Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-11-12, 19:36   #1 (permalink)
rpr
Tag

Összes hozzászólás: 82
Hírnév szint: 3
rpr a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Mi lett/mi van most Pintér Péterrel?

Sokan meglepődhetnek a téma inditáson, de nekem Péter a régi idők egyik leghitelesebb kereskedőjének, fórumozójának tünt. A régi hozzászólásai megtalálhatóak a fórumon, de egyébként nem hallani róla Forex-es közegben, neten legalább is nem.
Nem tudom, hogy itt a fórumon használják -e p-szignálos stratégiáját, és azt a gondolkodás módot amit ő próbált átadni.
Mi a véleményetek róla Péterről, valóban olyan jól nyomta a Forexet amiket olvasni lehetett róla és meséltek róla?
Tudtok most valamit róla, tőzsdézik még? (régi stratégiájával?)

Profit.hu-s tanfolyamokat is F. G tartja.

Úgy tudom Birger is hasonló sratit használt de végül ő elhasalt vele.
Péter játszhat még és ha igen ugyanazzal a strattal?

(bocs, de angol billentyüzet miatt pár magyar karaktert nem tudok irni )
rpr nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-11-12, 20:04   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 411
Hírnév szint: 2
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

"Péter játszhat még és ha igen ugyanazzal a strattal?"

Miért fontos ez számodra? Peti éli az életét. Neked is ezt kéne tenni. Kit érdekel Pintér,Birger vagy bárki más? Döntsd el, hogy te jobb trader leszel és ne foglalkozz másokkal. Amúgy már ezt sokszor kérdezted ezen a fórumon. És azt is írtad korábban, hogy voltál a tanfolyamain.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-11-12, 20:15   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.415
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
rpr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sokan meglepődhetnek a téma inditáson, de nekem Péter a régi idők egyik leghitelesebb kereskedőjének, fórumozójának tünt. A régi hozzászólásai megtalálhatóak a fórumon, de egyébként nem hallani róla Forex-es közegben, neten legalább is nem.
Nem tudom, hogy itt a fórumon használják -e p-szignálos stratégiáját, és azt a gondolkodás módot amit ő próbált átadni.
Mi a véleményetek róla Péterről, valóban olyan jól nyomta a Forexet amiket olvasni lehetett róla és meséltek róla?
Tudtok most valamit róla, tőzsdézik még? (régi stratégiájával?)

Profit.hu-s tanfolyamokat is F. G tartja.

Péter játszhat még és ha igen ugyanazzal a strattal?

(bocs, de angol billentyüzet miatt pár magyar karaktert nem tudok irni )
Tavaly a VB-n második lett forex szekcióban, az nem rossz. Jól tradel, szerintem rájött, oktatással macerásabb foglalkozni, mint trédeléssel. Én ismertem régen jól (2010-2012), szerintem hiteles emberileg is, bár néhány MLM-es kitérőjüket nem értem... Mondjuk nem az ő ötletei voltak tudtommal. Teljesen kiszállt az oktatásból már?
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-11-12, 20:42   #4 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"Péter játszhat még és ha igen ugyanazzal a strattal?"

Miért fontos ez számodra? Peti éli az életét. Neked is ezt kéne tenni. Kit érdekel Pintér,Birger vagy bárki más? Döntsd el, hogy te jobb trader leszel és ne foglalkozz másokkal. Amúgy már ezt sokszor kérdezted ezen a fórumon. És azt is írtad korábban, hogy voltál a tanfolyamain.
Én még olyan szinten vagyok, hogy nekem kellenek ezek a fogódzók. Plusz az is nagy mértékben benne van, hogy érdekel a számomra "ügyesnek" tartott emberek élete.
Amit irsz az korrekt, nekem kellenek még ilyen megerősitések, hogy ilyen távon is lehet sikeresnek lenni forexel.
Régi 2017-11-12, 20:50   #5 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tavaly a VB-n második lett forex szekcióban, az nem rossz. Jól tradel, szerintem rájött, oktatással macerásabb foglalkozni, mint trédeléssel. Én ismertem régen jól (2010-2012), szerintem hiteles emberileg is, bár néhány MLM-es kitérőjüket nem értem... Mondjuk nem az ő ötletei voltak tudtommal. Teljesen kiszállt az oktatásból már?
És te milyennek ismerted? Forexxel kapcsolatosan és egyébként?

Amikor én voltam p szigált se ő tartotta és extrémet se. F.G tartotta mindkettőt. Ahogy itt olvastam azért F.G-nek és Péternek azért némely pontokban eléggé eltér a véleménye P-szignál esetén, kicsit meglepődtem ezen a tanfolyamon üllve.
Talán még régebben mikor az Extrém jobban ment akkor tartotta Péter az Extrémet, 2 éve talán ismerőseim mesélték, hogy ők még nála tanultak.
Idén már azt is Gábor tartotta.

A vb. 2. azért valóban nem hangzik rosszul...
Gábor azt mesélte, hogy opcióval kezdték és iszonyat nagy mákjuk volt az elején, de utána belejöttek ....
Régi 2017-11-13, 09:09   #6 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 356
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Tudtok most valamit róla, tőzsdézik még?
Szia!

Myfxbook profilja:
https://www.myfxbook.com/members/PeterPinter

Amiről Dávid beszélt: Tavalyi világkupa 2. helyezés forex kategóriában,:
http://www.worldcupchampionships.com/live-stats-3

2013 nyarán még élő elérhetőségei:
https://cubib.com/find/peter-pinter.12523297.html

Összegzés:
úgy tűnik kereskedik még, láthatóan eredményes, ebből következően valószínűleg tudatosan vonult háttérbe.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-11-13, 09:29   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 153
Hírnév szint: 1
independence a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Ha a P szignálokra gondolsz, teljesen más a stratégiájuk. A gondolkodásmódjuk a kereskedést illetően azonban hasonló.. Bár egyszer a P. Pétertől hallottam, hogy csodálja a Birger mentális erejét, hiszen a stratégiájából fakadóan adott esetben 3 hónapos veszteséges időszakot is el kell tudnia viselni.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-11-14, 07:18   #8 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

És, hogy tudjátok még a régi stratégiájával kereskedik?
Régi 2017-11-15, 12:28   #9 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Nincs meg véletlenül a Péter által tartott P-szignálos tanfolyam prezentációja.
Én is elvégeztem a P-Szignált, de ott F.G. prezentációja volt már, meg ő alapvetően máshogy is csinálta. Profit-októl kértem, nekik nincs meg, Péter nincs már a cégben elérni nehéz azt mondták.
Tehát nincs meg vkinek? én ezt úgy kifizetettem már, úgy hogy szerintem nem etikátlan ha valaki megküldi.
Régi 2017-11-15, 12:43   #10 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.177
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Nincs meg véletlenül a Péter által tartott P-szignálos tanfolyam prezentációja.
Én is elvégeztem a P-Szignált, de ott F.G. prezentációja volt már, meg ő alapvetően máshogy is csinálta. Profit-októl kértem, nekik nincs meg, Péter nincs már a cégben elérni nehéz azt mondták.
Tehát nincs meg vkinek? én ezt úgy kifizetettem már, úgy hogy szerintem nem etikátlan ha valaki megküldi.
Kivel fizetteted ki?
Akciósan vagy a 250e-t?
Csatolt kicsinyítések
mi-lett-mi-van-most-pinter-peterrel-p-szign.gif  
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-11-15, 14:02   #11 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kivel fizetteted ki?
Akciósan vagy a 250e-t?
Én ezt elvégeztem már kb. 2 éve.
Írtam is róla itt a fórumon.

Csak nekem F.G tartotta nem Pintér. Kíváncsi lenné Péter prezijére amit anno ő adott. Ahogy olvasgattam régebbi hozzászólásait érdekes lehet és lehet bővebb is mint amin én voltam.
Régi 2017-11-15, 14:10   #12 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Én ezt elvégeztem már kb. 2 éve.
Írtam is róla itt a fórumon.

Csak nekem F.G tartotta nem Pintér. Kíváncsi lenné Péter prezijére amit anno ő adott. Ahogy olvasgattam régebbi hozzászólásait érdekes lehet és lehet bővebb is mint amin én voltam.
Sikeresen hasznosítod?
Régi 2017-11-15, 19:22   #13 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sikeresen hasznosítod?

........nem
Régi 2017-11-15, 19:53   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
........nem
Mit nem értesz? ... vagy mentálisan gyenge vagy hozzá?
Régi 2017-11-15, 22:31   #15 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Valaszolok rpr helyett Camaro: Pinter jo tanfolyamokat tartott, Fekete pedig... hat hagyjuk inkabb, ha Pinter tartja, megeri elmenni ra, ha Fekete, akkor inkabb nem szerintem
Régi 2017-11-16, 09:14   #16 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Valaszolok rpr helyett Camaro: Pinter jo tanfolyamokat tartott, Fekete pedig... hat hagyjuk inkabb, ha Pinter tartja, megeri elmenni ra, ha Fekete, akkor inkabb nem szerintem
Egy Traders Night-ra jó előadó lenne a Pintér Péter. Rendesen megtöltené a termet.
Persze, ha elvállal egy ilyen felkérést.
Régi 2017-11-16, 09:39   #17 (permalink)
Szenior tag

Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Miért mi a baj Feketével? Én mindegyiktől tanultam hosszú évekig és egyikkel se volt bajom.
Régi 2017-11-16, 09:39   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy Traders Night-ra jó előadó lenne a Pintér Péter. Rendesen megtöltené a termet.
Persze, ha elvállal egy ilyen felkérést.
Nem vállalja el.
Régi 2017-11-16, 10:06   #19 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 20
öregharcos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Attól még a gomb nem nyomja le magát...öregharcos.
öregharcos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-11-16, 11:45   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
öregharcos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Attól még a gomb nem nyomja le magát...öregharcos.
Így van. Vannak még olyanok is pl., hogy a kereskedő -1R-be lezárja a kereskedéseit, de a nyerőket meg lezárja +0,3R,0,5R-be..stb.
Magyarul kicsit pluszba kerül a pozi, akkor azonnal zárja és nem engedi futni a nyerőket..stb.
Ezek miatt lehetetlenség sikeresen kereskedni. Általában amikor olvasom fb-on,fórumon,bárhol hogy valaki évek óta kereskedik, de nem sikeres, akkor mindig ilyesmik állnak a háttérben. Megfelelő az elméleti tudásuk és az évek folyamán felhalmozott valamennyi tapasztalatuk megvan, de ez mind hiába, ha gyakorlatban ezt nem tudják kivitelezni, mert nem tudnak túllépni az érzelmeiken. Félnek a piactól,a veszteségektől és így nincs esélyük sikeressé válni. Tőzsdepszichológiailag éretlenek. Félnek a vesztőtől és ezért kis nyerőket szereznek a nagy nyerő tradek helyett. A vesztők meg mindig -1R-be vannak(jobb esetben, ha van stop és nem kezdik el húzogatni a stopszintet, amikor látják hogy ellenük megy a pozi vagy legalább lenne számlastop). Ennek eredménye, hogy lassan, de fogy a tőke a számláról, ami újabb érzelmi,gondolati válsághoz vezet, ami újabb rossz döntéseket eredményez. Ennek következtében még jobban elkezd fogyni a tőke a számláról. Ez egy ördögi kőr. Ebből csak úgy lehet kijönni, hogy a trader stabil,tiszta tudattal áll neki a kereskedésnek és megérti, hogy nincs más esélye csak az, hogy nyerő tradek darabszáma több legyen, mint a vesztő tradek darabszáma(és a tradek értéke legalább(nyerőnél) 1R legyen és max. 1R(vesztőnél) vagy az össz. nyerő tradek nagysága nagyobb legyen, mint az össz. vesztő tradek nagysága a találati arány figyelembe vételével. Ez a cél. Csak így emelkedhet az egyenlegünk. Még ha be is tartjuk az alap kockázatkezelési szabályokat és jó tech. elemzők vagyunk, akkor is ez mind hiába, ha lelkileg nem vagyunk topon. És nagyobb nyerőket elég nehéz úgy csinálni, ha a kereskedés közbe idegroncsok vagyunk. A másik, hogy a nagy nyerőkhöz érdemes kihasználni a hullámelméletet, a trendek adta lehetőségeket. Amit meg lehet fűszerezni indikátorokkal,alakzatokkal, de ez már nem szükséges. Igazából semmi sincs kőbe vésve, ami a tech. elemzést illeti, de azért fontosak a belépési pontok is(nem csak a kilépés). Elég sokat kell nézni a grafikont, hogy a kereskedő nagyjából kiismerje a piaci mozgásokat. Én például sose kereskednék kitöréseket. Visszatesztek sokkal jobb lehetőségeket adnak. De a pszicho a legfontosabb és a kockázatkezelés, aztán jöhet a tech. elemzés, amikor a kereskedő eldönti, hogy neki mi tetszik. Milyen be és kilépési pontok,használ-e indiket..stb. Igazából az se lehet mondani 100%-osan, hogy a pszicho fontosabb, mint a tech. elemzés vagy az MM..stb, mert mind a három egyformán fontos és ha az egyik nem jól működik, akkor a eredményesség is drasztikus csökkenésnek indul.
Régi 2017-11-16, 12:26   #21 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem vállalja el.
Sajnos nem. Ezt én is így gondolom.
Régi 2017-11-16, 13:36   #22 (permalink)
rpr
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mit nem értesz? ... vagy mentálisan gyenge vagy hozzá?
Sokszor kistoppolodok
Lehet tul kicsi a stopppom vagy trendeket nem jol ismerem fel..
Maga a strat gxakorlatilag tenyleg gyerekjatek.
Ezek a hibaim miert lehetnek?
Régi 2017-11-16, 15:39   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Öt éve hívtam, akkor nem jött, de szerintem pont őt nem lényeges elhívni, mert van fent elég videója, és eléggé közismert. De megpróbálhatom újra. Van elég jelöltem mostanság, jövőre felhívom
Régi Tegnap, 09:38   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
de szerintem pont őt nem lényeges elhívni, mert van fent elég videója,..

Hol? Mert a neten lévő videói jó része évekkel ezelőtt eltűnt. Egy-két profit day-es előadáson kívül mindent leszedtek. Sem a keresőben, sem a youtube-on nem találsz semmit.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Van egy kérdésem...!! Kamionos Kezdőknek 1409 2017-11-09 18:53
Miért van szükség a brókercégekre? SMzS Brókercégek 27 2015-07-03 10:41
Melyik brókernél van legnagyobb biztonságban a pénzünk? safe Brókercégek 24 2014-08-23 21:52
Kire bíznál sok pénzt?/Kitűzött célod van-e? tozsi234 Brókercégek 3 2011-09-11 13:23
Neked melyik cégben van érdekeltséged? Mag28 A kategóriás részvények 2 2011-01-18 13:58

A pontos idő 07:05 , a GMT +1 időzóna szerint.