Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-11-12, 19:36   #1 (permalink)
rpr
Szenior tag

Összes hozzászólás: 112
Hírnév szint: 3
rpr a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Mi lett/mi van most Pintér Péterrel?

Sokan meglepődhetnek a téma inditáson, de nekem Péter a régi idők egyik leghitelesebb kereskedőjének, fórumozójának tünt. A régi hozzászólásai megtalálhatóak a fórumon, de egyébként nem hallani róla Forex-es közegben, neten legalább is nem.
Nem tudom, hogy itt a fórumon használják -e p-szignálos stratégiáját, és azt a gondolkodás módot amit ő próbált átadni.
Mi a véleményetek róla Péterről, valóban olyan jól nyomta a Forexet amiket olvasni lehetett róla és meséltek róla?
Tudtok most valamit róla, tőzsdézik még? (régi stratégiájával?)

Profit.hu-s tanfolyamokat is F. G tartja.

Úgy tudom Birger is hasonló sratit használt de végül ő elhasalt vele.
Péter játszhat még és ha igen ugyanazzal a strattal?

(bocs, de angol billentyüzet miatt pár magyar karaktert nem tudok irni )
rpr nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-11-12, 20:04   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 462
Hírnév szint: 2
Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

"Péter játszhat még és ha igen ugyanazzal a strattal?"

Miért fontos ez számodra? Peti éli az életét. Neked is ezt kéne tenni. Kit érdekel Pintér,Birger vagy bárki más? Döntsd el, hogy te jobb trader leszel és ne foglalkozz másokkal. Amúgy már ezt sokszor kérdezted ezen a fórumon. És azt is írtad korábban, hogy voltál a tanfolyamain.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-11-12, 20:15   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.579
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
rpr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sokan meglepődhetnek a téma inditáson, de nekem Péter a régi idők egyik leghitelesebb kereskedőjének, fórumozójának tünt. A régi hozzászólásai megtalálhatóak a fórumon, de egyébként nem hallani róla Forex-es közegben, neten legalább is nem.
Nem tudom, hogy itt a fórumon használják -e p-szignálos stratégiáját, és azt a gondolkodás módot amit ő próbált átadni.
Mi a véleményetek róla Péterről, valóban olyan jól nyomta a Forexet amiket olvasni lehetett róla és meséltek róla?
Tudtok most valamit róla, tőzsdézik még? (régi stratégiájával?)

Profit.hu-s tanfolyamokat is F. G tartja.

Péter játszhat még és ha igen ugyanazzal a strattal?

(bocs, de angol billentyüzet miatt pár magyar karaktert nem tudok irni )
Tavaly a VB-n második lett forex szekcióban, az nem rossz. Jól tradel, szerintem rájött, oktatással macerásabb foglalkozni, mint trédeléssel. Én ismertem régen jól (2010-2012), szerintem hiteles emberileg is, bár néhány MLM-es kitérőjüket nem értem... Mondjuk nem az ő ötletei voltak tudtommal. Teljesen kiszállt az oktatásból már?
David Chateau elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-11-12, 20:42   #4 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"Péter játszhat még és ha igen ugyanazzal a strattal?"

Miért fontos ez számodra? Peti éli az életét. Neked is ezt kéne tenni. Kit érdekel Pintér,Birger vagy bárki más? Döntsd el, hogy te jobb trader leszel és ne foglalkozz másokkal. Amúgy már ezt sokszor kérdezted ezen a fórumon. És azt is írtad korábban, hogy voltál a tanfolyamain.
Én még olyan szinten vagyok, hogy nekem kellenek ezek a fogódzók. Plusz az is nagy mértékben benne van, hogy érdekel a számomra "ügyesnek" tartott emberek élete.
Amit irsz az korrekt, nekem kellenek még ilyen megerősitések, hogy ilyen távon is lehet sikeresnek lenni forexel.
Régi 2017-11-12, 20:50   #5 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tavaly a VB-n második lett forex szekcióban, az nem rossz. Jól tradel, szerintem rájött, oktatással macerásabb foglalkozni, mint trédeléssel. Én ismertem régen jól (2010-2012), szerintem hiteles emberileg is, bár néhány MLM-es kitérőjüket nem értem... Mondjuk nem az ő ötletei voltak tudtommal. Teljesen kiszállt az oktatásból már?
És te milyennek ismerted? Forexxel kapcsolatosan és egyébként?

Amikor én voltam p szigált se ő tartotta és extrémet se. F.G tartotta mindkettőt. Ahogy itt olvastam azért F.G-nek és Péternek azért némely pontokban eléggé eltér a véleménye P-szignál esetén, kicsit meglepődtem ezen a tanfolyamon üllve.
Talán még régebben mikor az Extrém jobban ment akkor tartotta Péter az Extrémet, 2 éve talán ismerőseim mesélték, hogy ők még nála tanultak.
Idén már azt is Gábor tartotta.

A vb. 2. azért valóban nem hangzik rosszul...
Gábor azt mesélte, hogy opcióval kezdték és iszonyat nagy mákjuk volt az elején, de utána belejöttek ....
Régi 2017-11-13, 09:09   #6 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 401
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Tudtok most valamit róla, tőzsdézik még?
Szia!

Myfxbook profilja:
https://www.myfxbook.com/members/PeterPinter

Amiről Dávid beszélt: Tavalyi világkupa 2. helyezés forex kategóriában,:
http://www.worldcupchampionships.com/live-stats-3

2013 nyarán még élő elérhetőségei:
https://cubib.com/find/peter-pinter.12523297.html

Összegzés:
úgy tűnik kereskedik még, láthatóan eredményes, ebből következően valószínűleg tudatosan vonult háttérbe.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-11-13, 09:29   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 213
Hírnév szint: 1
independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Ha a P szignálokra gondolsz, teljesen más a stratégiájuk. A gondolkodásmódjuk a kereskedést illetően azonban hasonló.. Bár egyszer a P. Pétertől hallottam, hogy csodálja a Birger mentális erejét, hiszen a stratégiájából fakadóan adott esetben 3 hónapos veszteséges időszakot is el kell tudnia viselni.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-11-14, 07:18   #8 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

És, hogy tudjátok még a régi stratégiájával kereskedik?
Régi 2017-11-15, 12:28   #9 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

Nincs meg véletlenül a Péter által tartott P-szignálos tanfolyam prezentációja.
Én is elvégeztem a P-Szignált, de ott F.G. prezentációja volt már, meg ő alapvetően máshogy is csinálta. Profit-októl kértem, nekik nincs meg, Péter nincs már a cégben elérni nehéz azt mondták.
Tehát nincs meg vkinek? én ezt úgy kifizetettem már, úgy hogy szerintem nem etikátlan ha valaki megküldi.
Régi 2017-11-15, 12:43   #10 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.398
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Nincs meg véletlenül a Péter által tartott P-szignálos tanfolyam prezentációja.
Én is elvégeztem a P-Szignált, de ott F.G. prezentációja volt már, meg ő alapvetően máshogy is csinálta. Profit-októl kértem, nekik nincs meg, Péter nincs már a cégben elérni nehéz azt mondták.
Tehát nincs meg vkinek? én ezt úgy kifizetettem már, úgy hogy szerintem nem etikátlan ha valaki megküldi.
Kivel fizetteted ki?
Akciósan vagy a 250e-t?
Csatolt kicsinyítések
mi-lett-mi-van-most-pinter-peterrel-p-szign.gif  
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-11-15, 14:02   #11 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kivel fizetteted ki?
Akciósan vagy a 250e-t?
Én ezt elvégeztem már kb. 2 éve.
Írtam is róla itt a fórumon.

Csak nekem F.G tartotta nem Pintér. Kíváncsi lenné Péter prezijére amit anno ő adott. Ahogy olvasgattam régebbi hozzászólásait érdekes lehet és lehet bővebb is mint amin én voltam.
Régi 2017-11-15, 14:10   #12 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Én ezt elvégeztem már kb. 2 éve.
Írtam is róla itt a fórumon.

Csak nekem F.G tartotta nem Pintér. Kíváncsi lenné Péter prezijére amit anno ő adott. Ahogy olvasgattam régebbi hozzászólásait érdekes lehet és lehet bővebb is mint amin én voltam.
Sikeresen hasznosítod?
Régi 2017-11-15, 19:22   #13 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sikeresen hasznosítod?

........nem
Régi 2017-11-15, 19:53   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
........nem
Mit nem értesz? ... vagy mentálisan gyenge vagy hozzá?
Régi 2017-11-15, 22:31   #15 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Valaszolok rpr helyett Camaro: Pinter jo tanfolyamokat tartott, Fekete pedig... hat hagyjuk inkabb, ha Pinter tartja, megeri elmenni ra, ha Fekete, akkor inkabb nem szerintem
Régi 2017-11-16, 09:14   #16 (permalink)
Szenior tag

independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Valaszolok rpr helyett Camaro: Pinter jo tanfolyamokat tartott, Fekete pedig... hat hagyjuk inkabb, ha Pinter tartja, megeri elmenni ra, ha Fekete, akkor inkabb nem szerintem
Egy Traders Night-ra jó előadó lenne a Pintér Péter. Rendesen megtöltené a termet.
Persze, ha elvállal egy ilyen felkérést.
Régi 2017-11-16, 09:39   #17 (permalink)
Szenior tag

Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Miért mi a baj Feketével? Én mindegyiktől tanultam hosszú évekig és egyikkel se volt bajom.
Régi 2017-11-16, 09:39   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy Traders Night-ra jó előadó lenne a Pintér Péter. Rendesen megtöltené a termet.
Persze, ha elvállal egy ilyen felkérést.
Nem vállalja el.
Régi 2017-11-16, 10:06   #19 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 20
öregharcos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Attól még a gomb nem nyomja le magát...öregharcos.
öregharcos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-11-16, 11:45   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
öregharcos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Attól még a gomb nem nyomja le magát...öregharcos.
Így van. Vannak még olyanok is pl., hogy a kereskedő -1R-be lezárja a kereskedéseit, de a nyerőket meg lezárja +0,3R,0,5R-be..stb.
Magyarul kicsit pluszba kerül a pozi, akkor azonnal zárja és nem engedi futni a nyerőket..stb.
Ezek miatt lehetetlenség sikeresen kereskedni. Általában amikor olvasom fb-on,fórumon,bárhol hogy valaki évek óta kereskedik, de nem sikeres, akkor mindig ilyesmik állnak a háttérben. Megfelelő az elméleti tudásuk és az évek folyamán felhalmozott valamennyi tapasztalatuk megvan, de ez mind hiába, ha gyakorlatban ezt nem tudják kivitelezni, mert nem tudnak túllépni az érzelmeiken. Félnek a piactól,a veszteségektől és így nincs esélyük sikeressé válni. Tőzsdepszichológiailag éretlenek. Félnek a vesztőtől és ezért kis nyerőket szereznek a nagy nyerő tradek helyett. A vesztők meg mindig -1R-be vannak(jobb esetben, ha van stop és nem kezdik el húzogatni a stopszintet, amikor látják hogy ellenük megy a pozi vagy legalább lenne számlastop). Ennek eredménye, hogy lassan, de fogy a tőke a számláról, ami újabb érzelmi,gondolati válsághoz vezet, ami újabb rossz döntéseket eredményez. Ennek következtében még jobban elkezd fogyni a tőke a számláról. Ez egy ördögi kőr. Ebből csak úgy lehet kijönni, hogy a trader stabil,tiszta tudattal áll neki a kereskedésnek és megérti, hogy nincs más esélye csak az, hogy nyerő tradek darabszáma több legyen, mint a vesztő tradek darabszáma(és a tradek értéke legalább(nyerőnél) 1R legyen és max. 1R(vesztőnél) vagy az össz. nyerő tradek nagysága nagyobb legyen, mint az össz. vesztő tradek nagysága a találati arány figyelembe vételével. Ez a cél. Csak így emelkedhet az egyenlegünk. Még ha be is tartjuk az alap kockázatkezelési szabályokat és jó tech. elemzők vagyunk, akkor is ez mind hiába, ha lelkileg nem vagyunk topon. És nagyobb nyerőket elég nehéz úgy csinálni, ha a kereskedés közbe idegroncsok vagyunk. A másik, hogy a nagy nyerőkhöz érdemes kihasználni a hullámelméletet, a trendek adta lehetőségeket. Amit meg lehet fűszerezni indikátorokkal,alakzatokkal, de ez már nem szükséges. Igazából semmi sincs kőbe vésve, ami a tech. elemzést illeti, de azért fontosak a belépési pontok is(nem csak a kilépés). Elég sokat kell nézni a grafikont, hogy a kereskedő nagyjából kiismerje a piaci mozgásokat. Én például sose kereskednék kitöréseket. Visszatesztek sokkal jobb lehetőségeket adnak. De a pszicho a legfontosabb és a kockázatkezelés, aztán jöhet a tech. elemzés, amikor a kereskedő eldönti, hogy neki mi tetszik. Milyen be és kilépési pontok,használ-e indiket..stb. Igazából az se lehet mondani 100%-osan, hogy a pszicho fontosabb, mint a tech. elemzés vagy az MM..stb, mert mind a három egyformán fontos és ha az egyik nem jól működik, akkor a eredményesség is drasztikus csökkenésnek indul.
Régi 2017-11-16, 12:26   #21 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem vállalja el.
Sajnos nem. Ezt én is így gondolom.
Régi 2017-11-16, 13:36   #22 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mit nem értesz? ... vagy mentálisan gyenge vagy hozzá?
Sokszor kistoppolodok
Lehet tul kicsi a stopppom vagy trendeket nem jol ismerem fel..
Maga a strat gxakorlatilag tenyleg gyerekjatek.
Ezek a hibaim miert lehetnek?
Régi 2017-11-16, 15:39   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Öt éve hívtam, akkor nem jött, de szerintem pont őt nem lényeges elhívni, mert van fent elég videója, és eléggé közismert. De megpróbálhatom újra. Van elég jelöltem mostanság, jövőre felhívom
Régi 2017-11-17, 09:38   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
de szerintem pont őt nem lényeges elhívni, mert van fent elég videója,..

Hol? Mert a neten lévő videói jó része évekkel ezelőtt eltűnt. Egy-két profit day-es előadáson kívül mindent leszedtek. Sem a keresőben, sem a youtube-on nem találsz semmit.
Régi 2017-11-20, 11:18   #25 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

Ha h1 en epit vki pozit oda milyen minimum stop tavolsagot celszeru rakni.
Es countertrend eseten mennyit adtok vissza piacna mikor erdemes elvagni?
Ezekrol agyalok folyamatosan.
A stopookat az aktualis csucs volgyhoz rakjatok vagy eros szintekhez?
Régi 2017-11-27, 19:21   #26 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
BStone a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Használj volatilitás stoppot az adott idősíkon 2*ATR-t.
BStone nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-11-29, 20:25   #27 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Így van. Vannak még olyanok is pl., hogy a kereskedő -1R-be lezárja a kereskedéseit, de a nyerőket meg lezárja +0,3R,0,5R-be..stb.
Magyarul kicsit pluszba kerül a pozi, akkor azonnal zárja és nem engedi futni a nyerőket..stb.
Ezek miatt lehetetlenség sikeresen kereskedni. Általában amikor olvasom fb-on,fórumon,bárhol hogy valaki évek óta kereskedik, de nem sikeres, akkor mindig ilyesmik állnak a háttérben. Megfelelő az elméleti tudásuk és az évek folyamán felhalmozott valamennyi tapasztalatuk megvan, de ez mind hiába, ha gyakorlatban ezt nem tudják kivitelezni, mert nem tudnak túllépni az érzelmeiken. Félnek a piactól,a veszteségektől és így nincs esélyük sikeressé válni. Tőzsdepszichológiailag éretlenek. Félnek a vesztőtől és ezért kis nyerőket szereznek a nagy nyerő tradek helyett. A vesztők meg mindig -1R-be vannak(jobb esetben, ha van stop és nem kezdik el húzogatni a stopszintet, amikor látják hogy ellenük megy a pozi vagy legalább lenne számlastop). Ennek eredménye, hogy lassan, de fogy a tőke a számláról, ami újabb érzelmi,gondolati válsághoz vezet, ami újabb rossz döntéseket eredményez. Ennek következtében még jobban elkezd fogyni a tőke a számláról. Ez egy ördögi kőr. Ebből csak úgy lehet kijönni, hogy a trader stabil,tiszta tudattal áll neki a kereskedésnek és megérti, hogy nincs más esélye csak az, hogy nyerő tradek darabszáma több legyen, mint a vesztő tradek darabszáma(és a tradek értéke legalább(nyerőnél) 1R legyen és max. 1R(vesztőnél) vagy az össz. nyerő tradek nagysága nagyobb legyen, mint az össz. vesztő tradek nagysága a találati arány figyelembe vételével. Ez a cél. Csak így emelkedhet az egyenlegünk. Még ha be is tartjuk az alap kockázatkezelési szabályokat és jó tech. elemzők vagyunk, akkor is ez mind hiába, ha lelkileg nem vagyunk topon. És nagyobb nyerőket elég nehéz úgy csinálni, ha a kereskedés közbe idegroncsok vagyunk. A másik, hogy a nagy nyerőkhöz érdemes kihasználni a hullámelméletet, a trendek adta lehetőségeket. Amit meg lehet fűszerezni indikátorokkal,alakzatokkal, de ez már nem szükséges. Igazából semmi sincs kőbe vésve, ami a tech. elemzést illeti, de azért fontosak a belépési pontok is(nem csak a kilépés). Elég sokat kell nézni a grafikont, hogy a kereskedő nagyjából kiismerje a piaci mozgásokat. Én például sose kereskednék kitöréseket. Visszatesztek sokkal jobb lehetőségeket adnak. De a pszicho a legfontosabb és a kockázatkezelés, aztán jöhet a tech. elemzés, amikor a kereskedő eldönti, hogy neki mi tetszik. Milyen be és kilépési pontok,használ-e indiket..stb. Igazából az se lehet mondani 100%-osan, hogy a pszicho fontosabb, mint a tech. elemzés vagy az MM..stb, mert mind a három egyformán fontos és ha az egyik nem jól működik, akkor a eredményesség is drasztikus csökkenésnek indul.
nahát én is teljesen ezt mondom...Ez egy annyira jó szöveg, hogy pszichó milyen fontos, szerintem emberek 90% ha rátalál egy stratégiára amivel biztosan tényszeru döntések alapjén tud pénzt keresni és ezáltal bizni ebben a stratégiában, akkor ott nem alakulnak ki pszichés problémák, esetleg ha irdatlan nagy pénzzel játszik.
A belépés tényleg fontos, mert én testeren hiába probálom futni hagyni a nyerőt és elvágni bukót, meg stopot mozgatni mikor 1R -be mozgott az ár, mert ezzel ugyanúgy nem megyek semmire és ugyanúgy veszteségbe futok, mintha 0,5R-nél lezárom az összes pozimat.....
Szóval szerintem a belépés nagyon fontos...de ha nem...úgy várom már, hogy valaki nagyon körül irja ezt, hogy miért nem fontos a belépés....
(mert egyébként mindenhol ezt hallom)
Régi 2017-11-30, 13:11   #28 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
nahát én is teljesen ezt mondom...Ez egy annyira jó szöveg, hogy pszichó milyen fontos, szerintem emberek 90% ha rátalál egy stratégiára amivel biztosan tényszeru döntések alapjén tud pénzt keresni és ezáltal bizni ebben a stratégiában, akkor ott nem alakulnak ki pszichés problémák, esetleg ha irdatlan nagy pénzzel játszik.
A belépés tényleg fontos, mert én testeren hiába probálom futni hagyni a nyerőt és elvágni bukót, meg stopot mozgatni mikor 1R -be mozgott az ár, mert ezzel ugyanúgy nem megyek semmire és ugyanúgy veszteségbe futok, mintha 0,5R-nél lezárom az összes pozimat.....
Szóval szerintem a belépés nagyon fontos...de ha nem...úgy várom már, hogy valaki nagyon körül irja ezt, hogy miért nem fontos a belépés....
(mert egyébként mindenhol ezt hallom)
Nem lehet ketté választani a pszichot és a stratégiát, ha sikereket akarunk elérni. A pszicho a stratégia helyes működtetéséhez elengedhetetlen.
Viszont ezt nem értem:

"meg stopot mozgatni mikor 1R -be mozgott az ár, mert ezzel ugyanúgy nem megyek semmire és ugyanúgy veszteségbe futok, mintha 0,5R-nél lezárom az összes pozimat....."

Van egy 40% százalékos találati arányod. A nyerők +3R-t hoznak. A vesztők -1R-t. Ezekkel a paraméterekkel 10 trade után +6R-be vagy.
A belépés, ahogy te is írod nagyon fontos.
Régi 2017-11-30, 13:35   #29 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem lehet ketté választani a pszichot és a stratégiát
Ez pontosan így van. Eleve a stratégia reprezentálja a pszichónkat
Régi 2017-11-30, 20:35   #30 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem lehet ketté választani a pszichot és a stratégiát, ha sikereket akarunk elérni. A pszicho a stratégia helyes működtetéséhez elengedhetetlen.
Viszont ezt nem értem:

"meg stopot mozgatni mikor 1R -be mozgott az ár, mert ezzel ugyanúgy nem megyek semmire és ugyanúgy veszteségbe futok, mintha 0,5R-nél lezárom az összes pozimat....."

Van egy 40% százalékos találati arányod. A nyerők +3R-t hoznak. A vesztők -1R-t. Ezekkel a paraméterekkel 10 trade után +6R-be vagy.
A belépés, ahogy te is írod nagyon fontos.
Peternek volt egy hozzaszolasa,hogy volt egy random belepos trade sorozata ahol csak a kilepest menedzselte...
Es erre mondta belepes 10% kilepes 50%
Régi 2017-12-01, 09:54   #31 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Peternek volt egy hozzaszolasa,hogy volt egy random belepos trade sorozata ahol csak a kilepest menedzselte...
Es erre mondta belepes 10% kilepes 50%
Ez nem jelenti azt, hogy random kell belépegetni. Ő sem random lép be. Csak csinált ilyen tesztet is. Amúgy sem tudná egy random belépésekkel operáló stratégia felvenni a versenyt egy olyan stratégiával, amelyikben precíz belépések vannak.
Régi 2017-12-01, 10:02   #32 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez nem jelenti azt, hogy random kell belépegetni. Ő sem random lép be. Csak csinált ilyen tesztet is. Amúgy sem tudná egy random belépésekkel operáló stratégia felvenni a versenyt egy olyan stratégiával, amelyikben precíz belépések vannak.
Jó ok, azt értem, hogy nem random lép be amikor normálisan játszik,de amiket megad, hogy mikor lépjen be ez ember (counter trend törésnél stb.)
azok nem olyan bonyolult beszállók. Az ember megtudja csinálni, nem kell hozzá szerintem hatalmas nagy pszicho ezt a jelet észrevenni az SL-t betenni völgy alá.

2. A másik kérdésem az lenne, hogy pontosan miben nyilvánul meg a nem megfelelő pszichó?
Hogy szorosra rakom a stoplost? Hogy 1R után 0-ba húzom?

Vagy miben?
Régi 2017-12-01, 11:37   #33 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Az ember megtudja csinálni, nem kell hozzá szerintem hatalmas nagy pszicho ezt a jelet észrevenni az SL-t betenni völgy alá.

2. A másik kérdésem az lenne, hogy pontosan miben nyilvánul meg a nem megfelelő pszichó?
Hogy szorosra rakom a stoplost? Hogy 1R után 0-ba húzom?

Vagy miben?
Ezeket komolyan kérdezed vagy csak hülyéskedsz?
5 vesztő sorozat után is bemersz lépni? A nyerőket hagyod futni és nem zárod le túl korán? Mindig betartod a szabályaidat?..stb.
Régi 2017-12-01, 11:58   #34 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ezeket komolyan kérdezed vagy csak hülyéskedsz?
5 vesztő sorozat után is bemersz lépni? A nyerőket hagyod futni és nem zárod le túl korán? Mindig betartod a szabályaidat?..stb.
Jo en hagyom futni nyeroket, bemerek lepni sokadik veszto utan, megsem vagyok pluszos....bar csak ennyin múlna...inkabb lehet az a baj minden jelbe belepek nem szurom oket...

Ezért kerdeztem pontosan mit ertetek pontosan oszicho alatt...
Régi 2017-12-01, 12:06   #35 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jo en hagyom futni nyeroket, bemerek lepni sokadik veszto utan, megsem vagyok pluszos....bar csak ennyin múlna...inkabb lehet az a baj minden jelbe belepek nem szurom oket...

Dobj fel képeket a kereskedéseidről.
Régi 2017-12-01, 16:07   #36 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 760
Hírnév szint: 5
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ha erre a kérdésedre a válasz valaki pontosan le tudja írni pár mondatban, az előtt duplán megemelem a kalapomat.

Ennek a témakörnek a kitárgyalása, megértése egy olyan összetett dolog, hogy kár is belekezdeni a témába.
Az "újak" nem értenék, az "öregeknek" meg evidens az egész.
Szóval nehéz feladat....
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-01, 18:23   #37 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Valóban nagyon összetett, de foglalkozni mindig érdemes vele. Én nagyon nem akarok belemenni, mert vannak itt nálam jobb traderek, akik biztosan mosolyognának észrevételeimen, mert számukra annyira evidens vagy rosszul látom, illetve lényegesen összetettebben ismerik, mint én. Bár lehet, hogy neked segítene, amit én mondanék.

Egy biztos. Az alap téziseken túlmenően, amit egy tanfolyamon hallasz, lényegesen összetettebb és fontosabb, amit az ember igazán csak a tapasztalattal vesz észre és ismer fel. Így vagy úgy, de csakis idővel, sok-sok trade-val és „fájdalommal” fogja az ember a pszicho minden egyes szétágazását felismerni és rájönni arra, hogy szinte mindent az határoz meg a kereskedésben. Mindenhol jelen van és mindent átsző valamint meghatároz. Teljesen mindegy, hogy milyen stratégiát használsz, mert ahogy a P szignállal kapcsolatban is írtad, egyszerűek és megtanulhatóak, de mégsem tudod üzemeltetni profitábilisan.

Mi az oka?

Az, hogy nem veszed észre, hogy mentális okok miatt nem megy, nem pedig, gyakorlatiak miatt (Nyilván kell a technikai gyakorlat/tapasztalat, de most a pszichés oldalról van szó). Ezért egyre inkább arra koncentrálsz, hogy a technikai részt illetően mit csinálsz rosszul, mit kellene jobban. Kezdesz feszült lenni, mert látod, hogy mennek a piacok, de te nem vagy benne. Annyira belemész az elemzésbe, hogy már nem a nagy képet nézed, hanem szűken látsz mindent, amíg addig elemzel, hogy ott is találsz szignált, ahol nincs, s miközben más már profitot realizál, te ott lépsz be. Kiüt a piac és ok, ez benne van, mondod, de az egyre eső egyenleged miatt tudat alatt feszít, mert tudod, hogy más keres, miközben te nem. És azt is tudod, hogyha az egyenleg lefelé megy (nem a normál drowdawnra gondolok), akkor valamit te csinálsz rosszul. Ezeknek mind mentális okai vannak. Úgy érzed rendben van a pszichéd, miközben már régin produktív állapotban vagy. Ez jelen van a money managementnél is, a stratégiád üzemeltetésénél, az eszköz kiválasztásánál stb. A végén már annyira meghatározóvá válik, hogy feszült vagy, ha bekapcsolod a gépet. Elkezdesz félni.

Mitől?

A kudarctól. Attól, hogy szembesülnöd kell azzal, hogy nem megy. Azt érzed, alkalmatlan vagy. Te nem tudsz pénzt keresni, míg mások igen. Ez akár addig is fajulhat, hogy már az entert sem mered lenyomni demóban.
De óriási előnye van, amit egy tanfolyamon sem tanulsz meg. Elkezdesz tapasztalatot gyűjteni. Minden pszichés tanult/nem tanult dolgot átélsz és rájössz a fontosságára. Rá kell jönnöd, hogy mindent a mentális állapotod határoz meg. Azt, hogy mennyire vagy produktív/inproduktív állapotban. Tudnod kell tradet nem bekötni, csak azért, mert félsz, hogy lemaradsz, vagy mert dooing állapotban vagy stb.
A pszichéd határozza meg a kockázatvállalásodat is. Fel kell tudnod ismerni, hogy kis risket kell vállalnod, ott, ahol egyébként nagyobbat is lehetne, mert az egyenleged állapota nem teszi ezt lehetővé.

A fegyelmedre nagy befolyással van a pszicho.
Pl.:
1. Hogy hova teszed a kezdeti stopot. Oda, ahova kell, vagy közelebb, mert akkor nagyobb méretben tudsz belépni.
2. Úgy menedzseled a tradet, ahogy kell, vagy a szerint, amit az érzelmeid mondanak.
3. Ki tudod-e ülni, amíg break evenbe teheted a stopot, vagy türelmetlen vagy/félsz a veszteségtől és korábban teszed meg.
4. Fel tudod-e mérni, hogy nem vagy jó mentálisan és nem tradelsz, vagy megfelelő állapotba hozod magad. Ha ez utóbbi nem megy, akkor megtanulod, de semmiképp nem tradelsz inproduktív állapotban.
5. Nem nyitsz éles számlát, amíg demóban nem megy. Nem tradelsz, azért, mert nyitva vannak a piacok, hanem csak akkor, amikor jó lehetőséget látsz. Amikor a gépnél vagy, csak a trade-val foglalkozol és semmi mással. Felismered-e a munkakezdés előtti időszak fontosságát, hogy rohanásban vagy, semmi nem úgy ment, ahogy kellene, a közértben is lassabban végeztél, nem érsz a géphez időben. szakadt az eső és eláztál stb.
stb, stb.

Azért írtam ezeket le, mert mindenhol a pszicho játsza a főszerepet, anélkül, hogy ezt észrevennéd. Ezekhez kell az idő és tapasztalat, hogy felismerd. Felismerd, hogy minden egyes kis mozzanatnál ott van a „PSZICHO”. Megismerd magad, tudd, hogy mi az ami neked fekszik és mi az, ami nem. Tudd meg, hogy milyen ember vagy, hogy ki vagy. Más szakmákkal ellentétben itt a pszichod dönt a sikeredről.
Régi 2017-12-01, 18:55   #38 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Valóban nagyon összetett, de foglalkozni mindig érdemes vele. Én nagyon nem akarok belemenni, mert vannak itt nálam jobb traderek, akik biztosan mosolyognának észrevételeimen, mert számukra annyira evidens vagy rosszul látom, illetve lényegesen összetettebben ismerik, mint én. Bár lehet, hogy neked segítene, amit én mondanék.

Egy biztos. Az alap téziseken túlmenően, amit egy tanfolyamon hallasz, lényegesen összetettebb és fontosabb, amit az ember igazán csak a tapasztalattal vesz észre és ismer fel. Így vagy úgy, de csakis idővel, sok-sok trade-val és „fájdalommal” fogja az ember a pszicho minden egyes szétágazását felismerni és rájönni arra, hogy szinte mindent az határoz meg a kereskedésben. Mindenhol jelen van és mindent átsző valamint meghatároz. Teljesen mindegy, hogy milyen stratégiát használsz, mert ahogy a P szignállal kapcsolatban is írtad, egyszerűek és megtanulhatóak, de mégsem tudod üzemeltetni profitábilisan.

Mi az oka?

Az, hogy nem veszed észre, hogy mentális okok miatt nem megy, nem pedig, gyakorlatiak miatt (Nyilván kell a technikai gyakorlat/tapasztalat, de most a pszichés oldalról van szó). Ezért egyre inkább arra koncentrálsz, hogy a technikai részt illetően mit csinálsz rosszul, mit kellene jobban. Kezdesz feszült lenni, mert látod, hogy mennek a piacok, de te nem vagy benne. Annyira belemész az elemzésbe, hogy már nem a nagy képet nézed, hanem szűken látsz mindent, amíg addig elemzel, hogy ott is találsz szignált, ahol nincs, s miközben más már profitot realizál, te ott lépsz be. Kiüt a piac és ok, ez benne van, mondod, de az egyre eső egyenleged miatt tudat alatt feszít, mert tudod, hogy más keres, miközben te nem. És azt is tudod, hogyha az egyenleg lefelé megy (nem a normál drowdawnra gondolok), akkor valamit te csinálsz rosszul. Ezeknek mind mentális okai vannak. Úgy érzed rendben van a pszichéd, miközben már régin produktív állapotban vagy. Ez jelen van a money managementnél is, a stratégiád üzemeltetésénél, az eszköz kiválasztásánál stb. A végén már annyira meghatározóvá válik, hogy feszült vagy, ha bekapcsolod a gépet. Elkezdesz félni.

Mitől?

A kudarctól. Attól, hogy szembesülnöd kell azzal, hogy nem megy. Azt érzed, alkalmatlan vagy. Te nem tudsz pénzt keresni, míg mások igen. Ez akár addig is fajulhat, hogy már az entert sem mered lenyomni demóban.
De óriási előnye van, amit egy tanfolyamon sem tanulsz meg. Elkezdesz tapasztalatot gyűjteni. Minden pszichés tanult/nem tanult dolgot átélsz és rájössz a fontosságára. Rá kell jönnöd, hogy mindent a mentális állapotod határoz meg. Azt, hogy mennyire vagy produktív/inproduktív állapotban. Tudnod kell tradet nem bekötni, csak azért, mert félsz, hogy lemaradsz, vagy mert dooing állapotban vagy stb.
A pszichéd határozza meg a kockázatvállalásodat is. Fel kell tudnod ismerni, hogy kis risket kell vállalnod, ott, ahol egyébként nagyobbat is lehetne, mert az egyenleged állapota nem teszi ezt lehetővé.

A fegyelmedre nagy befolyással van a pszicho.
Pl.:
1. Hogy hova teszed a kezdeti stopot. Oda, ahova kell, vagy közelebb, mert akkor nagyobb méretben tudsz belépni.
2. Úgy menedzseled a tradet, ahogy kell, vagy a szerint, amit az érzelmeid mondanak.
3. Ki tudod-e ülni, amíg break evenbe teheted a stopot, vagy türelmetlen vagy/félsz a veszteségtől és korábban teszed meg.
4. Fel tudod-e mérni, hogy nem vagy jó mentálisan és nem tradelsz, vagy megfelelő állapotba hozod magad. Ha ez utóbbi nem megy, akkor megtanulod, de semmiképp nem tradelsz inproduktív állapotban.
5. Nem nyitsz éles számlát, amíg demóban nem megy. Nem tradelsz, azért, mert nyitva vannak a piacok, hanem csak akkor, amikor jó lehetőséget látsz. Amikor a gépnél vagy, csak a trade-val foglalkozol és semmi mással. Felismered-e a munkakezdés előtti időszak fontosságát, hogy rohanásban vagy, semmi nem úgy ment, ahogy kellene, a közértben is lassabban végeztél, nem érsz a géphez időben. szakadt az eső és eláztál stb.
stb, stb.

Azért írtam ezeket le, mert mindenhol a pszicho játsza a főszerepet, anélkül, hogy ezt észrevennéd. Ezekhez kell az idő és tapasztalat, hogy felismerd. Felismerd, hogy minden egyes kis mozzanatnál ott van a „PSZICHO”. Megismerd magad, tudd, hogy mi az ami neked fekszik és mi az, ami nem. Tudd meg, hogy milyen ember vagy, hogy ki vagy. Más szakmákkal ellentétben itt a pszichod dönt a sikeredről.
Koszonom hogy leirtad.
Szoval ezen csak ugy lehet segiteni fejleszteni minel tobbez tredelek?
Egy kerdes: ha van egy szabaly rendszerem es mindig betartom vegrehajtom mint egy robot de nem vagyok sikeres vele, akkor ez azt jelenti hogy pszichom az jo csak a strategiam sikertelen?
Régi 2017-12-01, 19:05   #39 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Koszonom hogy leirtad.
Egy kerdes: ha van egy szabaly rendszerem es mindig betartom vegrehajtom mint egy robot de nem vagyok sikeres vele, akkor ez azt jelenti hogy pszichom az jo csak a strategiam sikertelen?
ez azt jelenti hogy mazochista vagy
Régi 2017-12-01, 20:14   #40 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Koszonom hogy leirtad.
Nem.

Ez azt jelenti, hogy folyamatosan elemezned kell a tradeidet és magadat. Hol hibáztál pszichés okok, és hol stratégiai okok miatt.

Vizsgálnod kell a stratégiádat, hogy hogy működik, vagy hogy működik-e egyáltalán, és magadat is, hogy mentálisan rendben volt-e minden.
Régi 2017-12-01, 22:21   #41 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 760
Hírnév szint: 5
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Koszonom hogy leirtad.

Independence nagyon jól összefoglalta egy lényeges részét ennek a témakörnek.
Nagyon, nagyon sok részét lehetne elemezni az egész pszicho/trader témakörnek. Bármennyit is írunk erről a dologról, mindig csak a felszínt fogjuk kapargatni, olyan sokrétű a témakör.

Más problémát vet fel az első 100 trade után, mást az első 1000 után, megint mást az első 10000 után, és ezen belül az X% kockázat esetében, majd az Y százalékosnál, és megint mást a Z % -osnál.
Utána ugyanaz továbbhámozva X méterű számlánál, majd később nagyobb Y méretűnél, majd Z-nél.
És akkor még mindig csak egy apró részegységet említettem felületesen.
Közben még szembesülsz a "jó startégiát csinálok egyáltalán" kérdéskörrel, meg a "lehet-e egyáltalán pénzt keresni ezzel", meg hasonló alattomos belső feszültségekkel.
Olyan sokrétű ez a téma, hogy könyvek sorozatát lehetne kiadni vele kapcsolatban, mint ahogy ezt már nyilván mások meg is tették részben...

Itt már korábban mások el is kezdték ezt a témát, talán lehet belőle tanulni.:

Tőzsdepszichológia.

Egyébként a kérdésedre a válaszom: Nem. Hiába van egy szabályod, nem fogod tudni betartani mint egy "robot". Mindig, más más területeken fogsz "hibákat elkövetni".
Be tudod tartani esetleg(!) demón, talán, TALÁN, élesben pici aprópénzzel (de erre már nem vennék mérget), de biztosan nem fogod betartani később más körülmények között.
Sajnos a legtöbb esetben önmagad ellensége leszel, annak ellenére hogy a leginkább nem szeretnél az lenni.
Azt mondod ez paradoxon?
Igen, az, de fogadd el hogy ez van, ha akarod, ha nem.

Magadnak kell módszereket találnod arra, hogyan csinálj önmagadból, mint a pénztárcád első számú közellenségéből olyan embert, aki segíti a munkádat és előrébb visz ebben az egész trader dologban.

Ja, és nehogy abba a tévhitbe ringasd magad, hogy majd kitalálod az okosságot, aztán leprogramoztatod és hátradőlsz.
Ez egy másik területe a pszicho bajoknak, amiről megint csak oldalakat lehetne írni.
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-01, 23:26   #42 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem.

Ez azt jelenti, hogy folyamatosan elemezned kell a tradeidet és magadat. Hol hibáztál pszichés okok, és hol stratégiai okok miatt.

Vizsgálnod kell a stratégiádat, hogy hogy működik, vagy hogy működik-e egyáltalán, és magadat is, hogy mentálisan rendben volt-e minden.
ez a legnehezebb. Sehol egy biztos pont, azt se tudja az ember merre induljon tovább. Vagy hol kezdje előről...:/
Vagy, hogy egyátalán mit csináljon, hogy tudjon egy kis pénzt keresni.
Elég sokat testereztem már,...

Ahogy igy kiveszem az irásaitokból, egy út van a gyakorlás, gyarkolás, gyakorlás.....
Régi 2017-12-02, 06:38   #43 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.629
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Vannak ugyan hanganyagaim Pintér Pétertől pszicho témában is, de mivel nem osztotta meg őket nyilvánosan, ezért nem lenne etikus, ha én ezt megtenném.
Viszont meghallgathatjátok Balogh Lacit, fent van a Youtubon.

Régi 2017-12-22, 22:27   #44 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

miért mondta, mi a logika abban amit Pintér Péter mondott trend megállapitással kapcsolatban (ha jól emlékszem), hogy akkor van long trend ha az aljak emelkednek és akkor short ha a csúcsok csökkenek?

MI a logika ebben amit Péter mond?
Régi 2017-12-26, 09:34   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
miért mondta, mi a logika abban amit Pintér Péter mondott trend megállapitással kapcsolatban (ha jól emlékszem), hogy akkor van long trend ha az aljak emelkednek és akkor short ha a csúcsok csökkenek?

MI a logika ebben amit Péter mond?
Ettől a kérdéstől még a fórum is lefagyott pár napra.
Régi 2017-12-26, 10:52   #46 (permalink)
Szenior tag

Smile

Idézet:
Hehe. Elment karácsonyozni a fórum is
Régi 2017-12-26, 15:53   #47 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 28
Hírnév szint: 6
batorpeti a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Én ugyan Fekete Gábor oktatásán vettem részt a P szignálos tanfolyamon, de Gábor külön kihangsúlyozta, hogy a kereskedést üzleti szempontból kell megközelíteni. Minden egyes szignálnál meg kell vizsgálni az üzleti lehetőséget. Előre meg kell tervezni hogy ha az adott szignálra belépsz akkor utána hol fogsz tudni kiszállni, és ebből számolni kell egy előzetes R/R arányt. Gábor azt javasolta hogy ez az arány minimum 2 legyen, az alatt ne is gondolkozzunk a szignál benyitásán, hiszen nincsen benne fantázia. Ha egy kereskedés elején már látszik hogy a legjobb esetben sem lesz üzletileg kifizetődő a dolog akkor miért kötnénk be? Nekünk például részletesen bemutatta Gábor hogy hogyan tervezzünk meg egy kereskedést, hogyan mérjük fel hogy azt a szignált érdemes e bekötni.
Én visszaolvasva a hozzászólásokat ezt egy lehetséges problémának tartom nálad, minden szignált bekötni én azt mondom hogy egyszerűen nem érdemes, közgazdaságtanilag nem éri meg. Csak azokat kösd be amikről az elején már látod hogy az neked anyagilag megérheti. A szignál az csak egy potenciális kereskedési lehetőséget jelent, de nem azt hogy ott feltétlenül be is kell lépned.
batorpeti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-26, 16:09   #48 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
batorpeti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én ugyan Fekete Gábor oktatásán vettem részt a P szignálos tanfolyamon, de Gábor külön kihangsúlyozta, hogy a kereskedést üzleti szempontból kell megközelíteni. Minden egyes szignálnál meg kell vizsgálni az üzleti lehetőséget. Előre meg kell tervezni hogy ha az adott szignálra belépsz akkor utána hol fogsz tudni kiszállni, és ebből számolni kell egy előzetes R/R arányt. Gábor azt javasolta hogy ez az arány minimum 2 legyen, az alatt ne is gondolkozzunk a szignál benyitásán, hiszen nincsen benne fantázia. Ha egy kereskedés elején már látszik hogy a legjobb esetben sem lesz üzletileg kifizetődő a dolog akkor miért kötnénk be? Nekünk például részletesen bemutatta Gábor hogy hogyan tervezzünk meg egy kereskedést, hogyan mérjük fel hogy azt a szignált érdemes e bekötni.
Régi 2017-12-26, 17:06   #49 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jah
Egyebkent mi a logika ebbe?
Régi 2017-12-26, 17:12   #50 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

Lattam egy erdekes vitat az egyik oktatonak a facebookjan, valaki kert tole egy eles szamlat. Az oktato most mindegy miert de nem akart neki mutatni (oktato azt mondta neki nem ad mert mindig csak kotekszik)erre felvetette vki hogy jo lenne megversenyeztetni a haza aktiv embereket,oktatokat hogy legyen mar vmi kepe az embernek hogy kitol erdemes tanulni, kire erdemes figyelni.
Lenne 10 fordulo abbol mar biztos kijonne vmi lathato eredmeny.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Van egy kérdésem...!! Kamionos Kezdőknek 1505 2018-01-13 19:18
Miért van szükség a brókercégekre? SMzS Brókercégek 27 2015-07-03 10:41
Melyik brókernél van legnagyobb biztonságban a pénzünk? safe Brókercégek 24 2014-08-23 21:52
Kire bíznál sok pénzt?/Kitűzött célod van-e? tozsi234 Brókercégek 3 2011-09-11 13:23
Neked melyik cégben van érdekeltséged? Mag28 A kategóriás részvények 2 2011-01-18 13:58

A pontos idő 15:57 , a GMT +1 időzóna szerint.