellett. Én ezzel foglalkozom, tudom.
Kevés embernek lehet a fórumozók közt 130 millió forintos számlája (privát, prémium banki ügyfelek között is elvétve akad ilyen).
Még 25-50 millió is túl sok erre a célra, abból inkább egy jó portfóliót kellene építeni, aminek lehet része egy tőkeáttételes brókerszámla.
Amit te kis számlának nevezel, az jó esetben az átlag magyar megtakarítása…
Mini számla mérettel már szépen lehet kereskedni, a fórum szintjén ez éppen elegendő is (ezt bemutattam egy tesztszámlán, ja és épp ma zártam egy pozit, ami 6 nap alatt 18 ezret, azaz kb. 7,5%-t hozott)

Sok a duma és kevés a szakmaiság ezen a fórumon.

De az igaz, hogy mindenki azt hisz, amit akar.
Misi, ne szivass minket!
A bejegyzés végére teszed oda a "névjegyedet" a kiemelt mondattal?
Napban és százalékban adsz meg a saját "teljesítményedről" adatot, ami mögé nem teszed oda a vállalt kockázatot mint ellen oldalt?
És ez lenne a "szakmaiság"?
Ne viccelj már... Írtam már, ez kisnyugdíjas, bankbetétes gondolatmenet.
Ettől tőled többet várnánk, de most komolyan.
Régi 2017-10-03, 18:03   #148 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Vettetek eszre gyerekek, hogy a legnagyobb keletje ezen a forumon a kakasviadaloknak van? Nem a chartolasnak, kereskedesnek, setup-ok megvitatsanak, poziciok menedzselesenek, fejlodesnek, hanem a kibaszott kakaskodas az ami a csendes megfigyelokbol verszomjas rityikakasokat varazsol...
Régi 2017-10-03, 18:14   #149 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Misi, ne szivass minket!
A bejegyzés végére teszed oda a "névjegyedet" a kiemelt mondattal?
Napban és százalékban adsz meg a saját "teljesítményedről" adatot, ami mögé nem teszed oda a vállalt kockázatot mint ellen oldalt?
És ez lenne a "szakmaiság"?
Ne viccelj már... Írtam már, ez kisnyugdíjas, bankbetétes gondolatmenet.
Ettől tőled többet várnánk, de most komolyan.
Bocs, de nekem semmit sem mond a Tback nick. Közgazdász professzor, vagy fingjasincsazegészhezdemohuszár?

Tudom, hogy itt eretnekség, de nem csak RR-ben lehet gondolkodni. Sem befektetőként, sem spekulánsként. (Kisnyugdíjasoknak, bankbetéteseknek végképp.) Erre mutatok élő példát az általad kiemelt részben.
Ez szakmailag megalapozott piaci látásmód, de megértése nyitottságot igényel.
Viszont győzködni senkit sem szeretnék. Minek?
Régi 2017-10-03, 18:21   #150 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Bocs, de nekem semmit sem mond a Tback nick. Közgazdász professzor, vagy fingjasincsazegészhezdemohuszár?

Tudom, hogy itt eretnekség, de nem csak RR-ben lehet gondolkodni. Sem befektetőként, sem spekulánsként. (Kisnyugdíjasoknak, bankbetéteseknek végképp.) Erre mutatok élő példát az általad kiemelt részben.
Ez szakmailag megalapozott piaci látásmód, de megértése nyitottságot igényel.
Viszont győzködni senkit sem szeretnék. Minek?
Tudom, hogy itt eretnekség, de nem csak RR-ben lehet gondolkodni. - en kivancsi vagyok, hogy meg miben lehet gondolkodni, ha nem R/R-ben kombinalva a W/L-al... ? ...

Ez szakmailag megalapozott piaci látásmód, de megértése nyitottságot igényel. - en elegge nyitott vagyok minden iranyaba (kiveve amit mar teszteltem es bullshitnek kategorizaltam...), de nem kapom, nem ertem, hogy milyen latasmodra kellene nyitott lenni? Mit nem latunk amit pedig kellene lassunk es amit te latsz, hogy jobba tegyuk a metodikankat?
Válaszol

Plus 500 regisztráció:
Éles, vagy Demo számla regisztráció - 5 000 Ft jóváírás minden új számlához

Affiliate partner regisztráció - Ajánld a Plus500-at másnak és részesedj a jutalékból

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Traderek, spekulánsok tőzsdén és OTC-n MyBusiness Csevegés 8 2017-09-12 15:07
Egy kis segítség kellene! JanniCa Kereskedések, stratégiák 2 2017-03-13 17:41
Legnagyobb nyereségeink a tőzsdén harzol Kezdőknek 15 2015-02-04 10:14
Első Napok a Tőzsdén Mariodox Kezdőknek 32 2013-09-06 19:03
Legnagyobb bukásaink a tőzsdén harzol Kezdőknek 65 2013-02-06 12:20

A pontos idő 08:07 , a GMT +1 időzóna szerint.