Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok

Plus 500 regisztráció:
Éles, vagy Demo számla regisztráció - 5 000 Ft jóváírás minden új számlához

Affiliate partner regisztráció - Ajánld a Plus500-at másnak és részesedj a jutalékból
Régi 2017-08-19, 00:41   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Reoxd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Fémvásár ?

Sziasztok!

Több kérdésem is lenne, mostanában felszállóban van az elektromos autóipar és ugye az aksik, amihez ugye fém kell, lítium,nikkel,kobalt,réz stb. Na most van ez az ötletem,hogy szeretnék befektetni egy adott összeget ezekbe a fémekbe,mert úgy gondolom,hogy a következő évek során emelkedni fog az árfolyamuk. Na most a kérdéseim

Holés hogyan tudok vásárolni ezen fémek részvényeit?
Szerintetek érdemes-e , ha nem akkor miért nem?
Nem tervezek tőkeáttételt használni hosszú távon gondolkodom a következő 3-5 évben szeretnék ráülni és ha jónak látom eladni.

Bocsi ha nagyon primitív és hozzá nem értő kérdéseim és ötletem van, de ez mozgatja a fantáziámat jelenleg és kíváncsi lennék a válaszokra, előre is nagyon köszönöm mindenkinek aki segítene.
Reoxd nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-19, 09:10   #2 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 376
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Reoxd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Több kérdésem is lenne, mostanában felszállóban van az elektromos autóipar és ugye az aksik, amihez ugye fém kell, lítium,nikkel,kobalt,réz stb. Na most van ez az ötletem,hogy szeretnék befektetni egy adott összeget ezekbe a fémekbe,mert úgy gondolom,hogy a következő évek során emelkedni fog az árfolyamuk. Na most a kérdéseim

Holés hogyan tudok vásárolni ezen fémek részvényeit?
Szerintetek érdemes-e , ha nem akkor miért nem?
Nem tervezek tőkeáttételt használni hosszú távon gondolkodom a következő 3-5 évben szeretnék ráülni és ha jónak látom eladni.

Bocsi ha nagyon primitív és hozzá nem értő kérdéseim és ötletem van, de ez mozgatja a fantáziámat jelenleg és kíváncsi lennék a válaszokra, előre is nagyon köszönöm mindenkinek aki segítene.

Szia!

Egyáltalán nem primitív az ötlet, bőven előfordulhat, hogy az élet visszaigazolja az elképzelésed. A litium iránti hype pl. csak az idén indult be igazán, nem nehéz elhinni, hogy van még tér felfelé. A sztorit kétféleképpen lovagolhatod meg:

LIT ETF – ez azokba a cégekbe fektet, akik a litium iránti keresletet fűtik (pl. akkumulátor gyártók: Tesla, Panasonic)

Egyedi lítium bánya cégek:

GXY –Galaxy Resource
MIN – Mineral Resource
SQM - Sociedad Quimica y Minera
ALB – Albemarle

Azért óvatosan, mert itt komoly a kockázat: egyedi cég szinten több olyan bánya is van, ami a hype ellenére történelmi minimumán forog (LIT, PLS) Másrészt most mindenki ezerrel építi ki az új kapacitásokat, azaz ha a villanyautó áttérés mégsem lesz olyan gyors, mint ahogy ma valószínűsítik, 4-5 év múlva a túlkapacitások miatt akár durva vérengzés is előfordulhat a litium piacon. (arról nem is beszélve, ha hirtelen előjön valaki egy új/jobb/olcsóbb energiatárolási technológiával)

Sok sikert!
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-08-19, 13:34   #3 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Reoxd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszönöm a választ, én is hasonlóképpen gondoltam, viszont pár kérdésre még nem kaptam választ,

-Ehhez a "bevásárláshoz" bróker számlát kell nyitnom valahol és azon kell kereskednem?
Mert feltételezem nem úgy megy mint az aranynál ahol van lehetőség besétálni a kereskedésbe és megvenni egy darabot belőle.
Illetve nyilván a többi felsorolt fém is érdekel, mert azok is szükségesek az aksikhoz, pluszban kérdésem
- Ugyebár kongó termeli/fogja termelni a jövében a jelentős részét ez jelenthet-e valami extra befektetési lehetőséget?
Reoxd nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-19, 17:49   #4 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 376
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Reoxd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszönöm a választ, én is hasonlóképpen gondoltam, viszont pár kérdésre még nem kaptam választ,

-Ehhez a "bevásárláshoz" bróker számlát kell nyitnom valahol és azon kell kereskednem?
Mert feltételezem nem úgy megy mint az aranynál ahol van lehetőség besétálni a kereskedésbe és megvenni egy darabot belőle.
Illetve nyilván a többi felsorolt fém is érdekel, mert azok is szükségesek az aksikhoz, pluszban kérdésem
- Ugyebár kongó termeli/fogja termelni a jövében a jelentős részét ez jelenthet-e valami extra befektetési lehetőséget?
Szia!

1. Kell bróker? Első lépésben az elképzelésedhez szükséges konkrét termékeket kell összegyűjtened. Ha összeállt a portfólió terv bemész a bankodba és megkérdezed ezt be tudják-e szerezni neked. Ha ETF és részvény akkor a hazai nagybankok többségében nagy valószínűséggel igen, és értékpapír számla elég hozzá elvégre ha jól értem nem kereskedni, hanem befektetni akarsz. Ha elutasítanak célzottan a K&H, Erste, OTP felé tapogatózz.

2. A többi felsorolt fém mögöttes termékeiről illetve a Kongó long trade lekereskedés lehetőségeiről nekem nincs használható információm. :-(
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Plus 500 regisztráció:
Éles, vagy Demo számla regisztráció - 5 000 Ft jóváírás minden új számlához

Affiliate partner regisztráció - Ajánld a Plus500-at másnak és részesedj a jutalékból

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 21:22 , a GMT +1 időzóna szerint.