Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-01-09, 16:35   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Ági88 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Limit és Stop Limit

Kedves Fórumtársak

Végignéztem a kezdőknek szóló fórumot, nem találtam ilyen topicot, engedelemmel megnyitottam. Sokunknak okoz ez gondot, úgy láttam az interneten - azonban megoldást nem találtam rá.

Ha azt mondom, hogy három óra nem volt elegendő ahhoz, hogy felfogjam az (ezek szerint alkalmatlan) agyammal azt, hogy mit is jelent a STOP LOSS vétel és eladás, akkor lehet, hogy keveset mondtam... Elolvastam a fél fórumot, és még más oldalakat, sőt Youtube videókat is megnéztem, mindösszesen arra volt ez elegendő, hogy teljesen összezavarodjak.

Így hát kérnék egy jószándékú hozzáértőt, hogy mint egy általános iskolás elsősnek, legyen szíves segíteni...

Adott tehát egy részvény, ami ebben a pillanatban 100 forint árfolyam körül mozgolódik - fel, s alá.
Én ebből szeretnék egy darabot vásárolni, DE csak akkor amikor ez számomra kedvező árat ér el,
ami mondjuk 90 forint.

Magyarul: én szívesen megvenném a - pillanatnyilag - 100 forintos részvényt, 90 forintért.
Ekkor jön a STOP-LIMIT (stop-loss) kérdés: mégis mit állítok be?
a STOP érték lesz vételnél a magasabb, vagy a LIMIT érték? S mi a STOP, s mi a LIMIT?

Ugyanez a kérdés fordítva is: már megvettem a 100 forintos részvényt, s szeretném eladni 110 forintért.
E-pillanatban még mindig 100 forint az árfolyam.
Mit állítok be STOP-nak, s mit Limit-nek, és mit jelent a két számadat?

Nagyon hálás lennék a válaszért, amint látható, reggel fél ötig voltam ébren, emiatt...

Tudom...Hiányoztam néhány matek óráról..

Köszönöm !
Ági88 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-09, 16:45   #2 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.460
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Ági88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Fórumtársak

Végignéztem a kezdőknek szóló fórumot, nem találtam ilyen topicot, engedelemmel megnyitottam. Sokunknak okoz ez gondot, úgy láttam az interneten - azonban megoldást nem találtam rá.

Ha azt mondom, hogy három óra nem volt elegendő ahhoz, hogy felfogjam az (ezek szerint alkalmatlan) agyammal azt, hogy mit is jelent a STOP LOSS vétel és eladás, akkor lehet, hogy keveset mondtam... Elolvastam a fél fórumot, és még más oldalakat, sőt Youtube videókat is megnéztem, mindösszesen arra volt ez elegendő, hogy teljesen összezavarodjak.

Így hát kérnék egy jószándékú hozzáértőt, hogy mint egy általános iskolás elsősnek, legyen szíves segíteni...

Adott tehát egy részvény, ami ebben a pillanatban 100 forint árfolyam körül mozgolódik - fel, s alá.
Én ebből szeretnék egy darabot vásárolni, DE csak akkor amikor ez számomra kedvező árat ér el,
ami mondjuk 90 forint.

Magyarul: én szívesen megvenném a - pillanatnyilag - 100 forintos részvényt, 90 forintért.
a STOP érték lesz vételnél a magasabb, vagy a LIMIT érték? S mi a STOP, s mi a LIMIT?

Ugyanez a kérdés fordítva is: már megvettem a 100 forintos részvényt, s szeretném eladni 110 forintért.

Nagyon hálás lennék a válaszért, amint látható, reggel fél ötig voltam ébren, emiatt...

Köszönöm !
Pedig ezzel teliaNET
Pl: http://hunforex.hu/kereskedes/fuggomegbizasok
http://www.portfolio.hu/onlinetozsde...felh_konyv.pdf
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2018-01-09, 17:07   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 233
Hírnév szint: 1
independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Kedves Fórumtársak

ami mondjuk 90 forint.

Köszönöm !

Mint ahogyan utaltál is rá, teljesen kezdő vagy.
Akár egy kis mellékesre vágysz, akár hosszú távú terveid vannak ezen a pályán, kezdj valamilyen ingyenes előadásokkal, olvass a kereskedésről, hogy legyen valamilyen képed!!!

Ha fejest ugrasz, és csak úgy elkezdesz adni-venni, előbb-útóbb bukni fogsz. Ha nincs szerencséd, akkor az elején elkezdesz nyerni, ami megerősíti benned azt a hamis tudatot, hogy mindent jól csinálsz, miközben csak szerencséd volt, majd akkora pofonokat kezd adni a piac, hogy nem térsz magadhoz. Nincs rosszabb annál, mint amikor azt hiszi az ember, hogy tudja az adott dolgot, miközben nem.

Félre ne érts, nem bántani akarlak, de én az elején bejártam ezt az utat.

A feltett kérdésed súlya elenyészően eltörpül a sokkal meghatározóbb szempontoknál. Akár az adott brókercég 5 perc alatt elmagyarázza, de egy centit sem vagy a lényeget illetően előbbre.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-09, 17:07   #4 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Ági88 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszönöm, ezt mind elolvastam, de nem értem. Hiába adják a matek könyvet valaki kezébe. ha nincs egy tanár, aki alapjaiban elmond pár mondatot, amitől az egész megvilágosodik.

A kérdésem továbbra is az, hogy egy STOP LIMIT áras megbízásnál (legyen az egyszerűség kedvéért ELADÁS), hogyan zajlik a folyamat KONKRÉTAN?

Például van az említett 1 db részvényem, amit megvettem 100 forintért.
Időközben nem foglalkoztam vele, nem néztem rá, egyszercsal rámjön, hogy eladnám.
Látom, hogy az árfolyama leesett 80 forintra, noha én amikor 100 forintért megvettem,
eredetileg 110 forintért kívántam volna nyerészkedni rajta 10%.-ot.

Amikor tehát eldöntöttem, hogy "na most eladom", és ekkor 80 forinton állt a piac,
akkor hogyan állítom be az eladást?

Beállítom: STOP: ez mit jelent?
Beállítom: LIMIT: ez mit jelent?

Mert ugye ha 80 forintról elindul felfelé az árfolyam, és a (STOP) (LIMIT) úgy van beállítva, hogy "legalább 110 forintért szeretném eladni, de az sem baj ha 105" - akkor mikor kerül eladásra? Amikor 80-ról 105-ig elér lentről felfelé az árfolyam (ez esetben minek állítottam be 105-öt ha nem adja el rögtön), vagy pedig megpróbál 110 ig elmenni (mert minek állítottam be a 110-et ha nem megy fel oda), és amikor 109-ről visszaesik 105-re, akkor eladja?
Ági88 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-09, 18:08   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 119
Hírnév szint: 2
gtome a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Szia.

Ezen az oldalon a 3-5 pontokat javaslom

https://www.investopedia.com/univers...ket-orders.asp

A párosítás amikben gondolkoznod kell, ha bonyolultabb order typeokat nem vesszük figyelembe:

Buy v. Sell
"Normál" v. Stop (order v. stop order)
Limit v. Market

Ez alapján 8 típusú ajánlatot tudsz megkülönböztetni

Buy Normál Limit
Buy Normál Market
Buy Stop Limit
Buy Stop Market

Sell Normál Limit
Sell Normál Market
Sell Stop Limit
Sell Stop Market

Ezt a 8 típust próbáld megérteni a link alapján a 3-5-ös pontból. Rajzolj magadnak egy olyan létrát mint ami ott van a 4-5-ös pontokban (vagy nyomtass ki egy ilyet) és próbáld ki, hogy melyiket hova tennéd és mit jelentene.

u.i.
Nem elijeszteni szeretnélek, de szerintem a sikeres kereskedéshez az egyik szükséges, de nem elégséges feltétel egy jó matekos gondolkodás.
Régi 2018-01-09, 20:41   #6 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm, ezt mind elolvastam, de nem értem. Hiába adják a matek könyvet valaki kezébe. ha nincs egy tanár, aki alapjaiban elmond pár mondatot, amitől az egész megvilágosodik.

A kérdésem továbbra is az, hogy egy STOP LIMIT áras megbízásnál (legyen az egyszerűség kedvéért ELADÁS), hogyan zajlik a folyamat KONKRÉTAN?

Például van az említett 1 db részvényem, amit megvettem 100 forintért.
Időközben nem foglalkoztam vele, nem néztem rá, egyszercsal rámjön, hogy eladnám.
Látom, hogy az árfolyama leesett 80 forintra, noha én amikor 100 forintért megvettem,
eredetileg 110 forintért kívántam volna nyerészkedni rajta 10%.-ot.

Amikor tehát eldöntöttem, hogy "na most eladom", és ekkor 80 forinton állt a piac,
akkor hogyan állítom be az eladást?

Mert ugye ha 80 forintról elindul felfelé az árfolyam, és a (STOP) (LIMIT) úgy van beállítva, hogy "legalább 110 forintért szeretném eladni, de az sem baj ha 105" - akkor mikor kerül eladásra? Amikor 80-ról 105-ig elér lentről felfelé az árfolyam (ez esetben minek állítottam be 105-öt ha nem adja el rögtön), vagy pedig megpróbál 110 ig elmenni (mert minek állítottam be a 110-et ha nem megy fel oda), és amikor 109-ről visszaesik 105-re, akkor eladja?
Milyen platformon kereskedsz?
80-105 -nél csak akkor zárja le (adja el) a pozíciót, ha az eladási ár (a gyertyarajzoló, alacsonyabb ár) eléri a 105-öt.
Régi 2018-01-09, 22:29   #7 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 421
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia Ági88!

Az alábbi ábra alapján remélhetőleg összeáll a kép:

limit-es-stop-limit-limit.jpg

Sok sikert! De csatlakozva a tradertársak tanácsaihoz, amíg a platform használata nem megy készség szinten ÉS nincs kiforrott, statisztikailag igazolhatóan nyereséges stratégiád addig csak demón!

Ps. Az ábrán bejelölt szintek teljesen véletlenszerűek, nem tekinthetők kereskedési jelzésnek!
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-09, 22:45   #8 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 421
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Szia Ági88!

Az előző posztban csatolt kép a piacra lépés esetén adandó megbízásokra vonatkozik. Ha már meglévő pozíciót szeretnél lezárni, akkor alap értelmezésben a STOP a veszteség, a LIMIT a nyereség elvágására szolgál. Ennek ellenére a stop is lehet nyereségben és a limit is veszteségben. Ellenőrző kérdés: hogyan?
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-10, 08:52   #9 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 403
Hírnév szint: 2
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Azt ugye mindenki tudja hogy van stoplimit megbízástípus? (természetesen nem MT4-en)
Nagyon volatilis piacokon csak ezzel szabad kitörésre vadászni. Meg tudod adni mekkora csúszást vagy hajlandó mximum tolerálni. Aranynál, daxnál pl nagyon jó- belépésre használják a tőzsdén.
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-10, 10:33   #10 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azt ugye mindenki tudja hogy van stoplimit megbízástípus? (természetesen nem MT4-en)
Nagyon volatilis piacokon csak ezzel szabad kitörésre vadászni. Meg tudod adni mekkora csúszást vagy hajlandó mximum tolerálni. Aranynál, daxnál pl nagyon jó- belépésre használják a tőzsdén.
Azért kérdeztem rá a platformra. A cTrader ezt simán tudja, akár perces beállításokkal is és az értékhatár megadásával. Viszont MT4 - 5 re is feltölthető rá program.
Csatolt kicsinyítések
limit-es-stop-limit-stoplimitorder.gif  
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Stop-loss beállítása Netbrókerben pullpoti Kezdőknek 3 2016-08-16 21:45
take profit megbízás/stop limit megbízás/limit megbízás Treddy Kezdőknek 3 2014-01-25 20:10
Stop loss recefyce Technikai elemzés 2 2012-04-30 02:12
buy limit lehel Csevegés 2 2012-02-24 23:51
Hol teljesulnek a Stop Loss-ok? IronFX NZ Kezdőknek 47 2012-02-13 10:34

A pontos idő 07:04 , a GMT +1 időzóna szerint.