Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-12-02, 16:03   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 12
Hírnév szint: 8
gabcy a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás nagyscopy.hu

Sziasztok!

Létrehoztam egy weboldalt nagyscopy.hu néven, ahol a kereskedéseimet pakolgatom ki. Nézzétek meg.

Ha valakinek van építő jellegű észrevétele az oldallal kapcsolatban, azt szívesen veszem.

Üdv,
gabcy
gabcy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-02, 17:36   #2 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.622
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A tanácsadás 35.000 Ft / óra? Az szép. Én hülye, most kínáltam egy egész éves tagságot ennyi pénzért, korlátlan webinárium használattal, és rengeteg előadással, közös kereskedési nappal.

Beleöltél már legalább 7 évet (a regisztrációd alapján), és:
- Azonos pozícióméretekkel kötsz, 1 lot (nincs pozíció méretezés)
- Hogyan is lehetne, ha nincs stop (nincs kockázatkezelés)
- Halmozod a kockázatot, mert hígítod az ellened menő pozíciókat, sőt ezt egyre nagyobb kötésméretekkel teszed (nincs kockázatkezelés)
- Lényegtelen mennyit nyersz, ha nincs mihez viszonyítani az elért profitot (nincs kockázatkezelés)
- Emelkedő mozgásban shortolsz, esőben longolsz (no comment)
- Vedd le a látogató számlálót az oldal aljáról.

Első ránézésre ennyi.
Régi 2017-12-02, 19:54   #3 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 376
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
gabcy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Létrehoztam egy weboldalt nagyscopy.hu néven, ahol a kereskedéseimet pakolgatom ki. Nézzétek meg.

Ha valakinek van építő jellegű észrevétele az oldallal kapcsolatban, azt szívesen veszem.

Üdv,
gabcy
Szia Gábor!

Jó irányba tett jó lépés, hogy kiléptél a fényre. Minden bizonnyal kapsz majd hideget és meleget, de ha képes leszel a kritika tartalmára koncentrálni annak formája helyett a coming out még akár jól is elsülhet. A weboldalad bemutatkozójában leírtak alapján hibáival szembenézni, abból tanulni képes, értelmes srácnak tűnsz, ezért talán nem pusztába kiáltott szó, ha –Forexklubbal maximálisan egyetértve- egy kicsit más szemszögből én is megfogalmazom a véleményemet:

ÉLETVESZÉLYES AMIT CSINÁLSZ!

Publikált trade összesítőd szerint 20 kereskedéssel 2,5 hónap alatt 9248 dolcsi nyereséget realizáltál. A szám kétségtelen imponáló, nem csoda, ha megtévesztett és hamis önbizalommal töltött el. Mégis: szerintem ennél rosszabb nem is történhetett volna veled. Mert nézzünk kicsit az eredmény mögé. A 20 trade valójában csak kilenc, hisz hat esetben higítással ugyan azt a tradet „menedzselted”. Első észrevétel: valójában a szignálod találati aránya 33%, hisz csak 3 esetben ment olyan irányba a trade, amerre elképzelted. De várjunk csak, mégsem: a három higitás nélküli trade-ből is kettő 1-3 nap kockázatban töltött idő után került lezárásra minimális 10, illetve 23 pip pluszban. Nem nyitottam meg a platformot, hogy leellenőrizzem, de biztos vagyok benne, hogy ez idő alatt lényegesen nagyobb mínuszban is jártak a pozik, mint ami végül profit oldalon realizálásra került, azaz a DD alapján meghatározható RR meglehetősen gyenge. Egy szó mint száz: szignál oldalon nem áll erős lábakon a rendszered. Kicsit olyan boxolóhoz hasonlítasz, aki a sikerét arra alapozza, hogy a világon mindenkinél jobban bírja a pofonokat. Mert mit is csinálsz, mikor az ár ellened megy? Ráhigítasz, de azt sem akárhogyan: Nem néztem grafikont, de a nyitás/zárás időkből úgy tűnik hogy meló előtt/után és ebédszünetbe nézel rá a chartra, aztán, ha tetszik amit látsz lefölözöd a nyereséget, ha nagy a mínusz, akkor random, impulzíve ráduplázol. Mindezt lotos nagyságrendben! Nézzünk egy konkrét példát: USDCAD. A negyedik rányitásnál már 6 lottal voltál pozícióban, 550 pip lebegő veszteséggel, ami kb 4600 dollár, azaz minden további ellened menő pip -50 dolcsit jelent. Vajon meddig bírtad volna ezt, ha nem fordul meg az ár? A fél milka dollár pozíció fedezet igénye 1000 dolcsi plusz a vesztő. Ha tízezeres számlád van a fele már elfüstölt, még 100 pip és game over. Ha nagyobb, akkor elvben tovább bírod, kivéve, ha még párszor ráduplázol. Elég csak egyszer előforduljon, hogy nem néz vissza az ár és egy ház ára huss! Hogy ez nem fordulhat elő? Javaslom tanulmányozásra az EURUSD 2014/15-ös esését, mikor úgy zuhant 1,40-ről 1,05-ig, hogy tán kétszer volt százas nagyságrendű retratement.

Mit javaslok?

Először is, fontold meg, hogy esetleg nem az irigység beszél belőlünk...
Másodszor: Ne foglalkozz tanácsadással, az egy dolog, hogy a saját pénzedet mekkora kockázatnak teszed ki, de másokat szerintem nem kéne erre az útra vinni...
Harmadszor: Utald ki a tőkédet. Ha csak a nyereség van bent, akkor tulajdonképpen már semmit nem veszíthetsz. Ha a higítós oroszrulett még egy ideig működik ebből is meg tudod százszorozni, ha mégsem, hát egy tapasztalattal több.
Végül, de nem utolsó sorban: Az arany vagy a tegnapi EURAUD trade nagyon szép volt! Szerintem ennek tanulságaira koncentrálj, ebből meríts erőt, mert szakmailag ebből tudsz fejlődni, és hosszútávon csak ez ad reális esélyt az anyagi kiteljesedésre. A gambling egy illúzió, mely csak a jövőbeni fájdalom mértékét növeli.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-02, 20:20   #4 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Sziasztok!

Köszönöm szépen a javaslataitokat.
Már utaltam haza (nem erről a számláról). Köszönöm ezt is.
Igaz. Le is veszem a tanácsadást. Csak zavarna az elfoglaltság.

Holnap újra átolvasom amit még írtok. Érdekel a véleményetek.
Régi 2017-12-03, 11:39   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 416
Hírnév szint: 2
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Katasztrófa.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-03, 13:37   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 814
Hírnév szint: 5
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nekem tetszik az ötleted, hogy megosztod a tapasztalataidat egy blogon. A kereskedési rendszered viszont nem, noha én is grid, stop nélküli kereskedést tanulok kizárólag. De sosem így.
Kicsit a helyesírásra kellene hangsúlyt fektetni még, és nagyon jó kis e-napló lesz ez!
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-03, 14:44   #7 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Igaz. Jogos az észrevétel. Még most is találtam hibát a szövegben, pedig nem először olvasom át. Köszönöm.
Igyekszem javítani.
Régi 2017-12-14, 21:04   #8 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.347
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
gabcy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igaz. Jogos az észrevétel. Még most is találtam hibát a szövegben, pedig nem először olvasom át. Köszönöm.
Igyekszem javítani.
Gratulálok az arany-vételi tippedhez
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-15, 08:23   #9 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.622
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Gratulálok az arany-vételi tippedhez
Az 5 évvel ezelőtti, Hogyan ne kereskedj című írásom jutott róla eszembe.

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 12:55 , a GMT +1 időzóna szerint.